دانشگاه اومئو سوئد

14 دی 1401 بدون نظر

سوئد یکی از کشورهای اروپایی است که دانشگاه های برتر زیادی در این کشور وجود دارد و محل مناسبی برای متقاضیان تحصیلی می باشد. از جمله این دانشگاه ها می توان به دانشگاه اومئو سوئد (Umeå universitet) اشاره کرد که قدمت زیادی در بین دانشگاه های شهر اومئو دارد و پنجمین دانشگاه از نظر قدمت در این کشور محسوب می شود. سال تاسیس دانشگاه اومئو 1957 می باشد و حدود 30000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه بین المللی خدمات تحصیلی خود را در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته های مختلف به دانشجویان متقاضی ارائه می کند. اگر در امور مربوط به مهاجرت به سوئد یک فرد بی تجربه هستید بهتر است از موسسات مهاجرتی معتبر و یا یک مشاور آگاه در این زمینه کمک بگیرید زیرا می تواند برای انجام کارهای شما بسیار موثر باشد و این مسیر را برای شما هموار سازد. متقاضیان تحصیل در دانشگاه اومئو در سوئد باید در زمینه مطالبی مانند شرایط اخذ پذیرش از این دانشگاه، رشته های، هزینه های تحصیلی و بسیاری از مطالب دیگر آگاهی کسب کنند. این اطلاعات تحت نظر کارشناسان موسسه ملک پور و از سایت دانشگاه اومئو سوئد به همراه اخذ مشاوره از وکلای محلی حاضر در این کشور به دست آمده است. تمامی این اطلاعات به منظور افزایش آگاهی متقاضیان می باشد و خدمات موسسه ملک پور را در این زمینه بیان نمی کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر از فعالیت های موسسه ملک پور و رفع هرگونه ابهامات در این زمینه می توانید با مشاوران ما در موسسه MIE تماس بگیرید و از مشاوره اولیه به صورت کاملا رایگان برخوردار شوید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مانمایی از پردیس دانشگاه اومئو سوئد

معرفی دانشگاه اومئو سوئد (Umeå universitet)

دانشگاه اومئو در سوئد (Umeå universitet) یکی از برترین دانشگاه های شهر اومئو در کشور سوئد می باشد که در شمال شرق این کشور واقع شده است و سالانه پذیرای دانشجویان زیادی از سراسر دنیا می باشد. متقاضیان برای اخذ پذیرش در این دانشگاه بسیار بالا می باشد که از علت های این تقاضا می توان به امکان تحصیل به زبان انگلیسی و شرکت در دوره زبان انگلیسی در سوئد اشاره کرد. دانشجویانی که در مقطع دکترا مشغول به تحصیل هستند برای تحصیلات خود نیازی به پرداخت هزینه ندارند و به صورت کاملا رایگان به تحصیل می پردازند. معمولا ترم های تحصیلی در این دانشگاه به دو ترم پاییز و بهار تقسیم می شود که دانشجویان بر طبق ددلاین ارائه شده توسط دانشگاه باید مراحل ثبت نام خود را انجام دهند. رشته های دانشگاه اومئو تنوع بالایی دارد و این امر انتخاب رشته را برای متقاضیان تحصیل در این دانشگاه آسان تر می کند. دانشگاه از پردیس های Umeå، پردیس هنرهای اومئو، پردیس Skellefteå و پردیس Örnsköldsvik تشکیل شده است.
 • پردیس Umeå: این پردیس به عنوان اصلی ترین و بزرگ ترین پردیس این دانشگاه شناخته می شود. در این پردیس بیشتر رشته ها به صورت زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می شود.

ویدیو موسسه MIE در مورد مقایسه تحصیل در سوئد، فنلاند و نروژ


رنکینگ دانشگاه اومئو در سوئد در سازمان های رده بندی

دانشگاه Umeå در دسته برترین دانشگاه های جهان قرار دارد. این دانشگاه توانسته با ارائه امکانات مختلف و پیشرفته رضایت دانشجویان و کارکنان خود را به دست آورد. از دیگر عواملی که در رنکینگ دانشگاه اومئو تاثیر گذار است، ارائه رشته های متنوع تحصیلی در مقاطع مختلف با سطح عملی بالا می باشد. رنکینگ دانشگاه اومئو در سوئد (Umeå universitet) در سازمان رده بندی به صورت زیر می باشد:

رتبه بندی در سازمان های مختلف

رتبه

نشریه cwur

324

نشریه شانگهای

501 - 600

نشریه QS

369

نشریه تایمز

351 - 400

معرفی دانشکده های دانشگاه اومئو

دانشگاه اومئو در سوئد (Umeå universitet) از دانشکده های مختلفی ساخته شده است که هر کدام از این دانشکده ها ارائه کننده دروس مختلفی هستند. دانشجویان متقاضی با توجه به رشته تحصیلی مورد نظر در دانشکده های دانشگاه اومئو پذیرش می شوند و در آن شروع به تحصیل خواهند کرد.

 • دانشکده هنر
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده علم و صنعت

لیست مهمترین رشته های تحصیلی دانشگاه اومئو سوئد در مقاطع مختلف

رشته های متعددی در دانشکده های دانشگاه اومئو ارائه می شود که هر دانشجو با توجه به استعداد و همچنین نمرات خود می تواند برای تحصیل در آن پذیرش بگیرد و تحصیلات خود را آغاز کند. این رشته ها در تمامی مقاطع تحصیلی به دانشجویان ارائه می شود. لیست مهمترین رشته های تحصیلی دانشگاه اومئو سوئد در مقاطع مختلف به صورت زیر است:

رشته های مقطع لیسانس

رشته های مقطع تحصیلات تکمیلی

فیزیک

ریاضیات

معماری

حسابداری

علوم بالینی

هوش مصنوعی

علوم شناختی

هنرهای زیبا

مدیریت کسب و کار

باستان شناسی

علوم زیستی

آمار و علوم داده

هنر و علوم اجتماعی

معماری و طراحی شهر

مراحل اپلای در دانشگاه اومئو سوئد

برای اپلای در دانشگاه اومئو سوئد باید مراحلی را طی کنید تا در نهایت بتوانید در این دانشگاه ثبت نام کنید. ابتدا باید در این زمینه اطلاعات کاملی را دریافت کنید تا با آگاهی کامل و اطمینان برای آن اقدام کنید. پس از نهایی شدن تصمیم و انتخاب رشته های دانشگاه اومئو، درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال می کنید. مدارکی که در وب سایت اصلی دانشگاه بیان شده را به صورت کامل جمع آوری و به دانشگاه ارائه کنید. توجه داشته باشید که تمامی مدارک را بدون نقص و با دقت تکمیل کنید در غیر این صورت ممکن است در مراحل اپلای با مشکل مواجه شوید. پرداخت هزینه بررسی و ارسال مدارک آن به همراه سایر مدارک الزامی می باشد در غیر این صورت درخواست شما بررسی نخواهد شد. در نهایت با بررسی و تایید مدارک، ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد که پذیرش شما را تایید می کند و باید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید. توجه داشته باشید به دلیل تقاضای بالا برای پذیرش در این دانشگاه، خوابگاه های دانشجویی آن به سرعت تکمیل می شوند به همین منظور هنگام اخذ ویزای تحصیلی باید برای خوابگاه نیز درخواست خود را ارائه دهید.

شرایط تحصیل در دانشگاه اومئو در سوئد در دوره لیسانس

شرایط تحصیل در دانشگاه اومئو در سوئد در دوره لیسانس به گونه ای است که با 3 سال تحصیل در آن می توانید مدارک فارغ التحصیلی را به دست آورید که شرایط تحصیل لیسانس در سوئد این گونه است که طول این سه سال دانشجو موظف به گذراندن 180 واحد درسی می باشد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع لیسانس در Umeå University

 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • مدرک تحصیلی دیپلم دوازده ساله
 • رزومه تحصیلی و ریز نمرات
 • گواهی تمکن مالی
 • مدرک زبان مورد نظر
 • مدارک شناسایی و هویتی به همراه عکس
 • پاسپورت و ویزای تحصیلی
 • مدارک اخذ پذیرش در دانشگاه

ویزای همراه سوئد

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان

در این مقاله ما جوانب تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان را به شما خواهیم آموخت.

شرایط پذیرش در دانشگاه اومئو سوئد در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان باید از شرایط پذیرش در دانشگاه اومئو سوئد در مقطع کارشناسی ارشد آگاهی کاملی را به دست آورند. برای فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه بین 1 تا 2 سال زمان نیاز است. دانشجو در انتهای تحصیل کارشناسی ارشد در سوئد موظف به ارائه پایان نامه برای دریافت مدرک فارغ التحصیلی خواهد بود.

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در Umeå University

 • توصیه نامه حداقل از دو استاد
 • ارائه مقالات در صورت وجود
 • انگیزه نامه
 • مدرک تحصیلی قبلی همراه با ریز نمرات و ترجمه رسمی
 • رزومه تحصیلی
 • تمکن مالی لازم جهت تحصیلات
 • مدارک شناسایی و هویتی
 • پاسپورت دارای اعتبار
 • ویزای تحصیلی
 • مدارک زبان مورد نیاز در این مقطع

شرایط تحصیل دکترا در دانشگاه اومئو سوئد

شرایط تحصیل دکترا در دانشگاه اومئو سوئد به گونه ای است که تحصیل بیشتر به صورت عملی و تحقیقاتی انجام می شود و معمولا بین 2 تا 4 سال تا اتمام تحصیل دکترا در سوئد زمان نیاز است.

مدارک مورد نیاز برای ورود به مقطع دکترا در Umeå University

 • مدرک زبان مورد نیاز در مقطع دکترا
 • تمکن مالی لازم
 • عدم سوء پیشینه
 • انگیزه نامه
 • ارائه رزومه تحصیلی و کاری
 • توصیه نامه از دو استاد در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد
 • مقالات ارائه شده توسط دانشجو
 • مدارک شناسایی
 • پاسپورت دارای اعتبار
 • ویزای تحصیلی

نمرات مدارک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه اومئو

تحصیل در Umeå University به دو زبان انگلیسی و سوئدی صورت می گیرد و دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه به مدارک این زبان ها نیاز دارند. توجه به زبان رشته های تحصیلی هنگام انتخاب رشته یکی از مهمترین اولویت های دانشجویان است. در صورتی که به زبان سوئدی مسلط نباشید می توانید در دوره های آموزشی که در این کشور برگزار می شود، شرکت کرده و به یادگیری زبان سوئدی بپردازید. مردم این شهر به دو زبان انگلیسی و سوئدی مسلط هستند و در صورت فارغ التحصیلی از دانشگاه اومئو سوئد با زبان انگلیسی مشکلی برای زندگی در این کشور نخواهید داشت. نمرات مدارک زبان مورد نیاز اپلای در داشگاه اومئو شامل:

مدرک زبان

مقطع لیسانس

مقطع فوق لیسانس و دکترا

آیلتس

حداقل سطح 6.5

حداقل سطح 7

تافل

حداقل نمره 90

حداقل نمره 100

PTE

حداقل نمره 62

حداقل نمره 68

ESOL

سطح C1

سطح C2

زبان سوئدی

سطح B

سطح B

ددلاین ترم های تحصیلی دانشگاه اومئو سوئد برای دانشجویان بین المللی

تقویم آموزشی که شامل تاریخ ها و ددلاین های مهم هر دانشگاه است در سایت اصلی همان دانشگاه قرار داده می شود و هر ساله با توجه به شرایط موجود ممکن است با تغییرات اندکی همراه باشد. دانشگاه اومئو در سوئد (Umeå University) نیز داری تاریخ ها و ددلاین های مهمی است که دانشجویان باید آن ها را در نظر بگیرند و با توجه به آن ها امورات دانشگاه را انجام دهند زیرا ممکن است در صورت تاخیر در انجام به موقع کارها دانشجو با مشکل مواجه سازد. ددلاین ترم های تحصیلی دانشگاه اومئو سوئد برای دانشجویان بین المللی و دانشجویان این کشور عبارتنداز:

 • درخواست پذیرش برای ترم تحصیلی بهار: 15 اکتبر
 • درخواست پذیرش برای ترم تحصیلی پاییز: 15 آپریل
 • شروع سال تحصیلی بهار: 15 آگوست
 • شروع سال تحصیلی پاییز: 15 ژانویه
 • درخواست برای اخذ بورسیه تحصیلی: 18 ژانویه – 1 مارس
 • زمان اعلام نتایج برندگان بورسیه تحصیلی: 8 آوریل – 14 آوریل

هزینه تحصیل در دانشگاه اومئو سوئد در دوره های مختلف

تحصیل در هر دانشگاهی نیازمند پرداخت هزینه می باشد که دانشجویان باید قبل از اقدام برای پذیرش در آن ها هزینه های موجود را مورد بررسی قرار دهد. دانشجویان سوئدی با توجه رشته و مقطع تحصیلی ممکن است از پرداخت هزینه تحصیل در سوئد معاف شوند ولی دانشجویان بین المللی باید شهریه دانشگاه را در هر مقطع تحصیلی پرداخت کنند. میزان شهریه دانشجویان بین المللی با توجه به عوامل مختلف متفاوت است. در جدول زیر به بیان هزینه تحصیل در دانشگاه اومئو سوئد در دوره های مختلف برای دانشجویان بین المللی می پردازیم:

مقطع مورد نظر

هزینه ها به دلار

هزینه ها به یورو

مقطع کارشناسی

12500– 15000

9200 – 11000

مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

12500– 15000

9200 – 11000

هزینه زندگی دانشجویان Umeå University

علاوه بر هزینه های دانشگاه و شهریه، زندگی در کشور سوئد نیز دارای هزینه هایی است که بسته به سبک زندگی هر شخص این هزینه ها متفاوت می باشد. افراد متقاضی قبل از اقدام برای تحصیل در دانشگاه های شهر اومئو، باید از مخارج زندگی در این شهر مانند هزینه حمل و نقل، هزینه مواد غذایی، هزینه بیمه و ... اطلاعات کاملی را به دست آورند تا در طی تحصیل با مشکلات مالی رو به رو نشوند. به طور کلی برای هزینه زندگی در سوئد جهت هر دانشجو ماهیانه بین 1000 کرون تا 1400 کرون نیاز است. در جدول زیر هزینه زندگی دانشجویان Umeå University را برای شما بیان می کنیم:

نوع هزینه

مبلغ مورد نیاز

هزینه کتاب و لوازم درسی سالانه

250 کرون – 500 کرون

هزینه بیمه دانشجویی سالانه

150 کرون – 300 کرون

هزینه اجاره مسکن 1 خوابه

6100 کرون – 15000 کرون

هزینه حمل و نقل عمومی ماهیانه

90 کرون

اینترنت ماهیانه

250 کرون

بورسیه های تحصیلی دانشگاه اومئو سوئد

تحصیل در کشور سوئد نیازمند پرداخت شهریه و هزینه زندگی دانشجویی می باشد که این امر ممکن است برخی دانشجویان را آزار دهد. به همین منظور دانشگاه اومئو سوئد (Umeå University) برای دانشجویان خود بورسیه های تحصیلی در نظر گرفته است تا آن ها با تمرکز بیشتری به تحصیل مشغول شوند و مسائل مالی به دور باشند. البته اخذ بورسیه های تحصیلی در سوئد برای تمامی دانشجویان امکان پذیر نمی باشد و فقط دانشجویان واجد شرایط می توانند از آن استفاده کنند. اخذ بورسیه برای دانشجویان انگیزه ای می شود تا جزء دانشجویان ممتاز قرار بگیرند زیرا یکی از شرایط دریافت بورسیه ممتاز بودن افراد می باشد. برخی بورسیه های تحصیلی دانشگاه اومئو سوئد:

 • بورسیه erling person: این بورسیه از طرف دانشگاه به دانشجویان ممتاز در رشته بهداشت عمومی اهدا می شود و بسیاری از هزینه های دانشجویان این رشته را پوشش می دهد. میزان این بورسیه شامل پرداخت کامل شهریه دانشگاه و 3000 کرون به دانشجو می شود.
 • بورسیه دانشگاه اومئو: همان طور که از نام این بورسیه مشخص است از طرف دانشگاه به دانشجویان در تمامی مقاطع پرداخت می شود. مبلغ این بورسیه با توجه به عوامل مختلف متغییر است.
 • بورسیه مخصوص دانشجویان بین‌المللی: این بورسیه از طرف دانشگاه به تمامی دانشجویان بین المللی در مقاطع مختلف که در رشته خود ممتاز باشند، پرداخت می شود. میزان این بورسیه شامل پرداخت کامل شهریه یا بخش بیشتر آن می شود.

نمایی از پردیس دانشگاه اومئو سوئد

امکانات رفاهی و خوابگاه های دانشگاه اومئو سوئد

امکانات رفاهی و خوابگاه های دانشگاه اومئو سوئد یکی از مزیت های این دانشگاه محسوب می شود. دانشگاه با ارائه خدمات خوابگاهی به دانشجویان باعث می شود دانشجویان از مشغله فکری محل اسکان دور باشند و با تمرکز بیشتری به تحصیل بپردازند. امکانات رفاهی دانشگاه Umeå نیز باعث می شود دانشجویان از فضای دانشجویی لذت ببرند و در کنار تحصیل به تفریح و ورزش بپردازند. از جمله امکاناتی که دانشگاه برای دانشجویان در نظر گرفته است سیستم آموزش از راه دور می باشد. دیگر امکانات مجهز در این دانشگاه شامل کتابخانه، سالن های ورزشی، سالن مطالعه، رستوران ها و سلف غذا، کافه ها، بورسیه های تحصیلی، امکان کار پاره وقت حین تحصیل و ... می شود. این امکانات برای تمامی دانشجویان و کارکنان دانشگاه قابل استفاده می باشد.

شرایط اخذ ویزا و اقامت پس از تحصیل در سوئد در دانشگاه Umeå

بیشتر افرادی که برای تحصیل به کشور سوئد مهاجرت می کنند پس از اتمام تحصیلات خود قصد دارند در این کشور بمانند و از امکانات و مشاغل موجود در کشور سوئد بهره ببرند. شرایط اخذ ویزا و اقامت پس از تحصیل در سوئد در دانشگاه اومئو برای دانشجویان فراهم شده است و آن ها می توانند با اخذ مدرک فارغ التحصیلی در این دانشگاه در کشور سوئد بمانند و برای خود به جست و جوی کار مشغول شوند. برای این امر دانشجویان باید پس از اتمام فارغ التحصیلی درخواستی برای تمدید ویزای تحصیلی خود به کشور سوئد بدهند و ویزای خود را به مدت 6 ماه دیگر تمدید کنند. در مدت این 6 ماه فرد متقاضی می تواند با یافتن کار ویزای تحصیلی سوئد را به ویزای کاری تغییر دهد و اقامت سوئد را به دست آورد. طبق آخرین آمار به دست آمده از سایت های معتبر و جهانی نرخ بیکاری در کشور سوئد 6.4 است که این نرخ نشان دهنده نرخ بیکاری پایین در این کشور اروپایی است. با این نرخ بیکاری افراد فارغ التحصیل در دانشگاه های شهر اومئو به راحتی می توانند کار مورد نظر خود را بیابند و در آن مشغول به کار شوند. در صورتی که فرد قوانین کشور سوئد را رعایت کند و مالیات های خود را به موقع بپردازد، پس از گذشت چند سال می تواند اقامت دائم این کشور را نیز به دست آورد. در زیر می توانید نمودار نرخ بیکاری در کشور سوئد را طبق آخرین داده های سایت tradingeconomics مشاهده نمایید:

نمودار نرخ بیکاری در سوئد

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه اومئو سوئد هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✅ هزینه تحصیل در دانشگاه اومئو سوئد چقدر است؟

به طور کلی برای تحصیل در دانشگاه Umeå در مقاطع مختلف باید مبلغ 12500 دلار تا 15000 دلار را پرداخت نمود.

✅ آیا دانشگاه اومئو سوئد به دانشجویان خود خدمات بورسیه تحصیلی ارائه می کند؟

بله. این دانشگاه برای دانشجویان خود بورسیه های مختلفی در نظر گرفته است.

✅ مدارک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه اومئو سوئد چیست؟

برای تحصیل در Umeå به مدارک زبان آیلتس حداقل 6.5، تافل با حداقل نمره 90، PTE با حداقل نمره 62، ESOL با حداقل سطح C1، مدارک زبان سوئدی در سطح B نیاز دارید.

✅ ددلاین دانشگاه اومئو سوئد برای درخواست پذیرش در سال تحصیلی چه تاریخی است؟

درخواست پذیرش در ترم بهار 15 اکتبر و درخواست برای پذیرش در ترم پاییز 15 آپریل است.

سخن پایانی

مهاجرت از طریق تحصیل یکی از بهترین روش های مهاجرتی می باشد به همین دلیل افراد سعی می کنند بهترین کشورها را برای مهاجرت تحصیلی خود انتخاب کنند تا با تحصیل در دانشگاه های آن جا آینده شغلی و مالی خود را تضمین نمایند. یکی از این کشورها سوئد است که دانشگاه های پیشرفته ای را در خود جای داده است. یکی از این دانشگاه ها، دانشگاه اومئو سوئد (Umeå University) می باشد که سالانه افراد زیادی را از سراسر دنیا پذیرش می کند. این دانشگاه بین المللی با ارائه خدمات مختلف توانسته رضایت دانشجویان و کارکنان خود را به دست آورد. در مقاله ای که مطالعه کردید با عوامل مختلفی در زمینه این دانشگاه مانند شرایط تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه اومئو سوئد، رشته های دانشگاه اومئو، دانشکده های دانشگاه Umeå و... آشنا شدید. در صورتی که پس از مطالعه مقاله فوق سوال و ابهامی برای شما در زمینه دانشگاه اومئو سوئد به وجود آمد، می توانید با مشاوران ما در موسسه ملک پور تماس برقرار نموده و از خدمات موسسه MIE بهره مند شوید. یکی از نکات مثبت در دریافت مشاوره از موسسه ملک پور، مشاوره اولیه رایگان این موسسه به متقاضیان می باشد. 

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان