ویزای استارتاپ انگلیس 2023 - شرایط و مدارک اخذ ویزای استارت آپ

31 فروردین 1402 15 نظر

ویزای استارتاپ انگلیس متعلق به اشخاصی است که برای اولین بار به دنبال ایجاد کسب و کار در این کشور هستند و کسب و کاری را که بنا است در بریتانیا راه اندازی کنند دارای خصایص مد نظر دولت، من جمله؛ نوآورانه بودن، داشتن توجیه اقتصادی و داشتن پشتوانه مناسب می باشد. این مقاله به جزئیات روش مهاجرت به انگلستان از طریق استارت آپ خواهد پرداخت در نتیجه در ادامه به تفصیل به بررسی امتیازات، شرایط و مدارک ویزای استارتاپ انگلیس خواهیم پرداخت. تمامی اطلاعات موجود در وب سایت های موسسه ملک پور پس از مشورت با وکلای محلی در کشور مقصد و ترجمه وب سایت های رسمی دولت آن کشورها می باشد. شما می بایست دریافت مشاوره تلفنی رایگان و مطرح نمودن شرایط مهاجرت خود و مشاوره تخصصی با موسسه ارتباط برقرار نمایید.

ویدیو موسسه MIE در مورد سرمایه گذاری در انگلستان


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

استارت آپ در انگلستان

ویزای استارت آپ (Startup) انگلیس چیست؟

استارت آپ ویزای انگلیس برای حمایت از افراد مستعد خارجی طراحی شده است که برای توسعه ایده کسب و کار خود بتوانند از این مسیر اقدام به مهاجرت به بریتانیا نمایند. از واجبات این ایده؛ مبتکرانه، خلاقانه بودن، نوآورانه بودن و سودآور بودن آن است. ویزای استارتاپ انگلیس فرصتی عالی برای کارآفرینان فراهم می کند تا با دنبال کردن یک ایده تجاری که منافع بیشتری برای اقتصاد بریتانیا به ارمغان می آورد، کار خود را آغاز کنند. توجه بفرمایید مسیر استارت آپ برای شخصی است که برای اولین بار به دنبال ایجاد کسب و کار در انگلستان است. این موضوع به این معنا است که متقاضی نه سابقاً در این زمینه در انگلستان فعالیت داشته و نه در حال حاضر یا قبلاً ایده این کسب و کار در موقعیت مکانی و جغرافیایی دیگری راه اندازی شده است.

شرایط ویزای استارتاپ انگلیس

در این بخش و در ادامه مطلب به بررسی شرایط متقاضی برای مهاجرت به انگلستان از طریق استارت آپ خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 • فرد متقاضی می بایست حداقل 18 سال سن را داشته باشد.
 • ایده کسب و کار متقاضی می بایست توسط یک نهاد مورد تایید در انگلستان ارزیابی و تایید شود.
 • متقاضی می بایست شرایط زبان انگلیسی را داشته و ارائه دهد.
 • متقاضی باید مدرکی مبنی بر پس انداز شخصی ارائه دهد و اثبات کند می تواند در طول مدت اقامت خود در بریتانیا ساپورت مالی از خود و خانواده خود را داشته باشد.
 • متقاضی به هیچ عنوان نباید پیش از درخواست برای ویزای استارت آپ انگلیس، سابقه راه اندازی یا مدیریت کسب و کاری را در خاک انگلستان داشته باشد.
 • عدم داشتن سو سابقه کیفری و جنایی در کشور مبدا خود.
 • فرد متقاضی می بایست اثبات کنند ایده کسب و کار وی؛ نوآورانه، با دوام و مقیاس پذیر می باشد.

نکات طلایی استارتاپ ویزای انگلیس

امتیازبندی استارت آپ ویزای انگلستان

برای استارتاپ انگلیس که به صورت امتیاز بندی می باشد. به متقاضی باید در مجموع 70 امتیاز از جدول زیر تعلق گیرد؛

امتیازبندی استارت آپ ویزای انگلستان

شرایط الزامی

امتیازات

ایده نوآورانه، پایدار و با دوام و مقیاس پذیر

25

نداشتن سابقه کسب و کار یا مدیریت در انگلستان

25

مدرک زبان انگلیسی در سطح B2

10

اثبات تمکن مالی کافی

10

مجموع امتیازات موجود

70

ویژگی های بیزنس پلن مورد تایید روش استارت آپ انگلیس

طرح تجاری یا بیزنس پلن متقاضی در روش استارتاپ انگلیس لازم است که نوآورانه، با دوام و مقیاس پذیر باشد؛

 • متقاضی لازم است دارای یک طرح تجاری یا بیزنس پلن واقعی باشد که نیازهای بازار فعلی و بازار جدید را توصیف کند و در کنار آن اثبات کند که با طرح خود می تواند مزیت رقابتی ایجاد کند.
 • این طرح تجاری بر اساس منابع موجود متقاضی باید واقع بینانه و قابل دستیابی باشد.
 • متقاضی باید دارای مهارت‌، دانش، تجربه و آگاهی از بازار برای اجرای موفقیت‌آمیز کسب ‌وکار باشد.
 • شواهدی از برنامه ریزی ساختار یافته و پتانسیل ایجاد شغل و رشد در بازارهای انگلیس وجود دارد.

مراحل اخذ ویزای استارتاپ انگلیس

نحوه درخواست برای ویزای استارتاپ انگلیس به صورت آنلاین می باشد. البته نحوه درخواست متقاضی بستگی به این دارد که آیا خارج از بریتانیا ساکن است و قصد مهاجرت به انگلیس را برای اولین بار دارد یا این که در داخل بریتانیا بوده و قصد تغییر نوع ویزای انگلیس و اقامت خود را دارد. در طی فرآیند درخواست برای Startup Visa متقاضی می بایست، هویت خود را اثبات کرده و مدارک لازم را به صورت آنلاین ارائه دهد. هزینه های رسیدگی به درخواست خود را پرداخت نماید و در صورت نیاز به مصاحبه می بایست این مرحله را نیز پشت سر بگذارد. پس از گذراندن تمامی این مراحل زمان تصمیم گیری در خصوص درخواست متقاضی می باشد. مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای استارت آپ انگلستان در صورتی که از خارج از بریتانیا درخواست شده باشد؛ سه هفته و در صورت درخواست از خاک بریتانیا مدت زمان 8 هفته می باشد. متقاضی می بایست هزینه های مربوط به درخواست اقامت برای همراهان خود (در صورت وجود) را نیز در این مرحله پرداخت نماید. همچنین باید مراحل مربوط به ثبت اطلاعات بایومتریک خود (اثر انگشت و عکس) را نیز طی نماید. در نهایت فرد اصلی و همراهان وی می بایست در انتظار تصمیم نهایی باشند که از طریق ایمیل و ظرف مدت زمان ذکر شده به آن ها اعلام خواهد شد.

حداقل سرمایه لازم برای دریافت ویزای استارتاپ انگلیس

در مسیر مهاجرت به انگلستان از طریق استارت آپ در صورتی که متقاضی درخواست مجوز برای اقامت داشته باشد و در تاریخ درخواست خود به مدت حداقل دوازده ماه یا بیشتر با مجوز اقامت در انگلستان به صورت موقت، زندگی کرده باشد، شرایط مالی برای زندگی در انگلستان را دارد و دیگر نیازی به نشان دادن و یا اثبات وجوه و تمکن مالی وجود ندارد. اما زمانی که متقاضی برای مجوز ورود به انگلیس درخواست می کند اگر در تاریخ درخواست کمتر از دوازده ماه در بریتانیا بوده است، باید حداقل 1270 پوند بودجه در حساب خود در کشور مبدا داشته باشد. اثبات داشتن این مبلغ به صورت گردش حساب نمی باشد بلکه لازم است متقاضی بتواند نشان دهد که مبلغ وجوه مورد نیاز را حداقل برای یک دوره 28 روزه در حساب خود داشته است. لازم به ذکر است که این مبلغ با ارز آزاد می بایست نشان داده شود. هرچه مدت زمان داشتن این وجوه در حساب وی بیشتر (نزدیک به سه ماه) باشد اثبات تمکن مالی سهل تر خواهد بود. مواردی که در ادامه معرفی خواهیم نمود به هیچ عنوان قابل اثبات به عنوان تمکن مالی افراد نمی باشد؛

 1. برداشت اضافه از حساب
 2. پس انداز به صورت ارز دیجیتالی و بیت کوین
 3. هر گونه سهام
 4. حقوق بازنشستگی
 5. حساب متقاضی در بانک هایی که توسط نهاد نظارتی مالی معتبر در کشوری که از آن درخواست می‌کند، تنظیم نمی ‌شود.
 6. حساب های متقاضی در بانک هایی که از ثبت سوابق الکترونیکی برای تراکنش ها و نشان دادن موجودی حساب استفاده نمی کنند.

مدارک مورد نیاز ویزای استارتاپ انگلیس

برای اقدام در این زمینه و درخواست برای ویزای استارت آپ انگلستان متقاضی می بایست یک تایید نامه ارائه دهد تا بتواند از این طریق اثبات نماید که یک نهاد تایید کننده معتبر در خاک انگلستان طرح تجاری وی را ارزیابی و تایید کرده است.

 • ارائه پاسپورت معتبر یا مدرک دیگری که هویت و ملیت درخواست کننده را نشان می دهد.
 • صورت‌حساب‌های بانکی که نشان می‌دهد حداقل 1270 پوند پس‌انداز در حساب بانکی متقاضی به مدت بیست و هشت روز متوالی قبل از درخواست داشته است.
 • مدرک معتبر مبنی بر این که درخواست دهنده شرایط الزامی برای اثبات زبان انگلیسی را دارد.
 • ارائه مدارک سلامت پزشکی و به خصوص آزمایش سل.

لازم به ذکر است تمامی مدارک می بایست به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.

مدرک زبان مورد نیاز ویزای استارت آپ انگلیس

متقاضی باید توانایی زبان انگلیسی را در چارچوب و حدود قوانین کشور مقصد برای اقدام و مهاجرت استارت آپ انگلیس ثابت نماید. این به این معنا است که وی می بایست در هر 4 جز از مهارت های آزمون (خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن) حداقل سطح B2 را نشان دهد. اگر متقاضی از اتباع یکی از کشورهای زیر باشد، نیازی به اثبات دانش انگلیسی خود ندارد. در جدول ذیل اسامی کشورهایی را که تابعین آن نیازی به اثبات دانش زبان و یا ارائه مدرک زبان مورد تایید انگلستان ندارند، معرفی خواهیم نمود؛

کشورهای بی نیاز از اثبات مدرک زبان انگلیسی برای Startup انگلستان

آنتیگوا و باربودا

جامائیکا

استرالیا

گویان

باهاما

گرانادا

دومینیکا

بلیز

کانادا

باربادوس

سنت وینسنت و گرنادین ها

سنت لوسیا

ترینیداد و توباگو

سنت کیتس و نویس

ایالات متحده آمریکا

نیوزلند

مالت

تمکن مالی استارتاپ ویزای انگلستان

در مسیر مهاجرت به انگلستان از طریق استارت آپ در صورتی که متقاضی درخواست مجوز برای اقامت داشته باشد و در تاریخ درخواست خود به مدت حداقل دوازده ماه یا بیشتر با مجوز اقامت موقت در انگلستان زندگی کرده باشد، شرایط مالی برای زندگی در انگلستان را دارد و دیگر نیازی به نشان دادن و یا اثبات وجوه و تمکن مالی وجود ندارد. اما زمانی که متقاضی برای مجوز ورود به انگلیس درخواست می کند اگر در تاریخ درخواست کمتر از دوازده ماه در بریتانیا بوده است، باید حداقل 1270 پوند بودجه در حساب خود در کشور مبدا داشته باشد. اثبات داشتن این مبلغ به صورت گردش حساب نمی باشد بلکه لازم است متقاضی بتواند نشان دهد که مبلغ وجوه مورد نیاز را حداقل برای یک دوره 28 روزه در حساب خود داشته است. لازم به ذکر است که این مبلغ با ارز آزاد می بایست نشان داده شود. هرچه مدت زمان داشتن این وجوه در حساب وی بیشتر (نزدیک به سه ماه) باشد اثبات تمکن مالی سهل تر خواهد بود.

خصوصیات Endorsement Letter برای استارت آپ ویزای انگلیس

هماهنطور که گفته شد برای اخذ ویزای استارتاپ انگلیس باید نهاد تایید کننده بیزنس شما را بررسی و با نامه ای به تایید برساند. این نامه نام داشته و نیاز است شامل موارد ذیل باشد.

 • نام نهاد تایید کننده
 • شماره مرجع تاییدیه
 • ادرس و اطلاعات فردی یکی از کارکنان نهاد تایید کننده جهت تایید محتوای نامه
 • تاریخ تأیید
 • نام، تاریخ تولد، ملیت و گذرنامه یا شماره سایر اسناد مسافرتی متقاضی
 • شرح کوتاهی از سرمایه گذاری تجاری متقاضی و محصولات یا خدمات اصلی که به مشتریان خود ارائه می دهد.
 • تایید مقایس پذیری، دوام و نوآورانه بودن بیزینس
 • تاییدیه رضایت از میزان کار توسعه سرمایه گذاری تجاری شخص در بریتانیا
 • تاییدیه تیم موسس توسط نهاد
 • تاییدیه طرح تجاری و آغاز به کار

بررسی میزان هزینه ویزای استارتاپ انگلیس

میزان پرداختی متقاضی در هزینه ویزای استارتاپ انگلیس بستگی به موقعیت وی و همچنین محل درخواست ایشان (داخل یا خارج از بریتانیا و تابعیت درخواست کننده) دارد.

فرد درخواست دهنده

محل درخواست خارج از انگلستان

تغییر ویزا (محل درخواست در انگلستان)

متقاضی اصلی

378 پوند

508 پوند

همسر قانونی و فرزندان

هر نفر 378 پوند

هر نفر 508 پوند

 

در کنار این موارد هزینه های مربوط به بیمه درمانی و بهداشت در انگلستان وجود دارد که فرد می بایست این هزینه ها را نیز چه برای خود چه برای همراهان خود پرداخت نماید. منتهای مراتب مبلغ دقیق این هزینه های جانبی کاملاً وابسته به این است که موقعیت درخواست از انگلستان است یا خارج از کشور، تعداد همراهان، نوع ویزا، فرد مستقیماً برای ویزای استارت آپ انگلیس درخواست می دهد یا در مرحله تغییر ویزای فعلی خود در انگلستان است و در عین حال تابعیت درخواست دهنده و همراهان نیز از موارد تعیین کننده خواهد بود.

شرایط استارت آپ انگلستان

مدت زمان صدور و اعتبار ویزای استارت آپ انگلستان

دقت بفرمایید با ویزای استارت آپ انگلستان شما می توانید به مدت 2 سال در انگلستان مانده و مجوز سکونت و اقامت موقت همراه با اجازه کار داشته باشید. لازم به ذکر است که هر میزان و مدت زمانی که قبلاً در بریتانیا با ویزای Tier 1 گذرانده اید به عنوان بخشی از 2 سال شما محسوب می گردد. این ویزا به هیچ طریقی با همین عنوان قابل تمدید نخواهد بود و شما برای ادامه سکونت و فعالیت در انگلستان می بایست پس از اتمام این دو سال نوع ویزا و اقامت خود را تغییر دهید.

مراحل اخذ تابعیت انگلیس با استارتاپ ویزا

شرایط تمدید و درخواست ILR ویزای استارتاپ انگلیس

ILR، اقامت نامحدود یا اقامت دائم است که به فرد امکان می دهد بدون هیچ محدودیتی در بریتانیا زندگی کند و در واقع اولین گام به سمت تابعیت و شهروندی انگلیس است. به طور معمول، قبل از این که فردی این امکان را داشته باشد تا برای اقامت دائم انگلستان درخواست دهد، می بایست حداقل پنج سال را در بریتانیا گذرانده باشد. اگرچه در شرایط خاص این امکان وجود دارد تا پس از گذشت سه سال یا حتی دو سال اقامت در بریتانیا فرد برای درخواست اقامت دائم این کشور واجد شرایط شود. اما به صورت کلی انواع مختلفی از ویزاهای مهاجرتی می تواند منجر به ILR شود. به عنوان مثال می توان در این زمینه به Innovator Visa اشاره نمود. با این ویزا امکان سکونت مجدد برای سه سال دیگر در انگلستان وجود دارد. پس از گذشت 5 سال فرد امکان درخواست برای اقامت دائم را خواهد داشت. برای درخواست اقامت دائم، متقاضی می بایست واجد شرایط باشد. در ادامه به شرایط لازم برای درخواست ILR اشاره خواهیم نمود؛

 • زندگی و سکونت در انگلستان با مجوز قانونی و برای مدت معین.
 • سکونت در انگلستان بدون نقض قوانین مهاجرت در طول اقامت و بدون داشتن سابقه کیفری.
 • مدت زمان سپری شده در خارج از بریتانیا نباید از 180 روز در یک دوره 12 ماهه تجاوز کند.
 • قبولی در آزمون Life in the UK که آزمونی مبتنی بر فرهنگ، تاریخ و سنت های بریتانیا است.
 • توانایی اثبات سطح B1 زبان انگلیسی

شرایط تمدید اقامت با ویزای استارتاپ انگلیس

برای تمدید در صورت داشتن شرایط ذیل می توانید ویزای خود را به نوآفرینی یا Innovator تبدیل و نهایتا ILR بگیرید:

 • اسناد مهارت زبان با نمره خاص
 • عدم پافشاری بر محدودیت سنی
 • تمکن مالی حداقل 50000 پوند برای سرمایه گذاری در کسب و کار
 • 1270 پوند در حساب بانکی خود، حداقل 28 روز متوالی قبل از درخواست یا تغییر به این ویزا نگه داشته اید.

نکات تکمیلی استارتاپ ویزای انگلیس

به ‌عنوان دارنده ویزای استارتاپ، متقاضی نیازی به صرف زمان خاصی در بریتانیا نخواهد داشت و اجازه دارد شغلی غیر از کار برای کسب ‌وکار راه اندازی شده و یا مشاغلی که ایجاد کرده است، داشته باشد. با این حال دارنده ویزای استارت آپ می بایست با مسئول بازرسی پرونده خود از نهاد تایید کننده در ماه های ششم و دوازدهم در ارتباط باشد و ضمن دریافت تایید مجدد آن ها از روند پیشرفت صعودی پروژه به کار خود ادامه دهد. لازم است بدانید تایید مجدد نهاد تایید کننده در طول بازه دو ساله این ویزا الزامی خواهد بود. متقاضی می بایست آن ها را قانع کند که پیشرفت معقولی در رابطه با ایده اصلی یا جدید کسب و کار خود از زمان دریافت ویزا داشته است. در غیر این صورت ممکن است تاییدیه اولیه پس گرفته شده و ملغی شود. به عنوان یکی از نکات ناگفته در این مقاله می توان به این نکته اشاره نمود که در مسیر درخواست اولیه برای ویزای Startup انگلستان ممکن است نیاز به شرکت در مصاحبه ای از سمت وزارت کشور وجود داشته باشد. متقاضیان ویزای استارت آپ انگلیس حتی در صورت دریافت تاییدیه باز هم می بایست وزارت کشور را راضی کنند که واقعاً قصد انجام آن پروژه را دارند و قادر به انجام و اجرای طرح تجاری پیشنهادی خود به صورت تخصصی در خاک بریتانیا می باشند. در نتیجه ممکن است به عنوان بخشی از ارزیابی اعتبار ایده استارت آپ، متقاضی دعوت به مصاحبه شود.

شرایط تغییر ویزا به استارتاپ انگلیس

افرادی که در خاک انگلستان به عنوان یک کارآفرین درجه 1 (کارآفرین فارغ التحصیل) سکونت دارند؛ قبلاً ثابت کرده اند که یک ایده تجاری واقعی و معتبر دارند که به طور رسمی توسط یک موسسه آموزش عالی بریتانیایی یا وزارت تجارت بین المللی تایید شده است. در صورت تمایل به تمدید اقامت خود می توانند تاییدیه ای از همان نهادی که قبلاً آن ها را تایید کرده بود دریافت کنند. خوشبختانه برای این دسته افراد نیازی نیست که یک ایده تجاری نوآورانه، قابل دوام و مقیاس پذیر را برای این مرحله ارائه دهند. متقاضی فقط به تایید همان نهاد رسمی نیاز دارد تا بر این که سرمایه گذاری تجاری درخواست دهنده واقعی و معتبر است؛ صحه بگذارد. در واقع نهاد تایید کننده باید تایید کند که معیار دوام برآورده شده است. به عنوان جمع بندی؛ چنانچه با عنوان مهاجر درجه 1 (کارآفرین فارغ التحصیل) در خاک بریتانیا حضور دارید، ممکن است از خود بپرسید که در مرحله بعد چه کاری باید انجام دهید؟ شما ممکن است در سال اول اقامت خود باشید و قصد داشته باشید آن را برای سال دوم تمدید کنید، یا ممکن است آن 50000 پوند صندوق سرمایه گذاری در انگلستان را جمع آوری کرده باشید و قصد داشته باشید به دسته Tier 1 (کارآفرین) بروید؛ در نظر داشته باشید که شما هنوز گزینه هایی از جمله ویزای استارتاپ انگلیس را دارید. افرادی که دارنده Innovator Visa (نوآفرینی در انگلستان) هستند؛ صرفاً بر روی کسب ‌وکار خود فعالیت دارند و تمدید اقامت آن ها مشروط به این است که هیچ شغل دیگری در کنار شغل اصلی نخواهند داشت. اما دارنده استارت آپ ویزای انگلیس محدود به کار برای کسب و کار خود نبوده و بنابراین می تواند در طول مدت اقامت خود در شرکت های دیگر استخدام شود یا به هر فعالیت کاری غیر مرتبط دیگری بپردازد.

موارد مجاز و غیر مجاز به انجام با ویزای استارت آپ انگلستان

موارد مجاز در ویزای استارت آپ انگلستان به شرح زیر است. شما می توانید با استارتاپ انگلیس برخی از کارها را انجام دهید؛

 • شریک قانونی زندگی و فرزندان واجد شرایط خود را به عنوان "وابستگان درجه یک" خود با ویزای پیوست به خانواده به همراه خود به بریتانیا بیاورید.
 • شما می توانید در خاک انگلستان در حیطه شغلی دیگری مشغول به کار شوید و همچنین به صورت موازی برای کسب و کار خود نیز کار کنید و فعالیت داشته باشید.
 • شما می توانید در مدت زمانی که ویزا و اقامت موقت دو ساله را در دست دارید به صورت نامحدود به انگلستان وارد و از خاک این کشور خارج شوید.
 • شما می توانید پس از پایان این دوره و اقامت موقت دو ساله به واسطه استارت آپ انگلیس، نوع ویزای خود را تغییر دهید.

در عین حال جالب است بدانید برای انجام برخی از کارها نیز ممنوعیت و محدودیت دارید و امکان انجام برخی از فعالیت ها و اقدامات را با ویزای استارتاپ انگلیس نخواهید داشت. لیست این موارد به شرح زیر است؛

 • شما نمی توانید از اکثر مزایایی که به واسطه اقامت شامل حال افراد می شود و هزینه های آن از وجوه بودجه عمومی دولت برداشت می شود، درخواست و استفاده نمایید.
 • شما نمی توانید برای بازنشستگی ایالتی درخواست دهید.
 • شما این امکان را ندارید تا به عنوان یک ورزشکار حرفه ای مثلاً یک مربی ورزشی فعالیت نمایید.
 • شما این امکان را ندارید تا به واسطه استارت آپ در انگلستان اقامت طولانی مدت داشته و یا برای اقامت دائم درخواست کنید.

درخواست ویزای استارت آپ به عنوان عضو تیم

در مسیر مهاجرت به انگلستان از طریق استارت آپ لازم نیست متقاضی تنها بنیانگذار کسب و کار خود باشد. وی ممکن است عضو یک تیم استارت آپی باشد و به عنوان دارنده یک نقش کلیدی در این مسیر گام بردارد. این نکته به این معنا است که متقاضی ممکن است به عنوان یکی از اعضای تیم استارت‌آپ، بخشی از مسئولیت های پروژه را بر عهده داشته باشد. با تمام این احوالات در نظر داشته باشید که هر متقاضی می بایست به صورت جداگانه تاییدیه فردی خود را از یک نهاد تایید کننده مورد تایید دولت دریافت کند.

 

شرایط اقامت خانواده در روش استارت آپ انگلیس

همسر قانونی و فرزندان متقاضی می توانند در صورتی که واجد شرایط باشند، برای پیوستن به فرد اصلی یا ماندن در بریتانیا به عنوان افراد "تحت تکفل" درخواست دهند. اگر درخواست آن ها نتیجه موفقیت آمیز داشته باشد، مدت زمان اعتبار ویزای آن ها متناسب با اعتبار ویزای نفر اصلی خواهد بود. واجد شرایط بودن برای فرزندان یعنی آن ها زیر 18 سال باشند (یا در حین اقامت در انگلیس متولد شده باشند) و یا فرزندان بالای 18 سال فقط در صورتی که در حال حاضر به عنوان فرد تحت تکفل متقاضی در بریتانیا حضور داشته باشند. فرزندان متقاضی در صورتی که سن بالای 16 سال داشته باشند؛ حتما باید یا با خانواده زندگی کنند (مگر این که در مدرسه شبانه روزی تحصیلات تمام وقت داشته باشند.)، حتما باید توسط متقاضی اصلی ساپورت مالی شوند و در عین حال می بایست مجرد و بدون فرزند باشند. همسر فرد نیز می بایست حداقل به مدت دو سال به عنوان شریک زندگی فرد اصلی با وی زندگی کرده باشد. ضمناً همسر متقاضی می بایست ثابت کند در یک مشارکت مدنی یا ازدواجی است که در بریتانیا به رسمیت شناخته شده است. در نهایت لازم است که برای همراهان نیز درخواست ویزای همراه انگلستان نمود تا بتوانند همزمان با نفر اصلی مسیر مهاجرت از طریق استارت آپ انگلیس را طی نمایند. پروسه درخواست همانند ویزای نفر اصلی به صورت همزمان است. برای اعضای خانواده نیز تمکن مالی می بایست به مدت 28 روز در حساب گذاشته شود. تمام مراحل درخواست ویزا برای همراهان مشابه نفر اصلی خواهد بود.

شرایط درخواست اقامت دائم انگلستان با ویزای استارت آپ

ویزای استارتاپ انگلیس از جمله ویزاهای یک بار مصرف و بدون قابلیت تمدید هستند. این نوع از ویزا صرفاً برای 2 سال اعتبار دارد. نکته مهم این است که این ویزا به طور مستقیم به اخذ اقامت دائم و یا شهروندی و پاسپورت انگلستان منجر نخواهد شد. با این حال، دارندگان ویزای استارت آپ ممکن است اقامت خود را تغییر داده با عنوان Innovator visa مدت سکونت خود در این کشور را تمدید نمایند و سه سال بعد واجد شرایط ILR شوند.

ویدیو موسسه MIE در مورد اقامت نوآفرینی


ریجکت شدن ویزای استارتاپ انگلیس

درخواست برای ویزای Startup می تواند بنا به دلایل بسیاری رد و ریجکت ویزای انگلیس شود. در این قسمت ده دلیل اصلی ریجکت شدن ویزای استارت آپ انگلیس را به همراه شما بزرگواران مرور خواهیم نمود.

 1. مدارک نادرست ارائه شده برای پشتیبانی از درخواست استارت آپ ویزا
 2. ارائه مدارک ناقص برای پشتیبانی از درخواست استارتاپ
 3. عدم داشتن و ارائه تاییدیه سازمان های مرتبط و مورد تایید دولت برای طرح تجاری
 4. عدم ارائه تمکن مالی با جزییات درخواستی دولت
 5. عدم اثبات داشتن سطح مورد نیاز زبان انگلیسی.
 6. ارائه مدارک جعلی و تقلبی
 7. عدم داشتن امتیازات کافی برای راه اندازی استارت آپ انگلیس
 8. داشتن سابقه کسب و کار یا سمت مدیریتی در انگلستان
 9. وجود یک کسب و کار مشابه در انگلستان و نوآورانه و جدید نبودن ایده
 10. ارائه مدارک هویتی جعلی- داشتن سابقه کیفری

مزایای ویزای استارت آپ انگلستان

در این قسمت به بررسی مزایای ویزای استارت آپ انگلستان خواهیم پرداخت. جالب است بدانید از جمله مزایای این روش برای بسیاری افراد ساعت کاری انعطاف پذیر آن است. افراد می توانند به دلخواه خود و با توافق زودتر یا دیرتر سر کار بیایند و بسته به نیاز کاری، زودتر یا حتی دیر وقت کار را ترک کنند. متقاضی اصلی در ضمن حضور در انگلستان به واسطه این روش و کار کردن در همان کسب و کاری که راه اندازی کرده است می تواند به صورت موازی در جای دیگری نیز مشغول به کار شود. امکان همراهی همزمان همسر و فرزندان زیر 18 سال به همراه نفر اصلی از دیگر مزایای این روش است که می توان به آن اشاره نمود. در روش استارت آپ انگلیس در واقع متقاضی صاحب یک تجارت انفرادی بسیار منعطف است که راه اندازی آن دشواری زیاد و شرایط سختی ندارد و در عین حال می تواند سرمایه آنچنانی را نیز صرف نکند. به عنوان آخرین نکته افرادی که بر روی پروسه های استارت آپی کار و فعالیت می کنند به دلیل خلاقانه بودن ایده و نوآوری موجود در ایده آن کسب و کار، در واقع فضای بیشتری برای کشف ایده ها و بینش خود دارند.

مشکلات استارت آپ انگلیس

روش استارت آپ انگلیس مسیری است که در راستای راه اندازی کسب و کار و ایده ای نو و جدید می باشد. از مشکلات روش استارت آپ در هر کشوری این است که موفقیت آن تضمین نشده است. در واقع امکان شکست در روش استارت آپ در همه حال وجود دارد. در عین حال از بزرگترین معایب این روش این است که متقاضی می بایست از صفر شروع کند در نتیجه این گزینه مسیری سودده برای سرمایه گذار نخواهد بود. بر اساس آمار بیش از 44% استارت آپ ها ظرف 5 سال ابتدایی با شکست مواجه خواهند شد. متقاضیان اصلی برنامه های استارت آپ انگلیس نگرانی ‌های زیادی از جمله ورشکستگی، ریسک ‌های مالی، ریسک ‌های بازار رقابتی، خطرات زیست ‌محیطی و مسائل سیاسی و اقتصادی جدید که جزوی از مشکلات زندگی در انگلستان شاید باشد، مواجه هستند که تمام موارد ذکر شده می بایست قبل از اقدام برای این گزینه مهاجرتی مد نظر متقاضیان قرار گرفته شود. به عنوان آخرین و مهمترین مورد می توان به عدم امکان تمدید ویزای استارت آپ انگلیس پس از گذشت دو سال اشاره نمود.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای استارتاپ انگلیس هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

 

سوالات متداول

مدت زمان ویزای استارتاپ انگلیس چه میزان می باشد؟

این ویزا به مدت 2 سال برای فرد و همراهان وی صادر خواهد شد.

آیا امکان تمدید اقامت از روش استارت آپ انگلیس در خاک این کشور وجود دارد؟

خیر. پس از اتمام ویزای دو ساله استارت آپ انگلیس، به هیچ عنوان امکان تمدید وجود ندارد و فرد می بایست نوع ویزای خود را تغییر دهد.

آیا امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت بریتانیا به واسطه روش استارت آپ انگلیس وجود دارد؟

خیر. استارت آپ انگلیس مستقیماً منجر به اقامت دائم و یا اخذ شهروندی بریتانیا نخواهد شد و فرد می بایست پس از اتمام مدت زمان اقامت اولیه نوع ویزای خود را برای ادامه زندگی در انگلستان تغییر دهد.

آیا متقاضی اصلی در پروسه ویزای استارت آپ انگلستان الزامی به ارائه مدرک زبان انگلیسی خواهد داشت؟

 بله قطعاً متقاضی می بایست برای واجد شرایط شدن برای استارت آپ ویزای انگلستان مدرک زبان در حد ب 2 انگلیسی ارائه دهد.

سخن پایانی

در نوشتاری که مطالعه نمودید کارشناسان ما در خصوص ویزای استارتاپ انگلیس، مدت زمان آن، شرایط و مدارک لازم برای اقدام در این زمینه و بسیاری جزییات دیگر شرح کامل ارائه دادند. به واسطه استارت آپ انگلیس شما می توانید به مدت دو سال در بریتانیا سکونت کنید و همچنین می توانید اعضای خانواده از جمله همسر و فرزندان زیر 18 سال را به همراه خود به این کشور بیاورید. در این روش فرد می بایست تمکن مالی لازم برای زندگی در این کشور را داشته باشد و همچنین ارائه نمره زبان الزامی خواهد بود. ذکر این نکته الزامی است که این اقامت صرفاً به مدت دو سال به فرد اعطا خواهد شد و پس از آن به هیچ عنوان قابل تمدید با همین عنوان نمی باشد و متقاضی و همراهان وی می بایست از طرق دیگر اقامت خود را در انگلستان تمدید نمایند. شما برای انتخاب روش ویزای استارتاپ انگلیس قطعاً می بایست بیزنس پلنی برای ایده خلاقانه و نوآورانه خود که قبلاً مشابه آن در کشور انگلستان اجرایی نشده است را با در نظر داشتن سود دهی اقتصادی این ایده به دولت ارائه نمایید و تاییدیه لازم را از نهاد های مرتبط دریافت کنید. شما می توانید در صورت داشتن شرایط برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و سپس مشاوره تخصصی با خطوط مجموعه ارتباط حاصل نموده و شانس مهاجرت خود را بسنجید. همچنین در صورتی که پس از مطالعه این مقاله همچنان ابهامی داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها سوالات خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

امتیاز 5 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
فاطمه
فرق استارتاپ و کارآفرینی چی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
فرق استارتاپ و کار افرینی این هست که کارآفرینی به معنی ایجاد شغل و کار جدید می باشد که نیازمند سرمایه زیادی برای ایجاد شغل برای چند نفر هست اما استارتاپ به معنی داشتن ایده جدید برای یک کار جدید می باشد که نیازمند سرمایه گذاری بسیار کمتری است.
مهرداد
برای اینکه از طریق استارتاپ به انگلستان مهاجرت کنیم بیزینس مون باید چه شرایطی داشته باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بیزینس شما باید این شرایط رو داشته باشه که یک ایده نوآورانه باشه که برای مردم و این کشور مفید باشه.
جواد
سلام من از طریق ویزای کارافرینی میخام مهاجرت کنم به انکلیس میخاستم بپرسم میتونم همسر و بچه 14 سالم رو هم همراه داشته باشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله این امکان برای شما وجود دارد که از طریق ویزای کارافرینی همسر و فرزندان زیر 18 سال و یا حتی بالای 18 سال به شرط اینکه تحت تکفل شما باشند را همراه داشته باشید.
سپیده
سلام یه سوال داشتم ا طریق راه اندازی استارپ میتونیم اقامت دائم انگلیس رو بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خیر دوست عزیز راه اندازی استارتاپ به خودی خود موجب اخذ اقامت دائم انگلیس نخواهد شد.
صادق
سلام برای راه اندازی استارتاپ اگر ویزا بگیریم تا چه قدر وقت میتونیم در کشور انکلیس بمونیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب مدت زمان اعتبار ویزای استارتاپ 2 سال هست دوست عزیز
حمید صفری
من یه ایده خیلی کارآمد و ن آورانه دارم اما تا به حال کارآفرین نبودم آیا لازم است برای دریافت ویزای استارتاپ حتما قبلا در کشور مبدا کارآفرین باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام برای دریافت ویزای استارتاپ نیاز به کار آفرین بودن در کشور مبدا نیست.
شبنم
سلام در طرح استارتاپ آیا داشتن ایده نوآورانه کفایت می‌کند یا اینکه برای درخواست این ویزا حتما باید تمکن مالی هم داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام برای دریافت این ویزا نیاز به بلوکه کردن پول در حساب شما نیست اما زمانی که ایده شما پذیرش شود نیاز است که مبلغ 1270 پوند در حساب خود داشته باشید.
قاسم مهدوی
با سلام بنده یک لاین تولید آب با روشی نوین ایجاد کردم که به شدت سود آور و ساده هست امکانش هست با معرفی ایده و سبک کار و حالا با مقداری سرمایه گذاری کارم رو به انگلستان انتقال بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز انگلستان ویزای استارت آپ دارد اگر طرح تان مورد تایید دولت انگلستان باشد با پشتوانه مالی حدود 200 تا 250 هزارپوند می توانید اقامت این کشور را دریافت نمایید.
علی پویانفر
با سلام من میخواستم بزای ویزای استارتاپ درخواست بدم بیزینس پلن خوبی رو برنامه ریزی کردم اما پول زیادی ندارم یک مقدار ارز دیجیتال و سهام دارم میشه به عنوان سرمایه ارائه بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز عموماً با ارز های دیجیتال چون منبع مشخصی ندارند خیر نمی توانید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا بصورت رایگان مشاوره بشید.
عسکری
از آنجایی که استارت آپ نیاز به سرمایه کمتری نسبت به کارآفرینی دارد آیا زوجی که ۲۳ و ۲۷ ساله هستند میتوانند به جای اقدام از طریق تحصیل به وسیله این روش اقدام کنند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر شرایط شان و و ریسک هایی که دارد توسط وکیل بررسی شود به نسبت بقیه روشها منطقی باشد بلی می توانند اقدام کنند.
بنیامین نادری
من یه طرح بیزینس پلن خیلی خوب نوشتم و دارم روش کار میکنم از کجا بدونم بیزینس پلن من توی انگلیس مورد استقبال قرار میگیره یا نه ویژگی بیزینس پلن خوب از نظر این کشور چیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
ویژگی های بیزینس پلن خوب از نظر این کشور به شرح زیر است: متقاضی دارای یک طرح تجاری یا بیزنس پلن واقعی باشد که نیازهای بازار فعلی و بازار جدید را توصیف کند و در کنار آن اثبات کند که با طرح خود می تواند مزیت رقابتی ایجاد کند. این طرح تجاری بر اساس منابع موجود متقاضی باید واقع بینانه و قابل دستیابی باشد.
آزاده
سلام من 35 سالمه عضو بنیاد علمی نخبگان کشور هم هستم یه ایده تجاری خیلی خوب داشتم که در واقع اختراع هست میشه با همین ایده ام ویزا انگلیس بگیرم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام با توجه به شرایطی که میفرمایید علاوه بر ویزای استارتاپ ویزای مربوط به نخبگان و افراد خاص نیز برای شما مناسب می باشد لطفا جهت کسب راهنمایی و مشاوره دقیق با موسسه تماس حاصل فرمایید.
saeedeh badi
سلام روزتون بخیر طرح تجاری چه ویژگی هایی باید داشته باشه تا مورد قبول دولت انگلیش واقع بشه؟ من توی ایران یه استارتاپ در مورد روش های فروش با هزینه کمتر مصالح ساختمانی ارائه دادم اما هنوز به بهره برداری نرسیده میتونم روی همین موضوع کار کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود دوست عزیز طرح تجاری که ارائه میدید باید یک بیزنس پلن واقعی باشه که نیازهای بازار جدید را توصیف کند و اثبات کند که این طرح میتونه نیاز بازار رو برطرف کنه و توانایی رقابت با بقیه حریف ها رو هم خواهد داشت. منابع موجود متقاضی باید واقع بینانه و قابل دستیابی باشد. شما باید دارای مهارت‌، دانش، تجربه کافی داشته باشید. برای اینکه آیا بیزینس پلن شما طرح قوی هست یا خیر باید با جزئیات مشاوره تخصصی دریافت کنید لطفا برای دریافت مشاوره با شماره تماس های موسسه تماس حاصل فرمایید.
عاطفه خسروی
سلام من درخواست ویزای استارتاپ داده بودم به سفارت ریجکت شد دلیل ریجکتی رو نگفتن دلیلش چی هست اگه دوباره بفرستم شانس قبولی دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود دوست عزیز ریجکتی ویزا 10 دلیل اصلی داره که توی مقاله بهش اشاره شده که عبارتند از مدارک ناقص مناسب نبودن طرح تمکن مالی نا مناسب و... برای بررسی دقیق تر شرایط تان با شماره تماس های ما در ارتباط باشید .
hamed nabipur
سلام من میخواستم برای اخذ اقامت از طریق استارتاپ انگلیس اقدام کنم که طبق مشورت هایی که کردم شرایط استارتاپ این کشور مطلوب نیست این موضوع درسته چه کشوری رو برای جایگزیت معرفی می کنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز انتخاب یک کشور برای دریافت ویزا بستگی به ایده شما و... دارد اما از نظر مشکلات استارتاپ انگلیس معمولا بیش از 44% استارت آپ ها ظرف 5 سال ابتدایی با شکست مواجه خواهند شد و عدم امکان تمدید ویزای استارت آپ انگلستان پس از گذشت دو سال از جمله مهم ترین مشکلات این کشور می باشد در مورد کشور جایگزین نمی توان کشور خاصی را معرفی کرد اما هلند و کانادا در زمینه استارتاپ حمایت بسیاری را از مهاجرین دارند لطفا برای کسب راهنمایی دقیق با مشاوران ما در ارتباط باشید.
مشاوره رایگان