ویزای هنرمندان آمریکا

بدون نظر

آمریکا یکی از کشورهای پرآوازه در زمینه امکانات بالای زندگی، تکنولوژی، امکانات تحصیلی و سرزمینی برای دستیابی به آرزوها و پیشرفت های بی پایان است. متقاضیان از اقشار متعدد علاقه به مهاجرت به آمریکا را دارند که یکی از این موارد هنرمندان هستند. ویزای هنرمندان آمریکا با شرایط خاص، پذیرای هنرمندان است. صادقانه دریافت ویزای هنرمندان آمریکا کار چندان آسانی نیست و شخص در صورت داشتن شرایط مربوطه می تواند برای این پروسه قدم بردارد. در مسیر مهاجرت چه برای کشور آمریکا و چه برای دیگر کشورها شما با داشتن اطلاعات درست و آگاهی به قوانین موجود می توانید بهترین و شدنی ترین انتخاب را داشته باشید. ویزای هنرمندان آمریکا چون ویزای مشابه برای اتریش و خیلی دیگر از کشورها نیازمند به ارائه مدارک قوی و شناخته بودن شخص هنرمند در زمینه هنری وی می باشد. در این مقاله به اختصار در خصوص ویزای مختص هنرمندان برای کشور آمریکا صحبت کرده ایم. توجه داشته باشید که مقاله پیش رو توسط موسسه mie و با گردآوری مطالب از مشاوره وکلای محلی این کشور، تحقیق و بررسی سایتها و استفاده از منابع معتبر و دولتی به نگارش درآمده و ارائه این مطالب به منزله ارائه خدمات نمی باشد. اما شما عزیزان چنانچه قصد مهاجرت دارید و تمایل به دریافت آخرین اطلاعات مهاجرتی هستید، می توانید با موسسه MIE تماس بگیرید و از مشاوره اولیه رایگان توسط مشاوران خبره استفاده نمائید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ماویزای هنرمندان آمریکا

انواع ویزای هنرمندان امریکا

از بین ویزای های آمریکا که یکی از آنها ویزای هنرمندان آمریکا می باشد و متقاضی این ویزا باید در عرصه هنری فعالیت ویژه داشته باشد و فردی شناخته شده باشد. ویزای هنرمندان کشور آمریکا خود انواع متعددی دارد و هر شخص بسته به شاخه فعالیتی خود در یکی از این دسته بندی ها قرار می گیرد. انواع ویزای هنرمندان امریکا به شرح زیر می باشد:

 • ویزای o-1

ویزای O-1 نوعی ویزای غیرمهاجرتی برای متقاضیانی می باشد که در زمینه های مختلف چون علوم، شاخه های هنری، آموزش، تجارت و دو میدانی توانایی های فوق العاده و برجسته ای دارند و یا این اشخاص توانسته اند در صنعت فیلم یا تلویزیون سابقه ای درخشان داشته باشند. همچنین واجدین شرایط این ویزا بخاطر دستاوردهای خود در سطح ملی یا بین المللی به رسمیت شناخته شده اند.

 • ویزای p1

متقاضیان این ویزا هنرمندان، ورزشکاران و افراد برجسته و با استعداد خارق العاده در شاخه کاری خود، در سطح ملی و بین المللی هستند که با ویزای P1 بعنوان عضوی از تیم برای اجرای یک رویداد خاص و یا مسابقات اجازه ورودی به ایالت متحده آمریکا را دارند.

 • ویزای P2

از دیگر ویزای هنرمندان آمریکا، ویزای P2 می باشد و متقاضیانی که به عنوان هنرمند، ورزشکار و یا عضوی از تیم، به صورت انفرادی و یا عضوی از یک گروه، بطور موقت و برای اجرا و ارائه کار تحت یک برنامه تبادل سازمانی در کشور آمریکا، به این کشور ورود می کنند.

 • ویزای P3

این نوع ویزا برای هنرمندان، مربیان و ورزشکارانی است که تحت برنامه ای که از نگاه فرهنگی منحصر به فرد می باشد، بصورت موقت برای اجرا و یا آموزش به آمریکا می آیند.

ویدیو موسسه MIE در مورد راه های مهاجرت به آمریکا


معرفی انواع ویزای O1 آمریکا و بررسی جزئیات آنها

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، کشور آمریکا ویزا های بسیاری مانند ویزای کار آمریکا دارد که هرکدام شرایط خاص مربوط به خود دارد. ویزای هنرمندان آمریکا نیز به همین صورت است و هر یک از انواع آن شرایط خاص خود را داشته و با تفاوت های جزئی قابل تشخیص است. حال در این قسمت به معرفی انواع ویزای O1 آمریکا و بررسی جزئیات آنها می پردازیم تا بیشتر با شرایط این نوع ویزا آشنا شوید. ویزای هنرمندان که با عنوان ویزای O آمریکا شناخته می شود خود به سه دسته O1 ، O2 و O3 تقسیم می شود، که ویزای O1 خود به تنهایی در دو شاخه O-1A و O-1B قرار می گیرد.

O-1A

متقاضیانی که در زمینه های آموزش و تجارت و علوم و ورزش دارای توانایی استثنایی هستند. هنرمندان در زمینه های هنری، تصاویر متحرک و صنعت فیلم و تلویزیون در این شاخه قرار نمی گیرند.

O-1B

اگر شما در شاخه های هنر و یا صنعت فیلم و تلویزیون دستاورد خارق العاده ای دارید؛ ویزای O-1B می تواند برای شما قابل بررسی باشد.

نحوه و مراحل درخواست ویزای O-1 آمریکا

شرایط ویزای هنرمندی آمریکا برای O-1 به این صورت است که درخواست باید از سمت یک کارفرمای آمریکایی و یا کارفرمایی خارجی از طریق یک نماینده ایالت متحده آمریکا، صورت پذیرد. کارفرما می بایست فرمی تحت عنوان فرم I-129 را از طرف شما و حدود 45 روز قبل از تاریخ استخدام تکمیل کرده و ارسال نماید. چرا که کارفرما یا نماینده متقاضی این نوع ویزا، بیش از یک سال قبل از اینکه واقعاً به خدمات شما نیاز داشته باشد، نمی تواند دادخواست را ارائه دهد. نحوه و مراحل درخواست ویزای O-1 آمریکا به اینصورت است که:

 • متقاضی ویزای هنرمندی آمریکا باید نظر کتبی از یک گروه همتا (از جمله سازمان‌های کارگری) و یا کسی که در زمینه توانایی متقاضی تخصص دارد، ارائه دهد.
 • اگر درخواست O-1 برای فردی با دستاوردهای کم نظیر در فیلم یا تلویزیون باشد، درخواست باید از یک اتحادیه کارگری و یک سازمان مدیریت مناسب و هم سو با تخصص، در زمینه توانایی متقاضی باشد.

توجه داشته باشید که در این ویزای هنرمندان آمریکا ارائه مدارک هر گونه مدارکی که فاقد واترمارک باشد می تواند زمان پردازش جهت اخذ اقامت آمریکا را به تاخیر انداخته و موجب شک و تردید در خصوص صحت مدارک شود.

 • ارائه کپی از هر گونه قرارداد بین درخواست کننده و سازمانی که از آن نامه تائید دارد.
 • ارائه مدارکی مبنی بر مشخص بودن نوع فعالیت، علت حضور و تاریخ فعالیتی که برای آن قصد سفر به آمریکا را دارید.
 • ارائه مدارک لازم به جهت اثبات استعداد و توانایی خاص متقاضی، داشتن جوایز بین المللی و یا هر مدرکی در زمینه فعالیتی چون ورزش، هنر و صنعت فیلم و تصاویر تجسمی باشد.

نحوه و مراحل درخواست ویزای O-2 آمریکا

نحوه و مراحل درخواست ویزای O-2 آمریکا به این صورت است که کارفرما یا نماینده شخص متقاضی باید فرم I-129، که دادخواست برای یک کارگر غیرمهاجر است را به همراه مدارک مورد نیاز و مطابق دستورالعمل فرم، از طرف متقاضی ارسال کند. در این نوع ویزای هنرمندان آمریکا در اصل کسی با ویزای O-2 به آمریکا ورود می کند که حضورش برای حمایت از متقای واجد شرایط ویزای O-1 ضروری است.

 • اگر شما فردی با توانایی فوق العاده در زمینه هایی چون دو و میدانی یا هنر را حمایت می کنید، و یا از شخصی با دستاوردهای فوق العاده در فیلم های سینمایی یا تلویزیونی حمایت می کنید، نیازمند به ارائه نامه ای از جانب شخصی که توانایی های این افراد را تائید کنند دارید.
 • ارائه مدارک و شواهدی دال بر ضرورت حضور، حمایت و مهارت و تجربه مرتبط شما با ذی نفع ویزای O-1 آمریکا.
 • در خصوص متقاضیانی که در حوزه تولید فیلم سینمایی و یا تولید تلویزیونی فعالیت دارند، باید نشان دهند که تولید قابل توجهی در خارج از کشور آمریکا انجام شده است و در داخل آمریکا نیز انجام خواهد شد.

شما بعد از اخذ تایید درخواست خود می توانید برای امورات ویزای خود به سفارت و یا کنسولگری آمریکا درخواست دهید. در خصوص مدت زمان اقامت خود در صورت اقدام با ویزای غیرمهاجرتی شما تا 3 سال اجازه اقامت دارید و در صورت ضروروت بسته به شرایط کاری که برای اقدام کرده اید، می توانید تا 1 سال دیگر این ویزا را تمدید کنید. در صورت تمایل به کسب اطلاع از نحوه ی اخذ پاسپورت آمریکا، روی لینک کلیک کنید.

شرایط اخذ P-1؛ ویزای آمریکا برای هنرمندان

شرایط ویزای هنرمندی، برای ان دسته از عزیزانی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند، دارای شباهت و تفاوت هایی است که در این بخش به شرایط اخذ P-1، ویزای آمریکا برای هنرمندان، خواهیم پرداخت.

 • در صورتی که، متقاضی ویزای P-1 برای شرکت در یک مسابقه ورزشی خاص در یک رشته ورزشی که برای آن در سطح بین المللی شناخته شده می باشد به ایالات متحده می آید. برای واجد شرایط این ویزا بودن دستاورد متقاضی باید در بیش از یک کشور مشهور و یا شناخته شده باشد.
 • در صورتی که متقاضی برای شرکت در یک مسابقه ورزشی با تیمی به ایالات متحده قصد ورود دارد، که به عنوان یک واحد و عضوی از تیم در این ورزش به شهرت بین المللی دست یافته است. بنابراین شهرت مسابقاتی که تیم متقاضی در آن شرکت می کند اهمیت بالایی دارد و در سطح بین المللی می بایست شناخته شده بوده و عملکرد خوبی داشته باشد.
 • ورزشکاران حرفه ای: در این صورت شما باید به ایالات متحده به عنوان یک ورزشکار برای استخدام می آیید. برای این منظور:
 • تیمی که عضو انجمنی تشکیل شده از شش یا چند تیم ورزشی حرفه ای می باشد و مجموع درآمد آنها در سال به بیش از 10 میلیون دلار می رسد. همچنین انجمن باید بر رفتار، مسابقات و یا نمایشگاه هایی که تیم های عضو آن به طور مرتب در آن شرکت می کنند، نظارت داشته باشد.
 • یا هر تیم لیگ کوچکی که نشان دهد به چنین انجمنی وابسته است.

با داشتن شرایط ذکر شده برای ویزای هنرمندان آمریکا از نوع P-1 کارفرما و یا نماینده شما همانند ویزای O باید فرم I-129 را تکمیل کرده و درخواست برای کارگر غیرمهاجرتی را دهد.

/گرین-کارت-آمریکا

این مقاله را از دست ندهید: گرین کارت آمریکا

در این مقاله ما تمام جوانب گرین کارت آمریکا را به شما خواهیم آموخت.

شرایط اخذ P-2؛ ویزای آمریکا برای هنرمندان

شرایط اخذ P-2؛ ویزای آمریکا برای هنرمندان به این صورت است که متقاضی باید هنرمندی باشد که از طریق یک برنامه برای تبادل متقابل، توسط دولت آمریکا به رسمیت شناخته شده باشد. در حال حاضر، برای ویزای P-2 پنج توافقنامه متقابل به شرح زیر وجود دارد:

 • فدراسیون موسیقی دانان آمریکا و فدراسیون موسیقیدانان آمریکا (کانادا)
 • انجمن سهامداران بازیگر و انجمن حقوقی بازیگران کانادا
 • انجمن سهامی بازیگران (ایالات متحده) و انجمن سهام بازیگران بریتانیا
 • انجمن بین المللی نمایشگاه های هوایی و انجمن نمایش هوایی کانادا
 • اتحاد هنرمندان سینما، تلویزیون و رادیو کانادا (ACTRA) و انجمن بازیگران سینما - فدراسیون هنرمندان تلویزیون و رادیو آمریکا (SAG-AFTRA)

شما درصورتی این شرایط را داشته باشید،کارفرمای شما با تکمیل فرم I-129 برای ورود شما به آمریکا درخواست می دهد.

شرایط اخذ ویزای P-3 برای مهاجرت هنرمندان به آمریکا

شرایط اخذ ویزای P-3 برای مهاجرت هنرمندان به آمریکا، به این صورت است که متقاضی یا باید به صورت انفرادی و یا گروهی با هدف توسعه، تفسیر، نمایندگی، مربیگری یا آموزش یک قومیت، عامیانه، فرهنگی، موسیقی، تئاتر، یا منحصر به فرد و یا سنتی به کشور آمریکا مهاجرت کند. علاوه بر این، فرد متقاضی این ویزا باید برای شرکت در یک رویداد فرهنگی یا رویدادهایی که به درک یا توسعه شکل هنری حوزه فعالیت متقاضی کمک می کند، به ایالات متحده بیایید. همپنین این نوع ویزای آمریکا برای هنرمندان ممکن است ماهیت تجاری و یا غیرتجاری داشته باشد. در این ویزا هم کارفرما، سازمان و یا نماینده حامی شما باید با پر کردن فرم I-129 برای کارگر غیرمهاجر درخواست می دهند. جالب است بدانید که مدت زمان اقامت شما برای فعالیتی که قد انجام دارید در این ویزا نباید به بیش از 1 سال برسد. هر چند که در صورت ضرورت قابلیت تمدید تا 1 سال را دارد.

حوزه های هنری واجد شرایط برای مهاجرت هنرمندان به آمریکا

کشور آمریکا برای جوانان و نوجوانان، با توجه به داشتن امکانات بالا و به روز کشوری برای تحقق بخشیدن خواسته ها است. ویزای هنرمندان آمریکا یکی از مسیرها برای ورود به این کشور و استفاده از این امکانات و دستیابی به اهداف بزرگ تر می باشد. منتها همانند هر مسیر و قانون مهاجرتی، متقاضی ویزای هنرمندی آمریکا نیز باید در حوزه های واجد شرایط فعالیت کرده باشد. حوزه های هنری واجد شرایط برای مهاجرت هنرمندان به آمریکا به شرح زیر می باشد:

 • ویزای O: برای هنرمندان، ورزشکاران، مربیان، افراد برجسته و با استعداد متمایز در صنعت تلویزیون و فیلم، هنرهای تجسمی و شاخه های مختلف آموزشی که در سطوح ملی و یا بین المللی مطرح هستند و جوایز شناخته شده دریافت کرده اند واجد شرایط برای این نوع ویزای هنرمندی آمریکا هستند.
 • ویزای P: برای هنرمندان، ورزشکاران و مربیانی که به جهت آموزش و تبادل آموزه های هنری، فرهنگی و ورزشی از سمت سازمان، بصورت انفرادی و یا بعنوان عضوی از گروه، موقتی به آمریکا در رفت و آمد هستند.
 • ویزای EB: این ویزا برای اقشار مختلف و تقریبا بدون محدودیت شاخه فعالیت می باشد. ورزشکاران، محققان و هنرمندان که در سطح بین المللی شناخته و دارای استعداد خاص و موجب تغییرات چشم گیر در حوزه فعالیتی خود هستند. به عنوان مثال ویزای eb1 آمریکا یکی از راه های مهاجرتی است.

مهاجرت هنری به آمریکا

درآمد هنرمندان در آمریکا

کسب درآمد یکی از مهم ترین و حیاتی ترین بخش زندگی هر شخص است که بر اساس آن می تواند برای رسیدن به اهداف خود برنامه ریزی کند. درآمد هنرمندان در آمریکا برای یک هنرمند مطرح و خاص در سال به 132.000 دلار می رسد که برای مدیریت هزینه های زندگی در آمریکا، رقم مناسبی است. خیلی از هنرمندان ممکن است بخاطر این درآمد علاقه به درخواست ویزای هنرمندان آمریکا شوند که خوب است بدانند این میزان برای تمامی هنرمندان نبوده و بسته شاخه ای که در آن فعالیت دارید، میزان تجربه و شناخته بودن شخص می توانند متفاوت باشد. درآمد هنرمندان در کشور آمریکا بطور متوسط از کمترین به مبلغ 42.000 دلار در سال تا بیشترین مبلغ که 110.000 دلار می باشد می تواند متغیر باشد. همچنین این میزان درآمد در ایالات و شهرهای مختلف می تواند متفاوت باشد. جدول زیذ نشان دهنده شهر، ایالت و میزان درآمد در سال است.

شهر

میزان درآمد

ایالت

میزان درآمد

San Rafael, CA

79.430 دلار

Oregon

73.421 دلار

Reno, NV

76.609 دلار

Rhode Island

70.146 دلار

Hillsboro,OR

73.173 دلار

California

75.539 دلار

Vancouver, WA

72.903 دلار

Washington

71.839 دلار

 Greenwich, CT

70.246 دلار

Connecticut

70.130 دلار

New York, NY

70.244 دلار

New Hampshire

68.398 دلار

Glendale, AZ

69.596 دلار

Utah

67.184 دلار

شرایط آوردن همراه در انواع ویزای هنرمندان آمریکا

در امر مهاجرت مجرد و متاهل بودن خود یک نکته مهم و قابل بررسی برای انتخاب مسیر و کشور می باشد. هر یک از انواع ویزای هنرمندان آمریکا شرایط خاص خود را دارد که که باید شرایط همراه هر یک را به صورت جدا بررسی کرد. در برخی از ویزای آمریکا برای هنرمندان که با عنوان B شناخته می شود، متاسفانه ویزای همراه وجود ندارد.

 • ویزای همراه برای نوع O، تحت عنوان ویزای O-3 شناخته می شود. بنابراین هنرمندانی که شرایط ویزای هنرمندی آمریکا برای نوع O-1 و یا O-2 را دارند می توانند برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود با عنوان ویزای O-3 درخواست الحاق دهند. توجه داشته باشید که در این نوع ویزا همراه شما هر چند اجازه تحصیل تمام وقت و یا پاره وقت را دارد، اما اجازه کار وجود ندارد.
 • از دیگر ویزای هنرمندی آمریکا که با آن آشنا شدیم ویزای نوع P می باشد که همانند نوع O، واجدین شرایط این ویزا می توانند تحت عنوان ویزای P-4 برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود درخواست دهند. همراه شما با این ویزا تنها اجازه تحصیل داشته و تحت عنوان این ویزا اجازه کار ندارند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه ویزای هنرمندان آمریکا هستید، اینجا کلیک کنید➡️

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ آیا با ویزای هنرمندان آمریکا اقامت دائم آمریکا را می توان دریافت کرد؟

ویزای هنرمندی آمریکا از نوع O و P از نوع ویزاهای غیرمهاجرتی بوده و بسته به ماهیت کار متقاضی نهایت تا 3 سال می باشد.

✅ آیا هنرمندان با درخواست ویزای هنرمندی برای کشور آمریکا می توانند همراه داشته باشند؟

بله شما برای همسر و فرزندان زری 21 سال خود در نوع ویزای O و P می توانید درخواست ویزای همراه دهید.

✅ درآمد هنرمندان در کشور آمریکا به چه میزان می باشد؟

درآمد قشر هنرمند بستگی به میزان تجربه، شهرت و مهارت فرد هنرمند دارد و بین 42 هزار دلار تا 130 هزار دلار در سال متغیر است.

✅ افراد در چه شاخه های هنری می توانند واجد شرایط ویزای هنرمندی آمریکا شوند؟

فعالان حوزه هنری، ورزش، مربیان، تجارت و علوم می توانند در صورت شناخته شده بودن در سطح جهانی و با استعداد ویژه واجد شرایط برای این نوع ویزا شوند.

سخن پایانی

در این مقاله به صورت کلی در خصوص ویزای هنرمندان آمریکا و انواع آن صحبت کردیم. همانطور که تا به اینجا مطالعه کردید، ویزای هنرمندان آمریکا، ویزای غیرمهاجرتی بوده و برای ورزشکاران، هنرمندان و فعالان عرصه فیلم و تلویزیون، که به منظور انجام فعالیت کاری خود و توسعه و آموزش آن نیاز به رفت و آمد در آمریکا هستند مناسب است. همچنین دریافت ویزای هنرمندان آمریکا نیازمند ارائه مدارک و اثبات شرایط و استعداد خاص متقاضی در حوزه فعالیتی خود است که داشتن جوایز بین المللی شناخته شده چون نوبل بسیار تاثیر گذار باشد. در انواع ویزاهای آمریکا برای افراد با استعداد ویژه که درصورت داشتن شرایط لازم مسیر هموارتری دارد از نوع EB می باشد. که شما همراهان عزیز در صورتی که علاقه به مهاجرت دارید می توانید با موسسه ملک پور تماس بگیرید و شرایط خود را برای کشورهای تاپ بررسی کرده و تصمیم درست را اخذ نمائید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان