دانشگاه وارویک انگلستان

19 مرداد 1401 بدون نظر

دانشگاه وارویک واقع در کشور انگلستان می باشد و از برترین دانشگاه های جهان به شمار می آید. این دانشگاه به طور متوالی در بسیاری از رتبه بندی های بهترین دانشگاه های انگلستان قرار گرفته و به لحاظ علمی از سطح بسیار بالایی برخوردار است. دانشگاه وارویک انگلستان عضوی از گروه راسل و انجمن های تحقیقاتی مختلف می باشد که رتبه زیر 100 در دنیا را از آن خود ساخته است. با تحقیق در سایت دانشگاه وارویک انگلستان به جمع آوری اطلاعاتی درباره معرفی دانشکده ها و رشته ها، شهریه و بورسیه ها پرداخته ایم. داوطلبان تحصیل در دانشگاه وارویک انگلستان می توانند برای هر سه دوره دانشگاهی و کورس های کوتاه مدت اقدام نمایند و نکته جالب توجه وجود رشته هایی با تضمین یک سال کار همراه با تحصیل است. موسسه MIE با ارائه این نوشتار سعی دارد شما را با شرایط تحصیل در University of Warwick آشنا سازد پس اگر با مطالعه مقاله سوالاتتان مرتفع نشد می توانید با مشاوره رایگان تلفنی از کارشناسان بپرسید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

پردیس دانشگاه وارویک انگلستان

معرفی دانشگاه وارویک انگلستان

دانشگاه وارویک (University of Warwick) یک دانشگاه واقع در انگلستان می باشد که در اطراف شهر کاونتری جای گرفته است و به عنوان یکی از موسسات برتر در این کشور به حساب می آید. برای معرفی دانشگاه وارویک انگلستان باید بگوییم که این دانشگاه 1965 میلادی آغاز به کار کرده و در ابتدا مدرسه بازرگانی و سپس دانشکده حقوق، گروه تولیدی وارویک، دانشکده پزشکی به ترتیب شروع به کار نمودند. از میان 27500 دانشجوی این دانشگاه حدود 10 هزار نفر انها ملیتی غیر انگلستانی دارند و از 150 کشور مختلف آمده اند. این دانشگاه متشکل از سه پردیس اصلی در کنار هم، سه دانشکده و 32 گروه اموزشی است.

پردیس های دانشگاه وارویک

دانشگاه وارویک، یکی از دانشگاه های واقع شده در مرکز کشور انگلستان که سه پردیس اصلی آن در نزدیکی شهر کاونتری و نزدیکی مرز وارویک شایر می باشد. دو پردیس دیگر در ولزبورن و شارد واقع اند. در واقع یک سمت پردیس اصلی رو به شهر مدرن و پر ازدحام است در حالی که سوی دیگر آن به سمت مناظر زیبای طبیعت قرار گرفته است. شهر کاونتری هشتمین شهر انگلستان از نظر وسعت است و امکانات خرید، رستوران ها و تفریحات شبانه عالی را به ساکنین خود ارائه می دهد. تاریخ قرون وسطایی شهر کاونتری را می‌توان در ساختمان‌ ها و بنا های اصلی این شهر مشاهده نمود، در حالی که شهرت امروزی آن در کلیسای جامع جدید مدرنش دیده می شود. همچنین لازم به ذکر است که انواع امکانات رفاهی و خدمات روزانه برای دانشجویان در پردیس دانشگاه وارویک انگلستان (University of Warwick) فراهم می باشد. مناطق اطراف میدان و ساختمان اتحادیه دانشجویان مراکز خرید مرکزی هستند که می توان سوپرمارکت، بانک، اداره پست، داروخانه و کتابفروشی را در آنجا یافت. موقعیت مرکزی وارویک به این معنی است که به راحتی از طریق جاده، راه آهن و خطوط هوایی قابل دسترسی است. فرودگاه بین المللی بیرمنگام و لندن به ترتیب فاصله بیست دقیقه ای و 65 دقیقه ای با دانشگاه از خطوط ریلی دارند.

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل در انگلستان


فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل در انگلستان

رنکینگ دانشگاه وارویک

دانشگاه وارویک به صورت متوالی در اکثریت جدول های دانشگاه های برتر انگلستان قرار گرفته و قراردادهای تبادل علمی معتبری نیز با بعضی از برترین دانشگاه های دنیا دارد. این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه های پژوهش محور پیشرو در بریتانیا شناخته می‌شود، عضویت در انجمن های دانشگاه های اروپا، گروه نوآوری میدلندز، گروه راسل، ساتون 13 گواهی بر این ادعا می باشد. برخی از رتبه دانشگاه وارویک انگلستان (University of Warwick) را در ادامه مشاهده می فرمایید:

رنکینگ دانشگاه وارویک

جایگاه

جایگاه در سازمان QS

61

جایگاه در سازمان THE

77

جایگاه در سازمان US News

144

جایگاه در سازمان shanghairanking

101-150

جایگاه در سازمان Guardian

6 کشوری

جایگاه در سازمان Complete

9 کشوری

 

دانشکده های University of Warwick

University of Warwick از دانشکده های مختلف همچون دانشکده هنر، دانشکده علوم - پزشکی - مهندسی و دانشکده علوم اجتماعی تشکیل شده است. این دانشگاه همچنین دارای یک مرکز ورزش و سلامتی است و بخش کثیری از سرمایه گذاری این موسسه در جهت ارتفا سطح ورزش و تندرستی برای دانشجویان است. مرکز هنری تازه بازسازی شده دارای امکانات چشمگیر از جمله یک گالری هنری، سه صفحه سینما، دو سالن تئاتر، یک استودیو و یک سالن کنسرت با 1500 صندلی است. در جدول زیر هر یک از گروه ها یا دپارتمان های دانشکده های دانشگاه وارویک لیست شده اند.

دانشکده هنر

دانشکده علوم، مهندسی و پزشکی

دانشکده علوم اجتماعی

تاریخ باستان

شیمی

زبانشناسی کاربردی

مطالعات تطبیقی آمریکا

علوم کامپیوتر

مرکز یادگیری مادام العمر

زبان و ادبیات انگلیسی

مهندسی

اقتصاد

مطالعات فیلم و تلوزیون

علوم زیستی

آموزش

تاریخ

ریاضیات

بهداشت و مطالعات اجتماعی

تاریخ هنر

پزشکی

قانون

زبان و فرهنگ مدرن

فیزیک

فلسفه

تئاتر

روانشناسی

مطالعات بین الملل

آمار

جامعه شناسی

تولید

بازرگانی

 

رشته های دانشگاه وارویک انگلستان

رشته های دانشگاه وارویک انگلستان در سه دوره دانشگاهی بسیار متنوع است. با توجه به رتبه های موضوعی این دانشگاه در سطح دنیا می توان وارویک را گزینه عالی برای اپلای دانست. مدت زمانی که دانشجو برای دوره کارشناسی آموزش می بیند 3 سال، ارشد 1 سال و دکترا 3 تا 4 سال، کارشناسی ارشد پیوسته 4 سال است. در جدول زیر رشته های University of Warwick را می توانید مطالعه کنید.

مهندسی عمران

پزشکی

حقوق

مهندسی برق و الکترونیک

علوم زیست پزشکی

روانشناسی

مدیریت بازرگانی مهندسی

علوم زیستی

جامعه شناسی

علوم کامپیوتر

علوم تحلیلی مولکولی

حسابداری

مهندسی سیستم های کامپیوتری

شیمی با شیمی دارویی

بازاریابی

امنیت سایبری

علوم اعصاب

مدیریت بازرگانی

مهندسی خودرو

بیوتکنولوژی پزشکی

بیوشیمی

علم داده

مدل سازی سیستم های ناهمگن

تئاتر کاربردی

مهندسی مکانیک

علوم بهداشت دیجیتال

مطالعات فیلم

مهندسی سیستم های زیست پزشکی

مددکاری اجتماعی

هنرهای لیبرال

 

تحصیل پزشکی در انگلستان

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل پزشکی در انگلستان

در این مقاله ما تمام طلاعات مربوط به تحصیل پزشکی در انگلستان را به شما خواهیم آموخت.

شرایط پذیرش دانشگاه وارویک انگلستان

شرایط پذیرش دانشگاه وارویک انگلستان (University of Warwick) در مقطع کارشناسی برای داوطلب ایرانی مستقیم نبوده و نیاز به گذراندن فاندیشن دارد. سایر شرایط شامل ارائه مدرک دیپلم متوسطه و مدرک پیش دانشگاهی معادل دیپلم بین المللی می باشد. نمره آزمون زبان انگلیسی پذیرفته شده توسط دانشگاه وارویک در انگلستان، آزمون زبان آیلتس است که شرط اصلی متقاضیان خارجی برای تحصیل در انگلستان است. بنابراین، اگر زبان انگلیسی زبان اول شما نیست، باید نمره آیلتس 7.0 را برای پذیرش در دانشگاه وارویک ارسال کنید، بدون اینکه نمره بخشی کمتر از 6.0 داشته باشید. توجه داشته باشید که شرکت در آزمون زبان انگلیسی معمولا جایگزین مناسبی برای آزمون آیلتس در دانشگاه نیست. همچنین شرایط دیگر ورود به دانشگاه واویک و استفاده از امکانات تحصیلی این دانشگاه می توان به لزوم دریافت ویزای تحصیلی انگلستان یا ویزای Tier 4 اشاره نمود. مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه وارویک به شرح زیر است:

  • فرم درخواست تکمیل شده
  • مدارک شناسایی متقاضی
  • دیپلم متوسطه و ریز نمرات مربوطه
  • پاسپورت معتبر
  • توصیه نامه
  • مدرک آیلتس
  • گواهی تمکن مالی
  • گواهی سلامت پزشکی

تحصیل در دانشگاه وارویک انگلستان در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی در اکثر کشورها 4 سال است در حالی که تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی تنها 3 سال طول می کشد که از نظر شهریه و هزینه زندگی به نفع دانشجو است. همچنین می توان گفت شهریه در دانشگاه های انگلستان از جمله دانشگاه وارویک ارزان تر و مقرون به صرفه تر از سایر کشورهای انگلیسی زبان مانند ایالات متحده است. به علاوه برای ورود به دانشگاه وارویک انگلستان (University of Warwick) در مقطع لیسانس، گذراندن آزمون های ارائه شده، یک دوره A-Level در حداقل سه دوره یا یک دوره پایه و در بسیاری از رشته ها دارای مدرک پیش دانشگاهی از ایران با حداقل معدل 16 ضروری است. البته نتایج کنکور نیز در برخی موارد می تواند موثر باشد. دارندگان دیپلم دبیرستان از اکثر کشورها نیز برای ورود به دانشگاه های انگلستان باید این آزمون ها را پشت سر بگذارند. البته در سال های اخیر در برخی موارد دانشجویان ترم آخر کالج ها و دبیرستان های جامعه با تکمیل فرم مخصوص و مراجعه به مرکز گزینش UCAS اجازه ورود به دانشگاه ها را پیدا کرده اند.

پذیرش دانشگاه وارویک در مقطع کارشناسی ارشد

همانطور که می دانید طول مدت تحصیل در تمامی مقاطع در دانشگاه های انگلستان از جمله وارویک کوتاه تر از سایر کشورها می باشد. در دانشگاه Warwick انگلستان دوره لیسانس سه ساله برگزار می شور و پیش نیاز ورود به دوره فوق لیسانس، داشتن مدرک لیسانس معتبر چهار سال ایران است. علاوه بر این دوره های فوق لیسانس به مدت ۱ سال به طول می انجامند و به دو نوع تحقیق محور و تدریس محور تقسیم می کردند. دانشجویان به منظور اخذ پذیرش تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان در دانشگاه وارویک می بایست در رشته های درجه 1 معدل لیسانس 17، درجه 2:1 معدل 15 و درجه 2:2 معدل 13 را داشته باشند. مدارک دیگری همچون مدرک زبان، توصیه نامه، رزومه، ریز نمرات و... را ارائه نمایند.

تحصیل دکترا در دانشگاه وارویک انگلستان

از آنجایی که برای تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان و در دانشگاه وارویک به استاد راهنما نیاز وجود دارد و باید مقالات ISI یا چاپ شده در مجلات معتبر دیگر و همچنین آیلتس حداقل 7 را ارائه نمود، توصیه می کنیم در صورت عدم واجد شرایط بودن، برای تحصیل در مقاطع دیگر انگلستان اقدام نمایید و در ابتدا وارد دوره های کارشناسی ارشد یا پیش دکتری یا پیش دکتری شوید. به علاوه دارا بودن مدرک ارشد با معدل 15 به بالا الزامی است.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه وارویک انگلیس

برای واجد شرایط بودن برای یک مکان در وارویک، داوطلبان باید بتوانند به زبان انگلیسی مکتوب و گفتاری درک کنند و ارتباط برقرار کنند. در حالی که سطح توانایی مورد نیاز بین دوره ها متفاوت است، دانش آموزان باید شواهدی ارائه دهند که نشان دهد شایستگی موضوع انتخابی خود را برآورده می کند. دانشجویان می توانند صلاحیت زبان انگلیسی خود را با اخذ مدرک زبان انگلیسی GCSE یا از طریق دوره های انگلیسی در مدرک بین المللی به نمایش بگذارند. سایر آزمون های پذیرفته شده انگلیسی عبارتند از IELTS و PTE، اما این مدارک باید طی دو سال منتهی به شروع تحصیل تکمیل شوند. سطوح لازم مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه وارویک انگلیس (University of Warwick) در جدول زیر جمع آوری شده است.

آیلتس

نمره لازم برای کارشناسی

نمره لازم برای تحصیلات تکمیلی

رشته های گروه A

6.0 شامل حداقل 5.5 در هر جزء

6.5 شامل حداقل 6 در هر جزء

رشته های گروه B

6.5 شامل حداقل 6.0 در هر جزء

7.0 و حداقل نمرات دو جزء در 6.0/6.5 و بقیه در 7.0

رشته های گروه C

7.0 شامل حداقل 6.5 در هر جزء

7.5 و حداقل نمرات دو مؤلفه در 6.5/7.0 و بقیه 7.5

رشته های گروه D

-

8.0 و حداقل نمرات دو جزء در 7.0/7.5 و بقیه در 8.0 یا بالاتر

 

نمره تافل برای کارشناسی در گروهای A و B  و C به ترتیب 87 و 92 و 100 می باشد.

ددلاین اپلای دانشگاه وارویک انگلستان

یکی از مهمترین موضوعات قابل توجه قبل از برنامه ریزی جهت اپلای برای دانشگاه وارویک انگلستان (University of Warwick)، توجه به ددلاین ها و تاریخ های مهم و کلیدی است. در جدول زیر ددلاین های مربوط به هر ترم این دانشگاه را مشاهده می فرمایید:

ترم

ددلاین

پاییز

ماه جولای

بهار

ماه دسامبر

تابستان

ماه مارچ

 

هزینه تحصیل در دانشگاه وارویک انگلیس

شهریه اکثر هزینه تحصیل در دانشگاه وارویک انگلیس (University of Warwick) شما از جمله تدریس و ارزیابی را پوشش می دهد و در شروع هر سال تحصیلی دریافت می شود. برای دوره های کارشناسی تمام وقت، هزینه های تحصیل در انگلستان برای داوطلبان بین المللی 22,280 تا 28,410 پوند و برای دوره های تحصیلات تکمیلی (تمام وقت) هزینه های تحصیل 20,265 تا 36,000 پوند در سال می باشد.

هزینه زندگی دانشجویان University of Warwick

می توان گفت که قسمت عمده ای از هزینه های یک دانشجو را هزینه های زندگی در انگلستان تشکیل می دهد. این موارد متشکل از محل اقامت، کتاب و اقلام تحصیلی، غذا و نوشیدنی، پوشاک، لوازم بهداشتی، سفر و اوقات فراغت و سرگرمی می باشد. به جز هزینه اقامت که در ادامه مفصل توضیح داده شده، جمع بندی حدودی هزینه های یک سال در ذیل عنوان شده است.

غذا و لوازم بهداشتی

3050 پوند

کتاب و اقلام تحصیلی

520 پوند

سایر هزینه های عمومی (از جمله لباس، تماس های تلفنی،

لباسشویی، بیمه، سفر/تعطیلات، سرگرمی، مسافرت)

2775 پوند

کل هزینه سالانه

6,345 پوند

پردیس دانشگاه وارویک انگلستان

بورسیه دانشگاه وارویک

دانشگاه وارویک (University of Warwick) تعداد محدودی بورسیه تحصیلی انگلستان را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد که معمولاً مبتنی بر شایستگی هستند و به دانشجویانی اعطا می گردند که رزومه علمی قابل قبولی را ارائه نمایند. همچنین دانشجویان می توانند از لیست بورسیه های پذیرفته شده توسط دانشگاه برای دریافت بورسیه توسط موسسات خصوصی اقدام کنند. دانشجویان هندی می توانند برای برنامه های بورسیه تحصیلی بریتانیای کبیر، بورس تحصیلی Chevening، بورس تحصیلی OFID و برنامه های بورس تحصیلی Pearson Research Fund در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری درخواست دهند. همچنین شما عزیزان می توانید جهت اطلاع از بورسیه دانشگاه وارویک (University of Warwick)، وب سایت دانشگاه را بررسی نمایید.

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه Warwick انگلیس

دانشگاه وارویک (University of Warwick) دارای یکی از گسترده ترین محدوده های اقامتی پردیس در بریتانیا می باشد که متناسب با نیازها و بودجه همه در نظر گرفته شده. می‌توانید در ساختمان ها و یا سالن‌های مسکونی با امکانات حمام اختصاصی یا مشترک زندگی کنید. همه اتاق خواب های پردیس مطالعه تک با استانداردهای بالا مبله شده اند، به آشپزخانه های مجهز مشترک دسترسی دارند و مجهز به یک نقطه شبکه هستند که امکان دسترسی سریع و رایگان به اینترنت در خوابگاه های دانشجویی انگلستان را فراهم می کند. کلیه دانشجویان بین المللی سال اول کارشناسی و کارشناسی ارشد دارای ضمانت اقامت در محوطه دانشگاه هستند، مشروط بر اینکه درخواست آنها قبل از مهلت منتشر شده دریافت شود.

اسم خوابگاه

هزینه در هفته (پوند)

Benefactors

228

Claycroft

151

Cryfield Apartments

221

Cryfield Studios

243

خانه های شهری کرایفیلد

196

Heronbank

168

Lakeside

173

Sherbourne

180

Tocil

114

Westwood

119

سوئیت Westwood

179

Whitefields

85

 

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در انگلستان در دانشگاه Warwick

یکی از جالب ترین موضوعات در خصوص دانشگاه وارویک انگلستان این است که در وارویک، آینده دانشجویان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این دانشگاه نه تنها یک تجربه آکادمیک غنی را ارائه می نماید، بلکه فرصت های فوق برنامه ای را نیز برای توسعه مهارت های مهم قابل انتقال را به دانشجویان رشته های مختلف ارائه می دهد که باعث افزایش فرصت های اشتغال دانشجویان می شود. وارویک با رتبه بندی در 10 دانشگاه برتر هدفمند توسط 100 کارفرمای برتر فارغ التحصیل بریتانیا (High Fliers Research Ltd)، ابزارهایی را در اختیار شما قرار می دهد تا مسیر شغلی مناسب خود را ایجاد کنید. University of Warwick مفتخر است که توسط راهنمای دانشگاه گاردین در سال 2022 در بین 10 برتر بریتانیا برای کار پس از 15 ماه نامگذاری شده است. همانطور که گفته شد دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه وارویک با استفاده از فرصت ویزای stayback خود می توانند وارد بازار کار شده و اقامت کاری انگلستان را دریافت نمایند.

مشاهیر دانشگاه وارویک

اکثر افراد مشهوری که در این دانشگاه در رشته های هنر و تجارت تحصیل کرده اند به افرای انگلستان معروف هستند. به عنوان مثال استفن مارکانت یکی از مشهورترین بازیگران دانشگاه های انگلیسی است. تونی ویلر، نویسنده مشهور انگلیسی که نامش را بیشتر دنیا می شناسند نیز در این دانشگاه تحصیل کرده است. دومینیک کوک کارگردان نمایشنامه نویس معروف بریتانیایی و فارغ التحصیل از دانشگاه وارویک است. این دانشگاه افراد دیگری از جمله سالی نیکلاس، الیور هارت، جولیان ریندتات و بسیاری از افراد مشهور دیگر را به دنیا معرفی کرده است.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه وارویک انگلستان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ هزینه تحصیل در دانشگاه وارویک انگلستان چه مبلغی دارد؟

20,265 تا 36,000 پوند در سال

✅ رنکینگ دانشگاه وارویک انگلستان در سطح جهانی به چه صورت است؟

61 QS و 77  THE

✅ آیا دانشگاه وارویک به دانشجویان خوابگاه ارائه می دهد؟

بله University of Warwick دارای یکی از بزرگترین محدوده های اقامتی پردیس در انگلستان است که متناسب با نیازها و بودجه همه است.

✅ University of Warwick شامل دارای دانشکده هایی است؟

وارویک از دانشکده های مختلفی مانند دانشکده هنر، دانشکده علوم، پزشکی و مهندسی و دانشکده علوم اجتماعی تشکیل شده است.

سخن پایانی

همانطور که مشاهده فرمودید در این مقاله مطالب و جزئیات لازم را در خصوص نحوه اخذ پذیرش و تحصیل در دانشگاه وارویک انگلستان در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. به دلیل محبوبیت بسیار این دانشگاه در میان دانشجویان و برتری علمی و تحقیقاتی این دانشگاه آن هم به طور متوالی در سال های اخیر، امید است توانسته باشیم شما عزیزان را تا حد امکان در خصوص جزئیات ادامه تحصیل در این دانشگاه راهنمایی نماییم. در این مقاله همچنین به صورت مجزا در خصوص اطلاعات ورود به دانشگاه وارویک انگلستان و تحصیل در مقاطع گوناگون لیسانس، فوق لیسانس و دکتری صحبت کردیم. همچنین شما مخاطبین گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان به کارشناسان متخصص مهاجرت با تلفن های مجموعه تماس حاصل فرمایید. به علاوه می توانید سؤالات و پرسش های خود را در خصوص مهاجرت و تحصیل در دانشگاه وارویک انگلستان و سایر کشورها در پایان این مقاله مطرح فرمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان