بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت - مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری

9 نظر

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت متناسب با شرایط هر فرد می تواند متفاوت باشد. برخی از کشورهای اروپایی از لحاظ کیفیت زندگی در شرایط بسیار خوبی قرار دارد مانند انگلیس، آلمان، فرانسه و هلند که می تواند گزینه بسیار مناسبی برای مهاجرت باشد. قاره اروپا همواره یکی از اهداف مهاجرتی برای متقاضیان مهاجرت از طریق روش های مختلف بوده است و ما در این مقاله ضمن بررسی بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت تلاش می کنیم تا اطلاعات مناسبی برای چگونگی مقایسه و فاکتورهای مهم برای انتخاب بهترین کشور اروپایی برای زندگی را در اختیار شما قرار دهیم. هر فرد با مشورت با یک مشاور مهاجرتی آگاه می تواند به این نتیجه برسد که بهترین کشور و بهترین روش برای مهاجرت او چگونه است مهاجرت چالش هایی مانند دوری از خانواده و ترس های اولیه را همراه دارد، اما مشورت گرفتن از افراد موفق بینش های ارزشمندی را ارائه می دهد. علاوه بر این، یک مزیت قابل توجه مهاجرت، پتانسیل یک زندگی آرام و با ثبات، همراه با تجربه سفر بدون ویزا به 90 درصد کشورها است. در واقع ما در تیمی تحقیقاتی موسسه MIE ضمن مشورت با وکلای بومی اروپایی و استناد به منابع اطلاعاتی موثق این مقاله را با هدف آشنایی شما با بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت نگارش نموده ایم و موارد ذکر شده به معنی امکان اقدام برای همه متقاضیان نمی باشد. شما عزیزان برای بررسی شرایط خود می توانید از مشاوره مهاجرت به اروپای موسسه ملک پور استفاده نموده و ضمن آن پاسخ سوالات خود در خصوص بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت را دریافت نمایید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تمام راه های مهاجرت


 

اگر شرایط مالی خوبی داریم مهاجرت کنیم در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مانمایی از نقشه اروپا برای شناسایی بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

چنانچه شما قصد مهاجرت به اروپا را داشته باشید قطعا تمایل دارید تا برای کشورهایی اقدام نمایید که شرایط زندگی مناسبی را برای شما فراهم نماید و به طور کلی مهاجرپذیر باشد. از این رو باید کشورهای مختلف را شناسایی نموده و پس از بررسی شرایط مهاجرت به آنها به کمک یک مشاور رسمی مهاجرتی اقدامات لازم را انجام دهید. دقت داشته باشید که بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت از دیدگاه هر شخصی بسته به شرایط فرد می تواند متفاوت از سایرین باشد و در واقع این شرایط متقاضی است که در انتخاب بهترین کشور های اروپایی تاثیر داشته و مسیر زندگی شخص و خانواده اش را مشخص می کند.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت درست، کار در اروپا


 

با توجه به شرایط فعلی می توان گفت کشورهای انگلستان، هلند، پرتغال، فرانسه، اتریش، آلمان، اسپانیا، فنلاند، بلژیک، یونان، قبرس جنوبی، سوئد، دانمارک و ... از جمله بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت افراد مختلف به حساب می آیند که در ادامه برخی از بهترین این کشورها را بیشتر معرفی خواهیم نمود.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد بهترین روش مهاجرت


 

ضمناً دقت داشته باشید که اگرچه مهاجرت روش های مختلفی دارد اما ممکن است بهترین روش برای ورود به کشورها با توجه به سیاست های مهاجرپذیری کشورها با هم تفاوت های بسیاری داشته باشند. برای آشنایی بیشتر با 7 روش مهاجرتی که شامل روش های تولد، ازدواج، پناهندگی، کار، تحصیل، روش های مبتنی بر سرمایه و روش های افراد خاص می باشد می توانید محصول مسیر سبز مهاجرت استفاده نموده و پس از آشنایی با تمام روش های مهاجرتی از سراسر دنیا، بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مقایسه کانادا و اروپا


کشور انگلستان

کشور انگلستان یکی از کشورهایی است که از گذشته هدف مهاجرتی بسیاری از متقاضیان مهاجرت بوده است. این کشور با داشتن مدارس و دانشگاه های معتبر هر ساله پذیرای دانش آموزان و دانشجویان متعددی از سراسر دنیا می باشد که برای تحصیل تحت نظام آموزشی بسیار قوی و معتبر انگلستان وارد این کشور می شوند. از طرف دیگر با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری این کشور با خروج از اتحادیه اروپا به کمتر از 4 درصد رسیده است و بستر مناسبی را برای کار پس از تحصیل دانشجویان فراهم کرده و یا حتی نیروی کار ماهر می تواند شانس خود را برای کار در این کشور بررسی نماید. البته با خروج این کشور از اتحادیه قوانین و سیاست های این کشور مهاجرپذیرتر شده و حتی روش های نوآفرینی، کارآفرینی و کارشرکت انگلستان که جزو روش های بسیار سریع و آسان مهاجرت به انگلیس می باشند نیز پدید آمده اند که در حال حاضر مورد توجه بسیاری از علاقمندان به این روش های قرار گرفته است.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد اگر شرایط مالی خوبی داریم مهاجرت کنیم


کشور هلند

یکی دیگر از کشورهایی که همواره مورد توجه مهاجرین قرار دارد کشور هلند می باشد. این کشور که از حیث زیبایی و آب و هوا بسیار عالی و مورد پسند مهاجرت است، جزو کشورهایی به حساب می آید که مقصد دانش آموزان و دانشجویان بسیاری برای آموزش است و از این رو بسیاری از شهرهای این کشور مملو از دانشجویان بین المللی می باشند. البته لازم به ذکر است که تعدد دانشجویان بین المللی باعث شده است تا این کشور تقریباً به کشوری انگلیسی زبان تبدیل شده و بسیاری از ساکنین و حتی بومیان این کشور نیز از زبان انگلیسی در زندگی روزمره خود استفاده نمایند و افرادی که قصد زندگی در هلند را دارند عموماً کمتر نیاز به زبان بومی خواهند داشت. البته این کشور برای ورود مهاجرین از طریق سرمایه گذاری سخت گیری های خاص خود را دارد و صرفاً افرادی که قصد دارند تا با نوآفرینی، ایده ای جدید را در این کشور پیاده سازی نمایند شانس بیشتری برای دریافت اقامت را خواهند داشت.

کشور پرتغال

پرتغال را می توان یکی از خوش آب و هوا ترین کشورهای اروپا به حساب آورد زیرا این کشور در حاشیه اقیانوس قرار داشته و در تمام طول سال پذیرای گردشگران اروپایی و یا حتی گردشگرانی از سایر قاره ها می باشد. ساکنین این کشور مردمی خونگرم و شاد هستند و اغلب اوقات در خیابان های این کشور به مانند کشور اسپانیا کارناوال های شادی و جشن برپا می شود. دولت این کشور به منظور جذب سرمایه خارجی، روش ویزای طلایی پرتغال (گلدن ویزای پرتغال) را بر اساس سرمایه گذاری در املاک این کشور اجرا می نماید که سرمایه گذاری باید حداقل مبلغ 280.000 یورو در پروژه های ملکی این کشور سرمایه گذاری نماید تا بتواند اقامت این کشور و اقامت طلایی اروپا را بدست آورد. از جمله مزایای این ویزا عدم محدودیت حضور حداقل 6 ماه در سال و عدم محدودیت کار و سرمایه گذاری است که مورد استقبال بسیاری از متقاضیان روش های سرمایه گذاری بوده و بسیاری پرتغال را به عنوان بهترین کشور اروپایی برای زندگی به حساب می آورند.

نکته: البته باید عنوان کرد که در حال حاضر دریافت اقامت از طریق این روش سختگیرانه شده است و باید گفت تقریبا غیر ممکن است.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد بهترین روش های اخذ اقامت


کشور فرانسه

در ادامه معرفی بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت خوب است تا به معرفی کشور فرانسه نیز بپردازیم که حیث موقعیت مکانی در جایی با بهترین دسترسی های زمینی و دریایی قرار گرفته است. در حال حاضر این کشور یکی از آسان ترین روش های پذیرش دانشجو را در اروپا دارد و دانشجویان بر اساس این سیستم می توانند به صورت رایگان در فرانسه مشغول به تحصیل شوند. بر اساس این روش دانشجویان با دانستن سطح A2 تا B1 فرانسوی می توانند پذیرش دوره زبان این کشور را دریافت کرده و با هزینه ای کم اقامت دوره زبان در اروپا را دریافت کند و پس از یادگیری زبان فرانسوی به صورت رایگان وارد دانشگاه های دولتی این کشور شوند. البته افرادی که از سرمایه مناسبی نیز برخوردار هستند و می توانند هزینه های زندگی خود و خانواده خود را تامین نمایند نیز می توانند از طریق روش خودحمایتی اقامت این کشور را اخذ نمایند و بدون شرط حضور این اقامت را حفظ نمایند. با توجه به این شرط بسیاری از پزشکان، صاحبان صنایع، مدیران عالی و ... که نمی توانند از شغل خود در ایران فاصله داشته باشند می توانند اقامت یکی از بهترین کشور های اروپایی را اخذ نمایند.

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت


کشور اتریش

اگر بر اساس آمار بتوان وین را بهترین شهر دنیا دانست می توان از اتریش نیز به عنوان بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت از نگاه بسیاری از افراد شناخت. بسیاری از افرادی که به دلیل هزینه های بالای سوئیس از مهاجرت به این کشور منصرف می شوند، می توانند اتریش را به عنوان گزینه بعدی خود انتخاب نمایند زیرا با هزینه هایی کمتر می توانند همان کیفیت زندگی را تجربه کنند. سیستم آموزشی این کشور به زبان آلمانی برای دانشجویان رایگان می باشد اما به زبان انگلیسی حتی دانشجویان با گپ تحصیلی بسیار زیاد را می پذیرد که از بزرگترین مزایای این کشور برای مهاجرت تحصیلی به حساب می آید. البته امکان کار در اتریش برای افرادی که تسلط مناسبی به زبان انگلیسی و آلمانی دارند نیز در این کشور وجود دارد و یا حتی شخص می تواند بیزنس شخصی خود را نیز راه اندازی نماید. برخی از افراد نیز تمایل دارند تا با روش خودحمایتی وارد این کشور شوند و صرفاً با اثبات تمکن مالی خود اقامت اتریش را بدست آورند تا تجربه زندگی در یکی از بهترین کشور های اروپایی را بدست آورند.

بهترین کشور اروپایی برای زندگی

یکی از مهم ترین فاکتورها برای انتخاب بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت این است که بدانیم بهترین کشور اروپایی برای  از نظر شاخص کیفیت زندگی و درآمد کدام کشورها هستند. در واقع کیفیت زندگی (QOL) یک پدیده چند بعدی است که رفاه کلی یک جامعه یا شخص را شامل می شود و یا به عبارت دیگر رضایت یا عدم رضایت در حوزه های مختلف زندگی در نظر گرفت. از جمله فاکتور های تاثیرگذار در کیفیت زندگی می توان به:

 • رضایت از امور مالی
 • رضایت شغلی
 • رضایت از مسکن
 • رضایت از استفاده از زمان
 • رضایت از روابط شخصی
 • اعتماد به نظام حقوقی و رضایت از محیط زندگی

اشاره داشت که محققین با تبدیل این معیارهای کیفی به شاخص های کمی توانسته اند رتبه بندی برای کشورهای مختلف در نظر بگیرند. البته همانطور که می دانید بحث کیفیت زندگی موضوعی نسبی است و افراد با توجه به تمایلات و علایق خود و همینطور امکاناتی که پیرامون خود دارند کیفیت زندگی متفاوتی نسبت به سایرین خواهند داشت. با این توضیح رتبه بندی بهترین کشور اروپایی برای زندگی را می توان مطابق جدول زیر به نمایش در آورد.

 

رتبه

نام کشور

1

دانمارک

2

فنلاند

3

اتریش

4

سوئد

5

هلند

6

لوکزامبورگ

7

بلژیک

8

انگلستان

9

ایرلند

10

مالت

بهترین کشور اروپایی برای کار

بهترین کشورهای اروپایی برای کار ممکن است بسته به عوامل مختلفی از جمله تخصص شما، زبان، فرهنگ، و شرایط اقتصادی متغیر باشد. با این وجود، برخی از کشورهایی که معمولاً برای کار مورد توجه قرار می‌گیرند عبارتند از:

 • آلمان: بازار کار فعال با فرصت‌ های شغلی بسیار، حقوق و مزایای کاری قابل توجه، و سیستم آموزشی برجسته.
 • سوئد: محیط کاری پویا و نوآورانه، تمرکز بر تعادل بین کار و زندگی، و حمایت قوی از کارمندان.
 • دانمارک: فرهنگ کاری مثبت با تمرکز بر همکاری و تعامل، سیستم بهداشت و درمان عالی، و حقوق و مزایای کاری بالا.
 • هلند: محیط کاری صمیمی و پویا، تنوع فرصت‌های شغلی، و تمرکز بر توازن بین کار و زندگی.
 • نروژ: حقوق و مزایای کاری بالا، سیستم بهداشت و درمان کارآمد، و فرصت‌های شغلی در صنایع مختلف.
 • انگلستان: به دلیل سیستم آموزشی قوی و دارا بودن بازاری جهانی و همچنین فرصت های شغلی در صنایع یکی از بهترین کشور ها برای مهاجرت کاری است.

بهترین کشور های اروپایی برای مهاجرت تحصیلی

می توان گفت تحصیل یکی از روش های پر تقاضا برای مهاجرت در اروپا به حساب می آید و به همین دلیل ما به بررسی بهترین کشور های اروپایی برای تحصیل از نظر فاکتور های مهم مهاجرت تحصیلی می پردازیم. در ابتدا باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که شرایط افراد و قوانین کشورها برای متقاضیان تحصیل در اروپا محدودیت هایی را ایجاد می کند و به همین دلیل فاکتورهای متعددی برای مهاجرت وجود دارد که مواردی همچون شرایط سنی و گپ تحصیلی، زبان، هزینه های تحصیل، شرایط اقامت همراهان، شرایط کار پس از تحصیل و ... از جمله مهم ترین عوامل برای انتخاب بهتری کشور اروپایی برای مهاجرت تحصیلی به حساب می آیند. در ادامه این مبحث به توضیح مختصری در خصوص هر کدام از این فاکتورها و کشورهایی که شرایط خاصی در خصوص هر کدام از این موارد دارند خواهیم پرداخت.

شرایط سنی و گپ تحصیلی

یکی از موضوعات بسیار مهم برای دانشجویان گپ تحصیلی است که به معنی فاصله بین دو دوره تحصیلی است و در بسیاری از کشورها اگر این مدت زیاد باشد، کار دانشجو برای دریافت ویزا دشوار خواهد شد. در حال حاضر از بین کشورهای اروپایی، کشورهای اتریش، فنلاند، سوئد، دانمارک، هلند و بلژیک از جمله کشورهایی هستند که متفاضیان با شرایط سنی بالاتر و همینطور گپ تحصیلی بالا می توانند برای تحصیل در دانشگاه ها اقدام نموده و شانس ویزای بالایی داشته باشند.

زبان

همانطور که می دانید اغلب کشورهای اروپایی غیر انگلیسی زبان بوده و زبان های بومی و خاص خود را دارند که از جمله آنها می توان به زبان های آلمانی، فرانسوی، اسپانیولی، پرتغالی، سوئدی و... اشاره نمود. در این بین کشورهایی همچون انگلستان، ایرلند، اسکاتلند و ولز نیز کشور انگلیسی زبان به حساب می آیند. با این وجود می توان گفت که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمام این کشورها برای دانشجویان وجود دارد و دانشگاه ها بسیاری از دوره های خود را به زبان انگلیسی برگزار می کنند اما در کنار این موارد دوره های متعددی را نیز به زبان بومی خود در دانشگاه های دولتی برگزار می کنند که این موضوع می تواند نقش مهمی در انتخاب دانشگاه و کشور دانشجویان داشته باشد.

هزینه های تحصیل

از جمله مهم ترین موضوعات تاثیرگذار در انتخاب بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت تحصیلی می توان به هزینه های تحصیل اشاره داشت زیرا با توجه به افزایش نرخ ارز، خانواده ها باید سرمایه خود را به یورو یا سایر ارزهای رایج اروپا تبدیل کنند که طبیعتاً ارزش پول آنها کاهش می یابد و خانواده ها بر اساس بودجه خود می توانند کشورهای مختلفی را انتخاب کنند. عموماً خانواده هایی که محدودیت کمتری از بابت هزینه های تحصیل دارند می توانند برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان کشورهای انگلستان، سوئیس، اتریش، هلند، فنلاند و ... اقدام داشته باشند. در صورتی که خانواده ها با محدودیت بیشتری مواجه باشند، دانشجویانشان می توانند با فراگیری زبان بومی کشورهایی مانند آلمان، فرانسه، اسپانیا، فنلاند و ... به صورت رایگان وارد دانشگاه های دولتی این کشورها شده و مشغول به تحصیل شوند و در این حالت صرفاً باید هزینه های زندگی دانشجو تامین گردد.

اقامت همراهان

بسیاری از دانشجویانی که برای ویزای تحصیلی اروپا اقدام می کنند تمایل دارند تا خانواده خود را نیز در کنار خود داشته باشند که این امر بسته به مقطع تحصیلی، دوره انتخابی، سیاست های کشور و ... بسیار متغیر است. دقت داشته باشید که در این قسمت منظور از همراه دانشجو، همسر و فرزندان زیر 18 سال وی می باشند که در برخی از کشورها مانند اتریش، فنلاند، سوئد و انگلستان به همراهان اجازه داده می شود تا به همراه دانشجو وارد این کشورها شوند و برخی دیگر از کشورها مانند هلند، فرانسه، مجارستان، آلمان و ... سخت گیری های بیشتری داشته و بهتر است که برای ویزای همراه به صورت همزمان اقدام نشود.

بهترین کشور اروپایی برای سرمایه گذاری

پس از بررسی مبحث بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت تحصیلی خوب است تا بهتری کشور اروپایی برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری  در اروپا در روش های مختلف را نیز تحلیل و بررسی نماییم. البته شاید در این بخش بهتر است تا روش هایی را بررسی کنیم که مبتنی بر سرمایه گذاری در اروپا به حساب می آیند زیرا در برخی روش ها مانند روش خودحمایتی متقاضی ملزم به انتقال سرمایه نمی باشد. با این وجود می توان روش های مبتنی بر سرمایه را به انواع مختلفی همچون روش های خرید ملک، خودحمایتی، نوآفرینی، ثبت شرکت و ... اشاره داشت که هر کدام از آنها بر اساس قوانین داخلی کشورها می باشند. بر همین اساس در این بخش نیز به صورت مختصر بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت مبتنی بر سرمایه را بر اساس روش های مختلف معرفی خواهیم نمود.

اقامت از طریق خرید ملک

یکی از محبوب ترین و امن ترین روش های سرمایه گذاری در دنیا روش خرید ملک می باشد که سرمایه داران از سراسر دنیا تمایل به خرید ملک در اروپا را دارند. جالب است بدانید که با وجود علاقه زیاد به این روش همه کشورها به متقاضیان از طریق سرمایه گذاری در املاک اقامت اعطا نمی نمایند و تنها کشورهای خاصی در اروپا این شرایط را فراهم نموده اند. در حال حاضر کشورهای اسپانیا، پرتغال، یونان و قبرس جنوبی از جمله کشورهای اروپایی هستند که از این طریق به سرمایه گذاران اقامت ارائه می کنند که در بسیاری از این کشورها متقاضی الزامی برای حضور حداقل 6 ماه در سال را نداشته و آزادی عمل برای ورود و خروج به کشورها را خواهد داشت.

اقامت از طریق خودحمایتی

اقامت خودحمایتی روشی مبتنی بر سرمایه بوده و در واقع به افرادی ارائه می گردد که در کشور خود دارای سرمایه مناسبی باشند و به کشور مقصد خود اثبات نمایند که از نظر سرمایه و درآمد در وضعیتی هستند که نیازی به کشور مقصد نداشته و می توانند هزینه های زندگی خود را در کشور مقصد پرداخت نمایند. در حال حاضر کشورهای اتریش، فرانسه، ایتالیا، سوئیس، اسپانیا، یونان، پرتغال و قبرس جنوبی از بهترین کشورهایی هستند که از این طریق به متقاضیان خود اقامت ارائه می نمایند. در میان این کشورها نیز کشورهای فرانسه و اتریش از جمله پر طرفدارترین گزینه ها برای اقامت خودحمایتی یا تمکن مالی می باشند.

اقامتی از طریق نوآفرینی

در صورتی که شما ایده جدیدی داشته باشید و با ارائه یک طرح تجاری یا بیزنس پلن بتوانید نحوه اجرای ایده و فرآیند آن را توضیح داده و کشور مقصد را توجیه نمایید که ایده شما می تواند باعث تغییرات مثبتی در آنجا شده و حتی باعث ایجاد اشتغال و درآمد مناسب شود، می توانید برای گزینه ای تحت عنوان اقامت نوآفرینی اقدام داشته باشید. اگرچه تقریباً می توان گفت همه کشورها از این موضوع استقبال می کنند اما در عمل سخت گیری های زیادی برای پذیرش طرح ها وجود دارد که شرایط دریافت اقامت را دشوار می کند. با این حال در اروپا، کشورهای هلند، پرتغال و انگلستان از جمله بهترین کشورها در این زمینه هستند و حمایت های متعددی را از دارندگان ایده های تجاری خواهند نمود.

قدرتمند ترین کشور اروپایی از نظر اقتصادی

قدرتمندترین کشورهای اروپایی از نظر اقتصاد عموماً عبارتند از:

 1. آلمان: با یکی از بزرگترین و بهترین اقتصادهای جهان است، آلمان دارای صنایع قدرتمندی مانند خودروسازی، ماشین آلات، فناوری اطلاعات و ارتباطات است. همچنین دارای بورس بزرگی می باشد.
 2. انگلیس: با لندن به عنوان مرکز مالی اروپا، انگلستان دارای یکی از پرآوازه‌ ترین بورس‌های دنیا و صنایعی مانند مالیات، خدمات مالی، فناوری، و صنایع خدماتی است.
 3. فرانسه: دارای بخش‌های مختلفی از جمله خودروسازی، هواپیماسازی، فناوری اطلاعات، گردشگری، و صنایع خدماتی است. پاریس نیز یکی از مراکز مالی و فرهنگی اروپا محسوب می‌شود.
 4. هلند: با بانک‌های معتبر و بازار مالی فعال، هلند دارای بخش‌های مهمی از جمله صنعت پتروشیمی، لجستیک، کشاورزی، و صنایع فناوری است.
 5. سوئیس: به عنوان یکی از مراکز مالی بزرگ جهان با بانک‌ ها و شرکت‌های بیمه معتبر، سوئیس دارای اقتصادی پایدار و قدرتمند است.

این کشورها از نظر تولید ناخالص داخلی (GDP)، رتبه‌های بورسی، صنایع اصلی و مراکز مالی قوی به عنوان قدرتمند ترین کشورهای اروپایی از نظر اقتصادی شناخته می‌شوند.

کدام کشور اروپایی  در کمترین زمان  اقامت میدهد

پس از بررسی موضوعات تحصیل و سرمایه گذاری می توانیم به بررسی بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت از نظر اخذ اقامت در کمترین زمان نیز بپردازیم زیرا بسیاری از متقاضیان تمایل دارند تا برنامه آنها در سریع ترین زمان ممکن انجام شود و برخی دیگر عجله ای برای دریافت اقامت ندارند. به طور کلی باید گفت در صورتی که تمام مدارک متقاضی آماده باشد روش های تحصیلی تقریباً از سریع ترین روش های مهاجرتی هستند و برخی از امر پذیرش و ویزای تحصیلی برخی کشورها مانند انگلستان در کمتر 2 الی 3 ماه انجام می پذیرد و برای برخی کشورهای دیگر تا حدود 6 الی 9 ماه به طول خواهد انجامید. در بین روش های سرمایه گذاری نیز روش هایی مانند خودحمایتی فرانسه، خرید ملک اسپانیا با وام، کارشرکت انگلستان و ... با حدود 6 الی 8 ماه از زمان شروع پرونده می تواند منجر به دریافت اقامت برای متقاضی گردد. دقت داشته باشید که زمان بندی انجام کار به مواردی همچون ارائه مدارک توسط متقاضی، زمان سفارت، بررسی پرونده توسط سفارت و... می تواند بستگی داشته باشد و به همین دلیل هرگز نمی توان زمان دقیقی برای دریافت اقامت کشورها بیان نمود.

هزینه مهاجرت به اروپا

هزینه مهاجرت به اروپا بسته به کشور مقصد می تواند متفاوت باشد. به طور مثال فرض کنید برای ویزای سرمایه گذاری در یکی از کشورهای اروپایی هزینه ها براساس نوع سرمایه گذاری که تمکن مالی یا خرید ملک است متفاوت است. در ادامه چند عواملی که تاثیر مستقیم بر هزینه مهاجرت دارد عبارت اند از:

 • هزینه‌ گرفتن نوع ویزای اولیه
 • هزینه های زندگی
 • هزینه‌های مربوط به همراهی خانواده
 • هزینه تبدیل ویزای موقت به ویزای دائم
 • هزینه ترجمه مدارک
 • هزینه مربوط به بحث سرمایه گذاری و تمکن مالی در برخی روش‌های مهاجرت

ارزانترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت

هزینه مهاجرت و زندگی در یک کشور اروپایی بستگی به عوامل مختلفی از جمله شرایط اقتصادی، نرخ تبادل ارز، و وضعیت مهاجرت در آن کشور دارد همچنین، ارزانی یا گرانی زندگی به شهرهای مختلف در هر کشور بستگی دارد. در زیر، چند کشور اروپایی که به عنوان گزینه‌های ارزانتر برای مهاجرت شناخته می‌شوند، ذکر شده‌اند.

 • آلبانی: زندگی در آلبانی به طور کلی ارزانتر است و هزینه‌های اجاره و خدمات روزانه به نسبت پایینی دارد.
 • بلغارستان: بلغارستان یکی از کشورهای اروپایی با هزینه‌های زندگی نسبتاً پایین است. اجاره مسکن و هزینه‌های زندگی در شهرهای کوچک معمولاً کمتر از شهرهای بزرگ است.
 • هنگری: هنگری هزینه‌های معقولی برای زندگی دارد و برخی از شهرها مانند بوداپست به عنوان یک مقصد ارزان مشهور هستند.
 • رومانی: زندگی در رومانی نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر به طور کلی ارزانتر است. اجاره مسکن و خدمات مختلف به صورت کلی مقرون به صرفه هستند.
 • پرتغال: برخی از مناطق در پرتغال، به ویژه خارج از شهرهای بزرگ، هزینه‌های زندگی کمتری دارند.

مهاجر پذیرترین کشورها در اروپا کدامند؟

در ادامه بررسی بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت می توان گفت کشورها با توجه به سیاست ها و قوانین خود مبادرت به پذیرش مهاجر می نمایند. به طور مثال کشور آلمان با سیاست تامین نیروی کار خود همواره به دنبال جذب نیروی کار ماهر و حتی المقدور ارزان است ولی با این وجود جذب دانشجوی خوبی برای آموزش نیز دارد. به طور کلی مهاجر پذیرترین کشورها در اروپا از روش های تحصیل را می توان کشورهای انگلستان، هلند، آلمان، فرانسه، اتریش، فنلاند، سوئد، مجارستان، ایتالیا و ... دانست و به طور کلی بسیاری از کشورها از پذیرش دانشجوی بین المللی استقبال می کنند. در خصوص روش های سرمایه گذاری نیز صحبت نمودیم و اگر بخواهیم بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را نیز نام ببریم می توانیم به کشورهای انگلستان، پرتغال، اسپانیا، یونان، قبرس جنوبی، فرانسه، اتریش و ... اشاره داشته باشیم که هر کدام از این کشورها روش های خاص خود را برای جذب مهاجر دارند. در واقع این کشور ها بهترین کشور اروپایی برای زندگی و کار نیز به حساب می آیند زیرا با جذب مهاجر کمبود نیروی کار خود را با جذب نیروی جوان جبران کرده و با جذب سرمایه گذار، سرمایه وارد کشور خود می نمایند.

نکاتی قبل از مهاجرت به اروپا

قبل از تصمیم به مهاجرت به اروپا، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • وضعیت قانونی: اطمینان حاصل کنید که مهاجرت شما به اروپا با ویزا و مجوزهای لازم صورت می‌گیرد. بسته به کشور مقصد و هدف اقامت، این مجوزها ممکن است متفاوت باشند.
 • مهارت‌ ها و زبان: ارزیابی کنید که آیا مهارت‌ ها و زبان شما در کشور مورد نظر اروپا مورد تقاضاست یا خیر. اگر نیاز است، زبان مورد نیاز را یاد بگیرید و مهارت‌ های لازم را تقویت کنید.
 • شوک فرهنگی: آماده شوید که به یک محیط جدید فرهنگی و اجتماعی وارد شوید. تلاش کنید تا با فرهنگ و رفتارهای محلی آشنا شوید و به سرعت با محیط جدید تطبیق پیدا کنید.
 • ترتیبات مالی:هزینه های مالی را برای مهاجرت، اقامت و زندگی در اروپا در نظر بگیرید. این شامل هزینه‌ های مربوط به اجاره مسکن، خوراک، حمل و نقل، و هزینه‌های زندگی روزمره می‌ شود.
 • پشتیبانی خانواده: اگر خانواده همراه شماست، اطمینان حاصل کنید که آن‌ ها نیز در شرایط مهاجرت و زندگی در اروپا آماده هستند و از لحاظ مالی و اجتماعی حمایت شده‌اند.
 • مقاصد مورد علاقه: تحقیق کنید و مقاصد مختلف مهاجرت به اروپا را بررسی کنید، شامل فرصت‌های شغلی، امکانات بهداشتی و درمانی، و شرایط زندگی. این به شما کمک می‌کند تا تصمیم بهتری برای مهاجرت خود بگیرید.

مقایسه اروپا و کانادا

اگر بخواهیم کانادا و اروپا را با یک دیگر مقایسه کنیم شرایط مختلفی را باید بررسی کنیم در این جا به برخی از شرایط مختلف برای مقایسه اروپا و کانادا را در نظر گرفته ایم:

 • مهاجر پذیر بودن: کانادا به نسبت اروپا کشور مهاجر پذیر تری است و مردم کانادا رفتار مهربانانه تر و صمیمی تری  با مهاجران دارند.
 • نزدیکی به ایران: یکی از مزایایی که زندگی در اروپا برای ایرانیان دارد نزدیکی به ایران است و تایم آن به ایران نزدیک تر است و برای انجام کار های بیزنسی و رفت آمد به ایران زندگی در اروپا راحت تر است.
 • هزینه های زندگی: هزینه های زندگی در اروپا و کانادا تقریبا برابر است و تفاوت چندانی با یک دیگر ندارند.
 • بهداشت و درمان: درمان در اروپا ب نسبت بهتر از کانادا است زیرا شما در کانادا اگر بیماری داشته باشید باید مدتی در نوبت برای درمان منتظر بمانید ولی از لحاظ سطح کیفی هر دو برابر هستند.
 • سیستم آموزش: کیفیت آموزش در هر دو کشور بالا است ولی در کانادا فقط به زبان انگلیسی است و بچه ها زبان دیگری را یاد نمیگیرند.

سوالات متداول

✔️ در صورت تمایل برای سرمایه گذاری در خرید ملک، کدام کشور اروپایی برای مهاجرت بهتر است؟

در حال حاضر متقاضیان می توانند با خرید ملک در کشورهای اسپانیا، پرتغال، یونان و قبرس جنوبی علاوه بر سرمایه گذاری مطمئن، برای خود اقامت دریافت نمایند.

✔️ بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت تحصیلی به زبان انگلیسی کدام کشورها هستند؟

کشورهای انگلستان، هلند، فنلاند، اتریش، سوئد و ... از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت تحصیلی برای دانشجویانی که قصد تحصیل و یا حتی زندگی به زبان انگلیسی دارند به حساب می آیند.

✔️ بهترین کشور اروپا برای زندگی لوکس کدام کشورها هستند؟

در اروپا می توان سوئیس، موناکو، لوکزامبورک، مالتا، لیختن اشتاین، اتریش و ... را به عنوان لوکس ترین مناطق برای زندگی دانست.

✔️ سریع ترین کشور برای دریافت اقامت از طریق تحصیل کدام کشور است؟

روال دریافت پذیرش و ویزا در انگلستان بسیار سریع تر از سایر کشورها بوده و در صورت آماده بودن مدارک، متقاضی می تواند در کمتر از 2 الی 3 ماه اقامت تحصیلی دریافت نماید.

سخن پایانی

ما در این مقاله موضوع بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت را با محوریت بررسی روش های تحصیلی و سرمایه گذاری مورد تحلیل و بررسی علمی و دقیق قرار دادیم و ضمن آن مواردی همچون بررسی کشورها بر اساس شاخص کیفیت زندگی و همینطور بررسی سریع ترین روش ها برای دریافت اقامت را نیز تحلیل و ارزیابی نمودیم. بر اساس موضوعات مطرح شده می توان گفت قاره اروپا می تواند مقصد مناسبی برای افراد مختلف با شرایط متفاوتی باشد اما این به معنی پذیرش تمام متقاضیان نمی باشد. کشورهای انگلستان، هلند، اتریش، پرتغال، اسپانیا، قبرس جنوبی، آلمان، فرانسه، فنلاند، سوئد و ... جزو کشورهایی هستند که هر ساله پذیرای مهاجرین متعددی از سراسر دنیا هستند. ما در موسسه MIE این مقاله را با هدف آشنایی شما با بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت و با مشورت وکلای محلی اروپایی تهیه و تنظیم نموده ایم و ارائه آن به معنی اقدام برای تمام متقاضیان نمی باشد. در صورتی که قصد بررسی شرایط خود برای مهاجرت به اروپا و اقامت اروپا را داشته باشید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نموده و ضمن دریافت اطلاعات تکمیلی، بهترین گزینه های مهاجرتی متناسب با شرایط خود را جویا شوید. علاوه بر این شما می توانید سوالات خود در خصوص بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت را در قسمت دیدگاه ها یادداشت نمایید تا کارشناسان موسسه در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشند. 

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
Soheil
سلام وقت بخیر راه های مهاجرت به هلند جز تحصیلی چی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. امکان اقدام برای روش های کاری و نوآفرینی نیز در هلند وجود دارد.
رهاورد
وقت بخیر با سرمایه 5 میلیارد کدوم کشور اروپایی رو برای مهاجرت پیشنهاد میکنید، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری مدنظرمه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که ایده نوآفرینانه ای برای کسب و کار و بیزنس داشته باشید میتوانید برای نوآفرینی هلند اقدام داشته باشید.
علی
سلام بنده میخواستم از طریق سرمایه گذاری وارد اروپا بشم بنده صاحب کسب و کار خودم توی ایران هستم و میخوام اقامتی باشه که امکان رفت و امدم داشته باشم چه روشی رو پیشنهاد می کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما میتوانید برای خودحمایتی در کشور فرانسه و یا گلدن ویزای کشورهای اسپانیا و یونان اقدام داشته باشید.
مهرشاد میرفیضی
درود، من 26 سالم هست، اما سابقه کار ندارم. مدرکم رو در 22 سالگی دریافت کردم. به نظر شما برای پذیرش تحصیلی شانسی در اروپا دارم؟ سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، میتونید برای کشورهای مختلفی اقدام داشته باشید.
مرادوند
سلام من 36 ساله و فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر هستم و دارای 1.5 میلیارد سرمایه هستم. زبان در حد آیلتس 6 هست میخواستم بپرسم بهترین کشوری که می تونم اقدام کنم کجاست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما میتوانید برای کشورهای مختلفی اقدام داشته باشید از جمله آلمان، اتریش، انگلستان و ... .
عماد
سلام و درود با سن 21 سال وسابقه کار 4 سال مغازه داری و 8 میلیارد دارایی کدام کشور اروپایی میتونم اقدام کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. برای پیشنهاد مسیر مهاجرتی باید شرایط مختلف شما بررسی شود و دانستن سطح زبان، شرایط تحصیلی و ... بسیار مهم است و احتمالا بتوانید برای کار، تحصیل و یا حتی سرمایه گذاری اقدام نمایید.
ندا
سلام کم هزینه ترین کشور اروپایی برای مهاجرت کدومه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. میزان هزینه به شرایط شما برای اقدام بستگی دارد اما به طور کلی در صورتی که برای کار در بلژیک اقدام داشته باشید هزینه ای نخواهید داشت.
عادل
سلام خداقوت کدوم کشورها مهاجرپذیرتر هستن و هزینهای زندگیشون پایینه من میخواستم از طریق کار اقدام کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما بایستی با جزئیات بررسی گردد. برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید‌
فرهود
وقت بخیر با ده سال سابقه کاری در معدن ، کدوم کشور اروپایی رو برای مهاجرت پیشنهاد میکنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما بایستی با جزئیات بررسی گردد. برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید‌
مشاوره رایگان