تحصیل فیزیوتراپی در اتریش

بدون نظر

اتریش به عنوان یک مقصد عالی برای دانشجویان بین المللی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند، شناخته می شود. کشور اتریش از نظر هزینه های تحصیل و زندگی در مقایسه با سایر مقاصد محبوب دانشجویان بین المللی مانند استرالیا، بریتانیا و ایالات متحده، مقرون به صرفه می باشد. همچنین از دلایلی که باعث می شود دانشجویان بین المللی تحصیل در اتریش را انتخاب کنند می توان به سطح بالای آموزش در دانشگاه های اتریش، ثبات و امنیت بالای کشور اتریش در میان کشورها اشاره کرد. در این مقاله درباره تحصیل فیزیوتراپی در اتریش به صورت علمی و کاملاً تخصصی اطلاعات مفیدی را به شما ارائه می کنیم. همراه گرامی شما می توانید با مطالعه مقالات مورد نظر در وب سایت ملک پور اطلاعات مهاجرتی خود را افزایش دهید و با برقراری تماس تلفنی با مشاورین موسسه ملک پور می توانید شرایط خود را بررسی کنید و از بهترین راه مهاجرتی برای خود مطلع شوید. همچنین در بخش رسانه سایت موسسه ملک پور می توانید از به روزترین و بهترین مسیرها و راه های مهاجرتی با خبر شوید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل فیزیوتراپی در اتریش

مزایای تحصیل فیزیوتراپی در اتریش

اتریش کشوری با استاندارد های مراقبتی و پزشکی پیشرفته است، از این رو امکانات آموزشی با کیفیت بالایی را به متقاضیان ارائه می دهد. در دانشگاه های اتریش اساتید مشتاقانه به دانشجویان کمک می کنند و به آن ها راهنمایی های لازم را می دهند. امروزه رشته فیزیوتراپی حرفه ای در کشورهای صنعتی به دلیل افزایش آمار بیماری های مزمن، رشته ای در حال رشد است. دانشجویان بین المللی که به جهت تحصیل فیزیوتراپی در اتریش مهاجرت می کنند می توانند از کیفیت آموزشی و همچنین سطح زندگی بالادر اتریش بهره مند شوند. دانشجویان بین المللی فیزیوتراپی در طول تحصیل خود علاوه بر امکانات آموزشی که در اختیار دارند می توانند در سمینارهای علمی و پروژه های مختلف شرکت کنند. دانشجویان در طول دوره کارآموزی خود می توانند اطلاعات خود را به صورت عملی نیز آموزش ببینند و اطلعات خود را به سرعت بالا به روز کنند. به دلیل اینکه کشور اتریش از نظرکیفیت زندگی و امنیت اجتماعی رتبه بالایی دارد و همچنین دارای میزان جرم و جنایت پایینی است مقصد مناسبی برای تحصیل دانشجویان بین المللی می باشد.

پذیرش در رشته فیزیوتراپی در اتریش

فیزیوتراپی حرفه ای مراقبتی است که برای ارتقاء حفظ و بازیابی و تغییرات فیزیکی در جهت بهبود وضعیت سلامت استفاده می شود. رشته فیزیوتراپی به بیماران کمک می کند تا درد را مدیریت کنند و از پیشرفت بیماری جلوگیری می کند. فیزیوتراپیست ها از طریق حرکت و ورزش، درمان دستی به کمک افراد آسیب دیده کمک می کنند تا ناتوانی ها را کاهش دهند. فیزیوتراپی برای بهبود طیف وسیعی از شرایط مرتبط با سیستم های مختلف بدن استفاده می شود که عبارتند از:

 • مغز و اعصاب: پارکینسون، سکته مغزی
 • عصبی – عضلانی: آسیب های ورزشی، کمر درد
 • قلبی عروقی: توانبخشی پس از حمله قلبی، بیماری مزمن قلبی
 • تنفسی: بیماری مزمن انسداد ریه، آسم
 • آمادگی ورزشکاران برای یک رویداد ورزشی
 • آمادگی مادران برای زایمان

دانشجویان بین المللی می توانند برای تحصیل فیزیوتراپی در اتریش از دانشگاه های اتریش درخواست پذیرش دهند.

آزمون های مربوط به رشته فیزیوتراپی در اتریش

متقاضیان تحصیل فیزیوتراپی در اتریش به جهت اخذ پذیرش می بایست مدرک دیپلم 12 ساله خود را به همراه ریز نمرات و همچنین مدرک زبان انگلیسی با نمره 6 یا 6.5 یا آلمانی در سطح C1 را به دانشگاه ارائه دهند. دانشجویان در اتریش مقطع تحصیلی لیسانس را به مدت 4 سال مطالعه می کنند و در انتهای آموزش خود، مدرک علوم فیزیوتراپی را اخذ می کنند. طول دوره مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکترا ممکن است بین 2 تا 3 سال متغیر باشد. دانشجویانی که قصد دارند در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل بدهند می بایست در آزمون کتبی، آزمون عملی و مصاحبه برای پذیرش شرکت کنند و نمره قبولی را کسب کنند. برگزاری آزمون به دلیل سنجیدن میزان اطلاعات دانشجو برگزار می شود. دانشجویانی که نمره قبولی در آزمون را بدست می آورند وارد مرحله آزمون استعداد علمی می شوند که در این مرحله مهارت های خاص دانشجو مانند ارتباط با بیمار، پاسخگویی و آگاهی از بدن را ارزیابی می کنند. در این مراحل مشخص می شود که درک حرفه ای، مهارت و عملکرد دانشجو برای این رشته مناسب است یا خیر.

هزینه تحصیل و زندگی در رشته فیزیوتراپی در اتریش

دانشجویانی که تبعه کشور اتریش هستند  یا تابعیت کشورهای اروپایی را دارند بدون پرداخت هزینه می توانند برای تحصیل فیزیوتراپی در اتریش اقدام کنند. این دانشجویان تنها 18 یورو به عنوان هزینه اتحادیه دانشجویی در هر ترم پرداخت می کنند. دانشجویانی که شهروندان غیر اتحادیه اروپا هستند پس از دریافت اجازه اقامت علاوه بر هزینه های اتحادیه دانشجویی می بایست 726.27 یورو در هر ترم نیز پرداخت کنند. البته هزینه تحصیل با توجه به رشته و دانشگاه متفاوت می باشد. هزینه تحصیل دانشجویان در دانشگاه های خصوصی از 1000 یورو تا 40000 یورو متغیر می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های برتر اتریش مانند دانشگاه اینسبروگ 1450 یورو و دانشگاه وین 1500 تا 11000 یورو می باشد. دانشجویان می توانند با تحصیل به زبان آلمانی از هزینه های تحصیل کمتری برخوردار شوند. هزینه های زندگی در اتریش را در جداول زیر بررسی کرده ایم:

رستوران

موارد

مبلغ به یورو

وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت

  12.00

وعده غذایی(2 نفره)

50.00

نوشابه(1 بطری)

2.67

آب(بطری 0.33 لیتری)

2.16

کاپوچینو

3.13

 

هزینه خریدهای فروشگاهی

موارد

مبلغ به یورو

شیر(1لیتر)

1.12

قرص نان سفید تازه(500 گرم)

1.94

برنج(1کیلوگرم)

2.00

تخم مرغ(12عدد)

3.01

پنیر محلی(1کیلوگرم)

13.30

 هزینه حمل و نقل

موارد

مبلغ به یورو

شروع تاکسی(تعرفه عادی)

4.00

تاکسی 1 کیلومتر(تعرفه عادی)

1.80

بنزین(1لیتر)

1.20

 هزینه اجاره مسکن

موارد

مبلغ به یورو

آپارتمان(1 خوابه) در مرکز شهر

702.71

آپارتمان(1 خوابه) بیرون شهر

571.91

آپارتمان(3 خوابه) در مرکز شهر

1358.10

آپارتمان(3 خوابه) بیرون شهر

1049.04

 هزینه خرید مسکن

موارد

مبلغ به یورو

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

5187.80

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر

3741.86

تحصیل در خارج از کشور

?هزینه زندگی در اتریش?

بهترین دانشگاه‌های اتریش برای تحصیل فیزیوتراپی

انتخاب دانشگاه در مهاجرت تحصیلی از موارد مهم به شمار می رود. در این قسمت از مقاله به محبوب ترین دانشگاه ها جهت تحصیل فیزیوتراپی در اتریش می پردازیم.

 • دانشگاه علوم کاربردی وین:

این دانشگاه بزرگترین دانشگاه علوم کاربردی با 7000 دانشجو می باشد. دانشجویان بین المللی می توانند در این دانشگاه بیش از 60 برنامه تحصیلی را انتخاب کنند. دانشجویان می توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد در بخش های علوم بهداشتی، علوم کاربردی پرستاری، اقتصاد، سیاست، امنیت، مدیریت، مددکاری اجتماعی، مهندسی، ساختمان و طراحی تحصیل کنند.

 • دانشگاه وین:

دانشگاه شناخته شده وین با رتبه 1000 در سال 1365 تاسیس شد. دانشگاه وین اتریش از دانشگاه های برتر جهان به شمار می رود. این دانشگاه از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه ها در اروپا می باشد. دانشجویان بین المللی می توانند در دانشگاه وین با هزینه های کم و مقرون به صرفه تحصیل کنند. تحصیل در این دانشگاه به زبان آلمانی امکان پذیر است.

 
 
تحصیل رایگان در اتریش

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل رایگان در اتریش

در این مقاله ما تمام راه های مهاجرت به این کشور شگفت انگیز را به شما خواهیم آموخت.

شرایط کار دانشجویی در اتریش

دانشجویان بین المللی در طول تحصیل فیزیوتراپی در اتریش می توانند به صورت پاره وقت در کارهای دانشجویی مشغول به کار شوند. کارهای دانشجویی که دانشجویان می توانند در آن ها مشغول شوند عبارتند از: کار در دفاتر مختلف، فروشندگی، باغبانی، کمک به افراد ناتوان، کارهای دانشجویی در داخل دانشگاه. دانشجویان در ابتدای تحصیل بهتر است به کارهای ساده مشغول شوند. دانشجویانی که تابعیت کشورهای غیر اتحادیه اروپا را دارند بعد از مهاجرت تحصیلی خود می بایست اجازه کار در کشور اتریش را دریافت کنند و سپس دانشجویان بین المللی می تواند شغل مورد نظر خود را در سایت های کاریابی جستجو کنند و با توجه به شرایط خود کار مناسب را پیدا کنند. تنظیم رزومه قبل از جستجوی کار در پیدا کردن کار بسیار مهم است. دانشجویان در مقطع لیسانس اجازه کار به مدت 10 ساعت در هفته را دارند و در مقطع فوق لیسانس می توانند 20 ساعت در هفته کار کنند. درآمدی که دانشجویان از کارهای دانشجویی کسب می کنند می تواند کمک هزینه ای برایشان باشد.

 

شرایط کار فیزیوتراپی در اتریش پس از فارغ التحصیلی

ناتوانی جسمی به دلایل افزایش سن، آسیب های وارد شده بعد از بیماری یا عوامل دیگر که باعث ایجاد محدودیت فیزیکی شده است نیاز به فیزیوتراپی دارند. فیزیوتراپیست به افرادی که از ناتوانی جسمی رنج می برند کمک می کند. آن ها با کار کردن به روی بیمار خود می توانند برنامه های درمانی را به جهت بهبود و بازگشت قدرت بدنی و تحرک بیمار در پیش می گیرند. اغلب بیمارانی که آسیب مغزی و یا آسیب های ورزشی داشته اند برای بازگرداندن توان جسمی خود به فیزیوتراپی نیاز دارند. هدف فیزیوتراپیست ها ارتقاء و بهبود سلامت افراد از طریق کار با سیستم عصبی، تنفسی، قلبی و عروقی و آموزش جلوگیری از آسیب های ورزشی و نحوه ورزش درست می باشد. افرادی که از طریق تحصیل فیزیوتراپی در اتریش مهاجرت کرده اند، می توانند بعد از اتمام تحصیلات خود از طریق هیات دولتی فیزیوتراپی گواهی پزشکی دریافت کنند تا بتوانند به عنوان فیزیوتراپ در اتریش مشغول به کار شوند.

درآمد فیزیوتراپیست ها در اتریش

در زمینه مهاجرت تحصیل فیزیوتراپی در اتریش و کار پس از آن میزان درآمد و حقوق از موارد مهم می باشد. حقوق و درآمد فیزیوتراپیست ها بسته به محلی که فیزیوتراپ در آن کار می کند و میزان تجربه کاری فیزیوتراپ، متفاوت می باشد. میزان حقوق یک فیزیوتراپیستی که در بیمارستان کار می کند بیشتر است از فیزیوتراپیستی که در کلینیک خصوصی کار می کند. فیزیوتراپیست هایی که می توانند مطب خصوصی برای خود تاسیس کنند می توانند سالانه 89000 دلار درآمد داشته باشند. فیزیوتراپیسی که در بیمارستان کار می کند می تواند از مرخصی و طرح بیمه درمانی مناسب بهره مند شود. متوسط حقوق یک فیزیوتراپ حدوداً 70000 هزار دلار در سال است. 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی فیزیوتراپی در اتریش

متقاضیانی که شهروندان غیر از اتحادیه اروپا هستند و قصد دارند از طریق تحصیل فیزیوتراپی در اتریش مهاجرت کنند بعد از گرفتن پذیرش از دانشگاه می بایست برای گرفتن ویزا اقدام کنند. ویزای تحصیلی همان اجازه ورود به کشور مقصد می باشد. دانشجویان 3 تا 6 ماه قبل از ورود خود به اتریش می بایست برای دریافت ویزا اقدام کنند. یکئی از مدارک لازم برای اخذ ویزا ارائه تمکن مالی می باشد که می تواند از روش های مختلفی ارائه شود. متقاضیان می توانند مبلغی را در حساب بانکی خود داشته باشند و ه همراه مدارک سند ملکی به سفارت تحویل دهند. مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیل فیزیوتراپی در اتریش به قرار زیر است:

 • ارائه نامه پذیرش دانشگاه
 • ارائه مدارک محل اقامت در طول دوره تحصیل
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • گذرنامه معتبر حداقل 6 ماه اعتبار
 • ارائه مدارک شناسایی
 • تمکن مالی

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل فیزیوتراپی در اتریش هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس مدیر موسسه ملک پور است استفاده نموده و در حد یک مشاور مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول در باب تحصیل فیزیوتراپی در اتریش

آیا دانشجویان در دوره تحصیل خود اجازه کار دارند؟

دانشجویان می توانند در طول تحصیل خود به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند.

✅دانشگاه های خوب در اتریش که می توان فیزیوتراپی را مطالعه نمود کدام است؟

متقاضیان می توانند در دانشگاه وین و دانشگاه علوم کاربردی وین رشته فیزیوتراپی را مطالعه کنند.

✅میزان متوسط درآمد و حقوق فیزیوتراپیست در اتریش چقدر است؟

متوسط حقوق یک فیزیوتراپ حدوداً 70000 هزار دلار در سال است.

✅هزینه تحصیل در اتریش چقدر است؟

دانشجویان می توانند با هزینه های کم و مقرون به صرفه در اتریش تحصیل کنند.

سخن پایانی درباره تحصیل فیزیوتراپی در اتریش

امروزه کشور اتریش به دلایل زیادی از جمله امنیت اجتماعی، کیفیت سطح آموزش و زندگی بالا مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشد. رشته فیزیوتراپی نیز از جمله رشته های محبوب در میان دانشجویان بین المللی می باشد به همین جهت افراد زیادی از طریق تحصیل فیزیوتراپی در اتریش اقدام به مهاجرت می کنند. در این مقاله به صورت کامل و تخصصی در مورد تحصیل فیزیوتراپی در اتریش، هزینه های تحصیل فیزیوتراپی در اتریش، مدارک لازم جهت اخذ تحصیل فیزیوتراپی در اتریش، شرایط کار و درآمد فیزیوتراپ ها در اتریش توضیح داده شد. دانشجویانی که در مقطع لیسانس مدرک خود را دریافت می کنند برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس  می بایست در آزمون های علمی و عملی شرکت کنند و نمره مناسب را کسب کنند. تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش به زبان آلمانی با هزینه های کم نیز امکان پذیر است. از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم. به شما پیشنهاد می کنیم مقاله شرایط تحصیل در اتریش را نیز مطالعه نمایید. در انتهای مقاله می توانید سوالات و نظرات خود را ثبت کنید تا در اولیه فرصت به آن ها پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان