معرفی دانشگاه ویتنبرگ هلند

بدون نظر

هلند کشوری با پادشاهی مستقل در اروپا است؛ در همسایگی هلند کشورهای آلمان و بلژیک قرار دارد. دانشجویان زیادی این کشور را به منظور پیگیری تحصیلات دانشگاهی در سطح بین المللی بر می گزینند. ما در موسسه مشاوره MIE تصمیم گرفتم به معرفی دانشگاه ویتنبرگ هلند بپردازیم و اطلاعات جامعی در این باره را برای محصلان بین المللی منتشر کنیم. انعکاس این اطلاعات که حاصل سرچ های مختلف در سایت های دانشگاه های هلند و مشاوره با وکلای محلی به گونه ای است که در لیست خدمات موسسه مشاوره قرار نخواهد گرفت؛ بنابراین متقاضیان محترم می توانند به منظور اطلاع دقیق از خدمات قابل ارائه در موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار نمایند و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
پردیس دانشگاه ویتنبرگ هلند

معرفی دانشگاه ویتنبرگ هلند

دانشگاه ویتنبرگ هلند که در سال 1977 در شهری تحت عنوان سنت در هلند راه اندازی شده است.  Wittenborg University of Applied Sciences با ماموریت ارتقای تعالی در امر آموزش و فراهم کردن بهترین محیط برای دانشجویان در امر آموزش سرآمد است. بیش از 85 درصد از دانشجویان را محصلان بین المللی تشکیل داده اند؛ این آمار برای کارکنان این دانشگاه نزدیک به 50 درصد است. این درصدهای بالا از دانشجویان و کارکنان نماینده 100 ملیت هستند. اعتبار بین المللی Wittenborg University of Applied Sciences در میان موسسات تحصیل در هلند به خوبی در آمار و روابط این دانشگاه مشهود است.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در هلند

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در هلند

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در هلند

 

پردیس های دانشگاه علمی کاربردی ویتنبرگ

دانشگاه ویتنبرگ هلند دارای چند پردیس در هلند و حتی در آلمان است. پردیس اصلی این دانشگاه تحت عنوان پردیس آپلدورن شناخته می شود که در قلب هلند واقع شده. پردیس اصلی محیط تحصیل امن و لذت‌بخش را برای دانشجویان فراهم کرده است. پردیس دیگر Hogeschool Wittenborg که به پردیس آمستردام معروف است همسایگی این پردیس با بسیاری شرکت های بین المللی مانند مقر اتحادیه اروپا و دفاتر هلندی که به طبع منطقه ای رو به پیشرفت است در اعتبار این پردیس بی تاثیر نخواهد بود. پردیس دیگر دانشگاه ویتنبرگ در آلمان و در شهر مونیخ قرار دارد. دانشجویانی که قصد دارند در پردیس مونیخ ویتنبورگ تحصیل خود را آغاز کنند در نهایت می بایست 25 درصد نهایی دروس دوره تحصیل خود را در پردیس اصلی این دانشگاه واقع در هلند سپری کنند.

رنکینگ دانشگاه ویتنبرگ

Wittenborg University of Applied Sciences از جمله دانشگاه های معروف و برتر جهان و هلند شناخته می شود. جدول زیر رتبه دانشگاه ویتنبرگ در سازمان ها و رنکینگ های مختلف را شرح می دهد.

رنکینگ های سراسری

رتبه

رنکینگ جهانی US News

155

رنکینگ جهانی Time

401 تا 500

رنکینگ جهانی QS

461

دانشکده های Wittenborg University of Applied Sciences

در دانشگاه ویتنبرگ هلند تمام رشته ها در بهترین حالت ممکن ارائه می شوند و مدارس و دانشکده های ارائه دهنده از جمله مطرح ترین ها در نوع خود به حساب می آیند. برای مثال مدرسه بازرگانی دانشگاه Wittenborg  هلند با اعتباری بین المللی در آلمان و سوئیس هم دارای اعتباری مضاعف است در ادامه به سایر دانشکده و مدارس این دانشگاه می پردازیم.

 • مدرسه تحت عنوان آموزش و پرورش
 • دانشکده گردشگری و هتلداری
 • مدرسه مختص فناوری و هنر
 • دانشکده بهداشت و مراقبت های اجتماعی
 • دانشکده آموزش تجارت و بازرگانی

دانشگاه ماستریخت هلند

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه ماستریخت هلند

در این مقاله ما جوانب دانشگاه ماستریخت هلند را به شما خواهیم آموخت.

رشته های دانشگاه ویتنبرگ هلند

گستردگی رشته های تحصیلی و تنوع در انتخاب آنها یکی از ویژگی هایی است که دانشگاه ها را بیش از پیش منحصر بفرد می کند. تنوع رشته ها در دانشگاه ویتنبرگ هلند هم به خوبی مشهود است. در این بخش ما به رشته هایی که دانشجویان در مقاطع مختلف می توانند انتخاب کنند پرداخته ایم:

رشته های کارشناسی

رشته های کارشناسی ارشد

اقتصاد و مدیریت

منابع انسانی

لجستیک و تجارت بین الملل

لجستیک و تجارت

مدیریت مالی

گردشگری

خدمات هتل و هتلداری

کسب و کار ورزشی

مدیریت گردشگری

مراقبت های بهداشتی

کارآفرینی و کسب و کار کوچک

کارآفرینی

کارآفرینی و دیجیتال مارکتینگ

کارشناسی ارشد MBM

مدیریت بازرگانی ورزشی

مدیریت

 

شرایط پذیرش دانشگاه ویتنبرگ هلند

دانشگاه علوم کاربردی ویتنبرگ هلند برای جذب دانشجوی بین المللی همانند کشوری که دانشجو از آن درخواست خود را مطرح می کند برخورد می کند به این معنی که دانشجو پس از پایان تحصیلات دبیرستان مقدمات ورود به دانشگاه را مهیا می کنند در Hogeschool Wittenborg هم به همین صورت دانشجویان بین المللی که تحصیلات متوسطه خود را به پایان رسانده اند؛ می توانند درخواست پذیرش خود را به این دانشگاه ارسال نمایند. لازم به ذکر است که در این فرایند مدرک دیپلم معادل مدرک سیستم آموزش هلند مورد قبول خواهد بود. همسان سازی مدرک دیپلم و معادل سازی آن توسط تیم پذیرش این دانشگاه انجام می شود. نمرات دبیرستان دانشجویان اثری در پذیرش و ورود آنها به دانشگاه ندارد چرا که سیستم آموزش هلند معتقد است که نمرات دوران متوسطه نباید در دانشگاه فرد تاثیر داشته باشد چرا که این دو دوره تحصیلی متفاوت هستند؛ بنابرین دانشجویان هنگامی که در دانشگاه هستند مورد ارزیابی و امتحان های مختلف قرار می گیرند تا بتوانند تحصیلات دانشگاهی خود را ادامه دهند. دانشجویان متقاضی کارشناسی برای ورود به Hogeschool Wittenborg می بایست تسلط به زبان انگلیسی با نمره 6 را به اثبات برسانند و به منظور ورود و تحصیل کارشناسی ارشد در هلند نمره 6.5 یا 7 قابل قبول خواهد بود.

مدارک مورد نیاز اپلای دانشگاه ویتنبرگ هلند

پروسه اپلای Hogeschool Wittenborg با ارسال فرم تکمیل شده درخواست پذیرش آغاز می شود؛ به طبع مدارکی برای اخذ پذیرش در این دانشگاه مورد نیاز خواهد بود که متقاضی ملزم به ارسال آنها خواهد بود ایم مدارک در لیست زیر قابل مشاهده خواهند بود.

 • فرم تکمیل شده درخواست پذیرش
 • رزومه علمی به صورت pdf یا word
 • انگیزه نامه به صورت pdf یا word
 • اسکن رنگی از تمام مدارک تحصیلی پیشین
 • کپی مدرک آیلتس زبان انگلیسی و یا سایر نتایج آزمون مهارت زبان انگلیسی
 • اسکن رنگی یا کپی پاسپورت
 • 1 عکس اسکن شده در اندازه پاسپورت
 • 2 توصیه نامه که تنها برای برنامه های کارشناسی ارشد و MBA مورد نیاز خواهد بود

خوابگاه دانشگاه ویتنبرگ هلند

ددلاین اپلای دانشگاه ویتنبرگ هلند

به جرئت می توان گفت مهم ترین بخش یک اپلای موفق به موقع بودن ارسال درخواست و مدارک جهت اخذ پذیرش خواهد بود. بنابرین چک کردن سایت دانشگاه مورد نظر می تواند بسیار در این راه کمک کننده باشد چرا که ممکن است ددلاین ها و تاریخ های مهم برای ارسال درخواست به دلایل مختلف تغییر کنند. تاریخ های زیر می توانند برای پذیرش در Wittenborg University of Applied Sciences در سال تحصیلی آینده کمک کننده باشد. لازم به ذکر است که متقاضیان بین المللی بهتر است 6 تا 8 هفته پیش از تاریخ های مقرر شده جهت ارسال درخواست اقدام نمایند و اگر متقاضی قبل از پایان مهلت درخواست خود را ارسال نکند، درخواست او به طور خودکار به یک برنامه برای ثبت نام در بلوک بعدی تبدیل می شود:

نوبت های ارسال درخواست

ددلاین های ارسال درخواست

بلوک 1

22 اوت 2022

بلوک2

10 اکتبر 2022

بلوک3

28 نوامبر 2022

بلوک4

6 فوریه 2023

بلوک5

 27 مارس 2023

بلوک6

15 مه 2023

 

بیشتر بدانید: دانشگاه واخنینگن هلند

هزینه تحصیل در دانشگاه ویتنبرگ هلند

در این بخش به قسمت مالی تحصیل در دانشگاه ویتنبرگ هلند می پردازیم که نمی توان اهمیت آن برای دانشجویان بین المللی را نادیده گرفت. اگر بخواهیم به طور اجمالی اشاره کنیم رشته هایی مانند BBA در مقطع لیسانس در پردیس های آپلدورن و آمستردام 9800 یورو در سال شهریه خواهد داشت که هزینه کل مدرک 3 ساله برابر 29،400 یورو خواهد بود و رشته پر طرفدار MBA در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی در پردیس آپلدورن و آمستردام مبلغ 9,150 یورو در سال شهریه خواهد داشت که کل هزینه تحصیل در هلند و این مدرک تحصیلی با دوره 18-24 ماه برابر با 18,300 یورو خواهد بود.

هزینه زندگی دانشجویان Wittenborg University of Applied Sciences

به طبع دانشجویان بین المللی موازی با هزینه ای که تحت عنوان شهریه متحمل می شوند هزینه زندگی دانشجویی را هم متحمل خواهند شد. این هزینه ها با توجه به مقطع تحصیلی و پارامتر های شخصی دانشجو ممکن است تغییر کند. جدول زیر می تواند راهنمای مفیدی در این باره باشد:

موارد هزینه زندگی دانشجویی

مبلغ هزینه زندگی دانشجویی

بیمه سلامت دانشجویان بین المللی 1 ساله

680 یورو

بیمه سلامت دانشجویان بین المللی ½ ساله

 340 یورو

اسکان دانشجویی

2200 یورو

مواد مطالعه (مجلات و کتاب) برای هر مقطع تحصیلی

600 یورو در سال

اقامت، غذا و حمل و نقل

تقریباً 800 - 900 یورو در ماه

 

بورسیه دانشگاه ویتنبرگ هلند

Hogeschool Wittenborg به منظور در سهولت در امر تحصیل پذیرفته شدگان این دانشگاه بورسیه های تحصیل در هلند را به دانشجویان متعهد و ممتاز اختصاص دهد.

بورسیه تحصیلی

جزئیات بورسیه

بورسیه تحصیلی هلند

بیست 5000 یورو بورسیه تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است

بورسیه های MBA

دانشگاه علوم کاربردی Wittenborg 10 بورسیه تحصیلی MBA به مبلغ 5000 یورو برای برنامه کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) در همه تخصص ها ارائه می کند.

بورسیه تحت عنوان VUFP

دانشجویان بین المللی ممتاز می توانند با دارا بودن رزومه قوی از این بورسیه بهره مند شوند

 

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه Wittenborg هلند

زندگی در یک کشور دیگر می تواند برای دانشجویان بین المللی تجربه هیجان انگیزی باشد. مخصوصاً پیدا کردن مکانی برای زندگی در یک کشور جدید ممکن است گاهی اوقات کمی دلهره آور به نظر برسد. با این حال، شهر دلپذیر، سبز، تمیز و امن Apeldoorn در مرکز هلند، محل پردیس اصلی Wittenborg، اتاق های زیادی برای ارائه به دانشجویان بین المللی دارد. دانشجویان می توانند در محیطی امن و به صرفه ساکن شوند و بدون دغدغه های معمول به تحصیل خود بپردازند.

مسکن دانشجویی آپلدورن Wittenborg

انواع مختلفی از اتاق های مبله و دانشجویی را در تعدادی از مکان‌های مختلف در Apeldoorn ارائه می‌کند که همگی نسبتاً نزدیک به محوطه دانشگاه ویتنبرگ هلند بوده و حدود (1-5 کیلومتر) فاصله خواهند داشت. محل اقامت خارج از دانشگاه بوده گزینه هایی که وجود دارد اینگونه است که در برخی موارد آپارتمان ها توسط 4-5 دانشجو مشترک اند و یا بیشتر اتاق ها یک نفره هستند. با این وجود، اتاق های دو نفره نیز موجود است. هزینه اقامت شامل قبوض آب و برق برای هر نفر 190 یورو در هفته برای یک اتاق کاملاً مبله در شهر Apeldoorn عنوان شده.

مسکن دانشجویی آمستردام Wittenborg

به طور مداوم به دنبال فرصت هایی برای حمایت از دانشجویان در یافتن محل اقامت مناسب در آمستردام است. با این حال مسئولیت یافتن اتاق در آمستردام در نهایت بر عهده دانشجو خواهد بود. فاصله بین پردیس آمستردام و Apeldoorn حدود 1.5 ساعت با قطار است و هزینه یک طرفه آن حدود 17 یورو عنوان شده.

 

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در هلند در دانشگاه Wittenborg

دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در دانشگاه ویتنبرگ هلند هستند برای تحصیل در این کشور به یک مجوز اقامت موقت تحت عنوان MVV و یک مجوز اقامت به نام VVR نیاز خواهند داشت. حال سوال این است که شرایط اخذ این مجوز ها چگونه امکان پذیر می شود. بدیهی است که دانشجو برای تحصیل در دانشگاه Wittenborg می بایست ویزای تحصیلی هلند بگیرد که اقامتی موقت را به همراه دارد و پس از فارغ التحصیلی نیز با استفاده از فرصت 12 ماهه ای که به فرد داده می شود امکان کاریابی در حوزه تحصیلات خود فرد برای او فراهم می شود و می تواند اقامت خود را بواسطه کار در این کشور دائمی کنند و پس از آن مقدمات تابعیت و پاسپورت هلند نیز فراهم خواهد شد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه ویتنبرگ هلند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

شهریه رشته BBA در مقطع لیسانس در دانشگاه ویتنبرگ چقدر است؟

شهریه رشته BBA در مقطع لیسانس در پردیس های (آپلدورن و آمستردام) 9800 یورو در سال شهریه خواهد داشت که هزینه کل مدرک 3 ساله برابر است به 29،400 یورو خواهد بود.

✅ هزینه حدودی اقامت، غذا و حمل و نقل برای دانشجو در دانشگاه ویتنبرگ هلند چقدر است؟

تقریباً 800 - 900 یورو در ماه

✅ اقامت در مسکن دانشجویی آپلدورن در دانشگاه Wittenborg چه هزینه ای به همراه خواهد داشت؟

هزینه اقامت شامل قبوض آب و برق برای هر نفر 190 یورو در هفته برای یک اتاق کاملاً مبله درشهر Apeldoorn عنوان شده.

✅ هزینه بیمه سلامت دانشجویان بین المللی 1 ساله برای محصلان در دانشگاه Wittenborg هلند چقدر است؟

حدودا 680 یورو

سخن پایانی

در این نوشتار به تحریر و تفسیر شرایط تحصیل در دانشگاه ویتنبرگ هلند پرداخته شد. دانشگاهی که مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. دانشگاهی که سهم بالایی از دانشجویان و کارکنان خود را به ملیت های مختلف اختصاص داده و در این امر زبانزد است. 3 پردیس فعال این دانشگاه شامل پردیس آپلدورن و پردیس آمستردام و پردیس دیگر در مونیخ آلمان است. این دانشگاه از دانشجویان شهریه دریافت می کند و امکان اسکان هم برای دانشجویان به هزینه های بصرفه وجود دارد. بورسیه هایی به دانشجویان ممتاز در این دانشگاه به صورت سالانه اختصاص می یابد. به جرئت می توان گفت دانشگاه ویتنبرگ هلند یا به اصطلاحHogeschool Wittenborg می تواند مقصدی هیجان انگیز برای تحصیلات دانشجویان بین المللی باشد و تجربه ای زیبا و غنی را برای آنها به ارمغان آورد. دانشجویان می توانند در نوبت های زیادی درخواست خود را ارسال کنند و پذیرش این دانشگاه را کسب نمایند. مادامی که علاقه مند تحصیل در این دانشگاه هستید می توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی بگیرد و مشاوره رایگان دریافت نمایید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان