معرفی دانشگاه گرایفسوالد آلمان

بدون نظر

دانشگاه گرایفسوالد آلمان، یکی از دانشگاه هایی می باشد که ایرانیان بسیاری به قصد اخذ پذیرش آن تصمیم به مهاجرت به آلمان می گیرند. یکی از بهترین دانشگاه های آلمان در زمینه های مختلف، دانشگاه گرایفسوالد می باشد. شرایط ایده آل اجتماعی، رفاهی، اقتصادی و درمانی مناسب در کشور آلمان، میزان علاقه به تحصیل در دانشگاه های این کشور از جمله دانشگاه گرایفسوالد را دوچندان کرده که در ادامه به معرفی دقیقی از این دانشگاه پرداخته ایم پس تا پایان با ما همراه باشید. مطالب نوشتار با تحلیل سایت دانشگاه گرایفسوالد آلمان و تجربه وکلای محلی آماده شده و برای مشاوره رایگان و اطلاع از خدمات با شماره های موسسه MIE تماس بگیرید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
پردیس دانشگاه گرایفسوالد آلمان

معرفی دانشگاه گرایفسوالد آلمان

دانشگاه گرایفسوالد (Universität Greifswald) در ایالت مکلنبورگ فورپومرن آلمان قرار دارد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان به شمار می رود چرا که دارای قدمتی 500 ساله است. 50 رشته تحصیلی در این دانشگاه ارائه می گردد. یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه Greifswald آلمان این است که می توان همزمان دو رشته تحصیل نمود البته این امکان در مقطع فوق لیسانس و در رشته منابع طبیعی و زمین شناسی وجود دارد و زبان آموزش نیز انگلیسی است. 12000 دانشجو در این دانشگاه معتبر مشغول به تحصیل می باشند که 690 نفر از آنها را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. این دانشگاه برای پذیرش دارای شرایطی می باشد که علاقه مندان به ورود و تحصیل در دانشگاه گرایفسوالد، باید به آن توجه و دقت نمایند تا در اخذ پذیرش دانشگاه، موفق شوند.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در آلمان


رنکینگ دانشگاه گرایفسوالد آلمان

این دانشگاه شناخته شده جایگاه ویژه ای در میان دانشگاه های برتر جهان دارد و به دلیل اعتبار و شهرتش، در امتیازدهی های مختلف دانشگاه های جهان قرار گرفته است. رنکینگ دانشگاه گرایفسوالد آلمان در سیستم های امتیاز بندی، متفاوت بوده که در جدول زیر به شرح دقیقی از آن پرداخته ایم:

 سیستم امتیاز دهی

رتبه

رتبه بندی آموزش عالی تایمز THE

301-350

رتبه بین دانشگاه های جهان

350-400

رتبه بندی دانشگاه های جهانی ARWU

889

رتبه بندی کشور آلمان برای دانشگاه های این کشور

48

 

دانشکده های University of Greifswald

دانشکده های University of Greifswald چندین رشته پرطرفدار را در برمی گیرد و علاقه مندان به بسیاری از رشته های دانشگاهی، می توانند هدف و آرزوهای تحصیلی خود را در این دانشگاه دنبال کنند. به طور کلی دانشگاه گرایفسوالد آلمان متشکل از 6 دانشکاه می باشد که شامل موارد زیر است:

 • دانشکده الهیات
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده فلسفه
 • دانشکده ریاضیات و علوم کامپیوتر

هر کدام از دانشکده های ذکر شده دارای زیر شاخه های بسیاری از رشته ها می باشد. برای مثال: دانشکده علوم کامپیوتر، دنیای گسترده زیرمجموعه های رشته علوم کامپیوتر را در بر گرفته و رشته های مختلف این شاخه تحصیلی را در دانشگاه گرایفسوالد آلمان ارائه می دهد.

دانشگاه توبینگن آلمان

این مقاله را از دست ندهید: معرفی دانشگاه توبینگن آلمان

در این مقاله ما راه های موفقیت در دانشگاه توبینگن آلمان را به شما خواهیم آموخت.

رشته های تحصیلی دانشگاه گرایفسوالد آلمان

از دانشکده های فعال در دانشگاه گرایفسوالد آلمان مشخص است که تنوع رشته های تحصیلی این مرکز آموزش های آکادمیک آلمان، بسیار زیاد است. در حال حاضر بیش از 50 رشته تحصیلی در این دانشگاه ارائه می گردد که رشته های پرمتقاضی را در دل خود جای داده است. مهم ترین رشته های این دانشگاه که بیشترین دانشجو را به خود اختصاص داده، عبارتند از:

 • رشته تاریخ
 • رشته فلسفه
 • رشته اقتصاد
 • رشته بیوشیمی
 • رشته الهیات رشته ریاضیات
 • رشته فناوری اطلاعات
 • رشته داردسازی
 • رشته فیزیک
 • رشته کلیسای موسیقی
 • رشته پزشکی
 • رشته دندانپزشکی
 • رشته حقوق
 • رشته پرستاری
 • رشته زمین شناسی
 • رشته جغرافیا
 • رشته بوم شناسی
 • رشته موسیقی
 • رشته هنر

شرایط پذیرش و تحصیل در دانشگاه گرایفسوالد آلمان

پذیرش در دانشگاه Greifswald آلمان با انجام اقداماتی همراه است که از آن با عنوان شرایط پذیرش و تحصیل در دانشگاه Greifswald آلمان، یاد می شود. اولین شرط مهم که به نوعی پیش نیاز ورود به دانشگاه به شمار می رود، برخورداری از مهارت زبان آلمانی می باشد. بعد از این مرحله است که افرادی واجد شرایط اخذ پذیرش دانشگاه مذکور می شوند که درخواست خود را از طریق پورتال uni-assist ثبت نمایند. پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزا، ارائه رزومه تحصیلی، مدرک تسلط به زبان آلمانی و انگلیسی، قبولی در آزمون ورودی برای رشته های هنر و موسیقی، پاسپورت، گواهی TestAS (مختص رشته پزشکی و دندانپزشکی) مدارک تحصیلی و درخواست پذیرش، از مهم ترین شرایط لازم الاجرا برای اخذ پذیرش دانشگاه گرایفسوالد آلمان می باشد.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه گرایفسوالد

مهم ترین شرط برای اپلای دانشگاه گرایفسوالد آلمان، ارائه مدرک زبان می باشد که شامل زبان آلمانی و انگلیسی است. لازم به ذکر است که تنها ارائه مدرک زبان کافی نبوده و متقاضیان ورود به این دانشگاه باید از حداقل هایی برخوردار باشند که این حداقل ها به طور کامل در جدول زیر بیان شده است:

نوع مدرک زبان

حداقل نمره

مقطع تحصیلی

DSH (مدرک مربوط به زبان آلمانی)

سطح 2_سطح3

رشته پزشکی و دندانپزشکی

TestDaF (مربوط به زبان آلمانی)

سطح 4 -5

رشته پزشکی و دندانپزشکی

موسسه گوته

سطح c2

همه مقاطع

تافلIBT

80

همه مقاطع

آیلتس

6.5

همه مقاطع

گواهی Telc

C2

رشته پزشکی و دندانپزشکی

پردیس دانشگاه گرایفسوالد آلمان

ددلاین اپلای دانشگاه گرایفسوالد آلمان

ددلاین اپلای دانشگاه گرایفسوالد آلمان معطوف به تاریخ های مشخصی می شود که به ترم زمستان و تابستان تقسیم می گردد. تاریخ ددلاین ترم زمستان از ماه اکتبر آغاز شده و تا ماه مارس ادامه دارد و ترم تابستان نیز منحصر به ماه آوریل تا سپتامبر می شود. شروع سال تحصیلی در ترم زمستان از اواسط ماه آکتبر آغاز و تا پایان ماه ژانویه ادامه می یابد و آموزش در ترم تابستان نیز از اواسط آوریل شروع می شود و پایان آن نیز اوسط ژوئیه می باشد. هر متقاضی به هردلیل که از تاریخ های گفته شده عقب بماند برای ترم تابستان، 15 ژوئیه را آخرین فرصت برای وی و در ترم زمستان 31 جولای را به عنوان ددلاین دانشگاه های آلمان در گرایسفوالد قرار داده اند.

هزینه تحصیل در دانشگاه گرایفسوالد آلمان

شرایط دانشگاه گرایفسوالد آلمان برای دریافت شهریه مانند دیگر دانشگاه های دولتی این کشور پیش می رود و دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه، هزینه ای تحت عنوان شهریه، پرداخت نمی کنند. تنها هزینه ای که دانشجوی دانشگاه Greifswald آلمان ملزم به پرداخت آن می باشد، برای ترم اول 116 یورو می باشد که این مبلغ از ترم دوم، به 90 یورو کاهش می یابد. هزینه اخذ شده به عنوان شهریه دانشگاه نبوده بلکه به ازای خدماتی همچون: کمیته های دانشجویی، ثبت نام و مواردی از این قبیل می باشد که افراد ملزم به پرداخت آن می باشند. با این اوصاف باید هزینه تحصیل در University of Greifswald را بسیار پایین تلقی کرد و موارد دیگری همچون هزینه زندگی دانشجویی، اجاره بهای محل سکونت و... را میبایست پارامترهای مهم برای رسیدن به هزینه اصلی تحصیل این دانشگاه دانست.

هزینه زندگی دانشجویی University of Greifswald

زندگی دانشجویی را باید متفاوت با زندگی معمولی دانست و هزینه های آن نیز جدا از هزینه های زندگی روتین و معمولی می باشد. مواردی که در زندگی دانشجویی مهم و دارای هزینه می باشد، شامل: اجاره مسکن یا خوابگاه، غذا، پوشاک، لوازم التحریر، حمل و نقل، بیمه دانشجویی در آلمان، اینترنت و شارژ تلفن و سرگرمی می باشد. هر کدام از این پارامتر ها با توجه به نوع زندگی و عادات افراد، هزینه های مختلفی را در پی دارد که اگر بخواهیم با یک جمع بندی کلی به هزینه زندگی دانشجویی University of Greifswald برسیم با توجه به استانداردهای کلی باید برای هر کدام از عوامل ذکر شده مبلغ زیر را در نظر گرفت:

 • اجاره مسکن: 323 یورو
 • غذا: 168 یورو
 • پوشاک: 42 یورو
 • لوازم التحریر: 20 یورو
 • حمل و نقل: 94 یورو
 • بیمه درمانی: 80 یورو
 • اینترنت و شارژ تلفن: 31 یورو
 • تفریح و سرگرمی 61 یورو

جمع کل مبالغ بالا، 819 یورو می باشد که آن را باید هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه گرایفسوالد آلمان قلمداد کرد که متقاضیان ورود به این دانشگاه میبایست توانایی پرداخت این هزینه را داشته باشند.

بورسیه های تحصیلی آلمان در دانشگاه گرایفسوالد

مزایای تحصیل در آلمان به موارد مختلفی تقسیم می شود که یکی از برجسته ترین آن، تحصیل رایگان می باشد. هرچند که دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان، شهریه ای پرداخت نمی کنند اما بازهم نیاز به منابع مالی برای پرداخت دیگر هزینه های مربوط به تحصیل می باشد که این مشکل نیز برای آن دسته از افرادی که توانایی مالی ندارند نیز با بورسیه های تحصیلی کشور آلمان برطرف شده است. پشتوانه این کمک های تحصیلی، موسسه DFG می باشد که بخشی قابل توجهی از هزینه های تحصیلی دانشجویان را پوشش می دهد. انواع بورسیه های تحصیلی آلمان در دانشگاه گرایفسوالد آلمان به شرح زیر است:

بورسیه تحصیلی دکترا

همانگونه که از نام این بورسیه مشخص است، به مقطع دکترا اختصاص یافته است و ارزش آن 18000 یورو می باشد و برای دو سال به دانشجو تعلق می گیرد و در موارد استثنا، تا یک سال دیگر نیز قابل تمدید است.

بورسیه تحصیلی پزشکی

دانشجویان پزشکی نیز از حمایت دانشگاه گرایفسوالد برخوردارند و در صورت واجد شرایط بودن، مبلغ 1500 یورو را در ماه دریافت خواهند کرد. نوع دیگری از بورسیه های تحصیلی در دانشگاه وجود دارد که در قالب بورسیه های تحصیلی سازمان ها ارائه می گردند که از قرار زیر است:

 • انجمن مبانی آلمان
 • بنیاد بودجه آلمان  (SDW)
 • بنیاد علمی بورس آلمان
 • بنیاد اتحادیه های کارگری (Hans Böckler)
 • بنیاد الکساندر فون هومبولت
 • پورتال بورس تحصیلی اتحادیه اروپا

 

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه گرایفسوالد آلمان

در رابطه با یکی از مهم ترین دغدغه دانشجویان بین المللی یعنی تامین خوابگاه دانشجویی در آلمان باید گفت که خوابگاه های دانشجویی دانشگاه گرایفسوالد آلمان، دارای انواع مختلفی می باشد که قرار است در این بخش مقاله آنها را معرفی نماییم:

Halls of Residence

این نوع خوابگاه دارای چندین سوئیت می باشد که هر کدام اتاق های یک تخته، دوتخته و مبله را در دل خود جای داده است. اجاره بهای این خوابگاه بین 260 الی 350 یورو می باشد.

خوابگاه های خصوصی

نوع دیگری از خوابگاه ها که در دسترس متقاضیان می باشد، خوابگاه های خصوصی بوده که شامل آپارتمان های مبله و غیرمبله می شود که با هزینه هایی متفاوت به دانشجویان داده می شود.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه Greifswald

افرادی که در دانشگاه گرایفسوالد آلمان مشغول به تحصیل می شوند، قطعا با اهداف کاری برای آینده خود قدم به این دانشگاه می گذارند که با توجه به شرایط ایده آلی که در این دانشگاه حاکم است باید آِینده فارغ التحصیلان این دانشگاه را مناسب دانست. افرادی که قصد اخذ اقامت پس از تحصیل در دانشگاه Greifswald دارند می توانند با اخذ ویزای یک ساله فرصت مناسبی را برای یافتن کار به دست آورند و اگر موفق به یافتن کار و مشغول به فعالیت شوند، ویزای کاری به آنان تعلق خواهد گرفت که از این طریق نه تنها اقامت خود بلکه اقامت خانواده شان نیز تضمین خواهد شد و می توانند در این کشور به زندگی خود ادامه دهند. لازم به ذکر است که اگر دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در فرصت یک ساله نتوانند مشغول به کار شوند، باید به کشور خود بازگشته و اجازه اقامت آلمان را نخواهند داشت.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب دانشگاه گرایفسوالد آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا رشته پزشکی در دانشگاه گرایفسوالد وجود دارد؟

بلکه دانشکده پزشکی یکی از دانشکده های دانشگاه گرایفسوالد آلمان می باشد که رشته پزشکی را ارائه می دهد.

شهریه دانشگاه گرایفسوالد آلمان چقدر است؟

شهریه University of Greifswald، مانند دیگر دانشگاه های دولتی آلمان رایگان بوده و تنها مبلغ 90 یورو که برای هر ترم اخذ می شود، دانشجو شهریه دیگری را پرداخت نمی کند.

تحصیل در دانشگاه گرایفسوالد آلمان بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

خیر، پیش نیاز و شرط اصلی برای ورود به University of Greifswald، تسلط به زبان انگلیسی و آلمانی و ارائه مدرک مربوط به آن می باشد.

آیا دانشگاه گرایفسوالد آلمان دارای خوابگاه می باشد؟

بله این دانشگاه چند نوع خوابگاه و محل اقامت را برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته که با اخذ مبالغی اندک، این خوابگاه ها را به دانشجویان اعطا می کند.

سخن پایانی

دانشگاه های آلمان یکی از مقاصد اصلی دانشجویان در سراسر دنیا می باشد که این اتفاق دارای علت های بسیاری از جمله شرایط مناسب تحصیل، آموزش رایگان، سیستم آموزشی ایده آل، رفاه اجتماعی و... می باشد. مشاوران موسسه ملک پور با علم به این موضوع، ابهامات و سوالات متقاضیان ورود به دانشگاه گرایفسوالد آلمان را تبدیل به مقاله پیش رو کرده و پاسخ مناسبی به سوالات رنکینگ و رتبه دانشگاه گرایفسوالد آلمان، بورسیه های تحصیلی، خوابگاه و معرفی کلی دانشگاه را به مخاطبان ارائه دادند. اگر نیاز به مشاوره دارید کارشناسان موسسه ملک پور به صورت رایگان مشاوره تلفنی برای شما در نظر گرفته اند.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان