تحصیل پزشکی در پرتغال

بدون نظر

پرتغال یکی از کشورهای پر جنب و جوش با فرهنگ و تاریخی غنی در اروپا است که آب و هوای این کشور بسیار مناسب است و مردمان آن از شرایط زندگی پایداری برخوردار می باشند. طرفداران و علاقه مندان به موسیقی می توانند در جشنواره های مختلف برگزار شده در این کشور حضور داشته باشند. غذاهای این کشور نیز بسیار لذیذ و منحصر به فرد هستند. کشور پرتغال با توجه به ارائه دوره های تحصیلی مختلف، داشتن دانشگاه های عالی و همچنین هزینه های بسیار معقول سال های متمادی مورد توجه علاقه مندان مهاجرت تحصیلی است. امکان تحصیل پزشکی در پرتغال و همچنین تحصیل علوم پایه در دانشگاه های این کشور امکانپذیر می باشد. اما از شرایط تحصیل پزشکی در پرتغال تسلط به زبان پرتغالی در کنار تسلط به بان انگلیسی می باشد که می تواند از معایب تحصیل در پرتغال باشد. ما قصد داریم تا در این مقاله که به کمک وکلای محلی کشور پرتغال به نگارش درآمده است، تحصیل پزشکی در پرتغال و تمامی شرایط مربوط به آن را مورد بحث و بررسی علمی قرار دهیم. این اطلاعات به معنی ارائه خدمات به شما عزیزان نمی باشد، برای اطلاع از خدمات موسسه MIE با سال ها تجربه در زمینه امور مهاجرتی و اعزام دانشجو به سایر کشورهای جهان، با شماره های تماس موسسه تماس حاصل فرمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل پزشکی در پرتغال

شرایط تحصیل در پرتغال

پرتغال یکی از کشورهای اروپایی واقع در جنوب غربی این قاره زیبا است. پایتخت کشور پرتغال شهر لیسبون و زبان رسمی مردمان آن زبان پرتغالی است. آب و هوای کشور پرتغال معتدل و مطلوب است. جمعیت موجود در این کشور بیش از یازده میلیون نفر بوده و مساحت کلی آن بیش از 92 هزار کیلومتر مربع است. کشور پرتغال دارای دانشگاه های خصوصی و بین المللی بسیاری است که هر سال پذیرای دانشجویان بین المللی می باشند. شرایط تحصیل در رشته های مختلف پزشکی نیز در کشور پرتغال برای علاقه مندان به تحصیل پزشکی در پرتغال فراهم می باشد. این متن توسط کارشناسان و تیم حرفه ای موسسه مشاوره ای MIE نوشته شده است و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع از نظر شرع و قانون حرام است. برای تحصیل در پرتغال در مقاطع و رشته های مختلف دانشجویان باید شرایط مربوط به آن مقطع و رشته را در دانشگاه مورد نظر خود بررسی نمایند و از تجربیات وکلای معتبر مهاجرتی بهره مند گردند.

دانشگاه های پزشکی در پرتغال

 یکی از موضوعات دارای اهمیت بسیار در ارتباط با تحصیل پزشکی در پرتغال، آشنایی با دانشگاه های برتر پزشکی در این کشور است. در این بخش از مقاله به تعدادی از بهترین دانشگاه های پزشکی پرتغال که علاوه بر رنکینگ سطح بالا، مدرک آنها در سراسر جهان معتبر است اشاره می نماییم.

 • دانشگاه لیسبون: این دانشگاه در شهر لیسبون یکی از معروف ترین دانشگاه های پرتغال است و در حال حاضر حدود چهار هزار دانشجوی بین المللی در آن مشغول به تحصیل در سایر رشته ها می باشند.
 • دانشگاه پورتو: این دانشگاه در کشور پرتغال دارای رتبه یک بوده و بیشترین تعداد دانشجویان را در خود جای داده است. رشته های مختلف پزشکی، علوم تربیتی و مهندسی در این دانشگاه ارائه می گردند.
 • دانشگاه کویمبرا: این دانشگاه که یکی از مهمترین دانشگاه های اروپا می باشد در شهر کویمبرا واقع گردیده ارائه دهنده رشته های داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی در کنار سایر رشته ها است.
 • دانشگاه مینهو: این دانشگاه واقع در قسمت شمالی پرتغال ارائه دهنده رشته های مختلف از جمله پزشکی بوده و دارای پردیس هایی در دو شهر براگا و گویمارائس می باشد.

مدارک لازم و مورد نیاز برای پذیرش پزشکی در پرتغال

علاقه مندان به تحصیل پزشکی در پرتغال باید با توجه به نیاز دانشگاه مربوطه مدارکی را آماده سازی نموده و جهت اخذ پذیرش به دانشگاه ارائه نمایند. از مدارک لازم جهت دریافت ویزای پرتغال از نوع تحصیلی و دانشجویی پرتغال داشتن نامه پذیرش دانشگاه است، لذا بدون اخذ پذیرش امکان مهاجرت تحصیلی به پرتغال وجود ندارد. از جمله مدارک مورد نیاز دانشگاه های پرتغال برای اعطای پذیرش به دانشجویان می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • پاسپورت با اعتبار حداقل سه ماه
 • سه قطعه عکس چهار در پنج رنگی
 • مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی همراه با ترجمه
 • ریز نمرات همراه با ترجمه
 • انگیزه نامه قوی شامل دلایل قانع کننده جهت تحصیل پزشکی در پرتغال
 • فرم درخواست پذیرش تکمیل شده توسط متقاضی
 • پرینت بانکی جهت اثبات پشتوانه مالی

بورسیه تحصیلی رشته های پزشکی در پرتغال

علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه های پرتغال از جمله تحصیل پزشکی در پرتغال در صورت داشتن شرایط لازم می توانند بورسیه تحصیلی پرتغال را دریافت نمایند. این کشور در اعطای بورسیه تفاوتی میان اتباع اتحادیه اروپا و دیگر کشورها قائل نمی شود. اکثر بورسیه ها در این کشور به دانشجویان دوره کارشناسی ارشد اعطا می گردند. علاقه مندان به تحصیل پزشکی در پرتغال می توانند از بورسیه تحصیلی Erasmus Mundus استفاده نمایند و مقداری از هزینه تحصیل خود را تامین نمایند. علاقه مندان به دریافت بورسیه باید همزمان با ارسال درخواست پذیرش، درخواست دریافت بورسیه خود را نیز ارسال نمایند تا قبل از شروع سال تحصیلی شرایط آنان برای دریافت بورسیه مشخص گردد.

شرایط تحصیل در دوره های پیش پزشکی در پرتغال

از جمله دوره های مهم برای پذیرفته شدن در دوره های پزشکی و دندانپزشکی دوره های پیش از پزشکی پرتغال می باشد، که شرایط تحصیل در دوره های پیش پزشکی در پرتغال به این صورت است که برای پذیرفته شدن در دانشگاه های مهم مانند: دانشگاه لیسبون، پورتو، فارو و کوویلا و... برگزار می شود. برای شرکت در این دوره ها شما باید به دروس پایه مانند بیوفیزیک، زیست شناسی، فیزیولوژی تسلط کامل داشته باشید همچنین لازم است که به زبان پرتغالی تسلط کافی را داشته باشید. برای شرکت در این دوره ها که معمولاً ۹ ماهه می باشد، بین شش و نیم تا هشت هزار یورو هزینه تحصیل در پرتغال خواهد بود.

شرایط ورود به رشته پزشکی در پرتغال

در زیر عنوان قبلی مطرح کردیم که پیش نیاز شرایط ورود به رشته پزشکی در پرتغال، شرکت در دوره های پیش از پزشکی و کسب نمرات مربوط به این دوره ها می باشد، یعنی باید گواهی مربوط به دوره پیش پزشکی را اخذ کرده باشید، و به زبان پرتغالی در حد b2 تسلط داشته باشید و مدرک زبان در حد آیلتس 7 داشته باشید. علاوه بر این موضوع برای ورود به رشته پزشکی مانند سایر رشته های دانشگاهی نیاز به ارائه برخی مدارک از جمله:

 • سوابق تحصیلی شما
 • کارنامه سال های گذشته تحصیل و کپی از آن
 • گواهی‌های کسب شده از موسسات تحصیلی قبلی خود
 • تکمیل فرم های مربوط به ویزای دانشجویی
 • مدارک مربوط به پرداخت هزینه های دانشگاه
 • مدارک مربوط به آزمون زبان پرتغالی و یا زبان انگلیسی

این مدارک باید به دانشگاه تحویل گردد. لازم به ذکر است که بسیاری از دانشگاه های پرتغال برای جذب دانشجویان برتر در رشته پزشکی آزمون های ورودی جداگانه نیز برگزار می کنند که قبولی در این آزمون ها نیز لازمه پذیرش است. نکته آخر در مورد شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه های پرتغال این می باشد که دانشگاه های این کشور دارای محدودیت پذیرش در پذیرش دانشجوی بین المللی می باشند و حتی بعضی سالها ظرفیت دانشجوی خارجی را صفر اعلام می کنند، در نتیجه می توان گفت درست است که هرینه تحصیل در پرتغال از سایر کشور های اروپایی معقول تر می باشد ولی سختگیری آنها در انتخاب دانشجو نیز امری مهم و حائز اهمیت می باشد.

شرایط پذیرش و تحصیل دندانپزشکی در پرتغال

شرایط پذیرش و تحصیل دندانپزشکی در پرتغال نسبت به سایر کشورهای اروپایی ساده تر است. شما می توانید در دانشگاه های این کشور با هزینه نسبتاً پایینی به تحصیل بپردازید. دانشجو های مشتاق را از سراسر دنیا بخاطر هزینه پایین تحصیل به سمت پرتغال جذب می شوند و خود برای تحصیل در رشته هایی همچون پزشکی دندانپزشکی آماده می کنند. برای آمادگی باید دارای مدرک دیپلم باشید، و نمرات اصلی پایه تحصیلی خود مانند زیست شناسی، فیزیک، شیمی و... نمره بالایی را کسب کرده باشند. همچنین نیاز است به زبان پرتغالی در حد به b2 تسلط داشته باشید متقاضیان تحصیل در دوره دندانپزشکی باید در دوره های پیش پزشکی شرکت کنند و نمرات مربوط به این دوره را کسب کنند. سپس می توانند برای آزمون های ورودی دانشگاه ها اقدام کند و در تعیین سطح شرکت کنند. لازم به ذکر است که در صورتی که دانشجویان می خواهند به زبان انگلیسی تحصیل کنند باید نمره آیلتس در حد ۷ را داشته باشند.

تحصیل پزشکی در پرتغال به زبان انگلیسی

شرایط تحصیل پزشکی در پرتغال به زبان انگلیسی برای دانشجویان فراهم می باشد. اما تحصیل به زبان انگلیسی در کشور پرتغال نیازمند پرداخت شهریه می باشد. علاقه مندان به تحصیل پزشکی در پرتغال برای تحصیل در این رشته به زبان انگلیسی، باید به زبان پرتغالی نیز تسلط داشته باشند تا بتوانند از دانشگاه پذیرش تحصیلی دریافت نمایند و در واقع تنها داشتن مدرک زبان انگلیسی و تسلط به این زبان برای تحصیل پزشکی در پرتغال کافی نمی باشد. همانگونه که بیان نمودیم یادگیری زبان پرتغالی نیز امری مشکل بوده و کسی در کشور ایران وجود ندارد که ارائه دهنده زبان پرتغالی باشد. لذا دانشجویان عزیز علاقه مند به تحصیل رشته های پزشکی بهتر است که کشورهایی را جهت این امر انتخاب نمایند که دارای شرایط پذیرش آسانتر و راحت تری می باشند و در این زمینه می توانند از تجربیات و اطلاعات موسسات معتبر مهاجرتی از جمله موسسه MIE بهره مند شوند.

مدرک زبان مورد نیاز تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال

دانشجویان رشته پزشکی و دندانپزشکی باید بتوانند پس از پایان سال تحصیلی با مراجعین خود که از مردم بومی پرتقال می باشند به راحتی ارتباط برقرار کنند. از این جهت تسلط به زبان پرتغالی برای تحصیل و شرایط پس از تحصیل برای پزشکان و دندانپزشکان بسیار حائز اهمیت می باشد. از جمله مدرک زبان مورد نیاز تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال داشتن مدرک b2 زبان پرتغالی می باشد. همچنین دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند چه در رشته های پزشکی و چه در رشته دندانپزشکی نیاز است حداقل مدرک آیلتس ۷ الی 7.5 را داشته باشد.

هزینه تحصیل پزشکی در پرتغال

هزینه تحصیل پزشکی در پرتغال اصولا در دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی با هم متفاوت می باشد. در این بخش هزینه تحصیل در بعضی از دانشگاههای پرتغال را به شما برای شما بیان می کنیم:

نام دانشگاه

هزینه سالانه به یورو

دانشگاه لیسبون

1200000

دانشگاه پورتو

4037

دانشگاه ستوبال

1500 الی 2076

دانشگاه کویمبرا

7000

دانشگاه آلگروه

7000

دانشگاه مینهو

4000

هزینه تحصیل دندانپزشکی در پرتغال

هزینه تحصیل دندانپزشکی در پرتغال بین دو تا پنج هزار یورو می باشد که البته این مبلغ برای دانشجویان اتحادیه اروپا می باشد و برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا این مبلغ کمی بالاتر می باشد. از جمله دانشگاه های معروف و بزرگ که آنها دندانپزشکی تدریس می شود دانشگاه های زیر می باشد که هزینه تحصیل دندانپزشکی در پرتغال به شرح زیر است:

دانشگاه

هزینه تحصیل ( یورو)

دانشگاه پورتو

1400

دانشگاه لیسبون

1700

تحصیل تخصص پزشکی در پرتغال

برای اینکه بتوانید تحصیل تخصص پزشکی در پرتغال داشته باشید، باید در آزمون سراسری پرتغال شرکت کرده و نمرات لازم را کسب کنید تا بتوانید در دانشگاه های پرتغال به تحصیل بپردازید. در پرتغال تحصیل تخصص پزشکی ۶ سال به طول می انجامد که دوره رزیدنتی نیز یک سال است. هفت دانشگاه از دانشگاه های پرتغال وجود دارند که در آن ها تخصص پزشکی تدریس می شود این دانشگاه ها عبارتند از دانشگاه کوویلا، دانشگاه فارو، دانشگاه پورتو و دانشگاه لیسبون این دانشگاه ها شما را برای تخصص در زمینه پزشکی آماده میکند تا مهارت های تخصصی پزشکی را به دست آورید.

شرایط کار دانشجویی در پرتغال برای دانشجویان پزشکی

دانشجویان در حال تحصیل در کشور پرتغال، از جمله دانشجویان در حال تحصیل پزشکی در پرتغال، همانند دانشجویان سایر کشورهای جهان مجاز به اشتغال به کار به صورت پاره وقت در حین تحصیل می باشند تا از این طریق بتوانند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین نمایند. دانشجویان کشور پرتغال می توانند مدت 10 الی 30 ساعت در یک هفته به کار پاره وقت مشغول گردند که به ازای هر یک ساعت کار مبلغی حدود 10 الی 80 یورو دریافت می نمایند. این مبلغ می تواند کمک مناسبی در کاهش هزینه زندگی در پرتغال باشد. علاقه مندان به تحصیل در کشور پرتغال باید به این نکته توجه داشته باشند که تسلط به زبان پرتغالی، داشتن تجربه کاری و ویژگی های هر شخص دارای تاثیر بسیاری بر شانس یافتن کار دانشجویی در کشور پرتغال می باشد. دانشجویان دوره پزشکی قبل از شروع به کار در دوره کارآموزی نمی توانند در بیمارستان ها و یا مراکز مشابه مشغول به کار گردند.

درآمد رشته پزشکی در پرتغال

یکی از موضوعات دارای اهمیت برای علاقه مندان به تحصیل پزشکی در پرتغال، کسب اطلاعات در ارتباط با حقوق مشاغل مختلف پزشکی و درمانی در این کشور است. با بررسی این موضوع، فرد متقاضی تا حدود زیادی می تواند در ارتباط با مهاجرت به پرتغال برای تحصیل و اشتغال در این کشور تصمیم گیری نماید. میزان درآمد پزشکان در کشور پرتغال دارای تفاوت بسیار زیادی با میزان درآمد سایر مشاغل در این کشور است. متوسط حقوق یک پزشک در کشور پرتغال حدود 6470 یورو در ماه می باشد. در جدول زیر میزان درآمد مشاغل مختلف درمانی در کشور پرتغال نشان داده شده است:

مشاغل درمانی

درآمد ماهانه(یورو)

پزشک رادیولوژی

7900

پزشک اورولوژی

9150

پزشک روماتولوژی

7510

فیزیوتراپیست

5000

رادیولوژیست

7220

متخصص اورولوژی

9220

پزشک اطفال

6300

پزشک مغز و اعصاب

7790

پزشک طب داخلی

8600

پزشک عمومی

5730

پزشک قلب و عروق

9700

چشم پزشک

5920

تحصیل پزشکی در پرتغال

تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی در پرتغال

علاقه مندان به تحصیل پزشکی در پرتغال می توانند در رشته های علوم پایه پزشکی نیز در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل گردند که در این بخش از مقاله این رشته ها و شرایط آنها جهت تحصیل در پرتغال بررسی می گردند.

 • تحصیل داروسازی در پرتغال

جهت تحصیل داروسازی در پرتغال متقاضیان باید دارای مدرک دیپلم دوازده سال باشند. دانشجویان این رشته باید در آزمون ورودی شرکت نموده و نمره لازم را جهت تحصیل داروسازی در پرتغال کسب نمایند. یکی دیگر از شرایط اصلی جهت اخذ پذیرش در رشته داروسازی در این کشور داشتن سلامت جسمی و روحی است. هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه های دولتی پرتغال تنها 500 الی 1000 یورو و تحصیل به زبان انگلیسی حدود 2500 الی 5000 یورو است.

 • تحصیل دندانپزشکی در پرتغال

برای تحصیل دندانپزشکی در پرتغال تسلط به زبان انگلیسی و پرتغالی ضروری می باشد. دانشجویان ابتدا وارد دوره پیش پزشکی شده و با کسب امتیاز لازم وارد دوره دندانپزشکی می شوند. برخی از دانشگاه های آمریکایی و کانادایی نیز در کشور پرتغال وجود دارند که دانشجویان برای ورود به آنان باید در آزمون MCAT شرکت نمایند و امتیاز لازم را بدست آورند. هزینه تحصیل دندانپزشکی در پرتغال در دانشگاه های دولتی 400 الی 600 یورو و تحصیل به زبان انگلیسی دارای هزینه ای حدود 2 الی 6 هزار یورو در سال است.

 • تحصیل پرستاری در پرتغال

تحصیل پرستاری در پرتغال نیز نیازمند تسلط به زبان پرتغالی علاوه بر زبان انگلیسی است. در صورت عدم تسلط به زبان، علاقه مندان به رشته پرستاری ابتدا وارد دوره فاندیشن شده و سپس وارد دوره پرستاری می گردند. هزینه تحصیل در دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای رشته پرستاری در پرتغال به ترتیب 5 الی 7 هزار یورو، 3 الی 5 هزار یورو و 3 هزار یورو می باشد.

اگر علاقه مند به تجصیل در رشته روانشناسی هستید لینک زیر در این زمینه می تواند به شما کمک کند

رشته روانشناسی در پرتغال

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال چیست؟

یکی از مزایای تحصیل پزشکی در پرتغال هزینه اندک تحصیل در این رشته نسبت به دیگر کشورها می باشد. همچنین برخی از دانشگاه های پزشکی موجود در این کشور در لیست 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. به عنوان مثال دو دانشگاه پورتو و دانشگاه لیسبون به ترتیب دارای رتبه 205 و 254 در میان دانشگاه های جهان هستند. اما یکی از موضوعات مهم در ارتباط با تحصیل پزشکی در پرتغال نیاز به تسلط به زبان پرتغالی و سخت بودن و نبود کلاس زبان پرتغالی در کشور ایران است. لذا ما به عزیزان توصیه می نماییم که شرایط تحصیل در دیگر کشورهای دارای هزینه اندک و یا تحصیل رایگان نظیر اتریش، آلمان، اسپانیا و فرانسه را نیز بررسی نمایند.

دریافت ویزای تحصیلی پرتغال

پس از اخذ پذیرش جهت تحصیل پزشکی در پرتغال و یا سایر رشته های علوم پایه، دانشجویان باید جهت دریافت ویزای تحصیلی پرتغال اقدام نمایند. مدارک زیر جهت ارائه به سفارت پرتغال به منظور دریافت ویزای دانشجویی ضروری می باشند:

 • دریافت وقت جهت انجام مصاحبه در سفارت پرتغال
 • پاسپورت با اعتبار حداقل شش ماه
 • مدارک هویتی همراه با ترجمه
 • بیمه نامه دانشجویی
 • ارائه اجاره نامه یا خوابگاه دانشجویی
 • ارائه پرینت بانکی جهت اثبات توانایی و پشتوانه مالی جهت تامین هزینه ها
 • پرداخت هزینه سفارت

تمامی مدارک باید به صورت رسمی ترجمه شده و توسط وزارت امور خارجه و همچنین دادگستری تایید و مهر شوند.

اقامت پس از تحصیل پزشکی در پرتغال

اکثر افراد علاقه مند به مهاجرت تحصیلی نظیر تحصیل پزشکی در پرتغال، علاقه مند به یافتن کار در کشور محل تحصیل و دریافت اقامت کشور مربوطه می باشند. دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود می توانند مدت زمان 6 الی 8 ماه در پرتغال مانده و به جستجوی کار بپردازند. اما متقاضیان عزیز باید به این نکته توجه داشته باشند که نرخ بیکاری در کشور پرتغال در سطح بالایی قرار دارد و در نتیجه رقابت شدیدی میان افراد جویای کار وجود دارد.

در صورت موفقیت در یافتن کار در کشور پرتغال، متقاضیان تحصیل پزشکی در پرتغال پس از 5 سال کار و زندگی در این کشور موفق به دریافت اقامت پرتغال می شوند و در سال ششم می توانند برای دریافت پاسپورت پرتغال و تابعیت پرتغال اقدام نمایند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل پزشکی در پرتغال هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول در باب تحصیل پزشکی در پرتغال

✅هزینه تحصیل پزشکی در پرتغال چقدر است؟

هزینه تحصیل پزشکی در پرتغال به زبان انگلیسی حدود 2 الی 6 هزار یورو و به زبان پرتغالی حدود 400 الی 600 یورو است.

✅آیا دانستن زبان پرتغالی از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی در پرتغال است؟

بله جهت تحصیل پزشکی در پرتغال دانشجویان علاوه بر تسلط به زبان انگلیسی باید به زبان پرتغالی نیز تسلط داشته باشند.

✅آیا امکان تحصیل رشته پرستاری در کشور پرتغال وجود دارد؟

بله امکان تحصیل رشته پرستاری در کشور پرتغال وجود دارد.

✅نرخ بیکاری در کشور پرتغال به چه صورت است؟

-نرخ بیکاری در کشور پرتغال در سطح بالایی قرار داشته و رقابت میان افراد جویای کار نیز در سطح بالایی است.

سخن پایانی درباره تحصیل پزشکی در پرتغال

ما در این مقاله تحصیل پزشکی در پرتغال و تمامی شرایط، هزینه ها و رشته های مختلف علوم پزشکی را به دقت مورد بحث و بررسی قرار دادیم. تحصیل پزشکی در پرتغال در دانشگاه های دولتی این کشور دارای هزینه بسیار اندک و به عبارتی رایگان است و تحصیل به زبان انگلیسی نیازمند پرداخت شهریه است، هرچند این شهریه مقرون به صرفه و مناسب است. اما در هر دو حالت دانشجویان باید به زبان پرتغالی تسلط داشته باشند که از معایب تحصیل در این کشور تحصیل پزشکی در پرتغال است. یادگیری زبان پرتغالی فرایند دشواری است و کار چندان ساده ای نمی باشد. در صورت تمایل به دریافت هرگونه اطلاعات در ارتباط با تحصیل پزشکی در پرتغال و دریافت مشاوره تلفنی رایگان با موسسه MIE ارتباط برقرار نمایید و یا سوالات خود را در باکس زیر همین مقاله مطرح نموده و پاسخ سریع آنها را از ما دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان