معرفی دانشگاه کویمبرا در پرتغال

بدون نظر

دانشگاه کویمبرا پرتغال (University of Coimbra) به دلیل هزینه های به صرفه سالانه متقاضیان زیادی برای اخذ پذیرش دارد که ما در این مقاله به شرایط آن و بررسی رتبه، شهریه، بورسیه و... می پردازیم. دانشگاه کویمبرای پرتغال یک دانشگاه دولتی غیر انتفاعی می باشد که در رشته های مختلف تحصیلی و همچنین در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا دانشجو می پذیرد. موسسه MIE در ادامه جمع آوری اطلاعات از سایت دانشگاه کویمبرا پرتغال به معرفی این دانشگاه می پردازد. برای آگاهی بیشتر نسبت به انواع خدمات موسسه MIE و همچنین دریافت مشاوره به صورت کاملا رایگان می توانید با شماره تماس های قرار گرفته شده در وبسایت موسسه ما تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

نمایی از پردیس دانشگاه کویمبرا پرتغال

معرفی دانشگاه کویمبرا پرتغال (UC)

در سال 1290 دانشگاه کویمبرا پرتغال (University of Coimbra) در لیسبون و توسط پادشاه دینیس تاسیس شد. این دانشگاه دارای دانشکده هایی بود که در ابتدای تاسیس دانشگاه شروع به فعالیت کردند. این دانشکده ها شامل حقوق، قانون و هنر بودند که بعد از گذشت زمان تعداد دانشکده ها در این دانشگاه بسیار افزایش یافت و روز به روز بر تعداد رشته های تحصیلی آن افزوده شد. سرانجام در سال 1537 دانشگاه Coimbra به صورت دائمی به شهر کویمبرا منتقل شد. امروزه حدود 21000 دانشجو در مقاطع و رشته های مختلف در این دانشگاه پرتغالی در حال تحصیل هستند. دانشجویان ایرانی باید بدانند که اخذ مدرک از این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد و بعد از اتمام تحصیل در پرتغال مدرک محصل در ایران معتبر خواهد بود.

رنکینگ دانشگاه کویمبرا پرتغال در سازمان های مختلف

University of Coimbra یکی از دانشگاه های برتر در سطح کشور پرتغال و همچنین در سطح جهانی می باشد. سازمان های مختلف جهانی از جمله QS، شانگهای، تایمز و... رتبه های مختلفی را به این دانشگاه اختصاص داده اند که طبق آخرین رتبه بندی های صورت گرفته رتبه دانشگاه کویمبرا در سطح زیر 500 جهانی می باشد. رنکینگ دانشگاه در سازمان های مختلف به صورت زیر می باشد:

عنوان سازمان رتبه بندی

رتبه

رنکینگ سازمان cwur

407

رنکینگ سازمان شانگهای

501-600

رنکینگ سازمان تایمز

601-800

رنکینگ سازمان QS

438

دانشکده های University of Coimbra

دانشگاه کویمبرا پرتغال یکی از برترین دانشگاه های پرتغال می باشد که از دانشکده های متعددی جهت آموزش رشته های مختلف تحصیلی تشکیل شده است. لیست دانشکده های University of Coimbra به صورت زیر می باشد:

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده علوم و فناوری
 • دانشکده دارو سازی
 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی
 • دانشکده علوم ورزش و تربیت بدنی

لیست مهم ترین رشته های دانشگاه کویمبرا در مقاطع مختلف

رشته های تحصیلی در دانشکده های دانشگاه کویمبرا پرتغال (University of Coimbra) در مقاطع مختلف تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا به دانشجویان ارائه می شوند. در این جا به لیست مهم ترین رشته ها در مقاطع مختلف می پردازیم:

رشته های مقطع کارشناسی

تاریخ و هنر

زمین شناسی

جغرافیا

قانون

فیزیک

بیوشیمی

مهندسی عمران

روزنامه نگاری و ارتباطات

روانشناسی

مطالعات هنر

 

رشته های مقطع کارشناسی ارشد

انسان شناسی اجتماعی

مقاوم سازی ساختمان

علوم زمین

انسان شناسی پزشکی

بیوشیمی

بیوشیمی

مدیریت تحرک شهری

توانبخشی یکپارچه

 

رشته های مقطع دکتر

علوم زیستی

علوم و فناوری اطلاعات

برنامه ریزی فضایی

مهندسی ایمنی آتش نشانی

زمین شناسی

هنرهای معاصر

معماری

مهندسی عمران

 

تحصیل پزشکی و دندانپرشکی در پرتغال

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال

در این مقاله ما جوانب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال را به شما خواهیم آموخت.

شرایط پذیرش دانشگاه کویمبرا پرتغال چگونه است؟ (UC)

داشتن شرایط پذیرش دانشگاه کویمبرا پرتغال (University of Coimbra) جهت تحصیل در آن الزامی بوده و مراحل کلی پذیرش در این دانشگاه نیز در سایت اصلی آن قرار گرفته است. ابتدا برای دانشگاه درخواست پذیرش خود را ارسال کنید و پس از آن تمامی مدارک مورد نیاز را جمع آوری نمایید. مدارک شما باید بدون نقص و کاملا صادقانه تکمیل شود زیرا در صورت وجود نقص در ارائه مدارک درخواست شما رد می شود. مدارک ارسال شده به دانشگاه مورد بررسی قرار می گیرد و پاسخ آن برای شما ارسال می شود تا در صورت قبولی برای دریافت ویزا تحصیلی پرتغال و خوابگاه دانشجویی اقدام کنید.

شرایط تحصیل در دانشگاه کویمبرا پرتغال در مقطع کارشناسی

شرایط تحصیل در دانشگاه کویمبرا پرتغال در مقطع کارشناسی به گونه ای است که معمولا در طول مدت 4 سال اتمام می یابد و به صورت 8 ترم کامل تدریس می شود. زبان تحصیل در این مقطع در اکثر رشته ها پرتغالی است و کمتر رشته ای یافت می شود که به انگلیسی تدریس شود. یکی از الزامات این مقطع تحصیلی ارائه مدرک زبان مورد نیاز است.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی

 • مدارک تحصیلی گذشته به همراه مدرک دیپلم دوازده ساله
 • ریز نمرات همراه با ترجمه رسمی
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • پاسپورت
 • مدارک شناسایی فرد به همراه عکس به تعداد حداقل 2 عدد
 • مدرک زبان در سطح مورد نیاز
 • ویزای تحصیلی
 • مدارک تمکن مالی

شرایط تحصیل در دانشگاه کویمبرا در مقطع کارشناسی ارشد

شرایط تحصیل در دانشگاه کویمبرا در مقطع کارشناسی ارشد به گونه ای است که باید 2 سال برای دریافت مدرک فارغ التحصیلی در این مقطع به تحصیل بپردازید. تحصیل در رشته های مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر می باشد. ارائه مدارک زیر برای دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد الزامی است:

 • معادل سازی و ارائه مدارک تحصیلی گذشته شامل مدارک دیپلم و کارشناسی
 • رزومه تحصیلی
 • نمرات زبان مورد نیاز
 • توصیه نامه از یک یا دو استاد
 • انگیزه نامه
 • در صورت وجود ارائه مقالات
 • مدارک شناسایی و هویتی به همراه عکس مورد تایید
 • مدارک تمکن مالی
 • پاسپورت و ویزای تحصیلی دارای اعتبار

شرایط پذیرش دانشگاه کویمبرا پرتغال در مقطع دکترا

شرایط پذیرش دانشگاه کویمبرا پرتغال در مقطع دکترا به گونه ای است که فرد باید در پایان تحصیل خود د این مقطع پایان نامه ای ارائه کند و بتواند از آن دفاع نماید. با کسب نمره قبولی در آن در نهایت می تواند مدرک فارغ التحصیلی خود را دریافت کند. معمولا این مقطع یک دوره 5 ساله می باشد که بیشتر صرف کارهای عملی و تحقیقاتی خواهد شد. مدارک مورد نیاز جهت ورود و تحصیل در مقطع دکترا در پرتغال و این دانشگاه:

 • مدارک تحصیلی گذشته و معادل سازی آن ها
 • پاسپورت
 • ویزای تحصیلی
 • مدارک تمکن مالی
 • مدرک زبان
 • توصیه نامه حداقل از دو استاد در مقاطع قبل
 • انگیزه نامه
 • مدارک شناسایی فرد به همراه عکس مورد تایید
 • رزومه تحصیلی همراه با ریز نمرات و ترجمه رسمی

انواع مدارک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه Coimbra پرتغال

زبان تحصیل در دانشگاه کویمبرا (University of Coimbra) به دو صورت انگلیسی و پرتغالی می باشد. دانشجویان مقطع لیسانس باید بر زبان پرتغالی مسلط باشند زیرا 90 درصد رشته های تحصیلی در این مقطع به این زبان ارائه می شوند و امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود ندارد. اما در مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکترا الزاما نیازی به تحصیل با زبان پرتغالی نمی باشد و فرد با داشتن مدرک زبان انگلیسی در سطح مورد نیاز نیز می تواند در این مقاطع به تحصیل بپردازد. توجه داشته باشید که زبان پرتغالی نیازی به داشتن مدرک ندارد و تنها قبل از ورود باید در آزمون زبان پرتغالی شرکت کنید و نمره قبولی را دریافت نمایید. در جدول زیر انواع مدارک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه کویمبرا پرتغال بیان شده است:

مدرک زبان مورد نیاز

حداقل نمره مورد تایید

مدرک زبان آیلتس

6

مدرک زبان تافل

مدرک زبان60 تا 79

نمایی از پردیس دانشگاه کویمبرا پرتغال

ددلاین دانشگاه کویمبرا و تاریخ های مهم آن

University of Coimbra نیز دارای تاریخ های معینی برای دانشجویان است که برای اطلاع دقیق از آن بهترین منبع سایت دانشگاه می باشد. ددلاین دانشگاه کویمبرا و تاریخ های مهم آن به صورت زیر می باشد:

پروسه اپلای

1st call

2nd call

3rd call

Extra call

ددلاین

1 مارچ تا 30 می

1 ژوئن تا 13 جولای

24 آگوست تا 5 سپتامبر

15 تا 31 اکتبر

هزینه تحصیل در دانشگاه کویمبرا پرتغال

در هر رشته و مقطع تحصیلی هزینه ها متفاوت می باشد ولی به طور میانگین شهریه پرداختی به این دانشگاه در یک سال بین 7000 یورو تا 8000 یورو است که امکان اقساطی شدن این شهریه در ده ماه نیز وجود دارد. در صورتی که شما توان پرداخت هزینه تحصیل در دانشگاه کویمبرا پرتغال را نداشته باشید ملزم به انصراف از درخواست خود خواهید شد. اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که دانشگاه Coimbra یکی از دانشگاه هایی است که از نظر هزینه بسیار به صرفه می باشد و دانشجویان با توجه به کیفیت آموزش بالا و سطح علمی مناسب دانشگاه، هزینه بسیار کمی را پرداخت خواهند کرد. برخی هزینه های دیگر که باید پرداخت نمود شامل:

هزینه مربوط به ثبت نام

20 یورو

معاینه پزشکی

40 یورو

آزمون زبان پرتغالی

70 یورو

هزینه زندگی دانشجویان University of Coimbra

هزینه های زندگی در شهر کویمبرا با توجه به شیوه زندگی هر فرد متفاوت است ولی به طور معمول بدون در نظر گرفتن هزینه پرداخت شده جهت اجاره خانه و اقامت، هر فرد باید برای هر ماه زندگی در این شهر 570 یورو در نظر بگیرد تا بتواند امورات خود را سپری کند. در جدول زیر هزینه زندگی در پرتغال برای دانشجویان University of Coimbra بیان شده است:

هزینه مورد نظر

میانگین هزینه مورد نیاز (یورو)

هزینه ماهیانه حمل نقل عمومی

30– 35

اینترنت و خدمات دانشجویی

30– 50

هزینه اجاره آپارتمان یک نفره

385 – 520

میانگین ماهانه هزینه مواد غذایی

240

هزینه بیمه خصوصی

400 – 1000

هزینه سالیانه کتاب و لوازم التحریر

100

بورسیه دانشگاه کویمبرا پرتغال

شرایط بورسیه دانشگاه کویمبرا (University of Coimbra) بر اساس رزومه تحصیلی فرد و نمرات او بوده و افرادی که از سطح علمی بالایی برخوردار هستند می توانند از بورسیه های این دانشگاه استفاده کنند. توجه داشته باشید که تعداد بورسیه های تحصیلی در پرتغال ارائه شده توسط این دانشگاه بسیار بالا بوده و در عین حال رقابت برای دریافت آن نیز زیاد است. برخی از این بورسیه ها مختص دانشجویان بین المللی می باشند. برخی از بورسیه دانشگاه کویمبرا پرتغال به صورت زیر می باشد:

بورسیه

توضیحات

هزینه

بورسیه شایستگی دانشجویان بین المللی

بهترین دانشجویان بین المللی هر دانشکده

500 یورو - 2000 یورو

بورسیه تشویقی کارشناسی ارشد

دانشجویان بین المللی ممتاز در این مقطع

2000 یورو

بورسیه دانشجویان بین المللی سال اول

دانشجویان بین المللی جدید الورود با سابقه علمی عالی

متغیر

بورسیه دانشگاه

دانشجویان برجسته در تمامی رشته ها و مقاطع

1000 یورو

خوابگاه دانشگاه کویمبرای پرتغال و امکانات رفاهی آن

دانشگاه کویمبرا پرتغال (University of Coimbra) یکی از دانشگاه هایی است که برای دانشجویان امکانات خوابگاهی فراهم نموده تا دانشجویان برای اقامت و اسکان خود در این شهر به مشکل نخورند. تعداد خوابگاه های ارائه شده 3 عدد در محوطه دانشگاه می باشد که رفت و آمد به دانشگاه را برای دانشجویان آسان تر کرده است. اگر قصد اقامت و بهره مندی از خوابگاه دانشگاه کویمبرای پرتغال و امکانات رفاهی آن را دارید باید بدانید که شروع ثبت نام و ارسال درخواست به دانشگاه جهت دریافت این خوابگاه ها از 20 ژوئن آغاز می شود و تا اتمام ظرفیت ادامه پیدا می کند. تمامی اتاق های این خوابگاه مجهز به تمامی امکانات رفاهی و مبله می باشند و هر اتاق گنجایش دو نفر را دارد که دارای سرویس بهداشتی خصوصی هستند. اقامت در هر اتاق این خوابگاه ها برای هر فرد حدود 169 یورو در ماه هزینه نیاز دارد. از دیگر امکانات رفاهی که این دانشگاه برای دانشجویان فراهم کرده است کتابخانه، سالن های ورزشی، سالن تنیس، مسابقات حرفه ای، کافه ها و رستوران ها، سلف غذا خوری، سالن مطالعه و ... را می توان بیان کرد.

شرایط اقامت پس از تحصیل در پرتغال در دانشگاه کویمبرا

دانشگاه کویمبرا پرتغال (University of Coimbra) یکی از بهترین دانشگاه های کشور پرتغال است که در سطح جهانی شناخته شده می باشد. این دانشگاه به دانشجویان فارغ التحصیل خود مدرک معتبری اهدا می کند که آن ها می توانند در زمان بسیار کمی شغل مرتبط با تحصیل خود را به دست آورند. شرایط اقامت پرتغال پس از تحصیل در این دانشگاه فراهم شده است و با توجه به نرخ بیکاری در این کشور و اعتبار این دانشگاه افراد می توانند در این کشور اقامت داشته و در کار مورد نظر خود مشغول به کار شوند. در حال حاضر طبق آخرین اطلاعات ارائه شده از سایت tradingeconomics نرخ بیکاری در کشور پرتغال 5.8 می باشد که نشان دهنده نرخ بیکاری پایین در این کشور می باشد. در زیر نمودار نرخ بیکاری کشور پرتغال به طبق آخرین داده های موجود را می توانید مشاهده نمایید.

نمودار نرخ بیکاری در پرتغال

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه کویمبرای پرتغال دارید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

هزینه تحصیل در دانشگاه کویمبرا پرتغال برای یک سال چقدر می باشد؟

به طور میانگین حدود 7000 تا 8000 یورو در سال هزینه نیاز دارد.

✅ زبان تحصیل در دانشگاه Coimbra پرتغال چیست؟

تحصیل در مقطع لیسانس به زبان پرتغالی و در مقاطع بالاتر بیشتر زبان انگلیسی می باشد.

✅ آیا دانشگاه Coimbra پرتغال به دانشجویان خدمات خوابگاهی ارائه می کند؟ هزینه ماهانه آن برای هر فرد چقدر است؟

بله. دانشگاه خدمات خوابگاهی به دانشجویان خود ارائه می کند و هزینه آن برای هر فرد حدود 169 یورو در ماه می باشد.

✅ ایا دانشگاه کویمبرا پرتغال به دانشجویان خود بورسیه تحصیلی ارائه می دهد؟

بله دانشگاه به دانشجویان واجد شرایط و ممتاز بورسیه تحصیلی ارائه خواهد داد.

سخن پایانی

دانشگاه کویمبرا پرتغال (University of Coimbra) از جمله دانشگاه هایی است که با دارا بودن شرایط مناسب و سطح علمی بالا در کنار هزینه کم یکی از بهترین انتخاب های افراد برای تحصیل می باشد. این دانشگاه شرایط مناسبی را برای دانشجویان قرار داده است از جمله اجازه کار پاره وقت به دانشجویان و ارائه بورسیه های تحصیلی برای کاهش هزینه های آن ها. در مقاله فوق موسسه ملک پور تلاش کرده تا تمامی اطلاعات مورد نیاز از جمله شرایط تحصیل در مقاطع مختلف، هزینه تحصیل در دانشگاه کویمبرا پرتغال، رتبه دانشگاه کویمبرا، مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقاطع مختلف این دانشگاه و ... را در اختیار متقاضیان قرار دهد. در صورتی که پس از مطالعه مقاله فوق باز هم سوال و ابهامی برای شما وجود داشت می توانید با شماره های قرار داده شده در وب سایت موسسه MIE تماس برقرار کرده و ضمن دریافت پاسخ سوالات و پرسش های خود، از مشاوره اولیه کاملا رایگانی که موسسه ملک پور برای متقاضیان در نظر گرفته است بهره مند شوید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان