تحصیل رشته روانشناسی در کانادا

بدون نظر

در بحث آینده ساز ادامه تحصیل بین المللی انتخاب درست و متناسب دانشگاه مقصد، حرف اول را می زند چرا که در برخی رشته ها مانند روانشناسی که در ارتباط مستقیم با جامعه است؛ سلامت روان و رفاه جامعه مقصد بسیار اهمیت دارد. کانادا از جمله کشور های است که همواره بر آگاهی از سلامت روان شهروندان خود متکی بوده؛ همین امر سبب شده این کشور به مقصدی مناسب برای تحصیل روانشناسان بدل شود. ما در موسسه مشاوره MIE قصد داریم تحصیل رشته روانشناسی در کانادا را مورد تحقیق و بررسی قرار دهیم. چنانچه برنامه ای مبنی بر ادامه تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا را دنبال می کنید؛ می توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و سوالات و ابهامات خود را مرتفع کرده و از مشاوره رایگان استفاده کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل رشته روانشناسی در کانادا

شرایط تحصیل رشته روانشناسی در کانادا

کانادا به عنوان کشوری پیشرفته با فرهنگی متنوع در همسایگی ایالات متحده قرار دارد. این کشور میزبان طیف وسیعی از دانشگاه های مشهور است که دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای روانشناسی را در گرایش های مختلف ارائه می دهند بنابراین متقاضیان و علاقه مندان به کشف شگفتی های روانشناسی انسان، کشور کانادا را برای تحصیل این رشته انتخاب می‌کنند. دوره لیسانس رشته روانشناسی چهار سال طول می کشد و این طول دوره تحصیلی برای کارشناسی ارشد یک سال گفته شده. برای ورود به رشته روانشناسی در کانادا علاوه بر اینکه می بایست علاقه و اشتیاق متقاضی به تحقیقات رفتاری و روانشناسی انسان زمینه ساز تحصیل در این رشته باشد؛ مهارت های تحلیلی و مهارت های که برپایه علم ریاضی و پردازش داده ها استوارند از اهمیت ویژه ای برخوردارند. چرا که اساس قضاوت بر پایه تحلیل درست و علمی است. از جمله شرایط عمومی برای ورود و تحصیل روانشناسی در کانادا می توان به ارائه مدارک تحصیلی دبیرستان و مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره دست کم 6 از این آزمون اشاره کرد.

معرفی رشته روانشناسی در کانادا

روانشناسی که در زبان انگلیسی(Psychology)  گفته می شود به علمی اطلاق می شود که در زمینه رفتار و فرایند های ذهنی انسان ها مطالعه می کند. این علم در برگیرنده تمام ابعاد و زوایای تفکرات آگاهانه و ناخودآگاه است. روانشناسی یک شاخه از علوم اجتماعی است که به تکیه بر اصول علمی در پی درک درست از افراد جامعه به جستجوی عوامل تاثیر گذار می پردازد. از دید عموم دانش روانشناسی در اکثر موارد به موجب ارزیابی و درمان اختلالات ذهنی و روانی بکار برده می شود؛ در حالیکه این علم گسترده تاثیر بسزایی در سلامت جامعه، رشد و بالندگی گروه های سنی حساس، رفتار اجتماعی خواهد داشت. این علم متنوع در دو بخش روانشناسی تجربی و روانشناسی بالینی مطرح می شود.

اقامت کانادا از طریق تحصیل

این مقاله را از دست ندهید: اقامت کانادا از طریق تحصیل

در این مقاله ما تمام راه های اقامت کانادا از طریق تحصیل را به شما خواهیم آموخت.

پذیرش در رشته روانشناسی در کانادا

ورود به دانشگاه و تحصیل روانشناسی در کانادا هم مانند سایر رشته های دیگر مستلزم دارا بودن شرایط و پیش نیاز هایی خواهد بود. این پیش نیازها شامل ارائه مدرک تحصیلی دیپلم در دبیرستان با معدل B و ارائه مدرک زبان انگلیسی خواهد بود و متقاضی باید دارای نمرات قابل قبولی در دروسی مانند ریاضیات، زیست، شیمی و فیزیک به نسبت گرایش مورد درخواست باشد. شرایط پذیرش بسته به مقطع و گرایش در رشته روانشناسی می تواند متفاوت باشد. در کانادا چهار نوع مدرک در رشته روانشناسی قابل اخذ است: مدرک کاردانی که دو سال به طول می انجامد، مدرک کارشناسی روانشناسی که متقاضی در این مقطع 4 سال تحصیل خواهد کرد؛ مدرک کارشناسی ارشد که دو تا سه ساله قابل اخذ خواهد بود و در نهایت PHD روانشناسی که 5 تا 7 سال طول خواهد کشید. یک مدرک دیگر که تحت عنوان دکترای روانشناسی شناخته می شود که مختص دانشجویان بین المللی است و پس از اخذ آن برای روانشناس شدن باید در آزمون گواهینامه ملی شرکت کنند.

تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا در مقطع کارشناسی

تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا در مقطع کارشناسی رشته ای است که منتخب بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کانادا است. دانشجویانی که در رشته روانشناسی در کانادا تحصیل می کنند، درحول محور مهارت ها و دانشی که زمینه ساز علم روانشناسی است؛ تعلیم داده می شوند. داشتن مدرک لیسانس روانشناسی به متقاضی کمک می کند تا با سهولت بیشتری شغل مورد علاقه خود در این زمینه را بیابد و همچنین، اگر متقاضی قصد ادامه تحصیل در مدارج بالاتر و و ورود به جایگاه شغلی مانند دکتر روانپزشک را داشته باشد، مقطع لیسانس روانشناسی فقط پایه ای برای مدرک کارشناسی ارشد، دکترا و پزشک روانشناس شدن او است. متقاضیان برای ورود به مقطع کارشناسی روانشناسی در یکی از دانشگاه های کانادا می بایست، مدرک دیپلم دبیرستان با معدل بالا و نمرات قابل قبولی در دروس پایه و همچنین مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس با نمره دست کم 6.5 و بهتر را ارائه نمایند. گفته شده در برخی از دانشگاه های برتر در کانادا برای ورود دانشجو به این رشته شرکت در آزمون SAT نیز جزء الزامات است.

هزینه تحصیل روانشناسی در کانادا

در کانادا هر دانشگاه و موسسه علمی برای اخذ مقدار شهریه شاخص های مختص خود را دارد؛ علاوه بر پارامترهای خاص هر دانشگاه، مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و در اکثر موارد بومی یا خارجی بودن دانشجویان هم در تعیین شهریه دانشگاه ها در کانادا تاثیر گذار خواهد بود. در جدول زیر شهریه حدودی تحصیل روانشناسی در کانادا را تشریح می کند:

مبلغ حدودی شهریه

مقطع تحصیلی در رشته روانشناسی

از 20 هزار دلار کانادا تا 60 هزاردلار کانادا

مقطع کارشناسی رشته روانشناسی

از 18 دلار کانادا تا 48 هزار دلار کانادا

مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی

از 17هزار دلار کانادا تا 57هزار دلار کانادا

مقطع دکترای رشته روانشناسی

بورسیه رشته روانشناسی در کانادا

در دانشگاه های مختلف کانادا بورسیه های متنوعی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد؛ بخش اعظم این بورسیه ها به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای رشته روانشناسی اختصاص داده می شود. بورسیه ها در قالب کمک های مالی جهت پوشش شهریه، اقامت و کتاب به دانشجویان روانشناسی اعطا می شود. برای تعلق گرفتن بورسیه معیارهایی مانند نیاز مالی دانشجو، شایستگی و یا سطح علمی در اولویت قرار می گیرند. یکی از بورسیه هایی که در نظر گرفته می شود بورسیه یادبود دکتر ویلیام آرتور پاسکینز است که در دانشگاه بریتیش کلمبیا به دانشجویان رشته روانشناسی در مقطع PHD تعلق می گیرد تا سقف 26000 دلار کانادا از هزینه های تحصیل دانشجویان ذینفع را پوشش می دهد.

گرایش های رشته روانشناسی در کانادا

در کانادا به سلامت روان شهروندان توجه می شود بر همین اساس روانشناسی از رشته های خاص این کشور است. علاقه مندان به تحصیل روانشناسی در کانادا می توانند در گرایش های متنوع این رشته شروع به تحصیل و سپس وارد بازار کار در این حوزه شوند. این گرایش ها در دو قسمت روانشناسی تجربی و روانشناسی بالینی قرار داده شده اند:

روانشناسی تجربی

روانشناسی بالینی

روانشناسی شناختی

روانشناسی مدرسه

روانشناسی غیرطبیعی

روانشناسی بهداشت شغلی

روانشناسی ژنتیک رفتاری

روانشناسی سیاسی

روانشناسی تفاوت های فردی

روانشناسی مشاوره ای

روانشناسی مثبت گرا

روانشناسی محیطی

روانشناسی مقایسه ای

رواشناسی جنایی

روانشناسی آنومالیستیک

روانشناسی تربیتی

روانشناسی بیولوژیکی

روانشناسی پزشکی قانونی

نوروسایکولوژی

روانشناسی ارگونومی

روانشناسی علوم اعصاب رفتاری

روانشناسی رفتار مصرف کننده

روانشناسی شخصیت

روانشناسی صنعتی و سازمانی

 و بسیاری گرایش های دیگر....

بهترین دانشگاه های کانادا در رشته روانشناسی

در کانادا دانشگاه های مطرح زیادی وجود دارد که بسیاری از آنها هر ساله در رنکینگ های جهانی مطرح می شوند. بسیاری از دانشگاه های کانادا پذیرای دانشجویانی می باشند که برای ادامه تحصیل رشته روانشناسی در کانادا به این کشور مهاجرت کرده ند. بهترین دانشگاه های کانادا در رشته روانشناسی در جدول زیر عنوان شده اند:

بهترین دانشگاه های کانادا در رشته روانشناسی

رتبه در رنکینگ های جهانی

University of British Columbia

13

University of Toronto

21

McGill University

35

University of Waterloo

78

Queen’s University

88

University of Victoria

101–125

University of Alberta

126–150

Dalhousie University

126–150

York University

151–175

شرایط کار پس از تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا

اختصاص مدت زمانی معین برای کاریابی یکی از قوانینی می باشد که به منظور کار پس از تحصیل وضع و به فرصتی بزرگ برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است این مدت زمان پس از فارغ التحصیلی به دانشجو فرصت می دهد که شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود بیابد و مشغول به کار شوداین فرصت با ارزش برابر با زمان تحصیل دانشجو متناسب است بدین صورت که دانشجویی که سه سال به تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا مشغول بوده سه سال هم فرصت خواهد داشت که به کاریابی بپردازد. کاریابی در رشته روانشناسی رابطه مستقیمی با سطح مدرک تحصیلی دارد. برای مثال برای یک متقاضی با داشتن مدرک کارشناسی ارشد، یافتن شغل در یک سازمان دولتی، خدمات درمانی یا دانشگاه با سهولت بیشتری انجام می شود و دانشجویانی که دارای مدرک دکترا روانشناسی هستند می توانند در بیمارستان ها یا دانشگاه ها مشغول بکار شوند و حتی می توانند یک مطب خصوصی رابرای خود تاًسیس کنند و در آنجا مشغول به کار شوند. روانشناسی علاوه بر اینکه یک شغل پر تقاضا در کانادا به حساب می آید از جمله مشاغل پر درآمد نیز محسوب می شود.

درآمد روانشناسان در کانادا

روانشناسان از جمله پردرامد ترین مشاغل در کانادا محسوب می شوند؛ متوسط حقوق سالانه این قشر 93،673 دلار کانادا و یا به عبارتی دیگر 48.04 دلار کانادا در هر یک ساعت تعین شده است. از آنجایی که مدرک تحصیلی، تجربه و مهارت از عوامل افزایش درآمد هستند؛ افراد شاغل در این رشته در سالهای ابتدایی استخدام خود سالانه درآمدی در حدود 79425 دلار کانادا کسب می کنند که این مبلغ برای سالهای بعد که تجربه و سابقه فرد در کار افزایش می یابد؛ حقوق هم افزایش داشته و به 120000 دلار کانادا در سال هم خواهد رسید.

درامد کانادا

مزایای تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا

تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا این امکان را به متقاضی می دهد که میان گرایش های متنوع این رشته طبق علاقه و استعداد خود مسیر شغلی آینده اش را انتخاب کند چرا که این رشته دارای گرایش های در ارتباط با تمام جامعه می باشد و از سری رشته هایی است که در کانادا از اعتبار و تقاضای بالایی برخوردار می باشد. متقاضی تحصیل در این رشته زندگی در یک جامعه با فرهنگ هایی متنوع را تجربه می کند و علاوه بر افزایش دانش شخصی و دستیابی به مهارتهای تفکر انتقادی از بهترین و با کیفیت ترین آموزش در کانادا بهره مند می شود. متقاضی با تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا زندگی و آموزشی مقرون به صرفه و اطمینان از توسعه شغلی در آینده را برای خود به ارمغان می آورد. علاوه بر این مزایایی که ذکر شد مدرک روانشناسی که از دانشگاهی در کانادا اخذ شده باشد از اعتبار بالایی برخوردار بوده و در همه دانشگاه های جهان شناخته شده است.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل رشته روانشناسی در کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

مبلغ حدودی شهریه در تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا در مقطع کارشناسی چقدر است؟

مبلغ شهریه در رشته کارشناسی از 20 هزار تا 60 هزار دلار مقرر شده است.

بورسیه دانشگاه بریتیش کلمبیا برای تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا چه مبلغی تعیین شده است؟

بورسیه یادبود دکتر ویلیام آرتور پاسکینز است که در دانشگاه بریتیش کلمبیا به دانشجویان رشته روانشناسی در مقطع PHD تعلق می گیرد تا سقف 26000 دلار کانادا از هزینه های تحصیل دانشجویان ذینفع را پوشش می دهد.

در تحصیل رشته روانشناسی در کانادا فرد متقاضی پس از اشتغال به کار حدودا چه مبلغی درآمد خواهد داشت؟

متوسط حقوق سالانه این قشر 93،673 دلار کانادا و یا به عبارتی دیگر 48.04 دلار کانادا در هر یک ساعت تعین شده است.

تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا و در مقطع دکترا متقاضی ملزم به پرداخت چه مبلغ شهریه است؟

از 17000 دلار کانادا تا 57000 دلار کانادا

سخن پایانی

در این مقاله به واکاوی علمی تحصیل در رشته روانشناسی کانادا پرداختیم. رشته روانشناسی به علمی اطلاق می شود که در رابطه با رفتار و فرایند های ذهنی افراد مطالعه می کند. تحصیل در این رشته مزایای زیادی بهمراه خواهد داشت؛ چرا که گرایش های متنوعی دارد و متقاضی با اشتغال به تحصیل در این رشته ها توسعه شغلی را برای خود به ارمغان می آورد. دانشگاه های معتبر زیادی در کانادا این رشته را ارائه می کنند؛ مادامی که شما هم قصد ورود به این دانشگاه ها و تحصیل در رشته روانشناسی کانادا دارید؛ می توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کرده و از مشاوره رایگان استفاده نمایید؛ بعلاوه سوالات احتمالی شما توسط کارشناسان موسسه پاسخ داده خواهند شد.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان