دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی‌یف

بدون نظر

دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف به عنوان یک دانشگاه ها قدیمی در کشور اوکراین شناخته می شود. این دانشگاه در پایتخت اوکراین، شهر کیف بنا شده است. می توان گفت که دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف در لیست رده بندی دانشگاه های برتر اروپای شرقی و اروپای مرکزی جز 100 دانشگاه معتبر و برتر می باشد. دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف همچنین دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف کی از دانشگاه های معتبر کشور اوکراین است. دانشکده ها در این دانشگاه مقطع تحصیلی لیسانس را در 4 سال و فوق لیسانس را در 2 سال ارائه می‌دهند. در ادامه بیشتر به مشخصات این دانشگاه می پردازیم. همراه گرامی شما می توانید از طریق برقراری ارتباط تلفنی با کارشناسان خبره موسسه ملک پور از مشاوره کاملاً رایگان بهره مند شوید و شرایط خود را جهت مهاجرت بررسی کنید. همچین در بخش رسانه وب سایت موسسه ملک پور می توانید از ویدئو های مهاجرتی به صورت رایگان بهره مند شوید.

مواردی که می خواهیم در این مقاله به صورت جامع به آنها بپردازیم:

تماس با مادانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی‌یف

 

دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی‌یف اوکراین

رتبه سومین دانشگاه قدیمی در اوکراین متعلق به دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف است. این دانشگاه در لیست معتبرترین دانشگاه ها در میان دانشگاه های اوکراین می باشد. 15 دانشکده و 5 موسسه در دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف وجود دارد. این دانشگاه در سال 1834 تاسیس شد. نام این دانشگاه چندین بار تغییر کرده است. اصول اصلی آموزش در دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف اوکراین تحقیقات است. دانشجویان در این دانشگاه تحقیق و نوآوری را به صورت تخصصی آموزش می بینند. دانشجویان می توانند در دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف اوکراین به تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا بپردازند. دانشجویان بین المللی نیز می توانند جهت اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه اقدام کنند. دانشگاه برای دانشجویان بین المللی امکانات رفاهی مختلفی را فراهم نموده است که برخی از آن ها شامل: کمک مالی یا بورسیه تحصیلی، مسکن، امکانات ورزشی وکتابخانه می باشد.

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

شهرت و رتبه دانشگاه تاراس شفچنکو کیف

عموماًز رتبه بندی دانشگاه ها بر اساس عملکرد آموزشی دانشگاه ها صورت می گیرد. بر اساس همین اصل دانشگاهی که در زمینه تحصیلات تحقیقاتی جز برترین دانشگاه ها شناخته می شود دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف در کیف اوکراین است. رتبه دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف در کشور اوکراین در میان دانشگاه ها در جهان رتبه 1414 و در کشور اوکراین رتبه 2 را دارد. رتبه های دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف در جداول زیر آورده شده است:

رتبه بندی دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف

رتبه در میان دانشگاه های جهان

1125

رتبه در میان دانشگاه های جهانی در اروپا

440

رتبه بندی موضوعی در رشته شیمی

640

رتبه بندی موضوعی در رشته فیزیک

503

رتبه بندی موضوعی دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف

موضوع

رتبه

تحقیقات جهانی

434

تحقیقات منطقه ای

39

انتشارات

1097

کتاب ها

1249

همایش ها

776

همکاری بین المللی

318

 دانشگاه های خارجی همکار دانشگاه تاراس شفچنکو کیف

دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف در حال توسعه روابط بین المللی دو جانبه و یا چند جانبه و پروژه های بلند مدت بین المللی با کیفیت بالای علمی و آموزشی می باشد. همکاری دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف  با شرکایی از کشورهای: اسپانیا، لهستان، انگلستان، لیتوانی، آلمان، استونی، فنلاند و سایر کشورها ایجاد شده است. در این قسمت از مقاله در مورد شرکای دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف می پردازیم. نکته مهمی که در همکاری با موسسات علمی در پروژه های مشترک اروپایی وجد دارد این است که، همکاری دانشگاه ها عموماً با دانشگاه های برجسته اروپایی صورت می گیرد. روابط بین المللی دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف دائماً در حال تلاش هستند که بتوانند برای همکاری با نمایندگان کشورهای خارجی ارتباط برقرار کنند و در رابطه با موضوعاتی نظیر: کنفرانس ها، دعوت از دانشمندان مشهور، مقامات دولتی جهت سخنرانی برای دانشجویان، نمایشگاه ها، تبادل آموزش، تحقیقات مشترک، کارگاه ها، بورسیه های کوتاه مدت، تبادل تجربه، سازماندهی سفرهای تجاری خارجی علمی - آموزشی برای تحقیق فعال باشند. امروزه دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف در میان 57 کشور در جهان با 227 موسسه آموزشی و علمی خارجی همکاری دارد. در ادامه چند دانشگاه همکار را نام برده ایم:

نام کشور

نام دانشگاه

انگلستان

لید

آمریکا

روتگرد

کانادا

مونتیابا

بلژیک

لژ

ایتالیا

فلورانس

آلمان

مونیخ

‌امکانات دانشگاه شفچنکو

دانشگاه مقدماتی برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف و دانشگاه های اوکراین از سال 2012 شروع به کار کرده است. دانشجویان بین المللی از کشورهای مختلف مانند: بلژیک، کرواسی، اتریش، دانمارک، قبرس، اسرائیل، مالدیو، آلمان، لهستان، ایتالیا، پرتغال، جامائیکا، اسرائیل، سنگاپور، فنلاند، نیوزلند، بریتانیای کبیر سوئد، اسپانیا به این دانشگاه برای تحصیل مهاجرت می کنند. آموزش های نوآورانه برای دانشجویان بین المللی در این دانشگاه اعمال می شود. دانشجویان بین المللی می توانند در دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف تحصیل به زبان انگلیسی پزشکی را مطالعه کنند و همچنین مدرک مطالعات پزشکی را که توسط وزارت آموزش و علوم اوکراین تایید شده است را اخذ کنند. دانشجویان می توانند از امکانات تحقیقاتی عالی، امکانات ورزشی، کافه تریا، امکانات رایانه ای و آبگرم بهداشتی استفاده کنند.

دانشکده ها و رشته های دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو

13 دانشکده،2  کالج، 8 موسسه، و یک مرکز تحقیقاتی در دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف دارای وجود دارد. در زیر نام دانشکده ها و رشته های تحصیلی دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف اوکراین که در این دانشکده ها آموزش داده می شوند را آورده ایم.

 • دانشکده هنر و علوم باستانی: باستان شناسی، هنر، هنرهای نمایشی و طراحی، تاریخ، فلسفه، الهیات، زبان ها، ادبیات و زبان شناسی.
 • دانشکده علوم فیزیکی: فیزیک نجوم، علم شیمی، زمین شناسی، زمین و علوم دریایی، محیط زیست، ریاضی و آمار.
 • دانشکده تجارت و اقتصاد: اقتصاد و اقتصاد سنجی، مدیریت کسب و کار، حسابداری و مالی.
 • دانشکده بالینی و سلامت، پزشکی و دندانپزشکی.
 • دانشکده علوم اجتماعی: سیاست و مطالعات بین المللی، ارتباطات و مطالعات رسانه ای، جامعه شناسی، جغرافیا.
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم زیستی: کشاورزی و جنگلداری، علوم بیولوژیکی.
 • دانشکده علوم کامپیوتر
 • دانشکده روانشناسی
 • دانشکده مهندسی برق و الکترونیک

رتبه بندی و رنکینگ دانشگاه شفچنکو

دانش آموزان با نزدیک شدن به تحصیلات دانشگاهی و گرفتن بزرگترین تصمیم زندگی خود یعنی انتخاب دانشگاه می توانند آینده خود را تحت تاثیر قرار دهند. دانشجویان برای مقایسه دانشگاه ها و انتخاب گزینه مناسب می توانند از طریق مقایسه رتبه های دانشگاه ها و رنکینگ آن ها کمک بگیرند و در نهایت تصمیم درست در انتخاب دانشگاه را بگیرند. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه و گردآوری شده است، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. هر دانشگاه در 5 گزینه مورد بررسی قرار می گیرد. موارد تاثیر گذار در رتبه دانشگاه ها عبارتند از: تاثیر پژوهشی، آموزش، چشم انداز بین المللی و درآمد صنعت. دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف اوکراین از نظر رتبه در کشور اوکراین رتبه 2 و در جهان رتبه 1414 را به خود اختصاص داده است.

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه تاراس شفچنکو کیف

هزینه های تحصیل از موارد مهمی است که ذهن دانشجویان را به  خود مشغول می کند. در تمامی دانشگاه ها هزینه تحصیل با توجه به رشته تحصیلی متفاوت می باشد. در دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف اوکراین نیز با توجه به رشته تحصیلی هزینه ها متفاوت است. در جدول زیر به شهریه تحصیل رشته های مختلف در دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف اوکراین می پردازیم:

 • هزینه شهریه برنامه های تجاری: لیسانس اقتصاد، مدیریت بازرگانی، لیسانس حسابداری و حسابرسی، لیسانس حقوق، مدیریت هتلداری و گردشگری، لیسانس بانکداری و امور مالی، لیسانس بازاریابی برای هر ترم 1750 دلار آمریکا و رشته های MBA، کارشناسی ارشد روابط بین الملل، کارشناسی ارشد مدیریت شهریه برای هر ترم 2000 دلار آمریکا و لیسانس مدیریت برای هر ترم 1500 دلار آمریکا.
 • هزینه شهریه برنامه های مهندسی: مهندسی برق و الکترونیک، مخابرات، فناوری اطلاعات، مهندسی مکانیک، کامپیوتر و شبکه، مهندسی ماشین، علوم کامپیوتر، مهندسی نرم افزار، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی پزشکی، مهندسی نفت و گاز برای هر ترم 1750 دلار آمریکا، طول دوره 4 سال.

سایر هزینه هایی که دانشجویان در کنار هزینه های تحصیل خود می پردازند از قبیل: بیمه درمانی در هر سال مبلغ 100 دلار آمریکا، 200 دلار آمریکا بابت معاینه پزشکی و 1800 دلار آمریکا برای مجوز اقامت، هزینه اداری و ثبت نام نیز در سال اول می باشد.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه تاراس شفچنکو کیف

اخذ پذیرش از دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف اوکراین چند مرحله دارد که دانشجویان بین المللی جهت دریافت پذیرش می بایست رعایت کنند.

 • نحوه درخواست:

دانشجویان بین المللی بعد از مطالعه کامل سایت دانشگاه و کسب اطلاعات در زمینه دوره ها و هزینه شهریه ها می توانند به صورت آنلاین درخواست پذیرش خود رابه همراه گواهینامه تحصیلی از دوره های تحصلی قبلی، فرم تکمیل شده درخواست پذیرش، پاسپورت با حداقل 2 سال اعتبار را به دانشگاه ارسال کنند.

در این مرحله می بایست هزینه سال اول تحصیلی پرداخت شود.

 • درخواست ویزا:

دانشجویان بین المللی پس از دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف اوکراین می بایست به جهت اخذ ویزای تحصیلی به نزدیک ترین سفارت اوکراین در کشور خود مراجعه کنند. برای اخذ ویزا به مدارکی که در ادامه آورده ایم نیاز است: اصل پاسپورت، مدارک تحصیلی، گواهی پزشکی جسمانی و روانی که مورد تایید وزارت امور خارجه باشد، 2 قطعه عکس در ابعاد عکس پاسپورت.

 • پس از دریافت ویزا:

دانشجویان بین المللی می توانند با دانشگاه تماس بگیرند و اطلاعات پرواز و تاریخ ورودشان را به دانشگاه اعلام کنند تا یکی از نمایندگان دانشگاه در روز ورود آن ها به دنبالشان بیاید.

دانشجویان مدارک پرداخت شهریه دانشگاه را می بایست همراه خود داشته باشند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی‌یف هستید، اینجا کلیک کنید➡️

 

سوالات متداول

✔️ آیا در دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف اوکراین می توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد؟

بله دانشجویان بین المللی می توانند به زبان انگلیسی درس بخوانند.

✔️ آیا دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف اوکراین امکانات رفاهی از قبیل خوابگاه برای دانشجویان دارد؟

بله. خوابگاه و مسکن یکی از امانتا رفاهی این دانشگاه به شمار می رود.

✔️می توانم با بورسیه تحصیلی در دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف اوکراین درس بخوانم؟

هزینه های دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف اوکراین مقرون به صرفه است و اخذ بورسیه تحصیلی هم برای دانشجویان برتر امکان دارد.

✔️ در دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف اوکراین رشته تحصیلی پزشکی به چه زبانی ارائه می شود؟

امکان تحصیل رشته پزشکی به زبان انگلیسی برای دانشجویان می باشد.

_____________سخن پایانی __________

سعی داشتیم در خصوص دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف اوکراین در این مقاله اطلاعاتی به شما عزیزان ارائه دهیم. می دانیم که یکی از دانشگاه های قدیمی و معتبر در جهان، دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف اوکراین می باشد. دانشجویان بین المللی می توانند از این دانشگاه جهت تحصیل خود پذیرش تحصیلی درخواست کنند. امروزه در دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف اوکراین کارهای تحقیقاتی بی شماری در حال انجام است و به صورت کلی سیستم آموزشی این دانشگاه بیشتر بر اساس تحقیقات و نوآورانه می باشد. دانشجویان بین المللی امکان تحصیل به زبان انگلیسی و با هزینه های پایین را دارند. همراه گرامی امیدواریم که مطالب این مقاله کمکی در زمینه شناسایی دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف اوکراین به شما کرده باشد. به شما پیشنهاد می کنیم که مقاله دانشگاه زوریخ را نیز مطالعه کنید. در انتهای مقاله می توانید نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را ثبت کنید تا در اولین فرصت به آن ها پاسخ  داده شود.  

امتیاز 3.57 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان