دانشگاه هلسینکی فنلاند

27 مرداد 1401 بدون نظر

امروزه با رشد مهاجرت تحصیلی دانشجویان زیادی به دنبال اطلاعات از دانشگاه های مختلف دنیا هستند؛ بر همین اساس ما در موسسه مشاوره MIE تصمیم به معرفی یکی از دانشگاه های فنلاند تحت عنوان دانشگاه هلسینکی فنلاند گرفتیم. دانشجویان و علاقه مندان ورود به دانشگاه هلسینکی برای سهولت در پذیرش نیازمند رعایت نکاتی خواهند بود که ما در این مقاله به آنها پرداخته ایم؛ همچنین میزان شهریه، خوابگاه و هزینه های زندگی هم مورد واکاوی قرار گرفته است. برای تحریر این نوشته از سایت دانشگاه هلسینکی فنلاند و مشاوره با وکلای محلی کمک گرفته شده با این وجود این اطلاعات هر چند مفید و لازم از سری خدمات موسسه مشاوره MIE به حساب نیامده و متقاضیان می بایست برای اطلاع از خدمات موسسه مشاوره MIE با این مرکز تماس تلفنی برقرار نمایند و از مشاوره رایگان که توسط کارشناسان انجام می پذیرد بهره مند شوند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

پردیس دانشگاه هلسینکی فنلاند

معرفی دانشگاه هلسینکی فنلاند

دانشگاه هلسینکی فنلاند که تحت عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی شناخته می شود در سال 1829 بنا نهاده شد. اکنون این مرکز به عنوان با قدمت ترین و گسترده ترین مرکز آموزشی فنلاند با تنوع رشته های تحصیلی شناخته می شود. زبان تحصیل در این دانشگاه زبان سوئدی و فنلاندی تعیین شده که زبان فنلاندی از رسمیت بیشتری برخوردار است می توان زبان انگلیسی را زبان بعدی این دانشگاه عنوان کرد چرا که در تمام مقاطع تحصیلی این دانشگاه نقش پر رنگی ایفا می کند.

پردیس های دانشگاه هلسینکی

دانشگاه هلسینکی فنلاند (University of Helsinki) در چهار پردیس فعالیت آموزشی خود را ارائه می کند. پردیس مرکز شهر، پردیس کومپولا، پردیس میلهتی اسامی این پردیس ها هستند.

 • پردیس مرکز شهر: این پردیس در مرکز شهر هلسینکی قرار دارد و به عنوان بزرگترین پردیس دانشگاه هلسینکی شناخته می شود.
 • پردیس کومپولا: مختص تحقیق و تدریس در زمینه علوم طبیعی اختصاص یافته است.
 • پردیس میلهتی: این پردیس در دانشگاه Helsinki به عنوان بهترین پردیس در زمینه پزشکی شناخته می شود تحقیقات و مراقبت های پزشکی در این پردیس انجام می شود.
 • پردیس ویکی: این پردیس از سال 1946 در زمینه علوم زیستی به فعالیت پرداخته است.
 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد شرایط فوق العاده فنلاند

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد شرایط فوق العاده فنلاند

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد شرایط فوق العاده فنلاند

دانشکده های University of Helsinki

در هر پردیس از 4 پردیس دانشگاه هلسینکی فنلاند دانشکده هایی فعال هستند که در جدول زیر به هر کدام از آنها اشاره می کنیم:

پردیس های University of Helsinki

دانشکده ها

پردیس مرکز شهر

دانشکده هنر

دانشکده علوم تربیتی

دانشکده حقوق

دانشکده الهیات

دانشکده علوم اجتماعی

دانشکده علوم اجتماعی سوئد

پردیس کومپولا

دانشکده علوم

پردیس ویکی

دانشکده کشاورزی و جنگلداری

دانشکده علوم زیستی و محیطی

دانشکده داروسازی

دانشکده دامپزشکی

پردیس میلهتی

دانشکده پزشکی

 

رنکینگ دانشگاه هلسینکی

عملکرد علمی دانشگاه ها معیاری معتبر برای رتبه بندی های جهانی و ملی است که می توان برای انتخاب ارج در تحصیلات بین المللی از آنها کمک گرفت. کسب رتبه دانشگاه هلسینکی (University of Helsinki) با ارقام زیر 100 در رنکینگ های مختلف جهانی این اعتبار را به اثبات رسانده است. جدول زیر رنکینگ های مختلف را برای رتبه این دانشگاه بررسی کرده است:

نام رنکینگ و سطح و موضوع

رتبه دانشگاه هلسینکی

رنکینگ UsNews در سطح جهانی

رتبه 94

رنکینگ UsNews بین دانشگاه های اروپا

رتبه 34

رنکینگ UsNews در سطح ملی

رتبه نخست

رنکینگ Time در سطح دانشگاه های جهان

رتبه 101

رنکینگ QS در سطح دانشگاه های جهان

رتبه 104

رنکینگ موضوعی QS در سطح دانشگاه های جهان

رتبه =58

 

رشته های دانشگاه هلسینکی فنلاند

دانشگاه هلسینکی طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی در معرض انتخاب دانشجویان قرار داده است. این در حالی است که، یک برنامه لیسانس به زبان انگلیسی وجود دارد. جدول زیر رشته های دانشگاه هلسینکی فنلاند را شرح می دهد.

رشته های University of Helsinki

تغذیه انسان و رفتار مرتبط با غذا

میکروبیولوژی و بیوتکنولوژی میکروبی

تغییر آموزش

علوم غذایی

علوم اعصاب

قانون حکمرانی جهانی

مطالعات انگلیسی

علوم کامپیوتر

حقوق تجارت بین الملل

تنوع زبانی و علوم انسانی دیجیتال

طب ترجمه

طب ترجمه

اکولوژی و زیست شناسی تکاملی

علوم جوی

شیمی و علوم مولکولی

علوم گیاهی یکپارچه

علم داده

اقتصاد

ژنتیک و علوم زیستی مولکولی

تحقیق مواد

کشاورزی، محیط زیست و اقتصاد منابع

 

پذیرش دانشگاه هلسینکی فنلاند

پذیرش در همه مقاطع دانشگاهی در دانشگاه هلسینکی فنلاند امکان پذیر است. دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در این دانشگاه امکان اپلای را خواهند داشت. به طبع دارا بودن شرایطی برای پذیریش هر دانشگاه لازم است؛ شرایط تعیین شده برای مقطع مختلف ممکن است تفاوت داشته باشد ولی به هر حال مدارک تحصیلی پیشین که مورد تایید آموزش هلند باشد و ترجمه شده باشند، سطح زبان متناسب با مقطع و رشته مورد درخواست و مطرح کردن درخواست پذیرش در زمان مقرر از مهم ترین شرایط دانشگاه هلسینکی فنلاند پذیرش  موارد ذیل خواهند بود.

تحصیل در دانشگاه هلسینکی فنلاند پذیرش در مقطع کارشناسی

در دانشگاه هلسینکی فنلاند تنها یک موضوع به زبان انگلیسی ارائه می شود آن هم لیسانس علوم این دانشگاه است. بقیه رشته های این مقطع به زبان سوئدی و فنلاندی در دسترس خواهند بود.  University of Helsinkiدر دو فرایند پذیرش جداگانه متقاضیات تحصیل لیسانس علوم این دانشگاه را می پذیرد. برنامه لیسانس علوم یک آموزش بین رشته ای را ارائه خواهد داد که دانشجو را قادر می سازد تا در زمینه تحقیقات پایه و توسعه برنامه های کاربردی در شیمی، کامپیوتر و علوم داده، ریاضیات و فیزیک تحصیل و تحقیق کنند.

پذیرش دانشگاه هلسینکی فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان فارغ التحصیل مقطع لیسانس می توانند درخواست تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند را به University of Helsinki ارسال نماید. این مقطع دو سال به طول می انجامد و دانشجو می بایست درطول تحصیل 120 واحد درسی را سپری نماید. پذیرش دانشگاه هلسینکی فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد تنها یک بار در سال تحصیلی انجام می شود. الزاماتی که برای ورود به این مقطع مورد نیاز است شامل مدارک تحصیلی پیشین و کپی و ترجمه از آنها، مدرک زبان انگلیسی چرا که رشته های این مقطع به زبان انگلیسی خواهد بود.

تحصیل در دانشگاه هلسینکی فنلاند پذیرش در مقطع دکترا

33 برنامه دکتری دانشگاه هلسینکی فنلاند بین چهار دانشکده دکتری تقسیم شده است. دانشکده‌های دکترا که در پردیس‌های مختلف دانشگاه فعالیت می‌کنند، فرایند برنامه‌های تحصیل دکترا در فنلاند را هماهنگ می‌کنند. هر برنامه فردی ممکن است شامل محققین دکترا از دانشکده های مختلف باشد. این مدرک به طور تمام وقت در 4 سال و شامل 40 واحد سپری می شود.

دانشگاه بیرمنگام انگلستان

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه آلتو فنلاند

در این مقاله ما جوانب تحصیل در دانشگاه اولو فنلاند را به شما خواهیم آموخت.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه هلسینکی فنلاند

مادامی که دانشجویان بین المللی بخواهند در رشته هایی تحصیل کنند که به زبان فنلاندی یا سوئدی ارائه می شود طبیعتاً به ارائه مدرک مهارت در این زبانها نیاز پیدا خواهند کرد اما از آنجایی که تحصیل به زبان انگلیسی برای دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس دانشجویان بین المللی امکان پذیر است داشتن مهارت در این زبان از اهمیت بیشتری برخوردار است. جدول زیر به شرح مدارک قابل پذیرش زبان انگلیسی پرداخته:

مدرک یا آزمون زبان انگلیسی

حداقل نمره

آیلتس

نمره کلی 6.5، با حداقل نمره 6.0 در بخش نوشتن.

تافل

تافل iBT (مبتنی بر اینترنت) 92، حداقل نمره 22 در بخش رایتینگ

تافل rPDT (تست بازبینی شده با کاغذ) حداقل نمره 20 در بخش خواندن، حداقل نمره 20 در بخش شنیداری، حداقل نمره 22 در بخش رایتینگ

نسخه خانگی و نسخه کاغذی تافل iBT نیز پذیرفته می شود.

انگلیسی کمبریج: C1 Advanced یا C2 Proficiency

رای C1 Advanced (CAE سابق): سطوح A، B یا C را بگذرانید

برای مهارت C2 (CPE سابق): گواهی سطوح A، B، C یا سطح C1 را بگذرانید

آکادمیک PTE

نمره کلی 62، با حداقل نمره 54 در هر بخش مهارت های ارتباطی (گوش دادن، خواندن، صحبت کردن و نوشتن).

گواهی ملی مهارت زبان

مهارت های سطح 5 در مولفه آزمون های درک مطلب، نوشتاری و گفتاری

 

ددلاین پذیرش دانشگاه هلسینکی فنلاند

تاریخ های اپلای در دانشگاه هلسینکی فنلاند (University of Helsinki) نقش مهمی را ایفا می کنند. همانگونه که گفته شد درخواست برای مقطع لیسانس در دو فرایند در تاریخ های متفاوت امکان پذیر است. جدول زیر تاریخ های مهم را شرح می دهد:

فرایند پذیرش در مقاطع مختلف

تاریخ های اپلای در دانشگاه هلسینکی فنلاند

تاریخ پذیرش گروه 1 لیسانس علوم

5 ژانویه 2022 – متقاضیان باید درخواست خود را در طول دوره درخواست بین 16 تا 30 مارس 2022 مطرح نمایند

تاریخ پذیرش گروه2 لیسانس علوم

30 مارس 2022- متقاضیان باید درخواست خود را در طول دوره درخواست بین 16 تا 30 مارس 2022 مطرح نمایید.

اثبات مهارت زبان انگلیسی

متقاضیان می توانند 1دسامبر 2021 - 5 ژانویه 2022 در گروه پذیرش 1 درخواست دهند

اعلام نتایج پذیرش لیسانس

گروه پذیرش 1: حداکثر تا 14 آوریل 2022

پذیرش گروه 2: حداکثر تا 8 ژوئیه 2022

پذیرش برای برنامه های کارشناسی ارشد بین المللی

از 1 دسامبر 2022 تا 4 ژانویه 2023

 

هزینه تحصیل در دانشگاه هلسینکی فنلاند

در دانشگاه دانشگاه هلسینکی فنلاند (University of Helsinki) شهریه های مقرر شده مربوط به دانشجویان بین المللی خارج از تحادیه اروپا می باشد به این معنی که دانشجویان اروپایی و آن دسته از شهروندان که دارای ااقامت فنلاند هستند از پرداخت شهریه معافند. بعلاوه دانشجویان دکتری و مباله نیز شهریه ای پرداخت نمی کنند. هزینه تحصیل در فنلاند برای دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه هلسینکی که به زبان انگلیسی تحصیل می کنند 13000، 15000 و 18000 یورو در هر سال تحصیلی با توجه به رشته انتخابی مقرر شده است. همچنین شهریه مقطع لیسانس علوم برای دانشجویان 13000 یورو در هر سال تحصیلی مقرر شده است.

هزینه زندگی دانشجویان University of Helsinki

از آنجایی که دانشجویان بین المللی که فقط برای تحصیل به فنلاند وارد می شوند معمولاً تحت پوشش تأمین اجتماعی کشور فنلاند نخواهند بود بنابراین از کمک مالی دولت فنلاند برای دانشجویان برخوردار نیستند و می بایست هزینه های زندگی در فنلاند را بپردازند. هزینه های زندگی در هلسینکی - مخصوصاً هزینه مسکن در سایت دانشگاه هلسینکی فنلاند نسبتاً بالا عنوان شده اما با میانگین اتحادیه اروپا مطابقت خواهد داشت. هزینه زندگی ماهانه یک دانشجو در هلسینکی برای موارد اولیه مانند غذا، اجاره و حمل و نقل به طور متوسط ​​700-1000 یورو یا حتی بیشتر است. برای مثال اجاره یک ماهه معمولاً 450-700 یورو تخمین زده شده.

بورسیه دانشگاه هلسینکی فنلاند

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه هلسینکی فنلاند (University of Helsinki) که مستعد و ممتاز هستند می توانند از بورسیه های این دانشگاه بهره مند شوند. جدول زیر مواردی از بورسیه فنلاند برای این دانشگاه را شرح داده است:

بورسیه دانشگاه هلسینکی فنلاند

توضیحات در رابطه با بورسیه ها

برنامه ملی بورسیه فنلاند

هر رشته تحصیلی ممکن است بورسیه هایی اعطا کند که 50٪ یا 100٪ از شهریه را شامل شود. هزینه تحصیل از 13000 تا 18000 یورو متغیر است.

جایزه رئیس به دانشجوی متعهد به هزینه

جایزه ریاست به دانشجوی متعهد به هزینه 1000 یورو است و در طول سال دوم تحصیلی به دانشجو پرداخت می شود.

صندوق های دانشگاه Helsinki

صندوق های دانشگاه کمک های مالی و کمک هزینه تحصیلی را فقط به دانشجویان و محققان دانشگاه ارائه می دهد (تنها استثنا صندوق آموزش و تحقیقات تعاونی است).

پردیس دانشگاه هلسینکی فنلاند

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه Helsinki فنلاند

در سایت دانشگاه هلسینکی فنلاند به وضوح اعلام شده که این دانشگاه خدمات و سرویسی در رابطه با خوابگاه دانشجویی به محصلان این دانشگاه ارائه نخواهد کرد. تضمینی برای یافتن خوابگاه از سوی دانشگاه وجود نخواهد داشت. ارائه دهندگان مسکن که بیشترین نقش را در این زمینه ایفا خواهند کرد. Unihome که در سایت دانشگاه هلسینکی فنلاند (University of Helsinki) معرفی شده طیف گسترده ای از اتاق ها و آپارتمان های دنج و مبله را در هلسینکی و اسپو ارائه می دهد که آماده پذیرش دانشجویان است. Unihome محل اقامت مبله با کیفیت بالا را در محله Töölö در هلسینکی، در محوطه دانشگاه در Otaniemi و نزدیک محوطه دانشگاه Viikki در Pihlajamäki ارائه می دهد. علاوه بر مسکن دانشجویی، می‌توان گزینه‌های مسکن زیر را نیز از بازار آزاد مورد بررسی قرار داد:

 • مسکن بلند مدت
 • آپارتمان های اتحادیه دانشجویی
 • آپارتمان های کشاورزی و جنگلداری
 • آپارتمان های جنگلی
 • خانه دانشجویی آنتی کورپی
 • مسکن کوتاه مدت
 • هاستل Suomenlinna
 • یورو هاستل
 • خوابگاه Myö
 • Forenom
 • انجمن هاستل فنلاند

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در فنلاند در دانشگاه Helsinki

همانطور که گفته شد دانشجویان بسیاری بوسطه ویزای تحصیلی فنلاند اقامتی موقت کسب می کنند و به  University of Helsinkiوارد می شوند. در صورتی که فارغ التحصیلان دانشگاه هلسینکی بخواهند اقامت دائمی و تابعیت این کشور را کسب کنند می توانند از فرصتی که پس از اتمام تحصیلات در دانشگاه هلسینکی فنلاند کسب می کنند بیشترین استفاده را ببرند. در فرصت 12 ماهه که فارغ التحصیلان دارند امکان کار در فنلاند یا طریق کاریابی، سرمایه گذاری و حتی ازدواج وجود دارد که بتوان به واسطه این روش ها اقامت دائم این کشور را اخذ کرد و در نهایت به تابعیت نیز رسید هرچند هر کدام از این طرق قونین خاص خود را می طلبد و فرد متقاضی بواسطه بجا آوردن آن قوانین می تواند به هدف خود برسد.

مشاهیر دانشگاه هلسینکی

 • پائولی کتونن: استاد تاریخ سیاسی
 • اما ایرنه استروم: اولین زن فارغ التحصیل دانشگاه فنلاند
 • آندرس دونر: ستاره شناس
 • فردریک الفوینگ: گیاه شناس و فیزیولوژیست گیاهی
 • روزینا هیکل: اولین زن فنلاندی پزشک
 • ریتا جالینوجا: جامعه شناس
 • جارل لیندبرگ: ریاضی دان
 • ژان سیبلیوس: آهنگساز

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه هلسینکی فنلاند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ میزان شهریه مقرر شده برای دانشجویان دانشگاه هلسینکی فنلاند چقدر است؟

شهریه برای دانشجویان کارشناسی ارشد University of Helsinki که به زبان انگلیسی تحصیل می کنند 13000، 15000 و 18000 یورو در هر سال تحصیلی با توجه به رشته انتخابی مقرر شده است. همچنین شهریه مقطع لیسانس علوم برای دانشجویان 13000 یورو در هر سال تحصیلی مقرر شده است.

✅ آیا دانشگاه هلسینکی فنلاند برای دانشجویان ورودی خوابگاه تضمین می کند؟

خیر، این دانشگاه مسئولیتی در قبال مسکن و خوابگاه دانشجویان نخواهد داشت.

✅ اجاره یک ماه مسکن برای دانشجویان دانشگاه هلسینکی فنلاند چقدر است؟

برای مثال اجاره یک ماهه معمولاً 450-700 یورو تخمین زده شده.

✅ کدام دانشکده های دانشگاه هلسینکی فنلاند در پردیس مرکز شهر قرار دارند؟

دانشکده هنر، دانشکده علوم تربیتی، دانشکده حقوق، دانشکده الهیات، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده علوم اجتماعی سوئد

سخن پایانی

نوشتار حاضر در رابطه با دانشگاه هلسینکی فنلاند و شرایط تحصیل در این دانشگاه به رشته تحریر درآمده. University of Helsinki یکی از دانشگاه های برتر کشور فنلاند است که با کسب رتبه های نزدیک به 100 در سطوح جهانی برجسته است. مشاهیر بسیاری در این دانشگاه تحصیل کرده اند و شکی در اعتبار و سطح علمی بالای این دانشگاه نیست. پذیرش دانشجویان بر اساس شایستگی و سوابق علمی صورت می گیرد و مهارت در زبان انگیسی، فنلاندی و سوئدی به تناسب رشته انتخابی از اهمیت برخوردار است. دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد شهریه می پردازند و دانشجویان دکترا از شهریه معافند؛ همچنین دانشجویان شایسته این مقاطع می توانند از پوشش های 50 و حتی 100% بورسیه در دانشگاه هلسینکی بهره مند شوند. دانشگاه دارای 4 پردیس است که هر کدام دانشکده هایی را در خود جای داده است. خوابگاه در این دانشگاه تعبیه نشده ولی دانشجویان به تامین کنندگان مسکن و بازار آزاد دسترسی خواهند داشت. با این تفاسیر مادامی که به تحصیل در دانشگاه هلسینکی فنلاند تمایل دارید می توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان کارشناسان با تجربه این مرکز بهره ببرید همچنین پاسخگویی به سوالات احتمالی شما نیز امکان پذیر است. 

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان