تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا

بدون نظر

کشور ایتالیا به عنوان یکی از محبوب ترین کشورهای برای دانشجویان، هر ساله پذیرای متقاضیان تحصیل متعددی از سراسر دنیا در دانشگاه های خود است و یکی از رشته هایی که دانشجویان علاقه به تحصیل در آن را دارند که منجر به اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا مش شود، رشته فیزیوتراپی می باشد. از این رو ما در این مقاله قصد داریم تا تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا را به صورت مفصل و با بیان جزئیات در خصوص شرایط تحصیل کارشناسی فیزیوتراپی یا مقاطع بالاتر، هزینه های تحصیل و بورسیه های مناسب برای متقاضیان، درآمد فیزیوتراپیست در ایتالیا، برترین دانشگاه هایی که این رشته را ارائه می دهند و سایر موضوعات مرتبط با تحصیل رشته فیزیوتراپی در ایتالیا را به صورت علمی و دقیق تحلیل و بررسی نماییم. لذا ما در تیم تحقیقاتی موسسه MIE به منظور آشنایی شما با تحصیل فیزیوتراپی این مقاله را با مشورت وکلای بومی و استناد به منابع موثق در این کشور تنظیم نموده و در اختیار شما قرار می دهیم و بیان این مطالب به معنای اقدام برای این موضوع برای تمامی عزیزان نمی باشد. چنانچه پس از مطالعه این مقاله سوالی در خصوص تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا داشته باشید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ماتحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا چگونه است؟

اولین سوالی که در خصوص رشته فیزیوتراپی می توان مطرح کرد این است که شرایط تحصیل فیزیوتراپی چگونه است؟ همانطور که می دانید فیزیوتراپی رشته ای است که با استفاده از ابزار مکانیکی و یا حرکات ورزشی با هدف درمان بیماری ها و اختلالات جسمی و در نهایت برای بهبود کیفیت زندگی افراد ایجاد شده است. این رشته در کشور ایتالیا در دانشگاه های متعددی ارائه می شود و امکان تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا به زبان انگلیسی و ایتالیایی وجود دارد که برای تحصیل به زبان انگلیسی در ایتالیا حدود نمره آیلتس 6 الی 6.5 و برای تحصیل به زبان ایتالیایی نیاز به مدرک زبان B2 زبان ایتالیایی می باشد. دقت داشته باشید که دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا علاوه بر ارائه مدارک تحصیلی و زبان خود باید در آزمون ورود UCAT که اغلب به صورت اینترنتی از دانشجویان گرفته می شود شرکت کرده و پس از قبولی در این آزمون بتوانند برای تحصیل اقدام داشته باشند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم


شرایط تحصیل کارشناسی فیزیوتراپی در ایتالیا و مدارک اپلای

متقاضیانی که مدرک دیپلم 12 ساله خود را دریافت نموده باشند و تمایل داشته باشند در رشته فیزیوتراپی در ایتالیا مشغول به تحصیل شوند ابتدا باید سطح زبان خود را به حداقل سطح مورد نیاز برای ورود به این رشته برساند. در واقع دانشجو باید شرایط تحصیل کارشناسی فیزیوتراپی و مدارک اپلای ایتالیا را آماده نموده و بعد در مدت زمان مشخص شده برای دریافت پذیرش دانشگاه اقدام داشته باشد. تحصیل فیزیوتراپی به طور معمول در ایتالیا حدود 3 الی 4 سال به طول می انجامد که شامل دروس تئوری و عملی خواهد بود. چنانچه دانشجو به زبان ایتالیایی تحصیل نماید باید حداقل مدرک زبان ایتالیایی B2 داشته باشد و برای تحصیل به زبان انگلیسی نیز داشتن حداقل مدرک زبان آیلتس 6 الزامی است. ضمن داشتن تمامی این موارد بسیاری از دانشگاه ها برای ورود به رشته فیزیوتراپی از دانشجویان خود آزمون دریافت می کنند و در صورت قبولی در آن دانشجو اجازه تحصیل پیدا خواهد نمود.

تحصیل کارشناسی ارشد فیزیوتراپی در ایتالیا و چگونگی اپلای

بسیاری از دانشجویانی که در مقطع لیسانس فارغ التحصیل شده باشند تمایل دارند تا برای مقاطع بالاتر و کسب مدارک تحصیلی بهتر اقدام داشته باشند. شاید نتوان تفاوتی زیادی بین دوره کارشناسی و تحصیل کارشناسی ارشد فیزیوتراپی قرار داد و اصلی ترین تفاوت آنها مدت زمان کوتاه تر تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا است. البته دانشجویان در این مقطع رشته فیزیوتراپی را به صورت تخصصی تر آموزش می بینند و برای ورود به آن باید مدرک زبان خود را به سطح آیلتس 6.5 نیز ارتقاء دهند. گرایش های مختلفی برای تحصیل در این مقطع وجود دارند که دانشجو بر اساس علاقه و توانمندی های خود آن را انتخاب می نماید و به صورت تخصصی تری در آموزش می بیند.

تحصیل رشته فیزیوتراپی در ایتالیا در مقطع دکتری

افرادی که قصد آموزش در حد عالی و تخصصی در رشته فیزیوتراپی را دارند و می خواهند سطح علمی خود در این زمینه را ارتقاء دهند برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در مقطع دکتری اقدام خواهند داشت. متقاضیان این امر باید آگاه باشند که حدود 3 الی 4 سال در این دوره آموزش خواهند دید و نهایتاً با ارائه یک پایان نامه، تجربیات و تحقیقات خود را در ارائه نموده و از آن دفاع خواهند نمود. متقاضیان برای تحصیل دکترا در ایتالیا باید مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت کرده باشند و رزومه، انگیزه نامه، توصیه نامه و ... را آماده نموده و با تایید یک استاد راهنما پذیرش در این مقطع را دریافت نماید. البته 3 نوع برنامه دکترای فیزیوتراپی، گواهی فارغ التحصیلی فیزیوتراپی و دکترای فوق حرفه ای فیزیوتراپی از جمله انواع تحصیلات تکمیلی رایج در این کشور به حساب می آیند.

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا به زبان انگلیسی برای ایرانیان

با توجه به اینکه این مقاله به زبان فارسی و برای استفاده بسیاری از هموطنان ایرانی تهیه شده است پس باید ببینیم شرایط تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا به زبان انگلیسی برای ایرانیان چطور است و آیا امکان انجام این امر وجود دارد؟ به طور کلی نمی توان گفت که تفاوتی برای تحصیل برای دانشجویان ایرانی و سایر دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا وجود دارد زیرا همه آنها دانشجویان بین المللی بوده و بر اساس شرایط یکسانی می توانند پذیرش دریافت کنند و برای این منظور حتما برای تحصیل فیزیوتراپی به زبان انگلیسی باید مدرک زبان آیلتس در حد 6 یا 6.5 ارائه نمایند و در آزمون ورودی دانشگاه نیز موفق شوند تا اجازه تحصیل در این رشته را کسب کنند. نکته ای که دانشجویان ایرانی را متمایز می کند شرایط دریافت اقامت ایتالیا است که بهتر است دانشجو گپ تحصیلی زیادی نداشته باشد و مدارک خود را با وکیل پیش ببرند تا ریسک ویزای بالایی را متحمل نشود.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا در دانشگاه های مختلف

یکی از مهم ترین نگرانی های دانشجویان و خانواده هایشان تامین هزینه های تحصیل دانشجو در خارج از کشور است و از این رو در این بخش به بررسی هزینه تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا در دانشگاه های مختلف می پردازیم تا با شفافیت بیشتری این امر را پیش ببریم. نکته حائز اهمیت در خصوص تحصیل در ایتالیا این است که تحصیل در این کشور رایگان نیست اما به واسطه بورسیه هایی که در ادامه به آن اشاره خواهیم داشت بخش زیادی از هزینه های دانشجو تامین می شود. شهریه دانشجویان بومی و داخل اتحادیه اروپا با دانشجویان بین الملل در ایتالیا متفاوت خواهد بود اما این تنها نکته تفاوت شهریه ها نیست و چنانچه دانشجو بخواهد برای کارشناسی یا تحصیل کارشناسی ارشد فیزیوتراپی اقدام داشته باشد، بسته به نوع و رتبه دانشگاه، امکاناتی که دریافت میکند و ... این شهریه می تواند متفاوت باشد. البته به طور کلی هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانشگاه های دولتی این کشور در حدود 1.000 الی 4.000 یورو و در دانشگاه های خصوصی در بازه 6.000 الی 20.000 یورو قرار دارد که برای آشنایی با شهریه دانشگاه ها، برخی از مهم ترین آنها را در ذیل مشاهده می نمایید.

ردیف

دانشگاه

شهریه

1

دانشگاه فلورانس

2650یورو

2

دانشگاه سیه نا

2406 یورو

3

دانشگاه سالرنو

2516 یورو

4

دانشگاه ساپینزا رم

2961 یورو

5

دانشگاه بولونیا

2200 یورو

6

دانشگاه میلان

2516 یورو

7

دانشگاه پالرمو

7529یورو

تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا

بورسیه های تحصیلی در ایتالیا برای رشته فیزیوتراپی

همانطور که در بند قبل به آن اشاره داشتیم یکی از راه های کاهش هزینه های تحصیل و حتی زندگی دانشجویان استفاده از بورسیه های تحصیلی در ایتالیا برای رشته فیزیوتراپی است. البته بر اساس جدول فوق و مقایسه آن با هزینه تحصیل در کشورهای دیگر دنیا می توان گفت که مجموعاً هزینه های تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا نسبت به بسیاری از کشورها مقدار کمتری است اما برای کاهش همین هزینه ها دولت، سازمان ها و دانشگاه های مختلف با شرایط گوناگونی کمک هزینه هایی را برای کاهش هزینه های دانشجو به آنها ارائه می کنند. بر همین اساس می توان گفت هزینه تحصیل در ایتالیا برای داشجویانی که قصد تحصیل با کمترین بودجه را دارند گزینه مناسبی به حساب می آید و بر همین اساس برخی از بورسیه های تحصیلی در کشور ایتالیا را خدمت شما معرفی خواهیم نمود.

  • بورسیه استانی ایتالیا (DSU) (Diritto Allo Studio Universitario)

یکی از معروف ترین بورسیه های کشور ایتالیا که شامل حال بسیاری از دانشجویان بین المللی که برای تحصیل وارد این کشور می شوند بورسیه استانی ایتالیا است. این بورسیه که به بورسیه جهان سوم نیز مشهور است بر مبنای نیاز طراحی شده و دانشجویانی که اثبات کنند وضعیت مالی مناسبی برای پرداخت هزینه شهریه خود ندارند و درآمد سال قبل سرپرست خانواده دانشجو کمتر از 18.000 یورو در سال بوده است. از جمله مواردی که این بورسیه پوشش می دهند شامل معافیت از پرداخت شهریه، خوابگاه و غذای رایگان و یا حتی کمک هزینه نقدی است و در صورتی که این موارد به شخص تعلق نگیر تا سقف 5.200 یورو به متقاضی پرداخت خواهد نمود.

  • بورسیه دانشگاه پادوا

دانشجویانی که در دانشگاه پادوا مشغول به تحصیل فیزیوتراپی به زبان انگلیسی می شوند می توانند برای دریافت این بورسیه اقدام داشته باشند. این بورسیه به مبلغ حدود 8.000 یورو به تعداد محدود به دانشجویان دوره های کارشناسی حداکثر به مدت 3 سال و در دوره کارشناسی ارشد فیزیوتراپی در دانشگاه پادوا به مدت 2 سال می باشد و بر اساس شایستگی تحصیلی به متقاضیان تعلق خواهد گرفت.

  • بورسیه دانشگاه بولونیا

دانشجویانی که برای تحصیل کارشناسی فیزیوتراپی در ایتالیا یا کارشناسی ارشد در این رشته در دانشگاه بولونیا اقدام می کنند، در صورتی که شرایط تحصیلی خوبی داشته باشند شانس استفاده از این بورسیه را خواهند داشت. دانشجویانی که این بورسیه را دریافت می کنند علاوه بر اینکه از پرداخت شهریه معاف می شوند و تا سقف 11.000 یورو کمک هزینه دریافت خواهند نمود.

شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا

این مقاله را از دست ندهید: شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا

در این مقاله ما تمام جوانب شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا را به شما خواهیم آموخت.

بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی ایتالیا

تحصیل در بهترین دانشگاه هر کشور یکی از اهداف بزرگی است که بسیاری از دانشجویان به دنبال آن هستند و متقاضیان نیز قطعا تمایل دارند تا در بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی ایتالیا مشغول به تحصیل شده و مدرک معتبری را دریافت کنند. از جمله دانشگاه هایی که رشته فیزیوتراپی در ایتالیا را به دانشجویان بومی و بین المللی خود ارائه می دهند می توانیم به دانشگاه های بولونیا، ساپینزا رم و فلورانس اشاره داشته باشیم که  جزء برترین دانشگاه های ایتالیا در این خصوص می باشند و برای آشنایی بیشتر با شرایط عمومی و کسب اطلاعات بیشتر با این دانشگاه ها توضیحات مختصری را در ادامه این مطلب ذکر می نماییم.

شرایط پذیرش رشته فیزیوتراپی در دانشگاه بولونیا

اولین دانشگاهی که به بررسی آن خواهیم پرداخت دانشگاه بولونیا است. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا به حساب می آید و قریب به 900 سال قدمت دارد و با داشتن 23 دانشکده یکی از بزرگترین دانشگاه های اروپا نیز به شمار می رود. دانشجویان برای تحصیل فیزیوتراپی در دانشکده پزشکی دانشگاه بولونیا باید پذیرش دریافت نمایند و شرایط پذیرش رشته فیزیوتراپی در دانشگاه بولونیا مانند بسیاری دیگر از دانشگاه های این کشور بوده و دانشجویان باید مدرک زبان، سوابق تحصیلی و ... ارائه نمایند ولی با توجه به اینکه این دانشگاه  جزء برترین دانشگاه های ایتالیا است رقابت برای پذیرش فیزیوتراپی در آن بوده و دانشجو باید سوابق خوبی ارائه کند. اگر مایل به کسب اطلاعات درباره زندگی در بولونیا، مقاله لینک شده را مطالعه فرمایید.

شرایط پذیرش رشته فیزیوتراپی در دانشگاه ساپینزا رم

دانشگاه ساپینزای رم در سال 1303 تاسیس شده و حدود 100 رشته را در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس ارائه می نماید که یکی از آن ها رشته فیزیوتراپی می باشد. امکان تحصیل به زبان ایتالیایی و انگلیسی در آن فراهم بوده و با وجود کلاس ها، آزمایشگاه ها و کارگاه های متعدد شرایط تحصیل تئوریک و عملی را برای دانشجویان فراهم کرده است. از جمله شرایط پذیرش رشته فیزیوتراپی در دانشگاه ساپینزا رم می توان به سوابق علمی خوب، داشتن مدرک زبان، انگیزه نامه مناسب و توصیه نامه اشاره داشت و در نهایت دانشجو باید آزمون ورودی برای تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه ساپینزا را پشت سر بگذارد.

شرایط پذیرش رشته فیزیوتراپی در دانشگاه فلورانس

یکی از مشهورترین دانشگاه هایی که دانشجویان برای تحصیل فیزیوتراپی آن را انتخاب می نمایند دانشگاه فلورانس می باشد و شرایط پذیرش رشته فیزیوتراپی در دانشگاه فلورانس نیز این طور است که دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی وارد این دانشگاه شده و از بورسیه های تحصیلی ایتالیا در آن استفاده کنند. این دانشگاه حدود 60.000 دانشجو از سراسر دنیا دارد و به طور کلی  جزء برترین دانشگاه های این کشور در رشته فیزیوتراپی می باشند. دانشجویان برای پذیرش رشته فیزیوتراپی در این دانشگاه باید مدرک زبان در حد آیلتس 6 ارائه نمایند و در آزمون ورودی این دانشگاه قبول شوند.

لیست گرایش های رشته فیزیوتراپی در ایتالیا

از کلیت فیزیوتراپی که عبور کنیم به طور معمول دانشجویان تمایل دارند تا در برخی از رشته ها و گرایش های خاص رشته فیزیوتراپی آموزش های بیشتری ببینند و در واقع در زمینه خاصی متخصص شوند که این امر بیشتر در زمان تحصیل کارشناسی ارشد آغاز می شود و گرایش های متقاضی مشخص می شود. در واقع دانشجو در حین تحصیل کارشناسی فیزیوتراپی در ایتالیا به طور کلی با فیزیوتراپی آشنا می شود و علاقه و توانایی های خود را سنجیده و بر اساس لیست گرایش های رشته فیزیوتراپی انتخاب رشته نموده و تحصیل در آن را ادامه می دهد و یا به سراغ تحقیق در زمینه های مورد علاقه خود می رود که لیست این گرایش ها به صورت زیر می باشد.

  • فیزیک پزشکی
  • ارگونومی
  • فیزیوتراپی ورزشی
  • توان بخشی
  • فیزیولوژی

شرایط اقامت پس از تحصیل در ایتالیا برای فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی

بسیاری از دانشجویان که به منظور تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا یا سایر کشورهای دنیا مهاجرت می کنند در نهایتاً قصد دارند تا در این کشور مانده، مشغول به کار شوند و پس از آن اقامت دائم و پاسپورت دریافت کنند اما شرایط اقامت پس از تحصیل در ایتالیا برای فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی چطور است؟ به طور کلی دانشجویان در این کشور به مدت 1 سال پس از فارغ التحصیلی اجازه دارند تا در این کشور بمانند و در محیط کار پیدا کنند و در واقع نوع اقامت خود را از اقامت تحصیلی به اقامت کاری تغییر دهند. چنانچه فرد پس از اتمام تحصیل رشته فیزیوتراپی اقامت کاری دریافت نماید و حداقل 5 سال بتواند اقامت کاری خود را تمدید نماید می تواند اقامت دائم کشور ایتالیا را بدست آورده و پس از گذشت 10 سال با پشت سر گذاشتن آزمون شهروندی این کشور، پاسپورت ایتالیا دریافت کند.

بازار کار رشته فیزیوتراپی در ایتالیا

همانطور که در بخش قبل ذکر شد برای دریافت اقامت کاری شخص باید بتواند در مدت 1 سال شغل مرتبط به رشته خود را اخذ نموده و اقامت کاری دریافت نماید اما شرایط بازار کار رشته فیزیوتراپی در ایتالیا و درآمد به چه صورت است؟ نکته مهم برای کار به عنوان فیزیوتراپ این است که شما با زبان ایتالیایی نیز آشنا باشید و این مسئله شانس کاریابی را برای شما بسیار بیشتر خواهد کرد و شانس های بیشتری برای اشتغال بخصوص کار پس از تحصیل در ایتالیا پیش روی خود خواهید داشت. البته فیزیوتراپیست ها هم می توانند به صورت خوداشتغالی و هم به صورت کار برای مراکز درمانی مختلف مشغول به کار شوند و شرایط کار برای این رشته فراهم است. هرچه متقاضی شرایط تحصیلی، توانایی ها و سطح زبان بالاتری داشته باشد شانس کار بالاتری نیز خواهد داشت و می تواند در واحدهای توانبخشی خصوصی یا عمومی، بیمارستان ها، خانه های سالمندان، خدمات پرستاری در منزل و ... مشغول به کار شود.

بررسی میزان درآمد فیزیوتراپی در ایتالیا

از جمله مهم ترین عوامل کار در یک کشور می توان به سطح درآمد حاصل از آن کار اشاره داشت و با بررسی میزان درآمد فیزیوتراپی در ایتالیا پی خواهیم برد که افرادی که تحصیل فیزیوتراپی را با موفقیت به اتمام می رسانند چه درآمدی در این کشور می توانند بدست آورند. لازم به ذکر است که نمی توان عدد ثابتی برای این موضوع در نظر گرفت و فیزیوتراپیست ها بر اساس سطح تحصیلات، سوابق کاری، توانمندی ها، موقعیت شغلی و ... درآمدهای متفاوتی خواهند داشت. با این حال بر اساس اطلاعات آمار بدست آمده می توان گفت که درآمد فیزیوتراپی از حدود 3.120 یورو در ماه آغاز شده و تا حدود 9.940 یورو در ماه خواهد بود و بر همین مبنا می توان گفت که میانگین درآمد رشته فیزیوتراپی در ایتالیا حدود 6.370 یورو در ماه می باشد. شما همراهان گرامی همچنین می توانید در رابطه با کار دانشجویی در ایتالیا نیز کسب اطلاع نمایید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت

 


سوالات متداول

متقاضیان برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی در ایتالیا حتماً باید مدرک زبان ایتالیایی داشته باشند؟

دانشجویان می توانند رشته فیزیوتراپی را به زبان ایتالیایی و انگلیسی در ایتالیا آموزش ببینند.

هزینه های تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه های خصوصی و دولتی در ایتالیا چقدر است؟

هزینه تحصیل این رشته در دانشگاه های دولتی حدود 1.000 الی 4.000 یورو و در دانشگاه های خصوصی حدود 6.000 الی 20.000 یورو در سال می باشد.

میزان بورسیه ای که توسط بورسیه استانی در اختیار دانشجویان در کشور ایتالیا قرار می گیرد چقدر است؟

بورسیه های استانی تا سقف 5.200 یورو در سال بابت تامین هزینه های تحصیل و زندگی در اختیار دانشجویان قرار خواهند داد.

مدت تحصیل در رشته فیزیوتراپی در مقاطع مختلف در ایتالیا چند سال است؟

مدت تحصیل در دوره های کارشناسی و دکترا حدود 3 الی 4 سال بوده و در دوره کارشناسی ارشد نیز حدود 2 سال به طول می انجامد.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه های فیزیوتراپی ایتالیا که هدف بسیاری از دانشجویان علاقمندان به تحصیل در اروپا با هزینه های پایین به شمار می رود پرداختیم. بر اساس بررسی های انجام شده دانشجویان در این کشور می توانند به زبان ایتالیایی و انگلیسی به تحصیل بپردازند و برای ورود به رشته فیزیوتراپی باید در آزمون UCAT نمره مناسبی را کسب نموده و پس از آن نیز ویزای خود را دریافت نمایند. البته علاوه بر ایتالیا، امکان تحصیل ارزان و حتی رایگان در کشورهای فرانسه، آلمان، اسپانیا و ... در رشته فیزیوتراپی و سایر رشته ها برای دانشجویان فراهم است. ما در این مقاله با هدف آشنایی شما با تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا از وکلای بومی این کشور مشورت گرفتیم تا اطلاعات صحیحی را در اختیار شما سروران گرامی قرار دهیم. چنانچه پس از مطالعه این مقاله پرسشی در خصوص تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا داشتید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نموده و اطلاعات تکمیلی بدست آورده و یا با نوشتن سوال خود در قسمت دیدگاه ها، پاسخ آن را در اسرع وقت دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان