تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

بدون نظر

کشور آلمان یکی از کشورهای عالی و بی‌نظیر جهت تحصیل دانشجویان بین المللی است. این کشور شرایط تحصیل رایگان در آلمان و یا تحصیل با هزینه مناسب را در دانشگاه های دولتی و خصوصی جهت تمامی متقاضیان داخلی و خارجی ممکن ساخته. هزینه تحصیل بسیار مناسب، هزینه های اندک زندگی، امکان کار دانشجویی در کنار امنیت و رفاه اجتماعی سطح بالا در این کشور، آلمان را به مکان مورد علاقه دانشجویان بین المللی جهت تحصیل تبدیل نموده است، لذا ما در این مقاله تلاش داریم تا به بررسی موضوع تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم بپردازیم. شرایط تحصیل در کشور آلمان با مدرک دیپلم برای ورود به دانشگاه ها، کالج ها، دوره ها و موسسات گوناگون، متفاوت می با‌شد و متقاضیان هر یک باید با این شرایط آشنا گردند تا موفق به اتخاذ بهترین تصمیم شوند. اگر شما نیز با مدرک دیپلم تقاضای تحصیل در آلمان را دارید پیشنهاد ما مطالعه کامل مقاله و یا مشاوره رایگان تلفنی با موسسه MIE است.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم1

شرایط تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

کشور آلمان هر سال پذیرای دانشجویان مختلفی از سراسر جهان می باشد که جهت ادامه تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم اقدام می نمایند. اما این افراد باید قبل از انجام هر کاری با شرایط تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم آشنا شوند که در بخش های مختلف این مقاله چگونگی تحصیل در آلمان در کالج ها، دانشگاه ها، موسسات و غیره به صورت کامل مورد بررسی قرار خواهند گرفت. دانشجویان برای آگاهی کامل از این شرایط باید به وب سایت رسمی دانشگاه های آلمان و یا کالج مربوطه مراجعه نموده و یا از تجارب وکلا و مشاورین معتبر مهاجرتی استفاده نمایند.

شرایط پذیرش کالج های آلمان با مدرک دیپلم

آن دسته از علاقه مندان به تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم که تمایل به اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی و رایگان این کشور را دارند، می توانند در ابتدا وارد دوره کالج شده و سپس اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه نماید. دانشجویان علاقه مند به برخی از رشته ها نظیر پزشکی و دندانپزشکی که دارای آزمون ورودی می باشند، با شرکت در دوره کالج می توانند آمادگی لازم برای شرکت در آزمون و همچنین مهارت کافی در زبان آلمانی را بدست آورند. آن دسته از علاقه مندان به تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم که به زبان آلمانی تسلط ندارند، می توانند در دوره های زبان برگزار شده در کالج های آلمان شرکت نمایند و با کسب مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه، جهت ادامه تحصیل در ر‌شته مورد نظر خود از دانشگاه مربوطه پذیرش دریافت نمایند.

شرایط پذیرش دانشگاه های آلمان با مدرک دیپلم

تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم در دانشگاهی آلمانی جهت اپلای دوره کارشناسی امکان‌پذیر می باشد. مدرک دیپلم ارائه شده توسط متقاضی باید معتبر و مورد تایید دانشگاه های آلمان باشد. تحصیل کارشناسی در آلمان در دانشگاه های دولتی با آموزش آلمانی و در دانشگاه های خصوصی با تدریس انگلیسی ممکن خواهد بود. لذا برای تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم در دانشگاه های این کشور ارائه مدرک این دو زبان بسته به نوع دانشگاه نیز از ضروریات می باشد. آن دسته از دانشجویان فاقد مدرک زبان می توانند در ابتدا وارد دوره های زبان آلمانی و یا انگلیسی شده و سپس اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه نمایند. برخی از دانشگاه ها جهت اعطای پذیرش به دانشجویان نیازمند معدل خاصی برای مدرک دیپلم می باشند که دانشجویان باید این شرایط را بر روی وب سایت رسمی دانشگاه مربوطه بررسی نمایند. تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم در طیف وسیعی از رشته ها از جمله رشته های مهندسی و پزشکی امکان‌پذیر می باشد.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در المان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در آلمان

شرایط اپلای در دوره فاندیشن Foundation Course با مدرک دیپلم در آلمان

آن دسته از علاقه مندان به تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم که تمایل به اخذ پذیرش در دوره های پزشکی و پیراپزشکی در آلمان را دارند، باید در ابتدا جهت ورود به دوره فوندیشن درخواست پذیرش نمایند. دوره فوندیشن دانشجویان را جهت شرکت در آزمون ورودی پزشکی در کشور آلمان آماده می نماید و همچنین باعث تقویت زبان آلمانی آنها می گردد. در صورت موفقیت در دوره foundation، دانشجو می تواند جهت شرکت در آزمون ورودی پزشکی اقدام نماید. از جمله مدارک لازم برای ورود به دوره فوندیشن مدرک دیپلم معتبر و مورد تایید و قبول کشور آلمان است.

تحصیل در آلمان با دیپلم فنی حرفه ای

دو نوع دیپلم فنی حرفه ای برای دانش آموزان نظام قدیم با دیپلم یازده سال و نظام جدید با دیپلم دوازده سال وجود دارد. با توجه به این که دوره دیپلم در کشور آلمان یک دوره سیزده سال است، دارندگان دیپلم دوازده سال باید بطور حتم در آزمون سراسری شرکت نمایند و در صورت قبولی، جهت دریافت پذیرش از دانشگاه های معتبر آلمان جهت تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم اقدام نمایند. دارندگان دیپلم نظام قدیم نیز باید حتما دوره پیش دانشگاهی را پشت سر گذاشته باشند. علاقه مندان به ادامه تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم که دارای دیپلم فنی حرفه ای می باشند نیز می توانند با گذراندن پیش نیازهایی جهت ورود به دانشگاه های آلمان اپلای نمایند.

تحصیل در آلمان با دیپلم تجربی

همانطور که میدانیم متقاضی دارنده دیپلم خواهد توانست جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان اقدام کند. اما هر یک از رشته ها، جهت اعطای پذیرش به متقاضی شرایطی داراست و پیش نیازهایی می خواهد. به عنوان مثال علاقه مندان به تحصیل پزشکی در آلمان و پیراپزشکی در این کشور باید دارای نمرات سطح بالایی در دروس زبان انگلیسی، زیست شناسی، شیمی و فیزیک باشند، لذا دارندگان مدرک دیپلم تجربی می توانند برای ورود به رشته های پزشکی و پیراپزشکی در آلمان اقدام نمایند. این رشته ها نیازمند گذراندن دروس پیش نیاز و سپس شرکت در آزمون ورودی می باشد.

تحصیل پزشکی در آلمان با دیپلم

یکی از رشته های بسیار پر طرفدار برای تحصیل در آلمان، رشته پزشکی می باشد. علاقه مندان به تحصیل پزشکی در دانشگاه های آلمان باید بدانند که پذیرش در این رشته کاملا رقابتی است و دانشجویان جهت اپلای باید دارای مدرک دیپلم تجربی با نمرات و معدل سطح بالا باشند. همچنین باید با شرکت در دوره های پزشکی، آمادگی لازم برای شرکت در آزمون ورودی را بدست آورند. یکی دیگر از الزامات ورود به رشته پزشکی در آلمان با مدرک دیپلم، داشتن مدرک زبان خارجی در سطح C1 است. آن دسته از دانشجویان فاقد مدرک زبان، باید در ابتدا در دوره های زبان برگزار شده در کالج های آلمان شرکت نموده و سپس با رسیدن به سطح زبانی مورد نیاز، جهت دریافت پذیرش اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

علاقه مندان به تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم، باید در ابتدا به وب سایت رسمی دانشگاه مربوطه مراجعه نموده و مدارک مورد نیاز دانشگاه را آماده، توسط دفتر ترجمه های رسمی ترجمه و به تایید دادگستری رسانده و سپس از طریق ایمیل برای دانشگاه جهت دریافت پذیرش ارسال نمایند. از جمله مدارک مورد نیاز برای علاقه مندان به تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مدارک شناسایی
 • دیپلم معتبر و مورد قبول کشور آلمان
 • جواب قبولی در کنکور سراسری
 • بیمه دانشجویی
 • ریز نمرات دوران دبیرستان
 • مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی‌ها نمره مورد نیاز دانشگاه
 • انگیزه نامه
 • تمامی مدارک شناسایی و هویتی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • نامه عدم سوء سابقه کیفری
 • اثبات تمکن مالی

ازمون ورودی پزشکی آلمان

این مقاله را از دست ندهید: آزمون ورودی پزشکی آلمان

در این مقاله ما جوانب آزمون ورودی پزشکی آلمان را به شما خواهیم آموخت.

هزینه تحصیل در دانشگاه های آلمان با مدرک دیپلم

همانگونه که میدانیم کشور آلمان یکی از کشورهای اروپایی ارائه دهنده تحصیلات رایگان برای تمامی دانشجویان داخلی و بین المللی در دانشگاه های دولتی می باشد. علاقه مندان به تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم در صورت تسلط به زبان آلمانی و ارائه مدرک زبان خود به دانشگاه می توانند جهت دریافت اپلای برای ورود به دانشگاه های دولتی و تحصیل رایگان در این دانشگاه ها اقدام نمایند. به صورت معمول دانشگاه های دولتی در آلمان تنها حدود 800 یورو از دانشجویان در طول سال جهت ارائه خدمات به آنها دریافت می نمایند. در کشور آلمان دانشگاه های خصوصی بسیاری نیز وجود دارند که علاقه مندان به تحصیل به زبان انگلیسی می توانند وارد این دانشگاه های خصوصی شوند. از شرایط تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم در دانشگاه های خصوصی پرداخت شهریه است، که هزینه این دانشگاه ها با توجه به رشته انتخابی متفاوت بوده و به صورت تقریبی 12 الی 26 هزار یورو در سال است.

بورسیه تحصیلی با مدرک دیپلم

اگرچه تحصیل در کشور آلمان در دانشگاه های دولتی رایگان می باشد، اما تمامی دانشگاه های موجود در این کشور ارائه دهنده بورسیه های مختلفی به دانشجویان واجد شرایط می باشند که بیشتر این بورسیه ها به عنوان کمک هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان می باشند. یکی از بزرگترین سازمان های ارائه دهنده بورسیه در کشور آلمان، سازمان DAAD – German Academic Exchange Service است که هر سال به 150 هزار دانشجوی داخلی و بین المللی بورسیه اعطا می نماید. این بورسیه شامل 850 یورو در ماه به عنوان کمک هزینه تحصیلی می باشد. یکی دیگر از بورسیه های تحصیلی ارائه شده در این کشور، بورسیه Deutschland stipendium می باشد که هر ماه به دانشجویان کمک هزینه ای حدود 300 یورو پرداخت می نماید. این بورسیه ها در تمامی مقاطع تحصیلی ارائه می گردند. اما علاقه مندان به تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم باید بدانند که شانس دریافت بورسیه در دوره کارشناسی کمتر از دوره کارشناسی ارشد و دکترا است.

تحصیل رایگان در آلمان با مدرک دیپلم

همانگونه که میدانیم تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان به صورت رایگان برای تمامی دانشجویان امکان‌پذیر می باشد. آن دسته از دانش‌آموزانی که مدرک دیپلم خود را دریافت نموده اند، در صورت تسلط به زبان آلمانی می توانند جهت دریافت پذیرش از دانشگاه های دولتی آلمان اقدام نمایند. تمامی این متن توسط مشاورین حرفه ای و کارشناسان مجرب موسسه مشاوره ای MIE تهیه شده است و هرگونه رونویسی از آن بدون ذکر منبع از نظر قانونی حرام بوده و دارای پیگرد است. دانشجویان باید توجه داشته باشند که این دانشگاه ها تنها هزینه اندکی حدود 300 یورو در هر ترم جهت ارائه خدمات به دانشجویان، از آنها دریافت می نمایند. جهت دریافت پذیرش از این دانشگاه ها، دارندگان مدرک دیپلم در ایران باید در ابتدا در کنکور سراسری شرکت نموده و پس از قبولی مدارک خود را جهت اپلای به دانشگاه مربوطه در آلمان ارسال نمایند. در صورتی که دانشجو در دوره یک سال کالج در آلمان شرکت نماید، دیگر نیازی به قبولی در کنکور نخواهد داشت.

تحصیل با مدرک دیپلم در آلمان

بهترین دانشگاه ها و کالج های آلمان برای اپلای با مدرک دیپلم

کشور آلمان دارای دانشگاه های دولتی و خصوصی بسیاری می باشد که همگی این دانشگاه ها دارای کیفیت بسیار سطح بالایی هستند. از میان تمامی دانشگاه های موجود در این کشور، 46 دانشگاه در لیست برترین دانشگاه های موجود در جهان با رنکینگ سطح بالا قرار دارند. در این میان می توان به بهترین آنها جهت تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم اشاره نمود که به ترتیب زیر می باشند:

 • دانشگاه صنعتی مونیخ
 • دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ
 • دانشگاه هایدلبرگ
 • دانشگاه هومبولت برلین
 • دانشگاه فرای برلین
 • مؤسسه فناوری کارلسروهه
 • دانشگاه فنی آخن
 • دانشگاه فنی برلین
 • دانشگاه فنی درسدن
 • دانشگاه توبینگن
 • دانشگاه فرایبورگ

ویزای تحصیلی آلمان با مدرک دیپلم

آن دسته از دانشجویانی که موفق به ادامه تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم می شوند، پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود باید جهت دریافت ویزای تحصیلی آلمان و ویزای دانشجویی این کشور جهت ورود به خاک این کشور اقدام نمایند. برای دریافت ویزای دانشجویی المان، دانشجویان باید با مراجعه به وب سایت رسمی سفارت آلمان، مدارک موجود در زیر را آماده سازی نموده و به سفارت ارسال نمایند:

 • نامه پذیرش دانشگاه
 • فرم درخواست ویزای تکمیل شده توسط دانشجو
 • مدارک شناسایی
 • پاسپورت دارای اعتبار کافی
 • دو عدد عکس
 • بیمه دانشجویی
 • نامه عدم سوء سابقه کیفری
 • گواهی سلامت پزشکی
 • مدرک دیپلم و ریز نمرات
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان
 • اثبات تمکن مالی
 • سند ازدواج در صورت تاهل
 • ویزاهای شینگن قبلی در صورت وجود
 • فیش پرداخت هزینه ویزا

مدت اعتبار ویزای آلمان با توجه به مدت تحصیل در این کشور بوده و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی جهت کاریابی در آلمان می توانند این ویزا را تا 18 ماه تمدید نمایند.

کار دانشجویی اپلای با مدرک دیپلم در آلمان

یکی از امتیازات اصلی تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم برای علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی به این کشور، امکان کار همزمان با تحصیل می باشد. دانشجویان دارنده مدرک دیپلم که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان می شوند، می توانند به مدت 15 الی 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت به کار ضمن تحصیل در آلمان مشغول گردند. اما باید توجه داشته باشند در صورتی که کار همزمان آنها با تحصیل، کوچکترین خللی در درس خواندن آنها ایجاد نماید، مجوز کاری آنها ابطال می گردد. کار دانشجویی می تواند تا حدودی هزینه تحصیل و زندگی دانشجویان بین المللی را کاهش دهد. میانگین درآمد حاصل از کار دانشجویی در آلمان حدود 450 یورو در ماه است.

مزایای تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

تحصیل در کشور آلمان با مدرک دیپلم دارای مزایای مختلفی برای دانشجویان بین المللی است که در این بخش به تعدادی از آنها اشاره می نماییم:

 • برخورداری از امنیت سطح بالا
 • رفاه اجتماعی و کیفیت سطح بالای زندگی
 • امکان تحصیل رایگان و یا تحصیل با هزینه اندک
 • هزینه اندک زندگی
 • تحصیل در دانشگاه های رتبه بالا
 • امکان کار همزمان با تحصیل
 • امکان دریافت اقامت آلمان و تابعیت پس از فارغ التحصیلی
 • امکان آشنایی با ملیت ها و فرهنگ های مختلف

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا امکان اپلای برای دانشگاه های آلمان با مدرک فنی و حرفه ای وجود دارد؟

بله دارندگان مدرک فنی و حرفه ای با طی نمودن پیش نیازهایی می توانند جهت و ود به دانشگاه های آلمان اپلای نمایند.

آیا امکان تحصیل رایگان در آلمان با مدرک دیپلم وجود دارد؟

بله دارندگان مدرک دیپلم در صورت داشتن مدرک زبان آلمانی، می توانند جهت دریافت اپلای از دانشگاه های دولتی آلمان اقدام نمایند.

آیا رشته پزشکی در آلمان دارای آزمون ورودی است؟

بله علاقه مندان به ر‌شته پزشکی و پیراپزشکی در آلمان باید در آزمون ورودی مربوطه شرکت نموده و در صورت موفقیت وارد این رشته شوند.

دوره فوندیشن در آلمان برای چه کسانی برگزار می گردد؟

دوره فوندیشن در آلمان جهت آماده سازی دانشجویان برای شرکت در آزمون پزشکی و ورود به دانشگاه های پزشکی این کشور برگزار می گردد.

سخن پایانی

سعی ما مبنی بر جمع آوری اطلاعات در باب تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم بوده است. همانگونه که بیان نمودیم تحصیل در این کشور با مدرک دیپلم فنی حرفه ای نیز وجود دارد. علاقه مندان به دوره های پزشکی می توانند با مدرک دیپلم وارد دوره فوندیشن شده و سپس در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی آلمان شرکت نمایند. در صورت تمایل به دریافت بورسیه ارائه مدرک دیپلم با ریز نمرات و معدل سطح بالا از ضروریات می باشد. تحصیل با مدرک دیپلم در آلمان در دانشگاه های خصوصی همراه با پرداخت شهریه می باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات کاملتر در ارتباط با تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم و بررسی شرایط خود با موسسه مشاوره ای MIE ارتباط برقرار نمایید و یا سوالات خود را در بخش زیر مطرح نمایید تا هرچه سریعتر پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان