تحصیل در رشته طراحی صنعتی در کانادا

بدون نظر

طراحی صنعتی یکی از رشته‌هایی است که علاوه بر خلاقیت و علاقه به دانش نیاز دارد. علاقه‌مندان به تحصیل در رشته طراحی صنعتی با ترکیبی از سایر علوم مواجه هستند و تبحر در این رشته به آموزش با کیفیتی نیاز خواهد داشت. برخی دانشگاه‌ های کانادا امکان پذیرش دانشجویان در این رشته را فراهم آورده؛ به همین منظور موسسه مشاوره MIE به گرد آوری اطلاعاتی کامل در این زمینه پرداخته است. مادامی‌ که تحصیل در رشته طراحی صنعتی در کانادا از علایق شما به‌ حساب می‌آید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا مطرح کردن سؤالات خود با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان بهره ببرید و پاسخ سؤالات خود را هم دریافت کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل در رشته طراحی صنعتی در کانادا

شرایط تحصیل رشته طراحی صنعتی در کانادا

طراحی صنعتی همان‌ گونه که از اسمش پیداست هنری است که با صنعت درآمیخته و بعد هنری این رشته خشونت صنعت را به نحوی زیباتر کرده است. متقاضیان تحصیل در رشته طراحی صنعتی در کانادا می‌ بایست از عجین شدن هنر با علم ‌های دیگر به خوبی و در راستای خلق محصولات صنعتی بهره ببرند. اما شاید سؤال پیش بیاید که چگونه می‌توان به این عرصه پا گذاشت؟ دانشگاه‌ های زیادی در کانادا به ارائه این رشته خاص می‌ پردازند و هرساله پذیرش در این رشته رو به رشد می باشد. متقاضیان می بایست برخی الزامات را مهیا کنند تا بتوانند برای ورود بر رشته های مبتنی بر طراحی صنعتی درخواست دهند:

  • مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6 تا 6.5
  • بیان انگیزه از ورود به این رشته
  • رزومه تحصیلی و علمی
  • Portfolio که مجموعه ای طرح ها و پروژه ها است
  • مدارک می بایست به صورت ترجمه شده ارائه شوند.

هزینه تحصیل طراحی صنعتی در کانادا

شهریه را می توان برای دانشجویان بین المللی جز جدایی ناپذیر تحصیل در کانادا به حساب آورد. چرا که با وجود رایگان بودن تحصیلات در کانادا، دانش آموزان بین المللی ملزم به پرداخت شهریه می باشند و چه خوب است که دانشجو پیش از اینکه تصمیم به انتخاب رشته ای در کانادا بگیرد؛ از طریق سایت دانشگاه مورد نظر خود از نه تنها از شهریه بلکه از تمام اطلاعات رشته انتخابی مطلع می شوند. دانشجویان علاقه مند به تحصیل در رشته طراحی صنعتی در دانشگاه های مختلف ملزم به پرداخت شهریه با مقادیر مختلف هستند، در این قسمت به عنوان مثال به شهریه و هزینه رشته طراحی صنعتی برای یک سال تحصیلی در دانشگاه هامبر یکی از ارائه دهندگان این رشته می پردازیم.

مبلغ کل 20,485.00 دلارکانادا شهریه لیسانس طراحی صنعتی که شامل شهریه ترم اول 10,032.50 دلار کانادا و شهریه ترم دوم نیز 10,032.50 دلارکانادا بعلاوه 420.00 دلار کانادا تحت عنوان بیمه سلامت از دانشجویان بین المللی اخذ می شود.

اما اگر بخواهیم در مورد هزینه زندگی در کانادا صحبت کنیم نکته حائز اهمیت این است که دانشجویان برای پرداخت هزینه های زندگی درتحصیلات بین المللی به برنامه ریزی مالی دقیقی نیاز دارند و این برنامه ریزی علاوه بر شهریه شامل مواد آموزشی، اقامت گاه، حمل و نقل، سرگرمی، اینترنت و سایر هزینه هایی که دانشجو باید به پرداخت آنها اقدام کند خواهد شد. این هزینه ها تقریباً 12050 تا 19520 دلار کانادا بدون احتساب شهریه برای یک سال تحصیلی تعیین شده است.

تحصیل موسیقی در کانادا

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل موسیقی در کانادا

در این مقاله ما تمام راه های تحصیل موسیقی در کانادا را به شما خواهیم آموخت.

تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته طراحی صنعتی در کانادا

تحصیل در رشته طراحی صنعتی در کانادا آن هم در مقطع لیسانس پروژه محور بوده و دانشجویانی که قصد تحصیل در این رشته دارند، باید انتظار داشته باشند که قسمت اعظم تحصیل آنها را کار عملی در بر بگیرد. مقطع کارشناسی رشته طراحی صنعتی در دانشگاه های کانادا 4 سال به طول خواهد انجامید. این مقطع به زبان انگلیسی برگزار می شود و دانشجو ملزم به داشتن مدرک آیلتس زبان انگلیسی با نمره 6.5 است. متقاضیان بین المللی این رشته حوالی ماه سپتامبر می توانند درخواست ورود به این مقطع از رشته طراحی صنعتی اقدام کنند و مدارک خود را به دانشگاه مد نظر خود در کانادا ارسال نمایند. این رشته از دسته رشته هایی است که دانشجویان پس از فاغ التحصیلی از دوره لیسانس مهارت کافی برای ورود به بازار کار را کسب می کنند.

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در رشته طراحی صنعتی در کانادا

تحصیل در رشته طراحی صنعتی در کانادا در بهترین گرایش ها که شامل: طراحی مکاترونیک، مهندسی صنایع، طرح، فناوری مهندسی مکانیک صنعتی امکان پذیر است؛ اخذ مدرک از هرکدام از این گرایش ها دو سال به طول می انجامد و دانشجو با ارایه مدارکی همچون مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6.5 و بهتر و مدارکی همچون مدرک مرتبط لیسانس، رزومه ، نمونه پروژه های پیشین و مدارک دیگر می تواند در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های کانادا مشغول به تحصیل شود. این رشته به زبان انگلیسی ارائه می شود. دانشجو پس از فارغ التحصیلی و کسب مهارت بالایی از طراحی صنعتی می تواند مشغول به کار شود و ایده های مشتریان را عملی کند و در کار خود موفق شود.

تحصیل در رشته طراحی صنعتی در کانادا در مقطع دکترا

ورود به دوره دکترا به منظور تحصیل در رشته طراحی صنعتی در کانادا استفاده از دانش در پروژهای عملی است. این مقطع متقاضی برای اشتغال به تحصیل در رشته طراحی صنعتی در کانادا می بایست در مصاحبه ای شرکت بعمل آورد. در مقطع دکترای طراحی صنعتی زبان اهمیت بالایی دارد و می بایست متقاضیان به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشند و مدرک زبان انگلیسی آیلتس را با نمره بالاتر از 6.5 و یا تافل با نمره 80 را ارائه کنند. این دوره تحصیلی 3 تا 5 سال به طول می انجامد.

دانشگاه‌های برتر رشته طراحی صنعتی در کانادا

دانشگاه های زیادی در کانادا فعالیت می کنند که دارای طیف وسیعی از رشته های مورد درخواست متقاضیان بین المللی می باشند. تحصیل در رشته طراحی صنعتی در کانادا یکی از رشته هاست. در جدول زیر شماری از دانشگاه های کانادا که این رشته را ارائه می کنند آورده شده اند:

دانشگاه ها و مراکز علمی

مقطع مورد پذیرش

OCAD (Ontario College of Art and Design

کارشناسی

Emily Carr University of Art and Design

کارشناسی

Carlton University

کارشناسی

Humber College Institute for Advanced Technology and Education

کارشناسی

 

تحصیل رشته مهندسی مکانیک در کانادا

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل رشته مهندسی مکانیک در کانادا

در این مقاله ما تمام جوانب تحصیل رشته مهندسی مکانیک در کانادا را به شما خواهیم آموخت.

بورسیه تحصیلی رشته طراحی صنعتی در کانادا

در دانشگاه هایی که رشته طراحی صنعتی را ارائه می کنند بورسیه هایی هم برای دانشجویان متقاضی و مشغول به تحصیل بین المللی در نظر گرفته می شود که دانشجویان بین المللی با بهره مندی از آنها بخش قابل توجهی از شهریه های خود را پوشش می دهند. در جدول زیر بورسیه های تحصیلی در کانادا مربوط به رشته طراحی صنعتی همراه با مبلغ بورسیه قرار داده شده است:

نام دانشگاه ارائه دهنده بورسیه

عنوان بورسیه اعطا شده

مبلغ بورسیه

دانشگاه امیلی کار کانادا

Emily Carr University of Art and Design

بورسیه متعلق به دانشجویان جدیدالورد

2000 دلار کانادا تا 5000 دلار کانادا

Carlton University

بورسیه متعلق به دانشجویان جدیدالورد

30 هزار دلار کانادا که تمام طول تحصیل را پوشش می دهد.

Humber College Institute for Advanced Technology and Education

بورسیه متعلق به دانشجویان شایسته از نظرعلمی

1500 تا 4000 دلار کانادا

بازار کار فارغ التحصیلان طراحی صنعتی در کانادا

یکی از مزایای این رشته برای فارغ‌ التحصیلان این است که با مدرک لیسانس هم می‌توانند جذب بازار کار شوند. جایگاه‌ هایی که شاغلان این رشته می‌ تواند بسیار مؤثر واقع شوند در بخش‌ های طراحی تولید است. کارخانه‌ ها، صنایع سنگین و سبک، تولیدی‌ ها بدون شک در پرسنل خود از طراح ‌های ماهر استقبال می‌ کنند. در پژوهش‌هایی که در رابطه با بازار کار رشته طراحی صنعتی برای سال‌ های آینده صورت گرفته، استان‌هایی در کشور کانادا با بهترین بازار کار در این رشته شامل مانیتویا، انتاریو، کبک و ساسکاچوان خواهد بود. فرصت ‌های شغلی در این مناطق خوب و رو به رشد پیش ‌بینی ‌شده اند. در سال ‌های آینده پیش ‌بینی ‌شده است کانادا با مازاد نیروی کار در این رشته رو به‌ رو شود که با برنامه ‌ریزی درست تعادل برقرار خواهد شد.

رشته تربیت بدنی در کانادا

این مقاله را از دست ندهید: رشته تربیت بدنی در کانادا

در این مقاله ما تمام راه های تحصیل در رشته تربیت بدنی در کانادا را به شما خواهیم آموخت.

آزمون‌های مرتبط با رشته طراحی صنعتی

ازآنجایی‌ که رشته طراحی صنعتی از دسته رشته‌ هایی است که اساس آن را مهارت و خلاقیتی آمیخته با هنر است. کارفرمایان جهت استخدام یک نیروی کار در این رشته، بازدید از نمونه کار اهمیت دارد. تست‌ های طراحی برای سنجش میزان مهارت نیروی کار به‌عنوان آزمون ورودی مشاغل این رشته برگزار می‌ شوند و نیروی کار با نشان دادن خلاقیت و دانش خود در صورت مورد تأیید بودن اثر او پذیرش خواهد شد. در مورد آزمون ‌هایی ورودی برای تحصیل طراحی صنعتی در کانادا بپرسید لازم به ذکر است که دانشگاه‌ها برای این رشته آزمون ورودی برگزار نخواهند کرد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل در رشته طراحی صنعتی در کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

تحصیل در رشته طراحی صنعتی نیازمند پرداخت چه مبلغ شهریه ای است؟

مبلغ کل 20,485.00 دلارکانادا شهریه لیسانس طراحی صنعتی که شامل شهریه ترم اول 10,032.50 دلار کانادا و شهریه ترم دوم نیز 10,032.50 دلارکانادا بعلاوه 420.00 دلار کانادا تحت عنوان بیمه سلامت از دانشجویان بین المللی اخذ می شود.

تحصیل در رشته طراحی صنعتی در کانادا بازار کار در چه استان هایی رو به رشد پی بینی شده است؟

استان هایی در کشور کانادا با بهترین بازار کار در این رشته شامل مانیتویا، انتاریو،کبک و ساسکاچوان خواهد بود. فرصت های شغلی در این مناطق خوب و رو به رشد پیش بینی شده است.

آیا تحصیل در رشته طراحی صنعتی در کانادا مشمول بورسیه می شود؟

بله، تحصیل در این رشته در دانشگاه های مختلف بورسیه هایی را برای دانشجویان بین المللی به ارمغان می آورد.

تحصیل در رشته طراحی صنعتی در کانادا برای زندگی در این کشور چه هزینه ای را بهمراه خواهد داشت؟

این هزینه ها تقریباً 12050 تا 19520 دلار کانادا بدون احتساب شهریه برای یک سال تحصیلی تعیین شده است.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی تحصیل در رشته طراحی صنعتی در کانادا پرداختیم. رشته ‌ای که در آن دانش و خلاقیت درهم ‌آمیخته است. این رشته بر اساس مهارت در انجام طراحی ‌های صنعتی بناشده و بخش اعظم دروس تدریس شده در دانشگاه بر همین اساس است. دانشگاه‌ های زیادی در کانادا این رشته در مقاطع مختلف ارائه می‌کنند و بورسیه‌هایی هم برای پوشش شهریه دانشجویان بین‌ المللی قائل خواهند شد. ورود به بازار کار این رشته از بدو فارغ‌التحصیلی امکان‌پذیر است و در تولیدی ‌ها و اکثر صنایع طراحی صنعتی ماهر جذب بازار کار می‌شوند. مادامی ‌که به تحصیل یا کار در رشته طراحی صنعتی در کانادا علاقه‌ مند هستید می ‌توانید با موسسه مشاوره MIE  تماس بگیرید.

 

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان