معرفی دانشگاه فنی مونیخ آلمان

بدون نظر

در این مقاله قصد داریم کشور آلمان را که به دلایل گوناگون از جمله وجود بازارکار بسیار مناسب، امکان تحصیل رایگان، آب و هوای مناسب، سیستم آموزشی بسیار قوی و امکان دریافت اقامت دائم و شهروندی پس از اتمام دوره تحصیلی از جمله محبوب ترین مقاصد مهاجرت به خصوص برای دانشجویان به حساب می آید را مورد بررسی قرار دهیم. یکی از دانشگاه های آلمان دانشگاه فنی مونیخ می باشد که به صورت کامل در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت و موضوعاتی همچون نحوه اخذ پذیرش و ثبت نام در این دانشگاه و مدارک مورد نیاز برای این موضوع به طور کامل مورد بررسی قرار خواهد گرفت. بهتر است بدانید که شما عزیزان می توانید برای رسیدن به پاسخ سؤالات خود با مؤسسه ملک پور تماس و مشاوره رایگان بگیرید. همچنین می توانید سؤالات خود را در پایان همین بخش مطرح فرمایید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما عزیزان باشند. لازم به ذکر است که تمامی اطلاعات این مقاله با مطالعه سایت دانشگاه و مشورت وکلای محلی تنظیم شده و لزوما شامل خدمات موسسه نخواهد شد.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
پردیس دانشگاه فنی مونیخ آلمان

معرفی دانشگاه فنی مونیخ آلمان

دانشگاه فنی مونیخ در آغاز کار به نام پلی تکنیک سلطنتی باواریا مونیخ شناخته می شد. این دانشگاه در سال 1868 تأسیس گردید. افراد سرشناس بسیاری در این دانشگاه فعالیت داشته اند مانند چندین مخترع که به عنوان متخصص در علوم طبیعی، در این دانشگاه به تحصیل پرداخته اند، از جمله کارل فون لینده، که یخچال را اختراع کرد، و رودولف دیزل، که موتور دیزل را طراحی کرد. علاوه بر این موضوع، حدود 13 نفر از استادان یا فارغ التحصیلان این دانشگاه از سال 1927 برنده جایزه نوبل شده اند. این دانشگاه دوره های تحصیلی را در رشته های مختلف و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهد. در سال 2006، دانشگاه یک استراتژی نهادی جدید را راه اندازی کرد و خود را به عنوان "دانشگاه کارآفرین" معرفی کرد. بیش از 800 استارت آپ و نوآفرینی توسط دانشجویان و کارکنان این دانشگاه در سال های اخیر ایجاد شده است.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در آلمان


رنکینگ دانشگاه فنی مونیخ آلمان

یکی از سؤالات متقاضیان قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر برای ادامه تحصیل رتبه بندی و رنکینگ دانشگاه در میان دانشگاه های معتبر جهان می باشد. همانطور که گفته شد دانشگاه فنی مونیخ (TUM) یکی از دانشگاه های تحقیقاتی پیشرو در اروپا است. این دانشگاه در رتبه بندی و رنکینگ جهانی رتبه 50 را به خود اختصاص داده است. سیستم آموزشی این دانشگاه بسیار قوی بوده و برترین اساتید جهان در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند. در واقع دانش‌آموزان در TUM این فرصت را دارند که زیر نظر متخصصان برجسته در رشته‌ های مورد مورد نظر خود مشغول به تحصیل در آلمان شوند. جدول ذیل به بررسی رنکینگ دانشگاه فنی مونیخ آلمان پرداخته است.

سازمان رتبه بندی

سطوح

QS World 2022

50

THE World 2022

38

ARWU World

52

 دانشکده های دانشگاه فنی مونیخ آلمان

دانشگاه فنی مونیخ از برترین دانشگاه های اروپا می باشد که طیف وسیعی از رشته ها را در مقاطع مختلف لیسانس، فوق لیسانس و دکتری برای متقاضیان در نظر گرفته. در ادامه دانشکده های دانشگاه فنی مونیخ را مشاهده می فرمایید:

 • کسب و کار و اقتصاد
 • فنی و مهندسی
 • علوم اجتماعی
 • علوم فیزیک
 • بهداشت
 • هنر و علوم انسانی
 • آموزش
 • علوم طبیعی
 • علوم کامپیوتر

رشته های دانشگاه فنی مونیخ آلمان

دانشگاه فنی مونیخ آلمان دارای حدود 150 رشته در زمینه های علوم طبیعی، پزشکی، علوم زیستی، فنی و مهندسی، اقتصاد و... می باشد. نکته بسیار جالب این است که بیشتر دوره های ارائه شده در دانشگاه مونیخ به صورت رایگان می باشند. Technische Universität München دوره های لیسانس، فوق لیسانس و دکتری را در زمینه های گوناگون در اختیار دانشجویان قرار می دهد. در جدول زیر برخی از رشته های تحصیلی در این دانشگاه را مشاهده می فرمایید:

رشته های دانشگاه فنی مونیخ آلمان

علوم کامپیوتر

حسابداری

کشاورزی و جنگلداری

مدیریت تجاری

علوم ورزش

فیزیک و نجوم

بیولوژی

مهندسی مکانیک

علوم دریایی

مهندسی برق

اقتصاد

مهندسی عمران

ریاضیات و آمار

مهندسی شیمی

دانشگاه هایدلبرگ

این مقاله را از دست ندهید: معرفی دانشگاه هایدلبرگ آلمان

در این مقاله ما راه های موفقیت در دانشگاه هایدلبرگ آلمان را به شما خواهیم آموخت.

شرایط پذیرش دانشگاه فنی مونیخ آلمان

یکی از مهمترین موضوعاتی که مورد توجه متقاضیان تحصیل در Technical University of Munich قرار می گیرد، نحوه اخذ پذیرش از این دانشگاه در مقاطع گوناگون می باشد. جهت اخذ پذیرش از این دانشگاه می بایست مدارک تحصیلی مورد تایید سیستم آموزشی آلمان را ارائه نمایید. به طور کلی این مدارک شامل مدارک تحصیلی مقاطع تحصیلی قبلی همراه با ریز نمرات می باشد. علاوه بر آن ارائه مدرک تسلط به زبان انگلیسی یا آلمانی نیز الزامی است. برخی از رشته های تحصیلی همانند پزشکی همچنین دارای آزمون ورودی هستند و متقاضی می بایست قبولی آزمون را نیز دریافت نماید.

تحصیل کارشناسی در دانشگاه فنی مونیخ آلمان

همان طور که در بخش قبل گفته شد برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مونیخ آلمان، ارائه مدارک اعلام شده از سوی دانشگاه الزامی می باشد. از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع لیسانس، ارائه مدرک دیپلم ۱۲ ساله و مدرک زبان آلمانی و یا آیلتس ۶ می باشد.

تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه فنی مونیخ آلمان

جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه فنی مونیخ آلمان در مقطع کارشناسی ارشد نیز ارائه مدارک اعلام شده از سوی دانشگاه الزامی می باشد. از جمله این مدارک می توان به مدرک لیسانس در رشته های مرتبط، ریز نمرات و مدرک زبان آلمانی و یا آیلتس ۶.۵ می باشد.

تحصیل دکترا در دانشگاه فنی مونیخ آلمان

تحصیل در دوره دکتری در آلمان در دانشگاه صنعتی مونیخ یکی از محبوب ترین موضوعات برای متقاضیان واجد شرایط می باشد. افرادی که قصد اخذ پذیرش در این دوره را دارند می بایست مدارک تحصیلی مقاطع قبلی خود را به همراه ریز نمرات، مقالات بین المللی، مدرک زبان و توصیه نامه از اساتید آماده نموده و همچنین تأیید استاد راهنما و یا سوپروایزر را داشته باشند.

مدرک زبان لازم برای تحصیل در دانشگاه فنی مونیخ آلمان

برای تحصیل در دانشگاه فنی مونیخ آلمان، اگرچه امکان تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در دانشگاه TUM نیز وجود دارد، اما همواره توصیه می گردد برای یادگیری زبان آلمانی و شرکت در دوره های آلمانی زبان اقدام نمایید. بر اساس شرایط آزمون زبان، دانشجویان می بایست برای تحصیل در مقطع لیسانس هم در آزمون زبان آلمانی و هم در آزمون زبان انگلیسی امتیازهای لازم را کسب کنند. حداقل نمره زبان لازم برای تحصیل برای آزمون تافل ۸۸ و آزمون آیلتس ۶.۵ می باشد.

ددلاین دانشگاه فنی مونیخ آلمان

از دیگر موضوعات بسیار مهم جهت اخذ پذیرش ددلاین دانشگاه های آلمان و توجه به شروع ترم در هر رشته و مقطع می باشد. دانشجویان برای ثبت نام در دانشگاه فنی مونیخ آلمان، در دو بازه زمانی تابستان و زمستان قادر به اقدام می باشند. مهلت ثبت نام در تابستان در بازه زمانی ۱ نوامبر تا ۳۱ دسامبر و مهلت ثبت نام در ترم زمستان در بازه زمانی ۱ آپریل تا ۳۱ می می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه فنی مونیخ آلمان

همانطور که می دانید سیستم آموزشی آلمان در اکثر دانشگاه ها از جمله دانشگاه فنی مونیخ رایگان است. بنابراین تنها نکته قابل ذکر در خصوص هزینه تحصیل در این دانشگاه این است که دانشجویان بین المللی برای ثبت نام فقط باید بین 120 تا 140 یورو در هر ترم پرداخت کنند. این مقاله به دست جمعی از مشاوران متخصص در زمینه مهاجرت در مؤسسه ملک پور نوشته شده است و هرگونه کپی برداری از مطالب آن غیرقانونی است و مؤسسه رضایتی در این خصوص ندارد. در حقیقت می توان گفت که هزینه های تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان بسیار ناچیز است و دانشجویان بین المللی می توانند Technical University of Munich را به عنوان یکی از بهترین مقاصد تحصیل انتخاب نمایند.

نمای داخلی پردیس دانشگاه صنعتی مونیخ آلمان

بورسیه دانشگاه فنی مونیخ آلمان

دانشگاه فنی مونیخ آلمان بورسیه های تحصیلی بسیار زیادی را بر اساس شایستگی علمی و همچنین نیاز مالی ایجاد کرده است. اگر نیازهای مالی شما برآورده شده باشد و سوابق تحصیلی عالی داشته باشید، واجد شرایط برای دریافت بورسیه در آلمان مخصوص دانشجویان بین المللی هستید. به طور کلی شرایط لازم برای دریافت بورسیه های Technical University of Munich عبارتند از:

 • امکان دریافت بورسیه در ترم سوم مقطع لیسانس
 • امکان دریافت بورسیه در ترم دوم مقطع فوق لیسانس
 • امکان دریافت بورسیه برای دانشجویان بین المللی
 • به اتمام رساندن پایان نامه پیش از موعد
 • دارا بودن رزومه علمی خوب
 • نشان دادن وضعیت مالی

خوابگاه های دانشگاه فنی مونیخ آلمان

همانطور که می دانید پیدا کردن خوابگاه دانشجویی در آلمان مناسب برای زندگی در مونیخ همواره یکی از دغدغه های اساسی دانشجویان است. دانشگاه فنی مونیخ (TUM) از دانشجویان و کارکنان در جستجوی محل اقامت، با ارائه دادن مشاوره های شخصی، لیست های داخلی و اطلاعات مفید پشتیبانی می کند تا اطمینان حاصل شود که این افراد قادر هستند تا به سرعت مکانی را اسکان خود پیدا کنند. به طور کلی یافتن محلی برای اقامت یک موضوع ضروری در هنگام نقل مکان به یک شهر جدید است. از این جهت Technical University of Munich خوابگاه هایی را با امکانات گوناگون در اختیار دانشجویان قرار داده است.

شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه صنعتی مونیخ

دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه فنی مونیخ در آلمان می توانند پس از فارغ التحصیلی به مدت 18 ماه در این کشور بمانند تا به دنبال کار بگردند. با توجه به این که این مدت بالافاصله پس از فارغ التحصیلی آغاز می شود بهتر است دانشجویان قبل از این بازه به دنبال کار مورد نظر خود بگردند تا فرصت را از دست ندهند. در این صورت پس از پیدا کردن کار مورد نظر می بایست قرارداد یکساله با کارفرما بسته شود و برای دریافت کارت آبی آلمان اقدام شود. کارت آبی اروپا به مدت چهار سال معتبر می باشد و متقاضیان می توانند پس از سه سال برای دریافت اقامت دائم و پس از آن برای دریافت شهروندی و پاسپورت آلمان اقدام نمایند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در سایت دانشگاه فنی مونیخ آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

هزینه تحصیل در دانشگاه فنی مونیخ آلمان چقدر است؟

همانطور که می دانید سیستم آموزشی آلمان در اکثر دانشگاه ها از جمله دانشگاه فنی مونیخ رایگان است. بنابراین تنها نکته قابل ذکر در خصوص هزینه تحصیل در این دانشگاه این است که دانشجویان بین المللی برای ثبت نام فقط باید بین 120 تا 140 یورو در هر ترم پرداخت کنند.

✅ مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه فنی مونیخ چیست؟

حداقل نمره زبان لازم برای آزمون تافل ۸۸ و آزمون آیلتس ۶.۵ می باشد.

✅ ددلاین ثبت در دانشگاه فنی مونیخ آلمان چه زمانی است؟

دانشجویان برای ثبت نام در دانشگاه فنی مونیخ آلمان، در دوبازه زمانی تابستان و زمستان قادر به اقدام می باشند. مهلت ثبت نام در تابستان در بازه زمانی ۱ نوامبر تا ۳۱ دسامبر و مهلت ثبت نام در ترم زمستان در بازه زمانی ۱ آپریل تا ۳۱ می می باشد.

✅ دوره های تحصیلی در دانشگاه صنعتی مونیخ آلمان به چه زبان هایی برگزار می شود؟

انگلیسی و آلمانی

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله گفته شد کشور آلمان به دلایل گوناگون از جمله وجود بازارکار بسیار مناسب، امکان تحصیل رایگان، آب و هوای مناسب، سیستم آموزشی بسیار قوی و امکان دریافت اقامت دائم و شهروندی پس از اتمام دوره تحصیلی از جمله محبوب ترین مقاصد مهاجرت به خصوص برای دانشجویان به حساب می آید. یکی از برترین دانشگاه های آلمان دانشگاه فنی مونیخ می باشد که به صورت کامل در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. امید است توانسته باشیم پاسخ سؤالات شما عزیزان را در خصوص نحوه ثبت نام و تحصیل در این دانشگاه بدهیم. لازم به ذکر است شما عزیزان می توانید برای دریافت پاسخ سؤالات خود با مؤسسه ملک پور تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید سؤالات خود را در پایان همین بخش مطرح فرمایید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما عزیزان باشند.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان