معرفی دانشگاه تورکو فنلاند

بدون نظر

فنلاند کشوری اروپایی که امروزه بسیاری از متقاضیان تحصیل، مهاجرت به فنلاند را برای ادامه تحصیل برمی گزینند. ما در این نوشتار قصد معرفی دانشگاه تورکو فنلاند را داریم دانشگاهی الهام بخش و بین المللی که جامعه ای علمی عظیمی را تشکیل داده است؛ چشم انداز آینده این دانشگاه که اکنون مرکزی تحقیقاتی و جهانی است پیشگام بودن در حوزه آموزش خواهد بود. اطلاعات مفید و ضروری که هر دانشجو برای ورود به این دانشگاه به آنها نیاز خواهد داشت حاصل سرچ ها و تحقیقات از سایت دانشگاه تورکو فنلاند بوده و بعلاوه مشاوره ای با وکلای انجام شده سبب گرد آوری این مطلب شده; این درحالی است که این اطلاعات هرچند مفید و ضروری در لیست خدمات موسسه مشاوره MIE قرار ندارد و متقاضی می تواند برای کسب اطلاعات در مورد خدمات قابل ارائه در این موسسه با مرکز موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کرده و از مشاوره رایگان استفاده نمایند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
پردیس دانشگاه تورکو فنلاند

معرفی دانشگاه تورکو فنلاند

دانشگاه تورکو از دانشگاه های فنلاند، در سال 1920 راه اندازی شده است. این دانشگاه میزبان بیش از 2 هزار دانشجوی بین المللی از 109 ملیت مختلف از جای جای جهان است. در دانشگاه تورکو فنلاند 3300 کارمند مشغول به فعالیت آموزشی هستند. University of Turku به عنوان یک دانشگاه کارآفرین سالانه به صدها شرکت و سازمان همکاری دارد. واحد های مستقل آموزشی و دانشکده های این دانشگاه با بالاترین کیفیت در امر آموزش فعال هستند.

پردیس های دانشگاه تورکو

این دانشگاه دارای سه پردیس تحت عناوین پردیس راوما، پردیس پوری و پردیس تورکو که با ذکر جزئیات به شرح هر کدام می پردازیم:

پردیس راوما

تمام ساختمان های این پردیس بر روی یک تپه واقع شده اند. دپارتمان آموزش معلمان و Rauman normaalikolu، مدرسه تربیت معلم، در یک محوطه بنا شده اند. راوما یک شهر دانشجویی پر جنب‌ و جوش با فعالیت‌ هایی به منظور سپری کردن اوقات فراغت و فرصت‌هایی برای ورزش است. مسافت های کوتاه و مسکن و حمل و نقل مقرون به صرفه در این شهر متوسط ​​زندگی روزمره دانش آموزان را با سهولت بیشتری رو به رو می کند.

پردیس تورکو

پردیس کاوپی در نزدیکی بیمارستان دانشگاه تامپره فنلاند بنا شده و یکی از سه پردیس این دانشگاه است که در شهر تامپره قرار گرفته. این مرکزتحت عنوان تحقیقات پزشکی، علوم زیستی و علوم بهداشتی مورد استفاده است پردیس کاوپی دانشگاه تامپره مجموعه ای دربرگیرنده 1500 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا است و همچنین 600 کارمند نیز در این بخش به فعالیت اشتغال دارند.

پردیس هروانتا فنلاند

پردیس تورکو دانشگاه Turku نزدیک به مرکز شهر و رودخانه آئورا در نزدیکی سایر موسسات آموزش عالی، شرکت‌ های پارک علمی تورکو و بیمارستان دانشگاه بنا شده است. تمام خدمات مهم برای دانشجویان، پرسنل و بازدیدکنندگان به طور یکسان در نزدیکی محوطه دانشگاه در دسترس است. رفت و آمد در همه جا با پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری یا اتوبوس‌های شهری امکان پذیر است.

پردیس پوری

واحد های پوری دانشگاه Turku در پردیس پوری واقع شده اند که یک جامعه علمی چند رشته ای شامل 1400 دانشجو و 150 کارشناس است که به عنوان شبکه ای از دو دانشگاه فعالیت می کند.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد  شرایط فوق العاده فنلاند


رنکینگ دانشگاه تورکو

ارتباطات قوی دانشگاه با سازمان ها و شرکت های بین المللی خبر از اعتبار جهانی این دانشگاه می دهد. نام University of Turku در اکثر رنکینگ های جهانی قرار دارد. موضوعات مختلفی در این دانشگاه مورد توجه رتبه بندی های مختلفی شده است. جدول زیر رتبه دانشگاه تورکو در سازمان های مختلف و در موضوعات مختلف را ارائه می کند:

رتبه بندی های جهانی

رتبه متعلق به University of Turku

رتبه بندی جهانی Time

رتبه351 -400

رتبه بندی جهانی qs

رتبه 295

رتبه بندی جهانی Us News در سطح فنلاند

رتبه3

رتبه بندی موضوعی Us News در زمینه هنر و علوم انسانی

رتبه 219

رتبه بندی موضوعی Us News در زمینه زیست شناسی و شیمی

رتبه 241

رتبه بندی موضوعی Us News در زمینه پزشکی بالینی

رتبه 225

 

دانشکده های University of Turku

دانشگاه تورکو فنلاند دارای هشت دانشکده فعال و موسسات مرتبط است که ما در این بخش به ذکر عناوین این مراکز آموزشی می پردازیم:

دانشکده تعلیم و تربیت

دانشکده علوم انسانی

دانشکده حقوق

دانشکده پزشکی

دانشکده علوم

دانشکده علوم اجتماعی

دانشکده اقتصاد تورکو

دانشکده فنی

 

موسسات مرتبط

مرکز Brahea

مرکز فنلاند نجوم با ESO

مرکز PET تورکو

مرکز مطالعات زبان و ارتباطات

مرکز علوم زیستی تورکو

 

رشته های دانشگاه تورکو فنلاند

در دانشگاه تورکو فنلاند متقاضیان می توانند در برنامه های بین المللی لیسانس و کارشناسی ارشد که به زبان انگلیسی تدریس می شود، تحصیل کنند.

تصویربرداری زیست پزشکی

زیست شناسی سیستم های مولکولی

کشف و توسعه دارو

مطالعات شرق آسیا

بیوتکنولوژی مولکولی و تشخیص

زیست شناسی تکاملی

سیستم های هوشمند

مواد صنعتی مدرن

فناوری سلامت

تجزیه و تحلیل داده ها

نجوم و فیزیک فضا

مهندسی نرم افزار

فیزیک مواد

رمز نگاری

شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه تورکو فنلاند

دانشکده پزشکی در دانشگاه تورکو فنلاند یک واحد تحقیقاتی و آموزشی موفق بین المللی است که با همکاری نزدیک با شرکای منطقه ای، ملی و بین المللی فعالیت می کند. این دانشکده تحصیلات چند رشته ای مبتنی بر تحقیقات را در چهار برنامه درجه مختلف ارائه می دهد که منجر به اخذ مجوز پزشکی یا دندانپزشکی، کارشناسی ارشد علوم بهداشتی و کارشناسی ارشد علوم خواهد شد. این دانشکده همچنین دارای چهار رشته در مقطع کارشناسی ارشد است که به زبان انگلیسی تدریس می شود. دوره تحصیل پزشکی در فنلاند و تورکو در 6 سال تکمیل می شود و به طبع نیازمند معدل بالا و رزومه علمی قوی خواهد بود.

دانشگاه بیرمنگام انگلستان

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه اولو

در این مقاله ما جوانب تحصیل در دانشگاه اولو فنلاند را به شما خواهیم آموخت.

 

شرایط پذیرش دانشگاه تورکو فنلاند

دانشجویانی که قصد ورود به دانشگاه تورکو فنلاند را دارند می بایست در موعد مقرر نسبت به ارسال درخواست اقدام نماید. برای اپلای دانشگاه Turku فنلاند ارسال اصل مدارک به دانشگاه از طریق پست نیازی نخواهد بود و دانشجویان تنها می بایست اسکنی از مدارک و مستندات را به منظور رعایت شرایط پذیرش این دانشگاه را ارسال نمایند. دانشجویان می بایست پیش از ارسال مدارک از شرایط تحصیل در فنلاند و در این دانشگاه باخبر شوند. معمولا اسکنی از گواهی مدرک تحصیلی موفقیت آمیز، ترجمه مدارک به زبان انگلیسی، فنلاندی و یا سوئدی و مدارکی که مهارت زبان انگلیسی را به اثبات برساند از اصلی ترین شرایط ورود به این دانشگاه هستند.

تحصیل در دانشگاه تورکو فنلاند در مقطع کارشناسی

متقاضی ورود به دانشگاه تورکو فنلاند در مقطع لیسانس با داشتن مدرک پایانی مقطع متوسطه برای تحصیل در این دوره اقدام کنند. دانشجویان بهتر است پیش از رسیدن موعد درخواست مدارک و الزامات مورد نیاز مقطع کارشناسی این دانشگاه را آماده کنند و مدارکی مانند شرکت در یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی که مورد پذیرش باشد را حتما ارائه نمایند. دوره لیسانس حدودا سه تا 4 سال طول خواهد کشید.

پذیرش دانشگاه تورکو در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان و داوطلبان تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند در دانشگاه تورکو فنلاند می بایست مدرکی دال بر سپری کردن دوره لیسانس خود در مرکز آموزشی معتبر که برابر با سه سال تحصیل تمام وقت و سپری کردن 180 واحد درسی است را ارائه نمایند. مرتبط بودن رشته تحصیلی کارشناسی نیز از شرایط ورود به این مقطع عنوان شده است. علاوه بر اینها ارائه مدرک زبان انگلیسی همچون سایر شرایط تحصیلی در اکثر دانشگاه ها در سطح بین المللی از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. این دوره حدودا دو سال به طول می انجامد

تحصیل دکترا در دانشگاه تورکو فنلاند

در دانشگاه تورکو فنلاند بیش از 16 برنامه دکترا برای تحصیل وجود دارد. دانشجویان مدرک کارشناسی ارشد خود را ارائه نماید؛ در صورتی که محل اخذ مدرک کارشناسی ارشد متقاضی فنلاند و یا کشورهای اتحادیه اروپا باشد دیگر نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نخواهد بود. پس از انتخاب رشته مطابق موضوع تحقیق در دوره دکترا در  University of Turkuمی بایست دانشجو نسبت به یافتن ناظر یا استاد راهنما اقدام نماید. ارائه یک طرح تحقیقاتی و مدارک تحصیلی و ریز نمرات که نشان دهد داوطلب شایسته تحصیل دکتری در فنلاند است، از الزامات این مقطع به حساب می آید.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه تورکو فنلاند

درخواست کنندگان ورود به دانشگاه تورکو فنلاند می بایست در خلال ارائه مدارک تحصیلی به ارائه مدرک زبان انگلیسی که مهارت آنان را در این زمینه ثابت کند نیاز خواهند داشت. جدول زیر برخی از مدارک و آزمون های زبانی که از نظر دانشگاه پذیرفته هستند آمده است.

تافل - آزمون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی

حداقل نمره کلی 80 و نمره آزمون نوشتن 16 یا بیشتر در آزمون مبتنی بر اینترنت (IBT).

آیلتس – آزمون بین المللی خدمات آزمون زبان انگلیسی (آکادمیک)

نمره کلی باند 6.0. و نمره آزمون رایتینگ 5.5. یا بیشتر

مهارت C2 (قبلاً CPE) - مدارک انگلیسی کمبریج

نمره قبولی A، B یا C.

آزمون آکادمیک- PTE

حداقل نمره کلی 54 و نمره آزمون نوشتن 46 یا بیشتر.

YKI – گواهی فنلاندی برای مهارت زبان انگلیسی

حداقل نمره 3 در آزمون سطح متوسط

 

ددلاین اپلای دانشگاه تورکو فنلاند

ددلاین ها و جدول زمانی تورکو که بر اساس آن تاریخ های درخواست اپلای و بورسیه و سایر درخواست های پذیرش انجام می پذیرد. هر ساله در تابستان قبل از سال تحصیلی جدید تنظیم می شود اما تغییراتی هم ممکن است رخ دهد و تاریخ ها جا به جا شوند بنابراین بهتر است متقاضیان اپلای University of Turku مرتب بخش ددلاین ها در سایت دانشگاه تورکو فنلاند را بررسی نمایند و از تغییرات احتمالی مطلع شوید. جدول زیر برخی تاریخ های مهم این دانشگاه را منعکس می کند:

درخواست ها

تاریخ های مهم

دوره درخواست سال 2022 برای اکثر برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد

19 ژانویه

دوره درخواست برای مطالعاتی که از ترم پاییز 2023 شروع می شود

ژانویه 2023

آغاز اپلای

5 ژانویه

آخرین مهلت ارسال اپلای

19 ژانویه

مهلت درخواست بهره مندی از بورسیه

31 مارچ

هزینه تحصیل در دانشگاه تورکو فنلاند

هزینه های تحصیل در فنلاند بخش مهمی از فرایند تحصیل است؛ خصوصاً برای دانشجویان بین المللی که می بایست این هزینه ها را متحمل شوند. دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد با توجه به رشته تحصیلی خود می بایست شهریه های متفاوتی را بپردازند ولی این مهم در رابطه با دانشجویان دکترا ورای ملیت و ویژگی های دیگر به نحوی دیگر است تا جایی که از دانشجویان این مقطع شهریه اخذ نمی شود. در جدول زیر شهریه ها به طور مجزا با توجه به رشته و دانشکده آورده شده است لازم به ذکر است که پذیرفته شدگان دانشگاه تورکو فنلاند (University of Turku) می بایست قبل از ثبت نام شهریه یک سال تحصیلی خود را تسویه نمایند.

دانشکده

رشته و مبلغ شهریه

دانشکده تعلیم و تربیت

برنامه کارشناسی ارشد در آموزش و یادگیری با شهریه 10هزار یورو

آموزش معلمان ابتدایی، برنامه لیسانس (واقع در راوما) و برنامه کارشناسی ارشد (واقع در تورکو، در سال 2023 شروع می شود) با شهریه 10هزار یورو

برنامه لیسانس در آموزش معلمان دوران کودکی، برنامه لیسانس (واقع درپردیس راوما) 10 هزار با شهریه یورو

دانشکده علوم انسانی

برنامه کارشناسی ارشد در مطالعات جنسیتی با شهریه 10 هزار یورو

برنامه کارشناسی ارشد در تاب آوری فرهنگی شمال اروپا و تغییرات اجتماعی با شهریه 10 هزار یورو

دانشکده حقوق

برنامه کارشناسی ارشد در حقوق و جامعه اطلاعاتی با شهریه 10 هزار یورو

دانشکده پزشکی

برنامه کارشناسی ارشد در علوم زیست پزشکی با شهریه 12 هزار یورو

برنامه کارشناسی ارشد در سلامت و فناوری آینده با شهریه 2 هزار یورو

برنامه کارشناسی ارشد در علوم اعصاب انسانی با شهریه 10 هزار یورو

دانشکده علوم

برنامه کارشناسی ارشد در علوم زیست پزشکی با شهریه 12 هزار یورو

برنامه کارشناسی ارشد در علوم زیستی با شهریه 12 هزار یورو

برنامه کارشناسی ارشد در علوم فیزیکی و شیمی با شهریه 12 هزار یورو

دانشکده علوم اجتماعی

برنامه کارشناسی ارشد در مطالعات شرق آسیا با شهریه 8 هزار یورو

برنامه کارشناسی ارشد در نابرابری ها، مداخلات و دولت جدید رفاه با شهریه 10 هزار یورو

دانشکده فنی

برنامه کارشناسی ارشد در توسعه مواد غذایی با شهریه 12 هزار یورو

برنامه کارشناسی ارشد در فناوری اطلاعات و ارتباطات با شهریه 12 هزار یورو

برنامه کارشناسی ارشد در مهندسی مواد 12 هزار یورو

برنامه کارشناسی ارشد در مهندسی مکانیک با شهریه 12 هزار یورو

برنامه کارشناسی ارشد در فناوری بهداشت با شهریه 12 هزار یورو

دانشکده اقتصاد تورکو

برنامه کارشناسی ارشد در مطالعات آینده با شهریه 10 هزار یورو

برنامه کارشناسی ارشد در مدیریت نوآوری جهانی با شهریه 10 هزار یورو

 

هزینه زندگی دانشجویان University of Turku

میانگین هزینه های زندگی در فنلاند حدود 700 تا 900 یورو در ماه است. شما باید هزینه های زندگی خود را به طور مستقل تامین کنید. یک آپارتمان یک خوابه در منطقه روستای دانشجویی تقریباً 290 تا 450 یورو در ماه هزینه دارد. هزینه یک اتاق در یک آپارتمان مشترک در منطقه دانشجویی حدود 250 یورو در ماه است.

بورسیه دانشگاه تورکو فنلاند

دانشگاه تورکو فنلاند (University of Turku) از دانشجویان شایسته و با انگیزه بواسطه اختصاص بورسیه های سخاوتمندانه پشتیبانی می کند. بورسیه های تحصیلی به دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که می بایست شهریه بپردازند، تعلق خواهد گرفت.

بورسیه تحصیلی فنلاند

بورسیه در فنلاند شامل یک کمک هزینه جداگانه 5000 یورویی برای هزینه های شروع تحصیل در تورکو، فنلاند می شود. کمک هزینه 5000 یورویی در طول ترم اول، پس از ثبت نام دانشجو به عنوان دانشجوی حاضر در University of Turku، به حساب بانکی فرد در فنلاند واریز می شود.

بورسیه تحصیلی برای شهریه

بورسیه تحصیلی رشته های فوق لیسانس به مدت ارائه دو سال می باشد. این بورس به 3 سال کارشناسی و 2 سال فوق تعلق داشته و تنها اولین سال مشروط نیست و برای بقیه سالها شرایط خاص دارد. جهت موفقیت در شروط بورس سال 2، داوطلب باید 45 واحد را تا انتهای مارس یا 55 واحد را تا انتهای ژوئن سال تحصیلی قبلی خود سپری کند.

بورسیه برای عملکرد برجسته

برای برنامه های کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی 1 ساله به منظور عملکرد برجسته در طول سال تحصیلی اجرا می شود. این بورسیه هزینه تحصیل سال دوم را پوشش می دهد.

برای برنامه های لیسانس نیزبورسیه تحصیلی 2 ساله بواسطه عملکرد برجسته در طول سال تحصیلی اجرا می شود. این بورسیه هزینه تحصیل سال 2 و 3 را شامل می شود.

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه Turku فنلاند

از آنجایی که خوابگاه دانشجویی برای دانشجویان University of Turku بواسطه این دانشگاه تضمین نمی شود، خود دانشجویان می بایست در صدد رزو و پیگیری این مهم برآیند. مسکن دانشجویان که با درخواست به موقع آنان امکان پذیر است توسط ارائه دهندگان مسکن قابل دسترسی است:

TYS - بنیاد روستای دانش آموز

 TYS دارای چندین محل اسکان دانشجویی در منطقه تورکو از جمله آپارتمان های مشترک، آپارتمان های استودیویی و آپارتمان های خانوادگی است. اکثر آپارتمان ها مبله نیستند. اجاره بین 300 تا 500 یورو در ماه (شامل آب، برق و اینترنت) خواهد بود.

آپارتمان از بازارهای اجاره عمومی

یافتن مسکن برای مدت کوتاهی از بازارهای اجاره عمومی در تورکو به خصوص در ماه های آگوست و سپتامبر دشوارخواهد بود. معمولاً قراردادهای اجاره برای یک دوره ثابت یک ساله انجام می شود و استعفای قبلی مستلزم پرداخت جریمه توسط مستاجر خواهد بود. لازم به ذکر است که دانشجویان هر پردیس می توانند از ارائه دهندگان مسکنی که در نزدیکی پردیس ها هستند بهره مند شوند.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در فنلاند در دانشگاه Turku

فارغ التحصیلان دانشگاه تورکو فنلاند که بواسطه ویزای تحصیلی امکان ورود و تحصیل در این کشور را یافته اند اصولا می بایست پس از اتمام دوره تحصیلی به کشور خودت باز گردند اما در این میان فرصتی 12 ماهه برای این فارغ التحصیلان در نظر گرفته شده است که بتوانند در این مدت معین در صورت تمایل وضعیت اقامت خود را بواسطه کار در فنلاند و اخذ ویزای کار یا سرمایه گذاری و یا حتی ازدواج با فردی فنلاندی تغییر دهند و اقامت دائم و پاسپورت فنلاند را اخذ نمایند.

مشاهیر دانشگاه تورکو

  • آقای پتری اورپو: سیاستمدار
  • خانم آنا پو: خواننده و نوازنده
  • خانم جنی هاوکیو: نویسنده و شاعر
  • آقای ساولی نینیستو: یکی از روئسای جمهور فنلاند

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه تورکو فنلاند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✔️ ارزش کمک هزینه بورسیه تحصیلی فنلاند برای دانشجویان University of Turku چقدر است؟

ارزش کمک هزینه این بورسیه 5000 یورو عنوان شده.

✔️ مهلت درخواست بهره مندی از بورسیه دانشگاه تورکو فنلاند چه تاریخی است؟

مهلت درخواست بهره مندی از بورسیه 31 مارچ است.

✔️ شهریه حدودی رشته های دانشکده اقتصاد تورکو در مقطع کارشناسی ارشد چقدر است؟

شهریه رشته های این دانشکده 10 هزار یورو است.

✔️ رتبه بندی جهانی Us News در سطح فنلاند رتبه دانشگاه تورکو را چند اعلام کرده است؟

رتبه 4 در میان دانشگاه های فنلاند متعلق به این دانشگاه است.

سخن پایانی

در این متن به واکاوی دانشگاه تورکو فنلاند (University of Turku) پرداختیم. دانشگاهی در کشور اروپایی فنلاند که رتبه 4 دانشگاه های این کشور را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه به آموزش دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می پردازد. سه پردیس فعال پذیرای دانشجویان علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه است. ارتباطات قوی و تعاملات علمی با شرکت ها و سازمان های مطرح جهانی بر اعتبار این دانشگاه افزوده است. دانشجویان دانشگاه تورکو فنلاند در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مشمول پرداخت شهریه خواهند شد این درحالی است که دانشجویان دکترا بدون شهریه تحصیل خواهند کرد. مشمولیت بورسیه هم بر همین روال است و شامل این دو مقطع خواهد شد. علاقه مندان و متقاضیان پیگیری تحصیلات بین المللی در این دانشگاه می توانند با ما در موسسه مشاوره MIE در تماس باشند و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان