شرایط تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

1 نظر

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان انگلیسی در برخی از کشور های اروپایی مانند فنلاند ممکن می باشد. چرا که برخی از دانشگاه های اروپایی جایگزینی مانند آزمون ورودی، مصاحبه یا پذیرش مشروط را برای زبان انگلیسی در نظر دارند. در این محتوا به تحلیل شرایط تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان و هزینه های جانبی این نوع اپلای می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در حوزه پذیرش تحصیلی اروپا بدون مدرک زبان پس از مطالعه این مقاله می توانید با کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

شرایط تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

برخی از دانشگاه های اروپایی به دانشجویان فاقد مدرک زبان فرصت اخذ پذیرش تحصیلی را خواهند داد. از شرایط تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان موارد ذیل را نام می بریم:

  • شرکت در یک دوره زبان در خود محیط دانشگاه
  • انجام مصاحبه با دانشجو برای بررسی سطح زبان آنان
  • شرکت در ازمون های ورودی دانشگاه

شرایط تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان ممکن است بسته به سیاست های دانشگاه مقصد متفاوت باشد. به طور مثال در برخی از دانشگاه های اروپایی که زبان تحصیل در آن دانشگاه زبان بومی و رسمی آن کشور می باشد، دانشجویان می توانند در ابتدا دوره تحصیلی خود اقدام به اخذ دوره زبان نمایند و با یادگیری زبان در محیط دانشگاه بتوانند از برنامه های تحصیلی در آن کشور بهره مند شوند و یا در برخی از دانشگاه های بین المللی می توانند در ابتدا برای یادگیری زبان انگلیسی جهت تحصیل به زبان انگلیسی در اروپا اقدام نموده و پس از تکمیل دوره و تسلط کامل به زبان انگلیسی، برنامه تحصیلی خود را آغاز نمایند.

شرایط دوره های زبان در اروپا

دانشگاه های اروپایی معمولا برای آنکه بتوانند از تسلط به زبان دانشجویان خارجی اطمینان حاصل نمایند، برای آنان دوره های زبان در نظر می گیرند. شرایط دوره های زبان در اروپا بسته به کشور یا دانشگاه متفاوت بوده اما عموما سن اهمیت خاصی دارد.

به طور مثال در آلمان دانشجویان خارجی که بخواهند در دانشگاه های دولتی آلمان از امکان تحصیل رایگان بهره مند شوند می بایست به زبان آلمانی تسلط پیدا کنند. اما در صورتی که متقاضیان در محدوده سنی خوبی باشند، می توانند در دوره های زبان آلمان شرکت کنند و با یادگیری این زبان، وارد دانشگاه های دولتی شوند. این در حالی است که برخی از دانشگاه های اروپایی که تحصیلات خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند، بدون در نظر گرفتن محدودیت سنی و با پرداخت هزینه های دوره زبان فرد وارد محیط دانشگاه شود و در ابتدای پروسه تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان به یادگیری زبان انگیسی بپردازد.

ویدیو موسسه MIE در مورد دوره زبان آلمان و اتریش


معرفی کشورهای اروپایی دارای شرایط تحصیل بدون مدرک زبان

برای معرفی کشورهای اروپایی دارای شرایط تحصیل بدون مدرک زبان می توان به آلمان، اتریش، فرانسه، اسپانیا، فنلاند و ... اشاره کرد که در ادامه شرایط برخی از دانشگاه های اروپایی بدون نیاز به مدرک زبان را مطرح خواهیم کرد.

اپلای بدون مدرک زبان در آلمان

اپلای برای تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان بیشتر در دوره لیسانس و فوق لیسانس ممکن می باشد. افراد می توانند قبل از ورود و درخواست پذیرش از دانشگاه با شرکت در یک دوره زبان اقدام به زبان آموزی نمایند. سپس با تسلط به زبان آلمانی به راحتی تحصیل در آلمان نمایند.

اپلای بدون مدرک زبان در اتریش

اپلای بدون مدرک زبان در اتریش نیز برای تمامی داوطلبان خارجی لیسانس و فوق لیسانس ممکن بوده. متقاضیانی که قصد دارند چه در دانشگاه های دولتی و یا چه در دانشگاهی خصوصی در ابتدا برای یادگیری زبان آلمانی و یا زبان انگلیسی اقدام به اخذ پذیرش دوره زبان نمایند، می توانند با مدرک سطح پایین زبان جهت یادگیری و یا تکمیل دانش و تسلط به زبان وارد دانشگاه های اتریش شوند.

اپلای بدون مدرک زبان در فرانسه

تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان در فرانسه نیز بیشتر در دوره لیسانس و فوق لیسانس برای داوطلب خارجی ممکن می باشد. بدین شکل دانشجویان می توانند در ابتدا اقدام به اخذ دوره زبان فرانسه نمایند و پس از آن مستقیما از دانشگاه های فرانسه پذیرش تحصیلی دریافت کنند.

اپلای بدون مدرک زبان در فنلاند

جهت تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان این امکان برای دانشجویانی بین المللی فراهم می باشد که بتوانند در ابتدا با انجام یک مصاحبه و بعضا آزمون خود دانشگاه و بررسی تسلط دانشجویان به زبان اقدام به اخذ پذیرش در مقطع و رشته تحصیلی مورد نظر داشته باشند. به همین جهت برای تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان شرایط سنی ملاک نیست و علاقه مندان به تحصیل در این کشور می توانند با شرایط سنی متفاوت در لیسانس و ارشد اقدام به درخواست پذیرش نمایند. در نهایت همزمان با تحصیل در دوره های رایگان آموزش زبان شرکت و به میزان سطح زبانشان، تخفیف در شهریه داشته باشند.

اپلای بدون مدرک زبان در هلند

دوره های Pathway می تواند پلی برای تحصیل در هلند بدون مدرک زبان باشد. بدین شکل داوطلبان تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان می توانند با شرکت در برنامه های مقدماتی با افزایش مهارت و تسلط به زبان، صلاحیت ورود به دانشگاه های هلند را پیدا کنند و در رشته های مورد علاقه خود تحصیل نمایند. این دوره های مقدماتی به طور معمول قبل از اقدام برای لیسانس و بعضا برای دوره لیسانس ارشد ممکن می باشد.

ویزای تحصیلی اروپا

این مقاله را از دست ندهید: ویزای تحصیلی اروپا

در این مقاله ما تمام راه های مهاجرت به این کشور شگفت انگیز را به شما خواهیم آموخت.

تحصیل دکتری در اروپا بدون مدرک زبان

تحصیل دکتری در اروپا بدون مدرک زبان برای داوطلبان با شرایط زیر ممکن خواهد بود:

  • دوره های تحصیلی خود را در یک کشور انگلیسی زبان گذرانده باشند.
  • مدرک دوره تحصیلی قبلی خود را از دانشگاهی انگلیسی زبان گرفته اند.
  • افراد با ملیت خاصی با زبان رسمی انگلیسی

بیشتر دوره های دکتری به دلیل تخصصی بودن به زبان انگلیسی برگزار می شود. اما نکته مهم برای تحصیل دکتری در کشورهای اروپایی تعامل با اساتید و سوپروایزر می باشد. بنابراین اگر از سطح زبان کافی برخودار نبوده و یا در ارائه مدرک زبان موفق نباشید، در انجام این پروسه با مشکل مواجه خواهید شد. مگر آنکه قبل از اقدام برای تحصیل دکتری در اروپا بدون مدرک زبان در ابتدا برای یک دوره زبان اقدام نماید. عملا با این کار می توانید در ابتدا به یادگیری و تسلط خود به زبان کمک کرده و در ادامه با حضور در کشور های اروپایی بتوانید از تعامل بیشتری از اساتید دانشگاه های اروپایی بهره مند شوید.

لیست دانشگاه های اروپایی دارای شرایط مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان

چندین دانشگاه اروپایی از شرط ارائه مدرک زبان برای پذیرش چشم پوشی کرده و یا جایگزینی برای تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان (آیلتس) را در نظر گرفته اند که در جدول زیر دسته بندی شده اند.

کشور

نام دانشگاه

آلمان

دانشگاه کوبلنتس و لاندو-اسلینگن

دانشگاه سیگن

دانشگاه علوم کاربردی

فرانسه

مدرسه بازرگانی INSEEC

پاریس-ای بی اس پاریس

دانشکده مهندسین ESAIP

ایتالیا

دانشگاه پیزا

دانشگاه پلی تکنیک میلان

تحصیل پزشکی در اروپا بدون مدرک زبان

تحصیل پزشکی در اروپا بدون مدرک زبان انگلیسی برای تمامی داوطلبان خارجی ممکن می باشد. بر خلاف کشور های انگلیسی زبان مانند آمریکا، کانادا، استرالیا و ... کشورهای اروپایی دارای زبان و گویش های مختلفی می باشند، بنابراین برای موفقیت در اخذ پذیرش در رشته های پزشکی نیاز به مدرک زبان رسمی آن کشور خواهید داشت. داوطلب باید قبل از ورود به رشته های پزشکی به سطح زبان مطلوب برسد. یکی از راه های آن پذیرش در دوره های زبان، ورود به اروپا، اخذ مدرک زبان و اقدام به درخواست پذیرش در رشته های پزشکی است.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان


آیا پذیرش تحصیلی اروپا بدون مدرک زبان هزینه های جانبی دارد؟

شهریه دوره زبان جهت اخذ مدرک با سطح لازم در کشور مقصد در لیست هزینه های جانبی تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان قرار دارد. عموما متوسط هزینه آن بین 5 الی 12 هزار یورو در سال بسته به ماهیت زبان متفاوت است. بعضا دانشگاه های اروپایی وجود دارند که ممکن است حتی بدون ارائه گواهینامه زبان با شرکت دوره های آزمون ورودی دانشگاه سطح زبان سنجیده شده و این هزینه از لیست حذف گردد. عموما آزمون های داخلی دانشگاه رایگان می باشد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی اروپا بدون مدرک زبان

اخذ ویزای تحصیلی اروپا همراه با ارائه مدارکی ممکن می شود که نامه پذیرش جزوی از آن است. البته بعضا مدرک زبان نیز می بایست نشان داده شود. به همین دلیل بیشتر گرفتن ویزای تحصیلی اروپا بدون مدرک زبان برای لیسانس و فوق لیسانس ممکن می باشد زیرا شانس پذیرش بدون مدرک زبان در این دوره ها بالاتر است. در این مورد کشوری نظیر انگلیس که از اتحادیه اروپا جدا شده، مدرک زبان را الزام صدور ویزای تحصیلی می داند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان ، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✔️ آیا تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان ممکن می باشد؟

بله، در بعض موارد مصاحبه، پذیرش مشروط، آزمون ورودی جایگزینی برای مدرک زبان هستند.

✔️ تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان در چه دوره هایی اپلای موفق دارد؟

بیشتر دانشگاه های اروپایی شرایط تحصیل بدون مدرک زبان را در لیسانس و ارشد برای داوطلب بین المللی هموار کرده اند.

✔️ در کدام یک از کشورهای اروپایی می توانم بدون مدرک زبان اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی کنم؟

آلمان، اتریش، فرانسه، فنلاند، اسپانیا و قبرس جنوبی

✔️ آیا تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان به صورت رایگان وجود دارد؟

در واقع دانشجویان بین المللی می توانند با ثبت نام در دوره زبان (همراه با شهریه) و یادگیری زبان رسمی آن کشور از امکان تحصیل رایگان در آن کشور بهره مند شوند.

سخن پایانی

افراد خارجی قادرند در آلمان، اتریش، فرانسه، فنلاند، اسپانیا و حتی قبرس جنوبی بدون نیاز به مدرک زبان (یا با مدرک زبان در سطح پایین) تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان نمایند. چنانچه پس از مطالعه محتوای تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان نیاز به کسب اطلاعات بیشتر داشتید می توانید با برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و سپس برای دریافت مشاوره تخصصی با کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و یا در صورتی که با سوال و یا ابهامی روبرو شدید می توانید در پایان مقاله نظرات خود را مطرح نموده و پاسخ آن را در کمترین زمان ممکن به دست آورید. 

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
دهفانی
با سلام من میخواستم بپرسم که ارزانترین کشور برای تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان کدام کشور می باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما بایستی بررسی گردد. لطفا برای دریافت مشاوره با موسسه تماس بگیرید.
مشاوره رایگان