هزینه زندگی در هامبورگ

بدون نظر

در نگاه بسیاری از متقاضیان مهاجرت، هزینه های زندگی در آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کاملاً مقرون به صرفه است. هرچند باید اشاره کرد که تمامی دانشجویان بین المللی مقداری پول برای تامین هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی نیاز دارند. در این راستا سعی داریم مکان هایی که برای زندگی در آلمان انتخاب می کنید که نقش مهمی در هزینه های ماهیانه شما ایفا می کنند بر اساس انتخاب محل سکونت و هزینه های جانبی را به شما عزیزان مطرح نماییم.اغلب مقالاتی که در خصوص هزینه زندگی در هامبورگ نوشته می‌شود فقط قیمت اجاره را در نظر می‌گیرند با این حال این موضوع برای تصمیم گیری عاقلانه کافی نیست. به همین جهت سعی داریم در این مقاله با ارائه یک نمای کلی از هزینه زندگی در هامبورگ موارد مختلف را در نظر بگیریم. لذا در صورت بروز هرگونه سوال در خصوص مهاجرت به آلمان شما عزیزان می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
هزینه زندگی در هامبورگ

متوسط هزینه های ماهانه زندگی در هامبورگ آلمان

هزینه زندگی در هامبورگ جز ۱۰ شهر گران قیمت آلمان تخمین زده می شود و آن را به یکی از گران ترین شهرهای آلمان تبدیل کرده است. به همین جهت می توان گفت متوسط هزینه های زندگی برای یک فرد در شهر هامبورگ حدود 1200 یورو در ماه می باشد. احتمالا یکی از چندین دلایل آن تراکم بالای جمعیت در این شهر و حضور شرکت های چند ملیتی باشد هر چند می توان گفت این موضوع باعث رونق و اقتصاد رو به رشد این شهر شده است. در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه زندگی در هامبورگ آشنا کنیم تا شما عزیزان بتوانید بر اساس بودجه و یا میانگین حقوق خود در آلمان در نظر بگیرید آیا انتخاب این شهر برای مهاجرت چشم انداز مناسبی برای شما خواهد داشت یا خیر اصولاً راهنمایی‌های ما به دانشجویان و مهاجران اجازه میدهد تا با بررسی هزینه زندگی در هامبورگ با واقعیت و شیوه زندگی در آلمان آشنا شوند.

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد راه های اخذ اقامت آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد راه های اخذ اقامت آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد راه های اخذ اقامت آلمان

هزینه زندگی دانشجویی در هامبورگ

بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در آلمان تمایل دارند قبل از درخواست تحصیل در آلمان به شرایط و هزینه زندگی دانشجویی در هر شهر بپردازند و با بررسی های به عمل آمده بتوانند مقصد مورد نظر خود را انتخاب کنند. از این رو سعی داریم به هزینه زندگی دانشجویی در هامبورگ بپردازیم و با شما عزیزان را به هزینه زندگی دانشجو در این شهر آشنا کنیم. خبر خوب اینکه دانشجویان می توانند از بهترین کیفیت آموزشی در این شهر و در عین حال با هزینه های پایین دانشگاه رو برو شوند و با استفاده از خوابگاه های دانشجویی در پرداخت هزینه های اسکان صرفه جویی کنند که در ادامه به این موارد مهم خواهیم پرداخت.

شهریه دانشگاه های شهر هامبورگ

سیستم آموزشی در هامبورگ توسط وزارت آموزش حرفه ای اداره می شود این شهر دارای ۲۲۱ مدرسه ابتدایی و ۱۸۸ مدرسه متوسطه می باشد همچنین در این شهر ۳۲ کتابخانه عمومی وجود دارد. ۱۹ دانشگاه در هامبورگ وجود دارد که بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو می‌تواند در رشته و مقاطع تحصیلی مختلف در دانشگاه تحصیل کنند که در این میان دانشگاه هامبورگ بزرگترین دانشگاه این شهر میباشد. از دیگر دانشگاه های قابل توجه در این شهر می توان به دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ و دانشگاه صنعتی هامبورگ و همینطور دانشگاه موسیقی تئاتر و دانشگاه حقوق نیز اشاره کرد. البته باید خاطر نشان کرد که دانشجویان با تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان نیاز به پرداخت شهریه دانشگاه ندارند و می توانند دوره های تحصیل خود را به زبان آلمانی ادامه دهند. اما با این حال دانشجویانی تمایل دارند در دانشگاه های بین المللی و دانشگاه های خصوصی آلمان تحصیل کنند و از مزایای تحصیل در این دانشگاه ها بهره مند شوند که در این صورت می توان گفت بسته به رشته تحصیلی ترمی بین 850 یورو الی 5000 یورو می بایست شهریه دانشگاه پرداخت کنند.

هزینه خوابگاه دانشجویی در هامبورگ

تقریبا تمامی دانشگاه های آلمان دارای مسکن دانشجویی می باشند و در اختیار دانشجویان بالاخص دانشجویان سال اول قرار می دهند. بنابراین دانشجویان داخلی و دانشجویان بین المللی این شانس را دارند که در زمان درخواست پذیرش از دانشگاه مورد نظر در هامبورگ درخواست خوابگاه دانشجویی را داشته باشند. اما هزینه خوابگاه دانشجویی در آلمان و شهر هامبورگ معمولا حدود 350 الی 500 یورور در ماه می باشد البته در برخی از موارد دانشجویان می بایست بسته به محل خوابگاه و امکانات رفاهی حدود 700 یورو در ماه هزینه خوابگاه دانشجویی پرداخت کنند.

هزینه اجاره خانه در هامبورگ

کشور آلمان به دلیل اقتصاد پایدار و ثبات در بازار املاک و مستغلات توانسته شرایط متعادلی را برای متقاضیان فراهم کند. شاید این موضوع یکی از دلایلی است که بیشتر افراد در شهر هامبورگ اجاره نشین هستند.

میانگین اجاره در هامبورگ

قیمت

اتاق خصوصی

519

استدیو

766

آپارتمان

1.049

 

هزینه خرید خانه در هامبورگ

قیمت ملک در هامبورگ به وضعیت و موقعیت آن بستگی دارد که این دو عامل سبب مشخص شدن قیمت ملک و تصمیم گیری در خرید و فروش آن می باشد اما به طور کلی می توان گفت بازار املاک و مستغلات در هامبورگ دارای ثبات می باشد با این حال بیشتر افراد معمولاً در اطراف مرکز شهر و در امتداد دریاچه متقاضی خرید ملک می باشند. در چند سال گذشته قیمت ملک با افزایش سطح درآمد و افزایش تقاضا نرخ بالاتری را تجربه کرده است. اصولاً منابع زیادی برای کمک به متقاضیان جهت خرید ملک در آلمان شهر هامبورگ وجود دارد که آنان می توانند قبل از خرید ملک در خصوص خرید ملک سازمان های مربوطه مشورت کرده و راهنمایی گیرند. اما در ادامه در خصوص قیمت های ملک در هامبورگ اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

بهترین شهرهای آلمان

این مقاله را از دست ندهید: بهترین شهرهای آلمان

در این مقاله ما بهترین شهرهای آلمان را به شما خواهیم آموخت.

قیمت انرژی های مصرفی در هامبورگ (برق، گاز، آب)

مهاجران پس از نقل مکان به خانه یا محل کار جدید باید موارد مهمی اعم از هزینه های انرژی مصرفی در هامبورگ را مورد بررسی قرار دهند. به طور مثال می‌توان گفت و برق و گاز در آلمان خصوصی شده است و افراد می توانند از طیف وسیعی از ارائه دهندگان خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند. به طور معمول تمام افرادی که در هامبورگ زندگی می کنند هزینه های آب و برق خود را به صورت ماهانه پرداخت می نمایند و هر هزینه اضافی به صورت سالانه و یکبار پرداخت میشود. در این راستا در قالب یک جدول هزینه های مربوط به انرژی های مصرفی در هامبورگ را مطرح خواهیم کرد.

هزینه های مصرفی برای یک آپارتمان 85 متری (آب، برق، گاز و ...)

287.69

تعرفه تلفن همراه

0.10

اینترنت نامحدود

37.92

 

هزینه حمل و نقل در هامبورگ

در زمان رفت و آمد و برای پیمایش می توانید از سیستم حمل و نقل عمومی وسیع هامبورگ بهره مند شوید و از شبکه کارآمد خطوط متروبا 33 خط ریلی، اتوبوس های تک محور، دو محور و سه محور، کشتی و همچنین دوچرخه می توانید استفاده کنید. در واقع حمل و نقل عمومی در هامبورگ شامل اتوبوس مترو و قطار سبک قطار شهری و خدماتی از قبیل تاکسی برای عموم برای سالمندان و برای افراد دارای معلولیت میباشد. لازم به ذکر است در هامبورگ قطارها و اتوبوس ها به طور مرتب حداقل هر ۲۰ دقیقه یک بار تا اواخر عصر حرکت می کنند اما در ساعات شلوغ شهر بیشتر قطار ها هر ۵ دقیقه و بیشتر اتوبوس ها هر ۱۰ دقیقه یک بار حرکت می کنند. هزینه حمل و نقل عمومی در هامبورگ مانند بسیاری از شهرهای دیگر بر اساس فاصله و میزان ترافیک تردد سازماندهی شده است. از این رو افراد می توانند بر اساس نیاز خود بلیط های حمل و نقل عمومی را به صورت یک طرفه، روزانه، یک ماهه و یا حتی یک ساله نیز تهیه کنند. در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه حمل و نقل در هامبورگ می توانید به جدول زیر مراجعه نمایید.

بلیط یک طرفه

3.26

بلیط یک ماهه

90

شرع تاکسی

3.5

مسافت 1 کیلومتر با تاکسی

30.90

1 لیتر بنزین

2.20

 

هزینه خورد و خوراک و مواد غذایی در هامبورگ

خرید و تهیه مواد غذایی بخش مهمی از بودجه هفتگی هر شخص را در بر میگیرد و اهمیت دارد که تهیه آن را در محاسبات هزینه های زندگی خود لحاظ کنید. از این رو سعی داریم در این قسمت در خصوص هزینه خورد و خوارک و مواد غذایی در هامبورگ اطلاعاتی را در اختیار شما همراهان قرار دهیم.

رستوران ارزان قیمت برای یک نفر

13

غذا برای دو نفر در رستوران میان زده

58

کاپوچینو

3.15

0.33 لیتر نوشابه

2.28

0.33 آب

1.94

1 لیتر شیر

1.06

500 گرم نان

2.32

1 کیلوگرم برنج

2.05

12 عدد تخم مرغ

3.73

1 کیلو پنیر

10.73

1 کیلو مرغ

7.70

1 کیلو سیب

2.81

1 کیلو موز

1.71

1 کیلو پرتغال

2.20

1 کیلو سیب زمینی

1.43

1 کیلو پیاز

0.89

1.5 لیتر آب

0.67

 

نمایی از شهر هامبورگ برای مخارج

قیمت پوشاک در هامبورگ

قیمت پوشاک و اقلام مورد نیاز به طور کلی بر اساس سطح قیمت شهر تعیین شده است. از آنجایی که می توان گفت از هامبورگ به عنوان یک شهر گران یاد می شود این موضوع نیز در برخی از بخش ها منعکس می شود و بسته به محل خرید ممکن است قیمت ها متفاوت باشد. اما یکی دیگر از الزامات ضروری زندگی تهیه پوشاک می باشد که در این میان افراد می بایست بخشی از درآمد خود را صرف تهیه پوشاک کنند. بنابراین افراد چه بر اساس نیاز چه بر اساس مد به دنبال لباس های مورد نیاز خود هستند. در این میان بازارهای متنوعی در هامبورگ وجود دارد و افراد می توانند بر اساس منطقه و فروشگاه مورد نظر اقدام به تهیه و خرید پوشاک نمایند. اما به طور کلی می توان گفت متوسط قیمت پوشاک در هامبورگ به طور مثال برای یک شلوار جین معادل 86 یورو و قیمت یک جفت کفش چرم مردانه 143 یورو و قیمت یک لباس تابستانه 42 یورو می باشد.

هزینه خدمات تفریحی در هامبورگ

همواره مهاجرین به دنبال کشور و شهری جهت ایجاد یک زندگی ایده آل هستند و تمایل دارند که یک زندگی با کیفیت و مرفه ای را تجربه کنند. بنابراین می توان گفت شهر هامبورگ از این قاعده مستثنا نیست و زندگی در این شهر دائما در جنب و جوش می باشد و بحث خدمات تفریحی موضوعی جدا نشدنی از این شهر می باشد. تفریحاتی که تمایل سلیقه ها را در بر می گیرد. در واقع مردم می توانند از تفریحاتی ابی، فرهنگی، هنری، ورزشی و... بهره مند شوند که در ادامه بخشی از آن را خدمت شما معرفی خواهیم کرد.

هزینه باشگاه بدنسازی برای یک فرد بزرگسال به صورت ماهانه

46.52

1 صندلی در سینما

16

اجاره زمین تنیس (1 ساعت در آخر هفته )

27.57

2 صندلی تئاتر

124

هزینه خدمات درمانی و بیمه در هامبورگ

بیمه مراقبت های بهداشتی طبق قوانین در آلمان اجباری است و این بدان معنی این که همگی افراد باید در هنگام تعیین بودجه خود برای بهره مندی از شرایط مناسب زندگی در هامبورگ و مهاجرت به آلمان هزینه های خدمات درمانی و بیمه را محاسبه کنند. اکثر مردم و حتی دانشجویان می توانند از بیمه مراقبت های بهداشتی عمومی استفاده کنند، اما با این حال برخی از افراد تمایل دارند یک بیمه خصوصی را برای بهره مندی از خدمات درمانی و بیمه در هامبورگ استفاده کنند. از این رو می توان گفت هزینه پوشش بیمه و خدمات درمانی در هامبورگ بسته به شرایط و حق بیمه افراد می تواند از 80 یورو الی 1500 یورو در ماه متغیر و متفاوت باشد.

مقایسه هزینه زندگی در شهرهای آلمان با هامبورگ

هامبورگ پس از شهر برلین دومین شهر بزرگ آلمان است و جمعیتی در حدود ۱.۸ میلیون نفر دارد. این شهر بر روی رودخانه البه واقع شده و دارای موقعیتی زیبا است. در واقع از شهر هامبورگ به عنوان سومین بندر بزرگ در اروپا یاد می شود این شهر یک مرکز تجاری و صنعتی است که بسیاری از شرکت‌های داخلی و چند ملیتی را در خود گنجانده است. هامبورگ را به عنوان یک محل قدیمی بورس اوراق بهادار کشور و قدیمی ترین بانک تجاری جهان می‌شناسند همچنین شهر یک مقصد برتر گردشگری و فرهنگی می باشد. همواره می توان از شهر هامبورگ به عنوان یک مقصد مناسب برای زندگی یاد کرد چرا که کیفیت زندگی در این شهر بسیار بالاست و در نقطه مقابل آن هزینه های بالایی برای زندگی در این شهر نیاز می باشد. برای اینکه احساس بهتری نسبت به هزینه های زندگی در هامبورگ داشته باشید، اغلب می توانید این شهر ها با دیگر شهر های آلمان مقایسه کنید. در این مورد سعی داریم هامبورگ را با برلین مقایسه کنیم. هامبورگ دارای تراکم جمعیت بیشتری است که از مردمان آن از نظر اقتصادی در وضعیت بهتری قرار دارند و رشد اقتصادی در این شهر قوی می باشد. ناگفته نماند که همین قدرت خرید بالا در هامبورگ باعث افزایش هزینه های زندگی در این شهر شده است. در بررسی دقیق تر می توان گفت هزینه های حمل و نقل 47 درصد و هزینه های خوراک 10 درصد نسبت به برلین بیشتر است.

هزینه ها در هامبورگ

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب هزینه زندگی در هامبورگ هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا زندگی در هامبورگ آلمان گران است؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت در مقایسه با سایر شهر های آلمان، هامبورگ جز شهر های اصلی می باشد که هزینه های زندگی در آن بالاست.

هزینه زندگی در آلمان در ماه چقدر است؟

هزینه زندگی برای یک فرد در آلمان حدود بین 800 الی 1000 یورو در ماه می باشد.

آیا مهاجرت به هامبورگ ارزش دارد؟

با در نظر گرفتن اینکه هامبورگ یک شهر شناخته شده و یکی از قطب های صنعتی در آلمان می باشد شانس کار و تجارت پر سود در این شهر بالا می باشد.

آیا زندگی در هامبورگ آلمان امن است؟

با توجه به تراکم جمعیت و نسبت به دیگر شهرهای آلمان از شرایط امنیت نسبی برخودار است.

سخن پایانی

بیشتر متقاضیان در زمان بررسی هزینه زندگی در هامبورگ تنها با قیمت اجاره و خرید ملک در هامبورگ مواجه می شدند. به همین جهت بر آن شدیم تا بر اساس نیاز شما عزیزان مقاله ای جامع در خصوص هزینه زندگی در هامبورگ را گردآوری نماییم و پیرامون آن به مسائل مهمی چون متوسط هزینه های ماهانه زندگی در هامبورگ آلمان، شهریه دانشگاه های شهر هامبورگ، هزینه خوابگاه دانشجویی در هامبورگ، هزینه اجاره خانه در هامبورگ، هزینه خرید خانه در هامبورگ،قیمت انرژی های مصرفی در هامبورگ، هزینه حمل و نقل در هامبورگ، هزینه خورد و خوراک و مواد غذایی در هامبورگ و هزینه خدمات درمانی و بیمه در هامبورگ بپزداریم. بنابراین امید است با نگارش این مقاله توانسته باشیم بخشی از سوالا ت شما عزیزان را پاسخ دیهم. چنانچه پس از مطالعه این مقاله با سوال و یا ابهامی رو برو شدید می توانید در پایان این مقاله سوالات خود را مطرح نموده وپاسخ آن را در کمترین زمان ممکن دریافت نمایید و یا از طریق تماس تلفنی به کارشناسان موسسه MIE از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

امتیاز 3.5 از 5 ( 11 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان