معرفی دانشگاه ارلانگن آلمان

بدون نظر

آلمان مقصدی که همواره تحت عنوان یکی از اهدف ادامه تحصیل در سطح بین المللی شناخته می‌شود. متقاضیان زیادی در پی اطلاعات کامل و واقعی در مورد دانشگاه های آلمان هستند و به همین منظور موسسه مشاوره MIE برآن شده تا در مورد یکی دیگر از دانشگاه های دولتی آلمان تحت عنوان دانشگاه ارلانگن آلمان به تحقیق بپردازد. این اطلاعات و مطالب بواسطه سایت های مرتبط و با بهره گیری از وکلای محلی گرد آوری می شود و در اختیار علاقه مندان و ذینفعان تحصیلات بین المللی قرار می گیرد. البته لازم به ذکر است که این دسته از مطالب از جمله خدمات موسسه مشاوره MIE محسوب نشده و متقاضیان می توانند برای اطلاع از سایر خدمات قابل دریافت با موسسه تماس تلفنی برقرار و مشاوره رایگان دریافت کنند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
پردیس دانشگاه ارلانگن آلمان

معرفی دانشگاه ارلانگن نورنبرگ آلمان

دانشگاهی دولتی در آلمان با شعار "دانش در حرکت" شناخته می شود. این دانشگاه نقش مهم و مسئولانه یک دانشگاه در جامعه بین المللی را به خوبی به نمایش گذاشته است. سه ارزش کلیدی نحوه تفکر و نوآوری، تنوع و اشتیاق از اصولی هستند که مأموریت University of Erlangen–Nuremberg را هدفمند نموده است.

ویدیو موسسه MIE در مورد کار تحصیل آلمان


 

تاریخچه دانشگاه فریدریش آلکساندر ارلانگن نورنبرگ

دانشگاه ارلانگن آلمان درتاریخ 4 نوامبر 1743 توسط مارگرو فریدریش فون براندنبورگ-بایروث راه اندازی شد و از سال 1769 توسط مارگرو الکساندر فون براندنبورگ - آنسباخ و براندنبورگ-بایروث توسعه بیشتری یافت، در سال 1810 به ایالت باواریا انتقال داده شد. در ترم تابستان 1890، تعداد دانشجویانی که برای نخستین بار در دانشگاه ارلانگن نورنبرگ آلمان ثبت نام کردند به بیش از 1000 نفر رسید.

پردیس های دانشگاه ارلانگن نورنبرگ آلمان

این دانشگاه دارای سه پردیس است که به اختصار به بررسی هر یک می پردازیم.

پردیس FAU Erlangen

Kollegienhaus مستقیماً در Erlangen Schlossgarten واقع شده است. سخنرانی ها و سمینارهای علوم انسانی و حقوق اغلب در این پردیس منعقد می شود. ایستگاه اصلی قطار، کتابخانه دانشگاه، مدیریت دانشگاه و دانشکده پزشکی همه در این پردیس گرد هم آمده اند.

پردیس FAU در Fürth

معروف به Technikum، محل مؤسسه نوآوری یادگیری (ILI)، مؤسسه مواد و فرآیندهای پیشرفته (ZMP) و چندین مؤسسه دانشگاهی دیگر است. Technikum در منطقه Fürth معروف به Uferstadt، مستقیماً در سواحل رودخانه Pegnitz قرار گرفته است. در فاصله چند قدمی Technikum، در منطقه ای که به نام Pegnitzauen شناخته می شود، در این پردیس می توان از شلوغی شهر دور شد، به آرامی در ساحل رودخانه دوچرخه سواری کرد.

پردیس FAU نورنبرگ

در مرکز شهر، درست خارج از محوطه عابر پیاده، ساختمان Ludwig-Erhard FAU در Findelgasse قرار دارد. دانشکده تجارت، اقتصاد و جامعه نیز در این پردیس هستند. محل برگزاری سخنرانی ها و سمینارها نیز این پردیس است. زیرزمین پردیس FAU نورنبرگ کافه «Der Trichter» است که توسط دانشجویان داوطلب اداره می شود.

رنکینگ دانشگاه ارلانگن نورنبرگ آلمان

با توجه به اینکه دانشگاه ارلانگن نورنبرگ آلمان همچنان جایگاه برجسته خود را نسبت به رتبه بندی های موضوعی حفظ می کند نشان دهنده تداوم پیشرفت علم و دانش در این مرکز نسبت به سطوح مختلف جهانی است. جدول زیر برخی رتبه بندی ها را منعکس می کند.

رنکینگ های مختلف جهانی

رتبه کسب شده توسط دانشگاه ارلانگن آلمان

رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال 2022 توسط رنکینگ تایمز منتشر شده

197

رنکینگ موضوعی هنر و علوم انسانی

201 تا 250

رنکینگ موضوعی بالینی و پیش بالینی بهداشتی

126تا 150

رنکینگ موضوعی فناوری مهندسی

101 تا 125

رنکینگ موضوعی علوم زیستی

201 تا 250

رنکینگ موضوعی علوم اجتماعی

301 تا 400

رنکینگ موضوعی تجارت و اقتصاد

176 تا 200

رنکینگ موضوعی علوم کامپیوتر

101 تا 125

رنکینگ موضوعی آموزش

301 تا 400

رنکینگ موضوعی علوم فیزیکی

176 تا 200

رنکینگ موضوعی روانشناسی

101 تا 125

 

دانشکده های University of Erlangen–Nuremberg

دانشگاه ارلانگن نورنبرگ آلمان دارای 5 دانشکده می باشدکه ممکن است از نظر موضوعات و زمینه‌ های تخصصی بسیار تفاوت داشته باشند اما همه آنها به یک اندازه متعهد به تحقیق و ارتباط تنگاتنگ بین تحقیق و تدریس هستند.

دانشکده علوم انسانی، علوم اجتماعی و الهیات

فهرستی جامع از رشته های موضوعی علوم انسانی و اجتماعی را در دسترس دانشجویان قرار می دهد. تحقیق و تدریس آن طیف وسیعی از موضوعات از دوره‌ها و حوزه‌های مختلف را در بر می گیرد که به هشت حوزه تمرکز پژوهشی تقسیم می‌شوند که هر یک شامل عناصری از موضوعات کلیدی فرهنگ، زبان و منطقه است. با حدود 50 رشته مختلف از علوم انسانی، علوم اجتماعی، اقتصاد، علوم تربیتی و الهیات، دانشکده علوم انسانی، علوم اجتماعی و الهیات منبع غنی از دانش فرهنگی تاریخی و معاصر فعالیت می کند. این دانشکده در بسیاری از مؤسسات تحقیقاتی، از جمله 5 مؤسسه مرکزی، 12 مرکز بین رشته ای و طیف وسیعی از مؤسسات تحت حمایت مالی شخص ثالث، مشارکت دارد.

دانشکده تجارت، اقتصاد و حقوق

دانشکده تجارت، اقتصاد و حقوق به دانشکده حقوق در ارلانگن و دانشکده تجارت و اقتصاد و جامعه در نورنبرگ تقسیم می شود. این مرکز از طریق تحقیقات و مراکزی که بخشی از حوزه تحقیقاتی اصلی "انسجام - تحول - نوآوری در حقوق و اقتصاد" است که شامل دانشکده علوم انسانی، علوم اجتماعی و الهیات نیز می شود، به نمایه تحقیقاتی FAU کمک می کند.

دانشکده پزشکی

دانشکده پزشکی اهمیت زیادی به پیوندهای بین تحقیق، آموزش و مراقبت های بهداشتی می دهد و به آن اجازه می دهد تا به سرعت یافته های تحقیقاتی را در عمل به نفع بیماران و تقویت آموزش و تحصیل پزشکی در آلمان اعمال کند .حوزه های کانونی پژوهشی دانشکده - تحقیقات ایمنی شناسی و عفونت، تحقیقات کلیوی و قلب و عروق، علوم اعصاب (شامل تحقیقات درد و چشم) و تحقیقات تومور - با تخصص آن در پزشکی مولکولی، آزمایش های بالینی و مهندسی پزشکی در هم ادغام شده است.

دانشکده علوم

دانشکده علوم در FAU یکی از بهترین دانشکده های دانشگاه های آلمان محسوب می شود. این دانشگاه محل دپارتمان‌های ریاضی، فیزیک، زیست‌شناسی، شیمی و داروسازی، و جغرافیا و زمین‌شناسی است که مرتباً در صدر رتبه‌بندی‌های مختلف ظاهر می‌شوند و محققان آن قبلاً جوایز و جوایز معتبر بسیاری را کسب کرده‌اند.

دانشکده مهندسی

دانشکده مهندسی در سال 1966 تأسیس شد و FAU را به اولین دانشگاه سنتی تبدیل کرد که برنامه های مختلف تحصیل مهندسی در آلمان را ارائه می دهد. این دانشکده از پنج گروه تشکیل شده است: مهندسی شیمی و بیولوژیکی، برق، مهندسی الکترونیک و ارتباطات، علوم کامپیوتر، مهندسی مکانیک و علم مواد.

 

دانشگاه مونستر آلمان

این مقاله را از دست ندهید: معرفی دانشگاه مونستر آلمان

در این مقاله ما راه های موفقیت در دانشگاه مونستر آلمان را به شما خواهیم آموخت.

رشته های تحصیلی دانشگاه ارلانگن نورنبرگ آلمان

در دانشگاه ارلانگن نورنبرگ آلمان رشته های مختلفی قابل ارائه است. در این بخش به ذکر برخی رشته ها در مقاطع مختلف می پردازیم.

رشته های مختلف مقطع لیسانس

رشته های مختلف در مقطع کارشناسی ارشد

علوم باستان شناسی

زبان ها و فرهنگ های باستانی

تاریخ هنر

تاریخ هنر

مطالعات تجاری

علوم انسانی دیجیتال

تجارت و اقتصاد

زبان و ادبیات آلمانی

زبانشناسی محاسباتی

تاریخ

علوم انسانی و اجتماعی دیجیتال

مطالعات خاورمیانه

زبانشناسی محاسباتی

جامعه شناسی

تاریخ فرهنگی مسیحیت

علم شیمی

جامعه شناسی

علوم کامپیوتر

زبان و ادبیات آلمانی

ریاضیات محاسباتی و کاربردی

مهندسی پزشکی

مهندسی محاسبات

نانوتکنولوژی

مهندسی مکانیک

روانشناسی

روانشناسی

 

شرایط پذیرش دانشگاه ارلانگن آلمان

علاقه مندان به تحصیل در University of Erlangen–Nuremberg قبل از مطرح کردن درخواست پذیرش در این دانشگاه ابتدای امر می بایست تصمیم بگیرند که در چه رشته ای می خواهند تحصیل کنند و سپس طبق الزامات رشته مدارک تحصیلی و هویتی خود را آماده کنند و برای پذیرش اقدام نمایند.

تحصیل در دانشگاه ارلانگن – نورنبرگ آلمان در مقطع کارشناسی

تحصیل لیسانس که از مقاطع قابل پیگیری در دانشگاه ارلانگن آلمان است و متقاضی می تواند درخواست خود را برای تحصیل در این مقطع مطرح نماید. طبق اکثر مقررات تحصیل بین المللی دانشجویان بسته به رشته مورد نظر خود می بایست مدارک مرتبط را ارائه نمایند متقاضیانی که از ایران تقاضای پذیرش دارند می بایست مدرک پیش دانشگاهی را هم ارائه نمایند. رزومه، گواهی پایان تحصیلات متقاضی، مدرک و گواهی تسلط به زبان آلمانی، آزمون ارزیابی یا feststellungsprufung و کارنامه نشان دهنده سوابق تحصیلی پیشین از الزامات شرکت و تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه ارلانگن – نورنبرگ آلمان محسوب می‌شوند.

تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه ارلانگن آلمان

یکی دیگر از مقاطع تحصیلی که در دانشگاه ارلانگن آلمان در دسترس علاقه مندان است کارشناسی ارشد می باشد. متقاضیان تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان امکان تحصیل به زبان انگلیسی را نیز دارند. دانشجویان می بایست برای ورود به دانشگاه ارلانگن آلمان در مقطع کارشناسی مدارک تحصیلی قبلی خود را به صورت ترجمه شده با ریز نمرات، نامه درخواست و مدارکی مرتبط با رشته منتخب دانشجو در این مقطع مورد نیاز خواهد بود. دانشجویان با توجه به زبان تدریس می بایست مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی را ارائه نمایند.

تحصیل دکترا در دانشگاه ارلانگن آلمان

راه های زیادی برای رسیدن به تحصیل در مقطع دکترا در المان وجود دارد. مدرک دکتری انفرادی، برنامه های دکتری ساختاریافته، مدارک دکتری تعاونی، مدرک دکتری خارجی راه های مختلف تحصیل در Universität Erlangen-Nürnbergt در دسترس دانشجویان است. مادامی که متقاضی قصد تحصیل در مقطع دکترای فردی را داشته باشد می بایست استاد راهنمای خود را بیابد و تا حدود زیادی به صورت مستقل بر روی پروژه های خود کار کند. در این صورت مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا 3 تا 5 سال خواهد بود. در صورتی که متقاضی برای دوره های دکترای ساختار یافته درخواست دهد، ناظران اصلی را در کنار خود دارند تا در برنامه های درسی تکمیلی که معمولا بین رشته ای است راهنمای دانشجو باشند. این دوره دکترا 3 تا 4 سال طول می‌کشد. دکترای تعاونی که مربوط به تحصیل در دانشگاه های علمی کاربردی بوده در واقع داوطلبان ارتباط نزدیکی با جایگاه و موسسه ندارند و در آنجا مشغول به کار نخواهند شد. بنابراین هزینه های تحصیل بواسطه اشتغال در خارج از دانشگاه محقق می شود. همچنین نظارت بر پایان نامه بسیار غیر رسمی تر توسط ناظر انتخابی انجام خواهد شد.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه ارلانگن نورنبرگ

تحصیل در آلمان مستلزم مهارت زبان آلمانی بوده و هست بنابراین به استثنای تعداد کمی از رشته های تحصیلی، دانشجویان برای به پایان رساندن یک دوره تحصیلی در Universität Erlangen-Nürnbergt به سطح C1/C2 مهارت زبان آلمانی و مدارک و گواهینامه های زیر نیاز خواهند داشت.

مهارت های زبان آلمانی برای دوره های کارشناسی و آزمون دولتی

دانشجویان می بایست قبل از ثبت نام تقریباً برای تمام برنامه های کارشناسی و آزمون دولتی در مقطع کارشناسی، تسلط بسیار خوبی به زبان آلمانی داشته باشند. تنها برنامه‌هایی که دانش آلمانی برای آن‌ها لازم نیست، برنامه‌های مقطع لیسانس هستند که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند: فرآیندهای انرژی پاک، مطالعات تجارت بین‌المللی (BSc) و مطالعات اقتصادی بین‌المللی.

مهارت های زبان آلمانی برای دوره های کارشناسی ارشد

سطح زبان آلمانی مورد نیاز برای درخواست و/یا ثبت نام در برنامه های کارشناسی ارشد بسیار متفاوت است. FAU تعدادی از برنامه های کارشناسی ارشد بین المللی را ارائه می دهد که برای آنها هیچ زبان آلمانی یا فقط سطح بسیار پایین آلمانی لازم خواهد بود.

مدرک مورد قبول مهارت زبان

 • DSH: Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang ausländischer Studienbewerber (امتحان ورودی دانشگاه زبان آلمانی برای دانشجویان بین المللی). نتایج آزمون DSH به سه سطح تقسیم می شود که سطح 2 مدرکی برای تسلط کافی به زبان آلمانی برای همه برنامه های تحصیلی در نظر گرفته می شود. 1، 3
 • Test Deutsch als Fremdsprache (TestDaF) - آزمونی که در سراسر جهان ارائه می شود. اگر حداقل سطح 4 در هر یک از چهار بخش امتحان به دست آید، به عنوان مدرکی برای اثبات مهارت کافی در زبان آلمانی عمل می کند. 1، 2، 3
 • Goethe-Zertifikat B2
 • بخش آلمانی آزمون ارزیابی (Feststellungsprüfung) در یک Studienkolleg آلمان. این آزمون همچنین به عنوان مدرکی مبنی بر تسلط کافی به زبان آلمانی برای تمام برنامه های تحصیلی به حساب می آید.
 • Zentrale Oberstufenprüfung از انستیتو گوته
 • Österreichisches Sprachdiplom C2 (ÖSD C2)
 • Deutsches Sprachdiplom کنفرانس دائمی وزرای آموزش و پرورش و امور فرهنگی سطح دوم (DSD II) در صورت کسب حداقل سطح B2 در تمام بخش های آزمون
 • Deutsche Sprachprüfung II از Sprachen- und Dolmetscher-Institut Munchen
 • قبولی در آزمون telc Deutsch C1 Hochschule

ددلاین اپلای دانشگاه ارلانگن – نورنبرگ آلمان 

تقویم های آکادمیک در هر دانشگاه حاوی اطلاعاتی به روز در رابطه با ددلاین های ثبت نام در ترم های تحصیلی دانشگاه ها هستند. دانشگاه ارلانگن – نورنبرگ آلمان هم از این قاعده مستثنی نبوده و دارای زمان بندی و ددلاین دانشگاه های آلمان است که طبق آنها به پذیرش دانشجویان و استارت ترم های تحصیلی می پردازد.

دوره های ترم

ترم زمستان 2021/22

            ترم تابستان2022

مدت ترم

1 اکتبر 2021 - 31 مارس 2022

1 آوریل 2022 - 30 سپتامبر 2022

Lecture course

18 اکتبر - 11 فوریه 2022

25 آوریل 2022 - 29 ژوئیه 2022

 

پردیس دانشگاه ارلانگن آلمان

هزینه تحصیل در دانشگاه ارلانگن آلمان

FAU شهریه ای برای تحصیل دریافت نمی کند اما همانگونه که احتمالا مطلعید استثناء هایی وجود خواهد داشت که طبق آنها هزینه برای برنامه های تحصیلی برای توسعه حرفه ای و برنامه های مدرک برای متخصصان شاغل و همچنین برای دانشجویان مهمان اعمال می شود. با این حال، همه دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه ترم خواهد بود که کمک به خدمات دانشجویی و کمک کلی به هزینه بلیط ترم را شامل می شود.

هزینه زندگی دانشجویان Universität Erlangen-Nürnbergt

پاسخ به این سوال که هزینه زندگی در آلمان به منظور تحصیل در دانشگاه ارلانگن آلمان دقیق چقدر است ممکن است دشوار باشد چرا که شرایط زندگی و نیازهای هر فرد بسیار متنوع خواهد بود. اما برآوردهای کلی در مورد میانگین هزینه در ماه که می توان انتظار داشت توسط نتایج بیست و یکمین نظرسنجی اجتماعی که توسط Deutschen Studentenwerk در سال 2016 انجام شد منتشر شده است و اینگونه حکایت می کند که دانش آموزانی در آلمان غربی سابق که دیگر با والدین خود زندگی نمی کنند، به طور متوسط ​​ماهیانه 930 یورو هزینه دارند. با این حال هزینه های ماهانه برای سبک زندگی شخصی بسیار متفاوت است. این مطالعه نشان می دهد که تقریباً 25٪ از دانش آموزان درخواست شده کمتر از 700 یورو هزینه دارند در حالی که 7٪ بیش از 1300 یورو در ماه هزینه می کنند. برای آلمان غربی سابق، این مطالعه جزئیات زیر را در مورد میانگین هزینه نشان داد:

اجاره، از جمله هزینه های جانبی (در ارلانگن، نورنبرگ و مناطق اطراف)

325/332 یورو

غذا و خورد و خوراک

168 یورو

لباس

42 یورو

هزینه های سفر (حمل و نقل عمومی و/یا ماشین)

94 یورو

مواد مطالعه (بسته به موضوع)

20 یورو

بیمه درمانی، پزشکی

80 یورو

مخابرات

31 یورو

اوقات فراغت، فعالیت های فرهنگی، ورزش

61 یورو

 

بورسیه های تحصیلی آلمان در دانشگاه ارلانگن

University of Erlangen–Nuremberg از دانشجویان برتر خود به عنوان بخشی از برنامه بورسیه تحصیلی در آلمان (Deutschlandstipendium) پشتیبانی می کند. در هر ترم، بورسیه تحصیلی 3600 یورویی به مدت یک سال به استعدادهای درخشان ترین دانشجویان اختصاص داده می شود. ویژگی منحصر به فرد این بورسیه تحصیلی این است که نیمی از کمک مالی از سوی شرکت ها، اهداکنندگان، همکاران دانشگاه و فارغ التحصیلان تامین می شود، در حالی که نیمی دیگر توسط ایالت فدرال آلمان در دسترس قرار می گیرد. دانشجویان در FAU می توانند سالی یک بار برای بورسیه تحصیلی آلمان درخواست خود را مطرح نمایند. بودجه بورسیه 300 یورو در ماه بوده و در ابتدا برای دو ترم (ترم زمستان و ترم تابستانی بعدی) اعطا خواهد شد که می تواند سالانه (از ترم زمستانی بعدی) تا پایان دوره استاندارد برنامه مدرک تمدید شود. دانشجویان برای دریافت تمدید باید مجددا درخواست خود را مطرح نمایند.

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه ارلانگن نورنبرگ آلمان

علاوه بر مسائل ورود به محیط تحصیلی جدیدی که دانشجویان بین المللی با آن مواجه خواهند شد، یافتن خوابگاه دانشجویی در آلمان یکی دیگر از چالش هایی است که دانشجویان جدیدالورود قبل از آغاز تحصیل با آن مواجه خواهند شد. شهرهای ارلانگن، فورت و نورنبرگ استانداردهای بسیار خوبی برای زندگی ارائه می دهند و یافتن محل اقامت می تواند اندکی با دشواری همراه باشد، مخصوصاً در زمان شروع ترم این دشواری چند برابر خواهد شد. خود دانشگاه ارلانگن نمی تواند به دانشجویان خدمات اقامتی و خوابگاه ارائه دهد اما با مراکز خدمات دانشجویی زیادی همکاری دارد که می تواند در این زمینه مفید واقع شود.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه ارلانگن

دانشجویان University of Erlangen–Nuremberg هم مانند سایر دانشجویان بین المللی و خارج از اتحادیه اروپا برای ورود و تحصیل در آلمان می بایست ویزای تحصیلی دریافت کنند که این ویزا اقامتی موقت و محدود به دوره تحصیل را به ارمغان خواهد آورد و دانشجو پس از اتمام تحصیلات می بایست آلمان را ترک کند و به کشور خود بازگردد. در این میان دولت آلمان به فارغ التحصیلان فرصتی 18 ماهه می دهد که بتوانند شغلی پیدا کنند و مسیر زندگی و آینده خود را در این کشور تعیین نمایند. دانشجویان در این فرصت دست داده می توانند به یافتن شغل بپردازند و با کارفرمایی آلمانی وارد فعالیت شغلی شده و کارت آبی را دریافت نمایند که می توان در نهایت به اقامت دائم و تابعیت این کشور دست یافت و یا حتی می توانند در عرصه سرمایه گذاری و کارآفرینی دست به کار شوند و با رعایت شرایط و قوانین این حوزه به اقامت دائم و تابعیت کشور آلمان دست یابند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب دانشگاه ارلانگن آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

دانشگاه ارلانگن آلمان چند پردیس فعال دارد؟

 • پردیس FAU Erlangen
 • پردیس FAU در Fürth
 • پردیس FAU نورنبرگ

رتبه جهانی دانشگاه ارلانگن آلمان در رنکینگ تایمز در سال 2022چند است؟

197

دانشکده مهندسی در دانشگاه ارلانگن آلمان از چند بخش تشکیل شده است؟

مهندسی شیمی و بیولوژیکی، برق، مهندسی الکترونیک و ارتباطات، علوم کامپیوتر، مهندسی مکانیک و علم مواد

دوره دکترا در دانشگاه ارلانگن آلمان چند سال به طول می انجامد؟

3 تا 5 سال

سخن پایانی

در بطن این مقاله به واکاوی کامل دانشگاه ارلانگن آلمان پرداخته شد. این دانشگاه دولتی که در آلمان قرار دارد مبلغی تحت عنوان شهریه دریافت نمی کند و دانشجویان تنها هزینه های تحصیل را می پردازند. این دانشگاه اقامتگاه نداشته و دانشجویان می توانند از خوابگاه های که خدمات دانشجویی به صورت آزاد ارائه می کند استفاده کنند. بورسیه های مختلفی برای رفاه مالی دانشجویان در دسترس قرار می گیرد و هر سال درخواست بورسیه دانشجویان بررسی خواهد شد. این دانشگاه دارای رتبه زیر 200 اعلام شده و از نظر علمی از سطح بالایی برخوردار است. چنانچه شما مخاطبان ارجمند تصمیم به ادامه تحصیل در سطح بین‌المللی را دارید می توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار نموده و از مشاوره رایگان استفاده نمایید. کارشناسان کاربلد و با تجربه ما در این موسسه به سوالات شما همراهان پاسخ خواهند داد.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان