معرفی دانشگاه مونستر آلمان

بدون نظر

دانشگاه های بسیاری در کشور آلمان اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند که بسیاری از آنها از جایگاه علمی بسیار بالایی برخوردار هستند و زمینه ساز موفقیت افراد در سال های آتی خواهند شد. شخصی که همه موانع و سختی های مسیر مهاجرت را از پیش رو برمی دارد تا طعم تحصیل در معتبرترین دانشگاه های جهان را در آلمان بچشد، قطعا با دقت و وسواس بیشتری به دنبال بهترین انتخاب در این زمینه می باشد. به همین دلیل است که فرصت را مغتنم شمردیم تا یکی از دانشگاه های شناخته شده آلمان یعنی مونستر که از جایگاه قابل قبول علمی برخوردار است را معرفی نماییم. این معرفی بیشتر بدان دلیل است تا متقاضیان اطلاعات دقیقی را پیرامون دانشگاه مونستر آلمان کسب کنند و پس از بررسی همه جوانب و سنجش شرایط خود با شرایطی که دانشگاه مونستر وضع کرده است، مهم ترین تصمیم تحصیلی خود را که قطعا آینده آنان را نیز شامل می شود اخذ نمایند. اگر شما خواننده عزیز نیز در فکر مهاجرت تحصیلی به آلمان می باشید، مطالعه بررسی دقیق دانشگاه مونستر آلمان را از دست ندهید. مطالب پیش رو با استفاده از علم وکلای محلی و تحقیق در سایت دانشگاه مونستر آلمان تنظیم شده و صرفا تنظیم این مقاله به معنی ارائه خدمات نمی باشد. مشاوره رایگان تلفنی راهی ارتباطی برای رفع ابهام و اطلاع از خدمات برای شما در نظر گرفته شده است.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
دانشکده های دانشگاه مونستر آلمان

معرفی دانشگاه مونستر آلمان

دانشگاه Münster آلمان با قدمت چندین ساله در شهر مونستر قرار دارد، تاریخ شروع فعالیت این دانشگاه به سال 1780 باز می گردد. شاخص ترین رشته های Westfälische Wilhelms-Universität Münster که بسیار مشهور گشته و فعالیت های قابل توجهی در آن صورت گرفته است، رشته علوم اجتماعی و علوم انسانی می باشد. در رابطه با اعتبار دانشگاه همین را بگوییم که موفق به کسب جایزه های علمی بسیاری در زمینه های متعدد از جمله: مدیریت تجارت، اقتصاد و... شده است. در سال 2006 تجدید نظر اساسی در همه مطالعات دانشگاه صورت گرفت و بر اساس سیستم کارشناسی، و کارشناسی ارشد تغییر یافت. دانشگاه مونستر را باید یک دانشگاه تحقیقاتی دانست که عضو انجمن آلمانی U15 که ائتلافی از 15 دانشگاه تحقیقاتی شناخته شده و مشهور در آلمان می باشد. یکی از موضوعات برجسته ای که پیرامون این دانشگاه وجود دارد، کتابخانه آن است که با دارا بودن بیش از 6.2 میلیون جلد کتاب، تبدیل به مرکز قدرتمند علمی و فرهنگی شده است.

این دانشگاه دارای اساتید با دانش و برجسته ای می باشد که گویای این سخن، اعطای جایزه مکس پلانک به اساتید دانشکده ریاضیات این دانشگاه می باشد. تعامل دانشگاه مونستر با دیگر دانشگاه های معتبر جهان موجب شناخته شدن بیش از پیش این دانشگاه تحقیقاتی شده است که همین موضوع متقاضیان بسیاری را برای تحصیل به سمت خود جذب کرده است. دانشجویان ایرانی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و علاقه مند به اخذ پذیرش دانشگاه مونستر آلمان می باشند. 44000 دانشجو این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب نموده اند که 3000 نفر از آنها را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. علاقه مندان به پیشرفت و ترقی در رشته های علوم انسانی، با انتخاب این دانشگاه به قله موفقیت خود در رشته ذکر شده خواهند رسید.

ویدیو موسسه MIE در مورد کار تحصیل آلمان


رنکینگ دانشگاه مونستر آلمان (WWU)

Westfälische Wilhelms-Universität Münster رتبه 14 ام بهترین دانشگاه آلمان را متعلق به خود کرده و 200 دانشگاه برتر جهان می باشد که با عنوان یکی از برترین دانشگاه های آلمان در رشته های علوم انسانی و اقتصاد، در حال فعالیت و آموزش به دانشجویان آلمانی و بین المللی می باشد. رتبه قابل قبول دانشگاه Münster در آلمان و جهان، موجب تبدیل شدن به هدف متقاضیان مهاجرت تحصیل به آلمان می باشد. برای آگاهی دقیق نسبت به رنکینگ دانشگاه مونستر آلمان براساس امتیاز دهی های مختلف، به جدول زیر توجه فرمایید:

اسامی سازمانها

رده در دنیا

QS World

411

CWUR

200

THE World

201-250

US News

227

دانشکده های دانشگاه مونستر آلمان

دانشکده های دانشگاه مونستر آلمان به عدد 15 رسیده است و رشته های پرمتقاضی بسیاری در این دانشگاه ارائه می گردد. لیست کامل دانشکده های دانشگاه Münster، به شرح زیر است:

 • دانشکده موسیقی
 • دانشکده زیست شناسی
 • دانشکده فلسفه
 • دانشکده زمین شناسی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده علوم کامپیوتر و ریاضیات
 • دانشکده زبان شناسی
 • دانشکده تاریخ
 • دانشکده علوم ارتباطی
 • دانشکده علوم آموزشی و اجتماعی
 • دانشکده پزشکی یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم دینی کاتولیک
 • دانشکده علوم دینی پروستان
 • دانشکده علوم اقتصادی

رشته های دانشگاه مونستر آلمان

تعداد زیادی از بهترین رشته های تحصیلی در آلمان در دانشگاه مانستر ارائه می گردد. افراد می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه مونستر آلمان از گرایش های هر کدام از رشته های ارائه شده در جدول ذیل اطلاع یابند. در اینجا به بخشی از مهم ترین رشته ها اشاره خواهیم کرد.

دندان پزشکی

حقوق آلمانی

هنر

پزشکی

سیستم های اطلاعات

موسیقی

داروسازی

علوم کامپیوتر

فلسفه

زیست پزشکی مولکولی

روانشناسی

سیاست و حقوق

بیوتکنولوژی

جامعه شناسی

سیاست و اقتصاد

 

دانشگاه فنی برلین آلمان

این مقاله را از دست ندهید: معرفی دانشگاه فنی برلین آلمان

در این مقاله ما راه های موفقیت در دانشگاه فنی برلین آلمان را به شما خواهیم آموخت.

شرایط پذیرش دانشگاه مونستر آلمان

شرایط پذیرش دانشگاه Münster آلمان اقداماتی را به وجود می آورد که در صورت انجام آن، پذیرش دانشگاه را برای متقاضی به همراه دارد و در این صورت است که دانشگاه مونستر آلمان موافقت می کند که دارای شرایط وضع شده از سوی دانشگاه باشد. مهم ترین شرایطی که برای ورود به دانشگاه Münster آلمان وجود دارد، شرکت در آزمون ورودی بوده که برای برخی از رشته های این دانشگاه، مقرر گردیده است. با توجه به مغایرت نظام آموزشی ایران و آلمان، در صورت کمبود تعداد سال تحصیلی متقاضی، وی موظف به شرکت در یکی از دوره هایی که کشور آلمان بدین منظور در نظر گرفته، می باشد. از جمله مدارک قابل ارائه برای پذیرش دانشگاه مونستر، موارد زیر است:

 • ریزنمرات به همراه آخرین مدرک تحصیلی
 • پاسپورت
 • مدارک هویتی
 • کارنامه قبولی در آزمون
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه

تحصیل کارشناسی در دانشگاه مونستر آلمان

مدت زمان تحصیل کارشناسی در دانشگاه مونستر آلمان، 4 سال می باشد و شرط ورود به مقطع تحصیل کارشناسی در آلمان، ارائه مدرک متوسطه می باشد. برخی رشته های این دانشگاه در مقطع کارشناسی، دارای آزمون ورودی می باشد. تحصیل در رشته های پزشکی و علوم مهندسی، با تسلط به زبان آلمانی میسر است. و افراد ملزم به ارائه مدرک مهارت زبان آلمانی می باشند.

تحصیل در دانشگاه مونستر آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

اولین قدم برای تحصیل در دانشگاه Münster در مقطع تحصیل کارشناسی ارشد در المان، پشت سر گذاشتن مقطع کارشناسی و اخذ مدرک می باشد. از واجبات دیگر ورود به مقطع کارشناسی ارشد، دارا بودن مدرک زبان آلمانی، آیلتس و تافل است. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه Münster، 2 سال می باشد. که با داشتن انگیزه نامه از سوی اساتید مقطع کارشناسی و رزومه قوی، امکان پذیر است.

شرایط اپلای دانشگاه مونستر آلمان در مقطع دکترا

در بین شرایط اپلای دانشگاه مونستر آلمان در مقطع دکترا، داشتن مدرک کارشناسی ارشد، پررنگ تر از همه به چشم می خورد. مرحله بعدی برای تحصیل دکترا در آلمان، اقدام از طریق استاد راهنما و یا سوپروایزر دانشگاه می باشد. با توجه به اینکه زبان تحصیل در دانشگاه Münster در مقطع دکترا، انگلیسی بوده، دارا بودن مدرک آیلتس و تافل، اجباری است.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه مونستر آلمان (WWU)

تسلط به زبان آلمانی و اثبات این مهارت به وسیله ارائه مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان، در زمان اخذ پذیرش دانشگاه مونستر آلمان، ضروری می باشد. مدرک زبان قابل قبول برای ارائه به دانشگاه مونستر، در سطح DSH-2 است. این مدارک در رشته پزشکی متفاوت تر بوده و شامل موارد زیر است:

 • گواهی DSH-3
 • سطح 5 DaF را در تمام زمینه های مهارتی
 • آزمون سنجش (Feststellungsprüfung): نمره بین 1.0 تا 1.3 شفاهی و کتبی
 • گواهی گوته C2 حداقل نمره کل 82%
 • گواهینامه UniCert سطح IV

ددلاین اپلای در دانشگاه مونستر آلمان

حتی با رعایت همه شرایط و قوانین برای پذیرش دانشگاه اما اگر ددلاین اپلای در دانشگاه مونستر آلمان را ندانید و یا به آن توجه کمی کنید، امکان حضورتان در این دانشگاه منتفی خواهد بود. با توجه به اهمیت موضوع، جدولی را طراحی نموده ایم که اطلاعات دقیقی در این باره به شما ارائه خواهد داد:

 نوع برنامه تحصیلی

ددلاین اپلای ترم تابستان

ددلاین اپلای ترم زمستان

لیسانس

اواسط نوامبر تا 15 ژانویه

 اواسط مه تا 15 ژانویه

کارشناسی ارشد رشته های زبان انگلیسی، مهندسی شیمی، مهندسی مواد

شروع تحصیل ندارد

اواسط فوریه تا پایان فوریه

درخواست برای ورود به ترم بالاتر

اواسط نوامبر تا 15 ژانویه

 ابتدای ماه مه تا 15 ژانویه

دانشجویان در پردیس دانشگاه مونستر آلمان

هزینه تحصیل در دانشگاه مونستر آلمان

به دلیل دولتی بودن Westfälische Wilhelms-Universität Münster و تبعیت از قانون عدم اخذ شهریه دانشگاه های دولتی آلمان، باید در زمان برآورد هزینه تحصیل در دانشگاه مونستر آلمان، روی این مورد خط بزنیم. هزینه های دیگری که می توان به عنوان هزینه تحصیل در این دانشگاه در نظر گرفت، مربوط به اجاره بهای خوابگاه یا آپارتمان، غذا، کتاب و دیگر امکانات تحصیلی و حمل ونقل دانشجو دانست که جدا از نوع زندگی هر فرد، به طور معمول 300 یورو می باشد. افرادی که خواهان اخذ کمک هزینه برای پرداخت این مبلغ می باشند، قادر به استفاده از انواع بورسیه های تحصیلی که در دانشگاه های آلمان وجود دارد، می باشند و با این عمل می توانند تا حدودی هزینه تحصیل در University of Münster را به صفر برسانند.

هزینه زندگی دانشجویان University of Münster

هزینه زندگی دانشجویان University of Münster تحت تاثیر عوامل مختلفی می باشد. نوع زندگی افراد تعیین کننده دقیق این نوع هزینه ها می باشد. برای مثال هزینه زندگی دانشجویی کسی که برای اقامت خود آپارتمان را انتخاب می کند با دانشجویی که در اتاق های تک نفره زندگی می کند، متفاوت خواهد بود اما به طور کلی می توان 800 یورو را برای هزینه زندگی دانشجویان دانشگاه مونستر آلمان که هزینه های اقامت، امکانات آموزشی و حمل و نقل را دربرمی گیرد، در نظر گرفت.

بورسیه های تحصیلی در آلمان در دانشگاه مونستر

سازمان DAAD نظارت مستقیم روی بورسیه های دانشگاه مونستر دارد. تنها بورسیه های تحصیلی در آلمان در این دانشگاه نیست که هزینه های دانشجویی افراد را پوشش می دهد، کمک هزینه های دیگری نیز به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اختصاص یافته است. معروف ترین نوع کمک هزینه تحصیلی دانشگاه مونستر، 420 یورو برای هر ترم بوده که تحت عنوان کمک هزینه تحصیلی به دانشجوی متقاضی و دارای شرایط، اعطا می شود. بورسیه های تحصیلی دیگری برای دانشجویان دانشگاه مونستر درنظر گرفته شده است که ماهانه حدود 250 یورو به افراد تعلق می گیرد. در ادامه به شرح دقیقی از انواع بورسیه های دانشگاه مونستر آلمان پرداخته ایم:

 • بورسیه تحصیلی استعداد درخشان

این نوع بورسیه به مقطع لیسانس اختصاص داده شده است و مبلغ آن 300 یورو ماهیانه برای دو ترم می باشد.

 • بورسیه تحصیلی EVANGELISCHES STUDIENWERK

برای بهره مندی از مزایای این نوع ویزا حتما میبایست شهروند اتحادیه اروپا باشید.

 • بورسیه استعداد درخشان (کارشناسی ارشد)

بورسیه ProTalent به دانشجویان ممتاز Westfälische Wilhelms-Universität Münster در مقطع کارشناسی ارشد تعلق می گیرد که مبلغ آن، 300 یورو است.

 • کمک هزینه تکمیل مدرک DAAD-STIBET برای داوطلبان دکترا

دانشجویان مقطع دکترا قادر به دریافت بورسیه ای با مبلغ 860 یورو ماهیانه به مدت 4 ماه می باشند.

 • کمک هزینه تحصیلی - مدرک کارشناسی ارشد برای همه موضوعات علمD

بورسیه تحصیلی مخصوص مقطع کارشناسی ارشد که برای هزینه های بیمه دانشجویی در آلمان، کمک هزینه تحصیلی و حوادث پی ریزی شده است، در مدت 10 الی 24 ماه به متقاضی اعطا می گردد.

خوابگاه های دانشگاه مونستر آلمان

دغدغه همه دانشجویان چه زمانی که شهری دیگر را برای تحصیل انتخاب می کنند چه به یک کشور دیگر مهاجرت می نمایند تا تحصیلات خود را ادامه دهند، خوابگاه و محل سکونت می باشد. دانشگاه Münster آلمان نیز با علم به این موضوع و شناسایی دغدغه دانشجویان بین المللی، اقامتگاه هایی را برای این دسته از افراد راه اندازی کرده است. اما این تعداد خوابگاه ها با توجه به تعداد دانشجویان بین المللی دانشگاه مونستر، کافی نبوده و در این میان با محدودیت خوابگاه روبرو است. پس بدیهی است که دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه، فکری برای برطرف نمودن این چالش بیاندیشند که بهترین راه، رزرو خوابگاه قبل از شروع ترم می باشد. اجاره خوابگاه های دانشگاه مونستر آلمان، 150 الی 270 یورو می باشد. در صورتی که به دانشجویی خوابگاه دانشجویی در آلمان تعلق نگرفت جای هیچ نگرانی نیست زیرا می تواند از اقامتگاه های شبانه روزی دیگر که هزینه آنها 220 الی 380 یورو می باشد، بهره مند گردد. گزینه دیگری که پیش روی دانشجویان بدون خوابگاه وجود دارد، آپارتمان ها و خوابگاه های خصوصی می باشد.

شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه مونستر

شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه مونستر تا حدودی به شخص متقاضی بستگی دارد. دانشجویان دانشگاه مونستر در صورت عدم فارغ التحصیلی به موقع، امکان تمدید یک سال دیگر اقامت دانشجویی خود را دارا می باشند تا در این مدت وضعیت تحصیلی و فارغ التحصیلی خود را سروسامان دهند. بعد از فارغ التحصیلی نیز فرصتی به افراد داده می شود تا به دنبال کار بگردند. اگر در مدت زمان مشخص قادر به یافتن شغل نباشند، میبایست به کشور خود بازگردند و اگر مشغول به کار و فعالیت شوند، ویزای آنها به ویزای کاری تبدل می شود و به این شکل، اقامت آلمان را دوباره به دست خواهند آورد. کارفرمایان آلمانی از فارغ التحصیلان با مهارت دانشگاه مونستر برای واگذاری مشاغل، استقبال می کنند چرا که این دانشگاه سرآمد دانشگاه های معتبر در آلمان و جهان می باشد در همه زمینه ها به خصوص رشته پزشکی و علوم انسانی افرد با سوادی را به بازار کار معرفی می کند که در صورت تسلط به زبان آلمانی و انگلیسی، در کمترین زمان، مشغول به کار خواهند شد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب دانشگاه مونستر آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

بورسیه تحصیلی دانشگاه مونستر آلمان به چه مقاطعی تعلق می گیرد؟

هر سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دارای بورسیه تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه مونستر می باشند اما در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تعداد بیشتری بورسیه تحصیلی وجود دارد.

آیا امکانات خوابگاهی برای دانشجویان دانشگاه Münster آلمان وجود دارد؟

بله این دانشگاه دارای خوابگاه و اقامت دانشجویی می باشد اما تعداد آنها محدود و به اندازه تمام دانشجویان نمی باشد و افرادی که خوابگاه به آنان تعلق نمی گیرد، باید از آپارتمان های دانشجویی و دیگر اقامتگاه ها استفاده کنند

نحوه پذیرش دانشگاه مونستر آلمان چگونه است؟

بعضی از رشته های این دانشگاه دارای آزمون ورودی می باشند که برای تحصیل در این رشته، کسب نمره قبولی در آزمون مورد نظر، ضروری است. رشته هایی که نیاز به آزمون ورودی ندارند، با ارائه مدارک مورد نیاز، قادر به تحصیل در آن رشته خواهند بود.

تحصیل در دانشگاه مونستر آلمان بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

خیر، تسلط به زبان انگلیسی و آلمانی یکی از شرط های ورود به دانشگاه مونستر می باشد و هر رشته شرایط متفاوتی را برای مدرک زبان مورد نیاز، دارا می باشد. برای مثال مدارک زبان مورد نیاز در رشته پزشکی متفاوت با دیگر رشته ها خواهد بود و همه افراد موظف به گواهی اثبات تسلطشان به زبان انگلیسی و آلمانی می باشند.

سخن پایانی

با توجه به اهمیت تحصیل و انتخاب دانشگاه مناسب در کشوری که با هدف تحصیل می خواهید به آن مهاجرت کنید، با بهره مندی از تجربیات و اطلاعات مشاوران موسسه ملک پور، تصمیم به تدوین مقاله پیش رو در باب معرفی دانشگاه مونستر آلمان از جوانب گوناگون، گرفتیم. در این مقاله تلاش شد تا پاسخ واضح و درستی به ابهامات متقاضیان پیرامون، معرفی کلی دانشگاه مونستر آلمان، شرایط بورسیه، وضعیت خوابگاه، هزینه دانشجویی و زندگی، رنکینگ و رتبه دانشگاه مونستر، ددلاین اپلای در دانشگاه مونستر آلمان، مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مقاطع مختلف، شرایط اپلای و... داده شود تا افراد با مطالعه آن، پاسخ مناسبی را برای پرسش های خود دریافت کنند. خوب است این نوید را به همراهان عزیزمان بدهیم که در صورت نیاز به کمک و راهنمایی، می توانند روی کارشناسان موسسه ملک پور با سالها تجربه در زمینه مهاجرت، حساب ویژه ای باز کنند. این راهنمایی ها از طریق راه های ارتباطی موجود و به صورت رایگان صورت می پذیرد.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان