تحصیل رشته گردشگری در اتریش

بدون نظر

کشور اتریش به عنوان یکی از محبوب ترین و زیباترین مقاصد جهت گذراندن تعطیلات در قاره سرسبز اروپا است که در طول سال گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می‌ کند. اتریش در اروپای مرکزی با کشور آلمان، سوئیس، مجارستان و کشور ایتالیا همسایه است. این کشور سرسبز و بسیار جذاب دارای دانشگاه های بسیار معتبر و یک نظام آموزشی فوق العاده می باشد و با توجه به زیبایی خود مکان بسیار مناسبی جهت تحصیل رشته گردشگری به عنوان یکی از رشته های جذاب در میان دانشجویان بین المللی است و لذا ما در این مقاله قصد داریم تا رشته گردشگری در اتریش را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم. شهر وین با وجود موزه ها و آثار تاریخی بسیار خود مقصد بسیار مناسبی جهت بازدید گردشگران و همچنین با توجه به کیفیت زندگی در آن، مکان مناسبی جهت تحصیل و گذراندن یک زندگی دانشجویی فوق العاده است. صنعت گردشگری در اتریش دارای درآمدی حدود 42 میلیارد یورو در سال می باشد. جهت دریافت مشاوره تلفنی رایگان و یا هرگونه اطلاعات بیشتر در ارتباط با رشته گردشگری در اتریش با موسسه مشاوره ای MIE ارتباط برقرار نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل رشته گردشگری در اتریش

شرایط تحصیل گردشگری در اتریش

همانگونه که بیان نمودیم کشور اتریش یک مقصد گردشگری دارای پتانسیل بسیار سطح بالا جهت گسترده سازی می باشد. رقابت در دنیای توریسم و گردشگری کار بسیار سختی است و کشور اتریش در میان سایر کشورهای برجسته جهان در رتبه 12 قرار دارد. به راستی می توان گفت که در حال حاضر کشوری در صنعت گردشگری توانایی رقابت با کشور اتریش را ندارد. با توجه به موارد ذکر شده و همچنین شرایط تحصیل رایگان در اتریش و یا شرایط تحصیل با هزینه مناسب، تحصیل رشته گردشگری در اتریش دارای طرفداران زیادی در میان دانشجویان بین المللی است. متقاضیان عزیز می توانند یکی از گرایشات رشته گردشگری را در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا در کالج ها و دانشگاه های معتبر اتریش انتخاب نمایند. این متن توسط تیم متخصص و کار بلد و مشاورین مجرب موسسه مشاوره ای MIE نوشته شده است و هرگونه رونویسی و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا" و قانونا" حرام و دارای پیگرد است. جهت تحصیل رشته گردشگری در اتریش، دانشجویان باید دارای مدرک زبان آلمانی برای تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی و یا دارای مدرک زبان انگلیسی جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خصوصی باشند. رشته گردشگری در کشور اتریش فاقد آزمون ورودی است.

تحصیل گردشگری در اتریش در مقطع لیسانس

اولین مقطع قابل انتخاب جهت رشته گردشگری در اتریش، دوره کارشناسی می باشد. برای ورود به دوره لیسانس در دانشگاه های دولتی اتریش ارائه مدرک زبان آلمانی و برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی ارائه مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 الزامی است. دانشجویان همچنین در زمان اپلای باید دیپلم دوازده سال و معتبر خود را اخذ نموده باشند. همچنین ارائه ریز نمرات و ارائه پرینت بانکی جهت اثبات تمکن مالی برای ویزای تحصیلی اتریش از دیگر ضروریات تحصیل دوره کارشناسی گردشگری در این کشور می باشد. طول این دوره سه الی چهار سال است. دانشگاه های اتریش در این دوره ارائه دهنده مدرک کارشناسی دوره های بازاریابی، مدیریت و مهمان نوازی و جغرافیا و برنامه ریزی رویداد می باشند. پس از طی نمودن دوره کارشناسی، دانشجویان می توانند جهت گذراندن دوره کارآموزی در خود کشور اتریش و یا سایر کشورها اقدام نمایند. تحصیل مشروط در کشور اتریش با گذراندن دوره زبان و سپس شرکت در دانشگاه های این کشور، امکان‌پذیر می باشد.

کار ضمن تحصیل در اتریش

این مقاله را از دست ندهید: کار ضمن تحصیل در اتریش

در این مقاله ما تمام راه های کار ضمن تحصیل در اتریش را به شما خواهیم آموخت.

تحصیل گردشگری در اتریش در مقطع فوق لیسانس

یکی دیگر از مقاطع قابل تحصیل رشته گردشگری در اتریش، مقطع کارشناسی ارشد می باشد. برای تحصیل رایگان رشته گردشگری در دانشگاه های اتریش در دوره فوق لیسانس بصورت رایگان و یا با شهریه بسیار اندک، ارائه مدرک زبانی آلمانی در سطح B1 و برای تحصیل به زبان انگلیسی ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 ضروری است. در این مقطع دانشجویان باید مدارکی از جمله انگیزه نامه، توصیه نامه، گواهی سلامت، ریز نمرات و نامه تمکن مالی را به دانشگاه ارائه نمایند. دانشجویان در این دوره با برنامه ریزی سفر، استفاده صحیح از سیستم رزرو، چگونگی سازماندهی پروازها، چگونگی رزرو محل اسکان، برخورد با مشتریان مختلف، ایجاد مسیر سفر و نحوه سازماندهی تورهای گردشگری آشنا می گردند. در این دوره دانشجویان ممتاز می توانند کمک هزینه ها و یا بورسیه تحصیلی اتریش نیز دریافت نمایند. در این دوره نیز دانشجویان فاقد مدرک زبان می توانند در ابتدا در دوره های زبان شرکت نموده و سپس اقدام به ورود به دانشگاه های اتریش نمایند.

تحصیل گردشگری در اتریش در مقطع دکتری

علاقه مندان به تحصیل رشته گردشگری در اتریش در مقطع دکترا باید بدانند که ادامه تحصیل در این مقطع کمی پیچیده تر از تحصیل در دیگر مقاطع تحصیلی می باشد. جهت اپلای از دانشگاه های اتریش برای ادامه تحصیل در دوره دکترا، دانشجو باید موفق به یافتن یک استاد راهنما سوپروایزر شود. در واقع داشتن استاد راهنما برای تحصیل در دوره دکترای گردشگری در یکی از دانشگاه های معتبر اتریش بسیار موثر است. برای تحصیل گردشگری در اتریش در دوره دکترا، دانشجو همچنین باید دارای رزومه تحصیلی قوی، مقالات علمی معتبر، مدرک زبان آلمانی و یا مدرک آیلتس در سطح 7 باشد. در صورتی که مدارک متقاضی کامل باشد اما سوپروایزر آنها را رد نموده و جهت ادامه تحصیل دانشجو متقاعد نشده باشد، می تواند درخواست اپلای و پذیرش تحصیلی اتریش وی را رد نماید، لذا در مقطع دکترا پیدا نمودن استاد راهنما، دارای اهمیت بسیاری است. گرایشات مختلف رشته گردشگری در اتریش در دوره دکترا قابل تحصیل می باشند و دانشجویان با دریافت بورسیه در این دوره می توانند بصورت کاملا" رایگان در اتریش تحصیل نمایند.

هزینه های تحصیل گردشگری در اتریش

همانگونه که بیان نمودیم یکی از عوامل بسیار  جذاب در زمینه تحصیل در اتریش، امکان و وجود شرایط تحصیل رایگان یا با هزینه بسیار اندک برای دانشجویان مسلط به زبان آلمانی است. ادامه تحصیل رشته گردشگری در اتریش در دانشگاه های دولتی این کشور امکان‌پذیر بوده و دانشجویان تنها جهت خدمات دریافتی از سوی دانشگاه باید سالیانه مبلغی بین 600 الی 1500 یورو به دانشگاه پرداخت نمایند. اما علاقه مندان به تحصیل رشته گردشگری در اتریش به زبان انگلیسی، باید اقدام به ثبت نام در دانشگاه های خصوصی این کشور نمایند که هزینه تحصیل این رشته در دانشگاه های خصوصی مبلغی بین 23 الی 39 هزار یورو متغیر است. علاوه بر هزینه های تحصیل در کشور اتریش، دانشجویان باید هزینه های مربوط به زندگی در این کشور را نیز مورد توجه قرار دهند، هرچند هزینه های مربوط به زندگی دانشجویی در کشور اتریش بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

بهترین دانشگاه های اتریش برای تحصیل گردشگری در اتریش

علاوه بر امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی کشور اتریش و مناسب بودن هزینه های تحصیل در این کشور، از جمله تحصیل در رشته گردشگری در اتریش، رنکینگ جهانی و میزان اعتبار دانشگاه های اتریش هر سال باعث جذب دانشجویان بسیاری از سراسر جهان به این کشور می شود. برخی از بهترین دانشگاه های اتریش جهت ادامه تحصیل رشته گردشگری در اتریش عبارتند از: دانشگاه هنرهای کاربردی وین، دانشگاه هنر و طراحی صنعتی لینز، دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین، دانشگاه گراتس و دانشگاه موتزارت سالزبورگ، که همگی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های این کشور می باشند. متقاضیان تحصیل در رشته گردشگری و گرایشات مختلف آن در کشور اتریش باید به این نکته توجه نمایند که تعدادی از دانشگاه های علمی کاربردی موجود در این کشور  نیز دارای شرایط تحصیل رشته گردشگری در اتریش می باشند و از این طریق دانشجو می تواند سریعتر وارد بازار کار شود.

تحصیل گردشگری در اتریش به همراه بورسیه تحصیلی

هر یک از  کشورهای موجود در جهان بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی مختلفی را برای دانشجویان ممتاز و دیگر دانشجویان دارای شرایط خاص در نظر می‌گیرند. در کشور اتریش و جهت تحصیل رشته گردشگری در اتریش، دانشجویان در دوره کارشناسی با شانس کمتری برای دریافت بورسیه تحصیلی نسبت به دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا روبرو می باشند. در کشور اتریش بیشتر بورسیه ها مربوط به دوره دکترا می باشند. افرادی که علاقه مند به دریافت بورسیه از دانشگاه های اتریش هستند باید دارای معدل سطح بالا و ریز نمرات خیلی خوب باشند. همچنین بورسیه هایی تنها مختص افراد دارای ضریب هوشی بسیار سطح بالا و یا دارای اختراع نیز وجود دارد. برخی از بورسیه و کمک هزینه ها جهت تحصیل گردشگری در اتریش عبارتند از:

 • بورسیه دولت اتریش : به مبلغ 1050 یورو برای مدت زمان چهار ماه
 • بورسیه Danubius Young Scientist Award in Austria  به مبلغ 1200 یورو مختص دانشجویان و  محققان جوان از کشورهای حوزه دانوب
 • بورسیه  مختص دانشجویان کشورهای در حال توسعه تحت عنوان بورسیه Funding for International Students in Austria

جهت دریافت بورسیه دانشجویان رشته گردشگری در اتریش باید بطور همزمان با ارسال درخواست پذیرش تحصیلی، درخواست بورسیه خود را نیز ارائه نمایند.

موقعیت های شغلی رشته گردشگری در اتریش

آن دسته از افرادی که به تحصیل گردشگری در اتریش مشغول می گردند، پس از اتمام تحصیلات خود می توانند وارد بازار کشور اتریش و یا سایر کشورها شوند. در حال حاضر کشور اتریش یکی از کشورها با تعداد زیادی توریست می باشد که از فارغ التحصیلان این رشته به شدت استقبال می نماید و دانشجویان گردشگری به راحتی می توانند جذب بازار کار کشور اتریش شوند. افرادی که دوره گردشگری در اتریش را به پایان رسانده اند و در یکی از موقعیت های شغلی این رشته مشغول به کار می باشند دارای درآمدی بین 3292 الی 11500 یورو در ماه می باشند. نرخ بیکاری در کشور اتریش نیز باعث بالا رفتن شانس کاریابی در این کشور می شود، که در زیر نشان داده شده است. از جمله موقعیت های شغلی که فارغ التحصیلان رشته گردشگری در اتریش می توانند در آنها مشغول فعالیت گردند عبارتند از: راهنمای گردشگری و طبیعت گردی، مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی، صدور و فروش بلیط در دفاتر خدمات مسافرتی، تاسیس دفاتر خدمات مسافرتی، تاسیس اقامتگاه بوم گردی. مسئول پذیرش و رزرواسیون هتل ها، آموزش گردشگری در دانشگاه ها، مشاوره توسعه و بازاریابی و غیره.

نرخ بیکاری در اتریش

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و تحصیل گردشگری در اتریش

دانشجویان و متقاضیان رشته گردشگری در اتریش برای دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور باید مدارک مورد نیاز دانشگاه را آماده سازی، ترجمه رسمی نمایند و به دانشگاه ارسال کنند. برخی از مهم‌ترین مدارک عبارتند از:

 • گواهی سوء سابقه کیفری
 • ریز نمرات سال های تحصیلی پیشین
 • مدارک تحصیلی پیشین
 • شناسنامه
 • مدارک هویتی
 • پاسپورت معتبر
 • بیمه نامه
 • مدرک زبان آلمانی و یا زبان انگلیسی با توجه به دانشگاه انتخابی
 • اثبات تمکن مالی
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه

جمع آوری و تهیه مدارک یکی از مراحل اساسی دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی اتریش است که دانشجویان باید آن را با دقت به انجام برسانند.

شرایط ویزای همراه تحصیل گردشگری در اتریش

همانگونه که می دانیم یکی از موضوعات بسیار مهم برای افراد متاهل و علاقه مند به تحصیل گردشگری در اتریش، شرایط دریافت ویزای همراه در این کشور است. آن دسته از افرادی که به عنوان دانشجو وارد کشور اتریش می شوند می توانند برای خانواده خود شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز درخواست ویزا نمایند. درخواست ویزای همراه برای خانواده همزمان با درخواست ویزای تحصیلی کشور اتریش امکان‌پذیر می باشد. افرادی که با ویزای همراه وارد اتریش می شوند می توانند در مدارس این کشور به تحصیل رایگان پرداخته و همسر متقاضی تحصیل گردشگری در اتریش می تواند با دریافت مجوز کار به کار تمام وقت مشغول گردد. پیشنهاد می نماییم تا محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت را تهیه و مشاهده نمایید تا با روش های مختلف مهاجرتی و دریافت اقامت سایر کشورها و همچنین بررسی و شرایط خود جهت مهاجرت، آشنا گردید.

وضعیت اقامت پس از تحصیل گردشگری در اتریش

کشور اتریش نیز مانند سایر کشورها از طریق تحصیل هیچگونه اقامت دائم و تابعیتی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار نمی دهد. اما افرادی که به تحصیل رشته گردشگری در اتریش مشغول می باشند، در صورت فارغ التحصیلی از دانشگاه های کشور اتریش مدت شش الی یک سال فرصت دارند تا در این کشور به جستجوی کار بپردازند و در صورت کاریابی ویزای کاری و اقامت کاری کشور اتریش را دریافت نمایند و دیگر نیازی به بازگشت به کشور خود ندارند. در صورتی که شخصی 5 سال مداوم در اتریش مشغول کار گردد و مالیات و بیمه خود را به موقع پرداخت نماید می تواند اقامت دائم و پس از شش الی 7 سال به تابعیت و پاسپورت با ارزش کشور اتریش با امکان سفر بدون ویزا به بسیاری از کشورهای جهان از جمله اتحادیه اروپا دست پیدا نماید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل رشته گردشگری در اتریش هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

 

سوالات متداول در مورد تحصیل رشته گردشگری در اتریش

هزینه تحصیل رشته گردشگری در دانشگاه های خصوصی اتریش چقدر است؟

هزینه تحصیل رشته گردشگری در دانشگاه های خصوصی اتریش بین 23 الی 30 هزار یورو است.

هزینه تحصیل گردشگری در دانشگاه های دولتی اتریش چقدر است؟

هزینه تحصیل گردشگری در دانشگاه های دولتی اتریش 600 الی 1500 یورو در سال بوده و به عبارتی رایگان است.

آیا امکان تحصیل دکترای گردشگری در کشور اتریش وجود دارد؟

بله امکان تحصیل رشته گردشگری در اتریش در مقطع دکترا وجود دارد.

برای تحصیل دوره کارشناسی ارشد رشته گردشگری در دانشگاه های خصوصی اتریش به چه مدرک زبانی نیاز است؟

جهت تحصیل دوره کارشناسی ارشد رشته گردشگری در دانشگاه های خصوصی، دانشجویان به مدرک زبان آیلتس 6.5 نیاز دارند.

سخن پایانی درباره تحصیل رشته گردشگری در اتریش

ما در این مقاله به صورت کلی شرایط ادامه تحصیل در رشته گردشگری در اتریش را مورد بحث و بررسی قرار دادیم. همانگونه که بیان نمودیم دانشجویان علاقه مند به این رشته دارای شرایط ادامه تحصیل در تمامی مقاطع در دانشگاه های دولتی و خصوصی اتریش می باشند. برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ارائه مدرک زبان آلمانی و جهت تحصیل رشته گردشگری در اتریش در دانشگاه های خصوصی ارائه مدرک زبان انگلیسی ضروری است. امکان دریافت بورسیه تحصیلی نیز برای دانشجویان این رشته وجود دارد. پس از فارغ التحصیلی نیز دانشجویان رشته گردشگری با موقعیت های شغلی مناسبی در کشور اتریش روبرو می باشند. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات کاملتر در ارتباط با رشته گردشگری در اتریش می توانید با موسسه مشاوره ای MIE ارتباط برقرار نمایید و یا سوالات خود را در بخش م‌شخص شده در زیر همین مقاله مطرح نمایید تا هرچه سریعتر پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان