تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

24 آذر 1401 بدون نظر

در این مقاله در ارتباط با تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و شرایط و مدارک آن به صورت علمی و صفر تا صد صحبت خواهد شد. همان گونه که می دانید کانادا کشوری است که همه روزه افراد تمایل دارند به تحصیل در این کشور مهاجرپذیر مشغول شوند و آینده خود را در آن بنا کنند. چرا که این کشور علاوه بر مهاجر پذیری عالی، هزینه های زندگی پایین تری نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان دارد. از مزایای دیگر این کشور تحصیل به زبان انگلیسی می باشد. در کشور کانادا مرفه بودن و امکانات آمریکا و امنیت اروپا را به چشم می توان دید. به همین علت مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. بسیاری از افراد ممکن است سوالاتی از این قبیل داشته باشند که تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در رشته پزشکی به راحتی امکان پذیر است؟ هزینه های تحصیل در کانادا چقدر است؟ در این مقاله که توسط کارشناسان مجرب موسسه MIE تهیه شده است، به صورت کامل و صفر تا صد در رابطه با بورسیه های تحصیلی در کانادا با مدرک دیپلم و کالج های کانادا و دوره های کوآپ در کانادا صحبت خواهد شد. در صورت داشتن هر گونه سوالی در راستای مهاجرت، می توانید با موسسه مشاوره ای ملک پور تماس بگیرید تا کارشناسان موسسه به صورت کاملا رایگان شما را راهنمایی نمایند.

مواردی که می خواهیم در این مقاله به صورت جامع به آنها بپردازیم: 

تماس با ماتحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

شرایط تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا

کانادا کشوری مرفه و مهاجرپذیر است که آرزوی بسیاری از دانشجویان این است که بتوانند با تحصیل در این کشور به هدف نهایی خود که کار و زندگی در این کشور است، برسند. افرادی که قصد ادامه تحصیل با مدرک دیپلم را دارند باید بدانند که برای اقدام تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم دو مرحله وجود دارد که باید طی کنند. مرحله اول دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور است که معمولا با داشتن شرایط مساعد از جمله مدرک زبان و سن مناسب می توان در آن به موفقیت رسید و مرحله دوم، دریافت ویزا از دانشگاه های کانادا است. بسیاری از دانشگاه ها در کانادا روی سن حساس می باشند و برای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم با دو تا سه سال گپ تحصیلی امکان پذیر است و شانس ویزای بالایی دارد. بنابراین اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید به این نکته توجه داشته باشید که کشور کانادا نیز مانند کشورهایی همچون آمریکا و انگلستان روی گپ تحصیلی و سن دانشجو برای اخذ ویزا حساس می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این باره در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

هزینه تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا

برای هر نوع مهاجرت هزینه و مخارج از مهمترین مسائل بر تحصیل، کار و زندگی به شمار می آید. از این رو برآورد هزینه نهایی برای مهاجرت تحصیلی بسیار مهم بوده و اثر مستقیمی بر کیفیت تحصیل و زندگی خواهد داشت. گفتنی است که در صورتی که مهاجرت تحصیلی با استفاده از بورسیه تحصیلی صورت گرفته باشد، بر کاهش هزینه ها و مخارج تحصیل و زندگی بسیار موثر خواهد بود. باید به این نکته اشاره کنیم که دانشگاه ها و موسسات تحصیلی هزینه های متفاوتی دارند؛ از این رو باید با دقت موسسه و دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کرد. عواملی مانند رتبه دانشگاه و موسسه علمی، سطح دوره ارائه شده و... بر هزینه تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا اثر گذار خواهد بود. لازم به ذکر است که در بسیاری از دانشگاه ها دانشجویان اجازه اشتغال داشته و به همین دلیل می توانند تا حد زیادی مخارج خود را مدیریت کنند.

گام به گام تا کار در خارج از کشور

پذیرش دانشگاه‌ های کانادا برای تحصیل با مدرک دیپلم

پذیرش در دانشگاه های معتبر دنیا آن هم با مدرک دیپلم رویای افراد زیادی است. در این قسمت از مقاله برای شما می گوییم که ایا این موضوع امکان پذیر است یا خیر؟همانطور که می دانید دانشگاه های کانادا از برجسته ترین موسسات علمی با سطح آموزش بالای بین المللی بوده که همواره برای ادامه تحصیل مورد تقاضای افراد زیادی هستند. در این رابطه باید گفت که پذیرش در دانشگاه های کانادا با این مدرک تحصیلی به صورت های مختلفی امکان پذیر است. حضور در دوره های کوآپ نیز از دیگر دوره هایی است که اشتغال به کار را در پایان تحصیل برای شرکت کنندگان با مدرک دیپلم تضمین می کند.این دوره ها معمولا دوره هایی فنی و آمورشی هستند که افراد با هدف یاد گیری حرفه ای در آن ها شرکت کرده و نهایتا به بازار کار وارد می شوند. از سوی دیگر در صورتی که متقاضی دارای مدرک دیپلم 12 ساله باشد می تواند تقاضای پذیرش در دانشگاه های کانادا داشته باشد. برای پذیرش در دانشگاه های کانادا با مدرک دیپلم مواردی چون ریز نمرات و معدل بسیار موثر بر موفقیت در این زمینه خواهد بود.

موقعیت کار پس از تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

کانادا کشوری با نرخ بیکاری بسیار پایین است که مقصدی برای کارجویان از سراسر جهان به شمار می رود. از سوی دیگر اشتغال به کار پس از تحصیل و یا ضمن تحصیل نیز در این کشور به سادگی امکان پذیر است. افرادی که دارای مدرک دیپلم هستند می توانند در دانشگاه ها و دوره های کو آپ شرکت کنند. در این کشور اشتغال ضمن تحصیل و پس از تحصیل با مدرک دیپلم، در صورتی که کاری مرتبط با رشته و حرفه آموزش دیده شده، در کوآپ باشد، به سهولت صورت می گیرد. طبق آمار های رسمی در کشور کانادا بیش از 60 درصد دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور دارای شغل شده و کار و درآمد خواهند داشت.

شرایط ادامه تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا

ادامه تحصیل برای بسیاری از افراد علاقمند به رشد و پیشرفت علمی همواره دغدغه ای مهم به حساب می آید. برای ادامه تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا باید حداقل 18 سال سن داشت. ضمنا مدرک دیپلم باید 12 ساله باشد و از سوی دیگر برخورداری از ریز نمرات و معدل بالای دیپلم و همچنین گپ تحصیلی کمتر از 3 سال نیز بر پذیرش و ادامه تحصیل با مدرک دیپلم در دانشگاه های کانادا بسیار موثر است. در پایان دوره های تحصیلی معمولا دانشگاه ها و موسسات مدارک متفاوتی مانند کارشناسی و یا مدرک گذراندن دوره و حرفه ای خاص را ارائه می دهند که بسیار بر اشتغال و ورود به بازار کار کمک کننده خواهد بود.

بورسیه تحصیلی کانادا با مدرک دیپلم

با توجه به کیفیت تدریس و سطح بالای دانشگاه های کشور کانادا، افراد زیادی از سراسر دنیا خواهان تحصیل در کانادا هستند. این افراد در کنار آموزش های بسیار عالی که در دانشگاه ها دریافت می کنند، می توانند به کار دانشجویی بپردازند و خود را برای بازار کاری و کار در آینده آماده نمایند. از مهمترین دغدغه های دانشجویان بین المللی که با مدرک دیپلم قصد تحصیل در کانادا را دارند، می توان به هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا اشاره نمود. با توجه به این مورد که دانشجویان برای ادامه تحصیل با مدرک دیپلم دو مسیر تحصیل در کالج و تحصیل در دانشگاه در پیش دارند، پس هزینه های تحصیل آن ها متفاوت می باشد. البته هزینه های تحصیل در هر کدام از این ها نیز بسته به رشته تحصیلی متقاضی متغیر می باشد اما به طور کلی هزینه تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا به طور متوسط 12 هزار دلار کانادا الی 30 هزار دلار کانادا می باشد. متقاضیان می بایست علاوه بر هزینه های تحصیل در کانادا به هزینه های زندگی نیز توجه نمایند. به طبع هزینه های زندگی در کانادا متناسب با نوع زندگی هر شخص است و قطعا هزینه های زندگی در شهرها و ایالت های بزرگ گران تر می باشد. به طور متوسط هزینه های ماهیانه زندگی یک نفر دانشجو در کانادا هزار الی 2 هزار دلار کانادا است.

امکان بورسیه با مدرک دیپلم در کانادا

قطعا یکی از مهمترین دغدغه هایی که دانشجویان بین المللی در هنگام تحصیل با آن رو به رو می شوند، هزینه های تحصیل و زندگی می باشد. با توجه به اینکه در کشور کانادا دانشگاه ها دارای هزینه می باشند و شامل تحصیل رایگان در کانادا نمی باشند؛ پس یکی از مسیرهایی که می توان همه یا برخی از هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا را تامین نمود، استفاده از بورسیه تحصیلی می باشد. همانطور که می دانید کانادا یکی از شهرهای دانشجویی جهان است و سالیانه پذیرای تعداد بسیاری دانشجوی بین المللی می باشد به همین دلیل دولت و دانشگاه های کانادا بورسیه های متنوعی را برای حمایت از متقاضیان بین المللی فراهم نموده اند. از شرایط اصلی استفاده از بورسیه داشتن رزومه خوب می باشد. معدل، مقاله های معتبر، اختراعات علمی و نمره زبان در رزومه و در نهایت کسب بورسیه تاثیرگذار هستند. بورسیه های تحصیلی اندکی در مقطع کارشناسی برای متقاضیان وجود دارد پس اخذ بورسیه در این مقطع بسیار رقابتی می باشد. کالج فلمینگ، catpet، دانشگاه آلکما، couponsXDeals و sarah strong، از جمله بورسیه های مهمی است که برای متقاضیان کارشناسی می باشد.

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در کالج

برای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم دو مسیر متفاوت پیش روی متقاضیان بین المللی قرار دارد. متقاضیان می توانند برای ادامه تحصیل با مدرک دیپلم در کالج ها تحصیل نمایند یا در دانشگاه ها مشغول به تحصیل شوند. اما تفاوت بین دانشگاه و کالج در چیست و تحصیل در کدام یک بهتر می باشد. متقاضیان رشته هایی نظیر هنری، فنی مهندسی، علوم کاربردی و فنی حرفه ای، می توانند در کالج ها مشغول به تحصیل شوند. پس دروسی که در کالج ارائه می شوند بیشتر حال یادگیری تخصص و حرفه دارد و مدرکی که کالج ها در انتها به متقاضیان ارائه می دهند بیشتر حالت گواهی نامه دارد و افرادی که در کالج ها تحصیل نموده اند راحت تر می توانند کار پیدا نمایند. اما دانشگاه ها برای کلیه رشته ها می باشد و تحصیلات در دانشگاه به صورت آکادمیک است. از مهمترین نکاتی که می بایست به آن دقت نمود این است که برخی از کالج ها امکان انتقال واحد های درسی را به دانشگاه ها فراهم آورده اند. پس متقاضیان می توانند ابتدا برای کالج پذیرش بگیرند و پس از گذراندن تعدادی از واحد های خود در کالج برای دانشگاه مورد نظر انتقالی بگیرند و پس از تطبیق دروس، باقی واحد ها را در دانشگاه بگذرانند. مدت طول تحصیل در کالج ها 8 ماه الی 4 سال می باشد و هزینه تحصیل در کالج ها به طور متوسط سالیانه 3 هزار دلار کانادا الی 30 هزار دلار کانادا می باشد.

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم برای دوره های کوآپ

یکی از دوره های بسیار عالی که توجه بسیاری از دانشجویان در کانادا را به خود جلب نموده است، تحصیل در دوره های کوتاه مدت است که با گذراندن این دوره ها، فرد به راحتی می تواند وارد بازار کاری در کانادا شود. این دوره ها با عنوان دوره های کوآپ در کانادا مطرح می شوند که مدت زمان آن ها حدود یک سال تا سه سال است. معمولا نیمی از این دوره ها به صورت تئوری و نیم دیگر آن به صورت کارورزی می باشد که فرد در این دوره های کارورزی حقوق دریافت می کند و ماهیانه بین دو هزار تا سه هزار یورو حقوق دریافت می کند. از مزایای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در دوره های کوآپ این است که فرد به راحتی می تواند وارد بازار کار شود و مدتی که به صورت کارورز در دوره های کوآپ کار کرده است، به عنوان سابقه برایش محسوب خواهد شد. هزینه های این دوره حدود ۱۲ هزار دلار تا ۲۵ هزار دلار بسته به نوع آن و مدت زمان آن می باشد. دوره های کوآپ کانادا معمولا در رشته های آیتی، پرستاری، دیجیتال مارکتینگ و طراحی داخلی و هتل داری می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا با تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در دوره های کوآپ پرستاری بیشتر آشنا شوید.

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم برای رشته های پزشکی

بسیاری از دانشجویان تمایل دارند که در رشته پزشکی تحصیل نمایند. در واقع می توان گفت که تحصیل در کانادا در رشته های پزشکی کار چندان ساده ای نیست. چرا که دانشجویان می بایست در ابتدا یک لیسانس علوم پایه دریافت نمایند و حدود چهار سال مشغول به تحصیل در مقطع لیسانس شوند و پس از آن در یک آزمون MCAT شرکت نمایند. دانشجویان علاقه مند به تحصیل پزشکی در کانادا، تنها با قبولی در این آزمون می توانند موفق به تحصیل پزشکی در کانادا شوند. این آزمون از مواردی همچون فیزیک، زیست و استدلال کلامی تشکیل شده است و از دروس پیش پزشکی می باشد. تحصیل پزشکی در کانادا حدود چهار تا پنج سال به طول می انجامد و فرد میبایست پس از تحصیل در دوره های عملی در کانادا نیز کار کند تا بتواند در بیمارستان های کانادا مشغول به کار شود. هزینه تحصیل در کانادا در مقطع پزشکی سالیانه حدود دوازده تا بیست هزار دلار کانادا می باشد. و برای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در رشته پزشکی داشتن آیلتس ۶.۵ تا ۷ الزامی است. در صورت تمایل به تحصیل پزشکی در کانادا می توانید این مقاله را در سایت ما مطالعه نمایید تا اطلاعات کامل تری در این باره بیابید.

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم برای دوره های پرستاری کوآپ

افراد به راحتی می توانند با شرکت در دوره های پرستاری کوآپ، اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند. دوره های کوآپ پرستاری کانادا سه ساله می باشد که یک سال و نیم آن تئوری و یک سال و نیم آن به صورت کارورزی می باشد. در مدتی که فرد به صورت کارورز کار می‌کند، اجازه کار در کانادا دارد و به همین علت بعد از اتمام دوره، می تواند برای اخذ اقامت دائم در کانادا اقدام نماید. کار در کانادا در رشته پرستاری تضمین شده است. چرا که دولت کانادا به نیروی کار پرستار زیادی نیاز دارد و کادر درمان و به خصوص پرستاران را به راحتی استخدام می کند. حقوق پرستاران در کانادا در صورتی که در بیمارستان های خصوصی استخدام شوند، حدود ۱۶ دلار در ساعت و در صورتی که در بیمارستان های دولتی استخدام شوند، حدود ۲۰ دلار در ساعت است که از مقدار حقوق دیگر کارکنان که حدود ۱۳ دلار در ساعت است، بیشتر است. بنابراین تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در این دوره های کوآپ پرستاری، می تواند گزینه مناسبی برای بسیاری از دانشجویان در سرتاسر جهان باشد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم هستید، اینجا کلیک کنید➡️

سوالات متداول

 آیا در هنگام تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا می توان بورسیه دریافت نمود؟

بله، امکان اخذ بورسیه بر اساس رزومه متقاضی وجود دارد ولی کسب بورسیه در این مقطع بسیار رقابتی می باشد.

آیا در هنگام تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا می توان به کار مشغول شد؟

بله، دانشجویانی که مشغول به تحصیل با مدرک دیپلم هستند، اجازه کار در حین تحصیل 10 الی 20 ساعت در هفته را دارند.

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم برای دوره های کوآپ به چه صورت می باشد؟

طول دوره های کوآپ که در کشور کانادا برگذار می گردند، 3 سال می باشد و متقاضیان نیمی از این دوره را مشغول تحصیلات آکادمیک هستند و نیمه دوم این دوره را در مراکز بهداشتی و درمانی به صورت عملی مشغول می باشند.

آیا می توان با مدرک دیپلم در کالج مشغول به تحصیل شد؟

بله، برای رشته هایی که حالت یادگیری حرفه دارند، نظیر مهندسی ها و رشته های هنری می توانید برای کالج درخواست بدهید.

سخن پایانی

در این مقاله در ارتباط با تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم، شرایط و هزینه های تحصیل در کانادا در رشته پزشکی و دوره های کوآپ کانادا به صورت کامل توضیح داده شد. همان گونه که مطالعه کردید کانادا یکی از کشورهای مرفه و مهاجر پذیر است که آرزوی بسیاری از جوانان کشور می باشد. بنابراین در این مقاله به صورت کامل در ارتباط با تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم توضیح داده شد. بسیاری از افراد که برای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم اقدام می کنند، تمایل دارند در مقطع پزشکی تحصیل نمایند. تحصیل پزشکی در کانادا کار راحتی نیست و همان گونه که شرح داده شد نیاز به گذراندن یک لیسانس علوم پایه و آزمون دارد که به صورت کامل در مقاله شرح داده شد. در صورتی که هر گونه سوالی در ارتباط با دوره های کوآپ در کانادا و شرایط آن و تحصیل پزشکی در کانادا دارید، می توانید با موسسه تماس بگیرید تا مشاورین ما به صورت رایگان به شما مشاوره دهند. همچنین این امکان وجود دارد که در قسمت دیدگاه، سوالات خود را بپرسید تا در اسرع وقت کارشناسان موسسه پاسخگوی شما عزیزان باشند.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان