دانشگاه های شهر پرت استرالیا

بدون نظر

پرت مرکز ایالتی در استرالیا غربی می باشد و با جمعیتی بالغ بر چهار میلیون نفر جزو چهارمین شهر های کشور استرالیا به حساب می آید. این شهر از اقتصاد بسیار قوی که بر پایه نفت، معدن، گاز و کشاورزی استوار است. این شهر به عنوان شهر نور مشهور است، برای سکونت هشتمین شهر برتر جهان محسوب می شود. این تحقیق را جهت بررسی دانشگاه های شهر پرت ارایه می دهیم. به دلیل اقتصاد قوی، شرایط مساعد زندگی، آب و هوای مناسب، امنیت سیاسی استرالیا جزو کشورهایی می باشد که هر ساله افراد زیادی جهت تحصیل در استرالیا روانه این کشور می شوند. شرایط تحصیل در دانشگاه های شهر پرت استرالیا، دانشگاه هایی همانند وسترن در استرالیا، دانشگاه کرتین استرالیا، رنکینگ دانشگاه های شهر پرت استرالیا، شرایط کار دانشجویی در استرالیا برای تحصیل در پرت، هزینه زندگی دانشجویان دانشگاه های شهر پرت استرالیا، را مورد بررسی قرار داده ایم که تعداد کثیری از این دانشگاه های موجود در این کشور جزو 100 دانشگاه تاپ در جهان هستند. تحصیل در این دانشگاه ها به صورت آموزش محور می باشد. لازم به ذکر است که این مطالب توسط سایت های معتبر و وکلای محلی جمع آوری شده که صرفا به منزله ارایه خدمات به شما عزیزان نمی باشد. اگر در خصوص دانشگاه های شهر پرت استرالیا و تحصیل در پرث تمایل دارید آگاهی و اطلاعات بیشتری را دریافت کنید می توانید با کادر مجرب موسسه ملک پور تماس برقرار نمایید و از مشاوره رایگان این موسسه استفاده نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مادانشگاه های شهر پرت استرالیا

شرایط تحصیل در دانشگاه های شهر پرت استرالیا

تحصیل یکی از انواع روش های مختلف برای مهاجرت و رسیدن به اقامت استرالیا است. اکنون به شرایط تحصیل در دانشگاه های شهر پرت استرالیا می پردازیم که هر ساله متقاضیان زیادی به منظور مهاجرت به استرالیا تحصیل در این کشور را بهانه ورود خود قرار می دهند تا بتوانند وارد بازار کار شوند و اقامت خود را به دست آورند. یکی از عواملی که دانشجویان را مشتاق به تحصیل در دانشگاه های شهر پرت استرالیا می کند انگلیسی زبان بودن این کشور است، به دلیل اینکه متقاضیان، نیازی به یادگیری و ارایه زبان دوم را نخواهند داشت. هم چنین وجود دانشگاه های مطرح و معتبر در سطح جهانی مانند دانشگاه کرتین استرالیا از جمله دلایل و ترغیب افراد برای تحصیل در پرث استرالیا می باشد. تحصیل برای اشخاص بالای هجده سال و تحصیل برای اشخاص زیر هجده سال امکان پذیر است. جهت تحصیل در مقاطع متفاوت در استرالیا دانشجویان باید بتوانند مهارت و مدارک خاص خود را ارایه دهند.

لیست و رنکینگ دانشگاه های شهر پرت استرالیا

پردازشی به لیست و رنکینگ دانشگاه های شهر پرت استرالیا داریم. پس از انگلیس و آمریکا مقصد بعدی مهاجران جهت تحصیل، کار استرالیا می باشد. 43 دانشگاه در کشور استرالیا وجود دارد که در هر ایالت حداقل یک پردیس قرار دارد اما اکثر دانشگاه ها بیش تر از یک پردیس دارند. پرث سی‌امین شهر برتر جهان برای زندگی و اقامت دانشجویان بین‌المللی و تحصیل در پرث شناخته شده و چهارمین شهر بزرگ و وسیع استرالیا است. شهر پرث، به دور از سایر شهر‌های استرالیا، دسترسی فوق العاده‌ای به زیبایی‌های بکر طبیعی دارد. رنکینگ دانشگاه های شهر پرت استرالیا از سمت چند سازمان انجام می پذیرد نظیر: Qs top universities ،times ، us news که جایگاه آنها را در جدول ذیل مشاهده می کنید.

دانشگاه

رنکینگ QS

رنکینگ TIMES

رنکینگ US News

The University of Western Australia

92

139

79

Curtin University

217

201

174

Murdoch University

571-580

501

679

Edith Cowan University

651-700

401

591

University of Notre Dame Australia

+1201

1315

 

دانشگاه وسترن استرالیا (The University of Western Australia)

درمیان دانشگاه های شهر پرت استرالیا، دانشگاه استرالیای غربی در کشور رتبه هفتم، در جهان رتبه 92 و در QS رتبه 93 را کسب کرده است. دانشگاه استرالیای غربی، دانشگاهی دولتی است که در حومه شهر پرت واقع شده و در ایالت استرالیای غربی قرار دارد. این دانشگاه در سال 1911 به منظور تحصیل در پرت استرالیا تاسیس شده است. دانشگاه وسترن استرالیا (The University of Western Australia) شامل بیست و سه دانشکده و کالج می باشد. این دانشکده های به قسمت های مانند مهندسی، علوم، هنر، موسیقی، حقوق، کسب و کار، آموزش تقسیم بندی شده اند و خود این بخش ها شامل دانشگاه هایی مانند دانشکده پزشکی، دندان پزشکی، حقوق، طراحی، موسیقی، مهندسی، علوم انسانی، روانشناسی و سایر دانشگاه ها تقسیم شده است. مراحل دریافت پذیرش و ارایه مدارک از دانشگاه استرالیای غربی برای تحصیل در پرث به صورت زیر است:

  • کاشناسی: دیپلم 12 ساله و یا فوق دیپلم، ارایه آیلتس سطح 6.5 می باشد.
  • کارشناسی ارشد: ارایه مدرک لیسانس ارایه آیلتس سطح 6.5 می باشد.
  • دکترا: مدرک کارشناسی ارشد، آیلتس 7، توصیه نامه، ارایه مقاله و ریز نمرات بالا و دستاوردهای پژوهشی می باشد.

شهریه این دانشگاه برای هر واحد درسی در دوره لیسانس 712 تا 880 و برای دوره ارشد 690 تا 950 و دکترای پزشکی و دندانپزشکی 1787 دلار استرالیا است. این مبالغ به صورت حدودی بیان شده است و برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت دانشگاه های شهر پرت استرالیا مراجعه کنید. برای اطلاع از کالج های استرالیا لینک مقاله را مطالعه فرمایید.

دانشگاه کرتین استرالیا (Curtin University)

دانشگاه کرتین استرالیا (Curtin University) یکی دیگر دانشگاه های شهر پرت استرالیا می باشد. دانشگاه کرتین استرالیا سالانه افراد زیادی را جهت تحصیل پذیرش می کند. دانشگاه کرتین برای ارایه خدمات تحصیل در پرت استرالیا در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا رشته های مختلفی را ارائه می دهد. رشته هایی نظیر مطالعات، زبان انگلیسی، حسابداری، فیزیک، محیط زیست، کامپیوتر، ریاضی، زمین شناسی، انواع شاخه های مهندسی، اقتصاد، تجارت، امور مالی و...... دانشگاه کرتین استرالیا در حوزه تحقیقات و پژوهش فعالیت چشم گیری دارد به این دلیل ارتباط بسیار خوبی با دولت، صنعت و جامعه دارد. این دانشگاه رتبه یک را در رشته صنعت و معدن دارد و در این رشته جزو بهترین دانشگاه های دنیا به شمار می آید. دانشگاه کرتین استرالیا شامل دانشکده هایی نظیر علوم پایه، علوم بهداشت، مهندسی بازرگانی، مطالعات بومی، انسان شناسی، و ... می باشد. هزینه های تحصیل در این دانشگاه به صورت جدول زیر اعمال می شود:

دوره تحصیل

شهریه سالیانه

کارشناسی

میانگین 30 تا 50 هزار دلار

کارشناسی ارشد

میانگین 28 تا 41 هزار دلار

دکترا

میانگین 28 تا 39 هزار دلار

کارشناسی پزشکی

میانگین 33 تا 38 هزار دلار

 

در ذیل به چگونگی اعطای بورسیه های این دانشگاه می پردازیم:

  • Alumni & Family scholarship: این بورسیه برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده و به دانشجویانی اعطا می شود که اعضای خانواده آن ها مانند پدر، مادر، برادر، خواهر و یا فرزندان آن ها دانشجوی کنونی این دانشگاه یا فارغ التحصیل از دانشگاه کرتین استرالیا Curtin University باشند.
  • بورسیه های جایزه های استرالیا: این بورسیه ها در مقطع لیسانس و فوق لیسانس برای دانشجویان دانشکده های بازرگانی، انسان شناسی؛علوم بهداشت، علوم و مهندسی در نظر گرفته می شود.

دانشگاه آدلاید

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه آدلاید استرالیا

در این مقاله تمامی جوانب معرفی دانشگاه آدلاید استرالیا را به شما خواهیم آموخت.

دانشگاه مرداک (Murdoch University)

 دانشگاه مرداک (Murdoch University) یک دانشگاه دولتی می باشد و این دانشگاه در سنگاپور و دبی نیز دارای شعبه می باشد که امکاناتی نظیر کلینیک ماساژ، سالن تئاتر، سینما و ... را داراست. بیش از بیست هزار دانشجو از صد کشور جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، زیرا به عنوان موسسه ای معتبر در این کشور شناخته شده است. در میان دانشگاه های استرالیا، دانشگاه مرداک رتبه بیست و سه را دارد که برای تحصیل در پرت استرالیا شرایط قابل قبولی را برای دانشجویان فراهم کرده است. دانشکده هایی مانند حقوق، روان شناسی بهداشت، دامپزشکی، هنر، بهداشت، سیاست، امور بین الملل، فناوری و اطلاعات، بازرگانی و ... در این دانشگاه وجود دارد.

شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه مرداک

دوره کارشناسی

دیپلم 12 ساله + آیلتس 5.5 یا 6

دوره کارشناسی ارشد

ارایه مدرک لیسانس + آیلتس 6.5

 

هزینه تحصیل در استرالیا در Murdoch University برای داوطلبان بین المللی 6900 دلار استرالیا برای هر 3 تا 4 واحد درسی می باشد.

دانشگاه ادیث کوان (Edith Cowan University)

دانشگاه ادیث کوان (Edith Cowan University) دانشگاهی دولتی است و رتبه 33 و در QS رتبه 701 در بین دانشگاه های دنیا کسب کرده است. دانشکده هایی مانند تجارت، حقوق، مهندسی، علوم بهداشت، پرستاری مامایی، هنر، دانشکده پزشکی و ... شما می توانید در دوره های لیسانس و فوق لیسانس در این دانشگاه تحصیل داشته باشید. مدارک مورد برای اپلای شامل: دیپلم 12 ساله و آیلتس شش در دوره لیسانس و برای اپلای در دوره کارشناسی ارشد مدرک لیسانس و نمره آیلتس 6.5 یا تافل 573 مورد نیاز است. شهریه این دانشگاه 20 تا 25 هزار دلار استرالیا سالانه خواهد بود. از جمله بورسیه تحصیلی استرالیا درشهر پرت در دانشگاه ادیث کوان به موارد زیر می توان اشاره داشت:

  •  بورسیه بین المللی دانشکده پرستاری و مامایی در مقطع PHD تا مبلغ 27000 در طی یک سال کمک هزینه به دانشجو می شود.
  •  بورسیه Dean برای دانشکده های تجارت و حقوق پیش بینی شده و تا مبلغ 5000 دلار را تقدیم حضور دانشجویان برگزیده می نماید.
  • اعطای بورسیه بین المللی شایستگی دانشجو که ده درصد تخفیف بر شهریه دانشجو اعمال می شود و به دانشجویانی تعلق می گیرد که سطح زبان علمی خوب و آیلتس بالایی دارند.

دانشگاه نوتردام (University of Notre Dame Australia)

از دانشگاه های شهر پرت استرالیا، دانشگاه نوتردام (University of Notre Dame Australia) را می توان نام برد. در دانشگاه پرت تحصیل در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد. در QS جهانی رتبه 195 را دارد. شهریه دانشگاه نوتردام 30,015 تا 77,625 در دوره های مختلف می باشد. برای ورود به این دانشگاه ارایه مدرک زبان بالاتر در سطح آیلتس 6.5 تا 7 الزامی می باشد. همچنین مدرک ATAR با سطح 70 به بالا نیاز دارد. لازم به ذکر است که ریز نمرات سابق و مدارک مورد نیاز باید ارایه داده شوند. دانشکده های دانشگاه را در جدول ذیل مطالعه کنید.

دار

پرستاری و مامایی

فیزیوتراپی

علوم بهداشتی

هنر و علوم

کسب و کار

آموزش

قانون

فلسفه و الهیات

 نمایی از شهر پرت استرالیا

هزینه زندگی دانشجویان دانشگاه های شهر پرت استرالیا

تا به اکنون راجع به دانشگاه های شهر پرت استرالیا به شما توضیحاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. در این قسمت قصد داریم در مورد مخارج زندگی دانشجویی دانشگاه های شهر پرت استرالیا قصد داریم اطلاعاتی را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم. شهر پرت تحت عنوان یکی از زنده و شاداب ترین شهرهای استرالیاست به شهرت رسیده است، بنابراین اگر هدف تحصیل در پرت استرالیا را دارید با انتخاب این شهر می توانید انتخابی صحیح را برای خود به وجود آورید. شهر پرت به وجود فضا های سرسبز و وجود سواحل زیبا مشهور است که یک زندگی شاد شهری را با یک سبک زندگی ساحلی ارامش بخش درهم آمیخته است. در خصوص شرایط امنیت باید به اطلاع شما برسانیم که شهر پرت جزو امن ترین شهرهای استرالیا به شمار می آید. از نظر اقتصادی نیز این شهر در وضعیت مناسبی قرار دارد و طبیعتا یکی از فاکتور های مهم برای یک دانشجو اقتصاد یک کشور می باشد چرا که در نکته مهمی در دوران تحصیل و بعد از تحصیل در استرالیا برای اقامت به حساب می آید. یکی دیگر از انتخاب های مهم برای یک کشور وجود فرصت های شغلی در آن کشور می باشد. شهر پرت به پایتخت معدن در کشور استرالیا شهرت دارد که باعث شده نقش بسزایی را از نظر اشتغال زایی در این کشور ایجاد کند. باید گفت که شهر پرت از گران ترین شهرهای کشور استرالیا محسوب می شود و تقریبا هزینه های زندگی در استرالیا برای یک شخص دانشجو به صورت میانگین هفتگی 500 و ماهانه 2000 دلار می باشد. از نمونه مخارج زندگی یک شخص دانشجو در پرت به شرح زیر است:

هزینه ها در ماه برای یک نفر

هزینه ها (به دلار استرالیا)

هزینه اسکان هفتگی خوابگاه دانشگاه

160 – 280 (بسته به دانشگاه متغییر است)

هزینه اسکان هفتگی خارج از دانشگاه

120 - 440

هزینه غذا در یک ماه

80 - 280

هزینه حمل و نقل عمومی

15 – 55

هزینه اب برق گاز و تلفن (یک ماه اسکان در خارج از دانشگاه)

220

اینترنت و تلفن

20 - 55

هزینه تفریحات

80 - 280

 

خوابگاه دانشجویی در شهر پرت

با توجه به محل اسکان زندگی، متراژ خانه و سال ساخت نوساز یا قدیمی ساز بودن آن، هزینه های مسکن و خوابگاه های دانشجویی استرالیا در شهر پرت متفاوت است. در شهر پرت گزینه های فراوان و مختلفی برای خوابگاه دانشجویی ارایه می شود. دانشجویان در هنگام تحصیل در دانشگاه های شهر پرت استرالیا می توانند در شهر پرت خوابگاه های دانشجویی، سوییت و اپارتمان های مختلفی وجود دارد که متقاضیان می توانند اسکان داشته باشند. روش های اقامتی مختلفی در شهر پرت وجود دارد که دانشجو با توجه به شرایط خود می تواند آن را انتخاب نموده که هزینه های آن با توجه به نوع اتاق و امکانات ارایه شده بین 90 تا 300 دلار استرالیا متغیر می باشد. در مورد اجاره آپارتمان های هزینه های مختلف هم میتوان با مراجعه به سایت Unilodge که در دسترس است که هزینه اجاره این آپارتمان ها در هفته حدود 200 دلار است.

شرایط کار دانشجویی در استرالیا برای تحصیل در پرت

یکی از مهم ترین شاخص هایی باید جهت تحصیلات در دانشگاه های شهر پرت استرالیا باید به آن توجه داشت شرایط کار دانشجویی در استرالیا برای تحصیل در پرت است. دانشجو برای تحصیل در پرث باید بتوانند در هنگام تحصیل مشغول به کار باشد تا قسمتی از مخارج زندگی خود را تامین کنند. برای تحصیل در دانشگاه های پرت این امکان فراهم شده که دانشجویان در دوران تحصیل بتوانند به صورت پاره وقت هفته ای 20 ساعت مشغول به کار شوند و بخشی هزینه های زندگی را تامین کنند. در تابستان دانشجویان می توانند به صورت تمام وقت مشغول به کار باشند و حقوق دریافت کنند.برای تحصیل در دانشگاه پرت این امکان فراهم شده که دانشجو علاوه بر تحصیل در پرث، مشغول به کار باشد و حقوق دریافت کند. میزان حقوق و دستمزد شما بستگی به نوع کار و حرفه شما دارد. اگر شغلی را انتخاب نمایید که به صورت آنلاین و دور کاری باشد می توانید به صورت فول تایم مشغول به کار باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

در شهر پرت استرالیا مخارج خوابگاه دانشجویی چگونه محاسبه می شوند؟

برای دانشجو گزینه های اقامتی در شیوه های متفاوتی ارایه می گردد که مخارج آن با توجه به نوع و امکانات ارایه شده بین 90 تا 300 دلار در هفته قابل تغییر است.

✅ مخارج زندگی یک دانشجو در شهر پرت استرالیا به صورت میانگین در طی یک ماه چه میزان است؟

مبلغ دو هزار دلار را برای یک زندگی معمولی در شهر پرت استرالیا برای یک دانشجو را می توان در نظر گرفت.

✅ به چه علتی یک دانشجو ممکن است شهر پرت استرالیا را جهت تحصیل انتخاب کند؟

از جمله دلایلی نظیر وجود دانشگاه های مشهور و معتبر و امنیت بالای شهر پرث و مناظر زیبا، طبیعت بکر و فوق العاده ، وجود آسمان لاجوردی، آب و هوای عالی.


سخن پایانی

در این نوشتار از شرایط و قوانین اپلای دانشگاه ملبورن استرالیا سخن به میان آمد و لیست رشته‌های دانشگاه ملبورن استرالیا هم انعکاس داده شد. University of Melbourne که از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های این کشور است. رتبه دانشگاه ملبورن استرالیا از اعتبار این مرکز بین المللی خبر می‌دهد. جدای از موقعیت بی‌نظیر دانشگاه نمی‌توان بورسیه دانشگاه ملبورن استرالیا را که برای دانشجویان خود در نظر گرفته را نادیده گرفت. دانشگاه با پردیس های اختصاصی و دانشگاه پزشکی ملبورن مکانی بی نظیر و مثال زدنی برای تحصیلات تخصصی است. University of Melbourne را می‌توان باجرئت دانشگاهی معتبر و عالی برای تحصیل معرفی کرد. مادامی که رویای تحصیل در این دانشگاه را در سر می پرورانید می توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید تا از مشاوره رایگان بهره مند شوید و به سوالات شما هم پاسخ معتبر داده شود.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان