دانشگاه سابانجی ترکیه

30 آبان 1401 بدون نظر

تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه موضوع مورد بررسی ما در این مقاله است. دانشگاه سابانجی ترکیه Sabancı University، دانشگاهی خصوصی واقع در استانبول با سه دانشکده و همچنین رشته های بسیار متنوعی توسط این دانشگاه ارائه می شود که غالبا زیر شاخه های رشته مهندسی در این دانشگاه بیشتر است. شرایط دریافت بورسیه دانشگاه سابانجی در ترکیه چیست؟ میزان شهریه دانشگاه سابانجی برای شهروندان و دانشجویان خارجی به چه صورت است؟ به این سوالات در این نوشتار پاسخ داده خواهد شد. این مقاله با جستجو در سایت دانشگاه سابانجی ترکیه و به کمک وکلای محلی ترکیه به تحریر در آمده مبنی بر این نیست در این حیطه خدماتی به شما ارائه می گردد لذا خواهید توانست با مشاوران ما در موسسه mie ارتباط رایگان تلفنی بگیرید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ماتصویری از پردیس دانشگاه سابانجی ترکیه

معرفی دانشگاه سابانجی (Sabancı University)

ابتدای بحث خوب است به معرفی دانشگاه سابانجی (Sabancı University) پرداخته شود. این دانشگاه که در سال 1994 تأسیس شده است، در زمینی به مساحت 1.26 میلیون متر مربع قرار گرفته و از مرکز استانبول حدود 40 کیلومتر فاصله دارد. با پیشرفت روز افزون علم و فناوری و همچنین ساختارهای اجتماعی، جهان به افراد دارای دانش و مهارت های لازم برای یافتن شغل در هر نقطه از جهان باشند نیاز دارد. با آگاهی از این موضوع مهم، در سال 1994، گروه سابانجی تصمیم به تأسیس «دانشگاه جهانی» به رهبری بنیاد سابانجی گرفت. ایده تشکیل این دانشگاه که یکی از جامع ترین پروژه های مسئولیت اجتماعی گروه سابانجی در زمینه آموزش و تحصیل در ترکیه بود در تابستان 1995 در یک کنفرانس جستجو که در آن 50 دانشگاهی از 22 کشور و همچنین دانشجویان و نمایندگان بخش خصوصی در آن شرکت داشتند، شکل گرفت. با این حال این کنفرانس تنها آغاز کار بوده است که شروع یک فرآیند گسترده که طی آن مؤسسات آموزشی پیشرو در ترکیه و سراسر جهان مورد بررسی قرار گرفتند تا نحوه کار آنها و شناسایی اصولی که آنها را به موفقیت رسانده است را شناسایی نمایند.

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل


رنکینگ دانشگاه سابانجی ترکیه

رنکینگ دانشگاه سابانجی ترکیه در رده بندی بهترین دانشگاه های جهان در رتبه 953 قرار دارد. دانشگاه ها بر اساس عملکردهایشان، بر اساس مجموعه ای از شاخصه های برتری مورد قبول، به طور گسترده رتبه بندی می شوند.

سطح رتبه

رتبه

بهترین دانشگاه های جهان

953

تساوی بین بهترین دانشگاه های جهان

253

رتبه در بهترین دانشگاه های آسیا

16

رتبه بندی موضوعی (مهندسی)

599

 

شاخصه های رتبه بندی 2022-2023، از سیزده شاخصه برای محاسبه رتبه کلی این دانشگاه بین بهترین دانشگاه های جهان استفاده شد. در جدول زیر رتبه بندی این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه ها بر اساس هر شاخصه است.

سطح

رتبه

شهرت پژوهشی جهانی

339

شهرت تحقیقات منطقه ای

41

انتشارات

1623

کتب

994

همایش ها

1057

تاثیر استناد عادی

1410

کلیه استنادات

1644

تعداد انتشاراتی که در 10 درصد استنادات هستند

1613

همکاری بین المللی نسبت به کشور

624

تعداد مقالات پر استناد

1584

دانشکده های Sabancı University

دانشکده های Sabancı University شامل، هنر و علوم اجتماعی، دانشکده فنی مهندسی و علوم طبیعی است که به علاوه این ها یک دانشکده زبان نیز در این دانشگاه دایر است و دانشجویان دارای ویزای ترکیه می توانند به تحصیل در انها مشغول شوند. دانشکده هنر و علوم اجتماعی که در سال 2020 احداث شده است. در دانشکده هنر رشته هایی نظیر هنرهای تجسمی و طراحی ارتباطات بصری، به منظور اعطای مدرک کارشناسی هنر ارائه می شوند که علاوه بر این رشته ها، رشته های اقتصاد، مدیریت، علوم سیاسی و روابط بین الملل نیز در این دانشگاه تدریس می شوند. در دانشکده فنی مهندسی و علوم طبیعی، عموما رشته های مهندسی نظیر، مهندسی کامپیوتر، الکترونیک، مهندسی صنایع و مهندسی مکاترونیک و ... ارائه می شوند.

رشته های دانشگاه سابانجی

با بررسی های صورت گرفته، رشته های دانشگاه سابانجی به شرح ذیل است.

اقتصاد

مهندسی صنایع

مدیریت

علوم مواد و مهندسی نانو

علوم سیاسی و روابط بین الملل

مهندسی مکاترونیک

هنرهای تجسمی و طراحی ارتباطات بصری

زیست شناسی مولکولی و مهندسی زیست

مهندسی الکترونیک

امنیت سایبری

علوم مهندسی کامپیوتر

MBA حرفه ای

شرایط پذیرش دانشگاه سابانجی ترکیه و آزمون های ورودی

شرایط پذیرش دانشگاه سابانجی ترکیه (Sabancı University) و آزمون های ورودی سال تحصیلی 2022 و 2023 جهت اخذ پذیرش برای دانشجویانی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند، به شرح ذیل می باشد. برای اخذ پذیرش در ابتدای امر باید به صورت آنلاین، درخواست خود را ثبت نمایید.

 • قدم اول: قبل از درخواست آنلاین باید نسخه های اسکن شده هر یک از این اسناد لازم را برای آپلود آماده نمایید. تا هنگامی که تمامی مدارک بارگذاری و تمامی فیلدهای مورد نظر پر نشده باشد، نمی توانید درخواست را ارسال نمایید. درخواست های تکمیل شده به صورت مستمر بررسی می شوند و از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهند نمود. پس از پر کردن و ارسال فرم درخواست آنلاین، متقاضیان به صفحه پرداخت هزینه درخواست آنلاین هدایت خواهند شد. برای اینکه درخواست معتبر بوده و همچنین مورد ارزیابی واقع شود، باید هزینه 30 دلار پرداخت شود. هزینه درخواست تنها یک بار برای سال تحصیلی مربوطه پرداخت می شود و تحت هیچ شرایطی قابل استرداد نخواهد بود.
 • قدم دوم: حتما باید در ددلاین های مشخص شده توسط سایت رسمی دانشگاه اقدام به ارسال درخواست نمایید، معمولا برای هر ترم مشخص می شود که از چه تاریخی سایت برای ثبت درخواست پذیرش باز بوده و تا چه تاریخی ادامه دارد.

دانشگاه مذکور سالیانه ظرفیتی را تعیین نموده و بر اساس آن به پذیرش دانشجو می پردازد که این موضوع می تواند عرصه را برای ورود دانشجویان بین المللی به این دانشگاه خصوصی تنگ نماید. ظرفیت های تعیین شده در هر رشته به شرح زیر است (البته این ظرفیت ها ممکن است با توجه به تصمیمات دانشگاه تغییر کند):

مهندسی و علوم طبیعی

100

هنر و علوم اجتماعی

70

مدیریتی

70

مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش

 • رسید پرداخت هزینه درخواست
 • کپی مدرک دیپلم که با نمره معتبر پذیرفته شده توسط برنامه های کاربردی این دانشگاه
 • ترجمه (اگر به زبان دیگری به جای ترکی یا انگلیسی است، باید با ترجمه رسمی نیز ارائه شود)
 • ریز نمرات درسی، نمرات تمام دروس و نمرات اخذ شده در کل دوره دبیرستان، تایید شده توسط مرجع دبیرستان. درخواست باید دارای رونوشت رسمی بوده و به همراه آن اسکن شود.
 • نمره آزمون مهارت زبان که توسط دانشگاه مذکور پذیرفته شده باشد (این در صورتی است که قبلا گذرانده شده باشد).
 • توصیه نامه آکادمیک

اگر متقاضی تحصیلات متوسطه در ترکیه داشته یا ادامه دهد، مدارک زیر مورد نیاز است:

 • مجوز اقامت در ترکیه برای کسانی که اتباع خارجی هستند،
 • کپی کارت آبی یا نامه رسمی برای انصراف از تابعیت ترکیه برای کسانی که تابعیت ترکیه را ترک نموده اند،
 • کپی مجوز اقامت یا یک سند رسمی که حاکی از تاریخ اخذ پاسپورت ترکیه است مانند (Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği) و یا تصمیم دادگاه برای کسانی که پاسپورت ترکیه را از طرق دیگری به غیر از تولد در این کشور اخذ می نمایند.

مرحله بعدی بعد از ارسال تمامی مدارک دریافت ایمیل مبنی بر تصمیم دانشگاه برای پذیرش و یا عدم پذیرش می باشد. درخواست ها توسط هیات اداری دانشکده های مربوطه مورد ارزیابی خواهند گرفت. متقاضیان طی 4 الی 5 هفته پس از ارسال درخواست از طریق ایمیل از پیشرفت روند پذیرش مطلع خواهند شد. طبق اطلاعیه این دانشگاه دانشجویان باید از ارسال ایمیل برای این دانشگاه جهت پرسش از روند پذیرش خودداری نمایند.

مرحله بعد معادل سازی مدارک دیپلم است که بایستی مدرک دیپلمی که ارائه می دهید با مدرک دیپلم ترکیه تطابق داده شود.

دانشگاه کادیر هاس ترکیه

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه کادیر هاس ترکیه

در این مقاله ما جوانب دانشگاه کادیر هاس ترکیه را به شما خواهیم آموخت.

شرایط تحصیل در دانشگاه سابانجی در مقطع کارشناسی

شرایط تحصیل در دانشگاه سابانجی در مقطع کارشناسی را با دارا بودن دیپلم معادل ترکیه برای این دوره خواهد بود. از شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی، ارائه گواهی معادل سازی مطابق با قوانین مربوطه، برای کلیه دانشجویان بین المللی برای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم است. گواهی معادل سازی را باید به همراه سایر مدارک لازم در هنگام ثبت نام به دانشگاه ارائه دهند. گواهی معادل: گواهی معادل تایید کننده دیپلم دبیرستان است و مبنی بر این است که معادل مدارک تحصیلی در ترکیه می باشد. نکته مهم و قابل توجه: دانشجویانی که درخواست گواهی معادل سازی آنها توسط مقامات رسمی رد شود، مجاز به ثبت نام در هیچ دانشگاهی در ترکیه نخواهند بود.

شرایط تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد

جهت تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه با اهداف پرورش افراد در زمینه های سیاست های خارجی، زیست محیطی، انرژی، شهر سازی، بهداشت و رفاه اقدام به جذب دانشجو می نماید. این دانشگاه رشته های مختلفی را به زبان انگلیسی و ترکی ارائه می دهد. شرایط تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد به شرح ذیل است:

 • مدرک کارشناسی
 • انگیزه نامه
 • ارائه دو توصیه نامه از اساتید دارای اعتبار
 • رزومه کاری مرتبط
 • ارائه نمرات آزمون های GRE، ALES، GAT
 • مدارک مهارت های زبان (CPE، CAE، PTE Academic، TOFEL IBT، e-YDS، YDS یا YÖKDİL)

در مقطع کارشناسی امکان دریافت اسکالرشیپ نیز وجود دارد، اما شرایط آن به این شرح می باشد که متقاضیان بورسیه تحصیلات تکمیلی باید توسط هیات داوران پذیرفته شده و بر اساس سوابق تحصیلی و نمرات دانشجویان در امتحان پیشنهاد خواهند شد.

شرایط پذیرش دانشگاه سابانجی ترکیه در مقطع دکترا

شرایط پذیرش و تحصیل دکترا در ترکیه به این صورت است که یک هیاتی از اساتید راهنما و یا به عبارتی هیات داوران تشکیل خواهد شد و هر کدام از این اساتید رزومه فرد متقاضی را مورد بررسی قرار خواهند و در صورتی که رزومه متقاضی مورد تایید آنها بود خود را بعنوان سوپروایزر به دانشجو معرفی خواهند نمود. شرایط پذیرش چیست؟ داشتن یک رزومه عالی و داشتن یک پروپوزال مناسب و ارائه آن به این هیات و همچنین داشتن مقالات ISI بین المللی می باشد.

مدارک مورد نیاز برای درخواست

 • ثبت درخواست به صورت آنلاین (باید در ددلاین های مشخص شده اقدام به ارسال درخواست نمایید.
 • ارسال ریز نمرات که توسط موسسه رسمی قبلی که دانشجو در آنجا تحصیل می نمود.
 • انگیزه نامه ای که خلاصه ای از اهداف، برنامه ها، اهداف شغلی و انتظارات باشد.
 • بارگذاری آنلاین CV
 • ارائه دو توصیه نامه
 • نتایج مد نظر آزمون های زیر جهت پذیرش دانشجو:

آزمونها

دکترا برای دارندگان مدرک کارشناسی

دکترا برای دارندگان تحصیلات تکمیلی

e-ALES

ALES

حداقل امتیاز 80

حداقل امتیاز 65

GRE

حداقل امتیاز 160

حداقل امتیاز 153

GAT

حداقل امتیاز 80

حداقل امتیاز 65

 

از تاریخ آزمون های e-ALES و ALES نباید بیشتر از 5 سال گذشته باشد و مدت زمان انقضای آزمون GAT نباید بیش از 2 سال باشد.

در رابطه با پذیرش در دوره های دکترا در دانشگاه سابانجی ترکیه، لازم است که نمره معتبر یکی از آزمون های بین المللی زبان دیگری بجز زبان مادری متقاضیان، که به عنوان معادل آزمون های زبان خارجی مرکزی توسط شورای آموزش عالی ترکیه پذیرفته شده است، داشته باشند و یا یک آزمون بین المللی که معادل آزمون های زبان خارجی بین المللی است که توسط OSYM پذیرفته شده باشد. (تافل 80، PTE 69، CAE در سطح B، CPE در سطح C، e-YDS امتیاز 67)

شرایط تحصیل در دانشگاه سابانجی پزشکی و رشته های علوم پزشکی

شرایط تحصیل در دانشگاه سابانجی پزشکی و رشته های علوم پزشکی، به این صورت است که دانشجویان در ابتدا بایستی در کالج ها دوره آمادگی پزشکی را گذرانده و سپس در آزمون ورودی این دانشگاه برای پذیرش در رشته پزشکی پذیرفته شوند. برای پذیرش نیز باید یک آزمایش خون که در آن موارد، هموگرام (شمارش خون)، HbsAg، Anti-Hbs، Anti-Hbc IgG، Anti-Hav IgG، IgG ضد سرخک، IgG ضد اوریون، IgG ضد سرخجه مورد بررسی قرار گرفته باشند.

شهریه پزشکی دانشگاه سابانجی

تحصیل در رشته پزشکی، رشته کم هزینه ای نیست و این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی بوده و به طبع دانشگاه خصوصی هزینه های زیادی را در پی دارد. شهریه پزشکی دانشگاه سابانجی، در هر ترم حدود 19.500 دلار می باشد.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه سابانجی

تحصیل در این دانشگاه در ترکیه، علاوه بر شرایط مورد نیاز برای هر مقطع و هر رشته، شرط ویژه دیگری که دارد این است که شخص متقاضی باید دارای مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه سابانجی باشد و این موضوع را نیز مورد توجه قرار دهید که موارد ذکر شده در جدول زیر صرفا فقط یک حداقل نمره زبان برای پذیرش می باشد و لذا هر مقطع و هر رشته تحصیلی نیازمند داشتن مدرک زبان با سطح متناسب برای آن رشته و مقطع خواهد بود. با این اوصاف این فرصت نیز فراهم شده است که افرادی که مدرک زبان مورد نظر را ندارد می تواند در آزمون ورودی دانشگاه شرکت نماید.

مدرک زبان انگلیسی

حداقل امتیاز مورد نظر

آزمون آنلاین TOFEL IBT

78

PTE

48

CAE

B

CPE

C

YDS

e-YDS

YÖKDİL

e- YÖKDİL

65

 

ELATE

امتحان ELAE از 3 قسمت گرامر، واژگان و رایتینگ تشکیل شده است. بخش گرامر و واژگان 50 درصد و بخش نوشتار 50 درصد از نمره کل را تشکیل می دهد. هزینه امتحان رایگان است.

دانشگاه سابانجی ترکیه

ددلاین دانشگاه سابانجی و تاریخ های مهم

اینکه بدانیم در چه تاریخی باید برای ارسال تقاضا اقدام کنیم تا تقاضای ما مورد بررسی قرار گیرد بسیار مهم است. ددلاین دانشگاه سابانجی و تاریخ های مهم به صورت موردی در جدول زیر عنوان شده اند.

پذیرش ترم پاییز 2022-2023

 

ثبت نام دوره آنلاین

19 لغایت 22 سپتامبر 2022

اولین تاریخ ورود به خوابگاه

24 سپتامبر 2022

ثبت نام دانشگاه

27 لغایت 29 سپتامبر 2022

انتخاب واحد

28 لغایت 30 سپتامبر 2022

مهلت درخواست خوابگاه

11 سپتامبر 2022

مهلت پرداخت هزینه خوابگاه

7 اکتبر 2022

شروع دوره های MBA

3 اکتبر 2022

شروع عموم دوره ها

3 اکتبر 2022

تعطیلات ملی

28 لغایت 29 اکتبر 2022

مهلت حذف و اضافه

17 لغایت 18 اکتبر 2022

تعطیلات سال نو

1 ژانویه 2023

آخرین روز کلاس ها

6 ژانویه 2023

پایان دوره های MBA

6 ژانویه 2023

امتحانات نهایی

7 لغایت 20 ژانویه 2023

امتحانات نهایی MBA

14 لغایت 20 ژانویه 2023

 

پذیرش ترم بهار 2022-2023

 

ثبت نام دوره آنلاین

TBA

اولین تاریخ ورود به خوابگاه

11 فوریه 2023

هفته انتخاب واحد

14 لغایت 16 فوریه 2023

ثبت نام دانشگاه

14 لغایت 16 فوریه 2023

مهلت پرداخت خوابگاه

24 فوریه 2023

شروع دوره های MBA

20 فوریه 2023

حذف و اضافه

TBA

تعطیلات بهار

20 لغایت 23 آوریل 2023

تعطیلات ملی

1 و 19 مه 2023

آخرین روز کلاس ها

26 مه 2023

پایان دوره های MBA

26 مه 2023

امتحانات نهایی

29 مه لغایت 10 ژوئن 2023

امتحانات نهایی MBA

29 مه لغایت 10 ژوئن 2023

هزینه تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه

هزینه تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه، برای شهروندان در مقایسه با دانشجویان خارجی متفاوت است و به تبع هزینه شهریه دانشجویان بین المللی بیشتر از دانشجویان شهروند ترکیه می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه های تحصیل در ترکیه به لینک مربوطه مراجعه فرمایید.

تحصیل برای شهروند

هزینه شهریه به صورت سالانه

لیسانس

8.886 دلار

فوق لیسانس

7.375 دلار

تحصیل برای غیر شهروندان

 

لیسانس

19.500 دلار

فوق لیسانس

19.500 دلار

دکترا

19.500 دلار

هزینه زندگی دانشجویان Sabancı University

تحصیل در این کشور شاید این سوال را بر انگیزد که هزینه های زندگی در ترکیه برای دانشجویان به چه میزان است که طبق برآوردهای انجام شده در جدول زیر به این سوال پاسخ گفته ایم. هزینه زندگی دانشجویان Sabancı University، ماهیانه حدود 382 دلار الی 764 دلار می باشد که در جدول ذیل ریز جزئیات را مشاهده می فرمایید.

هزینه ماهانه زندگی به صورت میانگین

382 الی 764 دلار

هزینه خوابگاه

138 الی 252 دلار

غذا

113 الی 212 دلار

حمل ونقل

45 الی 83 دلار

ارتباطات و تاسیسات

47 الی 64 دلار

پوشاک

17 الی 64 دلار

ورزش و اوقات فراغت

22 الی 90 دلار

بورسیه دانشگاه سابانجی و شرایط پذیرش آن

بورسیه دانشگاه سابانجی و شرایط پذیرش آن با توجه به ارزیابی شرایط و موفقیت های تحصیلی متقاضیان و همچنین فعالیت های فوق برنامه و سهمیه بورسیه انجام می شود. هر متقاضی بین‌المللی که برای درخواست پذیرش می نماید، زمانی که شرایط درخواست را برآورده کند، به صورت خودکار برای اعطای بورسیه تحصیلی ترکیه ارزیابی خواهد شد. اما با این حال، این نکته را به خاطر داشته باشید که تعداد محدودی بورسیه در همه مقاطع اعطا می شود و به تبع رقابت بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد. بنابراین، نمرات و سطوح خاص تحصیلی، دانش و.. بورس تحصیلی را تضمین نمی کند. هنگام پر کردن فرم درخواست پذیرش، می توانید فیلد مربوطه را پر کنید به این عنوان که نشان دهید خواستار دریافت بورس تحصیلی هستید.

علاوه بر مواردی که در بالا عنوان شد این نکته را فراموش نکنید، زمانی که حداقل دو ترم تحصیلی را به عنوان SU با نمرات برجسته بگذرانید، فرصتی برای درخواست بورسیه برای شما بوجود خواهد آمد. لطفا توجه داشته باشید که سوابق تحصیلی، نامه های مراجع، نتایج امتحانات، ریز نمرات، نتایج مصاحبه و هر مدرکی که مبنی بر موفقیت تحصیلی شما باشد، مانند جوایز در مسابقات، هر گونه گواهینامه المپیاد توسط کمیته اعطا کننده بورسیه در نظر گرفته می شود. هنگامی که در طول پذیرش به شما بورسیه اعطا شد، این بورسیه تا اتمام دوره آموزشی عادی شما ادامه خواهد داشت. نکته مهم دیگر اینکه افرادی که زودتر برای این امر درخواست دهند در اولویت می باشند.

بورسیه دولت ترکیه

این بورسیه تمامی هزینه های تحصیل و زندگی در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را از ابتدای تحصیل تا انتهای تحصیل به علاوه دوره زبان پوشش خواهد داد. فرد باید در معدل دارای هفتاد درصد نمره کارشناسی، 75 درصد معدل ارشد و دکتری، برای برنامه های علوم پزشکی 90 درصد باشد. شرایط سنی برای هر دوره لحاظ شده.

خوابگاه دانشگاه سابانجی و امکانات رفاهی دانشگاه

خوابگاه دانشگاه سابانجی و امکانات رفاهی دانشگاه برای بعد از اعزام دانشجو به ترکیه، در این تیتر مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این خوابگاه ها همانند خانه ای برای دانشجویان طراحی شده‌اند، دارای کتابخانه بوده و همچنین مکان هایی را برای گذراندن اوقات فراغت دانشجو فراهم نموده است. تمام اتاق های خوابگاه دارای حمام، کمد و تلفن جداگانه برای هر دانشجو است. برای دانشجویان این فرصت فراهم است که به خط اینترنت خصوصی خود در اتاق خود متصل شوند و یا از اتصال اینترنت مشترک در سالن های مطالعه واقع در هر طبقه برای مطالعه استفاده نمایند. خوابگاه این دانشگاه دارای اتاق های مخصوص به تماشای تلویزیون در هر طبقه است. اتاق‌ها برای 2 یا 4 دانشجو ساخته شده‌اند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به ساکنین اجازه می‌دهند بدون مزاحمت‌های بیرونی درس بخوانند یا بخوابند.

شرایط اقامت پس از تحصیل در ترکیه در دانشگاه سابانجی

شرایط اقامت پس از تحصیل در ترکیه در دانشگاه سابانجی، به این صورت است که فرد باید در کمپانی های موجود در ترکیه و یا از طریق شرکت های کاریابی به جستجوی کار در ترکیه بپردازد و سپس اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل نماید. صرف تحصیل در کشور ترکیه و Sabancı University، آثار اقامتی نخواهد داشت زیرا یکی از ملزومات دریافت اقامت دائم برای اتباع بیگانه، پرداخت مالیات به دولت و همچنین پرداخت حق بیمه در آن کشور می باشد و ترکیه نیز از این امر مستثنی نیست. برای استخدام در ترکیه نیز باید نرخ بیکاری موجود در ترکیه را نیز مد نظر قرار دهید زیرا تا زمانی که نتوانید در این کشور کار پیدا کرده و یا از دیگر طرق دریافت اقامت دائم اقدام نمایید، نمی توانید اقامت خود را تبدیل کنید.

نمودار نرخ بیکاری ترکیه

در نمودارهای بالا نرخ بیکاری در ترکیه را در چند سال اخیر و سال 2022 مشاهده می فرمایید.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه سابانجی ترکیه هستید، اینجا کلیک کنید➡️


سوالات متداول

✅ شهریه دانشگاه سابانجی چقدر است؟

برای دانشجویان بین المللی، سالیانه 19.500 دلار می باشد.

✅ آیا دانشگاه سابانجی پزشکی را ارائه می دهد؟

بله و هچنین این رشته دارای آزمون ورودی است و هزینه تحصیل در این رشته حدود 19.500 دلار است.

✅ آیا دانشگاه سابانجی دارای خوابگاه است؟

بله این دانشگاه دارای خوابگاه بوده وامکانات رفاهی برای دانشجویان فراهم است.

✅ آیا دانشگاه سابانجی ظرفیت مشخصی دارد؟

بله، این دانشگاه در هر رشته ظرفیت مشخصی را اعلام می نماید.

سخن پایانی

دانشگاه سابانجی ترکیه در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفت. شرایط تحصیل در دانشگاه سابانجی Sabancı University، شرایطی است که در دیگر دانشگاه های ترکیه نیز وجود دارد. برای جمع بندی موضوع تحصیل در دانشگاه سابانجی باید خدمت شما عزیزان عنوان شود که تحصیل در ترکیه آثار اقامتی نداشته و برای دریافت اقامت این کشور و سپس پاسپورت آن باید اقامت خود را تبدیل نمایید، این نکته را باید در نظر داشته باشید که تبدیل اقامت به این صورت است که شما باید کار پیدا کنید و سپس اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نموده و با پرداخت بیمه و مالیات اقامت دائم این کشور را داشته باشید اما نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است که کشور ترکیه دارای نرخ بیکاری بالایی است و به عبارتی اتباع این کشور با بحران بیکاری روبرو هستند و شما به فرض تحصیل در یک رشته خاص نتوانید کار مرتبط در آن زمینه را پیدا نمایید عملاً فرصت های دیگر خود را برای مهاجرت از دست داده اید و با این اوصاف بهترین کار برای تحصیل در خارج از کشور که یک بستر مناسب برای ورود و سپس کاریابی و رسیدن به اقامت کشورهای دیگر است می توانید کشوری را انتخاب کنید که شرایط کاریابی درآن ها بهتر بوده و دانشگاه هایی را داشته باشند که برای ما تضمین یافتن کار پس از تحصیل را داشته باشند. شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات با مشاوران موسسه mie تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان