تحصیل در سنگاپور

1 نظر

تحصیل در سنگاپور

یکی از دوره های خاطره انگیز و سرنوشت ساز زندگی یک فرد دوران تحصیل او است. حال به این فکر کنید که تحصیلات در یک کشور غیر از کشور خود باشد چه تجربیات و آموزه هایی را علاوه بر تحصیل یاد می گیرید. محصلان را محیط آموزش، پرورش می دهد و به سوی موفقیت هدایت می کند. حال به این بیندیشید که تحصیل خود را در کشوری مانند سنگاپور بگذرانید، کشوری با نظام آموزشی انعطاف پذیر و بهره ور که ارائه دروس و مهارت های اختیاری مانند موسیقی، هنر، زبان از مزیت های آن است. زبان انگلیسی به عنوان یکی از زبان های رسمی قلمداد می شود. در این مقاله موسسهMIE به تفسیر صفر تا صد تحصیل در سنگاپور پرداخته است. مادامی که متقاضی تحصیل در سنگاپور هستید و به اطلاعات بیشتری در باب صفر تا صد تحصیل در سنگاپور نیاز دارید می توانید با موسسه MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.

مواردی که می خواهیم در این مقاله به صورت جامع به آنها بپردازیم: 

تماس با ما

 

 

هزینه زندگی در سنگاپور

سنگاپور یکی از کشورهای بسیار ثروتمند است که کیفیت زندگی، سلامت و امنیت در بالاترین حد شاخص های جهانی قرار دارند. با این وجود یکی از گرانترین کشور هاست. برای مثال اجاره مسکن با وجود اینکه 91 درصد مردم مالک خانه های خود هستند بسیار گران است و این بالا بودن قیمت در قسمت های مرکزی بیشتر مشهود است. در نمودار زیر گران ترین مناطق در رابطه با اجاره مسکن آورده شده.

گرانترین منطقه سنگاپور برای اجاره مسکن

و اما ارزان ترین منطقه سنگاپور برای اجاره مسکن در این نمودار مشهود است.

 ارزان ترین منطقه سنگاپور برای اجاره مسکن.

اگر به طور میانگین محاسبه کنیم متوسط هزینه زندگی در سنگاپور بالا می باشد. برای یک نفر در سنگاپور، متوسط هزینه ها (بدون در نظر گرفتن اجاره) تقریبا 800 SGD 575 (دلار) در طول یک ماه برآورد می شود. برای یک خانواده چهار نفره این میزان به طبع بالاتر است: در ماه تقریبا 4،400 SGD 3200 (دلار آمریکا) محاسبه شده است. هزینه زندگی در سنگاپور ماهانه حدود 8 هزار دلار آمریکا است که بسته به سبک زندگی می تواند بالاتر یا پایین تر باشد. در جدول زیر برخی از هزینه های زندگی در سنگاپور آورده شده است.

شرح هزینه

مبلغ هزینه

شیر 1 لیتر

3 دلار

برنج 1 کیلو

265 دلار

سیب 1 کیلو

441 دلار

موز 1 کیلو

250 دلار

یک وعده غذا در رستوران

15 دلار

بلیط حمل و نقل عمومی

3 دلار

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک

 

 

تحصیل در مدارس سنگاپور

خانواده هایی که مهاجرت می کنند اگر فرزندی داشته باشند به طبع او را بر حسب سن و سالش در مدرسه ثبت نام می کنند. این دانش آموزان بین المللی در مدرسه های ابتدایی، مدرسه های متوسطه و کالج ها پذیرش می شوند. زبانی که در مدارس بوسیله آن امر آموزش را به جا می آورند زبان انگلیسی است. در سنگاپور هم مانند اکثر نظام های آموزشی سال تحصیلی شامل دو ترم می شود نخستین ترم اول ماه ژانویه و ترم دوم در جولای شروع می شود. سیستم آموزشی در سنگاپور اینگونه برای کورس های تحصیلی تعریف شده که ابتدا دانش آموز 6 ساله وارد پیش دبستانی می شود و سپس دبستان و دبیرستان و به همین ترتیب تحصیلات متوسطه را طی می کند. بعد از آن نوبت به کالج و سپس دانشگاه می رسد که ابتدا دانشجوی لیسانس می شوند بعد فوق لیسانس و در نهایت دوره دکترا را آغاز می کنند در ادامه بیشتر با دوره های دانشگاه در سنگاپور آشنا می شویم.

 

تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی

درس خوندن در دوره کارشناسی و در کشور سنگاپور معمولا 4 سال طول خواهد کشید و ارائه دروس در این مقطع به زبان انگلیسی و یک زبان محلی و رسمی دیگر است و به طبع هزینه ای هم تحت عنوان شهریه و هزینه تحصیل قابل پرداخت خواهد بود که برای مقطع لیسانس در دانشگاه سنگاپور حدود 15 هزار دلار در طول یک سال تحصیلی تعیین شده است. دانشجویان لیسانس در سنگاپور می توانند از امکانی تحت عنوان کار دانشجویی به مدت ده تا شانزده ساعت در طول یک هفته استفاده کنند و قسمتی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را جبران کنند. ناگفته نماند که متقاضیان بین المللی تحصیل در سنگاپور و در مقطع لیسانس ابتدای امر باید به کالج ورود کنند و دوره های مقدماتی را در قالب درس هایی تحت عنوان پیش نیاز برای رشته هایی مثل پزشکی، مدیریت بازرگانی و حقوق را سپری کنند و اگر زبان آنها به اندازه کافی قوی نیست در این دوره ها می توانند مهارت زبان انگلیسی خود را ارتقا داده و مدرک تافل یا آیلتس را برای ورود به دانشگاه ارائه کنند؛ در گام بعدی وارد دانشگاه در مقطع لیسانس می شوند.

 
 

تحصیل در سنگاپور در رشته های پزشکی

پذیرش رشته های پزشکی نه تنها در دانشگاه های سنگاپور بلکه در همه دانشگاه های سطح جهان از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند و به طبع هزینه و شهریه بالایی نیز دارند. هزبنه و شهریه رشته های پزشکی در کشور سنگاپور چیزی حدود 50800 دلار است. پذیرش رشته های پزشکی در سنگاپور مستلزم شرکت در آزمون ورودی و کسب امتیاز مورد قبول است. این رشته ها در سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دسترس هستند. دوره لیسانس رشته های پزشکی 4 سال طول می کشد که از این 4 سال دانشجو 2 سال را به صورت تئوری آموزش می بینند و 2 سال باقیمانده را به صورت کارآموزی بالینی وارد حیطه کار عملی می شود. دوره کارشناسی ارشد 2 سال طول می‌کشد و این مدت زمان برای دوره دکترا به صورت میانگین از دو تا پنج سال متغیر است.

 

تحصیل در سنگاپور در مقطع دکترا

دانشجویان بین المللی امکان تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه های سنگاپور را هم خواهند داشت اما اندکی از مقطع کارشناسی ارشد دشوار تر پذیرش می شوند. این مقطع در سنگاپور حدود دو تا پنج سال به طول خواهد انجامید. ورود به این مقطع نیازمند مدارکی از قبیل آیلتس 6.5 یا 7 و اظهارنامه، CV، سابقه کاری و نمرات پیشین دانشجو می باشد. همانگونه که قبل هم گفته شد این مقطع امکان درخواست بورسیه را دارد؛ به این ترتیب که فرد متقاضی بورسیه درخواست و رزومه علمی خود را جهت ارزیابی شایستگی اختصاص بورسیه به دانشگاه ارسال می کند و در صورت پذیرش به او بورسیه داده می شود.

 

تحصیل در سنگاپور به همراه بورسیه

در سنگاپور همین که فرد متقاضی تحصیل مدارک لازم برای گرفتن ویزا را داشته است به این معنی است که می تواند برای گرفتن بورسیه هم کاندید شود. بورسیه ها در اکثر موارد به مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا اختصاص می یابد و شامل موارد زیر است:

 • بورسیه تحصیلی استار:

این بورسیه به گونه ای طراحی شده که در طول یک سال تحصیلی بتواند 240 نفر را پوشش دهد و به تعداد مشخص و محدودی از محصلان یا فارغ التحصیلان مقیم سنگاپور اختصاص می یابد.

 • بورسیه تحصیلی سینگا:

این نوع از بورسیه به ورودی ها اختصاص می یابد به این معنی که تنها دانشجویان دکترا که برای نخستین بار سنگاپور را برای اخذ مدرک خود انتخاب کرده اند اختصاص می یابد. مبلغ این نوع از بورسیه 2 هزار تا 2 هزار و پانصد دلار است. نحوه اخذ این نوع از بورسیه به نسبت ساده تر خواهد بود و دانشجویان ایرانی می توانند از این بورسیه بهره مند شوند.

 • بورسیه کالج شلتون:

بر اساس شروط این نوع بورسیه دانشجویانی که نمرات بهتر، رزومه قوی تر دارند از این بورسیه در سه نوبت بهره مند می شوند و حتی به واسطه این بورسیه به دانشگاه های اروپا و آمریکا هم راه خواهند یافت.

 
 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در سنگاپور

پذیرش از دانشگاه ها و مدارس سنگاپور به تناسب سطح و دوره می تواند تفاوت هایی داشته باشد ولی به طور کلی متقاضیان برای تحصیل در سنگاپور باید دارای شرایط و مدارکی باشند که در ارزیابی ها پذیرفته شوند و راه ورود به سنگاپور به منظور تحصیل در این کشور به رویشان گشوده شود. در اینجا مدارکی که می تواند در پذیرش فرد تاثیر گذار باشد آورده شده:

 • مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس در نمره ای که برای دوره مد نظر خواسته شده
 • انگیزه نامه که معمولا برای کارشناسی ارشد و دکترا بیشتر کاربرد خواهد داشت
 • CVیا رزومه برای اکثر سطوح کاربرد دارد
 • در صورتیکه فرد متقاضی دارای سابقه کار باشد باید توصیه نامه ای از کارفرما و مدیر خود همراه داشته باشد
 • ریز نمرات سال های تحصیل و کپی از آنها
 • مدارک و اسناد ارزشمندی که در طول سال های تحصیل کسب کرده اید مانند موفقیت در المپیاد علمی در هر سطحی و از این قبیل مدارک
 • مدارک هویتی و شخصی
 

نحوه اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور

برای تحصیل در سنگاپور به طبع به ویزای تحصیلی نیاز است که در گام نخست، مراجعه فرد به سفارت سنگاپور در کشور خود را می طلبد. اثبات مهارت زبان انگلیسی بوسیله صحبت کردن یا بوسیله ارائه مدرک زبان انگلیسی از واجبات اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور به حساب می آید. برای اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور متقاضی به نامه پذیرش دانشگاه یا مدرسه و مدرک دیپلم در صورت وجود لازم است که فرد ثابت کند دوره دبیرستان را سپری کرده و فارغ التحصیل شده است.اسناد و مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای تحصیلی سنگاپور

 • نامه پذیرش دانشگاه یا مدرسه در کشور سنگاپور
 • مدرک دیپلم
 • ثابت کردن تمکن مالی
 • پاسپورت با اعتبار
 • عکس در اندازه گذرنامه و زمینه سفید

مهاجرت به سنگاپور?مهاجرت به سنگاپور?

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در سنگاپور هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده توسط مدیر موسسه ملک پور را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

 

پرسش و پاسخ به سوالات متداول درباره تحصیل در سنگاپور

✅هزینه تحصیل در سنگاپور در دوره کارشناسی چقدر تعیین شده؟

شهریه و هزینه تحصیل برای مقطع لیسانس در دانشگاه سنگاپور حدود 15 هزار دلار در طول یک سال تحصیلی تعیین شده است.

✅تحصیل در سنگاپور و در دوره کارشناسی رشته های پزشکی چند سال به طول می انجامد و چگونه است؟

دوره لیسانس رشته های پزشکی 4 سال طول می کشد که از این 4 سال دانشجو 2 سال را به صورت تئوری آموزش می بینند و 2 سال باقیمانده را به صورت کارآموزی بالینی وارد حیطه کار عملی می شود.

✅مدارک مورد نیاز برای تحصیل در سنگاپور شامل چه اسنادی است؟

 • مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس در نمره ای که برای دوره مد نظر خواسته شده
 • انگیزه نامه که معمولا برای کارشناسی ارشد و دکترا بیشتر کاربرد خواهد داشت
 • CV یا رزومه برای اکثر سطوح کاربرد دارد
 • در صورتیکه فرد متقاضی دارای سابقه کار باشد باید توصیه نامه ای از کارفرما و مدیر خود همراه داشته باشد
 • ریز نمرات سال های تحصیل و کپی از آنها
 • مدارک و اسناد ارزشمندی که در طول سال های تحصیل کسب کرده اید مانند موفقیت در المپیاد علمی در هر سطحی و از این قبیل مدارک
 • مدارک هویتی و شخصی

✅ آیا به دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در سنگاپور بورسیه تعلق می گیرد؟

بورسیه ها در اکثر موارد به مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا اختصاص می یابد.

 

_____________سخن پایانی درباره تحصیل در سنگاپور__________

در این نوشتار به تحصیل در سنگاپور پرداخته شد. به صفر تا صد تحصیل در سنگاپور و جزئیات مورد نیاز متقاضیان تحصیل در این کشور پرداختیم و اطلاعات دقیقی را به رشته تحریر درآوردیم. سنگاپور کشوری با اقتصاد قوی و سیستم آموزشی انعطاف پذیر در همه مقاطع دانش آموزان و دانشجویان بین المللی را می پذیرد. از آنجایی که سنگاپور کشور گرانی است هزینه تحصیل هم به طبع بالا خواهد بود اما قطعاً به تحصیل در سنگاپور می ارزد. بورسیه هایی نیز به دانشجویان فوق لیسانس و دکترا تعلق می گیرد. رشته های پزشکی در این کشور مستلزم آزمون ورودی هستند و در مقطع کارشناسی این رشته ها دانشجویان نیمی از طول تحصیل را کارآموزی و کار عملی را می آموزند. مادامی که به تحصیل در این کشور زیبا علاقه مند هستید می توانید از طریق تماس تلفنی با موسسه MIE مشاوره رایگان بگیرید و سوالات خود را هم بپرسید.


ثبت پرسش
سارا
برای پذیرش در دانشگاه ملی سنگاپور باید چه اقدامی کنم؟ آیا آزمونی بری پذیرش در این دانشگاه ها هست ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بستگی به رشته شما و مدارکی که دانشگاه میخاد داره این موارد را از سایت خود دانشگاه می توانید چک کنید.
مشاوره رایگان