تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم

3 نظر

چگونه تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم ممکن خواهد شد؟ سوالی که ممکن است ذهن بسیاری از متقاضیان را به خود مشغول کند که در این نوشتار قصد داریم به آن بپردازیم و ابهامات ذهنی شما مخاطبین را برطرف کنیم. از جمله مواردی که بررسی خواهد شد، تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم مراحل اپلای در دانشگاهها، همینطور تحصیل رایگان در فرانسه با مدرک دیپلم و تحصیل پزشکی در فرانسه با مدرک دیپلم هستند. بنابراین پیشنهاد می گردد تا انتهای این مقاله با ماه همراه باشید. لازم به ذکر است این مقاله با مدد از وکلای فرانسه و با تحقیق در سایت های معتبر فرانسه به نگارش در آمده است. با خواندن مطالب تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم در صورت وجود ابهام می توانید از مشاوره رایگان تلفنی همراه با اطلاع از میزان خدمات موسسه اطلاع پیدا کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ماتحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم

شرایط تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم

داوطلبان خارجی قبل از اقدام به جهت تحصیل در فرانسه می بایست شرایط تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم را آماده و محیا کنند. دانشجویانی که مایل به تحصیل در دوره کارشناسی در فرانسه هستند باید مدرک دیپلم 12 ساله و یا معادل آن را داشته باشند. در برخی از دانشگاه های فرانسه آزمون ورودی برای دانشجویان در نظر دارند و شرط ثبت نام در دانشگاه شرکت و قبولی در آزمون ورودی می باشد. همچنین متقاضیان بسته به دانشگاه مورد نظر می بایست نمرات آیلتس/ تافل و یا مدرک زبان فرانسه را نیز ارائه دهند.

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در فرانسه


فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

 

تحصیل رایگان در فرانسه با مدرک دیپلم

متقاضیان ابتدا به ساکن باید دقت کنند که تحصیل رایگان در فرانسه با مدرک دیپلم برای تمامی دانشجویان از سراسر دنیا میسر نیست چرا که تمامی افراد واجد شرایط تحصیل در دانشگاه های فرانسه نمی شوند. اما به طور کلی تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه می تواند برای بسیاری از افراد کم هزینه باشد. به همین خاطر می توان گفت تعدادی از افراد خارجی که برای تحصیل دانشگاه های دولتی فرانسه را برگزیدند می توانند با مبالغ بسیار پایین در فرانسه تحصیل کنند. بنابراین اگر شما شهروند اتحادیه اروپا باشید می توانید با پرداخت حدود 200 یورو در ترم در دانشگاه های فرانسه ادامه تحصیل دهید و اما این افراد تقریبا با پرداخت 3 برابری نسبت به شهروندان اتحادیه اروپا می توانند در فرانسه تحصیل کنند. به همین جهت تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم در دانشگاه های دولتی این کشور کم هزینه می باشد.

تحصیل در کالج های فرانسه با مدرک دیپلم

به دلیل آنکه بیشتر دانشگاه های دولتی فرانسه برای جذب دانشجو دارای آزمون ورودی هستند و از دانشجویان مدرک زبان بالایی را درخواست دارند. در این راستا برای اینکه داوطلب بین المللی بتواند در آزمون ورودی دانشگاه های فرانسه شرکت کند نیاز به معلومات پایه بر اساس نظام آموزشی فرانسه دارد و یا برای اینکه بتواند هر چه سریع تر سطح زبان فرانسه خود را ارتقا دهد تا با بالاترین سطح زبان فرانسه به اقدام اخذ پذیرش در رشته های مورد نظر در بهترین دانشگاه های فرانسه کند. افراد از سمتی دیگر در تلاش هستند که با کمترین گپ تحصیلی شانس خود را برای درخواست ویزای تحصیلی از دست ندهند، متقاضیان می توانند برای تحصیل در کالج های فرانسه با مدرک دیپلم اقدام به اخذ پذیرش نمایند و بر این اساس برای ادامه تحصیلات خود وارد کالج های فرانسه شوند.

تحصیل در دانشگاه های فرانسه با مدرک دیپلم

 شرایط تحصیل در دانشگاه های فرانسه با مدرک دیپلم کاملا به عواملی چون سطح علمی افراد، اهداف آنان و از همه مهمتر به ملیت و شرایط پذیرش دانشگاه وابسته است. همچنان که دانشجویان و افراد از اتحادیه اروپا به راحتی می توانند برای ادامه تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم با کمترین هزینه و شهریه دانشگاه اقدام به اخذ پذیرش نمایند و این در حالی است که دانشجوی خارجی برای تحصیل در دانشگاه های دولتی و بالاخص در دانشگاه های خصوصی باید هزینه های بیشتری را پرداخت کنند و تمامی می بایست الزاماتی را برای دانشگاه های دولتی نیز فراهم کنند.

حداقل الزامات برای دانشگاه های دولتی داشتن مدرک زبان فرانسه و در برخی از رشته ها شرکت در آزمون ورودی دانشگاه می باشد. در پایان باید به این موضوع اشاره کرد که به ندرت اتفاق می افتد که دانشگاه های دولتی فرانسه رشته ای را به زبان انگیسی با هزینه های پایین ارائه دهد که این موضوع با توجه به ظرفیت های محدود با توجه به ملیت افراد برای تمامی داوطلبان خارجی میسر نمی باشد.

مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیلی در فرانسه با مدرک دیپلم

مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیلی در فرانسه با مدرک دیپلم را در لیست ذیل بخوانید:

 • مدرک زبان انگلیسی / فرانسه ( بسته به دانشگاه و رشته مورد نظر )
 • مدرک دیپلم 12 ساله به همراه ترجمه آن
 • ارائه مدارک شناسایی به همراه ترجمه آن

تحصیل دوره زبان فرانسه با مدرک دیپلم

بسیاری از دانشجویان خارجی در صدد آن هستند که بتوانند با یادگیری دوره زبان فرانسه در کالج، پردیس دانشگاهی و یا دانشگاه های فرانسه از امکان تحصیل رایگان در این کشور بهره مند شوند که کاملا گزینه معقولی به نظر می آید. اما همانطور که پیش تر اعلام کردیم بسیاری از افراد خارجی پس از اخذ پذیرش دوره زبان در فرانسه برای ورود به این کشور نیاز به ویزای دانشجویی دارند و باید شرایط تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم را فراهم آروند که موضوع اصلی در همین راستا اتفاق می افتد که ممکن است بر اساس ملیت، هدف متقاضی و شرایط سنی افراد با تایید ویزا و یا عدم تایید ویزا رو به رو شوند. به همین جهت بیان می شود دانشجویان و علاقه مندان به تحصیل در فرانسه که دارای کمترین گپ تحصیلی می باشند برای این موضوع اقدام نمایند چرا که تجربه ثابت کرده که دانشجویان با شرایط سنی بالا که دارای گپ تحصیلی بیش از 3 الی 4 سال می باشند به همین راحتی امکان دریافت ویزای تحصیلی فرانسه بر پایه تحصیل دوره زبان در فرانسه را ندارند بنابراین توصیه می شود دانشجویان برای تحصیل دوره زبان فرانسه با مدرک دیپلم اقدام به اخذ پذیرش نمایند که قطعا از شانس بالانری برخوردار می باشند. لازم به ذکر است که داوطلبان برای تحصیل در دروه زبان فرانسه با اخذ مدرک DELF شانس پذیرش در دانشگاه های فرانسه را خواهند داشت.

تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

در این مقاله ما تمام طلاعات مربوط به تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان را به شما خواهیم آموخت.

تحصیل پزشکی در فرانسه با مدرک دیپلم

تحصیل پزشکی در فرانسه با مدرک دیپلم می تواند یک فرصت عالی برای دانشجویان از سراسر دنیا باشد. چرا که افراد می توانند با برآوردن شرایط لازم از امکان تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم یکی از بهترین نظام های آموزشی دنیا با هزینه های بسیار پایین بهره مند شوند. لازم به ذکر است که سالانه حدود به 18000 دانشحوی با ملیت های مختلف جهت تحصیل وارد کشور فرانسه می شوند.

افراد می توانند تحصیل پزشکی در فرانسه با مدرک دیپلم را به صورت پیوسته ادامه دهند. یعنی این امکان در فرانسه وجود دارد که دانشجویان پزشکی به مدت 9 سال پیوسته در رشته پزشکی تحصیل کنند و به عنوان متخصص در شاخه های پزشکی فارغ التحصیل شوند، البته در برخی از شاخه های پزشکی به عنوان مثال جراح و یا متخصص اطفال به مدت 10 الی 12 سال تحصیل می کنند. بنابراین مدت زمان تحصیلی پزشکی در فرانسه به 3 دوره تحصیلی تقسیم می شود. پیشنهاد می شود برای برررسی شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه با مدرک دیپلم به مقاله تحصیل پزشکی در فرانسه مراجعه نمایید تا اطلاعات کاملی را در این خصوص به دست آورید.

هزینه تحصیل در فرانسه با دیپلم

تعیین هزینه تحصیل در فرانسه با دیپلم در دانشگاه های دولتی توسط دولت فرانسه انجام می شود،‌ به همین جهت هزینه تحصیل در فرانسه در سراسر این کشور یکسان می باشد. حال باید در نظر داشت که شهریه تحصیل در دانشگاه های فرانسه به مواردی اعم از مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر وابسته می باشد که طبق بررسی های به عمل آمده می توان گفت هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه بسیار کم تر از هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی این کشور است. چرا که حدود شهریه تحصیل در دانشگاه های خصوصی فرانسه حدود 10 الی 12 هزار یورو در سال است و این در حالی است که متوسط هزینه و شهریه تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم دانشگاه های دولتی فرانسه حدود 500 الی 700 یورو حتی برای داوطلبان بین المللی می باشد.

هزینه زندگی برای تحصیل با مدرک دیپلم در فرانسه

بیشترین هزینه زندگی برای تحصیل با مدرک دیپلم در فرانسه که افراد با آن روبرو هستند هزینه اقامت، هزینه موارد غذایی و خوراک، حمل و نقل و همچنین لباس می باشد که در ادامه به این موضوعات می پردازیم.

اساسا افراد می توانند برای سال اول از خوابگاه های دانشجویی فرانسه استفاده کنند که استفاده از خوابگاه های دانشجویی که توسط دولت فرانسه اداره می شود اصولا از هزینه های پایینی برخودار می باشد و حدود هزینه آن 200 الی 300 یورو در ماه است. به غیر از آن خوابگاه های دانشجویی برای تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم که توسط شخص و یا شرکت های خصوصی نیز اداره می شود وجود دارد که در مقاله ای جداگانه به اقامتگاه در فرانسه جهت دانشجویان پرداختیم.

موارد

مبلغ (یورو)

میانگین هزینه در پاریس

1,200-1,800

میانگین هزینه در نیس

900-1,400

میانگین هزینه در لیون

800-1,000

 

بورسیه تحصیلی در فرانسه با مدرک دیپلم

تعدادی از دانشگاه های فرانسه به طور سالانه حدود 1000 یورو برای برخی از دانشجویان بین المللی که از شرایط تحصیلی مناسب برخوردار باشند بورسیه تحصیلی در فرانسه در نظر دارد. برخی از بورسیه تحصیلی در فرانسه با مدرک دیپلم بر پایه کمک مالی بر اساس نیاز های مالی به دانشجویان بین المللی با ارزیابی معیار های اجتماعی نیز اعطا می شود.

تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم

بهترین دانشگاه های فرانسه برای اپلای با مدرک دیپلم

36 دانشگاه فرانسه در رتبه بندی QS World University قرار دارد که 10 دانشگاه فرانسه در بین 300 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است که در این قسمت این 10 دانشگاه برتر و بهترین دانشگاه های فرانسه برای اپلای با مدرک دیپلم را خدمت شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

لازم به ذکر است این رتبه بندی بر اساس شهرت علمی دانشگاه، میزان تحقیقات و پژوهش های علمی دانشگاه و مواردی از این قبیل ارزیابی قرار می گیرد.

دانشگاه های برتر برای تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم

جایگاه جهانی طبق گزارش THE

جایگاه جهانی طبق گزارش QS

جایگاه جهانی طبق گزارش شانگهای

دانشگاه سوربون

88

35

72

دانشگاه پاریس ساکلی

177

86

13

دانشگاه پاریس

155

261

73

دانشگاه psl

201

44

38

مدرسه عادی لیون

301

301

130

دانشگاه ساینس پو

401

-

261

 

شرایط ویزای تحصیلی فرانسه با مدرک دیپلم

دانشجویان باید دقت داشته باشند که انواع متخلفی از ویزا های دانشجویی در فرانسه وجود دارد که دانشجویان بسته به ملیت و هدف خود می توانند برای ویزای مورد نظر خود درخواست دهند که در ادامه به شرایط ویزای تحصیلی فرانسه با مدرک دیپلم خواهیم پرداخت.

 • ویزای دانشجویی شنگن (مدت کوتاه): اگر دوره تحصیلات شما کمتر از 3 ماه می باشد می توانید برای این ویزا درخواست دهید و باید دقت داشته باشید که این ویزا قابل تمدید نیست.
 • ویزا برای شرکت در امتحانات ورودی: برخی از دانشجویان می توانند برای شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های فرانسه درخواست ویزا های موقت نمایند و چنانچه در آزمون ورودی دانشگاه های فرانسه قبول شدند بتوانند اقامت یکساله تحصیلی دریافت کنند.

بنابراین جهت در خواست ویزای تحصیلی فرانسه به مدارک زیر نیاز می باشد.

 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • اثبات تمکن مالی جهت تامین هزینه های زندگی در فرانسه
 • گواهی بیمه درمانی
 • گواهی اقامت
 • اثبات مهارت زبان انگلیسی / فرانسه

شرایط اقامت پس از تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم

طبق قوانین مهاجرتی فرانسه فارغ التحصیلانی که مدرک خود را از موسسات آموزش عالی (دانشگاه) دریافت کرده باشند می توانند به مدت 12 ماه درخواست اقامت پس از تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم نمایند و در صورتی که با درخواست آنان موافقت شود می توانند در مدت زمان مقرر در فرانسه حضور داشته باشند و مشغول به فعالیت کاری و اقتصادی شوند. در همین راستا اگر فارغ التحصیلان بتوانند در بازه زمانی 12 ماهه در فرانسه پیشنهاد کاری دریافت کنند می توانند درخواست دهند تا شرایط اقامت فرانسه از نوع کاری تغییر یابد، مدارک مورد نیاز در لیست ذیل مطالعه شود:

 • دریافت مدرک تحصیلی از دانشگاه های فرانسه
 • داشتن مدرک زبان فرانسه
 • اثبات تمکن مالی در راستای تامین هزینه زندگی
 • ارائه آدرس پستی
 • بیمه نامه برای بهره مندی از خدمات درمانی

مزایای تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم

کشور فرانسه به دلیل فرهنگ غنی، معماری بسیار زییا و مکانی ایده آل برای تحصیل در خارج از کشور بین بسیاری از دانشجویان بین المللی مورد استقبال قرار گرفته است. با تحصیل در فرانسه می توانید از امکان تحصیل با هزینه بسیار پایین بهره مند شوید. یکی از مزایای تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم این است که این فرصت را به شما می دهد که بتوانید در یک محیط بین المللی تحصیل کنند.

تحصیل در این کشور به شما اجازه می دهد که از توانایی های بالقوه خود جهت ورود به بازار کار نیز بهره مند شوید و پس از اتمام تحصیلات خود با دریافت پیشنهاد کاری در خواست اقامت کاری نمایید. تحصیل در فرانسه این امکان را به شما می هد که بتوانید در بهترین دانشگاه ها در سطح جهانی تحصیل کنید.

 • شهریه های کم دانشگاه های دولتی
 • آموزش و یادگیری در یک محیط عالی و با کیفیت
 • فرصت های مناسب برای تحقیق و پژوهش
 • شکوفایی استعداد و پرورش آن در راستای نوآوری و کارآفرینی
 • یادگیری زبان فرانسه (زبان فرانسه سومین زبان رایج در دنیا شناخته شده می باشد)

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا می توانم در فرانسه با مدرک دیپلم تحصیل کنم؟

دانشجویان برای تحصیل در فرانسه نیاز به مدرک دیپلم 12 ساله و دانش زبان فرانسه دارند که در ابتدا بتوانند وارد کالج شوند و با ارتقای سطح زبان فرانسه برای ثبت نام در دانشگاه های دولتی فرانسه اقدام کنند.

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم باید چه شرایطی داشته باشند؟

در واقع متقاضیان و دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم نیاز به ارائه مدارکی چون مدرک پایان دوره تحصیل، ریز نمرات تحصیلی، مدرک زبان و تکمیل فرم درخواست جهت تحصیل در فرانسه خواهند داشت.

آیا می توانم بدون دانش زبان فرانسه در دانشگاه های فرانسه به صورت رایگان تحصیل کنم؟

دانشجویی که قصد تحصیل با هزینه های بسیار کم در دانشگاه های دولتی فرانسه را دارند اما نمی توانند به صورت کامل به زبان فرانسه صحبت کنند گزینه ای برای آنان وجود دارد که در ابتدا بتوانند دوره زبان فرانسه را در کشور فرانسه تکمیل کنند و پس از آن برای ثبت نام در دانشگاه های فرانسه اقدام کنند. اما پیشنهاد ما به شما این است که از حداقل سطح زبان فرانسه برای ورود به فرانسه برخوردار باشید و بتوانید برای این امر مدرک زبان نیز ارائه دهید.

سخن پایانی

در این مقاله به موضوع تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم پرداختیم و پیرامون آن شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه های فرانسه را مطرح کرده و در پایان هزینه زندگی برای تحصیل با مدرک دیپلم در فرانسه و در خصوص بورسیه تحصیلی در فرانسه با مدرک دیپلم مطالبی را بازگو کردیم. قانون مهاجرتی در فرانسه تمامی دانشجویان بین المللی که موفق به تحصیل در دانشگاه های فرانسه می باشند می توانند پس از اتمام تحصیلات خود درخواست اقامت پس از تحصیل نمایند و به مدت 12 ماه در فرانسه حضور داشته باشند و بتوانند با دریافت پیشنهاد شغلی اقامت خود را تغییر دهند. داوطلبان با قصد تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم به جهت کسب اطلاعات در خصوص شرایط ویزای تحصیلی فرانسه با مدرک دیپلم و یا بررسی شرایط اقامت پس از تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم می توانید با کارشناسان موسسه mie ارتباط رایگان تلفنی داشته باشند.


ثبت پرسش
سالینا
ببخشید من ایلتسم هفت زبان فرانسوی b2و معدل دیپلم نوزده و نیم و مدرک هم دیپلم هستش میتونم کالج زبان فرانسه رو نرم و از همون اول رایگان برم دانشگاه دولتی؟؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله، در صورتی که گپ تحصیلی بالایی نداشته باشید میتوانید به صورت مستقیم برای پذیرش دانشگاه های فرانسه اقدام داشته باشید.
جانا
سلام ببخشید من مدرک b2دارم مقطع دیپلم هستم و معدل دیپلمم شونزده و پزشکی قبول شدم اول باید برم کالج یا نه از همون اول میشه برای دانشگاه دولتی پذیرش بگیرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در ابتدا بایستی برای کالج پذیرش بگیرید.
جانا
اول برای کالج پذیرش بگیرم بعد دانشگاه یا نه حتما باید اول برم کالج زبان بخونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. این موضوع به رشته تحصیلی مد نظر شما بستگی دارد ولی به طور کلی اگر برای کالج اقدام نمایید، پس از آن رشته های متنوع تری را می توانید انتخاب نمایید.
جانا
اول برای کالج پذیرش بگیرم بعد دانشگاه یا نه حتما باید اول برم کالج زبان بخونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. این موضوع به رشته تحصیلی مد نظر شما بستگی دارد ولی به طور کلی اگر برای کالج اقدام نمایید، پس از آن رشته های متنوع تری را می توانید انتخاب نمایید.
مشاوره رایگان