بهترین شهرهای هلند برای زندگی

بدون نظر

افرادی که تصمیم به مهاجرت گرفته اند و تمایل دارند زندگی جدیدی را در کشور دیگر شروع کنند می توانند به کشور هلند فکر کنند، چرا که می توان گفت این کشور یکی از مکان های عالی برای زندگی می باشد. کشور هلند با توجه به موقعیت جغرافیایی و حضور در اتحادیه اروپا دارای ارتباط بین المللی عالی است و از این رو میتوان گفت با برنامه ریزی دقیق در خصوص مهاجرت افراد می توان به راحتی از طریق تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و ... مهاجرت به هلند کنند. از این رو سعی داشتیم با نگارش مقاله در خصوص بهترین شهرهای هلند برای زندگی شما عزیزان و همراهان را با شرایط زندگی در هلند آشنا سازیم و پیرامون آن به مسائل مهم چون بهترین شهر هلند برای کار، بهترین شهر هلند برای تحصیل، بهترین شهر هلند از نظر کیفیت زندگی، بهترین شهر هلند از نظر آب و هوا و ... بپزدازیم. بنابراین امید است با مطالعه این مقاله اطلاعات کافی در خصوص شهر های هلند را به دست آورید. چنانچه در خصوص بهترین شهرهای هلند برای زندگی سوال داشتید می توانید با موسسه MIE تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
نمایی از آمستردام بهترین شهر هلند برای زندگی

آمستردام (Amsterdam) زندگی در پایتخت هلند

تصویر شهر آمستردام

همواره افرادی که به زندگی در هلند فکر میکنند، آمستردام صدر لیست شهر های مورد نظر شما قرار میگیرد. آمستردام به عنوان پایتخت هلند با مردمی بیش از 18 ملیت در این شهر زندگی می کنند. این شهر مملو از موزه هایی در کلاس جهانی می باشد و سرگرمی و تفریحات زیادی وجود دارد که افراد می توانند از آن استفاده کنند. شهر آمستردام جزو بهترین شهرهای هلند برای زندگی، دارای انبوهی از فضاهای سبز می باشد که فرصت های بسیار خوبی را به علاقه مندان به دوچرخه سواران می دهد و همانطور که می دانید دوچرخه سواری در هلند بخشی از حمل و نقل و تفریح در این کشور تلقی می شود. علاوه بر دوچرخه سواری سیستم حمل و نقل عمومی بسیار خوبی در هلند وجود دارد و یکی از این سیستم های حمل و نقل عمومی این شهر که از طریق قایق و تاکسی های آبی می باشد توانسته فرصت خوبی برای گشت و گذار در این شهر را فراهم کند. در این بین فرصت های شغلی بین المللی بسیاری در این شهر وجود دارد.

  • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه روش های مهاجرت به هلند

فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه روش های مهاجرت به هلند

فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه روش های مهاجرت به هلند

 

روتردام (Rotterdam) معماری مدرن با بزرگترین بندر اروپا

روتردام دومین شهر بزرگ هلند که در قسمت جنوبی این کشور واقع شده است. این شهر که یکی از بهترین شهرهای هلند برای زندگی است، توسط رودخانه ای به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است. جمعیت این شهر در سال 2020 حدود 651.446 نفر تخمین زده شده است و از نظر وسعت دهمین منطقه بزرگ اتحادیه اروپا و پر جمعیت ترین منطقه کشور هلند شناخته شده می باشد. این شهر از نظر اقتصادی بزرگترین بندر دریایی اروپایی است. روتردام به خاطر داشتن دانشگاه های متعدد و زندگی و فرهنگی پر نشاط با داشتن معماری های متنوع و مدرن شناخته شده می باشد. این شهر به خاطر دسترسی از طرقی چون راه آهن، جاده ها و آب راه ها لقب دروازه اروپا و دروازه جهان را به خود اختصاص داده است. لازم به ذکر است 70 درصد جمعیت این شهر بین 20 الی 40 سال است. حدود 31.1 درصد از جمعیت شهر مسیحی هستند.

تصویر شهر روتردام

لاهه (Den Haag) سازمان های بین المللی و یک شهر ساحلی

لاهه پایتخت ادارای و سلطنتی هلند و مقر حکومتی این کشور می باشد. این شهر میزبان دیوان بین المللی دادگستری و دیوان کیفری بین المللی می باشد. از این جهت این شهر مقر کابینه، ایالات عمومی و دادگاه عالی و شورای دولتی هلند است. همچنین مقر بسیاری از شرکت های هلندی و شرکت های بین المللی در این شهر می باشد. اما پایتخت قانون اساسی این شهر آمستردام می باشد. تقریبا می توان گفت حدود به نیم میلیون نفر در لاهه یکی از بهترین شهرهای هلند برای زندگی وجود دارند. به همین جهت از نظر وسعت و جمعیت سومین شهر بزرگ هلند پس از آمستردام و روترودام شناخته شده می باشد. شهر لاهه در ساحل غربی هلند واقع شده است که این شهر نیز به عنوان یکی از شهر های بزرگ اروپا شناخته شده می باشد. جالب است بدانید شهر لاهه به هشت ناحیه رسمی تقسیم می شود که برخی از ناحیه های این شهر به عنوان مرفه ترین بخش های لاهه هستند که عموما این بخش ها در قسمت شمال غربی این شهر واقع شده اند و بالعکس برخی دیگر از این ناحیه ها به عنوان فقیرترین بخش لاهه یافت می شود.

در این شهر هنرستان و آکادمی های بین المللی وجود دارد که حتی رشته های هنر نیز در آن تدریس می شود. همچنین در شهر لاهه دانشگاه های دولتی و دانشگاه های بین المللی معروفی نیز وجود دارد که دانشجویان بین المللی می توانند برای ادامه تحصیل وارد شهر لاهه هلند شوند. چرا که در پایان تحصیل خود به واسطه حضور شرکت های بین المللی گسترده شانس کاری بسیار زیادی دارد. با توجه به حضور مهاجرین در این شهر فرهنگ های مختلفی را می توان در لاهه مشاهده کرد. شهر لاهه از نظر اقتصاد خدمات محور است از این رو سبب شده که کارمندان بین المللی به واسطه حضور شرکت های مهم بین المللی در این شهر افزایش یاید. همچنین می توان گفت بخش مهمی از اقتصاد این شهر از طریق گردشگری می باشد به گونه ای که در سال 2021 حدود 10 میلیون نفر از این شهر بازدید کردند. بر این اساس می توان گفت شهر لاهه پس از آمستردام دومین مقصد گردشگران در هلند می باشد.

تصویر شهر لاهه

اوترخت (Utrecht) شهر کوچک با حال و هوای خوب

اوترخت یک شهر زیبا در مرکز شهر هلند می باشد. این شهر یکی دیگر از شهر های بزرگ هلند اما نه به بزرگی شهر آمستردام که در واقع شده است. این شهر یکی از مهمترین مراکز راه آهن هلند را به خود اختصاص داده است. اکثر افرادی که در شهر اوترخت یکی از بهترین شهرهای هلند برای زندگی را انتخاب کردند، در دهه 20 الی 30 زندگی خود می باشند که بر این اساس می توان گفت شهر اوترخت یک شهر جوان است. یکی از دلایل جوان بودن سن افراد ساکن در این شهر وجود دانشگاه های مناسب در این شهر می باشد که توانسته دانشجویان بین المللی را به خود جذب کند از این رو از این شهر به عنوان شهر دانشجویی نیز یاد می شود. یکی از بزرگترین دانشگاه های هلند در همین شهر اوترخت به نام دانشگاه اوترخت در سال 1636 تاسیس شده است که در حال حاضر بیش از 30000 دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل می باشند. لازم به ذکر است این دانشگاه دارای 7 دانشکده است. طبق آخرین آمار تقریبا از هر ده نفر یک نفر در این شهر به عنوان مهاجر ساکن این شهر می باشد. طبق آمار 51.7 درصد از مردم این شهر دارای تحصیلات عالی هستند. جالب است بدانید شهر اوترخت در سال 1808 پایتخت کشور هلند بوده و در حال حاضر این شهر هم مانند آمستردام دارای چندین کانال می باشد و به عنوان زیباترین شهر کانالی جهان انتخاب شده است. هزینه اجاره ملک در شهر اوترخت کمتر از هزینه اجاره ملک در آمستردام می باشد و میانگین اجاره ملک در این شهر 17.81 الی 21.76 یورو در هر متر مربع است.

تصویر شهر اوترخت

لیدن (Leiden) شهر دانش

لیدن یک شهر دانشگاهی است که قدیمی ترین دانشگاه هلند در سال 1575 در آن است. ساختمان های دانشگاه های لیدن در این شهر پراکنده هستند، اما به طور کل می توان گفت 40000 دانشجو در کالج و دانشگاه های شهر لیدن در حال تحصیل هستند. لیدن را می توان به عنوان یک شهر نسبتا شلوغ معرفی کرد که به عنوان یک جامعه شهری از مردم بین المللی نیز تشکیل شده است. در این شهر دانشگاه معروف لیدن به بیش از 435 سال قدمت وجود دارد و به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های اروپا شناخته شده می باشد که یکی از تنها دلایل تعریف از این دانشگاه داشتن 16 جایزه نوبل است. این دانشگاه عضو اتحادیه دانشگاه های تحقیقانی اروپا و بالاترین رتبه آکادمیک بین المللی را به خود اختصاص داده است. شهر لیدن و حومه آن حدود به 355000 نفر جمعیت دارد که به عنوان یکی از شهر های اصلی هلند شناخته شده می باشد. لیدن یک شهر جذاب با یک مرکز تاریخی زیبا و بزرگ است. شهر لیدن به ساحل دریای شمال و پارک های ملی هلند بسیار نزدیک است. در واقع مرکز شهر لیدن تنها 12 کیلومتر با ساحل دریای شمال فاصله دارد. این شهر در نزدیکی آمستردام، لاهه، روتردام و اوترخت قرار دارد. این شهر دارای ارتباطات عالی از طریق راه آهن، جاده و راه هوایی می باشد. جالب است بدانید تنها 15 دقیقه با قطار شهری تا فرودگاه بین المللی آمستردام فاصله دارد.

تصویر شهر لیدن

آیندهوون (Eindhoven) مرکز فناوری و نوآوری

پنجمین شهر بزرگ هلند که در جنوب این کشور واقع شده است آیندهوون یکی از بهترین شهرهای هلند برای زندگی می باشد. جمعیت این شهر در سال 2021 حدو به 235923 نفر تخمین زده شده است که به عنوان بزرگترین شهر در استان برابانت شمالی می باشد که تقریبا 38.52 درصد از جمعیت این شهر افراد خارجی و مهاجر هستند. شهر آیندهوون دارای آب و هوای اقیانوسی است که در عین حال تابستان های این شهر کمی گرم و زمستان های سردتری را نسبت به شهر های ساحلی کشور هلند دارد. جالب است بدانید که زبان محلی در این شهر ترکیبی از گویش هلندی و بلژیکی می باشد. اما اقتصاد این کشور از زمان تاسیس شرکت فیلیپس کاملا تغییر کرد و سبب رشد عمده و پیشرفت به خصوصی در این شهر شد به طوری که این شهر قطب فناوری و فناوری اطلاعات گشت.

تصویر شهر آیندهوون

تیلبورخ (Tilburg)  با سرعت در حال تکامل

تیلبورخ شهری در استان برابانت شمالی است که به عنوان دومین شهر بزرگ استان برابانت شمالی با جمعیت 222601 و هفتمین شهر بزرگ هلند می باشد که حدود 23.3 درصد از مردم شهر را مهاجرین تشکیل داده اند. دانشگاه های تیلبورخ یکی از بهترین شهرهای هلند برای زندگی، دانشگاه های کاربردی آوانس و دانشگاه کاربردی فونتیس در این شهر واقع شده است. همواره تحصیلات عالی در این شهر موجب جذب دانشجویان بین المللی به این شهر شده است به طوری که در حال حاضر حدود به 13000 دانشجو که حدود 8 درصد آنان دانشجویان بین المللی می باشند در کالج ها و دانشگاه های این شهر در حال تحصیل هستند. این شهر دارای سه ایستگاه راه آهن می باشد. این شهر به دلیل برخورداری از صنعت کشاورزی و دامداری موفق به ایجاد و ساخت کارخانه های بافندگی شد و به سرعت در این صنعت رشد کرد. لازم به ذکر است که منسوجات پشمی تیلبورخ در دنیا شناخته شده می باشد. اما صنعت امروزی این شهر از طیف گسترده ای از شرکت های محلی و بین المللی می باشد. اما بخش اصلی اقتصاد این شهر بر پایه حمل و نقل و لجستیک است. آب و هوای این شهر نیز اقیانوسی همراه با طوفان های تند در فصل های سرد سال می باشد.

تصویر شهر تیلبورخ

ماستریخت (Maastricht) یک شهر دانشجویی شلوغ در جنوب

ماستریخت در جنوب شرقی هلند واقع شده است که نزدیک به مرز بلژیک می باشد. این شهر در نزدیکی دو رودخانه میوس و جکر قرار دارد که به عنوان بزرگترین شهر استان لیمبروگ می باشد. این کلان شهر حدود به 3.9 میلیون نفر جمعیت دارد. اما آب و هوای ماستریخت در تابستان معتدل و در زمستان سرد می باشد که البته با مقایسه به شهر های دیگر هلند سرد تر نمی باشد. این شهر پر از تاریخ و میراث معماری است که قدمت آن به دوره قرون وسطی بر می گردد. از جذاب ترین بخش های شهر می توان به موزه های آن و پارک های عمومی و ذخایر طبیعی اشاره کرد که ذخایر طبیعی برای پیاده روی و دوچرخه سواری بسیار مناسب است. امروزه بهترین شهرهای هلند برای زندگی؛ ماستریخت یک مرکز فرهنگی و منطقه ای پر رونق می باشد که با 1677 بنای میراثی دومین شهر پر رونق در هلند است. این شهر از نظر بازدید گنندگان و مسافرین همیشه مورد توجه بوده است اما در این میان جمعیت زیادی از دانشجویان بین المللی نیز در این شهر مشغول به تحصیل می باشند.

تصویر شهر ماستریخت

خرونینگن (Groningen) گوهر شمال

خرونیگن یکی از شهر های اصلی استان گرونینگن در هلند است که در سال 2021 تخمین زده شد حدود به 235287 نفر در این شهر ساکن هستند. شهر خرونینگن نیز به عنوان یکی دیگر از بهترین شهرهای هلند برای زندگی دانشجویی شناخته شده می باشد. به طوری که می توان گفت حدود به 25 درصد از جمعیت این شهر را دانشجویان تشکیل داده اند. این شهر نیز مانند بسیاری از شهر های هلند دارای آب و هوای معتدل است اما به دلیل موقعیت شمال شرقی آن در زمستان کمی سردتر از سایر شهرهای بزرگ هلند است. صنایع خدماتی و تفریحی در این شهر بخش مهمی از اقتصاد این شهر را پوشش داده است اما در این میان تمرکز هایی در زمینه فناوری اطلاعات، علوم زیستی و گردشگری نیز صورت گرفته است. شهر خرونینگن در سطح ملی در زمینه های آموزشی، تجارت و موسیقی و هنر شناخته شده می باشد. این شهر از سال 2016 میزبان جشنوراه بین المللی دوچرخه سواری شده است.

تصویر شهر خرونینگن

هارلم (Haarlem) زیباترین شهر هلند

شهر هارلم در مرکز استان هلند شمالی واقع شده است و یکی از پر جمعیت ترین مناطق شهری در اروپا تلقی می شود. جمعیت این شهر حدود 161265 نفر است. این شهر حدود 20 کیلومتر از آمستردام فاصله دارد. شهر هارلم مرکز پرورش گل های لاله می باشد به همین دلیل نام مستعار شهر هارلم شهر گل ها است. هر ساله در ماه آپریل جشنواره گل در این شهر برگزار می شود. شهر هارلم مملو از بناهای تاریخی، موزه های دیدنی و هنرهای مشهور جهانی می باشد. این شهر را می توان به عنوان یکی از بهترین شهرهای هلند برای زندگی انتخاب کرد. رودخانه زیبای اسپارن در این شهر می باشد. اما حمل و نقل در شهر هارلم از طریق خطوط راه آهن، اتوبان ها و بزرگراه ها و همینطور از طریق خطوط هوایی امکان پذیر است. این شهر دارای دو ایستگاه راه آهن می باشد.

 

آرنهیم (Arnhem) طبیعت زیبای نزدیک

آرتهیم مرکز استان گلدرلند در قسمت شرقی هلند است. این شهر در سال 2021 حدود به 163972 نفر جمعیت تخمین زده شده است که به عنوان یکی از شهر های بزرگ در هلند تبدیل شده است. این شهر در چند کیلومتری مرز با آلمان قرار دارد. این شهر نیز همانند دیگر مناطق هلند از آب و هوای معتدل برخوردار می باشد. خطوط حمل و نقل در این شهر نیز از طریق راه آهن که دارای سه ایستگاه می باشد و خطوط شهری و بین شهری و بزرگراه ها و همچنین خطوط هوایی خدمات رسانی می شود.

تصویر شهر آرنهیم

گران ترین و ارزانترین شهر هلند برای زندگی

از گران ترین شهرهای هلند می توان به پایتخت این کشور یعنی آمستردام یاد کرد. چرا که در لیست گران ترین شهرهای دنیا آمستردام به عنوان سی و دومین شهر گران برای زندگی در بین بیش از 500 شهر برتر دنیا انتخاب شده است به طوری که اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر حدود 1500 یورو می باشد. از دیگر دلایل اینکه می توان گفت آمستردام گران ترین شهر هلند می باشد قیمت ملک برای خرید آپارتمان است. به طور کلی به دلیل استاندارد های بالای زندگی در این شهر هزینه های خدمات نیز بالا می باشد.اما این شهر همواره به دلیل بنا ها و معماری های زیبای معروف بوده است. اما شهر های ارزان شهر هلند عبارتند از گرونیگن، زبلند و لیمبورگ و حتی هزینه زندگی در هلند در شهر های هارلم، آمستلوین و هیلورسوم از آمستردام ارزان تر می باشد.

نمایی از آمستردام بهترین شهر هلند برای زندگی

بهترین شهر هلند برای کار

بر حسب شاخص زندگی بهتر در جهان، هلند همواره در بین بهترین شهر های جهان به دلیل تعادل بین کار و زندگی در قرار گرفته است. در واقع 93 درصد جمعیت این کشور از محل کار و زندگی خود ابراز خوشحالی و رضایت دارند. کشور هلند به دلیل موقیعت جغرافیایی و برخورداری از صنعت پیشرفته، همچنین به دلیل حضور شرکت های بین المللی فرصت های شغلی بسیار مناسبی پیش روی متقاضیان کار در این کشور می باشد. تنها نیاز هست هر متقاضی بر اساس شرایط خود و بسته به تخصص شهر و رشته مورد نظر خود را پیدا کند و در آن شهر به دنبال شغل مورد نظر خود باشد. با توجه به تعاریف بالا می توان از شهرهایی نظیر آمستردام، روتردام، لاهه، اوترخت و آیندهوون به عنوان بهترین شهر هلند برای کار معرفی کرد. برای بررسی دقیق تر شرایط کار در هلند به نرخ بیکاری در این کشور دقت کنید.

نرخ بیکاری هلند

بهترین شهر هلند برای تحصیل

همچنین می توان از کشور هلند به عنوان یکی از مقاصد مهم برای دانشجویان بین المللی یاد کرد. در واقع دانشجویان و افرادی که به دنبال تحصیل و کار با کیفیت در اروپا هستند حتما به برای مهاجرت تحصیلی به هلند هم فکر میکنند. بسیاری از دانشجویان می توانند در یک محیط بین المللی و دوستانه برنامه های تحصیلی خود را در این کشور شروع کنند. برنامه های آموزشی متعددی در کشور هلند برای تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد. یکی از بهترین شهر هلند برای تحصیل شهر آمستردام می باشد که به عنوان یکی از مقاصد اصلی و مهم برای دانشجویان بین المللی است. از دیگر شهرهای مهم هلند برای تحصیل ماستخریت، لاهه و لیدن است.

بهترین شهر هلند از نظر آب و هوا

آب و هوای هلند تحت تاثیر از دریای شمال و اقیانوس اطلس می باشد. به همین جهت در اکثر فصل های سال آب و هوای شهر های هلند مرطوب و خنک است. بارندگی ها در هلند چندان زیاد نیست اما باد های فصلی از ویژگی های آب و هوای هلند می باشد به طوری که مکررا این باد ها می وزد. کشور هلند به دلیل مسطح بودن از آب و هوای یکنواختی برخوردار است. علاوه بر این آب و هوای شهر های شمالی هلند مانند فریزلند، گرونیگن و درنته کمی سرد تر از شهر های جنوبی و جنوب مرکزی هلند همانند آمستردام، روتردام، اوترخت، لاهه و آیندهوون می باشد.

بررسی شهرهای هلند از جنبه های مختلف

بزرگترین شهر های هلند

آمستردام

روتردام

لاهه

اوترخت

آیندهوون

گرونیگن

آلمر

بردا

نایمخن

 

شهر های کوچک هلند

کوچکترین شهر هلند برونخورست نام دارد که تنها یک کلیسا، یک رستوران، یک مغازه و چند خانه دارد.

شهرهای صنعتی هلند

اصلی ترین شهر های صنعتی در هلند عبارت است از آمستردام و روتردام

زیباترین شهرهای هلند

هارلم

اوترخت

لاهه

 

سرسبزترین شهر های هلند

5 شهر سر سبز هلند عبارت است از:

اوترخت

آمستردام

آلکمار

آلمر

گرونیگن

 

مدرن ترین شهر های هلند

روتردام

آمستردام

اوترخت

ماستریخت

دلفت

لاهه

هارلم

لیسه

آرنهم

بردا

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب بهترین شهرهای هلند برای زندگی هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول 

✅ بهترین شهر برای زندگی در هلند کدام شهر است؟

5 مکان برتر برای زندگی در هلند عبارتند از : آمستردام- اوترخت- دلفت- آمرسفورت- زوله

✅ امن ترین شهر هلند کدام است؟

یکی از امن ترین شهر های جهان آمستردام می باشد.

✅ بیشتر مهاجران در هلند کجا زندگی می کنند؟

پایتخت هلند، آمستردام محبوب ترین شهر که دارای بالاتری رتبه برای زندگی در بین مهاجران است.

✅ هزینه زندگی در هلند چه میزان است؟

هزینه زندگی در هلند برای یک خانواده چهار نفره تقریبا حدود به 3200 الی 3500 یورو در ماه است. 

سخن پایانی

کشور هلند اساسا به دو منطقه اصلی تقسیم بندی می شود. Randstad یک منطقه شهری در مرکز هلند است که چهار شهر بزرگ این کشور نظیر آمستردام، روتردام، لاهه و اوترخت را شامل می شود که اطراف آن را شهر های کوچک تر و یا حتی روستا ها را تشکیل داده اند. همواره Randstad که حاوی بهترین شهرهای هلند برای زندگی است، از محبوبیت بیشتری برای زندگی بین المللی برخوردار می باشد چرا که ارتباطات در این شهر ها با دیگر کشورهای اروپایی بیشتر می باشد و از موقعیت بهتری در خصوص قطب اقتصاد و فرهنگی برخوردار می باشد و در نهایت فرصت های شغلی به دلیل حضور شرکت های بین المللی و حتی ملی در این شهر های بیشتر می باشد. با این حال مکان های عالی دیگری برای زندگی خارج از Randstad وجود دارد که متقاضیان می توانند این شهر ها را برای زندگی انتخاب کنند مانند گرونیگن در شمال هلند و شهر ماستریخت در جنوب هلند که در این مقاله در خصوص این شهر ها توضیحات کاملی را خدمتتان ارائه دادیم. اما لازم به ذکر است که این شهر ها به طور فزاینده ای خانواده های بین المللی و حتی شرکت های بین المللی را به خود جذب می کنند و جمعیت زیادی از دانشجویان در این شهر ها زندگی می کنند. در این مقاله به موضوعات مهمی چون زیباترین شهرهای هلند، سرسبزترین شهر های هلند و مدرن ترین شهر های هلند پرداختیم. امید است توانسته باشیم با نگارش این مقاله شما همراهان را با بهترین شهرهای هلند برای زندگی آشنا سازیم. چنانچه در ادامه در خصوص مهاجرت به هلند با سوال و یا ابهامی روبرو هستید می توانید با موسسه MIE تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شودید.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان