دانشگاه سنت گالن سوئیس

بدون نظر

دانشگاه سنت گالن سوئیس (University of St.Gallen) یکی از بهترین دانشگاه های سوئیس است که در سال 1898 تاسیس شده است و حدود 8500 دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. با وجود وسعت کم دانشگاه، این دانشگاه بزرگترین دانشکده در کل اروپا در رشته مدیریت کسب و کار را دارا می باشد. در دانشگاه سنت گالن سوئیس محدوده تدریس بیشتر در زمینه اقتصاد، حقوق و مدیریت بازرگانی می باشد. به عنوان یک دانشجوی متقاضی تحصیل در دانشگاه سنت گالن باید اطلاعات کاملی را در این زمینه به دست آورید تا در طی مسیر برای پذیرش در این دانشگاه دچار مشکل نشوید. در ادامه این مقاله موضوعاتی از قبیل شرایط تحصیل در دانشگاه سنت گالن سوئیس، هزینه های تحصیلی دانشگاه سنت گالن، رشته ها و دانشکده های این دانشگاه و... مورد بررسی قرار خواهد گرفت. مطالعه این مقاله برای متقاضیان این دانشگاه بسیار سودمند خواهد بود با این وجود برای رفع هرگونه ابهام در این زمینه می توانید با مشاوران ما در موسسه ملک پور تماس برقرار نموده و پاسخ سوالات و ابهامات خود را دریافت نمایید. نگارش این مقاله تحت نظر کارشناسان موسسه ملک پور از سایت اصلی دانشگاه به همراه اخذ مشاوره از وکلای محلی حاضر در این کشور صورت گرفته است که برای آگاهی بخشی به شما عزیزان بوده و ارائه خدمات موسسه MIE را نشان نمی دهد. علاقمندان می توانند برای آگاهی بیشتر در این زمینه و دریافت مشاوره اولیه کاملا رایگان، با شماره های قرار داده شده در وب سایت موسسه MIE تماس حاصل نمایند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تصویری از پردیس دانشگاه سنت گالن سوئیس

معرفی دانشگاه سنت گالن سوئیس (HSG)

در این قسمت به معرفی دانشگاه سنت گالن سوئیس (HSG) می پردازیم. University of St.Gallen یک دانشگاه تحقیقاتی و دولتی در کشور سوئیس می باشد که از سراسر دنیا پذیرای دانشجویان بین المللی خواهد بود. این دانشگاه در محیطی کوچک در شهر سنت گالن سوئیس (زبان رایج آلمانی) ساخته شده است. سنت گالن یکی از دانشگاه های خارجی است که مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد پس دریافت مدرک از این دانشگاه برای ایرانیان دارای مزایای زیادی خواهد بود. اکثر دانشجویان پس از اتمام تحصیل در سوئیس در دانشگاه سنت گالن به سرعت وارد بازار کار می شوند و در شغل و تخصص خود مشغول به کار خواهند شد. از نظر آب و هوایی سنت گالن را می توان یک شهر سرد نامید زیرا حدود یک سوم روزهای سال بارانی و برفی است.

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل در سوئیس

رنکینگ دانشگاه سنت گالن سوئیس در سازمان های مختلف

University of St.Gallen سوئیس در بین برترین دانشگاه های این کشور قرار دارد به همین دلیل بیشتر کشورهای دنیا مدرک فارغ التحصیلی از این دانشگاه را معتبر می دانند. رنکینگ بالای دانشگاه سنت گالن به دلیل رضایت دانشجویان، رضایت کارکنان، خدمات ارئه شده به دانشجویان و ... طبق بررسی های نشریه های مختلف اعلام شده است. رنکینگ دانشگاه سنت گالن سوئیس در سازمان های مختلف به شرح زیر می باشد:

نشریه رتبه بندی

رتبه

نشریه سازمانی QS

رنکینگ 375

نشریه سازمانی تایمز

رنکینگ 401 – 500

دانشکده های University of St. Gallen

دانشگاه سنت گالن سوئیس (University of St.Gallen) از چندین دانشکده ساخته شده است که هر کدام از آن ها رشته های متفاوتی را به دانشجویان ارائه می کنند. برخی از این دانشکده در سطح جهانی جزء برترین دانشکده ها می باشند. لیست دانشکده های University of St.Gallen سوئیس شامل موارد زیر می باشد:

 • علوم کامپیوتر
 • مدیریت
 • مالی
 • اقتصاد و علوم سیاسی
 • حقوق
 • علوم اجتماعی و علوم انسانی

دانشگاه ژنو سوئیس

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه ژنو سوئیس

در این مقاله ما شرایط تحصیل در دانشگاه ژنو سوئیس را به شما توضیح میدهیم.

لیست مهم ترین رشته های دانشگاه سنت گالن سوئیس در مقاطع مختلف

رشته های متعددی برای تحصیل در دانشگاه سنت گالن سوئیس (University of St.Gallen) وجود دارد که هر فرد با توجه به استعداد و علاقه خود می تواند آن را برای تحصیل انتخاب کند. مقاطع مختلف لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در این دانشگاه ارائه می شوند که دانشجویان می توانند در این مقاطع در رشته های مختلف مدرک فارغ التحصیلی خود را اخذ کنند. لیست مهم ترین رشته های دانشگاه سنت گالن سوئیس در مقاطع مختلف به شرح زیر می باشد:

 • اقتصاد
 • مدیریت
 • مارکتینگ
 • حسابداری
 • مدیریت مالی
 • مدیریت کسب و کار

شرایط پذیرش دانشگاه سنت گالن سوئیس

افراد متقاضی تحصیل در University of St.Gallen سوئیس باید از شراط تعیین شده توسط این دانشگاه آگاه باشند و خود را برای طی کردن مراحل پذیرش آن آماده کنند. از جمله شرایط پذیرش دانشگاه سنت گالن سوئیس این است که دانشجویان باید دارای معدل بالا و ممتاز در بین سایر افراد باشند تا شرایط برای پذیرش آن ها آسان تر شود. علاوه بر این تحصیل در دانشگاه سنت گالن در مقطع کارشناسی بیشتر به زبان آلمانی است و نیاز است که متقاضیان به این زبان تسلط کامل داشته باشند در غیر این صورت اخذ پذیرش و تحصیل در مقطع لیسانس برای افراد دشوار یا غیر ممکن خواهد بود. مقاطع بالاتر تحصیلی در این دانشگاه زبان انگلیسی نیز تدریس می شود، که این امر کار را برای دانشجویان بین المللی و انگلیسی زبان آسان تر کرده است. با دارا بودن مدرک زبان تعیین شده توسط دانشگاه می توانید یکی از شرایط پذیرش آن را داشته باشید. برای تحصیل در مقطع لیسانس University of St.Gallen معمولا 3 سال، مقطع فوق لیسانس 2 سال و تحصیل دکترا در سوئیس در St.Gallen 3 سال تا 4 سال زمان نیاز دارید. از دیگر شرایطی که برای پذیرش در این دانشگاه در کشور سوئیس وجود دارد، ارائه مدارک تعیین شده توسط آن ها به صورت کامل و بدون نقص می باشد. این مدارک شامل:

 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • مدارک تحصیلی قبلی همراه با ریز نمرات و ترجمه رسمی
 • مدرک زبان تعیین شده
 • مدارک هویتی فرد شامل شناسنامه، پاسپورت، کارت ملی، عکس و ...

مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه سنت گالن (HSG)

زبان تحصیل در دانشگاه سنت گالن سوئیس (University of St.Gallen) آلمانی و انگلیسی است. برای مقطع کارشناسی دانشجویان موظف به یاد گیری زبان آلمانی و داشتن مدرک این زبان می باشند. افرادی که در مقطع لیسانس پذیرش دانشگاه سنت گالن را دریافت کرده اند باید به زبان آلمانی تسلط کامل داشته باشند تا مفاهیم ارائه شده توسط اساتید را به صورت کامل درک کنند و آن ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند. باید بدانید که زبان اصلی مردم شهر سنت گالن نیز آلمانی است، یعنی با دانستن این زبان می توانید به راحتی با مردم این کشور ارتباط برقرار کنید. در مقاطع تحصیلات تکمیلی شامل کارشناسی ارشد و دکتری اکثر دروس به زبان انگلیسی ارائه می شود. در این مقاطع دانشجویان نیازی به داشتن مدرک زبان آلمانی ندارند و با داشتن مدرک زبان انگلیسی می توانند به راحتی تحصیلات خود را ادامه دهند اما بهتر است زبان آلمانی را نیز فرا گیرند تا در آینده هنگامی که قصد دارند در این کشور به شغلی مشغول شوند با مشکل مواجه نشوند و بتوانند به راحتی با مردم ارتباط برقرار کنند. در برخی دانشگاه ها تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان نیز ممکن است و برای اطلاع از جزئیات آن باید به سایت دانشگاه مراجعه کرد. مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه سنت گالن (HSG) به شرح زیر می باشد:

مدرک زبان مورد تایید

حداقل نمره مورد نیاز

آیلتس

7

تافل

90

زبان آلمانی

C1

ددلاین ترم های تحصیلی دانشگاه سنت گالن برای دانشجویان بین المللی

هر دانشگاه برای خود تقویم آموزشی مخصوصی دارد که طبق آن تاریخ هایی را برای دانشجویان و امورات دانشگاه مشخص می کنند تا دانشجویان در تاریخ های مشخص شده برای امور مربوطه اقدام کنند. ثبت نام در هر ترم و تمام اموراتی که مربوط به دانشگاه می شود در زمان مشخصی باید انجام شود. در صورت تاخیر از زمان تعیین شده توسط دانشگاه باید تا زمان بعدی منتظر بمانید که ممکن است یک سال آموزشی را از دست بدهید. بهتر است تقویم آموزشی هر دانشگاه را از سایت اصلی همان دانشگاه دریافت کنید تا امکان اشتباه وجود نداشته باشد. ددلاین ترم های تحصیلی دانشگاه سنت گالن در جدول زیر جمع اوری شده:

عنوان ددلاین

ددلاین

ترم پاییز

ابتدای دسامبر تا انتهای اوریل

ترم تابستان

ابتدای می تا انتهای نوامبر

ترم پاییز مقطع دکترا

15 اکتبر

ترم بهار مقطع دکترا

31 مارس   

هزینه تحصیل در دانشگاه سنت گالن سوئیس

هزینه تحصیل از جمله مهم ترین مواردی است که هر فرد باید قبل از هر اقدامی آن را در نظر بگیرد. تحصیل در دانشگاه سنت گالن (University of St.Gallen) سوئیس نیز مانند سایر دانشگاه ها نیازمند پرداخت هزینه می باشد. هزینه تحصیل در سوئیس و این دانشگاه در مقاطع و رشته های تحصیلی مختلف برای دانشجویان بین المللی متفاوت است. هزینه تحصیل در دانشگاه سنت گالن سوئیس در دوره های دانشگاهی در لیست زیر آورده ایم:

نام مقطع

هزینه مورد نظر

مقطع کارشناسی

3076 یورو در سال

مقطع کارشناسی ارشد

2822 یورو در سال

مقطع دکترا

1476 یورو در سال

هزینه زندگی دانشجویان University of St. Gallen

علاوه بر هزینه های تحصیل و شهریه دانشگاه در کشور مورد نظر، باید هزینه های مربوط به زندگی در آن جا را نیز در نظر بگیرید. هزینه های زندگی در سوئیس بسته به شهر مورد نظر برای اقامت و سبک زندگی هر شخص متفاوت خواهد بود. برخی از شهرهای سوئیس مانند زوریخ و ژنو گران ترین شهرهای این کشور محسوب می شوند که برای ورود به این شهرها و زندگی در آن ها باید هزینه بالایی را پرداخت کنید. اما سایر شهرها در این کشور نسبت به شهرهای دیگر کشورهای اروپایی بسیار به صرفه خواهند بود. به طور کلی هزینه زندگی دانشجویان University of St.Gallen بین 1300 تا 1700 یورو در ماه می باشد که این هزینه ها شام هزینه های مسکن، خوراک، پوشاک و ... می باشد. در جدول زیر برخی هزینه های زندگی دانشجویان دانشگاه سنت گالن سوئیس شرح داده شده است:

نوع هزینه

مبلغ مورد نیاز

هزینه بیمه

400 یورو – 500 یورو

اینترنت

300 یورو

هزینه اجاره مسکن

1000 یورو – 1500 یورو

هزینه ماهیانه حمل و نقل عمومی

200 یورو - 380 یورو

هزینه مواد غذایی

1500 یورو – 2500 یورو

هزینه کتاب و لوازم تحریر

1000 یورو

بورسیه دانشگاه سنت گالن سوئیس

بورسیه های تحصیلی یک نوع کمک هزینه برای تحصیل افراد محسوب می شود که انواع مختلفی دارد. در هر دانشگاه بورسیه های تحصیلی ارائه شده به دانشجویان متفاوت می باشد و هر فرد با داشتن شرایط لازم می تواند بورسیه های تحصیلی در سوئیس ارائه شده را دریافت کند. دانشگاه سنت گالن (University of St.Gallen) در کشور سوئیس نیز جزء دانشگاه هایی است که برای دانشجویان خود بورسیه تحصیلی در نظر گرفته است تا آن ها بتوانند با مبلغ بورسیه، فشار مالی خود را کاهش دهند و بدون دغدغه مالی به تحصیلات خود ادامه دهند. معمولا افرادی می توانند از بورسیه های تحصیلی برخوردار شوند که در بین ممتازین دانشگاه دسته بندی شوند و دارای معدل و نمرات بالایی باشند. تعدادی از بورسیه دانشگاه سنت گالن را در ذیل مطالعه کنید:

 • بورسیه :Excellence Scholarships این بورسیه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان این دانشگاه ارائه می شود. این بورسیه سالانه حدود 6250 فرانک سوئیس به دانشجویان پرداخت می کند. برای دریافت آن باید در بین ممتازین دانشگاه قرار داشته باشید.
 • بورسیه صندوق کمک هزینه بین المللی Starr: این بورسیه به برترین دانشجویان خارجی که مدرک لیسانس خود را در خارج از University of St.Gallen دریافت کرده اند تعلق می گیرد. این دانشجویان باید برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید این دانشگاه سوئیسی را انتخاب کرده باشند.

 

امکانات رفاهی و خوابگاه های دانشگاه سنت گالن

دانشگاه سنت گالن (University of St.Gallen) در کشور سوئیس امکانات بسیار مناسب و پیشرفته ای را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است به طوری که باعث رضایت بالای دانشجویان و در نتیجه رنکینگ بالای این دانشگاه شده است. University of St.Gallen برای دانشجویان خود کتابخانه و سالن های مطالعه پیشرفته ای در نظر گرفته تا دانشجویان به راحتی بتوانند تحقیقات و پروژه های خود را انجام دهند. این کتابخانه ها به دانشجویان اینترنت پر سرعت ارائه می کند تا آن ها از این نظر نیز مشکلی نداشته باشند. سالن های ورزشی و مسابقات بین المللی از دیگر امکانات این دانشگاه سوئیسی می باشند. امکانات رفاهی و خوابگاه های دانشگاه سنت گالن برای تمامی دانشجویان و کارکنان دانشگاه در نظر گرفته شده است که این خود بخشی از مزیت ها در لیست مزایا و معایب تحصیل در سوئیس بوده و تمامی کارکنان و دانشجویان می توانند از خوابگاه های ارائه شده بهره ببرند.

شرایط اقامت پس از تحصیل در سوئیس در دانشگاه سنت گالن

اکثر افرادی که به قصد تحصیل در سوئیس به این کشور مهاجرت می کنند در نهایت تصمیم می گیرند اقامت این کشور را دریافت نمایند و در آن جا زندگی کنند. دانشجویان دانشگاه سنت گالن سوئیس پس از اتمام تحصیلات خود و اخذ مدرک فارغ التحصیلی، نیازی به خروج سریع از این کشور ندارند و می توانند به مدت 6 ماه پس از تحصیلات خود در این کشور اقامت داشته باشند. این 6 ماه فرصتی است تا دانشجویان به جست و جوی شغل مورد نظر خود باشد و در نهایت با یافتن کار ویزای تحصیلی سوئیس را به ویزای کاری تبدیل کند. با داشتن ویزای کاری فرد می تواند در این کشور اقامت موقت داشته باشد که پس از ده سال زندگی در آن جا سرانجام اقامت دائم را نیز دریافت خواهد کرد. پس از اخذ اقامت دائم نیازی به ماندن همیشگی فرد در کشور سوئیس نمی باشد و فرد می تواند به راحتی به سایر کشورها رفت و آمد داشته باشد بدون این که آسیبی به اقامت او وارد شود. پس از گذشت ده سال از اقامت دائم، فرد می تواند تابعیت و پاسپورت سوئیس را نیز دریافت کند. در جدیدترین آمارهای به دست آمده از سازمان tradingeconomics نرخ بیکاری در کشور سوئیس 2 تعیین شده است. نرخ پایین بیکاری در کشور سوئیس نشان دهنده شرایط مناسب برای یافتن کار می باشد. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در رشته خود می توانند به راحتی برای خود شغل مناسبی را بیابند. در کشور سوئیس رشته های مانند مدیریت، رشته های هنری، مهندسی، مدیر IT، مدیریت مالی، مدیریت بازاریابی و... بیشترین بازار کار را دارا هستند. در زیر نمودار نرخ بیکاری که توسط tradingeconomics به دست آمده را می توانید مشاهده نمایید:

نمودار نرخ بیکاری در سوئیس 2022

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه سنت گالن سوئیس هستید، اینجا کلیک کنید➡️


سوالات متداول

✔️ تحصیل در دانشگاه سنت گالن سوئیس به چه زبانی است؟

دانشجویان می توانند در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی تحصیل کنند.

✔️ آیا دانشگاه سنت گالن سوئیس به دانشجویان بورسیه تحصیلی ارائه می دهد؟

بله. دانشجویان می توانند با داشتن شرایط لازم از بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط این دانشگاه استفاده کنند.

✔️ تحصیل در دانشگاه سنت گالن سوئیس به چه سطح از مدرک زبان انگلیسی نیاز دارد؟

دانشجویان برای تحصیل به زبان انگلیسی باید دارای مدرک زبان آیلتس حداقل 7 یا تافل با حداقل نمره 90 باشند.

✔️ هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه سنت گالن سوئیس چقدر می باشد؟

شهریه سالانه در مقطع لیسانس برای دانشجویان 3076 یورو می باشد.

سخن پایانی

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور خود را دارند باید موارد زیادی را در نظر بگیرند و قبل از اقدامات لازم برای مهاجرت اطلاعات کاملی را در زمینه هزینه های تحصیل، چگونگی اخذ پذیرش در دانشگاه مورد، مدارک مورد نیاز، امکانات موجود در دانشگاه و بسیاری از موارد دیگر به دست آورند. مقاله بالا تمامی این اطلاعات را درباره دانشگاه سنت گالن سوئیس (University of St.Gallen) در اختیار شما عزیزان قرار داده است. اگر قصد مهاجرت به سوئیس را دارید و می خواهید برای تحصیل به دانشگاه سنت گالن بروید، مقاله بالا می تواند بسیار اثر بخش باشد. جهت کاهش هزینه های تحصیلی شما در دانشگاه سنت گالن سوئیس بورسیه هایی در نظر گرفته شده است تا به واسطه آن مقداری از هزینه های شما کاهش یابد و راحت تر به تحصیلات خود ادامه دهید. مقاله دانشگاه سنت گالن سوئیس تحت نظر کارشناسان مجرب در موسسه ملک پور نگارش شده است که می تواند پاسخگوی بسیاری از سوالات شما در این زمینه باشد. در صورتی که پس از مطالعه مقاله فوق سوالی یا ابهامی برای شما به وجود آمد، می توانید با مشاوران ما در موسسه MIE تماس بگیرید و ضمن دریافت پاسخ سوالات خود، به صورت کاملا رایگان از خدمات مشاوره اولیه ما بهره مند شوید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان