تحصیل داروسازی در نروژ

بدون نظر

تحصیل داروسازی در نروژ

امروزه به تعداد دانشجویان بین المللی که متقاضی تحصیل رشته داروسازی هستند افزوده می شود. دانشجویان بی شماری تمایل دارند از طریق تحصیل داروسازی در نروژ مهاجرت کنند و در کشور نروژ به تحصیل داروسازی بپردازند. شرایط تحصیل داروسازی در کشور نروژ به این صورت است که متقاضیان تحصیل داروسازی در نروژ ابتدا می بایست وارد دوره های آمادگی قبل از ورود به دوره دانشگاهی داروسازی در نروژ شوند و در صورت اتمام دوره با موفقیت می توانند وارد دوره تحصیلی در مقطع لیسانس داروسازی شوند. در نروژ دانشگاه هایی هستند که رشته داروسازی را ارائه می دهند و دانشجویان بین المللی می توانند در این دانشگاه ها به جهت تحصیل داروسازی درخواست دهند. دانشجویان فارغ التحصیل از مقطع لیسانس داروسازی می توانند وارد دوره تحصیلی فوق لیسانس داروسازی شده و سپس با اتمام دوره کارشناسی ارشد داروسازی در صورت تمایل می توانند در نروژ دکترای داروسازی را مطالعه کنند. تحصیل داروسازی در نروژ به زبان نروژی و انگلیسی امکان پذیر است و داشتن تسلط روی زبان نروژی و یا انگلیسی از الزامات است.

مواردی که می خواهیم در این مقاله به صورت جامع به آنها بپردازیم:

تماس با ما

دانشگاه های داروسازی در نروژ

در این قسمت از مقاله به بررسی چند دانشگاه برتر در زمینه تحقیقات داروسازی و سم شناسی در نروژ می پردازیم تا راهنمایی باشد برای متقاضیان تحصیل داروسازی در نروژ.

نام دانشگاه

رتبه در جهان

رتبه در اروپا

رتبه در نروژ

اسلو

70.9

30

1

برگن

166

65

2

علم و صنعت نروژ

281

122

3

ترومس

440

191

4

علوم زیستی نروژ

631

273

5

جنوب شرقی نروژ

1016

401

6

استاوانگر

1056

413

7

اسلو وآکرشوس

1238

483

8

اگدر

1266

491

9

دانشگاه های نروژ?دانشگاه های نروژ?

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک

مدارک لازم برای تحصیل داروسازی در نروژ

ممکن است درخواست تحصیلات تکمیلی و تحصیل داروسازی در نروژ در هر دانشگاه شرایط، مدارک و مهلت ثبت نام متفاوتی داشته باشد. شرایط تحصیل داروسازی در کشور نروژ به این صورت است که دانشجویان بین المللی قبل از ارسال مدارک به دانشگاه می بایست در نظر داشته باشند که دانشگاه از آن ها چه مدارکی می خواهند که ارائه بدهند. در ادامه حداقل مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های نروژ را آورده ایم. یکی از مدارک مهم برای دانشگاه هایی که تحصیل در آن ها به زبان انگلیسی است ارائه مدرک زبان معتبر با حداقل نمره قبولی است. نمره قبولی در آزمون زبان ممکن است در میان دانشگاه ها و مقاطع تحصیلی متفاوت باشد. دانشگاه هایی که تحصیل در آن ها به زبان نروژی است ارائه مدرک زبان نروژی از الزامات است. جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی سوابق تحصیلی دیپلم و ریز نمرات تحصیلی و جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی و دکترا ارائه مدارک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس لازم است.

هزینه های تحصیل داروسازی در نروژ

تحصیلات تکمیلی در نروژ برای دانشجویان بین المللی تجربه ای منحصر به فرد است. دانشجویان بین المللی می توانند هنگام تحصیل در نروژ تجربه ای چالش برانگیز اما ارزشمند را داشته باشند. تحصیل داروسازی در نروژ در اکثر دانشگاه های دولتی به صورت رایگان است و دانشجویان بین المللی بدون در نظر گرفتن کشور و نژادشان هزینه ای بابت شهریه به دانشگاه پرداخت نمی کنند و می توانند از مزایای تحصیل رایگان داروسازی در نروژ استفاده کنند. شرایط تحصیل داروسازی در کشور نروژ به این صورت است که تحصیل در این دانشگاه ها به زبان نروژی می باشد و دانشجویان هنگام اخذ پذیرش می بایست مدارکی جهت داشتن تسلط بر زبان نروژی ارائه دهند. تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی نروژ در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر است. دانشجویان بین المللی متقاضی در دانشگاه های دولتی می بایست مبلغی بین 30 تا 60 یورو برای هر ترم را به اتحادیه دانشجویی پرداخت کنند. دانشگاه های خصوصی که تحصیل در آن ها به زبان انگلیسی می باشد از دانشجویان هزینه ای بابت شهریه دریافت می کنند. در ادامه مبالغی که دانشجویان در مقاطع تحصیلی پرداخت می کنند آورده ایم:

  • مقطع لیسانس: 7 هزار تا 9 هزار یورو در سال
  • مقطع کارشناسی ارشد: 9 هزار تا 19 هزار یورو در سال

بورسیه رشته داروسازی در نروژ

بورسیه تحصیلی همه ساله از طرف اسپانسرها برای دانشجویان برتر در نظر گرفته می شود تا دانشجویان این امکان را داشته باشند که بتوانند بدون پرداخت هزینه به تحصیل بپردازند. این حمایت ها همگی به جهت ایجاد شرایطی برای دانشجویان برتر است که بتوانند بدون در نظر گرفتن هزینه ها به راحتی به تحصیل خود ادامه دهند. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه ها با هم متفاوت بوده و میان دانشجویان در گرفتن بورسیه تحصیلی رقابت های بسیاری وجود دارد. گاهی اوقات بورسیه تحصیلی شامل کل هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان می شود و گاهی اوقات تنها شامل بخشی از هزینه های تحصیل آن ها می باشد. دانشجویان بین المللی می توانند با تقویت زبان نروژی خود و داشتن رزومه تحصیلی خوب از دانشگاه های دولتی نروژ پذیرش بگیرند و به تحصیل با هزینه های بسیار کم بپردازند. آن دسته از دانشجوانی که به زبان انگلیسی به تحصیل داروسازی در نروژ می پردازند نیز می توانند در صورت داشتن رزومه تحصیلی خوب، نمرات بالا، ارائه نمره زبان بالا و مقالات متعدد درخواست اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های نروژ را بدهند.

راه های جایگزین پناهندگی?هزینه زندگی در نروژ ?

 

 

 

هزینه های زندگی در نروژ

میزان هزینه های زندگی در کشور مقصد سوالی پر تکرار در میان متقاضیان مهاجرت می باشد. در این قسمت اطلاعاتی در زمینه هزینه های زندگی در نروژ خدمت شما ارائه می شود. اگر شما به عنوان توریست و به جهت بازدید به کشور نروژ سفر کنید، هزینه ها برای شما بالا خواهد بود اگر قصد مهاجرت به کشور نروژ را دارید در صورتی که در کشور نروژ کار کنید و درآمد شما به کرون باشد، می توانید به کرون هزینه ها را پرداخت کنید و در آن صورت هزینه ها را می توانید نسبت به میزان درآمد خود مقایسه کنید. میزان هزینه زندگی دانشجویان بسته به محل زندگی آن ها متفاوت است به طور مثال در شهر های بزرگ هزینه زندگی دانشجویان بین 800 تا 1400 یورو در ماه و در شهرهای کوچک بین 800 تا 1000 یورو متغیر است. در ادامه بخشی از هزینه های زندگی در نروژ آورده شده است:

رستوران

موارد

مبلغ به یورو

وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت

17.51

وعده غذایی (2 نفره)

77.81

نوشابه (1 بطری)

3.10

آب (بطری 0.33 لیتری)

2.60

کاپوچینو

4.13

هزینه خریدهای فروشگاهی

موارد

مبلغ به یورو

شیر (1لیتر)

1.84

قرص نان سفید تازه (500 گرم)

2.75

برنج (1کیلوگرم)

2.67

تخم مرغ (12عدد)

3.70

پنیر محلی (1کیلوگرم)

10.35

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

هزینه حمل و نقل

موارد

مبلغ به یورو

شروع تاکسی (تعرفه عادی)

3.70

تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی)

1.39

بنزین (1لیتر)

1.56

 
 
 
 
 
 
 
 
 

هزینه اجاره مسکن

موارد

مبلغ به یورو

آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر

986.18

آپارتمان (1 خوابه) بیرون شهر

772.67

آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر

1605.40

آپارتمان (3 خوابه) بیرون شهر

1246.75

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

هزینه خرید مسکن

موارد

مبلغ به یورو

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

5627.41

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر

3858.99

ویزای تحصیلی نروژ

دانشجویان بین المللی به جهت تحصیل داروسازی در نروژ و اقامت بیش از 3 ماه در نروژ نیازمند دریافت مجوز ورود و اقامت دانشجویی هستند. دانشجویان می بایست در قدم اول با ارائه مدارک خود به دانشگاه پذیرش تحصیلی خود را از دانشگاه مورد نظر دریافت کنند. متقاضیان تحصیل داروسازی در نروژ با ارائه پذیرش دانشگاهی خود و مدارک مورد نیاز می توانند برای اخذ ویزای نروژ درخواست دهند. دانشجویانی که تابعیت یکی از کشورهای ایسلند، دانمارک، سوئد یا فنلاند را دارند نیازی به دریافت مجوز ورود به کشور نروژ را ندارند؛ اما برای اقامت بیش از 6 ماه می بایست به اداره مالیات نروژ گزارش دهند و مدارک شناسایی خود را برای بررسی ارائه دهند. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ به قرار زیر است:تحصیل دکترا در اتریش

  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه
  • ارائه 2 قطعه عکس همانند عکس پاسپورت
  • اثبات محل اقامت
  • بیمه درمانی اروپا
  • ارائه مدارکی به جهت نشان دادن تمکن مالی مناسب در مدت زمان تحصیل خود
  • پرداخت هزینه ویزا

 

کار ضمن تحصیل در‌ نروژ

دانشجویان بین المللی در طول دوران تحصیل خود می توانند در مشاغلی دانشجویی و پاره وقت استخدام شوند و کسب درآمد داشته باشند. کار هنگام تحصیل داروسازی در نروژ می تواند تاثیر مثبت بر روی میزان دارایی دانشجو داشته باشد و همچنین به دانشجویان در زمینه بالا بردن در مهارت زبان کمک می کند. در نظر داشته باشید که دانشجویان در حین تحصیل به صورت کلی حق کار و اشتغال ندارند ولی می توانند درخواست کار دهند و اجازه کار را دریافت کنند. دانستن زبان نروژی در پیدا کردن کار چه به صورت تمام وقت و چه به صورت پاره وقت بسیار مهم می باشد. اکثر کارفرمایان در نروژ ترجیح می دهند که کارمندانشان به زبان نروژی تسلط کامل داشته باشند.

کار در نروژ?کار در نروژ ?
 
 
 

 

کار پس از تحصیل داروسازی در نروژ

یکی از راه های مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل می باشد. متقاضیان مهاجرت به نروژ در صورتی که شرایط لازم را داشته باشند می توانند برای تحصیل داروسازی در نروژ اقدام کنند و بعد از به پایان رسیدن دوره تحصیل داروسازی در نروژ به دنبال کار باشند. فارغ التحصیلان در صورتی که بتوانند کار مورد نظر خود را پیدا کنند می توانند در کشور نروژ اقامت کاری گرفته و بدین صورت اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تغییر دهند. فارغ التحصیلان در نروژ بعد از اتمام دروه تحصیلی خود می توانند به مدت 6 ماه در نروژ به دنبال کار بگردند.

ویزای همراه برای تحصیل در نروژ

دانشجویانی که به قصد تحصیل داروسازی در نروژ مهاجرت می کنند در صورتی که متاهل باشند می توانند در طول تحصیل خود و اقامت تحصیلی خود همسر و فرزندان زیر 18 سالشان را در کنار خود داشته باشند. کشور نروژ این امکان را به دانشجویان می دهد که بتوانند به صورت هم زمان به همراه خانواده خود به کشور نروژ مهاجرت کنند. در صورتی که پذیرش از طرف دانشگاه برای دانشجوی بین المللی صادر شود، می تواند برای خود و همراهانش (همسر و فرزندانی که سن آن ها کمتر از 18 سال باشد) درخواست ویزا دهد. یکی از شرایط مهم جهت درخواست همراه، داشتن تمکن مالی و ارائه مدارک مناسب است که نشان دهند فرد متقاضی در طول اقامتش در کشور نروژ می تواند هزینه های زندگی خود و خانواده اش را تامین کند. سایر مدارکی که فرد باید ارائه دهد مربوط به مدارک و اسناد ازدواج، زندگی مشترک آن ها و همچنین مدارک شناسایی و هویتی فرزندان می باشد.

ویزای نروژ?ویزای نروژ ?

درآمد داروسازی در نروژ

دانشجویان بین المللی که به جهت تحصیل داروسازی در نروژ مهاجرت کرده اند می توانند بعد از به پایان رساندن تحصیلات خود در کشو نروژ کار پیدا کنند و اقامت خود را به اقامت کاری تغییر دهند. برای فارغ التحصیلان مهم است که بدانند میزان درآمد آن ها در کشور نروژ چقدر خواهد بود. در این قسمت از مقاله به میزان درآمد یک داروساز در نروژ می پردازیم. حقوق یک داروساز در نروژ که به عنوان داروساز کار می کند به عواملی مختلفی بستگی دارد. سطح تحصیلات، میزان تجربه کاری فرد و بخشی که فرد در آن مشغول به فعالیت هست تعیین کننده هستند. داروسازانی که در نروژ در حال کار کردن هستند به صورت معمول سالانه حدوداً 799000 کرون، بالاترین حقوق 1.270.000 کرون و پایین ترین حقوق حدوداً 367.000 کرون می باشد. میانگین حقوق سالانه برای داروسازان بر اساس مهارت ها، جنسیت و سابقه کار متفاوت می باشد.

مزایای تحصیل داروسازی در نروژ

دانشجویان بلند پروازی که به دنبال تحصیلات تکمیلی عالی و فرصت های شغلی مناسب هستند می توانند برای ادامه تحصیلات تکمیلی خود تحصیل داروسازی در نروژ را انتخاب کنند. نروژ با وجودی که کشوری کوچک است اما دانشگاه ها و کالج های با کیفیت آموزش بالایی دارد. تحصیل داروسازی در نروژ امکان پیدا کردن شغل در داخل و یا خارج از نروژ را برای فارغ التحصیلان به همراه دارد. در نروژ محیط آموزشی غیر رسمی است و اساتید در دسترس دانشجویان هستند. به دلیل اینکه دوره های داروسازی به صورت انگلیسی نیز تدریس می شود برای دانشجویانی که به زبان انگلیسی تسلط دارند شرایط خوبی ایجاد می کند. وجود آب و هوای تازه و تمیز نیز یکی دیگر از مزایای تحصیل در کشور نروژ است.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل داروسازی در نروژ هستید، اینجا کلیک کنید➡️

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده توسط مدیر موسسه ملک پور را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

پرسش و پاسخ به سوالات متداول درباره تحصیل داروسازی در نروژ

تحصیل داروسازی در نروژ به زبان انگلیسی چقدر هزیه دارد؟

هزینه تحصیل در مقطع لیسانس 7 هزار تا 9 هزار یورو، در مقطع کارشناسی ارشد 9 هزار تا 19 هزار یورو در سال است.

✅آیا امکان بردن همراه هنگام تحصیل داروسازی در نروژ وجود دارد؟

بله. دانشجویان می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سالشان را همراه خود داشته باشند.

✅برای اخذ پذیرش در دانشگاه های نروژ میزان سن چقدر اهمیت دارد؟

اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ محدودیت سنی ندارد ولی به دلیل شرایط عالی تحصیل در نروژ، اخذ پذیرش بسیار رقابتی است.

✅آیا می توانم بعد از تحصیل در کشور نروژ مدتی به دنبال کار باشم؟

بله بعد از فارغ التحصیلی حدوداً 6 ماه فرصت دارید تا کار مناسب را پیدا کنید.

 

 

_____________سخن پایانی درباره تحصیل داروسازی در نروژ __________

در این مقاله سعی داشتیم مطالبی علمی و کاملاً تخصصی در زمینه تحصیل داروسازی در نروژ خدمت شما ارائه دهیم. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم. در این مقاله در مورد شرایط تحصیل داروسازی در نروژ، هزینه های تحصیل داروسازی در نروژ، شرایط تحصیل رایگان داروسازی در نروژ، مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی در نروژ اطالاعاتی مفید به شما عزیزان ارائه شد. گفته شد دانشجویان بین المللی در نروژ به دلیل اهمیت بالای کشور نروژ به آموزش و تحصیلات تکمیلی می توانند تجربه تحصیلی عالی و منحصر به فردی را داشته باشند. همراه گرامی به شما پیشنهاد می کنیم از وب سایت ملک پور مقاله داروسازی در دانمارک را نیز مطالعه نمایید. همچنین می توانید در انتهای مقاله در قسمت ثبت پرسش سوالات و نظرات خود را برای ما ارسال کنید تا در اولین فرصت به آن ها پاسخ داده شود. در صورتی که نیاز داشته باشید شرایط مهاجرتی خود را بررسی کنید می توانید با مشاورین موسسه ملک پور تماس بگیرید و از مشاوره کاملاً رایگان بهره مند شوید.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان