دانشگاه لوزان سوئیس

بدون نظر

دانشگاه لوزان سوئیس و تحصیل در آن می تواند سکوی پرتابی برای افراد باشد زیرا که جزوی از دانشگاه های معتبر و شناخته شده در سطح جهانی بوده و خواد ماند. با تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان شغل و درآمد آینده افراد تضمین می شود و حتی می توان به این وسیله امر اقامت کشور مقصد را نیز به دست آورد. امروزه مهاجرت تحصیلی یکی از شایع ترین راه های مهاجرتی محسوب می شود و به همین دلیل اغلب دانشجویان بهترین دانشگاه را برای خود انتخاب می کنند. دانشگاه های برتر جهان در بین مردم شناخته شده هستند از همین رو قطعا درخواست برای دریافت پذیرش در آن ها بسیار بالا می باشد. یکی از بهترین و برترین دانشگاه های جهانی که افراد زیادی آرزوی تحصیل در آن را دارند دانشگاه لوزان سوئیس (University of Lausanne) با شروع به کار در سال 1537 است. این دانشگاه یک دانشگاه فرانسوی زبان می باشد. لوزان علاوه بر ارائه خدمات تحصیلی به زبان فرانسوی، تحصیل به زبان های دیگر را نیز امکان پذیر کرده است که در ادامه به طور کامل توضیح خواهیم داد. محتوای این مقاله از سایت دانشگاه لوزان سوئیس و تحت نظر کارشناسان موسسه ملک پور به همراه اخذ مشاوره از وکلای محلی حاضر در این کشور به دست آمده است. نگارش این مقاله تنها جهت تکمیل اطلاعات فردی شما در زمینه تحصیل در سوئیس می باشد و ارائه خدمات موسسه ملک پور را بیانگر نمی باشد. در صورت تمایل به کسب آگاهی های بیشتر در این زمینه و میزان فعالیت های ما می توانید با شماره های قرار داده شده در وبسایت موسسه MIE تماس بگیرید و پاسخ تمامی پرسش های خود را به طور کامل دریافت کنید. اخذ مشاوره اولیه از مشاوران موسسه ملک پور به صورت کاملا رایگان و بدون هزینه می باشد.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تصویری از پردیس دانشگاه لوزان سوئیس

معرفی دانشگاه لوزان سوئیس (UNIL)

دانشگاه لوزان سوئیس (University of Lausanne) یک دانشگاه دولتی در کشور سوئیس می باشد که در سال 1537 به عنوان یک مدرسه علمی الهیات پروتستان فرانسوی زبان تاسیس شده است. پس از گذشت چندین سال این موسسه آموزشی گسترش یافت و با افزایش تعداد دانشکده های خود در سال 1890 به یکی از بهترین دانشگاه های سوئیس تبدیل شده است. دانشگاه لوزان در مقاطع مختلف تحصیلی، رشته های متنوعی را به دانشجویان خود ارائه می کند. مردم این شهر، به دلیل نزدیکی به کشور فرانسه بیشتر به زبان فرانسوی صحبت می کنند اما به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند. میزان جمعیت در این شهر حدود 117000 هزار نفر می باشد. تعداد دانشجویان محصل در این دانشگاه حدود 14300 نفر است که از این تعداد حدود 3000 نفر نیز پژوهشگر در این دانشگاه در حال تحصیل می باشند.

پردیس های دانشگاه Lausanne سوئیس

دانشگاه لوزان سوئیس (University of Lausanne) دارای سه پردیس در شهر لوزان سوئیس می باشد.

 • پردیس Dorigny: پردیس دورینی یکی از این پردیس هاست. این پردیس بزرگ ترین پردیس دانشگاه می باشد که دارای نمای بسیار زیبایی است و در کنار سواحل دریاچه ژنو این شهر قرار گرفته است.
 • پردیس بیمارستان دانشگاه لوزان (CHUV): این پردیس در مرکر شهر لوزان قرار دارد. این پردیس رشته های مرتبط با علوم اجتماعی، علوم زمین، علوم سیاسی و ... را به دانشجویان خود ارائه می کند.
 • پردیس Epalinges: پردیس علوم زیستی و نوآوری در منطقه کانتون وود شهر لوزان قرار دارد. این پردیس به دانشجویان رشته های مرتبط با حقوق، مدیریت عمومی و ... را ارائه می دهد.

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل در سوئیس

جدیدترین رنکینگ دانشگاه لوزان سوئیس در سازمان های مختلف (UNIL)

رتبه هر دانشگاه در جهان متفاوت است. این رتبه بندی به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله عواملی که در دسته بندی دانشگاه ها تاثیر دارد را می توان به درصد رضایت دانشجویان، امکانات و دستاورد های دانشگاه، اعتبار مدرک فارغ التحصیلی و ... اشاره کرد. دانشگاه لوزان (University of Lausanne) یک دانشگاه برتر در این کشور و جهان می باشد. جدیدترین رنکینگ دانشگاه لوزان سوئیس در سازمان های مختلف (UNIL) در جدول زیر بیان شده است:

عنوان رتبه بندی

رتبه

رنکینگ Cwur

189

رنکینگ شانگهای

101-150

رنکینگ QS

203

رنکینگ تایمز

135

دانشکده های University of Lausanne

دانشگاه لوزان سوئیس دارای 7 دانشکده مختلف می باشد که هر کدام از این دانشکده ها رشته های مختلفی را به دانشجویان خود ارائه می کنند. دانشجویان محصل در هر رشته به دانشکده خود وارد می شوند و به تحصیل می پردازند. دانشکده های University of Lausanne شامل مواد زیر می باشد:

 • زیست شناسی و پزشکی
 • حقوق، عدالت کیفری و محیط زیست
 • علوم زمین و محیط زیست
 • بازرگانی و اقتصاد
 • هنر
 • علوم اجتماعی و سیاسی
 • الهیات و علوم ادیان

دانشگاه زوریخ سوئیس

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه زوریخ

در این مقاله دانشگاه زوریخ را به شما معرفی می کنیم.

لیست مهم ترین رشته های دانشگاه لوزان سوئیس در مقاطع مختلف

تنوع رشته های University of Lausanne بسیار بالا است. این دانشگاه در مقاطع مختلف رشته های مختلفی را به دانشجویان ارائه می کند تا دانشجویان به راحتی بتوانند در رشته ای که به آن علاقمند هستند به تحصیل بپردازند. برای انتخاب رشته به سایت دانشگاه لوزان سوئیس مراجعه نمایید، پس از انتخاب مقطع تحصیلی لیست رشته هایی که می توانید انتخاب کنید برای شما نمایش داده می شود که می توانید رشته مورد نظر را انتخاب کنید. در این جا به لیست مهم ترین رشته های دانشگاه لوزان سوئیس در مقاطع مختلف اشاره می کنیم.

رشته های مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی ارشد

رشته های مقطع دکترا

قانون

مطالعات گردشگری

پرستاری

اقتصاد

علوم زمین

پزشکی

مدیریت

پرستاری

جغرافیا

باستان شناسی

تربیت بدنی

قانون

روانشناسی

جرم شناسی و امنیت

مدیریت دولتی

علوم دارویی

مدیریت عمومی و سیاست

عصب شناسی

زیست شناسی

حقوق و اقتصاد

تجزیه و تحلیل کسب وکار

شرایط پذیرش دانشگاه لوزان سوئیس چگونه است؟ (UNIL)

تحصیل در دانشگاه لوزان (University of Lausanne) شرایط خاصی دارد که باید در این زمینه آگاهی لازم را به دست آورید. دانشجویان متقاضی تحصیل در این دانشگاه ابتدا باید زبان خود را با زبان تحصیلی در دانشگاه Lausanne تطابق دهند و به یادگیری آن بپردازند. اکثر رشته های این دانشگاه به زبان فرانسوی ارائه می شوند به همین دلیل تسلط به این زبان از الزامات تحصیل در آن محسوب می شود. از دیگر شرایط پذیرش دانشگاه لوزان سوئیس شرکت در آزمون های ورودی و اخذ نمره قبولی در آنها می باشد. این آزمون ها در زمان مشخصی برگزار خواهند شد که باید در موعد مقرر شده برای شرکت در آن ها اقدام کرد.

شرایط تحصیل در دانشگاه لوزان در مقطع کارشناسی

افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه لوزان سوئیس در مقطع کارشناسی را دارند باید مدرک دیپلم دوازده ساله خود را ارائه کنند و قبل از هر کاری از معایب و مزایای تحصیل در سوئیس اطلاع یابند. مدت زمان تحصیل در دانشگاه Lausanne در مقطع کارشناسی بین 3 سال تا 4 سال می باشد. میانگین نمره معدل این مدرک باید بالای 12 باشد تا شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی و ورود دانشجو به این دانشگاه فراهم شود. داوطلبان می بایست اسناد ذیل را تهیه کنند:

 • مدرک فارغ التحصیلی دیپلم به همراه ترجمه رسمی
 • مدارک شناسایی و هویتی شامل شناسنامه، کارت ملی، عکس و...
 • مدارک ویزای تحصیلی
 • پاسپورت دارای اعتبار
 • انگیزه نامه
 • ریز نمرات تحصیلی قبل
 • مدارک تمکن مالی لازم برای تحصیل در سوئیس
 • مدارک زبان مورد نیاز برای تحصیل در این مقطع
 • گواهی پذیرش در دانشگاه

شرایط تحصیل در دانشگاه لوزان در مقطع کارشناسی ارشد

طول دوره تحصیل در دانشگاه لوزان سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد بین 1 سال تا 2 سال می باشد. شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدین گونه است که برای ورود به آن نیاز به مدرک لیسانس در رشته تحصیلی خود دارید. در این مقطع اکثر رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند که این امر شرایط را برای افراد در کشور سوئیس برای زندگی آسان تر می کند. داوطلبان می بایست اسناد ذیل را تهیه کنند:

 • مدرک فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی به همراه ترجمه رسمی
 • مدارک شناسایی
 • پاسپورت
 • ویزای تحصیلی
 • ریز نمرات مقطع قبلی به همراه ترجمه رسمی
 • مدارک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • توصیه نامه حداقل از 2 استاد
 • ارائه مدارک تمکن مالی برای تحصیل در سوئیس

شرایط پذیرش دانشگاه لوزان سوئیس در مقطع دکترا

برای ورود به دانشگاه Lausanne و تحصیل دکترا در سوئیس باید شرایط آن را دارا باشید. از جمله شرایط پذیرش دانشگاه لوزان سوئیس در مقطع دکترا داشتن مدرک کارشناسی ارشد مختص رشته خود و مدرک زبان می باشد. دوره تحصیلی دکترا در این دانشگاه بین 3 سال تا 5 سال می باشد و در پایان دانشجو موظف به ارائه پایان نامه خواهد بود. داوطلبان می بایست اسناد ذیل را تهیه کنند:

 • مدارک فارغ التحصیلی در مقاطع گذشته به همراه ترجمه رسمی آن ها
 • مدارک هویتی
 • پاسپورت
 • ویزای تحصیلی
 • مدارک تمکن مالی
 • ریز نمرات مقاطع قبل
 • ارائه مقاله ها و پژوهش های انجام شده
 • توصیه نامه حداقل از 2 استاد
 • انگیزه نامه
 • مدارک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مقطع دکترا
 • ارائه مدراک عدم سوء پیشینه

مدارک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه لوزان سوئیس

رشته های دانشگاه لوزان سوئیس به دو زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می شوند. اکثر رشته های تحصیلی و یا تمامی آن ها در مقطع کارشناسی به زبان فرانسوی تدریس می شوند. اگر با زبان فرانسوی آشنایی ندارید و قصد تحصیل در این مقطع را دارید و باید در دوره های آموزش زبان فرانسوی شرکت کنید و با تسلط کامل و داشتن مدرک زبان تعیین شده درخواست پذیرش را برای دانشگاه ارسال کنید. در مقاطع بالاتر اکثر دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند به همین دلیل دیگر نیازی به یادگیری زبان فرانسوی نمی باشد، اما با باید مدرک زبان انگلیسی را در سطح تعیین شده دارا باشید. تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان در این دانشگاه دارای شرایطی است که باید به سایت آن مراجعه کرد. مدارک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه لوزان سوئیس به شرح زیر می باشد:

 

آزمون

حداقل نمره مورد نیاز در هر آزمون

مدرک زبان آزمون آیلتس

حداقل 7

مدرک زبان فرانسوی مقطع کارشناسی

سطح B2

مدرک زبان فرانسوی مقاطع تحصیلات تکمیلی

سطح C1

تقویم تحصیلی و ددلاین ترم های تحصیلی دانشگاه لوزان سوئیس

دانشگاه لوزان سوئیس (University of Lausanne) برای انجام امور مربوط به ثبت نام و شروع ترم های مختلف تاریخ هایی را معین کرده و آن ها را در سایت دانشگاه قرار داده است. اقدامات مورد نیاز برای پذیرش و تحصیل در دانشگاه Lausanne باید در تاریخ مشخص شده توسط دانشگاه انجام شود در غیر این صورت پذیرش دانشجو با مشکل مواجه می شود. برای اطمینان از تاریخ های مهم هر دانشگاه و تقویم آموزشی آن بهتر است به سایت اصلی دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید. تقویم تحصیلی و ددلاین اپلای دانشگاه لوزان سوئیس در جدول زیر مطالعه کنید:

ددلاین ترم پاییز

ابتدای دسامبر تا انتهای ماه آوریل

ددلاین ترم تابستان

ابتدای ماه می تا انتهای ماه نوامبر

ددلاین مقطع دکترا ترم پاییز

15 اکتبر

ددلاین مقطع دکترا ترم بهار

31 مارس

هزینه تحصیل در دانشگاه لوزان سوئیس در مقاطع مختلف

هزینه تحصیل در دانشگاه لوزان سوئیس در مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت می باشد. به طور کلی هزینه های تحصیل در سوئیس مربوط به این دانشگاه بسیار به صرفه تر از دانشگاه های دیگر در کشور سوئیس می باشد. قبل از اقدامات لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه Lausanne باید تمامی هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی در این کشور را بررسی کنید و با توان مالی خود بسنجید و در صورت داشتن توان مالی برای تحصیل در سوئیس و اخذ پذیرش در این دانشگاه اقدام کنید. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی مبلغی در حدود 1345 دلار تا 1552 دلار در طول یک سال می باشد. این هزینه برای مقطع کارشناسی ارشد سالانه مبلغی بین 1035 دلار تا 1241 دلار خواهد بود. علاوه بر هزینه های مربوط به تحصیل، برخی هزینه های جانبی نیز وجود دارد که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها خواهد بود.

هزینه زندگی دانشجویان University of Lausanne

زندگی دانشجویی در کشور سوئیس بسیار پر هزینه می باشد به طوری که هزینه زندگی در سوئیس و شهر لوزان 72 درصد بالاتر از شهر برلین است. هزینه زندگی دانشجویان University of Lausanne و خرج و مخارج روزانه آن ها در جدول زیر مشخص شده است:

 

اطلاعات هزینه

هزینه (دلار ماهیانه)

هزینه مواد غذایی

840 - 900

هزینه رفت و آمد

40 - 60

اینترنت نامحدود ماهانه

47 - 37

تفریحات و گردش

60 - 300

بیمه سلامت

105

کتاب و لوازم التحریر

105 الی 157

محل اقامت

628 الی 833

بورسیه دانشگاه لوزان سوئیس

بورسیه دانشگاه لوزان سوئیس برای دانشجویان در نظر گرفته شده است تا در هزینه های تحصیلی به آن ها کمک کند. بورسیه های تحصیلی در سوئیس دارای مبالغ مختلفی است که به دانشجویان واجد شرایط تعلق می گیرد. معمولا دانشجویان ممتاز در این دانشگاه می توانند از بورسیه های تحصیلی استفاده کنند. با وجود این که بورسیه دانشگاه لوزان سوئیس تمامی مخارج تحصیلی دانشجو را پوشش نمی دهد اما به آن ها کمک زیادی خواهد کرد.

 • بورسیه آراسموس: این بورسیه برای دانشجویان و حتی کارکنان دانشگاه در نظر گرفته شده است. بورسیه اراسموس بیشتر برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشد و در مواقع بسیار نادر به مقطع کارشناسی تعلق می گیرد.
 • بورسیه فول فاند: این بورسیه دانشگاه Lausanne سوئیس برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است تا آن ها بتوانند در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنند. این بورسیه بین یک سال تا دو سال به دانشجویان پرداخت می شود و مبلغ آن حدود 1600 فرانک سوئیس برای هر ماه می باشد. ددلاین این بورس 1 نوامبر می باشد.

امکانات رفاهی و خوابگاه های دانشگاه لوزان سوئیس

جهت گذراندن تایم آزاد دانشجویان در دانشگاه Lausanne امکانات مختلفی در اختیار آن ها قرار می گیرد. این شهر جاهای دیدنی خوبی را در خود دارد. زمین های ورزشی و باشگاه های بدنسازی می تواند برای گذراندن اوقات دانشجویان بسیار مفید باشد و آن ها را از عدم فعالیت دور کند. امکانات رفاهی و خوابگاه های دانشگاه لوزان سوئیس از دیگر امکانات این دانشگاه می باشد که در اختیار دانشجویان قرار گرفته است. جهت اسکان در خوابگاه، دانشجویان باید درخواست خود را به موقع ارسال کنند تا بتوانند مجوز اقامت در آن ها را به دست آورند. از آن جایی که ظرفیت خوابگاه های نزدیک به پردیس دانشگاه به سرعت تکمیل می شود بهتر است هنگام ثبت نام در سایت دانشگاه لوزان سوئیس برای دریافت خوابگاه نیز درخواست دهید.

شرایط اقامت پس از تحصیل در سوئیس در دانشگاه لوزان

اگر دانشجو پس از اتمام تحصیلات در دانشگاه لوزان سوئیس و دریافت مدرک فارغ التحصیلی خود قصد داشته باشد در کشور سوئیس بماند و در آن جا مشغول به کار شود به او یک فرصت 6 ماهه داده خواهد شد. در این مدت فرد متقاضی باید ویزای تحصیلی سوئیس خود را به ویزای کاری تبدیل کند تا از این طریق بتواند در این کشور ماندگار شود. با داشتن ویزای تحصیلی در کشور سوئیس امکان دریافت اقامت دائم سوئیس به صورت مستقیم وجود ندارد و باید ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کند. با داشتن ویزای کاری فرد متقاضی می تواند پس از گذشت مدت زمان مشخص شده، اقامت خود را در این کشور دریافت کند. با توجه به نرخ بیکاری در کشور سوئیس می توان بیان نمود که شرایط اقامت پس از تحصیل در سوئیس در دانشگاه Lausanne مناسب است زیرا نرخ بیکاری این کشور پایین می باشد که به معنی کاریابی آسان برای متقاضیان است. طبق آخرین داده ها نرخ بیکاری در کشور سوئیس در حال حاضر 2 درصد می باشد که نشان دهنده کاریابی آسان پس از تحصیل برای متقاضیان می باشد. نمودار نرخ بیکاری در کشور سوئیس را در زیر می توانید مشاهده نمایید:

نمودار نرخ بیکاری در سوئیس 2022

معرفی مشاهیر دانشگاه لوزان سوئیس

نام

شهرت

تصویر

ژان کلود بیور

تاجر مشهور لوکزامبورگی سوئیس

تصویری یکی از مشاهیر دانشگاه لوزان

برتراند پیکارد

روانپزشک و کاوشگر سوئیسی

تصویری یکی از مشاهیر دانشگاه لوزان

کلود نیکولیر

اولین فضانورد سوئیسی

تصویری یکی از مشاهیر دانشگاه لوزان

ایگنازیو کاسیس

رئیس جمهور سوئیس

تصویری یکی از مشاهیر دانشگاه لوزان

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه لوزان سوئیس هستید، اینجا کلیک کنید➡️


سوالات متداول

✔️ زبان تحصیل در دانشگاه لوزان سوئیس چیست؟

دانشجویان باید به زبان فرانسوی مسلط باشند، البته برخی رشته ها در دوره تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند.

✔️ آیا دانشگاه Lausanne سوئیس به دانشجویان خود بورسیه تحصیلی ارائه می کند؟

بله. بورس های متنوع امکان دریافت دارند.

✔️ آیا تحصیل در دانشگاه لوزان هزینه بالایی نیاز دارد؟

خیر. University of Lausanne از به صرفه ترین دانشگاه ها از نظر هزینه شهریه می باشد و در بین سایر دانشگاه های این کشور هزینه کمتری نیاز دارد.

✔️ دانشگاه Lausanne سوئیس به دانشجویان خود خدمات خوابگاهی ارائه می کند؟

بله. این دانشگاه خدمات اسکانی دارد.

سخن پایانی

مهاجرت از طریق تحصیل از پرطرفدارترین روش های مهاجرتی می باشد. افراد زیادی از این طریق به کشورهای مشهور دنیا مهاجرت می کنند و در آن جا برای خود اقامت دریافت می کنند. سوئیس یکی از بهترین کشورها برای انجام این کار است. تحصیل در دانشگاه لوزان سوئیس متقاضیان زیادی از سراسر دنیا دارد که شرایط آیده الی را جهت دانشجویان فراهم کرده است. دانشجویان دانشگاه Lausanne می توانند در رشته های مورد علاقه خود در سه مقطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا تحصیلات خود را تکمیل کنند. دانشجویان می توانند پس از اتمام تحصیلات و دریافت مدرک فارغ التحصیلی از دانشگاه لوزان با یافتن کار و تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری در این کشور اقامت کنند و به کار مورد نظر خود مشغول شوند. تمامی اطلاعات مورد نیاز در زمینه شرایط تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه لوزان سوئیس، ددلاین، هزینه ها و بورسیه دانشگاه لوزان سوئیس، مشاهیر و بسیاری از موارد دیگر در مقاله بالا به طور کامل توضیح داده شده است که مطالعه آن به علاقمندان تحصیل در این دانشگاه پیشنهاد می شود. پس از مطالعه مقاله فوق در صورت داشتن هر گونه پرسش در این زمینه می توانید با مشاوران ما در موسسه مشاوره ای ملک پور تماس بگیرید و به صورت کاملا رایگان از خدمات مشاوره اولیه ما برخوردار شوید. بخش پرسش و پاسخ سایت نیز طراحی شده تا کارشناسان ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهند.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان