هزینه زندگی در فرانکفورت

بدون نظر

کشور آلمان جهت اخذ اقامت و مهاجرت در اروپا یکی از بهترین کشور ها محسوب می شود. فرانکفورت یکی از شهر های بزرگ و مهم آلمان می باشد که متقاضیان جهت تحصیل در دانشگاه ها و مدارس این شهر و همچنین افرادی که تخصص و حرفه کاری دارند این شهر را انتخاب می کنند و هزینه زندگی در فرانکفورت برایشان مهم است. فرانکفورت بزرگترین شهر در ایالت هسن می باشد و همچنین در سال ١٨٦٦ میلادی یکی از مهم ترین شهر های روم باستان بوده است. شهر فرانکفورت از نظر مالی از مهم ترین شهرهای اروپا محسوب می شود که این امر به این دلیل است که بانک های اروپایی مهم آلمانی در این شهر قرار دارند. فرانکفورت به عنوان یکی از مهمترین شهرهای فرهنگی در کشور آلمان محسوب می شود زیرا دانشگاه های بین المللی و دانش سراهای صنعتی مهم در این شهر وجود دارند. فرانک نام قومی آلمانی بوده است که در شهر فرانکفورت زندگی میکرده اند به همین بعد ها این شهر را فرانکفورت نامیده اند. وجود موزه های زیاد و همچنین بازدید آسمان خراش در این شهر از جاذبه های گردشگری و توریستی می باشد. زبان اصلی مردم این شهر آلمانی و واحد پول آن یورو می باشد. در این مقاله سعی بر این است هزینه زندگی در فرانکفورت، هزینه های حمل و نقل، خوراک، پوشاک، خدمات تفریحی، درمانی، هزینه خرید و اجاره ملک، هزینه دانشگاه و خوابگاه و… مورد توجه و بررسی قرار گیرد. عزیزانی که تمایل به زندگی، تحصیل و کار در آلمان را دارند و شهر فرانکفورت را مقصد خود قرار داده اند جهت بررسی هزینه های زندگی در فرانکفورت تا پایان این مقاله ما را همراهی نمایند. چنانچه عزیزان نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی مجدد داشتند می توانند با مشاورین و متخصصین موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایند و از مشاوره رایگان بهره مند شوند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
هزینه زندگی در فرانکفورت

متوسط هزینه های ماهانه زندگی در فرانکفورت آلمان

معمولا به طور متوسط مخارج زندگی در فرانکفورت برای یک شخص یک نفره با یک خانواده چندین نفره متفاوت می باشد. به گونه ای که مخارج زندگی یک نفر با هزینه های زندگی چند نفر قابل مقایسه نمی باشد، به همین خاطر اشخاصی که فرانکفورت را برای زندگی انتخاب میکنند باید نسبت به مخارج زندگی در این شهر آگاه باشند. اگر بخواهیم برای یک خانواده چهار نفره به طور میانگین هزینه زندگی در فرانکفورت را در نظر بگیریم هزینه ای در حدود ٢٩٩٤ یورو در ماه که این میزان هزینه بدون هزینه اجاره ملک در نظر گرفته شده که لازم به ذکر است با اضافه شدن هزینه ملک افزایش می یابد. هزینه اجاره ملک با توجه متراژ ملک، منطقه سکونت، متفاوت می باشد. هزینه زندگی در فرانکفورت برای یک نفر در ماه به صورت متوسط حدود ٨٨١٣٥ یورو می باشد و این مقدار هزینه بدون در نظر گرفتن اجاره ملک است. به طور میانگین هزینه های زندگی در فرانکفورت با توجه سبک و زندگی افراد متفاوت می باشد و این مقدار هزینه های ذکر شده ممکن است بیشتر و یا حتی کمتر شوند.

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد راه های اخذ اقامت آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد راه های اخذ اقامت آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد راه های اخذ اقامت آلمان

هزینه زندگی دانشجویی در فرانکفورت

متقاضیانی که تمایل به زندگی و تحصیل در شهر فرانکفورت را دارند باید قبل از مهاجرت از هزینه زندگی در فرانکفورت و همچنین هزینه های تحصیل در این شهر آگاه باشند زیرا فرانکفورت یکی از بهترین شهرهای آلمان و گران و بزرگ محسوب می شود به همین خاطر دانستن مخارج زندگی در فرانکفورت قبل از مهاجرت به این شهر امر مهمی است که باید به آن بپردازید. به طور میانگین و معمول مخارج زندگی دانشجویی در شهر فرانکفورت حدود ٨٠٠ تا ١٢٠٠ یورو در طول یک ماه می باشد که این میزان هزینه با توجه به سطح و سبک زندگی هر فرد و همچنین سکونت در خانه و یا خوابگاه متفاوت و قابل تغییر می باشد.

شهریه دانشگاه های شهر فرانکفورت

یکی از موضوعات مهم جهت تحصیل برای دانشجویان مطلع شدن از هزینه تحصیل در آلمان و هزینه زندگی در فرانکفورت می باشد. با در نظر گرفتن تنوع و گسترده بودن دانشگاه های فرانکفورت میزان شهریه دانشگاه با توجه به مقطع و رشته تحصیلی و اینکه دانشگاه مورد نظر جزو دانشگاه های دولتی باشد یا خصوصی متغیر و قابل تغییر است. در جدول زیر میزان شهریه دانشگاه ها در فرانکفورت را بررسی میکنیم:

اسامی دانشگاه ها

میزان شهریه به یورو

دانشکده مالی و مدیدریت فرانکفورت

Frankfurt school of finance and management

19500 تا 3675

دانشگاه علوم کاربردی فرانکفورت

Frankfurt university of applied sciences

4975

دانشگاه گوته فرانکفورت

Goethe university frankfurt

10000

دانشگاه رسانه، ارتباطات و اقتصاد

HMKW Hochschule fur medien

Kommunikation und wirtschaft

4175

دانشگاه بین المللی عملی کاربردی IU

IU international university of applied sciences

4211

دانشکده مدیریت و فناوری بین المللی پروادبس

Provadis school of international management and technology

4898

دانشگاه اروپا ویادرینا

Europe university viadrina

3917

 

هزینه خوابگاه دانشجویی در فرانکفورت

دانشگاه های فرانکفورت شرایط و امکانات معقول و مناسبی را برای متقاضیان فراهم کرده است اما وجود خوابگاه برای دانشجویان در این دانشگاه محدود می باشد و امکان اسکان از این خوابگاه ها معمولا برای دانشجویی می باشد که سطح علمی بالایی را برخوردار هستند. لازم به ذکر است که دانشجویان جهت بهره بری از امکانات و اسکان در این خوابگاه ها باید هزینه پرداخت کنند و نسبت به هزینه زندگی در فرانکفورت و هزینه خوابگاه آگاه باشند. هزینه استفاده و اسکان در خوابگاه های دولتی حدود ٢٥٠ الی ٣٥٠ یورو و همچنین خوابگاه های خصوصی ٣٠٠ الی ٤٠٠ یورو برای یک سال می باشد. در این دانشگاه تدریس به زبان انگلیسی و آلمانی می باشد. دانشجویانی که تمایل دارند در این دانشگاه به زبان آلمانی تحصیل کنند باید دارای یکی از مدرک زبان های آلمانی Test Daft — DHS و گواهینامه GDS را دارا باشند.

هزینه اجاره خانه در فرانکفورت

هزینه اجاره خانه در فرانکفورت یکی از بزرگترین و اصلی ترین دغدغه ها برای هر دانشجویی جستجوی مکانی است با اجاره بهای معقول و مناسب. اجاره خانه حوزه مراکز شهری آلمان بسیار گران است. شهر فرانکفورت در کشور آلمان هم جزو شهرهای گران در این کشور محسوب می شود. متقاضیانی که قصد دارند به کشور آلمان مهاجرت کنند و زندگی را در شهر فرانکفورت تجربه کنند باید هزینه زندگی در فرانکفورت را مورد بررسی قرار دهند و قیمت اجاره خانه بدانند. یکی از موارد بسیار مهم قبل از مهاجرت به آلمان آگاهی از هزینه های زندگی و اجاره ملک می باشد. در خصوص هزینه های اجاره خانه باید توجه داشته باشید که متراژ خانه مورد نظر و همچنین منطقه ای که ملک در آن قرار دارد و نوساز یا قدیمی بودن آن ملک قابل تغییر می باشد. در لیست زیر به صورت کلی هزینه ی قیمت اجاره خانه در فرانکفورت بیان شده است:

اجاره خانه یک خوابه در مرکز شهر

١٠٥٨.٨٥ یورو

اجاره خانه یک خوابه در خارج از شهر

٨٣٣.١٨ یورو

اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

١٨٩٧.٨٢ یورو

اجاره آپارتمان سه خوابه خارج از شهر

١٤٧٢.٠٨ یورو

 

کلیه هزینه ها به برای مدت یک سال ذکر شده است.

بلو کارت آلمان

این مقاله را از دست ندهید: بلو کارت آلمان

در این مقاله ما جوانب بلو کارت آلمان را به شما خواهیم آموخت.

هزینه خرید خانه در فرانکفورت

آلمان یکی از کشور های اتحادیه اروپا است که یکی ازقوی ترین اقتصادهای دنیا رو مختص خود کرده است. هر ساله افراد بسیار زیادی جهت تحصیل و زندگی به این کشور مهاجرت میکنند و راه های متفاوتی از جمله تحصیل، کار، و سرمایه گذاری میتوانند مسیر ورود شما به این کشور باشند. شهر فرانکفورت بزرگترین شهر در ایالت هسن می باشد و همچنین از نظر ارزش گذاری در بازار دهمین شهر بزرگ در جهان شناخته شده است. شهر فرانکفورت بیشتر از ٢.٣ میلیون نفر جمعیت دارد و پنجمین شهر بزرگ در کشور آلمان می باشد. در کشور آلمان به دلیل اقتصاد قوی و رو به رشد قیمت ملک و مستغلات، خرید ملک در آلمان در حال افزایش می باشد. می توان گفت به طور میانگین از ده سال گذشته تا به اکنون قیمت ملک دو برابر شده است. با توجه به افزایش قیمت ملک، قیمت اجاره خانه هم افزایش یافته است. بنابراین اشخاصی که قصد مهاجرت به این شهر را دارند باید بتوانند هزینه های زندگی در فرانکفورت و مسکن این شهر را پیش بینی و ارزیابی کنند. در شهر فرانکفورت بر اساس متر مربع قیمت هر خانه از پنج تا ده هزار یورو می باشد که این قیمت ها با توجه به متراژ، منطقه مسکونی، نوساز و قدیمی ساز بودن آن ملک متفاوت می باشد.

قیمت برای هر متر مربع خرید خانه در مرکز شهر

8,433.33 € یورو

قیمت برای هر متر مربع خرید خانه در خارج از مرکز شهر

6,600.00 € یورو

 

قیمت انرژی های مصرفی در فرانکفورت (برق، گاز، آب)

چنانچه قصد داشته باشیم به صورت دقیق تر و جزیی تر هزینه های زندگی در فرانکفورت را مورد بررسی قرار دهیم باید عرض کرد که هزینه های مصرف انرژی من جمله آب، گاز، برق نسبت به شهرهای دیگر کشور آلمان بسیار متفاوت می باشد. یعنی هزینه برق، آب و گاز نسبت به شهرهای دیگر بالاتر می باشد و همچنین استفاده از سیستم های گرمایشی و سرمایشی هزینه گزافی را بر روی دوش مصرف کننده میگذارند. جالب است که بدانید اشخاصی که ساکن اتحادیه اروپا هستند هنگامی که قصد داشته باشند به خارج از شهر بروند و یا سفری طولانی داشته باشند ترجیح میدهند که وسایل برقی و مصرفی خود را خاموش کنند تا هم در مصرف انرژی صرفه جویی کنند و هم از نظر مالی متحمل هزینه های سنگین انرژی نشوند. در خصوص هزینه های آب، گاز، برق در شهر فرانکفورت باید عرض کرد مبلغی حدود ٢٨٥.٩٣ در طول یک ماه را برای یک خانه هشتادو پنج متری باید در نظر بگیرید.

هزینه حمل و نقل در فرانکفورت

طبق تجربیاتی که در خصوص حمل و نقل در فرانکفورت به دست آمده است، حمل و نقل در شهر فرانکفورت دارای کیفیت رضایت بخش و بالایی می باشد. در سال ٢٠٠٧ میلادی فرودگاه بین المللی فرانکفورت که یکی از عظیم ترین مرکزهای حمل و نقل در کشور آلمان می باشد پنجاه و چهار میلیون مسافر را در طی یک سال جا به جا کرده است و به عنوان نهمین فرودگاه برتر و مشهور در دنیا بعد از کشور پاریس و لندن و همچنین سومین فرودگاه پرتردد اتحادیه اروپا مختص خود کرده است. فرودگاه بین المللی ،خطوط رودخانه ماین و راه آهن جزو مهم ترین خطوط حمل نقل در شهر فرانکفورت می باشند. وجود یک ایستگاه راه آهن در کنار این فرودگاه باعث شده که مسافران از این طریق به خارج از کشور آلمان یا تمام نقاط داخل کشور آلمان به راحتی سفر کنند. حمل و نقل در شهر فرانکفورت مانند سایر شهر ها هزینه های را در پی دارد که اشخاص با توجه به موقعیت و دارایی خود می توانند گزینه مناسب با شرایط خود را انتخاب کنند. آن دسته از عزیزانی که هزینه زندگی در فرانکفورت از جمله هزینه حمل و نقل برای آنها دارای اهمیت می باشد باید توجه کنند هزینه ای حدود ٧ یورو برای بلیط هایی که یک روز اعتبار دارند در نظر گرفته شده است اما با پرداخت مبلغ ٩٠.٩ یورو می توانند کارت فرانکفورت را خریداری نمایند. با وجود کارت فرانکفورت می توان بعلاوه حمل و نقل عمومی از قطار نیز استفاده کنید. در صورتی که تمایل دارید صرفه جویی در هزینه زندگی در فرانکفورت را داشته باشید می توانید به صورت هفتگی کارت مترو را خریداری کنید و این کار باعث می شود تا ١٢ یورو از هزینه های شما کاسته شود. برخی از متقاضیان که میل دارند در این شهر گشتی بزنند و از این شهر زیبا لذت ببرند اما نگران هزینه ها هستند می توانند کارت دوروزه ی موزه را خریداری نمایند و از موزه های زیبا و دیدنی این شهر بازدید نمایند که در هزینه های خود صرفه جویی کرده باشند.

حمل و نقل

هزینه به یورو

یک لیتر بنزین

1.55

کارت حمل و نقل عمومی ماهیانه

97.41

تردد با تاکسی در مرکز شهر

20.71

بلیط حمل و نقل یک طرفه

2.75

شروع تعرفه تاکسی

3.50

تاکسی یک کیلومتر

1.90

تاکسی یک ساعت انتظار

33.00

 

هزینه خورد و خوراک و مواد غذایی در فرانکفورت

آن دسته از عزیزانی که تمایل به مهاجرت و زندگی در شهر فرانکفورت را دارند باید نسبت به هزینه زندگی در فرانکفورت به صورت جزیی و کلی آگاهی داشته باشند تا نسبت به زندگی آینده خود برنامه ریزی مناسبی را بتوانند طرح کنند. در جدول زیر به صورت جزیی هزینه مواد غذایی را شرح داده ایم تا اطلاعات دقیق تری را جهت مهاجرت به این شهر داشته باشید.

موارد

هزینه ها به یورو

رستوران ارزان

10.00 €

کاپوچینو

2.92 €

یک بطری کوکاکولا

2.71 €

یک بطری آب معدنی

2.39 €

یک لیتر شیر

0.97 €

500 گرم نان

1.57 €

یک کیلو گرم برنج

1.79 €

12 عدد تخم مرغ

2.58 €

یک کیلو گرم پنیر

11.54 €

یک کیلو گرم فیله مرغ

6.76 €

یک کیلو گرم گوشت گاو

12.37 €

یک کیلو گرم موز

1.70 €

یک کیلو گرم سیب

2.75 €

یک کیلو گرم پرتقال

2.33 €

یک کیلو گرم گوجه فرنگی

1.72 €

یک کیلو گرم سیب زمینی

1.66 €

یک کیلو گرم پیاز

1.43 €

 

قیمت پوشاک در فرانکفورت

یکی از هزینه های ابتدایی زندگی اطلاع از هزینه پوشاک و لباس می باشد که هر فرد باید از آن خبر داشته باشد که بتواند هزینه آن را تامین کند. هزینه زندگی در فرانکفورت با توجه به سطح و نوع زندگی هر شخص متفاوت می باشد یعنی در خصوص پوشاک، کیف، کفش و لباس بستگی به میزان درآمد و دارایی هر فرد، همچنین اینکه از لباس های گران قیمت و مارک استفاده کند یا پوشاک سطح متوسط متغیر است که میتواند هزینه ماهیانه زندگی شما را افزایش یا کاهش دهد. همچنین استفاده از لباس های فروشگاه های مارک دار و زنجیره ای معتبر مانند نایک، آدیداس و … نیز هزینه ها را افزایش می دهد. در جدول زیر قیمت کفش و لباس را در این شهر بررسی میکنیم تا بتوانید هزینه زندگی در فرانکفورت را تخمین بزنید:

موارد

هزینه ها به یورو

یک عدد شلوار جین

80.15 €

لباس تابستانی موجود در فروشگاه های زنجیره ای مانند زارا اچ اند ام و...

41.15 €

یک جفت کفش نایک

78.16 €

یک جفت کفش چرم مردانه

117.81 €

مخارج و هزینه های زندگی در فرانکفورت

هزینه خدمات تفریحی در فرانکفورت

اگر قصد مسافرت به شهر زیبای فرانکفورت را دارید حتما در لیست خود هزینه تفریحات را بگنجانید همچنین اگر ساکن فرانکفورت هستید و یا با ویزای توریستی آلمان به این شهر می آیید هزینه حمل و نقل هم به آن اضافه کنید تعطیلات برای دو نفر به مدت یک هفته هزینه ای حدود ١٢٢٢ را در بر میگیرد که این هزینه شامل رفت و آمد و اقامت نیز می باشد. هزینه تفریحات هم بر هزینه زندگی در فرانکفورت اضافه می شود که اشخاصی که قصد مهاجرت دارند باید این هزینه ها را هم مورد توجه خود قرار دهند:

تفریحات

هزینه به یورو

چتر بازی

238

بلیط سینما

24

بلیط ورودی نمایش ها

29

تور پیاده روی مراکز تاریخی

34

تور دوچرخه سواری

44

 

هزینه خدمات درمانی و بیمه در فرانکفورت

از جمله هزینه های زندگی در فرانکفورت محاسبه هزینه های بیمه و خدمات درمانی نیز می باشد. طبق قانون آلمان بیمه در این کشور از قوانین اجباری می باشد که بدون توجه به نوع اقامت و درآمد شما از ابتدای ورود شما به این کشور باید خدمات بیمه را دریافت نمایید. دو نوع بیمه عمومی و خصوصی در این کشور وجود دارد که با توجه به درآمد خود می توانید آن را انتخاب نمایید.

قدرت خرید در فرانکفورت

هزینه زندگی در فرانکفورت نسبت به زنگی و درآمد هر شخص متفاوت می باشد و باید به این نکته توجه کرد اشخاصی که در این شهر شاغل هستند درآمد بالایی دارند. قدرت خرید مردم در شهر فرانکفورت در چند سال اخیر پیشرفت داشته یعنی در سال ٢٠١٨ حدود ٢.٨ درصد افزایش یافته است. مهم ترین نکته این است که درصد تورم کشور آلمان بسیار پایین است به همین دلیل مردم سطح زندگی خوب و قدرت خرید بالایی دارند.

 

مقایسه هزینه زندگی در شهرهای آلمان با فرانکفورت

فرانکفورت یکی از شهر های بزرگ کشور آلمان می باشد به همین دلیل هزینه های زندگی در این شهر نسبت به شهرهای کوچک و سایر شهرها متفاوت است و تقریبا هزینه های بالایی را در بر میگرد.

موارد

هزینه های زندگی فرانکفورت

زندگی در برلین

زندگی در هامبورگ

رستوران ارزان

موارد

10.00 €

12.50

یک کیلو گرم برنج

1.79 €

1.83 €

2.13 €

یک کیلو گرم فیله مرغ

6.76 €

6.94 €

7.27 €

یک کیلو گرم گوشت گاو

12.37 €

11.68 €

11.58 €

12 عدد تخم مرغ

2.58 €

2.44 €

3.00 €

یک لیتر شیر

0.97 €

0.96 €

1.01 €

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب هزینه زندگی در فرانکفورت هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

قدرت خرید مردم در شهر فرانکفورت به چه صورت است؟

مردم در این شهر متناسب با درآمدشان از قدرت خرید بالایی برخوردارند.

آیا در کشور آلمان خدمات بیمه ارائه می شود؟

بله خدمات بیمه به صورت خصوصی و دولتی ارائه می شود.

هزینه زندگی در فرانکفورت نسبت به سایر شهرهای کشور آلمان چگونه است؟

شهر فرانکفورت چون شهر بزرگی است نسبت به سایر شهرهای آلمان هزینه های زندگی بالاتری دارد و هزینه ها گران تر است.

سخن پایانی

 در این مقاله هزینه های زندگی در شهر فرانکفورت واقع در کشور آلمان مورد بررسی قرار گرفت. عزیزانی که تمایل به مهاجرت به این شهر را دارند توصیه می شود قبل از ورورد به این کشور نسبت به هزینه زندگی در فرانکفورت موارد جزیی و کلی آگاه باشند. چناچه در مورد هزینه زندگی در فرانکفورت نیاز به اطلاعات بیشتر داشتید می توانید با تماس با موسسه ملک پور از مشاوره رایگان برخوردار شوید.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان