معرفی دانشگاه هوهنهایم آلمان

بدون نظر

تحصیلات بخش مهمی از زندگی انسانهاست؛ چه بهتر که مکان و مقصدی خوب را برای این مهم انتخاب کنیم و این مرحله سرنوشت ساز را در سطح بین المللی و با کیفیت بسیار بالا سپری کنیم و دانشی واقعی و کاربردی را کسب کنیم. بر همین اساس ما در موسسه مشاوره MIE در تلاشیم به معرفی دانشگاه های معتبری قرار گرفته در کشورهای مانند آلمان بپردازیم. دانشگاه هوفنهایم آلمان از این دسته دانشگاه هاست که تحت نظارت دولت بوده که در جنوب اشتوتگارت در آلمان قرار گرفته است. این نوشتار در موسسه مشاوره MIE به رشته تحریر درآمده و قصد دارد اطلاعات مفیدی را که حاصل تحقیقات از سایت های مختلف و مشاوره های انجام شده با وکلای محلی را انتشار دهد. نا گفته نماند که این دسته اطلاعات مفید و کاربردی از مجموعه خدمات موسسه محسوب نمی شود و بهتر است متقاضیان برای اطلاع از سری خدمات قابل ارائه با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی حاصل نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
پردیس دانشگاه هوهنهایم آلمان

معرفی دانشگاه هوهنهایم آلمان

 

تحصیل در دانشگاه هوهنهایم یعنی تحصیل در قلب یکی از قوی ترین مناطق اقتصادی اروپا. این فرصت های عالی برای به دست آوردن بینش در مورد عملکرد حرفه ای در طول تحصیل، به عنوان مثال با یک کارآموزی یا یک شغل دانشجوی شاغل، و فرصت های مناسب برای ورود به شغل بعدا ارائه می دهد.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در آلمان


تاریخچه دانشگاه هوهنهایم

ویلیام اول پادشاه وورتمبرگ مرکز آموزشی را تحت عنوان دانشگاه هوهنهایم آلمان در سال 1818 راه اندازی کرد. این دانشگاه با هدف خلق ایده های نو تاسیس شد و در زمان راه اندازی که مقارن با اوایل قرن نوزدهم بود ماموریتی دال بر مبارزه بر قطحی و گرسنگی ویرانگر را اجرا می کرد. قدرت و نیرویی مضاعف برای نوآوری و همبستگی با مردم در سراسر جهان، منش تدریس و ارائه و تحقیق تا به امروز در دانشگاه هوفنهایم آلمان قابل مشاهده است.

پردیس های دانشگاه هوهنهایم آلمان

ساختمان‌های تاریخی، امکانات تحقیقاتی مدرن، پارک‌های بزرگ و مناطق آزمایشی کشاورزی، پردیس Hohenheim را به یکی از زیباترین امکانات دانشگاهی در آلمان بدل کرده است - فضایی عالی برای مطالعه! تمام سالن های سخنرانی، امکانات، ورزش و مکان های رویداد در فاصله کوتاهی از هم قرارگرفته اند. همچنین طی نظرسنجی که از 20000 دانشجو که در StudyCheck.de بررسی شده است؛ از دانشگاه هوهنهایم تحت عنوان زیباترین دانشگاه آلمان یاد کرده اند.

رنکینگ دانشگاه هوهنهایم آلمان

دانشگاه هوهنهایم آلمان به جایگاه خود برای تحقیقات، تدریس، موضوعات بین‌المللی، مدیریت علم و سایر موارد در رتبه‌بندی‌های مختلف می بالد. تحقیق، تدریس، آینده شغلی، اعتبار بین المللی، مدیریت علوم تنها شماری از موضوعات هستند که سطوح برجسته ای را به این دانشگاه اختصاص داده اند.

رنکینگ های مختلف

رتبه مختص دانشگاه هوفنهایم آلمان

رتبه بندی NTU طبق رتبه بندی فعلی دانشگاه ملی تایوان

رتبه 8 در اروپا

رتبه 27 در جهان

رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS بر اساس موضوع

رتبه 8 در اروپا

رتبه 18 در جهان

رتبه‌بندی آموزشی اروپای Times Higher Education (THE)

رتبه 8 در اروپا

رتبه 197 در جهان

رنکینگCWUR

رتبه جهانی779

رتبه کشوری49

رنکینگ موضوعی علوم زیستی در (THE)

251 تا300

رنکینگ موضوعی علوم اجتماعی در (THE)

201 تا 250

رنکینگ موضوعی تجارت و اقتصاد در (THE)

251 تا300

رنکینگ موضوعی آموزش اروپایی در (THE)

101 تا 125

 

دانشکده های University of Hohenheim

دانشگاه هوهنهایم آلمان دارای سه دانشکده فعال است: علوم کشاورزی، علوم طبیعی، و بازرگانی، اقتصاد و علوم اجتماعی. هر دانشکده گروهی از مؤسسات و بخش های مرتبط را در برمی گیرد. دانشکده ها به عنوان واحدهای آموزشی و اداری، سازماندهی پژوهش، تدریس و مطالعات در حوزه علمی خود را مدیریت می کنند. ریاست آنها بر عهده رئیس دانشکده است که مسئول توسعه دانشکده محسوب می شود.

دانشکده علوم کشاورزی

در تدریس و تحقیق، دانشکده فناوری تولید پایدار را برای بخش‌های کشاورزی و تغذیه گسترش می‌دهد. به مناطق روستایی و حمایت از مصرف کنندگان، حیوانات و محیط زیست نظارت و کمک می کند.

دانشکده علوم طبیعی

زیست شناسی، علوم تغذیه و علوم غذایی موضوعات اصلی و مرکزتوجه و تمرکز این دانشکده محسوب می شوند.

دانشکده بازرگانی، اقتصاد و علوم اجتماعی

پژوهش و آموزش مدرن مطابق با استانداردهای بین المللی در دانشکده ادغام شده است. مدل هوهنهایم جنبه های تجاری و اقتصادی، علوم اجتماعی و حقوقی را به هم لینک می دهد.

رشته های تحصیلی دانشگاه هوهنهایم آلمان

دانشگاه هوهنهایم آلمان با بیش از 40 رشته در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، طیف منحصر به فردی از برنامه ها را در سه گروه موضوعی ارائه می دهد.

رشته های لیسانس

رشته های فوق لیسانس

زیست شناسی کشاورزی

علوم کشاورزی

علوم کشاورزی

تجارت کشاورزی

محصولات مبتنی بر زیست و انرژی زیستی

محصولات مبتنی بر زیست و انرژی زیستی

مدیریت تغذیه و رژیم غذایی

زیست شناسی

علوم غذایی و بیوتکنولوژی

علوم تغذیه

زیست شناسی

علوم غذایی و بیوتکنولوژی

علوم ارتباطات

مراقبت تغذیه ای

سیستم های اطلاعاتی

مدیریت و تحلیل ارتباطات

مدیریت بازرگانی و اقتصاد

اقتصاد

مدیریت کسب و کار دیجیتال

تجارت بین المللی و اقتصاد

پایداری و تغییر

سیستم های اطلاعاتی

 

دانشگاه روستوک آلمان

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه روستوک آلمان

در این مقاله ما راه های موفقیت در دانشگاه روستوک آلمان را به شما خواهیم آموخت.

شرایط پذیرش دانشگاه هوهنهایم آلمان

پذیرش دانشگاه هوهنهایم آلمان در سه مقطع انجام می پذیرد که در این بخش به توضیح آن می پردازیم.

تحصیل در دانشگاه هوهنهایم آلمان در مقطع کارشناسی

یک دوره مقدماتی برای تمام برنامه های کارشناسی و دوره های آمادگی ریاضی شروع تحصیل متقاضیان ورود به این دانشگاه را با سهولت همراه می کند. برنامه های لیسانس دانشگاه هوهنهایم آلمان با یک دوره مطالعاتی پایه و منطقی استارت می خورد. برای اپلای دانشگاه هوفنهایم نیاز به مدرک دیپلم و قبولی در Studienkolleg و موفقیت در آزمون پایانی شده باشید.

تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه هوهنهایم آلمان

تحصیل در کارشناسی ارشد در آلمان، طیف گسترده ای از تخصص ها که دانشجویان می توانند با توجه به علایق فردی و برنامه های شغلی خود از بین آنها انتخاب کنند. علاوه بر رشته هایی که به زبان آلمانی در دانشگاه هوفنهایم آلمان 15 برنامه به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد در دسترس متقاضیان بین المللی قرار می گیرد. برای اپلای فوق لیسانس هوفهانیم نیاز به نمرات عالی در برخی دورس و مدرک کارشناسی مرتبط و دانش زبانی مورد تایید خواهید داشت.

تحصیل دکترا در دانشگاه هوهنهایم آلمان

مدرک دکترا بالاترین مدرک علمی است که یک دانشگاه می تواند اعطا کند. تحصیل دکترا در المان در خدمت اثبات توانایی فرد برای تکمیل کار علمی مستقل است. به همین دلیل است که مرحله دکترا در درجه اول با تحقیقات علمی مشخص می شود. استاد راهنما و یافتن فرد مناسب که پژوهش شما را تایید کند شرط اولیه و سپس نمرات متقاضی در جایگاه دوم از نظر اهمیت قرار دارد. در برنامه های تحصیلی دکتری ساختاریافته، اقدامات صلاحیت اضافی نیز مورد نیاز خواهد بود. برای پذیرش در مقطع دکترا، مدرک دانشگاهی بسیار خوب یا خوب مورد نیاز است.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه هوهنهایم

به استثنای برخی از برنامه های کارشناسی ارشد، زبان آموزشی در دانشگاه هوهنهایم آلمانی است. به منظور درخواست برای یکی از برنامه های آلمانی زبان، لازم است متقاضی مدرکی دال بر دانش کافی آلمانی را نشان دهد. مدارک مورد پذیرش زبان آلمانی:

 • تست "Deutsch als Fremdsprache" (TestDaF)، حداقل سطح TDN 4 در هر چهار بخش آزمون.
 • Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang (DSH)، اگر با حداقل سطح DSH-2 گذرانده شود.
 • Deutsches Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz - Stufe II" (DSD II)
 • "Großes Deutsches Sprachdiplom" از موسسه گوته
 • Zentrale Oberstufenprüfung" (ZOP) از موسسه گوته
 • گواهی گوته C1
 • آزمون زبان آلمانی دوم (موسسه زبان و تفسیر مونیخ (SDI))
 • مدرک تحصیلی در یک برنامه مدرک زبان آلمانی (لیسانس، فوق لیسانس، دیپلم)

 

ددلاین اپلای دانشگاه هوهنهایم آلمان

در University of Hohenheim تقویم تحصیلی برای درخواست کنندگان مقاطع مختلف تنظیم شده است. درخواست کنندگان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در تاریخ های مقرر پذیرش می شوند:

برنامه های کارشناسی برای ترم 1 مرتبط با موضوع: شروع فرایند درخواست15 دسامبر

برنامه های کارشناسی ارشد برای ترم 1 مرتبط با موضوع

علوم کشاورزی

علوم کشاورزی

محصولات مبتنی بر زیست و انرژی زیستی

تجارت کشاورزی

علوم و مهندسی صنایع غذایی

محصولات مبتنی بر زیست و انرژی زیستی

 

ددلاین های ارسال درخواست را می توان در جدول زیر یافت

15 مارس

31 مارس

15 ژانویه

کارشناسی ارشد علوم کشاورزی

B.Sc. علوم کشاورزی

برنامه های کارشناسی برای ترم های بالاتر مرتبط با موضوع (به جز زیست شناسی کشاورزی)

کارشناسی ارشد محصولات مبتنی بر زیست و انرژی زیستی

B.Sc. محصولات مبتنی بر زیست و انرژی زیستی

برنامه های کارشناسی ارشد برای ترم های بالاتر مرتبط با موضوع

کارشناسی ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی

B.Sc. زیست شناسی کشاورزی (فقط ترم های بالاتر مرتبط با موضوع)

کارشناسی ارشد تجارت کشاورزی

 

هزینه تحصیل در دانشگاه هوهنهایم آلمان

طبق قانونی که ایالت بادن-وورتمبرگ در ترم زمستانی 2017/ 18 برای دانشجویان بین المللی ورودی غیر از کشورهای اتحادیه اروپا و EEA مقرر کرده است، شهریه 1500 یورویی عنوان شده. بر همین اساس دانشجویان بین المللی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا نیز می بایست 1500 یورو برای "Zweitstudium" پرداخت کنند. البته لازم به ذکر است که هزینه های تحصیل مقرر شده شامل هیچ گونه هزینه ای برای اقامت یا زندگی نخواهد شد. علاوه بر این، آنها همچنان باید هزینه های اداری و خدمات دانشجویی و همچنین کمک به انجمن های دانشجویی را که مجموعاً 185,50 یورو در هر ترم است، را نیز متحمل شوند.

هزینه زندگی دانشجویان Universität Hohenheim

به طبع دانشجویان علاوه بر هزینه های تحصیل در آلمان به منظور زندگی در Universität Hohenheim هزینه هایی را متحمل خواهند شد. واضح است که سبک زندگی دانشجویان تاثیر مستقیمی بر هزینه هایی مانند اوقات فراغت و غیره خواهد داشت جدول زیر می تواند تا حدودی برخی هزینه ها را منعکس کند:

موارد هزینه

حدود مبلغ هزینه

اجاره مسکن دانشجو

حدود 298 یورو

غذا، پوشاک، مواد آموزشی مثل کتاب، حمل و نقل

حدود 749 یورو در ماه

 

پردیس دانشگاه هوهنهایم آلمان

بورسیه های تحصیلی آلمان در دانشگاه هوفنهایم

دانشگاه هوفنهایم بواسطه جوایز و بورسیه های متنوع تحصیلی از دانشجویان با سطح علمی بالا حمایت هایی بعمل می آورد؛ که اکثر این حمایت های مالی توسط حامیان و اهدا کنندگان سخاوتمند ارائه می شود. برخی از بورسیه ها در هرسه دانشکده دانشگاه توزیع می شوند و دانشجویان با رشته های مختلف می توانند مشمول این حمایت ها شوند. برخی دیگر مختص پروژه های دانشجویی بوده و پشتیبانی های خاصی را شامل خواهند شد. در ادامه به برخی از بورسیه های دانشگاه. هوفنهایم اشاره خواهیم کرد. برنامه بودجه بورسیه تحصیلی آلمان توسط دولت فدرال با هدف حمایت و تامین مالی دانشجویان در دانشگاه های آلمان با توجه به عملکرد و استعداد آنها اعطا می شود. این بورسیه با مبلغ 300 یورو در ماه به طور مشترک توسط حامیان دولتی و بخش خصوصی تامین می شود؛ دانشگاه هوهنهایم وظیفه جمع آوری کمک های مالی برای این بورسیه تحصیلی از ارائه دهندگان بورس تحصیلی خصوصی و انتخاب دریافت کنندگان بورس تحصیلی را به عنوان بخشی از روند انتخاب خواهد داشت. در ترم زمستانی 2021/22، حداکثر 1.5٪ از دانشجویان در Hohenheim (134 بورسیه تحصیلی) می توانند مشمول بورسیه تحصیلی شوند، مشروط به تامین مالی توسط اهداکنندگان خصوصی. بورسیه ها در یک رویداد جشن اعطا خواهند شد. در ذیل با سایر بورسیه ها آسنا شوید:

 • برنامه بورسیه دکتر هرمان آیزلن
 • بورسیه های تحصیلی هرتزوگ-کارل
 • بورسیه های هلموت-اورنز
 • پشتیبانی دولتی فارغ التحصیلان
 • بورسیه دکتری برای تحصیلات تکمیلی "آب - مردم - کشاورزی"
 • بورسیه تحصیلی کوتاه مدت برای دانشجویان خارجی (STIBET)

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه هوهنهایم آلمان

از آنجایی که در داخل محوطه دانشگاه هوفنهایم محوطه ای تحت عنوان محل اقامت یا خوابگاه برای دانشجویان این دانشگاه در نظر گرفته نشده. این دانشگاه مسئولیتی در رابطه با این مهم نخواهد داشت و محلی مشخص برای این مهم را توصیه نخواهد کرد. در اشتوتگارت در نزدیکی دانشگاه هوفنهایم تعدادی خوابگاه دانشجویی در آلمان برای اقامت دانشجویان مقرر شده است که در دسترس دانشجویان متقاضی قرار خواهند گرفت. در نزدیکی دانشگاه هتل ها و اقامت های زیادی وجود دارد که به راحتی جوابگوی نیاز دانشجویان خواهد بود.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه هوفنهایم

آلمان هم مانند همه کشورهای اروپایی از دانشجویان و متقاضیان تحصیل بین المللی از خارج از اتحادیه اروپا ویزای تحصیل را طلب می کند. ویزای که تنها به منظور تحصیل در این کشور صادر می شود و اقامتی موقت و محدود به دوران تحصیل را پدید می آورد. دانشجویان پس از اینکه تحصیلات خود را به اتمام رساندند می توانند از فرصتی که پس از فراغت از تحصیل در اختیار آنها قرار می دهد که نهایت استفاده را ببرند. این فرصت هیجده ماهه می تواند به فرصتی طلایی برای فارغ التحصیلان دانشگاه هوفنهایم بدل شود چرا که اگر فرد به کاریابی بپردازد و بتواند توجه کارفرمای در المان جلب نموده تا نهایتا منجر به بلو کارت و در نهایت ویزای کار و بواسطه آن اقامت دائم و تابعیت آلمان را اخذ نمایند. حتی می توانند مراحل کارآفرینی را طی نموده و در این راستا گام بردارند و سرمایه گذاری نیز وجود دارد که متقاضیان پس از فارغ التحصیلی بتوانند بواسطه این مدارک اقامت و تابعیت آلمان را کسب نمایند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب دانشگاه هوهنهایم آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

دانشجویان به منظور زندگی دردانشگاه هوهنهایم آلمان چه مبلغی هزینه خواهند کرد؟

با وجود اینکه هزینه زندگی بستگی بسیاری به سبک و سلیقه آنها خواهد داشت اجاره مسکن دانشجو حدود 298 یورو و غذا، پوشاک، مواد آموزشی مثل کتاب، حمل و نقل حدود 749 یورو در ماه هزینه خواهد داشت.

شهریه حدودی که برای دانشجویان دانشگاه هوهنهایم آلمان در نظر گرفته شده چه مبلغی است؟

دانشجویان بین المللی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا نیز می بایست 1500 یورو را پرداخت کنند.

رتبه دانشگاه هوهنهایم آلمان در رنکینگ موضوعی آموزش اروپا در رنکینگ تایمزچند بوده است؟

رنکینگ موضوعی آموزش اروپایی در (THE) :101 تا 125

سخن پایانی

در مقاله حاضر به بررسی دانشگاهی دولتی در آلمان تحت عنوان دانشگاه هوهنهایم آلمان پرداختیم. دانشگاهی مطرح که در رتبه بندی های کلی و موضوعی زیادی حضور برجسته دارد. Universität Hohenheim در درون محوطه خود خوابگاه تعبیه نکرده اما در اطراف دانشگاه مکان های مناسب زیادی به همین منظور در بخش خصوصی ساخته شده. دانشجویان مستعد می توانند از بورسیه های زیادی که در این دانشگاه توزیع می شوند بهره مند شوند. همانگونه که در بطن مقاله هم گفته شد طبق نظر سنجی هایی که انجام شده این دانشگاه از جمله دانشگاه های زیبا در آلمان شناخته می شود و گزینه بسیار مناسبی برای علاقه مندان به تحصیلات بین المللی بشمار می رود. اگر شما مخاطب گرامی از جمله علاقه مندان به تحصیل درآلمان هستید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مشاوره رایگان با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان