دانشگاه اطلس استانبول

13 اردیبهشت 1402 بدون نظر

دانشگاه اطلس استانبول از پرطرفدارترین دانشگاه های ترکیه است البته جای تعجب ندارد چون این دانشگاه بسیار با شکوه و پر عظمت است. دانشگاه اطلس استانبول دارای امکانات رفاهی بسیاری همچون باشگاه های ورزشی، کارگاه های تخصصی متناسب با هر رشته، آزمایشگاه های متعدد و بیمارستان های مدرن است. دانشگاه اطلس ترکیه تازه تاسیس است اما رنکینگ بالایی دارد به همین علت سالانه متقاضیان زیادی مجذوب این دانشگاه می شوند. Atlas University از لحاظ هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه شرایط مطلوبی را برای دانشجویان دارد. شما با خواندن این مقاله که به مباحث مرتبط در مورد دانشگاه اطلس استانبول می پردازید در این مقاله مطالب فقط برای اطلاعات بیشتر است و به معنی ارائه خدمات نیست همچنین تمامی مطالب با راهنمایی های وکلای محلی و سایت اصلی دانشگاه جمع آوری شده است. شما می توانید با موسسه مهاجرتی ام آی ای تماس بگیرد به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مادانشگاه اطلس استانبول

معرفی دانشگاه اطلس استانبول

برای تحصیل در ترکیه نیاز است در مورد دانشگاه های معتبر ترکیه اطلاعات لازمه را کسب کنید در ادامه این مقاله به معرفی دانشگاه اطلس استانبول می پردازیم. دانشکده اطلس یکی از دانشگاه های تازه تاسیس شده در استانبول ترکیه است. این دانشگاه در سال 2018 در شهر خوش آب و هوای استانبول ساخته شده است و سالانه علاقه مندان زیادی خواهان تحصیل در این دانشگاه هستند.

دانشگاه اطلس با توجه به تازه تاسیس بودنش رنکینگ بالایی دارد و این امر در ترکیه قابل توجه است. در سال های گذشته با پژوهش های انجام شده، این دانشگاه اعتبار زیادی در جوامع عمومی کسب کرده است. این دانشگاه تاپ ترین و پر طرفدارترین رشته ها را دارد و بد نیست بدانید برای نام گذاری این دانشگاه به احترام دانشجویان، همه پرسی تشکیل دادند و این نشانه اهمیت به دانشجو است. جدول زیر رتبه دانشگاه در رتبه بندی های جهانی نمایش می دهد:

رتبه ملی دانشگاه

205

رتبه قاره ای دانشگاه

4874

رتبه جهانی دانشگاه

20996

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل


پردیس دانشگاه اطلس استانبول کجاست؟

حتما برایتان سوال است که پردیس دانشگاه اطلس استانبول کجاست؟ پردیس دانشگاه اطلس در منطقه وادی استانبول قرار دارد و با فاصله کمی از مراکزی مانند تقسیم، شیشلی، سارییر، بشیکتاش، لونت و ماسلاک است و همچنین مجموعه ورزشی علی سامی ین در مجاورت استادیوم ترک تلکام، وادی استانبول قرارگرفته است. پردیس دانشگاه اطلس به مساحت تقریبی 110000 متر مربع است که شامل یک مرکز تحقیقاتی دندانپزشکی است که در زمینی به مساحت 75000 متر مربع، با ظرفیت 400 تخت، مجهز به فناوری مدرن و 18 (1 اتاق عمل هیبریدی) ساخته شده است، و می خواهد تجربه 20 ساله خود را با دانشجویان به اشتراک بگذارد. 19 آزمایشگاه تحقیقاتی آموزشی مدرن، کتابخانه 2500 متر مربعی، سالن کنفرانس 2 نفره با 600 اتاق ترجمه همزمان، کافه تریا / خیابان اجتماعی به مساحت 2500 متر و بیش از 1000 متر مربع سالن بدنسازی و مناطق فعالیت در فضای باز در دسترس دانشجویان خواهد بود.

دانشکده های Atlas University

5 مورد دانشکده های Atlas Universityو 1 مدرسه فنی حرفه ای، رشته ها و برنامه های متفاوتی ارائه کرده اند. این دانشکده ها بهترین و پر طرفدارترین رشته ها را دارند. در این دانشکده ها دانشجویان در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد تحصیل می کنند که بخش عمده آن ها را مقطع کارشناسی تشکیل داده است. این دانشکده ها عبارتند از:

 • دانشکده دندان پزشکی
 • دانشکده علوم بهداشتی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم اجتماعی و انسانی
 • دانشکده علوم طبیعی و مهندسی

رشته های دانشگاه اطلس استانبول

حتما شما هم دوست دارید بدانید چه رشته های در دانشگاه اطلس استانبول ارائه می شود. در ادامه به لیست رشته های دانشگاه اطلس استانبول می پردازیم، با توجه به سایت مرجع این دانشگاه رشته ها را برای شما مشخص کرده ایم:

رشته پزشکی

رشته گفتار درمانی

رشته دندان پزشکی

رشته ارگوتراپی

رشته مامایی

رشته مهندسی کامپیوتر

رشته پرستاری

رشته زبان و ادبیات انگلیسی

رشته روانشناسی

رشته مترجمی

 

رشته دندانپزشکی 5 سال و رشته پزشکی 6 ساله است و تمامی رشته های دیگر 4 ساله اند.

بیمارستان دانشگاه اطلس استانبول و شرایط پذیرش رشته های علوم پزشکی

دانشگاه اطلس استانبول مجهز به 2 بیمارستان مجزا با خدمات درمانی و بهداشتی با کیفیت جهت تحصیل پزشکی در ترکیه است. بیمارستان دانشکده پزشکی اطلس بیش از 20 سال است که بعنوان یک موسسه موفق، خدمات بهداشتی به بیماران ارائه میکند. این بیمارستان 18 اتاق عمل دارد. همچنین یک اتاق کنفرانس با ظرفیت 250 نفر در حال ارائه خدمات به دانشجویان است و به آن ها آموزش های علمی می دهد. این ساختمان به بهترین تجهیزات پزشکی روز دنیا مجهز است. پذیرش در این رشته در دانشگاه اطلس طبق اصولی که شورای آموزش عالی تعیین می کند انجام می شود، مدارک لازم در مدتی که ریاست دانشگاه تعیین و اعلام می کند انجام می شود. داوطلبی که به موقع اقدام نکند یا مدارک خواسته شده را تکمیل نکند حق ثبت نام را از دست می دهد. در خصوص وضعیت سربازی و سابقه کیفری بر اساس اظهارات داوطلب اقدام می شود.

بیمارستان adsuam دانشکده دندان پزشکی اطلس است که امکان تحصیل دندانپزشکی در ترکیه را فراهم کرده است. این بیمارستان نیز شبیه سازی شده از آزمایشگاه های مدرن دنیا است که با استفاده از بهترین دستگاه ها و بالاترین کیفیت مواد و روش درمانی نوین ارائه شده است. سلامت دهان و دندان از مهمترین عناصر سازنده زندگی سالم است. امروزه دندان پزشکان هم به علم پزشک عمومی آگاهی دارند هم به علم دهان و دندان. همین امر سبب شده است که دانشکده دندانپزشکی دانشگاه اطلس با واحدهای به روز، آزمایشگاه های فناورانه، کلینیک های مجهز و دانشگاهیان مجرب آماده است تا قدرت جدیدی به آموزش دندانپزشکی بیافزاید. در این دانشگاه به گونه ای برنامه ریزی شده است که دانش و سطح مهارت های حرفه ای دانشجویان را از سال اول افزایش دهد، طی 3 سال با اقدامات بالینی همراه شود و در یک بیمارستان مدرن دندانپزشکی واقع در خود دانشگاه تجربه کسب کنند، برای قبولی در این رشته، باید تحصیلات متوسطه ترکی یا تحصیلات معادل آن را در خارج از کشور گذرانده باشید و در آزمون ملی دوره کارشناس LYS نمره بالایی را کسب کنید. دانشجویان با توجه به نوع نمره MF-3 LYS و اصول تعیین شده توسط شورای عالی آموزش و پرورش در این برنامه پذیرفته می شوند.

دانشگاه آنکارا ترکیه

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه آنکارا ترکیه

در این مقاله ما جوانب دانشگاه آنکارا ترکیه را به شما خواهیم آموخت.

شرایط پذیرش دانشگاه اطلس استانبول

در ادامه این مقاله به شرایط پذیرش دانشگاه اطلس استانبول (Atlas University) می پردازیم، شرط اولیه پذیرش در این دانشگاه نیز مانند بقیه دانشگاه هایی ترکیه قبولی در آزمون  yos و آزمون sat است.

شما باید حداقل نمره زبان انگلیسی یا ترکی را کسب کنید و بعد از تکمیل کردن فرم و آماده سازی مدارک آن را به سایت های رسمی دانشگاه اطلس ارائه کنید. و منتظر بررسی پرونده خود باشید تا مراحل اخذ پذیرش برای شما انجام شود. مدرک زبان الزامی می باشد و نمرات آن برسی می شود. دانشگاه اطلس یک آزمون ورودی بصورت حضوری دارد برای سنجیدن مهارت های شما که از 100 نمره حداقل 70 را باید کسب کنید. جدول راهنمایی مدرک زبان قابل قبول در این دانشگاه:

نمره قبولی دانشگاه

مدرک زبان

79

TOEFL IBT

6.5

IELTS

67

PTE

مراحل اپلای در دانشگاه اطلس استانبول

در این بخش به مراحل اپلای در دانشگاه اطلس استانبول (Atlas University) می پردازیم:

 • مرحله اول: شرکت در آزمون ورودی یوس یا ست و کسب نمره قبولی در این آزمون.
 • مرحله دوم: بعد از تکمیل کردن فرم و آماده سازی مدارک، آن را به سایت رسمی دانشگاه اطلس ارائه می کنید.
 • مرحله سوم: فرم درخواست پذیرش در سایت را پر کنید. تمامی فرم ها توسط کمیته پذیرش دانشجویان بین المللی بررسی می شود.
 • مرحله چهارم: اگر شرایط اپلای گرفتن را داشته باشید، برای شما یک دعوت نامه تحصیلی ارسال می شود.
 • مرحله پنجم: در این مرحله باید پیش پرداخت را واریز کنید، پس از ارزیابی و تأیید درخواست اولیه شما، باید مبلغ 2000 دلار برای برنامه های دانشکده پزشکی و دندانپزشکی (ترکی)، 3.500 دلار برای برنامه های دانشکده پزشکی و دندانپزشکی (انگلیسی) و 500 دلار برای سایر دوره های کارشناسی، مقطع کاردانی پرداخت کنید. با وجود واریز وجه، در صورت عدم ثبت نام در مهلت تعیین شده و یا عدم رعایت شرایط ثبت نام، هزینه واریزی مسترد نخواهد شد زیرا کارمزد معامله محسوب می شود.
 • مرحله ششم: بعد از گرفتن دعوت نامه برای ویزای تحصیلی اقدام می کنید.

مدارک مورد نیاز اپلای در دانشگاه اطلس استانبول

حال به مدارک مورد نیاز اپلای در دانشگاه اطلس استانبول (Atlas University) در مقطع لیسانس می پردازیم:

 • ارائه مدرک دیپلم ترجمه شده
 • ارائه گواهینامه معادل دیپلم از وزارت آموزش ترکیه
 • ارائه کپی ریز نمرات دیپلم ترجمه شده
 • عکس بیومتریک پرسنلی
 • ارائه نتیجه آزمون یوس یا ست
 • ارائه مدرک زبان

برای اپلای در دانشگاه اطلس یا هر دانشگاه دیگری در ترکیه ارائه این مدارک الزامی می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی اطلس استانبول

برای آگاهی، از هزینه تحصیل در ترکیه برای دانشگاه خصوصی اطلس استانبول، می توانید از جدول زیر استفاده کنید. در جدول زیر شهریه کلیه رشته ها به صورت جداگانه بررسی شده است، بررسی شهریه های دانشگاه قبل از اپلای کردن از اساسی ترین امورات یک دانشجوی متقاضی است:

شهریه دانشگاه

رشته تحصیلی

7500 دلار

لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی

20000 دلار

دندان پزشکی

20000 دلار

پزشکی

7500 دلار

لیسانس پرستاری

7500 دلار

مهندسی نرم افزار

7500 دلار

مهندسی صنایع

پردیس دانشگاه اطلس استانبول

هزینه زندگی دانشجویان Istanbul Atlas University

یکی از مهم ترین بخش های مهاجرت تحصیلی دانستن هزینه زندگی دانشجویان Istanbul Atlas University است. در ادامه این مقاله  هزینه های زندگی در ترکیه  و همچنین نیازات اولیه زندگی دانشجویی می پردازیم. البته این هزینه ها مربوط به سال 2022 است و ممکن است در آینده تغییر کند. دانشجویان بین المللی حدود 400 تا 500 دلار در ماه برای سفر، اقامت، غذا، سرگرمی، تلفن و اینترنت و پوشاک هزینه کنند.

اقامت (با احتساب ودیعه اتاق)

1500-2000 دلار

حمل و نقل

300 دلار

غذا

1100 دلار

کتاب و لوازم التحریر

150 دلار

تاکسی از تکسیم به بشیکتاش

8 لیر

بلیط اتوبوس

1.5 لیر

بلیط مینی بوس از تکسیم به کادیکوی

5 لیر

بورسیه های دانشگاه اطلس استانبول

یکی از مهم ترین پارامتر های مهاجرت در این روزها بورسیه گرفتن است در ادامه به بورسیه های تحصیلی ترکیه برای دانشگاه اطلس استانبول (Atlas University) می پردازیم، جدول زیر کمک هزینه ها (کمک های نقدی و یا غیر نقدی است) که در رتبه بندی های زیر با توجه به نتایج YKS در دوره آموزشی عادی و به مدت 8 ماه در هر سال در چارچوب شرایط مشخص شده در استانبول به دانشجویان داده می شود:

دانشجویان جز 100 نفر برتر

6000 لیر

دانشجویان جز 500 نفر برتر

4000 لیر

دانشجویان جز 1000 اول

2000 لیر

 

سهمیه افرادی که بورسیه به آن ها تعلق می گیرد:

1.     افرادی که دانشجوی فارغ التحصیل رشته های موسسات آموزش متوسطه فنی و حرفه ای

10% تخفیف شهریه

2.     بستگان درجه یک شهدا

50% تخفیف شهریه

3.     جانبازان از کار افتاده و بستگان درجه یک آن ها

20% تخفیف شهریه

4.     ورزشکاران تیم ملی

20% تخفیف شهریه

 

این دانشگاه برنامه های تبادلات دانشجویی را انجام می دهد. تعدادی از این برنامه ها عبارتند از:

 • برنامه اراسموس: میزبان این برنامه کشور های آلمان، بلژیک، هلند و سوئد هستند. دانشجو باید یک سال را در دانشگاهی در یک کشور و سال بعد را در دانشگاه دیگری در کشور دیگری هستند. به هر دانشجو از 21 هزار تا 42 هزار دلار کمک بلا عوض داده می شود.
 • برنامه تبادل دانشجویی فارابی: این برنامه بورسیه تحصیلی است که در دانشگاه مقصد دریافت می شود.
 • برنامه تبادل دانشجویی مولانا: این بورسیه کمک هزینه با هدف تبادل دانشجویان و اساتید بین موسسات عالی ترکیه است.

خوابگاه دانشگاه اطلس استانبول

برای اپلای در دانشگاه و مهاجرت به ترکیه لازم است در مورد خوابگاه های آن اطلاعاتی را کسب کنید. در ادامه در مورد خوابگاه دانشگاه اطلس استانبول صحبت میکنیم. Atlas University خوابگاه ندارد اما خوابگاه های خصوصی را معرفی می کند. این خوابگاه ها از دو ساختمان 5 طبقه به نام های صفیه علی و اومرهالیسدمیر برای دختر و پسرها تشکیل شده است.

 • خوابگاه اومرهالیسدمیر: این خوابگاه در منطقه باغچه لی اولر قرار دارد، این خوابگاه مجهز به اتاق های 2 تا 4 نفره است و در هر طبقه توالت و حمام تعبیه شده است. همچنین کافه تریا، اتاق لباسشویی و بصورت مداوم اینترنت دارد.
 • خوابگاه صفیه علی: این خوابگاه نیز در 2 ساختمان در منطقه فاتح است. این خوابگاه هم در هر طبقه توالت و حمام تعبیه شده است و همچنین کافه تریا، اتاق لباسشویی، اتاق مطالعه و بصورت مداوم اینترنت دارد و 50 متر با دانشگاه پردیس اطلس فاصله دارد.
 • هزینه های خوابگاه بصورت ماهانه از 215 لیر تا 340 لیر تعیین شده است.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در ترکیه در دانشگاه Atlas

افرادی که برای تحصیل، این کشور را انتخاب می کنند حتما به شرایط اقامت دائم در ترکیه نیز فکر می کنند ما در اینجا درباره شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در ترکیه در دانشگاه Atlas پس از فارغ التحصیلی در ترکیه صحبت می کنیم. در ترکیه فرقی نمی کند برای تحصیل درچه رشته ای رفته اید شما پس از تحصیل در ترکیه فقط 10 روز فرصت دارید خاک ترکیه را ترک کنید. تنها راه ماندن در ترکیه تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت کاری و یافتن کار در ترکیه است، بعد از گذشت 5 سال کار و زندگی در ترکیه به صورت مداوم می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید. معمولا از دانشگاه های کشور ترکیه برای سکوی پرتاب برای رفتن به کشور های تاپ و پر طرفدار اروپایی است اما برخی افراد این کشور را به دلیل هم مرز بودن با ایران انتخاب می کنند و دوست دارند به ایران نزدیک باشند که راحت رفت و امد کنند.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه اطلس استانبول هستید، اینجا کلیک کنید➡️


سوالات متداول

✅ برای پذیرش در دانشگاه اطلس استانبول چگونه باید اقدام کرد؟

برای پذیرش در این دانشگاه مانند سایر دانشگاه های ترکیه باید آزمون ورودی بدهید و از طریق سایت رسمی دانشگاه اقدام کنید.

✅ مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه اطلس استانبول چیست؟

برای پذیرش در این دانشگاه ارائه مدرک دیپلم ترجمه شده، ارائه گواهینامه معادل دیپلم، از وزارت آموزش ترکیه، ارائه کپی ریز نمرات دیپلم ترجمه شده، عکس بیومتریک پرسنلی، ارائه نتیجه آزمون یوس یا ست، ارائه مدرک زبان الزامی است.

✅ بورسیه های دانشگاه Atlas استانبول چه نام دارند؟

بورسیه دانشگاه اطلس برخی با توجه به نتایج آزمون YKS داده می شود و برخی با توجه به شرایط های متفاوت از قبیل خانواده شهدا و جانباز، افراد دارای معلولیت و همچنین ورزشکاران تیم ملی را شامل می شود.

✅ دانشگاه اطلس استانبول مجهز به خوابگاه اختصاصی است؟

Atlas University خوابگاه ندارد اما خوابگاه های خصوصی را به دانشجویان معرفی می کنند.

سخن پایانی

دانشگاه اطلس استانبول (Atlas University) یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه است این دانشگاه امکانات رفاهی بسیار عالی در اختیار دانشجویان قرار داده است همچنین دانشگاه اطلس استانبول با وجود تازه تاسیس بودم دارای رنکینگ جهانی بالایی است. این دانشگاه مدرک معتبری دارد و جز دانشگاه های مدرن ترکیه شناخته شده است. سالانه متقاضیان زیادی علاقه مند به اپلای در این دانشگاه هستند اما درصد کمی از آن ها قبول می شوند. این دانشگاه حسن های زیادی دارد شما می توانید پس از تحصیل در این دانشگاه پر طرفدار برای خود کار پیدا کنید و یا برای ادامه تحصیل به کشور های دیگری اقدام کنید. ترکیه سکوی پرتاب خوبی برای طرفداران کشور هایی مانند: کانادا، امریکا، انگلستان و ... است. برای اطلاعات بیشتر با موسسه ملک پور تماس بگیرید و تمامی سوالات خود را بپرسید.

امتیاز 1 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان