معرفی دانشگاه نیوبرانزویک کانادا

بدون نظر

دانشگاه نیوبرانزویک کانادا (UNB) یکی از دانشگاه های قوی و سطح بالای کشور کانادا و ایالت نیوبرانزویک می باشد. یکی از دلایلی که این دانشگاه مورد علاقه اکثر مهاجران می باشد در این می باشد که در بحث هزینه های تحصیل این دانشگاه می تواند بسیار ارزان باشد و همچنین برای بحث بورسیه از این دانشگاه می توانید کمک بگیرید که در این مقاله سعی داریم تمامی جزئیات در خصوص این دانشگاه از جمله رنکیگ دانشگاه نیوبرانزویک، بورسیه تحصیلی دانشگاه نیوبرانزویک، شهریه دانشگاه نیوبرانزویک کانادا، ددلاین های این دانشگاه و هزینه های زندگی دانشجویی در دانشگاه نیوبرانزویک کانادا را با شما در میان بگذاریم. شما علاقه مندان به تحصیل در کانادا می توانید با بررسی این مقاله همه جزئیات برای تحصیل در دانشگاه های سطح بالای کانادا از جمله دانشگاه نیوبرانزویک کانادا می توانید اطلاعات مفیدی به دست بیاورید. همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه MIE تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به صورت رایگان به شما کمک کنند و اطلاعات مفیدی را با شما با اشتراک بگذارند.

تماس با ما
دانشگاه نیوبرانزویک

معرفی با دانشگاه نیوبرانزویک کانادا

در ادامه سعی داریم آشنایی با دانشگاه نیوبرانزویک کانادا (university of new Brunswick) را در ابتدا شروع کنیم. دانشگاه نیوبرانزویک در کانادا جزو دانشگاه های رده بالا و رنک بالا در این کشور می باشد که در سال ۱۷۸۵ تاسیس شده است. این دانشگاه در استان نیوبرانزویک و با دو پردیس در شهرهای مختلف واقع شده است. این دانشگاه جزو قدیمی ترین و اولین دانشگاه دولتی در آمریکای شمالی می باشد. دانشگاه نیوبرانزویک کانادا بیش از ۱۰ هزار دانشجو از ۱۰۰ کشور دنیا در خود جای داده است. یکی از دلایلی که این دانشگاه به موفقیت بالا رسیده است ایجاد محیطی مهیج برای شکوفا شدن ابتکار و نوآوری و خلاقیت هر دانشجو می باشد. به همین دلیل باعث شده که دانشجویانی که از دانشگاه نیوبرانزویک فارغ التحصیل می‌شوند برای پیدا کردن شغل شانس بسیار بالایی دارند. دانشگاه نیوبرانزویک سطح جهانی رتبه ۶۵۸ رو به خود اختصاص داده است و در خود کشور کانادا این دانشگاه در رنک ۲۷ خودنمایی می کند.

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

پردیس های دانشگاه نیوبرانزویک کانادا

دانشگاه نیوبرانزویک در ۲ پردیس دانشگاهی رونمایی شده است:

  • پردیس دانشکده فردریکتون
  • پردیس دانشکده سنت جان

در ادامه هر کدام را به صورت جزيی با شما عزیزان به اشتراک می گذاریم.

  • پردیس دانشکده فردریکتون: این پردیس در حدود چندین دانشکده و رشته هایی را ارائه می دهند که در زیر به آن ها اشاره شده است.

اسم دانشکده

رشته های قابل ارائه

دانشکده هنر

رشته های انسان شناسی، تاریخ کلاسیک، نویسندگی خلاقانه، علوم انسانی، هنر های کاربرد، جامعه شناسی، روان شناسی

دانشکده مدیریت بازرگانی

دوره های ام بی ای، مدیریت سرمایه گذاری و کارشناسی بازرگانی

دانشکده علوم کامپیوتر

مهندسی نرم افزار و رشته کامپیوتر

دانشکده آموزش

فلسفه آموزش

دانشکده مهندسی

مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی ژئوماتیک، مهندسی نرم افزار و مهندسی مکانیک

دانشکده جنگل داری

علوم جنگل داری، علوم محیط زیست

دانشکده حقوق

رشته های ترکیبی حقوق و MBA

دانشکده رنسانس

فلسفه مدیریت، مطالعات منسجم

دانشکده پرستاری

رشته پرستاری

دانشکده علوم

بیولوژی، شیمی، فیزیک، آمار، زیست شناسی و ریاضیات

  • پردیس دانشکده سنت جان: این پردیس هم چندین دانشکده و رشته هایی را ارائه می دهند که برای شما در جدول ذیل جمع آوری کرده ایم.

اسم دانشکده

رشته های قابل ارائه

دانشکده علوم کاربردی

بیولوژی، مهندسی عمران، مهندسی برق، زیست محیطی، اقتصاد، شیمی، علوم کامپیوتر، زمین شناسی، پرستاری، رادیوگرافی، آمار و ریاضی

دانشکده هنر

روان شناسی، هنر، تاریخ، سیاست، انسانی، ریاضیات و آمار

دانشکده بازرگانی

حسابداری، MBA، امورمالی، تجارت الکترونیک، مدیریت منابع انسانی و بازاریابی

معرفی دانشگاه لارنشین کانادا

این مقاله را از دست ندهید: معرفی دانشگاه لارنشین کانادا

در این مقاله ما تمام راه های معرفی دانشگاه لارنشین کانادا را به شما خواهیم آموخت.

رنکینگ دانشگاه نیوبرانزویک کانادا (UNB)

همانطور که در قبل تر هم گفتیم رنکینگ دانشگاه نیوبرانزویک کانادا (university of new Brunswick) در سطح جهانی به رتبه ۶۱۷ و در بین دانشگاه های کانادا در رنک ۲۵ می باشد. در جدول ذیل می توانید با ریز جزئیات رنک های متفاوت این دانشگاه آشنا گردید.

رتبه دانشگاه نیوبرانزویک کانادا

رنک جهانی (QS 2022)

651-700

رنک جهانی (Times 2022)

601-800

رنک جهانی (U.S)

954

رنک کشوری

9-23

شرایط پذیرش دانشگاه نیوبرانزویک کانادا

اخذ پذیرش از دانشگاه نیوبرانزویک کانادا (University of New Brunswick) برای متقاضیان و دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد. در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می توان برای دانشگاه نیوبرانزویک کانادا اقدام کرد. یکی از دلایلی که اکثر دانشجویان علاقه دارند در دانشگاه نیوبرانزویک تحصیل کند سطح علمی بالای این دانشگاه و همچنین رنک جهانی بالای دانشگاه نیوبرانزویک کانادا می باشد.

شرایط تحصیل کارشناسی در University of New Brunswick

شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاه نیوبرانزویک کانادا به این شرح می باشد که متقاضی می بایستی بتواند مدرک دیپلم ۱۲ ساله خود را با نمره بالای ۱۴ ارائه دهد و همچنین باید بتوانند مدرک زبان در حد آیلتس آکادمیک 6.5 در دست داشته باشد. لطفا توجه داشته باشید که در برخی از رشته ها پیشنیازهای تحصیلی در دروس خاص با نمرات خاص مطرح گردیده که برای اطلاع از آنها بهتر است به صفحه توضیحات رشته مدنظر در سایت دانشگاه نیوبرانزویک کانادا مراجعه نمایید.

شرایط اپلای در دانشگاه نیوبرانزویک در مقطع کارشناسی ارشد

شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه نیوبرانزویک کانادا به این شرح می باشد که متقاضی می بایستی مدرک کارشناسی معتبر با معدل بالای ۱۵ و همچنین مدرک زبان آیلتس آکادمیک 7 ارائه دهد. در برخی از دروس و رشته ها نیاز به دارا بودن مدرک GRE خواهید داشت.

شرایط پذیرش دانشگاه نیوبرانزویک در مقطع دکترا

شرایط پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه نیوبرانزویک کانادا در قسمتی که مطالعه می کنید بررسی گردیده است. تحصیل دکترا در کانادا در دانشگاه نیوبرانزویک با دوره تحصیلی مجاز هفت ساله که اغلب رشته ها حدود سه تا پنج سال زمان لازم دارند یکی از بهترین گزینه ها می باشد. این مقطع کاملاً متفاوت از مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد متقاضی می بایستی علاوه بر نشان دادن مدرک معتبر کارشناسی ارشد و همچنین نمره زبان آکادمیک در سطح آیلتس ۷ نیاز دارد که انگیزه نامه و توصیه نامه و همچنین استاد راهنما داشته باشد. لازم به ذکر می باشد که رشته ها با هم متفاوت می باشند و شاید در برخی از رشته ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیاز به دوره های دیگری باشد که برای توضیحات تکمیلی می توانید با کارشناسان مجرب ما موسسه MIE تماس حاصل فرمایید.

مدرک زبان مورد نیاز تحصیل در دانشگاه نیوبرانزویک کانادا

دانشجویان خارجی در UNB نیاز به ارائه مدرک زبان به شرح موارد جدول ذیل خواهند داشت. البته در برخی رشته ها مانند پرستاری و علوم بهداشت و هنر نیاز به آیلتس مقطع لیسانس بالاتری خواهد بود.

آزمون

مقطع لیسانس

تحصیلات تکمیلی

آیلتس

6.5

7

تافل

85

94

Pearson Vue

59

65

دولینگو

115

-

CAEL CE or CAEL Online

60

-

کمبریج

176

-

ددلاین دانشگاه نیوبرانزویک

اخذ پذیرش در رشته های کارشناسی در UNB در سطح ترم پاییز و زمستان و تابستان می باشند شروع ترم های پاییز در ماه سپتامبر و شروع ترم های زمستان در اوایل ژانویه و شروع ترم تابستان از اوایل ماه می می باشد. لازم به ذکر می باشد که آخرین مهلت ددلاین دانشگاه نیوبرانزویک کانادا (University of New Brunswick) در اواخر ماه مارچ می باشد. برای ترم پاییز متقاضی تا قبل از اول ماه جون ددلاین دارد. برای ترم زمستان تا اول ماه اکتبر می‌تواند ددلاین دانشگاه را در نظر بگیرد. برای ترم تابستان دانشجو تنها تا اول ماه فوریه می‌تواند از ددلاین دانشگاه استفاده کند. در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ددلاین دانشگاه ها متفاوت می‌باشد و آخرین مهلت درخواست در هر رشته ای ممکن است متفاوت باشد پس دانشجویان می بایستی حداقل ۶ ماه قبل از شروع به اقدام به اخذ پذیرش کنند.

شهریه دانشگاه نیوبرانزویک

شهریه دانشگاه نیوبرانزویک کانادا (university of new Brunswick) در رشته کارشناسی سالانه بین 15000 تا 17000 دلار کانادا می باشد. شهریه رشته های کارشناسی ارشد سالانه بین 12000 تا 15000 دلار کانادا می باشد. لازم به ذکر می باشد که برای دوره های mba و یا مدیریتی شهریه ‌دانشگاه به کل متفاوت می باشد یعنی شهریه سالانه بین 15000 تا ٣٠.٠٠٠ دلار کانادا باید در نظر گرفته شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه نیوبرانزویک

بورسیه تحصیلی دانشگاه نیوبرانزویک کانادا می تواند انواع مختلفی برای دانشجویان بین المللی داشته باشد. یک نوع از بورسیه ها می باشد که توسط دولت کانادا تأمین می شود و نوعی دیگر را برخی از موسسات خصوصی ارائه می دهند. بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می تواند برای دانشجویان بین المللی راحت تر و قابل امکان تر باشد. برای مقطع کارشناسی اخذ بورسیه در دانشگاه نیوبرانزویک کانادا سخت تر می باشد چرا که دانشجو می بایستی بتواند سطح علمی خود را بسیار بالا و قوی ارائه دهد. بورسیه ای که دانشگاه نیوبرانزویک کانادا (university of new Brunswick) به متقاضی عزیز ارائه می دهد مبلغی بین ۵۰۰ تا ۵٢.٠٠٠ دلار کانادا می باشد.

زندگی دانشجویان دانشگاه نیوبرانزویک کانادا

برای زندگی دانشجویان دانشگاه نیوبرانزویک کانادا (university of new Brunswick) می توانند خوابگاه های دانشگاه و یا آپارتمان های خارج از پردیس را برای زندگی انتخاب کنند. امنیت و آرامش در خوابگاه ها و همچنین خانه های خارج از پردیس می توانند یکی از مزایای زندگی در کانادا می باشد. دانشجویان برای زندگی حق انتخاب دارند که در خوابگاه دانشجویی زندگی کنند و یا در سوئیت های دانشجویی بمانند. با توجه هزینه های پرداختی برای خوابگاه یا سوئیت که در زیر تمامی هزینه ها را به اطلاع شما رساندیم می توانید تصمیم گیری کنید که کدام مورد برای شما مقرون به صرفه تر و مناسب تر می باشد.

خوابگاه دانشگاه نیوبرانزویک کانادا

در پردیس فردریکتون حدوداً ۱۴ خوابگاه و در پردیس سنت جان ۲ خوابگاه دانشجویی وجود دارد. خوابگاه ها سوئیت های یک تا سه خوابه وجود دارد و همچنین آپارتمان های ۱ تا ۳ خوابه برای دانشجویان و متقاضیان متاهل ارایه می شود. خوابگاه ها به تفکیک جنسیت متفاوت می باشند یعنی برخی فقط برای خانم ها و برخی نیز فقط برای آقایان می باشند. هزینه خوابگاه های دانشگاه نیوبرانزویک کانادا برای هر سال حدود ۶٠٠٠ تا ١٠.٠٠٠ دلار کانادا می باشد. همچنین هزینه اجاره آپارتمان ها حدود ١۵٠٠ تا ٢٠٠٠ دلار در ماه می باشد.

هزینه زندگی دانشجویی

هزینه برنامه غذایی در دانشگاه های اشاره شده بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار کانادا در ماه می باشد. دانشجویان برای رفت و آمد از خوابگاه به دانشگاه نیوبرانزویک کانادا می توانند از اتوبوس، دوچرخه و یا تاکسی استفاده کنند که می توانند از مقرون به صرفه ترین وسایل نقلیه باشند. هزینه های رفت و آمد با اتوبوس برای یک نفر روزانه حدود ۳ دلار کانادا می باشد. نکته جالبی که در خصوص اتوبوس های کشور کانادا می باشد این است که مسافر می بایستی پول بلیط را دقیق پرداخت کند چون رانندگان امکان برگردانند وجه اضافه را ندارند. هزینه رفت و آمد با قطار برای رفت و آمد حدود ۳.۵ دلار می باشد.

اخذ اقامت پس از تحصیل در دانشگاه نیوبرانزویک کانادا

اگر شما جزو افرادی هستیم که برای اخذ اقامت پس از تحصیل در دانشگاه نیوبرانزویک کانادا (university of new Brunswick) اقدام کرده‌اید خوب است بدانید که اگر کمتر از ۸ ماه در کانادا بوده اید و تحصیل در این کشور را داشتید اصلاً مجاز به دریافت اقامت بعد از تحصیل نیستید. لازم به ذکر می باشد که در این قسمت به شما بگوییم برای اینکه بتوانید اقامت خود را در کشور کانادا بعد از تحصیل تمدید کنید باید حتماً ویزای تحصیلی خود را به ویزای pgwp یعنی همان اقامت کاری تبدیل کنید. متقاضی برای اخذ ویزای کار می‌بایستی جاب آفر و یا همان پیشنهاد شغلی دریافت کنید تا بتوانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایید. در ادامه باید بگویم اگر شما متقاضی عزیز مدت ۸ ماه تا ۲ سال می باشد که در کشور کانادا ساکن هستید و تحصیل داشتید میتوانید معادل همان مدت یعنی ۸ ماه تا ۲ سال را در این کشور کار کنید. اگر شما مدتی بیش از ۲ سال می باشد که در کشور کانادا تحصیل کردید جزو اقامت شما حساب می‌ شود و مجوز کاری سه ساله را دریافت می کنید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه نیوبرانزویک کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا می توان بعد از تحصیل در کشور کانادا ماند و کار کرد؟

بله امکان پذیر می باشد.

آیا اخذ بورسیه برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد؟

بله، شما دانشجویان بین المللی می توانید برای اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور اقدام کنید.

آیا اجازه کار در حین تحصیل برای دانشجویان بین المللی وجود دارد؟

بله شما مجاز هستید حدود ۲۰ الی ۲۵ ساعت در هفته کار کنید.

آیا در ایالت نیوبرانزویک می توان کار پیدا کرد؟

بله، ایالت نیوبرانزویک می تواند دارای فرصت های شغلی مناسبی باشد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم به تک تک جزئیات در خصوص معرفی دانشگاه نیوبرانزویک کانادا (university of new Brunswick) بپردازیم. هزینه های تحصیل شهریه دانشگاه مقاطعی که می توان در دانشگاه نیوبرانزویک کانادا تحصیل کرد شرایط اخذ پذیرش دانشگاه، تمامی اینها را در این مقاله به صورت جزئی و کامل به شما متقاضی عزیز شرح داده ایم. یکی از مزیت های دانشگاه نیوبرانزویک کانادا می توان به رنک بالای این دانشگاه در سطح جهانی و در خود کشور کانادا اشاره کرد. همچنین شما متقاضی عزیز می دانید که اگر در دانشگاه های رنک بالا تحصیل کنید خیلی راحت می توانید برای پیدا کردن کار و گرفتن اقامت دائم خود در هر کشوری اقدام نمایید. اگر جواب تمامی سوالات خود را نگرفتید می توانید در زیر این مقاله سوالات خود را بازگو کنید تا بتوانیم در سریع ترین زمان به سوالات شما جواب دهیم و یا می توانید برای اخذ اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در موسسه MIE تماس حاصل فرمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان