معرفی دانشگاه تامپره فنلاند

بدون نظر

رسیدن به بسیاری از آرزوها در آینده شغلی افراد منوط به کسب دانش، مدرک معتبر و بهره مندی از آموزش با کیفیت است به همین دلیل متقاضیان زیادی دست به مهاجرت تحصیلی می زنند و تصمیم به تحصیل در فنلاند می گیرند. ما در موسسه مشاوره MIE می خواهیم به موشکافی یکی از دانشگاه های دولتی کشور فنلاند تحت عنوان دانشگاه تامپره فنلاند بپردازیم. دانشگاه تامپره فنلاند یکی از بزرگترین و محبوب ترین دانشگاه های علمی کاربردی فنلاند به حساب می آید. از نقاط قوت آموزش در این دانشگاه چند رشته ای بودن، خلاقیت و بعد بین المللی قوی را می توان نام برد. اطلاعات جامعی که نتیجه جستجو در سایت های مختلف و مشاوره با وکلای محلی است را در اختیار علاقه مندان قرار دهیم. هرچند این اطلاعات در لیست خدمات موسسه مشاوره MIE قرار نمی گیرد و متقاضیان انواع مهاجرت می توانند با تماس تلفنی با این مرکز از سایر خدمات قابل دسترس مطلع شوند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
دانشجویان در پردیس دانشگاه تامپره فنلاند

معرفی دانشگاه تامپره فنلاند

Tampere University یکی از چندین دانشگاه دولتی فعال در این کشور است که از تلفیق دانشگاه فنی این کشور حاصل شده است. تاسیس این دانشگاه به سال 1925 برمی گردد که تحت عنوان کالج مدنی شناخته می شد 5 سال بعد که دانشجویان ورودی این دانشگاه به بیش از 190 نفر می رسیدند نام این مرکز به دانشکده علوم اجتماعی بدل شد و همواره بر تعداد دانشجویان افزوده می شد. نهایتا در سال 1966 این دانشگاه به نام امروزی خود یعنی دانشگاه تامپره فنلاند درآمد. تحقیق و آموزش در فناوری و همکاری با شرکای قدرتمند بیت المللی از نقاط قوت این دانشگاه است. 2100 دانشجو و 4 هزار کارمند از تلفیق بین دانشگاه تامپره و دانشگاه فناوری تامپره در این دانشگاه گرد هم آمده اند و اجتماعی آموزشی عظیم را ساخته اند.شما عزیزان می توانید برای اطلاع از شرایط مهاجرت به فنلاند لینک مقاله مربوطه را مطالعه کنید

پردیس های دانشگاه تامپره

دانشگاه تامپره فنلاند (Tampere University) دارای سه پردیس تحت عنوان پردیس اصلی که در مرکز شهر تامپره قرار گرفته، پردیس کاوپی در تامپره و پردیس هروانتا واقع در تامپره است.

پردیس اصلی

پردیس مرکز شهر یکی از سه پردیس دانشگاهTampere  است که در شهر تامپره فنلاند قرار دارد. پردیس مرکز شهر مرکز تحقیقات و تدریس این دانشگاه در حوزه های مدیریت، آموزش، علوم طبیعی، ارتباطات و علوم اجتماعی تعیین شده. پردیس مرکز شهر دانشگاه تامپره مجموعه ای شامل 15000 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا است. بعلاوه 2000 کارمند از رشته های مختلف در این مجموعه فعالیت می کنند.

پردیس کاوپی

پردیس کاوپی در نزدیکی بیمارستان دانشگاه تامپره فنلاند بنا شده و یکی از سه پردیس این دانشگاه است که در شهر تامپره قرار گرفته. این مرکزتحت عنوان تحقیقات پزشکی، علوم زیستی و علوم بهداشتی مورد استفاده است پردیس کاوپی دانشگاه تامپره مجموعه ای دربرگیرنده 1500 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا است و همچنین 600 کارمند نیز در این بخش به فعالیت اشتغال دارند.

پردیس هروانتا فنلاند

هروانتا فنلاند یکی دیگر از پردیس های این دانشگاه است. پردیس هروانتا پردیس بین المللی و پر جنب و جوشی است که از 8000 دانشجوی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تشکیل شده و بعلاوه 2000 کارمند متخصص از رشته های مختلف به فعالیت علمی مشغولند. پردیس هروانتا و منطقه اطراف آن یک مرکز فناوری عظیم است.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد  شرایط فوق العاده فنلاند


رنکینگ دانشگاه تامپره

بدون شک دانشگاه تامپره فنلاند (Tampere University) یکی از مطرح ترین دانشگاه های این کشور است که پس از تلفیق با دانشگاه فناوری این کشور بر این اعتبار افزوده شده است و در موضوعات زیادی حرفی برای گفتن دارد. نام این دانشگاه در سازمان ها و رنکینگ های جهانی زیادی مطرح است که در جدول زیر به آنها پرداخته شده است:

سازمان های رتبه بندی

رتبه مربوط به Tampere University

رتبه‌بندی دانشگاه‌های جوان آموزش عالی تایمز

رتبه 34

رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانQS

رتبه 414

رتبه‌بندی WUR QS بر اساس موضوع

رتبه 401_450

رتبه‌بندی اشتغال فارغ التحصیلان

رتبه 501+

رتبه بندی USNEUS در سطح جهان

رتبه 354

رتبه بندی USNEUS درسطح اروپا

رتبه153

رتبه بندی USNEUS درسطح فنلاند

رتبه 4

رتبه بندی دانشگاه های جهانی CWUR

388

دانشکده های Tampere University

دانشگاه تامپره فنلاند پس از ادغام در 7 دانشکده فعالیت خود را از سرگرفته است. جدول زیربه خوبی به شرح این عناوین پرداخته است:

دانشکده محیط زیست

معماری

مهندسی عمران

دانشکده تعلیم و تربیت و فرهنگ

تحصیلات

مرکز زبان

مدرسه تربیت معلم دانشگاه تامپره

دانشکده فنی و مهندسی و علوم طبیعی

اتوماسیون و مهندسی مکانیک

علم مواد و مهندسی محیط زیست

فیزیک

دانشکده فناوری اطلاعات و علوم ارتباطات

علوم ارتباطات

علوم محاسباتی

مهندسی برق

مطالعات زبان

دانشکده مدیریت و بازرگانی

مطالعات اداری

مطالعات تجاری

مهندسی صنایع و مدیریت

مدیریت اطلاعات و دانش

سیاست

دانشکده پزشکی و فناوری بهداشت

-

دانشکده علوم اجتماعی

علوم بهداشتی

تاریخ، فلسفه و مطالعات ادبی

تحقیقات اجتماعی

علوم بهزیستی

رشته های دانشگاه تامپره فنلاند

امروزه دانشگاه تامپره فنلاند (Tampere University) یکی از متنوع ترین لیست رشته ها را ارائه می دهد تا جایی که می توان گفت نمایندگی تمام رشته های معتبر بین المللی در این دانشگاه در دسترس هستند.

برنامه های کارشناسی

برنامه های کارشناسی ارشد

برنامه های دکترا

تجارت بین المللی

رهبری آموزشی

برنامه دکترا در علوم اداری، مطالعات بازرگانی و سیاست

مهندسی محیط زیست

مدیریت تجارت بین الملل

برنامه دکترا در مدیریت تجارت و فناوری

پرستاری

فیلمنامه نویسی

برنامه دکتری آموزش و جامعه

مهندسی نرم افزار

رسانه های نوظهور

برنامه دکتری در علوم بهداشتی

رسانه و هنر

مدیریت ریسک و اقتصاد دایره ای

برنامه دکتری پزشکی

کارآفرینی و رهبری تیم

کار اجتماعی و توسعه چند فرهنگی

برنامه دکترا در مطالعات زبان

مهندسی نساجی و مواد

مدیریت ریسک و اقتصاد دایره ای (کارشناس ارشد منابع طبیعی)

دانشگاه بیرمنگام انگلستان

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه اولو

در این مقاله ما جوانب تحصیل در دانشگاه اولو فنلاند را به شما خواهیم آموخت.

شرایط پذیرش دانشگاه تامپره فنلاند

معیارها و شرایطی که برای پذیرش در دانشگاه تامپره فنلاند (Tampere University) مطرح می شود معمولا به دو بخش عمومی و ویژه تقسیم می شوند; به این منظور که دانشجویانی که متقاضی ورود به این دانشگاه هستند می بایست هم معیارهای عمومی و هم خاص را برای رشته های مورد درخواست داشته باشند. معیار های عمومی معمولا شامل مدارک تحصیلی پیشین، الزامات مربوط به زبان انگلیسی و مدارک شناسایی و .. و اما معیار خاص و ویژه هر رشته ممکن است با رشته دیگر تفاوت داشته باشد و این مهم بستگی زیادی به رشته مورد درخواست دارد.

تحصیل در دانشگاه تامپره فنلاند در مقطع کارشناسی

دانشگاه تامپره فنلاند به ارائه رشته های متنوعی در مقطع لیسانس و به زبان انگلیسی می پردازد. این دوره معمولا 3 سال به طول می انجامد دانشجویان به منظور اخذ پذیرش در دانشگاه های فنلاند می بایست مدارک تحصیلی مربوط به سالهای پیش که منوط به 12 ساله دبیرستان می شود ارائه نمایند و باتوجه به رشته درخواستی ممکن است الزاماتی ویژه هم از آنها خواسته شود.

پذیرش دانشگاه تامپره در مقطع کارشناسی ارشد

همانگونه که در ابتدای این قسمت هم گفته شد پذیرش دانشجویان بخصوص در مقطع کارشناسی ارشد به دو بخش الزامات عمومی و تخصصی تقسیم می شود. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند را دارند، این مقطع معمولا 2 سال طول می کشد. تمرکز پذیرش به طور برابر بر روی هردو بخش این الزامات است و عدم تکمیل مدارک در هر بخش سبب می شود دانشجو در دانشگاه تامپره فنلاند پذیرفته نشود. مدرک لیسانس مرتبط با سپری کردن 180 واحد که معمولا 3 تا 4 سال تمام وقت طول کشیده است از نمونه مهم این الزامات است. دانشجویان می بایست تسلط خود به زبان انگلیسی را نیز به خوبی ارائه دهند.

تحصیل دکترا در دانشگاه تامپره فنلاند

دوره دکتری در دانشگاه تامپره فنلاند که دو بار در سال پذیرش دارد ملزم به تعیین تکلیف موضوع پایان نامه بعلاوه همه برنامه های مطالعاتی پیش رو خواهد بود. دانشجو برای مهاجرت تحصیلی به فنلاند در این مقطع نیازمند مشورت با یک استاد راهنما در این باره است. پیگیری های یک استاد راهنما می تواند بسیار مفید واقع شود و دانشجو را در این مسیر یاری کند. دانشجو در مدت تحصیل دکتری در فنلاند ملزم به سپری کردن 40 واحد درسی خواهد بود که می توان گفت به صورت تمام وقت 4 سال به طول خواهد انجامید به طبع دانشجویان دکتری دانشگاه Tampere که تحصیلات خود را به صورت پاره وقت پی می گیرند مدت زمان بیشتری را برای اخد این مدرک سپری خواهند کرد.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه تامپره فنلاند

یکی از الزامات مهمی که در پذیرش Tampere University از شروط اصلی محسوب می شود مهارت زبان انگلیسی است. دانشجویان برای پذیرش در این دانشگاه می بایست یا در تست های زبان که به منظور ارزیابی سطح زبان متقاضی پذیرش این دانشگاه برگزار می شود؛ به اثبات برسد و یا متقاضی مدارک و مستنداتی دال بر مطالعات پیشین زبان انگلیسی و شرکت در آزمون های قابل قبول و همچنین کسب نمرات قابل قبول را ارائه نماید. جدول زیر آزمون ها و سطوح زبان قابل پذیرش در این دانشگاه را نشان می دهد:

نام مدرک و آزمون قابل قبول

سطح و نمره قابل قبول

TOEFL iBT/ TOEFL iBT Home Edition/ TOEFL iBT Special Home Edition

92 به طور کلی بدون اینکه نمره بخشی کمتراز 20 باشد

آیلتس آکادمیک/ شاخص آیلتس

6.5 به طور کلی بدون اینکه نمره بخشی کمتر از 5.5 باشد

PTE Academic

62 به طور کلی بدون اینکه نمره مهارت های ارتباطی زیر 42 باشد

C1 Advanced، قبلی به عنوان CAE

C

مهارت C2، قبل از CPE

C1

گواهی ملی زبان، مهارت (انگلیسی)

سطح 5 مهارت در تمامی زیر آزمون ها (خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن)

ددلاین اپلای دانشگاه تامپره فنلاند

دانشگاه تامپره فنلاند برای هریک از برنامه های خود تاریخ را مشخص کرده است که متقاضیان تحصیل در این دانشگاه طبق این تاریخ ها می توانند تا پیش از آگوست که شروع رسمی سال تحصیلی است اپلای خود را انجام دهند و در صورت پذیرش بتوانند در آگوست به دانشگاه ورود یابند. جدول زیر ددلاین های مهمی را شرح داده است:

برنامه های قابل اجرا

تاریخ ها و ددلاین های مهم

دوره درخواست برای تحصیلات کارشناسی که در آگوست شروع می شود

5 ژانویه

آخرین مهلت درخواست شرکت در آزمون زبان

12 ژانویه

مدارک و مستندات باید در مهلت مقرر ارسال شوند

ظرف دو هفته، تا 26 ژانویه

دوره درخواست

8 دسامبر

زمان اعلام نتایج پذیرش

پایان مارس

شروع سال تحصیلی رسمی در Tampere University

آگوست

هزینه تحصیل در دانشگاه تامپره فنلاند

در دانشگاه تامپره فنلاند دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ملزم به پرداخت شهریه ای در حدود 6 هزار تا 12 هزار یورو در سال تحصیلی هستند این در حالی است که دانشجویان دکترا عملا شهریه ای اخذ نخواهد شد. حدود شهریه هر رشته و مقطع به شرح زیر است:

حدود شهریه

رشته و مقطع

شهریه 6000 یورو در هر سال تحصیلی

برنامه کارشناسی ارشد در تحقیق و نوآوری در آموزش عالی

شهریه 10000 یورو در هر سال تحصیلی

برنامه های کارشناسی در:

علوم تربیتی و مهندسی در دوران کودکی توسعه پایدار شهری

برنامه های کارشناسی ارشد در:

تحقیقات صلح،

میانجیگری و تعارض،

آموزش رسانه های اجتماعی،

بهداشت عمومی و جهانی

شهریه 12000 یورو در هر سال تحصیلی

برنامه های کارشناسی ارشد در:

علوم زیست پزشکی و مهندسی

فناوری زیست پزشکی فناوری

تجارت و فناوری

علوم محاسباتی

فناوری اطلاعات

مهندسی برق مهندسی

علوم مواد مهندسی

محیط زیست

کارخانه اتوماسیون و

مطالعات بازی رباتیک

رهبری برای تغییر

فناوری های فوتونیک

مدیریت امنیت و ایمنی (SAFER) Digital Lifetec

Sustainable Archis

 

هزینه زندگی دانشجویان Tampere University

به طبع دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه تامپره فنلاند ملزم به پرداخت مبالغی تحت عنوان هزینه های تحصیل در فنلاند خواهند بود. این هزینه ها به صورت معمول و جدای از سبک زندگی خاص و .. حدود 700-950 یورو. هزینه های شخصی که در لیست هزینه تحصیل قرار نخواهند گرفت شامل موارد زیر خواهند بود:

عناوین هزینه ها

هزینه ها

هزینه خوابگاه دانشجویی

200 تا 450 یورو اما در بازار خصوصی از 600 یورو به بالا عنوان شده

هزینه حمل و نقل محلی

42 یورو

هزینه یک وعده غذایی دانشجویی

30 تا 50 یورو که در هفته به 150-300 یورو خواهد رسید

هزینه عضویت در اتحادیه دانشجویی

هزینه 62 یورو

بورسیه دانشگاه تامپره فنلاند

Tampere University با شناسایی دانشجویان با انگیزه و مستعد برنامه های متنوع بورسیه در فنلاند را پیاده سازی می کند. طبق این بورسیه ها دانشجویانی که برای تحصیل خود به زبان انگلیسی مستلزم پرداخت شهریه هستند می توانند از این طرح ها بهره مند شود. در جدول زیر جزئیات برخی از این بورسیه ها آمده است:

بورسیه تحصیلی فنلاند

بورسیه تحصیلی فنلاند پوشش شهریه برای سال اول تحصیل را شامل خواهد شد و همچنین کمک هزینه جابجایی 5000 یورویی است که پس از ورود دانشجو به شهر تامپره و شروع تحصیل در دانشگاه تامپره به حساب بانکی دانشجو درفنلاند واریز می شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه تامپره

بورسیه های شهریه دانشگاه تامپره که همزمان با پذیرش دانشجو اختصاص می یابد، 100٪ هزینه های تحصیل را برای مدت تحصیل را شامل خواهد شد.

بورسیه پیشنهاد پرنده زودرس

علاوه بر بورس تحصیلی، یک پیشنهاد زودرس در هنگام پذیرش برای تمام دانشجویانی که شهریه را واریز می کنند در دسترس است. پیشنهاد زودرس 50 درصد کاهش در شهریه برنامه در طول سال اول تحصیل را به همراه خواهد داشت.

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه Tampere فنلاند

در دانشگاه تامپره فنلاند برای دانشجویان خوابگاه تدارک دیده نشده و عملا در محوطه این دانشگاه اقامتگاه بنا نشده است. این در حالی است که اقامتگاه ها و خوابگاه هایی وجود دارد که تحت عنوان مسکن دانشجویی شناخته می شوند؛ تامین کنندگان مسکن دانشجویی عهده دار این امر هستند. تامین‌کننده اصلی مسکن دانشجویی برای دانشجویان، بنیاد مسکن دانشجویی تامپره (TOAS) است. TOAS اتاق های خوابگاه با کیفیت بالا را با قیمت مناسب برای دانشجویان مهیا می کند و خدماتی از جمله اینترنت رایگان با قیمت نسبتاً مناسب (اشتراک گذاری خودرو، پارک خودرو، سالن های ورزشی TOAS) در دسترس قرار می دهد. در این میان در بخش خصوصی هم می توان این مهم را پیگیری کرد.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در دانشگاه Tampere

فارغ التحصیلان دانشگاه تامپره فنلاند تا 12 ماه اجازه خواهند داشت که برای خود شغلی بیابند و در صورت تمایل به ماندگار شدن در این کشور بواسطه آن بتوانند اقامت دائم و تابعیت داشته باشند. به این ترتیب دانشجویان پس از پیدا کردن کار می توانند ویزا تحصیلی فنلاند خود را به ویزای کار تبدیل می کنند که بر اساس آن پس از 5 سال فعالیت شغلی همراه با دستمزد و واریز مالیات و بیمه می توانند در نهایت اقامت دائم و پاسپورت فنلاند را کسب نمایند.

مشاهیر دانشگاه تامپره

  • سانا مارین: یک سیاستمدار فنلاندی
  • آکی کائوریسماکی: فیلمنامه نویس و کارگردان فنلاندی
  • کالوی سورسا: یک سیاستمدار فنلاندی بود که سه بار نخست وزیر فنلاند شد
  • یوهانا سینیسالو: نویسنده فنلاندی علمی تخیلی و فانتزی است.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه تامپره فنلاند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✔️ رتبه دانشگاه تامپره فنلاند در میان دانشگاه های جوان جهان چند است؟

رتبه 34 دانشگاه های جوان جهان را دارد.

✔️ دانشگاه تامپره فنلاند دارای چند پردیس فعال در شهر تامپره است؟

دانشگاه تامپر فنلاند دارای سه پردیس تحت عنوان پردیس اصلی که در مرکز شهر تامپره قرار گرفته، پردیس کاوپی در تامپره و پردیس هروانتا واقع در تامپره است.

✔️ ددلاین درخواست شرکت در آزمون زبان انگلیسی در دانشگاه تامپره فنلاند چه تاریخی عنوان شده؟

12 ژانویه

✔️ آغاز رسمی سال تحصیلی در دانشگاه تامپره چه ماهی است؟

آگوست

سخن پایانی

در این مقاله به تجزیه و تحلیل یکی از دانشگاه های جوان فنلاند پرداختیم. Tampere University که چهارمین دانشگاه مطرح فنلاند است مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می نماید. این دانشگاه پس از تلفیق با دانشگاه فناوری تامپره با گستردگی بیشتری رو به رو شده است و 7 دانشکده فعال رشته های متنوعی را ارائه می نمایند. در درون محوطه سه پردیس فعال این دانشگاه در شهر تامپره خوابگاه و اقامتگاه تدارک دیده نشده و دانشجویان موظف هستند برای رزو اقامتگاه به تامین کنندگان مسکن دانشجویی مراجعه نمایند. بورسیه های دانشجویی به دانشجویان ورودی و دانشجویان مستعد و رو به پیشرفت این دانشگاه تعلق می گیرد. شهریه دانشجویان لیسانس و فوق لیسانس از 6 هزار تا 12 هزار یورو است ولی دانشجویان دکترا شهریه نمی پردازند. در این مقاله اطلاعات مفیدی ارائه شد چنانچه طالب کسب اطلاعات بیشتری در رابطه به تحصیل در دانشگاه تامپره فنلاند هستید می توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار نمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

 

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان