تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان

بدون نظر

در این مقاله در مورد تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان در مقاطع مختلف تحصیلی و مدارک و هزینه های مورد نیاز برای تحصیل مهندسی در آلمان را مورد بررسی قرار می دهیم. همانطور که می‌دانید رشته مهندسی مکانیک یکی از رشته های پرطرفدار در بسیاری از کشورها می‌باشد افرادی که در این رشته تحصیل می کنند در نهایت می‌تواند درآمد خوبی در کشور مدنظر داشته باشد. در این مقاله به بررسی شرایط اقامت و تابعیت و بهترین دانشگاه های مربوط به تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان نیز می پردازیم. موسسه ملک پور با داشتن تجربه های بی نظیر در امور مهاجرتی، می‌تواند بهترین دانشگاه و شرایط را برای شما عزیزان و فراهم سازد. شما عزیزان میتوانید درخواست مشاوره اولیه خود را در وب سایت های موسسه ثبت کرده و یا با تلفن های ذکر شده با موسسه تماس گرفته و شرایط اولیه شما را بصورت رایگان مورد بررسی دقیق قرار دهند. ضمنا ارائه مطالبی که با کمک وکلای محلی و استفاده از سایت های معتبر تهیه شده به معنی ارائه خدمات در همین زمینه نبوده و اطلاع از خدمات موسسه با تماس امکان پذیر است.

کار تحصیل آلمان در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان

درباره رشته مهندسی مکانیک در آلمان

در حال خاضر افراد بسیاری تمایل به تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان در دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور را نیز دارد. لازم به ذکر است بدانید تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان در مقاطع مختلف لیسانس، فوق لیسانس و دکترا نیز امکان پذیر می باشد. اما لازم به ذکر است بدانید، شرایط دریافت پذیرش تحصیلی برای هر یک از دانشگاه ها در هر مقطع نیز متفاوت می باشد. رشته مهندسی مکانیک به عنوان دومین رشته مورد علاقه در آلمان و سایر کشورها معرفی شده است. مهمترین بخش از مهندسی مکانیک علم مواد و طراحی و ساخت سیستم ها نیز می باشد. افرادی که در این رشته تحصیل می کنند می توانند به راحتی وارد بازار کار شوند و شرایط خوبی برای آینده خود فراهم سازند.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد کار تحصیل آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد کار تحصیل آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد کار تحصیل آلمان

شرایط تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان

شرایط تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان مانند ساید رشته ها در مقاطع مختلف تحصیلی در آلمان نیز متفاوت می باشد. امروزه این رشته هر دو دانشگاه خصوصی و دولتی کشور آلمان ارائه می شود. داشتن مدرک زبان آلمانی از اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های دولتی آلمان نیز می باشد. همچنین در صورتی که تمایل داشته باشید تا از دانشگاه های خصوصی این کشور پذیرش های تحصیلی دریافت کنید، می بایست مدرک زبان انگلیسی نظیر آیلتس را داشته باشید. علاوه بر این برای هر یک از مقاطع تحصیلی داشتن آخرین مدرک تحصیلی الزامی می باشد. در ادامه این نوشتار به بررسی تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان در مقاطع مختلف تحصیلی از لیسانس تا دکتری نیز می پردازیم.

تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان در مقطع کارشناسی

در صورتی که متقاضی تمایل داشته باشند تا به تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان در مقطع لیسانس بپردازند، می بایست آخرین مدرک تحصیلی خود شامل دیپلم ۱۲ ساله را به همراه داشته باشند. علاوه بر این در صورتی که برای دانشگاه خصوصی اقدام می‌کنند داشتن آیلتس ۶ و در صورتی که برای دانشگاه دولتی آلمان اقدام می‌کنند سطح زبان خود را تا سطح C1 باید تقویت نمایند. علاوه براین نمرات متقاضیان برای دریافت پذیرش از دانشگاه های آلمان در مقطع دبیرستان حائز اهمیت می باشد.

تحصیل کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در آلمان

متقاضیانی که لیسانس ۴ ساله خود را در دست دارند می‌توانند با ارائه ریز نمرات و دانش نامه خود همچنین داشتن مدرک زبان معتبر برای تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان در مقطع فوق لیسانس اقدام کنند. همانطور که می‌دانید ارئه مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی برای دریافت پذیرش تحصیلی در دانشگاه های خوب کشور آلمان الزامی می‌باشد. در مقطع فوق لیسانس در اکثر دانشگاهها در آلمان C1 مورد قبول است و همچنین سطح زبان آلمانی C1 نیز مورد تایید میباشد. در برخی از دانشگاه ها در صورتی که متقاضی زبان آلمانی کاملی نداشته باشد می‌تواند در ابتدا در دوره‌های زبان آلمانی شرکت کند در صورت دریافت مدرک زبان مورد نظر پذیرش دانشگاهی خود را دریافت کند.

تحصیل دکترای مهندسی مکانیک در آلمان

بسیاری از افراد از سرتاسر دنیا، تمایل به تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان در مقطع دکترا را در حال حاضر دارند. داشتن مدرک فوق لیسانس به همراه ریز نمرات و مدرک زبان از اصلی ترین شرایط دریافت پذیرش تحصیل دکترا می باشد. لازم به ذکر است بدانید افرادی که تمایل دارند تا پذیرش دکترا در کشور آلمان را داشته باشند در ابتدا باید تاییدیه یک سوپروایزر از دانشگاه های آلمان را دریافت کنند. دانشجویان در ابتدا مدارک خود را به همراه رزومه قوی برای اساتید مختلف دانشگاههای آلمان ارسال کرده در صورتی که اساتید مدارک آنها را بپذیرند می‌توانند برای پذیرش و تحصیل دکترا در آلمان در رشته مهندسی مکانیک اقدام کنند.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای مهندسی مکانیک در آلمان

همانطور که می دانید مادامی که دانشجویان تمایل داشته باشند تا به تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان در مقاطع مختلف تحصیلی بپردازند، اولین و مهمترین مدرک مورد نیاز مدرک زبان آنهاست. انتخاب دانشگاه دولتی یا دانشگاه خصوصی تعیین کننده نوع مدرک زبان مورد نیاز پذیرش تحصیل در آلمان می باشد. برای تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس آیلتس ۶ مورد نیاز است و برای مقطع دکترا شش و نیم به بالا. در صورتی که افراد تمایل داشته باشد تا به زبان آلمانی در آلمان تحصیل داشته باشند مدرک زبان C1 آلمانی را باید داشته باشند و خبر خوب این است که در صورتی که مدرک زبان آنها کمتر از این میزان باشد می توانند با شرکت در دوره های زبان آلمانی مدرک زبان خود را به حد مورد نظر برسانند.

مهندسی برق المان

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل مهندسی برق در آلمان

در این مقاله ما جوانب تحصیل مهندسی برق در آلمان را به شما خواهیم آموخت.

گرایش های رشته مهندسی مکانیک در آلمان

امروز امکان تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان در گرایش ها مختلف تحصیلی نظیر، ترمودینامیک، برق، دینامیک، مواد، مکانیک، تجزیه و تحلیل در تمامی مقاطع تحصیلی نیز می باشد. به طور کلی دوره های کارشناسی در کشور زیبا آلمان حدوداً بین 3 تا 4 سال می باشد. این دوره شامل، تولید و طراحی ماشین آلات صنعتی، رباتیک، مهندسی خودرو و غیره نیز می باشد. همچنین افرادی که برای فوق لیسانس مکانیک اقدام می کنند، بیشتر در مورد مهندسی هوا فضا، عمران و غیره نیز اطلاعات کسب می کنند. این دوره ها عموما در آلمان در حدود 2 سال نیز می باشد.

هزینه تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان

همانطور که می‌دانید تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان و در سایر رشته ها به نسبت کشورهای دیگر ارزان تر می باشد. به طور کلی در صورتی که متقاضیان به دانشگاه های دولتی این کشور ورود پیدا کنند، می‌توانند سالانه کمتر از هزار یورو بابت تحصیل پرداخت کنند. و اما افرادی که تمایل دارند تا در دانشگاه‌های خصوصی تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی داشته باشند می بایست هزینه های بیشتری نیز پرداخت نمایند. به طور کلی این هزینه ها سالانه حدودا 15 هزار تا ۳۰ هزار یورو تخمین زده شده است. در جدول زیر، شهریه برخی از دانشگاه های کشور آلمان را برای آگاهی شما عزیزان قرار داده ایم.

نام دانشگاه

میانگین شهریه (یورو)

Bard College Berlin     

27800

GISMA Business School          

20 تا 30 هزار

CODE University of Applied Sciences  

9800

University of Applied Sciences Europe  

1400

SRH Hochschule Berlin

10000

EBC Hochschule         

10000

Friedensau Adventist University

1200 تا 4900

علاوه بر هزینه های تحصیل در آلمان، هزینه های زندگی در این کشوربرای دانشجویان اهمیت فراوانی دارد. در ادامه به بررسی اصلی تربن هزینه های زندگی درآلمان نیز می پردازیم.

عنوان

متوسط یورو

بطری آب (0.33 لیتر)

2.13

یک وعده مک دونالد

8

یک لیوان کاپوچینو

2.86

یک وعده غذایی برای دو نفر در یک رستوران متوسط

50

گوشت قرمز (1 کیلوگرم)

10.60

یک وعده غذایی در رستوران ارزان

10

برنج سفید (1 کیلوگرم)

1.94

فیله مرغ (1 کیلوگرم)

7.01

بطری نوشابه (0.33 لیتر)

2.42

یک تکه نان (500 گرم)

1.44

پیاز (1 کیلوگرم)

1.28

بطری آب (1.5 لیتر)

0.43

تخم مرغ (12عدد)

2.40

کارت بلیط ماهانه

70

اینترنت (60Mbps)

33.32

آب، برق، گرمایش، سرمایش برای یک آپارتمان 85 متری (ماهانه)

230.80

بلیط یک طرفه

2.80

اجاره آپارتمان (1 خوابه) ماهانه در خارج شهر

556.43

اجاره آپارتمان (1 خوابه) ماهانه در مرکز شهر

738.42

بنزین (1 لیتر)

1.55

بورسیه رشته مهندسی مکانیک در آلمان

با توجه به کم هزینه بودن تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان به خصوص در دانشگاه های دولتی، در حال حاضر امکان دریافت بورسیه برای دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی نیز وجود دارد. این بورسیه های تحصیلی در آلمان در کاهش هزینه های زندگی دانشجویی در کشور آلمان تاثر گذار است. در ادامه مطلب برخی از بهترین بورسیه های سال ۲۰۲۲ در کشور آلمان را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

 • Aston University Vice-Chancellor’s International Scholarship
 • Master’s Excellence Scholarships
 • EIT International Excellence Scholarship
 • Mature Student Scholarship at University of Leicester
 • ONE Planet Doctoral Training Partnership
 • SIT Zero Fees English Scholarship
 • Vice-Chancellor’s UG International Scholarship
 • International Presidential Scholarship
 • Hydrocephalus Scholarships
 • Global Ambassador Scholarship
 • College Christian Leaders Academic Scholarships In US

 

دروس مهندسی مکانیک در آلمان

تحصیل رایگان مهندسی مکانیک در آلمان

تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان در هر دو دانشگاه خصوصی و دولتی برای دانشجویان بین المللی امکان‌پذیر است. با ارائه مدرک زبان آلمانی امکان تحصیل رایگان در آلمان و در دانشگاه های دولتی این کشور از مقطع کارشناسی تا دکترا برای دانشجویان وجود دارد. این مقاله توسط مشاورین موسسه ملک پور نوشته شده است. استفاده از مطالب و اطلاعات این نوشتار بدون ذکر کردن منابع اصل آن خلاف مققرات می باشد. اما در صورتی که شما بخواهید با داشتن مدرک زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی آلمان تحصیل با هزینه کمتری داشته باشید، می توانید با استفاده از بورسیه های مختلف هزینه های زندگی و تحصیل خود را تا حدودی کاهش دهید.

بهترین دانشگاه های آلمان در رشته مهندسی مکانیک

امروزه دانشگاه های بسیار زیادی در آلمان وجود ارند که مقصد دانشجویان بین المللی برای تحصیلی مهندسی مکانیک در آلمان یا سایر رشته های نیز می باشد. در ادامه 10 تا از برترین دانشگاه های مهندسی کشور آلمان را خدمت شما عزیزان معرفی می کنیم.

 • Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg
 • University of Stuttgart
 • Darmstadt University of Technology
 • Technical University of Berlin
 • Humboldt University Berlin
 • Karlsruhe Institute of Technology
 • RWTH Aachen University
 • Ludwig-Maximilians-University (LMU) Munich
 • TU Dresden

دانشگاه فنی مونیخ

یکی از معروف‌ترین دانشکده های فنی در آلمان دانشکده فنی مونیخ می باشد. این دانشگاه در رشته های مختلف نظیر هوافضا، عمران مکانیک، پزشکی، مدیریت و غیره امروزه دوره های بسیاری را برای دانشجویان ارائه می‌کند. دانشجویان می‌توانند در این دانشگاه‌ ها در مقاطع مختلف تحصیلی پذیرش دریافت کنند و هزینه های تحصیل این دانشگاه در حدود ترمی ۱۴۰ یورو نیز محاسبه شده است. تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان در دانشگاه فنی مونیخ از جمله شرایطی می باشد که دانشجویان به راحتی می‌توانند پس از فارغ التحصیلی وارد بازار کار شود و کسب درآمد داشته باشد. داشتن مدرک زبان و آخرین مدرک تحصیلی با معدل بالا در دریافت پذیرش تحصیلی تاثیز بسیاری دارد.

دانشگاه آخن

دانشگاه آخن یکی از بزرگ ترین دانشگاه های فنی مهندسی در کشور آلمان نیز می‌باشد که سالانه طرفدار های بسیاری برای تحصیل در رشته های مختلف نظیر تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان و یا غیره را دارد. این دانگشگاه شامل دانشکده های بسیاری نظیر معماری، عمران، مهندسی‌مواد، برق، هنر، اقتصاد و پزشکی می باشد. برای دریافت پذیرش تحصیلی از این دانشگاه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریزنمرات، مدرک زبان از جمله مدارک اصلی پذیرش نیز می باشد.

دانشگاه اشتوتگارت

دانشگاه اشتوتگارت جزو 10 دانشگاه برتر در زمینه تکنولوژی در کشور آلمان می باشد. همچنین به عنوان سومین دانشگاه برتر در زمینه مکانیک و مهندسی برق در آلمان شناخته شده است. در نتیجه برای افرادی که تمایل به تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان را دارند این دانشگاه می تواند گزینه خوبی باشد. برای مقطع لیسانس داشتن نمره ایلتس ۶، برای مقطع فوق لیسانس 6.5، و دکترا این 7 مورد نیاز است. علاوه بر این آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات از جمله مدارک مهم بر دریافت پذیرش تحصیلی از این دانشگاه می‌باشد.

شرایط اقامت و تابعیت پس از تحصیل در آلمان در رشته مهندسی مکانیک

امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند تا به تحصیل مهندسی مکانیک در کشور آلمان نیز بپردازند. این افراد علاوه بر تحصیل تمایل دارند تا بتوانند بعد از چند سال اقامت دائم و تابعیت کشور آلمان را دریافت کنند. خبر خوب این است که مادامی که شما بتوانید یک دوره تحصیلی را در کشور آلمان سپری کنید بعد از فارغ التحصیلی می توانید داخل محیط بمانید و به دنبال کار تخصصی خود بگردید. و در صورتی که کار تخصصی نیز پیدا کنید ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهید. مادامی که همانند سایر کشورها بتوانید بیمه و مالیات پرداخت کنید و چند سال در کشور آلمان زندگی کنید منجر به دریافت اقامت دائم، در سال 7-8 هم می‌توانید برای دریافت پاسپورت آلمان و تابعیت این کشور اقدام نمایید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا امکان تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان به صورت رایگان برای دانشجویان بین المللی از سرتاسر دنیا وجود دارد؟

ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح مناسب این امکان را برای دانشجویان فراهم می کند تا بتوانند از دانشگاه های دولتی کشور آلمان پذیرش رایگان دریافت نمایند.

برترین دانشگاه های آلمان در زمینه مهندسی و تکنولوژی کدام ها هستند؟

 • University of Stuttgart
 • Technical University of Berlin
 • Humboldt University Berlin
 • RWTH Aachen University
 • Ludwig-Maximilians-University (LMU) Munich

آیا تحصیل در کشور آلمان امکان دریافت تابعیت وجود دارد؟

دانشجویان پس از تحصیل این امکان را دارند تا در کشور آلمان بمانند و به دنبال کار تخصصی بگردند و در نتیجه ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهند در صورتی که بتوانند چند سال بیمه و مالیات کشور آلمان را پرداخت کنند و کار کنند، می توانند اقامت دائم این کشور و در نهایت در سال ٧-٨ برای پاسپورت آلمان اقدام نمایند.

آیا امکان دریافت بورسیه های تحصیلی در آلمان وجود دارد؟

با توجه به شرایط متقاضیان امکان دریافت بورسیه های تحصیلی در مقاطع مختلف در سال 2022 برای دانشجویان نیز وجود دارد. برای دریافت اطلاعات دقیق بورسیه ها به بخش مربوطه در همین نوشتار مراجعه فرمایید.

سخن پایانی

در این نوشتار در مورد تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان در دانشگاه های خصوصی و دولتی نیز به طور کامل در مقاطع مختلف تحصیلی نظیر کارشناسی تا دکترا نیز صحبت کردیم. داشتن مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی یکی از اصلی ترین مدارک مهم برای دریافت پذیرش تحصیلی از کشور آلمان می باشد. ارائه مدرک زبان آلمانی با سطح مورد نظر امکان تحصیل تقریباً رایگان را برای دانشجویان بین المللی در آلمان فراهم سازد و اما با داشتن مدرک زبان انگلیسی امکان دریافت بورسیه برای دانشجویان ممتاز با شرایط ویژه نیز وجود دارد. در مورد تاپ ترین دانشگاه های مهندسی و تکنولوژی در کشور آلمان صحبت کردیم. به طور مثال دانشگاه اشتوتگارد یکی از ۱۰ دانشگاه برتر تکنولوژی در آلمان به حساب می‌آید. همچنین دانشجویان پس از تحصیل این امکان را دارند تا در محیط بمانند و به دنبال کار تخصصی خود در زمینه مهندسی مکانیک در گرایش های مختلف بپردازد. مادامی که بتوانند کار مناسب را پیدا کنند می توانند ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهند و بعد از چند سال منجر به دریافت اقامت دائم و در نهایت در سال هفتم و هشتم برای گرفتن تابعیت کشور آلمان درخواست دهند. موسسه ملک پور با داشتن تجربه های بی نظیر می تواند شما را برای رسیدن به آینده روشن راهنمایی کند. شما عزیزان از طریق وب سایت های موسسه درخواست مشاوره رایگان خود را ثبت کنید و یا با تلفن های ذکر شده با موسسه تماس گرفته تا مشاورین ما شرایط شما را به صورت رایگان بررسی کنند.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان