معرفی دانشگاه گوتینگن آلمان

بدون نظر

امروزه محصلان زیادی به منظور رهایی از آینده ای مبهم و ساختن آینده ای روشن به سمت و سوی تحصیلات بین المللی کشیده می شوند. آلمان یکی از کشورهایی است که گزینه تحصیلات بین المللی محسوب می شود. قرار گرفتن دانشگاه های برتر در این کشور و سیستم آموزش بصرفه و کم هزینه دلایل اساسی پرطرفدار بودن این کشور برای تحصیلات بین المللی است. ما در موسسه مشاوره MIE تصمیم به معرفی یکی از برجسته ترین دانشگاه های آلمان داریم؛ دانشگاه گوتینگن آلمان که از جمله دانشگاه های تحقیقاتی برجسته و بین المللی است که در شمار بزرگترین دانشگاه های این کشور قرار می گیرد. ما در این مقاله اطلاعات جامع و مفیدی را منتشر می کنیم که برگرفته از سایت های معتبر و مرتبط بعلاوه مشاوره هایی که با وکلای محلی است. هرچند این اطلاعات از سری خدمات موسسه مشاوره MIE به حساب نمی آید؛ بهتر است شما متقاضیان محترم برای اطلاع از سایر خدمات قابل ارائه با موسسه تماس تلفنی برقرار کرده و از مشاوره بهره مند شوید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
پردیس دانشگاه گوتینگن آلمان

معرفی دانشگاه گوتینگن آلمان

>

University of Göttingen مرکز آموزشی و تحقیقاتی برجسته و بنام بین المللی با سابقه طولانی در امر آموزش است. تنوع رشته ها و موضوعات در این دانشگاه بالا بوده و امکانات عالی در دسترس دانشجویان قرار می گیرد.

تاریخچه دانشگاه گوتینگن

آغاز تاسیس دانشگاه گوتینگن آلمان ابتدا تحت عنوان ساخت کتابخانه ای در سال 1734 و ساخت این دانشگاه در سال 1737 استارت خورد. در آن زمان تحصیلات آکادمیک از جایگاه ویژه ای برخوردار بود. آکادمی علوم و علوم انسانی دانشگاه گوتینگن آلمان در سال 1751 راه اندازی شد. در ابتدا دانشگاه از وجود دانشمندان بسیاری در کرسی استادی بهره مند شد.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در آلمان


 

پردیس های دانشگاه گوتینگن آلمان

پردیس گوتینگن همسو با تحقیقات بین المللی با کیفیت بالا ساخته شده است. دانشگاه گوتینگن، از جمله مرکز پزشکی دانشگاه و هفت مرکز تحقیقاتی محلی غیردانشگاهی برای تشکیل پردیس گوتینگن با یکدیگر متحد شده‌اند. شرکای پردیس با استفاده از نقاط قوت و پتانسیل مشترک خود، محیطی منحصر به فرد و پویا را پدید آورده اند که تنوع و تبادل فعال بین اساتید، محققان و دانشجویان دکترا را محقق می کند. در سراسر پردیس گوتینگن، در حال حاضر بیش از 5900 محقق تقریباً در هر رشته علمی مشغول به فعالیت تحقیقاتی هستند؛ همچنین در این پردیس کیفیت تدریس و آموزش دانشمندان اولیه حرفه ای تضمین شده و به طور مداوم توسط برنامه های مشترک فارغ التحصیل و گروه های تحقیقاتی بین مؤسسه ای قابل ارتقا می باشد.

رنکینگ دانشگاه گوتینگن آلمان

در دانشگاه گوتینگن آلمان دانشجویان بین المللی از 141 کشور مختلف گرد هم جمع شده اند که درصدی حدود 14.2% را به خود اختصاص داده اند. طبق آمار در سال 2020 صرف نظر از دانشجویان دکتر 525 دانشجو بین المللی فارغ التحصیل شده اند. جدول زیر برجسته بودن دانشگاه گوتینگن آلمان را به نمایش گذاشته اند.

رتبه بندی ها در سطوح مختلف

رتبه اختصاص یافته به Universität Göttingen

رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال 2022

151-175

رنکینگ ملی در سطح آلمان

119

رتبه بندی شهرت جهانی 2021

51-75

 

دانشکده های University of Göttingen

دانشگاه Göttingen آلمان بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه در نیدرزاکسن قرار گرفته است. 13 دانشکده آن طیف گسترده ای از موضوعات را در علوم طبیعی، علوم انسانی، علوم اجتماعی و پزشکی ارائه می دهند. در جدول زیر دانشکده های مختلف این دانشگاه آمده است:

علوم طبیعی، ریاضیات و انفورماتیک

دانشکده علوم کشاورزی

دانشکده زیست شناسی و روانشناسی

دانشکده شیمی

دانشکده علوم جنگل و اکولوژی جنگل

دانشکده زمین شناسی و جغرافیا

دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر

دانشکده فیزیک

حقوق، علوم اقتصادی، علوم اجتماعی

دانشکده حقوق

دانشکده علوم اجتماعی

دانشکده بازرگانی و اقتصاد

علوم انسانی و الهیات

دانشکده علوم انسانی

دانشکده الهیات

دارو

مرکز پزشکی

 

ددلاین دانشگاه های آلمان

این مقاله را از دست ندهید: ددلاین دانشگاه های آلمان

در این مقاله ما راه ها وجوانب ددلاین دانشگاه های آلمان را به شما خواهیم آموخت.

 

رشته های تحصیلی دانشگاه گوتینگن آلمان

رشته های مختلف در همه سطوح دانشگاهی در این مرکز قابل ارائه است و دانشجویان می توانند به انتخاب این موضوعات بپردازند:

مقطع لیسانس دانشگاه Göttingen آلمان

مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه Göttingen آلمان

مقطع دکترا Universität Göttingen

مدیریت اکوسیستم

مدیریت بازرگانی

علوم کشاورزی

علوم اکوسیستم

حفاظت از محصول

علوم جنگل و اکولوژی جنگل

جغرافیا

علوم جنگل و اکوسیستم

جغرافیا

علوم زمین

علوم جنگل و اکولوژی جنگل

زمین شناسی

مدیریت کسب و کار

تجزیه و تحلیل منابع و مدیریت منابع

زیست شناسی چوب و فناوری چوب

آموزش کسب و کار و منابع انسانی

زمین شناسی

علوم اقتصادی

سیستم های اطلاعات کسب و کار

زمین شناسی هیدروژئولوژی و زمین شناسی محیطی

علوم اجتماعی

علوم سیاسی

اصلاح تلفیقی گیاهان و حیوانات

پزشکی مولکولی

 

شرایط پذیرش دانشگاه گوتینگن آلمان

ورود به دوره های تحصیلی در دانشگاه Göttingen آلمان هم مانند سایر دانشگاه ها به پیش نیازهایی احتیاج خواهد داشت. مدارک فارغ التحصیلی (گواهی پایان تحصیلات، کارنامه و ریزنمرات، گواهی ارزیابی "Feststellungsprüfung" در "Studienkolleg" از شرایط پذیرش در دانشگاه گوتینگن آلمان به حساب می آیند.

تحصیل در دانشگاه گوتینگن آلمان در مقطع کارشناسی

به منظور درخواست و ورود به مقطع کارشناسی در دانشگاه گوتینگن آلمان شرایط رسمی که به طبع شامل الزامات مبنی بر زبان خاص است که باید برآورده شود. نخستین مرحله انتخاب برنامه تحصیلی بوده و هر دو دوره تحصیل کارشناسی در المان یک رشته و دو رشته دارای دوره استاندارد تحصیلی شش ترم خواهند بود. اگر متقاضی تحصیل در رشته حقوق، پزشکی یا الهیات را انتخاب کند، تحصیلات خود را با آزمون دولتی تکمیل خواهد کرد. برنامه های مدرک آزمون دولتی دارای دوره استاندارد طولانی تری برای تحصیل خواهند بود مثلاً در 9 ترم یا برای اکثر برنامه های تحصیلی 12 ترم سپری خواهند شد.

تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه Göttingen آلمان

فرآیند درخواست برای متقاضیان ورود به برنامه تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان توسط دانشکده ارائه دهنده برنامه انجام می شود. بنابراین، روند درخواست و پذیرش، از جمله مهلت‌ها، در همه دانشکده‌ها یکسان نخواهد بود. به طبع متقاضی ورود به مقطع کارشناسی ارشد می بایست با دقت در مورد تمام مهلت‌های درخواست، شرایط پذیرش و مراحل انتخاب تحقیق کنند.

تحصیل دکترا در دانشگاه گوتینگن آلمان

مدرک دانشگاهی یکی از پیش نیازهای اساسی برای واجد شرایط بودن پذیرش در مقطع دکترا عنوان شده. معمولاً معدل نهایی دست کم 2.5 در مقیاس نمره دهی آلمانی (که برابر با خوب یا B+ است) یا یک امتحان با نمره "cum laude" مورد نیاز خواهد بود. متقاضیان بین المللی که مدرک خود را در خارج از آلمان به دست آورده اید، کمیسیون PhD دانشکده در مورد بررسی آن تصمیم می گیرد. کمیسیون همچنین بررسی خواهد کرد که آیا مدارک دیگری مبنی بر مدارک تحصیلی برای برآورده کردن شرایط پذیرش برای دوره تحصیل دکترا در آلمان مورد نیاز است یا خیر.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه گوتینگن

مهارت های زبان آلمانی به طور کلی یک پیش نیاز برای درخواست متقاضیان ورود به دانشگاه گوتینگن خواهد بود. الزامات مهارت های زبان آلمانی در زمان درخواست به شرح زیر خواهد بود:

مهارت های زبان آلمانی

توضیحات

حداقل سطح مهارت زبان آلمانی

A1

مدرک مورد نیاز برای متقاضیان برنامه های مدرک پزشکی و دندانپزشکی

باید مدرکی مبنی بر گذراندن تمام بخش های (کتبی و شفاهی) آزمون DSH با سطح DSH-3 یا گواهی زبان معادل در زمان درخواست ارائه دهند.

مدارک زبان از دانشگاه های دیگر

آزمون DSH را می توان در دانشگاه گوتینگن شرکت داد. گواهی DSH از دانشگاه دیگر تنها در صورتی به رسمیت شناخته می شود که مقررات آزمون DSH این دانشگاه در کنفرانس روسای آلمان ( Hschulrektorenkonferenz – HRK) ثبت شده باشد.

 

ددلاین اپلای دانشگاه گوتینگن آلمان

از آنجایی که در دانشگاه گوتینگن آلمان در مقایسه با سایر دانشگاه ها، روند درخواست برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا زود به پایان می رسد. متقاضیان می بایست اطمینان حاصل کنند که زمان کافی برای دریافت ویزا و آماده شدن برای سفر خود دارند تا بتوانند طبق برنامه ریزی تحصیل خود را آغاز نمایند. جدول زیر به منظور اطلاع از ددلاین ها طرح شده است:

برنامه های تحصیلی با پذیرش محدود - ترم اول موضوعی در دانشگاه Göttingen آلمان

برای ترم زمستانی آینده

1 مارس تا 30 آوریل

برای ترم تابستانی آینده

1 سپتامبر تا 31 اکتبر

برنامه های تحصیلی با پذیرش آزاد - ترم 1 موضوعی

برای ترم زمستانی آینده

1 مارس تا 30 سپتامبر

برای ترم تابستانی آینده

1 سپتامبر تا 31 مارس

برنامه های تحصیلی با پذیرش محدود - ترم های موضوعی بالاتر

برای ترم زمستانی آینده

1 ژوئن تا 15 جولای

برای ترم تابستانی آینده

1 دسامبر تا 15 ژانویه

برنامه های تحصیلی با پذیرش آزاد - ترم های موضوعی بالاتر

برای ترم زمستانی آینده

1 ژوئن تا 30 سپتامبر

برای ترم تابستانی آینده

1 دسامبر تا 30 مارس

ترم 1 کالج مقدماتی (Studienkolleg)

برای ترم زمستانی آینده

1 مارس تا 30 آوریل

برای ترم تابستانی آینده

1 سپتامبر تا 31 اکتبر

پردیس دانشگاه گوتینگن آلمان

هزینه تحصیل در دانشگاه گوتینگن آلمان

به طبع دانشجویان دانشگاه Göttingen آلمان می بایست هزینه های تحصیل در آلمان، هزینه های ترم شامل هزینه های اداری، هزینه های جزئی دانشجویی و شهریه Studentenwerk را بپردازند. دانشجویان تحصیلات طولانی مدت که اگر از طول دوره استاندارد معمولی شش ترم یا فراتر باشند، علاوه بر آن، هزینه تحصیل طولانی مدت (500 یورو) را نیز پرداخت می کنند.

هزینه ثبت نام در ترم زمستان

400.11 یورو

هزینه ثبت نام در ترم تابستان

395،11 یورو

 

 

هزینه زندگی دانشجویان Georg-August-Universität Göttingen

هزینه های زندگی در آلمان، در گوتینگن در مقایسه با سایر شهرهای آلمان متوسط ​​است. بسته به سبک زندگی دانشجویان حداقل 700 یورو برای یک استاندارد زندگی مناسب نیاز خواهد بود. حتی اگر هزینه ها چندان بالا نباشد، تامین بودجه برای تحصیل دانشجویان بین المللی ضروری خواهد بود.

عنوان هزینه های زندگی

مبلغ هزینه ها

اجاره مسکن

بسته به اندازه اتاق بین 171 تا 210 یورو

وعده غذایی

10 یورو

هزینه های اضافی بیمه درمانی اجباری

90 یورو در ماه (اگر سن شما بالای 30 سال است حدود 160 یورو است)

هزینه اجباری برای بخش عمومی

17.98 یورو در ماه

سایر هزینه های زندگی

حداقل 800-1000 یورو در ماه

 

بورسیه های تحصیلی آلمان در دانشگاه گوتینگن

دانشگاه Göttingen آلمان بورسیه های تحصیلی جزئی را به عنوان بخشی از مشارکت خصوصی و دولتی اعطا می کند. همه دانشجویانی که در دانشگاه ثبت نام کرده اند (به جز دانشجویان دکترا)، می توانند برای Deutschschlandstipendium وNiedersachsenstipendien درخواست دهند. از طریق بودجه ارائه شده توسط سرویس تبادل دانشگاهی آلمان (DAAD)، کمیته بورسیه و کمک مالی (STIBA) بورسیه تحصیلی جزئی را به دانشجویان بین المللی اعطا می کند. این بورسیه های تحصیلی در المان برای آن دسته دانشجویانی در نظر گرفته می شوند که بیشتر تحصیلات خود را به تنهایی تامین مالی کرده اند و در زمان درخواست در آستانه تکمیل تحصیل هستند. بورسیه ها بدون کمک مالی تمام هزینه های زندگی را پوشش می دهند.

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه گوتینگن آلمان

بسیاری از دانشجویان بین المللی در خوابگاه های دانشجویی در آلمان مستقر می شوند. بیشتر خوابگاه ها بواسطه Studentenwerk (خدمات رفاهی دانشجویان)، یک سازمان غیرانتفاعی مستقل که از نزدیک با دانشگاه همکاری می کند، اداره می شود. دانشجویان متقاضی می توانند مستقیماً برای یک اتاق در یک خوابگاه دانشجویی با خدمات اسکان Studentenwerk درخواست خود را در میان بگذارند. تعداد محدودی اتاق را برای دانشجویانی که در این برنامه ها در دانشگاه گوتینگن ثبت نام کرده اند ارائه می دهد. برای این دانشجویان امکان درخواست مستقیم به Studentenwerk برای مسکن وجود نخواهد داشت.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه Göttingen

 دانشجویان University of Göttingen به منظور حضور و تحصیل در آلمان به ویزای تحصیلی احتیاج خواهند داشت اما این ویزا نمی تواند اقامت دائم و تابعیت آنها را تضمین کند چرا که تنها اقامتی موقت با اعتباری محدود به دوره تحصیل را ممکن می سازد. نقطه عطف تحصیل در Universität Göttingen بواسطه ویزای تحصیلی فرصتی 18 ماهه است که در اختیار فارغ التحصیلان داده می شود که به یافتن شغل در آلمان اختصاص دهند. این فرصت می تواند بسیار برای اقامت پس از تحصیل در آلمان مورد استفاده قرار گیرد تا جایی که فارغ التحصیل پس از یافتن شغل مناسب بواسطه کارفرمایی آلمانی کارت آبی را دریافت نماید و ویزای کار بتواند واسطه ای برای اقامت دائم و تابعیت آلمان محسوب شود. روش هایی دیگر مانند انواع روش های سرمایه گذای مانند ورود سرمایه به اقتصاد این کشور یا کارآفرینی بواسطه ارائه طرح تجاری مفید و سود آور می تواند به اقامت دائم و تابعیت این کشور رسید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب دانشگاه گوتینگن آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

هزینه اجاره مسکن دانشجویی برای اسکان دانشجویان دانشگاه گوتینگن آلمان چقدر است؟

این هزینه حدودا بسته به اندازه اتاق بین 171 تا 210 یورو خواهد بود.

حداقل الزام زبان آلمانی برای درخواست پذیرش در دانشگاه گوتینگن آلمان چه سطحی است؟

سطح A1

آیا در محوطه دانشگاه گوتینگن آلمان خوابگاه تعبیه شده است؟

خیر اما مکان هایی برای اسکان دانشجویان وجود دارد.

آیا در دانشگاه گوتینگن آلمان بورسیه به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد؟

دانشگاه Göttingen آلمان بورسیه های تحصیلی جزئی را به عنوان بخشی از مشارکت خصوصی و دولتی اعطا می کند.

سخن پایانی

در این مقاله به تجزیه و تحلیل یکی از دانشگاه های کشور آلمان تحت عنوان Universität Göttingen پرداخته شده است. این دانشگاه پذیرای دانشجویان بین المللی است. ترم های پذیرش در این دانشگاه شامل ترم زمستان و ترم تابستان خواهد شد. دانشجویان بین المللی با مهیا کردن الزامات تحصیلی و مهارت های زبان که حداقل آن A1 خواهد بود؛ می توانند در ددلاین های اعلام شده در متن مقاله درخواست خود را به این دانشگاه اعلام نمایند. بورسیه ها به دانشجویانی تعلق می گیرد که از کمک های مالی دیگر استفاده نکرده اند؛ بورسیه ها بدون کمک مالی تمام هزینه های زندگی را پوشش می دهند. سایر هزینه های زندگی حداقل 800-1000 یورو در ماه عنوان شده است و دانشجویان می توانند هزینه حدودی تحصیل و زندگی در دانشگاه Göttingen آلمان را برآورد کنند. چنانچه متقاضی تحصیل در University of Göttingen هستید می توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان