رشته طراحی لباس در کانادا

24 دی 1400 بدون نظر

به طور کلی طراحی لباس از جمله پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در میان دانشجویان می باشد. همچنین مشاغل بسیار جذابی به ویژه در صنعت مد برای افرادی که به این سبک از فعالیت های خلاقانه علاقه دارند وجود دارد. در این مقاله توضیحاتی در خصوص نحوه اخذ پذیرش از این دوره ها، مدارک مورد نیاز، هزینه های تحصیل و زندگی، بورسیه های تحصیلی و... به شما آمده است. ما در موسسه ام ای ای به صورت تلفنی در زمینه های مختلف مهاجرت به شما مشاوره های رایگان ارائه می دهیم.

تحصیل در کانادا در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
تحصیل رشته طراحی لباس در کانادا

آشنایی با رشته طراحی لباس در کانادا

به طور کلی مشاغل بسیار جذابی به ویژه در صنعت مد برای افرادی که به این سبک از فعالیت های خلاقانه  و تحصیل در رشته های طراحی مد و لباس و دیزاین علاقه دارند وجود دارد. نکته ی جالب این است که شما چه به جنبه تجاری مد علاقه مند باشید و چه به عنوان یک طراح مد وارد این عرصه شوید، دوره های طراحی لباس در کانادا می تواند شما را به جایی که باید بروید برساند. در ادامه شرحی از دوره های طراحی مد و لباس کانادا آمده است.

رشته ی طراحی لباس و مد در واقع تشکیل شده از ۲ زیرشاخه می باشد:

 • دوره های مد

هنر مد و طراحی مد به نوعی دانشجویان را با تاریخ مد تا آخرین فناوری‌ های نساجی، دانش کاملی در مورد این صنعت آشنا می کند. در این رشته دوره های طراحی الگو، ساخت لباس و طراحی به کمک کامپیوتر، هم شیوه های سنتی و هم استفاده از آخرین نرم افزار و فناوری به دانشجویان ارائه می گردد.

 • تجارت مد

تجارت مد نیز ترکیب هنر طراحی لباس با کسب و کار، مدیریت کسب و کار، برندسازی، تجارت بصری، تبلیغات و موارد دیگر می باشد.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل رشته طراحی لباس در کانادا

طراحی لباس رشته ای است که در آن تصمیم گیری در مورد نوع استایل، از لباس گرفته تا لوازم جانبی را به دانشجویان می آموزند. طراحی لباس برای افراد خلاقی که دوست دارند رنگ ها، بافت ها و مواد گوناگون و متنوع را با هم هماهنگ کنند بسیار مناسب است. برای پذیرش در این رشته باید از توانمندی خوبی برخوردار بود زیرا در این رابطه در کانادا به صورت رقابتی کیفیت نمونه کارها با یکدیگر مقایسه می شود و افراد اخلاق در اولویت انتخاب قرار می گیرند. همچنین دانشجویان می بایست پیش‌ زمینه قوی در مهارت های ارتباطی و هنرهای زیبا داشته باشند و معمولاً انتظار می‌رود دانش قبلی در مورد خیاطی، اصول طراحی، حرفه مد و ریاضیات پایه داشته باشند. در این برنامه ها دانشجویان یاد خواهند گرفت که چگونه اصول هنری و گرافیک کاربردی را ترکیب نمایند تا یک ایده را به محصولی جذاب تبدیل کنند.

تحصیل کارشناسی طراحی لباس در کانادا

رشته طراحی لباس بیشترین ارتباط را با برنامه‌ های طراحی عمومی دارد، اگرچه ویژگی‌ های مشترکی با برنامه‌ های تئاتر فنی (به ویژه مطالعات لباس)، بوم‌ شناسی انسانی، تاریخ، مردم‌ شناسی و هنرهای تجسمی دارد. گفتنی است که Fashion Communication، برنامه‌ ای مرتبط که توسط دانشگاه‌های منتخب ارائه می‌شود، بر جنبه‌ های تبلیغاتی و بازاریابی این صنعت تأکید دارد. از این رو این رشته تحصیلی متاثر از فرهنگ ها و شرایط اجتماعی است. طول دوره طراحی لباس در مقطع کارشناسی در کانادا حدود 3 تا 4 سال بوده و به طور معمول برای پذیرش در این مقطع لازم است از سطح 6 یا 6.5 حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا برخوردار باشید. لازم به ذکر است که سطح نمره مدرک زبان برای کارشناسی طراحی لباس در کانادا متفاوت می باشد.

تحصیل کارشناسی ارشد طراحی لباس در کانادا

تحصیل کارشناسی ارشد طراحی لباس در کانادا برای همه هنرمندانی که علاقه مند به کسب مهارت و تخصص در این حرفه هستند، اغلب مورد انتخاب قرار می گیرد. در این مقطع مطالعات به طور ویژه در زمینه تاریخچه مد و تئوری های طراحی ارائه شده و طراحی به وسیله کامپیوتر در سطح حرفه ای و تخصصی تری انجام می شود. خوب است به این نکته اشاره کنیم موفقیت در پذیرش تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در کانادا نیز به صورت رقابتی بوده و رزومه و نمونه کارهای قوی در کنار توصیه نامه و انگیزه نامه، امتیازات GRE و... بر دستیابی به این موضوع اثر گذار خواهد بود.

تحصیل دکتری رشته طراحی لباس در کانادا

دوره دکتری در رشته ی طراحی لباس از جمله دوره هایی است که برای تکمیل نمودن دانش پس از دوره کارشناسی ارشد مورد توجه دانشجویان قرار می گیرد و از آنجایی که در جامعه امروزی صنعت مد به طور قابل توجهی رشد داشته است، تعداد داوطلبانی که می خواهند در بالاترین سطح طراحی لباس تحصیل کنند نیز افزایش یافته است لازم به ذکر است برای تحصیل در این مقطع تحصیلی سطح 7 برای مدرک زبان ایلتس لازم است. به طور کلی فارغ تحصیل مقطع دکترا در کانادا و رشته ی طراحی لباس در کانادا و صنعت مد، طراحی و بازاریابی لباس با دید بازتر و حرفه ای تر دنبال می نمایند. مطالعات و تحقیقات علمی در زمینه طراحی لباس در مقطع دکتری بر موضوعاتی مانند مطالعات مد، تکنیک های توسعه مد، تولید و طراحی لباس، کارآفرینی، بازاریابی و تجارت، تاریخچه طراحی و روش های تحقیق در خصوص فنون صنعت مد و لباس انجام می گردد.

مهاجرت هنرمندا به کانادا

این مقاله را از دست ندهید: مهاجرت هنرمندان به کانادا

در این مقاله ما تمام راه های مهاجرت هنرمندان به کانادا را به شما خواهیم آموخت.

مدارک لازم برای اپلای رشته طراحی لباس در کانادا

دانشجویان قبل از اقدام برای اخذ پذیرش باید مدارک لازم برای اپلای رشته طراحی لباس در کانادا ارائه دهند. این مدارک عبارتند از

 • انگیزه نامه و توصیه نامه تحصیلی
 • گواهی تحصیلی، ریز نمرات
 • مدارک شناسایی و هویتی و 2 قطعه عکس
 • مدرک زبان آزمون های بین المللی مورد تایید انگلیسی یا فرانسوی
 • رزومه و نمونه کار
 • گواهی فعالیت های مرتبط با رشته طراحی لباس

گرایش های رشته طراحی لباس در کانادا

رشته طراحی لباس شامل زیرشاخه های گوناگونی می شود. برخی از شاخه هایی که می توان در آنها تخصص داشته باشید در واقع تشکیل شده از ۲ زیرشاخه طراحی مد و بازاریابی و تجارت می باشد که گرایش های آن به صورت خردتر شامل طراحی لباس، طراحی کفش، طراحی لوازم جانبی و جواهرات، مدیریت طراحی لباس و... می باشد.

مهارت های لازم برای تحصیل رشته طراحی لباس در کانادا

دانشجویانی که قصد اخذ پذیرش و ادامه تحصیل در رشته طراحی لباس در کانادا را دارند می بایست پیش‌ زمینه قوی در مهارت های ارتباطی و هنرهای زیبا داشته باشند و معمولاً انتظار می‌رود دانش و مهارت های قبلی در مورد خیاطی، اصول طراحی، حرفه مد و ریاضیات پایه داشته باشند. برخی از این مهارت ها را در غالب یک پورتفولیو یا آلبوم نمونه کارهای خود در هنگام درخواست اخذ پذیرش از دانشگاه و یا کالج مورد نظر خود ارائه می نمایند. از جمله مهارت های لازم دیگر می توان به داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی اشاره نمود که نوع مدرک و نمره مورد نیاز توسط دانشگاه و یا کالج مورد نظر تعیین می شود.

هزینه تحصیل در رشته طراحی لباس در کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا از مهم ترین بخش های تحصیل مخصوصا برای دانش جویان بین المللی است. علاوه بر این، هزینه های تحصیل برای مقاطع تحصیلی و دانشگاه های مختلف، متفاوت است. با این حال به طور میانگین هزینه تحصیل در رشته طراحی لباس در کانادا حدود 10 هزار تا 20 هزار دلار برای مقطع کارشناسی و 20 هزار تا 30 هزار دلار در مقطع کارشناسی ارشد متغیر می باشد. علاوه بر این هزینه ها دانشجویان می بایست هزینه زندگی در کانادا به صورت ماهانه را نیز در نظر بگیرند که این هزینه نیز با توجه به شهر محل زندگی متفاوت بوده و به صورت میانگین در حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار می باشد.

بورسیه رشته طراحی لباس در کانادا

دانشگاه ها و موسسات آموزشی مختلف در کانادا برای جلب رضایت و افزایش توان مالی دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی برای رشته های متنوع بورسیه های تحصیلی متنوعی را ارائه می دهند. بورسیه تحصیلی در کانادا به عنوان کمک هزینه تحصیلی ممکن است همه یا بخشی از مخارج تحصیل و زندگی دانشجویان را پوشش دهد. برخی از بورسیه های تحصیلی کانادا موارد زیر هستند:

 • بورسیه تحصیلی کالج هامبر
 • بورسیه تحصیلی کالج لاسال
 • بورسیه تحصیلی کالج جورج براون

معرفی کالج های طراحی لباس در کانادا

متقاضیان برای ادامه تحصیل در رشته طراحی لباس در کانادا و تقویت مهارت های خود در این زمینه می بایست در یک کالج و یا دانشگاه معتبر در این زمینه تحصیل نمایند. طراحی لباس تشکیل شده از دوره های حرفه ای است که آموزش و تجربه مورد نیاز برای کار در صنعت مد را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. دانشگاه، کالج و موسسات علمی مختلفی در زمینه طراحی لباس در کانادا وجود دارند.

 • دانشکده مد کالج جورج براون
 • دانشکده مد دانشگاه رایرسون
 • کالج هامبر
 • آکادمی طراحی مد ریچارد رابینسون
 • کالج فنشاو
 • کالج لاسال
 • انستیتوی طراحی مد کوکو
 • کالج سنسا
 • دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
 • کالج لتبریج

مزایای تحصیل طراحی لباس در کانادا

همانطور که پیش تر اشاره شد کانادا از محبوب ترین کشور های جهان برای هنرمندان و متقاضیان تحصیل و کار در زمینه های هنری همچون طراحی لباس است. از جمله مزایای تحصیل در این رشته در کانادا عبارتند از:

 • کیفیت آموزش بسیار بالا در زمینه طراحی لباس در سطح استاندارد های جهانی
 • وجود بورسیه های مختلف اعطا شده از سمت دانشگاه های طراحی کانادا
 • امکان تحصیل در رشته طراحی مد به زبان انگلیسی
 • کسب تجربه تحصیل و زندگی در یک جامعه چند فرهنگی
 • وجود فرصت های شغلی پردرآمد
 • امکان کسب مدرک معتبر و معتبر در سطح جهانی

بازار کار رشته طراحی لباس در کانادا

رشته طراحی لباس در کانادا دارای بازار کار و موقعیت های شغلی است و افراد می توانند با به کارگیری پشتکار، حرفه و خلاقیت خود صاحب کسب و کار موفق شوند. هر چه فرد اطلاعات و توانمندی و دانش گسترده تری در زمینه طراحی لباس داشته باشد و توانایی های او در این زمینه بیشتر باشد، بدیهی است که در زمینه کسب درآمد نیز موفق تر خواهد بود. به طور کلی رشته طراحی لباس یکی از پردرآمدترین مشاغل در بسیاری از کشورها است و در کانادا نیز این رشته از محبوبیت بالایی برخوردار است و باتوجه به نرخ بیکاری پایین کانادا در این زمینه فرصت های شغلی بسیار زیادی برای فارغ التحصیلان وجود دارد.

درآمد طراحان لباس در کانادا

برای طراحان لباس در کانادا فرصت های شغلی متنوع و متعددی وجود دارد و به طور میانگین 23.72 دلار در ساعت درآمد طراحان لباس در کانادا بیان شده است که این مقدار با توجه به میزان توانمندی و مهارت افراد و میزان ساعت کاری و محل کار می تواند متغیر باشد.

به طور مثال میانگین میزان درآمد طراحان لباس در برخی شهرها و استان های کانادا به شرح زیر است:

 • بریتیش کلمبیا، ونکوور 29.09 دلار به ازای هر ساعت
 • بریتیش کلمبیا، سوری 24.61 دلار به ازای هر ساعت
 • بریتیش کلمبیا، ویکتوریا 25 دلار به ازای هر ساعت
 • مارکهام 17.85 دلار به ازای هر ساعت
 • ادمونتون 1967 دلار به ازای هر ساعت

شرایط اخذ اقامت با تحصیل رشته طراحی لباس در کانادا

همانطور که می دانید یکی از مهمترین هدف های دانشجویان اخذ اقامت کانادا پس از تحصیل می باشد. با توجه به وجود موقعیت های شغلی فراوان در کانادا برای طراحان لباس و نیز وجود نرخ بیکاری پایین در این کشور، متقاضیانی که در رشته طراحی لباس و دیگر رشته ها در کانادا مشغول به تحصیل می شوند پس از اتمام تحصیل می توانند وارد بازار کار کانادا شده و اقامت کاری کانادا را دریافت کنند. برای در خواست ویزای کار، متقاضیان به مدت 180 روز پس از فراغت از تحصیل، فرصت دارند تا برای PGWP اقدام کنند. در صورت مشغول به کار شدن متقاضیان پس از 5 سال می توانند اقامت دائم کانادا و تابعیت این کشور را دریافت کنند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل رشته طراحی لباس در کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

هزینه تحصیل در رشته طراحی لباس در کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته طراحی لباس در کانادا در حدود ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار و در مقطع کارشناسی ارشد در حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار کانادا می باشد.

رشته طراحی لباس به چه زبان هایی در کانادا ارائه می شود؟

انگلیسی و فرانسوی بسته به موسسه آموزشی.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا چقدر است؟

هزینه زندگی در کانادا با توجه به شهر محل زندگی متفاوت بوده و به صورت میانگین در حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار می باشد.

✅ درآمد طراحان لباس در کانادا به چه میزان درآمد دارند؟

به طور میانگین 23.72 دلار در ساعت درآمد طراحان لباس در کانادا بیان شده است که این مقدار با توجه به میزان توانمندی و مهارت افراد و میزان ساعت کاری و محل کار می تواند متغیر باشد.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله گفته شد به طور کلی طراحی لباس از جمله محبوب ترین و پردرامد ترین رشته های تحصیلی در کانادا می باشد و مشاغل بسیار جذابی در این صنعت برای فارغ التحصیلان این رشته در کانادا وجود دارد. بر این اساس تحصیل در رشته طراحی لباس در کانادا یک انتخاب کاملا درست برای علاقه مندان به حساب می آید. ما در این نوشتار مطالب مختلفی را در زمینه نحوه ی اخذ پذیرش از این دوره ها، مدارک مورد نیاز، هزینه های تحصیل و زندگی، بورسیه های تحصیلی و... در اختیار شما عزیزان قرار دادیم و امید است توانسته باشیم سؤالات شما همراهان را پاسخ گوییم. شما عزیزان همچنین به منظور دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ارشد می توانید با شماره تلفن های مؤسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرموده و از یاری این عزیزان بهره مند گردید.


ثبت پرسش