ارزانترین شهرهای فرانسه

بدون نظر

ممکن است زندگی در شهر پاریس مورد علاقه بسیاری از افراد باشد، اما واقعیت این است که شهر هایی مانند پاریس بسیار گران است و اگر درآمد و شغل مناسبی در نداشته باشید زندگی در این شهر سخت است. به همین جهت بررسی شهرهای ارزان برای مهاجران بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. در این مقاله سعی داریم به ارزانترین شهرهای فرانسه بپردازیم و بهترین گزینه را برای مهاجران و بالاخص دانشجویان که امیدوار به بالا بردن کیفیت تحصیل و زندگی در کشور فرانسه هستند را مطرح نماییم. بنابراین پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. لازم به ذکر است مقاله ارزانترین شهرهای فرانسه با همکاری وکلای محلی فرانسه و با بررسی سایت های معتبر به نگارش در آمده است. به همین جهت شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به فرانسه می توانید با کارشناسان موسسه mie تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید و یا در انتهای محتوای ارزانترین شهرهای فرانسه سوالات خود را در خصوص مهاجرت به فرانسه مطرح نموده و پاسخ آن را در کمترین زمان ممکن به دست آورید.

تماس با ما

ارزان ترین شهر های فرانسه

معرفی ارزانترین شهرهای فرانسه برای زندگی

هزینه های زندگی در یک کشور عامل اساسی است که یک فرد هنگام مهاجرت و تغییر مکان باید در نظر داشته باشد. چرا که ممکن است هزینه های زندگی به طور قابل توجهی در هر شهر متفاوت باشد. شهر پاریس و لیون جز گران ترین شهر های فرانسه و جز گران ترین مناطق فرانسه جهت زندگی است که این هزینه ها شامل هزینه اجاره، غذا، هزینه تحصیل و ... می باشد. از جایی که فرانسه یک مقصد ویژه برای بسیاری از مهاجران می باشد سعی داریم در این مقاله به معرفی ارزانترین شهرهای فرانسه برای زندگی بپردازیم و در خصوص امکانات و هزینه های زندگی در ارزانترین شهرهای فرانسه اطلاعاتی را در اختیار شما همراهان قرار دهیم. شما عزیزان باید دقت داشته باشید که هنگام بودجه بندی برای زندگی در فرانسه، هزینه های اقامت در فرانسه، مراقبت های بهداشتی و درمانی، هزینه های حمل و نقل و هزینه های خورد و خوراک را در نظر بگیرید.

از نظر ما ایده خوبی است که نگاهی اجمالی به هزینه های جاری خود در کشور مبدا که در حال زندگی هستید، داشته باشید و آنها را با میانگین هزینه های زندگی در فرانسه مقایسه کنید. اما از آنجایی که ممکن است هزینه های زندگی در مناطق مختلف فرانسه متفاوت باشد می توانید با مطالعه این مقاله و بررسی ارزانترین شهرهای فرانسه برنامه ریزی دقیق تری داشته باشید و قبل از اقدام با بودجه بندی مناسب مقصد خود را انتخاب نمایید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد روش های مهاجرت به فرانسه


فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد روش های مهاجرت به فرانسه

شهر مون‌ پلیه | Montpellier

شهر مون پلیه یک شهر محبوب و به طور کلی مقرون به صرفه می باشد که در جنوب فرانسه است. تقریبا می توان گفت یک سوم جمعیت این کشور را دانشجویان تشکیل داده اند به همین جهت این شهر مرکزی برای جمعیت جوان در فرانسه تبدیل شده است که بیشترین دلیل انتخاب این شهر به خاطر کیفیت زندگی در مقایسه با هزینه های زندگی و ارزان بودن این شهر برای زندگی می باشد. این شهر علاوه بر بهره مندی از آب و هوای مدیترانه ای از مزایای دیگر برخوردار می باشد که می توان به هزینه های حمل و نقل اشاره کرد. بیشتر مردم این شهر از دو چرخه و حمل و نقل عمومی استفاده می کنند که این امر می توان در کاهش هزینه های زندگی در فرانسه تاثیر گذار باشد. اما در خصوص برآورد هزینه های زندگی در شهر مون پلیه باید گفت حدود هزینه های زندگی در این شهر 1250 یورو در ماه است. البته بدیهی است که هزینه های زندگی ممکن است فرد به فرد متفاوت باشد اما به طور عموم می توان گفت شهر مون پلیه یکی از ارزانترین شهرهای فرانسه برای زندگی محسوب می شود.

میانگین هزینه حمل و نقل در شهر مارسی

108

برق، گرمایش، سرمایش و ... برای آپارتمان 85 متری

124.38

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

691.12

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج ازمرکز شهر

575

میانگین هزینه خورد و خوراک

414

شهر مارسی | Marseille

اگر به دنبال شهر های بزرگ تر با حال و هوای دیگری هستید در حالی که نمی خواهید هزینه های زندگی در پاریس را تحمل کنید، مارسی بهترین گزینه به عنوان یکی از ارزانترین شهرهای فرانسه است. مارسی تنها حدود به یک میلیون جمعیت دارد که به عنوان دومین شهر بزرگ فرانسه شناخته شده می باشد. شهر مارسی دارای موزه های جالب، جاذبه ها و مناطق گردشگری است. بنابراین کمتر پیش می آید که برای زندگی در شهر مارسی نسب به شهر های کوچک تر بی حوصله شوید. چرا که این شهر بر اساس موقعیت ساحلی و دسترسی آسان به سواحل آفتابی شوری در این شهر را پدید آورده است.

اما در خصوص هزینه زندگی در مارسی باید گفت حدود هزینه زندگی به صورت ماهانه در این شهر 1275 یورو است. البته این هزینه به صورت تقریبی برای یک فرد مجرد با تخمین هزینه اجاره مسکن در یک آپارتمان در نظر گرفته شده است و بدیهی است ممکن است برخی از افراد زندگی مجلل تری را برای خود بر می گزینند و سبک زندگی متفاوت تری دارند که به احتمال زیاد هزینه های زندگی آنان نیز تحت شعاع این امر قرار می گیرد.

میانگین هزینه حمل و نقل در شهر مارسی

156

برق، گرمایش، سرمایش و ... برای آپارتمان 85 متری

120.23

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

678.75

اجاره آپارتمان 1 اتاق در خارج از مرکز شهر

533.33

میانگین هزینه خورد و خوراک در شهر مارسی

478

 

ددلاین دانشگاه های ایتالیا

این مقاله را از دست ندهید: بهترین شهر های فرانسه برای تحصیل

در این مقاله ما تمام جوانب بهترین شهر های فرانسه برای تحصیل را به شما خواهیم آموخت.

شهر سن کانتن | Saint-Quentin

طبق گزارش The Local، شهر سن کانتن به عنوان یکی از ارزانترین شهرهای فرانسه برای خرید و یا اجاره ملک رتبه بندی و شناخته شده است. میانگین قیمت خانه تنها 1130 یورو در هر متر مربع جهت خرید می باشد و این در حالی است که برای اجاره ملک در این شهر متوسط اجاره ملک 8 یورو در هر متر مربع است. تنها با دو ساعت رانندگی مردمان این شهر می توانند خود را به پاریس برسانند. اما از نظر زیبایی شهر می توان گفت معماری این شهر بسیار زیبا است. در جنوب فرانسه در تمام طول سال آفتابی درخشان وجود دارد و مردمی که در این منظقه زندگی می کنند می توان از آن لذت ببرند. جهت اطلاع از نحوه اخذ پاسپورت فرانسه مقاله نگارشی را مطالعه کنید.

میانگین هزینه حمل و نقل در شهر سن کانتن

62.8

برق، گرمایش، سرمایش و ... برای آپارتمان 85 متری

145

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

416.67

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج ازمرکز شهر

324.5

میانگین هزینه خورد و خوراک در شهر سن کانتن

379

شهر کان | Caen

شهر کان در منطقه شمال غریب کالوادوس واقع شده است که به عنوان یک شهر دانشجویی سر زنده و پویا و به عنوان یکی از شهرهای ارزان فرانسه برای تحصیل شناخته شده می باشد که از قضا به عنوان یکی از قطب های اصلی حمل و نقل عمومی نیز عمل می کند. شهر کان را لزوما به عنوان زیبا ترین شهر فرانسه نمی توان معرفی کرد اما می توان گفت این شهر از جنب و جوش های شبانه، فرصت های شغلی مناسب، فروشگاه های عالی و قیمت های ارزان ملک جهت خرید و اجاره در بین مردم شناخته شده می باشد.

میانگین هزینه حمل و نقل در شهر کان

51.6

برق، گرمایش، سرمایش و ... برای آپارتمان 85 متری

107.12

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

600

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج ازمرکز شهر

300

میانگین هزینه خورد و خوراک در شهر کان

440

شهر پواتیه | Poitiers

شهر پواتیه نیز مانند بسیاری از شهر های دانشجویی فرانسه که از هزینه های زندگی بالاتری برخوردار می باشد، شناخته شده نمی باشد. بنابراین با کمی دقت به راحتی می توانید یک آپارتمان مناسب با حدود قیمت کمتر از 400 یورو در ماه پیدا کنید. در عین حال سایر هزینه های زندگی در این شهر مانند مواد غذایی، حمل و نقل عمومی و خدمات دیگر مانند بیمه درمانی و ... مشابه دیگر شهرهای ارزان فرانسه برای تحصیل می باشد.

میانگین هزینه حمل و نقل در شهر پواتیه

49.9

برق، گرمایش، سرمایش و ... برای آپارتمان 85 متری

145

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

416.67

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج ازمرکز شهر

324.5

میانگین هزینه خورد و خوراک در شهر پواتیه

362

شهر برست | Brest

بر اساس گزارش A Place in the SUN شهر برست یکی از ارزانترین شهرهای  برای خرید ملک در فرانسه می باشد. البته باید خاطر نشان کرد که میانگین مبلغ آن حدود 150.000 یورو است. به طور کلی می توان گفت هزینه زندگی در فرانسه و در شهر برست تا حد ممکن پایین است. علاوه بر آن دسترسی آسان به سواحل و غذاهایی دریایی با قیمت مناسب یک مزیت برای زندگی در این شهر محسوب می شود.

میانگین هزینه حمل و نقل در شهر برست

39.7

برق، گرمایش، سرمایش و ... برای آپارتمان 85 متری

137.31

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

498.33

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج ازمرکز شهر

483.33

میانگین هزینه خورد و خوراک در شهر برست

423

شهر لیموژ | Limoges

در خصوص شهر لیموژ باید مطرح کرد که این شهر مثل سابق ارزان نیست. به طور مثال باید گفت که اجاره های ملک در این شهر نسبت به گذشته بیش از 5 درصد افزایش داشته است. اما با این حال می توان گفت با توجه به بالا رفتن هزینه های زندگی در شهر لیموژ همچنان می توان این شهر را در لیست ارزانترین شهرهای فرانسه مشاهده کرد. علاوه بر آن حمل و نقل در این شهر به صورت قابل توجهی ارزان است.

میانگین هزینه حمل و نقل در شهر لیموژ

61.4

برق، گرمایش، سرمایش و ... برای آپارتمان 85 متری

151.67

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

600

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج ازمرکز شهر

550

میانگین هزینه خورد و خوراک در شهر لیموژ

404

شهر متز | Metz

شهری جذاب که تنها چند ساعت با شمال شرقی پاریس فاصله دارد. اما جاذبه های این شهر بسیار زیاد که در عین حال هزینه های زندگی در این شهر بسیار پایین و از ارزانترین شهرهای فرانسه می باشد. با وجود نزدیکی به پایتخت فرانسه، تهیه یک آپارتمان در این شهر تاریخی می تواند حدود 60 درصد نسبت به پاریس برای شما هزینه کمتری داشته باشد. هزینه زندگی در شهر متز برای یک فرد مجرد به صورت ماهانه بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن حدود به 854.78 یورو می باشد.

میانگین هزینه حمل و نقل در شهر متز

53

برق، گرمایش، سرمایش و ... برای آپارتمان 85 متری

159.75

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

575

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج ازمرکز شهر

450

میانگین هزینه خورد و خوراک

448

ازان ترین شهر های فرانسه برای تحصیل

شهر گرنوبل | Grenoble

شهر گرنوبل بهترین شهر برای افرادی است که بیشتر به کوه و طبیعت علاقه دارند تا اینکه تمایل به زندگی در هیاهوی شهری باشند. افرادی که در این شهر زندگی می کنند دسترسی آسان و راحتی به دامنه های آلپ و قله کوه های فرانسه دارند. این شهر در واقع لقب پایتخت کوه های آلپ را دارد. قله هایی پوشیده از برف که در طول ماه های زمستان منظره خیره کننده ای خواهد داشت. در شهر گرنوبل پیست اسکی معروفی واقع شده است که از جاذبه های گردشگری آن است. اگر چه شهر گرنوبل کوچک است اما موزه های متعددی در این شهر برای دیدن وجود دارد که یکی از موزه های معروف این شهر موزه انقلاب فرانسه است. اما از نظر هزینه های زندگی در این شهر می توان گفت حدود هزینه های ماهانه برای یک فرد تقریبا 1225 یورو می باشد. شهر گرنوبل فرانسه نیز از ارزانترین شهرهای فرانسه در بین عموم مردم فرانسه شناخته شده می باشد.

میانگین هزینه خورد و خوراک در شهر گرنوبل

447

میانگین هزینه حمل و نقل در شهر گرنوبل

71

خدمات شهری ماهانه ( آب، برق، گاز و ... )

162

اینترنت

32.5

 

شهر لیل | Lille

شهر لیل یکی دیگر از گزینه ها به عنوان ارزانترین شهرهای فرانسه برای زندگی در این کشور است، به خصوص اگر شرایط مهاجرت به فرانسه را دارید و قصد مهاجرت به فرانسه را داشته باشید این شهر می توان یکی از گزینه های مطلوب برای برخی از افراد می باشد. شهر لیل یک ترمینال اصلی در خط قطار پر سرعت یورواستار دارد و این بدان معنی است که اتصالات سریع ریلی به پایتخت های اصلی اروپا مانند پاریس، لندن، بروکسل، آمستردام و ... دارد. این شهر تنها 25 کیلو متر از مرز بلژیک و شهر زیبای بروژ فاصله دارد. شاید این شهر جذاب ترین شهر در کشور فرانسه نباشد. اما لیل یکی از ارزانترین شهرهای فرانسه برای تحصیل مهاجران و دانشجویان بین المللی است و حدود هزینه های زندگی در این شهر 1225 یورو در ماه می باشد.

میانگین هزینه خورد و خوراک در شهر لیل

408

میانگین هزینه حمل و نقل در شهر لیل

83.3

خدمات شهری ماهانه ( آب، برق، گاز و ... )

179.68

اینترنت

3029

شهر نانت | Nantes

یکی دیگر از ارزانترین شهرهای فرانسه برای تحصیل که ممکن است در نظر گرفته باشید شهر نانت در غرب فرانسه است. این شهر نیز از نظر هزینه های زندگی به عنوان ارزانترین شهر فرانسه برای زندگی می باشد. این شهر حدود 400 کیلومتر با شهر پاریس فاصله دارد. این شهر در بین مردم فرانسه به عنوان یکی از امن ترین و سبز ترین شهر در فرانسه و به عنوان دومین مکان برتر برای زندگی در فرانسه انتخاب شده است. این شهر دارای صحنه های هنری منحصر به فرد است و علاوه بر آن دارای مناطق سر سبز و پارک های عالی می باشد. از این جهت می توان گفت این شهر به خوبی طراحی شده است. و در ادامه در خصوص هزینه های زندگی در شهر نانت باید گفت که متوسط هزینه زندگی در این شهر حدود 1175 یورو در ماه است.

میانگین هزینه خورد و خوراک در شهر نانت

473

میانگین هزینه حمل و نقل در شهر نانت

75.9

خدمات شهری ماهانه ( آب، برق، گاز و ... )

30.5

اینترنت

32.5

 

صورت جداگانه برای هر شهر نگارش فرمایید که شامل " هزینه خورد و خوراک در یک ماه، هزینه حمل و نقل در یک ماه، هزینه اجاره مسکن در یک ماه، تفریحات، پوشاک، اب و برق و گاز، اینترنت و...." به صورت میانگین برای یک ماه نگارش شود.

پیشنهاد می شود محصول آموزشی گام به گام تا اخذ اقامت را تهیه و مشاهده بفرمایید تا شما را در انتخاب هر چه بهتر مقصد مهاجرت کمک و راهنمایی کند.

هزینه زندگی در فرانسه


سوالات متداول در مورد بهترین شهرهای فرانسه برای تحصیل

✅ کدام شهر فرانسه ارزان تر است؟

ارزانترین شهرهای فرانسه عبارتند از شهر مون‌ پلیه، مارسی، سن کانتن، کان، پواتیه، برست، لیموژ، متز، گرنوبل، لیل و نانت

✅ کدام منطقه در فرانسه ارزان ترین ملک ها را دارد؟

شهرهایی مانند لیموژ، لیل و نانت جز شهرهایی است که ملک در آن نسبت به دیگر شهرهای فرانسه ارزان تر می باشد.

✅ آیا زندگی در فرانسه ارزان است؟

به طور کلی می توان گفت زندگی در فرانسه ارزان نیست، بالاخص اگر قصد زندگی در شهرهای بزرگ فرانسه را دارید می بایست از متوسط هزینه زندگی در اروپا بیشتر هزینه کنید. اما همچنان می توان گفت ارزان ترین شهرهای فرانسه برای زندگی نیز وجود دارد که در این مقاله به آنها اشاره کردیم.

✅ ارزانترین شهرهای فرانسه برای زندگی و اجاره ملک کدامند؟

ارزانترین شهرای فرانسه برای زندگی و اجاره ملک بالاخص برای دانشجویان بین المللی مون پلیه، مارسی، برست و گرنوبل است.

✅ کدام بخش از فرانسه برای زندگی بهتر است؟

بعضا می توان گفت جنوب فرانسه و مرکزیت فرانسه شرایط مساعد تری برای مهاجرانی که قصد زندگی و تحصیل در فرانسه را دارد مناسب می باشد.


سخن پایانی

شهر پاریس در فرانسه ممکن است بسیار زیبا و دیدنی باشد اما به عنوان گزینه های ارزان ترین شهرهای فرانسه نمی توان انتخاب کرد. خوشبختانه شهر های بسیاری در فرانسه وجود دارد که شما می توانید به عنوان یکی از ارزانترین شهرهای فرانسه پیدا کنید. به عنوان یک قاعده کلی باید گفت هر چه یک مکان بزرگتر و مطلوب تر باشد به همین جهت می توان گفت قیمت های زندگی در آن بیشتر می باشد. اما کدام یک از شهر های فرانسه به عنوان ارزانترین شهرهای فرانسه رتبه بندی شده است و از نظر استاندارد های زندگی برای مهاجران و حتی دانشجویان مناسب باشد؟ در این مقاله سعی داشتیم به این موضوع بپردازیم و پیرامون آن شرایط ماهوی شهرهای ارزان فرانسه و هزینه های زندگی در ارزانترین شهرهای فرانسه را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم. بنابراین در صورتی که برای مهاجرت به فرانسه با ابهام و یا سوالی رو برو شدید می توانید با کارشناسان موسسه mie تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید و یا می توانید در انتهای این مقاله سوالات و نظرات خود را بیان نموده و پاسخ آن را در کمترین زمان ممکن به دست آورید. لازم به ذکر است این مقاله با همکاری وکلای محلی فرانسه و با تحقیق در سایت های معتبر فرانسه گرد آوری شده و به نگارش در آمده است.

 

امتیاز 4.38 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان