مدارس بین المللی ترکیه

15 دی 1401 1 نظر

تحصیل در مدارس بین المللی ترکیه همواره در بین ایرانی ها مورد تقاضا بوده است. چرا که به علت شرایط خوب و سطح بالای مدارس این کشور نسبت به ایران، همواره بسیاری از خانواده های ایرانی تمایل دارند که فرزندان خود را برای تحصیل به ترکیه بفرستند. یکی دیگر از دلایلی که خانواده های ایرانی تمایل دارند فرزندان خود را برای تحصیل در مدارس بین المللی ترکیه اعزام نمایند، نزدیکی این کشور به ایران است. در این مقاله به صورت کامل در ارتباط با تحصیل در مدارس بین المللی ترکیه و مهم‌ترین مدارس بین المللی ترکیه صحبت خواهد شد. هر گونه سوالی در ارتباط با مدارس ترکیه و تحصیل ایرانیان در مدارس بین المللی ترکیه دارید، می توانید با موسسه MIE تماس بگیرید تا مشاورین ما به شما مشاوره رایگان ارائه دهند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مدارس بین المللی ترکیه

 

تحصیل در ترکیه

ترکیه به علت دارا بودن ویژگی های خاص از جمله موقعیت خاص جغرافیایی و نزدیکی به ایران و داشتن دانشگاه ها و مدارس معتبر، توجه بسیاری از ایرانیان را به خود جلب کرده اند. بسیاری از ایرانیان تمایل دارند که به نزدیک ترین کشور برای تحصیل که هزینه های مناسبی نیز داشته باشد، مهاجرت کنند که علاوه بر تحصیل و امکانات عالی راه آنان را برای ورود به کشورهای بهتر فراهم نماید. افراد مختلف با فرهنگ های متفاوت در سایر کشورهای جهان، به علت موقعیت خاص جغرافیایی ترکیه از روش های مختلف به این کشور مهاجرت می نمایند که تحصیل جزو روش های ارزان مهاجرت به ترکیه می باشد. در این مقاله به تحصیل در مدارس بین المللی ترکیه می پردازیم و اطلاعات کاملی در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

 

شرایط مدارس بین المللی ترکیه

بسیاری از والدین داشتن آینده روشن فرزندان را در تحصیل در خارج از کشور می بینند و ترکیه به دلیل نزدیکی با ایران می تواند گزینه بسیار مناسبی برای تحصیل باشد همچنین تحصیل در مدارس بین المللی ترکیه برای ایرانیان می تواند سکوی پرتاب و پلی برای رسیدن به اروپا و آمریکا شود. زبان تدریس در مدارس بین المللی ترکیه در اکثر مواقع انگلیسی می باشد و سطح اکثر این مدارس بسیار عالی است و کیفیت و امکانات این مدارس بسیار مناسب می باشد.

تفاوت تحصیل در مدارس بین المللی ترکیه با مدارس دولتی آن، در برنامه های تحصیلی ارائه شده می باشد. مدارس بین المللی ترکیه بیشتر بر اساس سیستم آموزشی آمریکا، فرانسه و انگلیس هستند البته می بایست هزینه های تحصیل در مدارس بین المللی ترکیه را مد نظر داشته باشید.

 

معرفی مدارس بین المللی ترکیه

در پاسخ به سوال، بهترین مدارس بین‌ المللی استانبول کدامند؟ می توان گفت که شهر استانبول دارای مدارس بین المللی بسیاری است که مهمترین مدرسه بین المللی استانبول، مدرسه ISTANBUL INTERNATIONAL COMMUNITY SCHOOL است که در سال 1911 تاسیس شده است و از برخی ملیت ها نظیر کره، انگلیس، آلمان و آمریکا دانش آموز می پذیرد و سیستم آموزسی این مدرسه آی ‌بی (IB) می باشد و متقاضیان 3 الی 18 سال می توانند برای تحصیل در این مدرسه بین المللی اقدام نمایند. زیان تحصیل در مدارس بین المللی علاوه بر انگلیسی به آلمانی و فرانسوی نیز می باشد. در زیر به معرفی برترین مدارس بین المللی ترکیه در این سه زبان می پردازیم.

برترین مدارس بین المللی آلمانی زبان ترکیه:

  • دبیرستان خصوصی آلمانی استانبول: این دبیرستان که در استانبول واقع شده است به عنوان زبان دوم، به متقاضیان زبان انگلیسی را آموزش می دهد. برخی از دروس این دبیرستان نظیر مطالعات و ادبیات به زبان ترکی ارائه می گردد.

برترین مدارس بین المللی انگلیسی زبان ترکیه:

  • کیستون: برنامه های آموزشی این مدرسه بر اساس مدارس کانادا می باشد و زبان فرانسه در کلاس های اضافه این مدرسه تدریس می شود. متقاضیان از سنین 3 الی 18 سال می توانند برای این مدرسه اقدام کنند.
  • یاس: این مدرسه یکی از مدارس خصوصی است که در آن برنامه درسی عربی ارائه می شود.

برترین مدارس بین المللی فرانسوی زبان ترکیه:

  • پیر لوتی: این مدرسه در استانبول قرار دارد و زبان تدریس در آن فرانسوی می باشد و زبان دومی که در این مدرسه تدریس می شود آنگلیسی است. مدرک ارائه شده در این مدرسه بر اساس استانداردهای فرانسه و دانشگاه های ایالتی آن است.
  • سنت لوزه: در این مدرسه نیز زبان تدریس اول فرانسوی و زبان تدریس دوم انگلیسی می باشد. توجه کنید که برخی از دروس نظیر مطالعات و ادبیات به زبان انگلیسی تدریس می شوند.
  • سنت پالچری: این دبیرستان یکی از دبیرستان های دو زبانه فرانسوی-ترکی می باشد که مدرک دیپلم آن دیپلم در مدارس فرانسوی است. تحصیل در این دبیرستان 5 ساله است.
 

شهریه مدارس بین المللی در ترکیه

از مهمترین مسائلی که می بایست در تحصیل در مدارس بین المللی ترکیه به آن توجه داشت، شهریه می باشد. با توجه به اینکه مدارس بین المللی متفاوتی در ترکیه وجود دارند و هر کدام از این مدارس امکانات خاصی را برای متقاضیان فراهم می آورند به طبع شهریه مدارس بین المللی ترکیه با یکدیگر متفاوت می باشد. به عنوان مثال مدارس انکای استانبول که بر اساس سیستم آمریکایی است، 83 هزار الی 90 هزار لیر به عنوان شهریه از دانش آموزان دریافت می کنند. مدارس بین ‌المللی جاسمین که بر اساس سیستم عربی-بریتانیایی است 25 هزار الی 45 هزار لیر را به عنوان شهریه دریافت می کند. مدرسه بین‌المللی بریتانیایی استانبول نیز که یکی از معروف ترین مدارس بین المللی ترکیه است دارای شهریه ای حدود 94 هزار الی 229 هزار لیر می باشد. همانطور که می بینید هر کدام از مدارس بین المللی بر اساس امکاناتی که در اختیار متقاضیان قرار می دهند، شهریه متفاوتی را دریافت می کنند، پیشنهاد می کنیم برای اطلاع دقیق از میزان شهریه مدرسه بین المللی مورد نظرتان به سایت آن مدرسه مراجعه نمایید.

 

نکات مهم در خصوص مدارس بین‌المللی در ترکیه

از مهمترین نکاتی که می بایست به آن دقت نمایید این می باشد که کشور ترکیه به متقاضیانی که در این کشور تحصیل نموده اند، پس از پایان تحصیل هیچ گونه اقامتی نمی دهد پس متقاضیان با تحصیل در مدارس بین المللی ترکیه نمی توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند و پس از اتمام تحصیلشان فقط 10 روز مجاز هستند در این کشور بمانند و می بایست در این مدت این کشور را ترک کنند و اگر پس از این مدت ترکیه را ترک نکنند مشمول پرداخت جریمه و گاهی عدم اجازه ورود دوباره به ترکیه تا مدت زمان مشخصی خواهند شد.

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، تحصیل در مدارس بین المللی ترکیه می تواند به عنوان پلی برای رسیدن به اروپا و آمریکا باشد. پس اگر در این مسیر نگران هزینه های تحصیل در مدارس بین المللی ترکیه هستید، می توانید با فراگیری زبان ترکی در مدارس دولتی این کشور به تحصیل بپردازید. هزینه مدارس دولتی این کشور بسیار ارزانتر از مدارس بین المللی ترکیه می باشد.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب مدارس بین المللی ترکیه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس مدیر موسسه ملک پور است استفاده نموده و در حد یک مشاور مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


 

سوالات متداول مدارس بین المللی ترکیه

✅زبان ندریس در مدارس بین المللی ترکیه چیست؟

زبان تدریس در مدارس بین المللی ترکیه، انگلیسی، آلمانی و فرانسوی می باشد.

✅رده سنی مناسب برای تحصیل در مدارس بین المللی ترکیه چقدر است؟

مدارس بین المللی ترکیه تمامی بازه سنی مناسب مدارس یعنی از سن 3 سال الی 18 سال را پذیرش می کنند.

✅هزینه تحصیل در مدرسه بین‌المللی بریتانیایی استانبول چقدر است؟

این مدرسه دارای شهریه ای حدود 94 هزار الی 229 هزار لیر می باشد.

✅زبان تدریس در دبیرستان سنت پالچری چیست؟

این دبیرستان دو زبانه فرانسوی- ترکی می باشد.

✅آیا مدارس ایرانی نیز در کشور ترکیه وجود دارد؟

بله دو مدرسه ایرانی در شهرهای آنکارا و استانبول هستند.

 

سخن پایانی درباره مدارس بین المللی ترکیه


در این مقاله در ارتباط با تحصیل در مدارس بین المللی ترکیه و شرایط و مدارک آن صحبت شد. همان گونه که دریافتید بسیاری از افراد و به خصوص ایرانی ها تمایل دارند به علت همسایگی ترکیه با ایران در این کشور تحصیل نمایند. بنابراین فرزندان خود را برای تحصیل به این کشور می فرستند چرا که نظام آموزشی قوی تری نسبت به ایران دارد و راه برای ورود به سایر کشور ها نیز برای آنان فراهم است. در صورتی که هرگونه سوالی در ارتباط با مهم‌ترین مدارس بین المللی استانبول و تدریس در مدارس بین المللی ترکیه دارید، می توانید با موسسه تماس بگیرید تا مشاورین ما به صورت کامل در این زمینه شما را راهنمایی کنند و اطلاعات کامل در اختیار شما قرار دهند.

امتیاز 4.8 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
انور بهیجی
سلام و عرض ادب.پسر من 15 ساله هست .میخواستم بدونم اخذ دیپلم از مدارس ترکیه چه مزایایی براش داره (چه مدارس دولتی و یا بین المللی) و اینکه آیا بدون داشتن اقامت والدین خود فرزند میتونه دو سال اخر دیپلم رو از مدارس بین المللی ترکیه بگیره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
فرزند بدون داشتن اقامت والدین می تواند برای تحصیل در ترکیه اقدام نماید. با تحصیل در ترکیه اگر قصد اخذ پذیرش از دانشگاه های کشورهای دیگر را داشته باشید این امر راحت تر از کشور ایران است. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه در تماس باشید.
مشاوره رایگان