تحصیل مهندسی برق در آلمان

21 نظر

با توجه به اینکه بسیاری از شما مخاطبان گرامی سوالات متعددی در خصوص تحصیل مهندسی برق در آلمان داشتید قصد داریم تا در این مقاله شما را با تحصیل مهندسی برق در آلمان و موضوعات مختلف دیگری در این خصوص آشنا نماییم. از موارد مهمی که در این خصوص قصد بررسی آن را داریم می توانیم به شرایط تحصیل در دوره های مختلف دانشگاهی مهندسی برق در آلمان، دوره آوسبیلدونگ مهندسی برق در آلمان، هزینه ها و گرایشات تحصیلی مهندسی برق، شرایط دریافت بورسیه، برترین دانشگاه های مهندسی برق آلمان، درآمد مهندسین برق، شرایط اقامت و تابعیت پس از تحصیل در آلمان و ... اشاره داشته باشیم. ما در تیم تحقیقاتی موسسه مشاوره ای MIE ضمن مشورت با وکلای بومی کشور آلمان این مطالب را جمع آوری و تنظیم نموده است تا شما را با موضوع مهندسی برق در آلمان آشنا نموده و راهنمای شما در این خصوص باشیم. لازم به ذکر است که ارائه اطلاعات در خصوص مهندسی برق در آلمان به منزله اقدام برای این موضوع نیست و اقدام برای این منظور پس از بررسی شرایط شما توسط مشاوره موسسه امکان پذیر است. شما عزیزان می توانید ضمن تماس با موسسه از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین موسسه استفاده نمایید و شرایط خود را برای انواع مسیرهای مهاجرتی بررسی نمایید.

کار تحصیل آلمان در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
تحصیل مهندسی برق در آلمان و مدارهای الکتریکی

درباره تحصیل مهندسی برق در آلمان

کشور آلمان به عنوان غول صنعت اروپا و حتی جهان همواره یکی از گزینه های عالی برای رشته های مهندسی و فنی است و افرادی که تمایل به تحصیلی مهندسی برق در آلمان دارند شانس موفقیت بالایی بعد از تحصیل در آلمان خواهند داشت. البته لازم به ذکر است که مهندسین برق نه تنها در آلمان، بلکه در بسیاری از کشورهای دنیا شانس بالایی برای کار خواهند داشت زیرا در بسیاری از صنایع و کارخانجات به مهندسین برق نیاز دارند. این رشته با توجه به ارتباطی که با سایر رشته ها و پیشرفت تکنولوژی دارد تاثیر بسیار زیادی در صنعت و تجارت داشته و می تواند در پیشرفت کشورها تاثیرگذار باشد. به طور کلی رشته مهندسی برق می تواند انتخابی مطمئن برای افرادی باشد که به دنبال شانس کار بالایی پس از تحصیل هستند و دانشجویان علاقه زیادی به تحصیل در این رشته دارند. ضمناً کشور آلمان تسهیلات متعددی برای دانشجویان فراهم کرده است و امکان تحصیل رایگان در آلمان را برای دانشجویان بین المللی وجود دارد و به همین دلیل استقبال از تحصیل مهندسی برق در آلمان بسیار بالا است.

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد کار تحصیل آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد کار تحصیل آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد کار تحصیل آلمان

شرایط تحصیل مهندسی برق در آلمان

متقاضیان تحصیل مهندسی برق در آلمان بسته به دوره تحصیلی که قصد دریافت پذیرش در آن را دارند باید شرایط و مدارک خاصی را فراهم کنند تا توسط دانشگاه مد نظر خود پذیرش شده و پس از آن برای دریافت ویزا اقدام داشته باشند. به طور کلی دانشجو برای پذیرش مقاطع بالاتر تحصیلی باید مدارک و شرایط تحصیلی بهتری ارائه کنند و این مدارک بسته به رتبه دانشگاه ها می تواند با هم متفاوت باشند. با توجه به اهمیت این موضوع و شرایط متفاوت متقاضیان به بررسی هر کدام از مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا به صورت مجزا خواهیم پرداخت و در آخر به مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش اشاره خواهم داشت.

تحصیل کارشناسی برق در آلمان

دانشجویان دارای مدرک دیپلم که به زبان آلمانی و یا انگلیسی تسلط کافی داشته باشند شانس این را دارند تا در مقطع لیسانس به تحصیل مهندسی برق در آلمان مشغول شوند. با توجه به اینکه رشته مهندسی برق جزو رشته های پرتقاضا در بین رشته های دانشگاهی فنی است داشتن معدل بالا شانس دریافت پذیرش برای دانشجو را افزایش خواهد داد. دانشجویان بین المللی برای ورود به دانشگاه های دولتی آلمان حداقل باید مدرک زبان آلمانی B1 را ارائه نمایند و با ارائه آن می توانند بدون پرداخت شهریه و به صورت رایگان به تحصیل مهندسی برق در آلمان بپردازند. به طور معمول دانشجویان این دوره دانشگاهی را طی 4 سال پشت سر می گذارند و در طول دوره نیز با انجام کار دانشجویی بخشی از هزینه های زندگی خود را جبران می کنند. توجه داشته باشید که هر دانشگاه ممکن است هزینه اندکی در زمان ثبت نام از دانشجو دریافت کند اما به طور کلی شهریه ای برای دانشگاه دولتی پرداخت نخواهد شد. البته دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی باید هزینه های نسبتاً بالایی پرداخت خواهند کرد که ممکن است حتی به حدود 20.000 یورو در سال نیز برسد.

تحصیل کارشناسی ارشد مهندسی برق در آلمان

دانشجویانی که مدرک کارشناسی مهندسی برق خود را از دانشگاه های مورد تایید آلمان دریافت کرده باشند می توانند برای تحصیل دوره کارشناسی ارشد در آلمان اقدام داشته باشند. متقاضیان تحصیل دوره کارشناسی ارشد برای تحصیل باید مدرک زبان آلمانی حداقل B1 و یا مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 ارائه نمایند که مدرک زبان آلمانی صرفاً برای دانشگاه های دولتی بوده و مدرک زبان انگلیسی برای دانشگاه های خصوصی و برخی دانشگاه های دولتی مورد نیاز است. تحصیل در در دانشگاه های دولتی آلمان در این مقطع نیز به صورت رایگان است که نهایتاً دانشجو حدود 3.000 یورو بابت هزینه های اولیه ثبت نام به دانشگاه پرداخت خواهد نمود. این دوره معمولاً 2 سال به طول می انجامد و دانشجویان می توانند گرایش های مورد علاقه خود را برای ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد انتخاب نمایند. از جمله دروسی که دانشجویان در این مقطع آموزش می بینند شامل سیستم ها و کنترل، عملکرد دستگاه، الکترومغناطیس و مدارها، پردازش سیگنال و فوتونیک و ... می باشد.

تحصیل دکترا مهندسی برق در آلمان

به طور معمول دانشجویان پس از تحصیل دوره کارشناسی ارشد وارد بازار کار می شوند و یا اگر تمایل به انجام امور تحقیقاتی در رشته مهندسی برق در آلمان داشته باشند به دنبال تحصیل دوره دکترا خواهند بود. دانشجویان برای دریافت پذیرش دکترا در آلمان باید در دانشگاه مد نظر خود استادی داشته باشند که شرایط دانشجو را بپذیرد و سوپروایزر یا استاد راهنمای دانشجو شود. معمولاً اساتید بر اساس سوابق علمی و تحصیلی دانشجویان و میزان تحقیقاتی که انجام داده اند دانشجویان را می پذیرند و دانشجویانی که سوابق علمی و تحقیقاتی بیشتری داشته باشند قطعاً شانس بیشتری نیز برای پذیرش دوره دکترا خواهند داشت. با توجه به اینکه دوره دکترا معمولاً پژوهش محور است، دانشجویان در مدت 4 سال باید روی رساله دکترای خود تحقیق نمایند و پس از اتمام پروژه از آن دفاع کنند تا بتوانند به مدرک دکترا مهندسی برق در آلمان دست یابند.

مدرک زبان لازم برای اپلای مهندسی برق در آلمان

همانطور که در قسمت های قبلی ذکر شد، امکان تحصیل مهندسی برق در آلمان به 2 زبان آلمانی و انگلیسی برای دانشجویان وجود دارد. اگر دانشجویان قصد تحصیل در دانشگاه دولتی آلمان را داشته باشند حتما باید حداقل مدرک زبان آلمانی B1 خود را از گوته یا در دوره های TestDAF و DSH دریافت نمایند که مورد تایید دانشگاه ها هستند و البته در مقاطع بالاتر یا دانشگاه های برتر ممکن است مدرک زبان بالاتری نیز از دانشجو خواسته شود. در واقع داشتن مدرک زبان بالاتر می تواند مزیتی برای پذیرش نسبت به سایر متقاضیان برای شخص ایجاد کند. دانشگاه های خصوصی نیز از دانشجویان رشته مهندسی برق در آلمان حداقل مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 دریافت می کنند که در مقاطع فوق لیسانس و دکتری باید نمرات بالاتری ارائه شود. علاوه بر این موارد دانشجویان باید مدارک هویتی و تحصیلی خود را به زبان آلمانی ترجمه نموده و برای دریافت پذیرش به دانشگاه مربوطه ارسال نمایند.

اوسبیلدونگ مهندسی برق در آلمان

یکی از دوره هایی که دانشجویان بدون مدرک دانشگاهی، با هدف آموزش و پس از آن کار در آلمان تمایل دارند تا در آن پذیرش دریافت کنند دوره اوسبیلدونگ در آلمان است. با توجه به محبوبیت تحصیل مهندسی برق در آلمان میزان تقاضا برای آموزش در آن نیز توسط مهاجرین به این کشور بسیار بالاست و دوره های اوسبیلدونگ نیز با توجه به کاربرد بالای این رشته، آن را ارائه می نمایند. دوره های اوسبیلدونگ در واقع دوره های کارآموزی هستند که مهارت علمی و حرفه ای را در کنار هم به متقاضی آموزش می دهند و معمولاً متقاضیان کمتر از 25 سال می توانند در این دوره ها پذیرش دریافت کنند و برای کار و تحصیل وارد این کشور شوند. دوره اوسبیلدونگ مهندسی برق در آلمان حدود 2 الی 3.5 سال به طول می انجامد که کارآموزان در آن به طور کاملاً کاربردی با سیستم های الکتریکی آشنا می شوند و ضمن کار در این دوره حقوق نیز دریافت می کنند.

گرایش های تحصیلی مهندسی برق در آلمان

همانطور که ذکر شد رشته مهندسی برق در بسیاری از صنایع کاربرد انکارناپذیری داشته و نقش حیاتی برای بسیاری از امور دارد و از این رو با پیشرفت علم و تکنولوژی گرایش هایی که برای مهندسی برق در آلمان ایجاد شده نیز گسترده تر می شود. در واقع گرایش های مختلف تحصیلی با این هدف ایجاد می شوند که دانشجویان به صورت تخصصی و متمرکز تر روی موضوعات خاص و مورد علاقه خود کار کرده و آموزش های کاملی را ببینند. برخی از مهم ترین و پرطرفدارترین گرایش های مهندسی برق در آلمان را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید:

لیزر و فوتونیک

مهندسی برق قدرت

شبکه ها و سیستم های هوشمند الکتریکی

مهندسی برق و فناوری اطلاعات

مهندسی برق و مهندسی پزشکی

مهندسی ارتباطات و چند رسانه ای

سیستم های قدرت هوشمند

مکاترونیک و رباتیک

نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات

مهندسی برق کنترل

مهندسی الکترواپتیک

مهندسی سیستم ها

مهندسی برق و الکترونیک

مهندسی انرژی

برق مخابرات

برق کنترل

 

تحصیل مهندسی در آلمان

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل مهندسی در آلمان

در این مقاله ما جوانب تحصیل مهندسی در آلمان را به شما خواهیم آموخت.

تحصیل رایگان مهندسی برق در آلمان

هزینه های تحصیلی در آلمان یکی از موضوعات بسیار مهمی است که دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور قبل از اقدام به بررسی آن می پردازند. همانطور که می دانید یکی از بزرگترین مزایای تحصیل در آلمان، نظام تحصیلی آن است که امکان تحصیل رایگان برای متقاضیان تحصیل در این کشور را فراهم نموده است. در واقع دانشجویانی که به زبان آلمانی تسلط کافی را داشته باشند و حداقل مدرک زبان آلمانی B1 را داشته باشند می توانند بدون پرداخت شهریه وارد دانشگاه های آلمان شده و تحصیل نمایند. دانشجویانی که قصد تحصیل مهندسی برق در آلمان را دارند نیز با داشتن مدرک زبان آلمانی می توانند از تحصیل رایگان در آلمان استفاده نمایند و شهریه ای پرداخت نکنند. البته یک سری هزینه های اولیه برای ثبت نام و خدمات از دانشجو در بدو ورود به دانشگاه دریافت می شود که از حدود چند صد یورو تا نهایتا 3.000 یورو خواهد بود.

بورسیه های تحصیلی در آلمان برای مهندسی برق

یکی از مواردی که برای دانشجویان با استعداد در نظر گرفته شده است تا با کمترین دغدغه مالی بتوانند به ادامه تحصیل در رشته و مقطع مورد نظر خود بپردازند بورسیه تحصیلی در آلمان است که دانشجویانی مهندسی برق در آلمان نیز می توانند از آن استفاده نمایند. البته با توجه به رایگان بودن تحصیل در آلمان بخش زیادی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان کاهش می یابد اما باز هم ممکن است برخی دانشجویان به منظور تامین هزینه های زندگی در آلمان و یا هزینه های اولیه خود با مشکل مواجه شوند که برای همین منظور از بورسیه های مختلف برای تامین این هزینه ها کمک می گیرند. میزان دریافت بورسیه بسته به شرایط دانشجو می تواند متغیر و متفاوت باشد. برخی از بورسیه های موجود برای متقاضیان تحصیل مهندسی برق در آلمان را در جدول زیر مشاهده می نمایید:

بورسیه

توضیحات

DAAD

این بورسیه به دانشجویان تمام مقاطع تحصیلی اعطا می گردد که بر اساس عملکرد تحصیلی است و حدود 850 الی 2150 یورو در ماه بسته به مقطع تحصیلی به دانشجویان پرداخت می گردند.

Deutschlandstipendium

این بورسیه برای دانشجویان مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در نظر گرفته شده است و حدود 300 یورو در ماه به دانشجویان واجد شرایط اعطا می نماید.

Erasmus

این بورسیه در واقع دوره تبادل یک ساله برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه های آلمان و سایر کشورهاست.

Studienstiftung des deutschen Volkes

برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا است که حدود 1200 الی 1450 یورو در ماه به دانشجویان اختصاص می دهند

هاینریش بل

کمک هزینه ای حدود 850 یورو به دانشجویان دوره لیسانس ارائه می دهد.

بهترین دانشگاه های مهندسی برق آلمان

تحصیل در بهترین دانشگاه های مهندسی برق در آلمان از بزرگترین اهدافی است که دانشجویان برتر به دنبال آن هستند. اگر شما هم از سطح زبان خوبی برخوردار هستید و رزومه تحصیلی و پژوهشی خوبی دارید می توانید شانس حضور در بهترین دانشگاه های مهندسی برق در آلمان را داشته باشید. معمولاً دانشگاه ها بر اساس سطح امکانات، اساتید و ... که در اختیار دانشجویان خود قرار می دهند و البته شرایط فارغ التحصیلان و سطح توسعه علوم رتبه بندی می شوند که این رتبه بندی ها می تواند ملاک عمل بسیاری از دانشجویان برای انتخاب دانشگاه باشد. برخی از دانشگاه های فنی آلمان در بین برترین دانشگاه های دنیا قرار دارند و تحصیل در این دانشگاه های آلمان می تواند موقعیت های عالی شغلی را در آینده پیش روی دانشجو قرار دهد. در جدول زیر می توانید برخی از بهترین دانشگاه هایی که رشته مهندسی برق در آلمان را به دانشجویان خود ارائه می کنند را مشاهده نمایید.

نام دانشگاه

شهر

دانشگاه آخن

RWTH Aachen

آخن

TU Berlin

برلین

TU Darmstadt

دارمشتات

TU Dortmund

دورتموند

TU Dresden

درسدن

Uni Hannover

هانوفر

Uni Kassel

کاسل

TU München

مونیخ

FH Aachen

آخن

Beuth HfT Berlin

برلین

 

دروس مهندسی برق در آلمان

درآمد رشته مهندسی برق در آلمان

یکی از نکات مهمی که دانشجویان متقاضی تحصیل مهندسی برق در آلمان قبل از اقدام برای تحصیل مورد تحلیل و بررسی قرار می دهند مبحث درآمد رشته مهندسی برق در آلمان است. دانشجویانی که در مهندسی برق در آلمان و یا در سایر کشورها فارغ التحصیل شده اند همواره شانس بسیار بالایی برای کار در آلمان را خواهند داشت زیرا مهندسی برق در آلمان یکی از رشته هایی است که همواره با نیاز شدید به نیروی کار مواجه است. بر اساس بررسی های انجام شده از سایت های آماری کشور آلمان اطلاعاتی در خصوص شرایط حقوق و درآمد رشته مهندسی برق در آلمان بدست آورده ایم. آمارها به ما نشان می دهند که یک مهندس برق در آلمان حداقل 58.171 یورو در سال درآمد خواهد داشت و حداکثر 103.387 یورو و میانگین حقوق یک مهندس برق در آلمان 83.232 یورو در سال می باشد.

میانگین حقوق مهندس برق

اقامت دائم و تابعیت پس از تحصیل در آلمان برای رشته مهندسی برق

متقاضیانی که برای تحصیل مهندسی برق در آلمان اقدام می کنند اهدافی فراتر از تحصیل برای مدتی محدود را برای خود در نظر خواهند داشت که یکی از اصلی ترین اهداف بسیاری از مهاجرین به آلمان، دریافت اقامت دائم و تابعیت آلمان پس از تحصیل در این کشور خواهد بود. سوال اینجاست که آیا آلمان به افرادی که مشغول تحصیل مهندسی برق در آلمان هستند اقامت دائم و پاسپورت اعطا می کند؟ دانشجویانی که پس از فارغ التحصیلی در آلمان مشغول به کار می شوند و حقوق دریافت می کنند این امکان را دارند تا پس از حداقل 3 الی 5 سال به اقامت دائم کشور آلمان دست یابند و پس از آن پاسپورت آلمان را دریافت کنند. این افراد علاوه بر خود می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز اقامت دریافت کرده و از مزایای اقامت آلمان استفاده نمایند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل مهندسی برق در آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا امکان تحصیل مهندسی برق در آلمان برای ایرانیان وجود دارد؟

بله، این کشور محدودیتی برای کشورها در نظر نگرفته است و دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا می توانند برای آن اقدام داشته باشند.

هزینه تحصیل مهندسی برق در آلمان چقدر است؟

تحصیل در آلمان در دانشگاه های دولتی و به زبان آلمانی رایگان بوده و صرفاً دانشجو باید هزینه های ثبت نام را بپردازد اما برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان دانشجویان باید هزینه ای حدود 20.000 یورو در نظر داشته باشند.

بهترین دانشگاه های مهندسی برق در آلمان کدام دانشگاه ها هستند؟

دانشگاه های فنی در مونیخ، برلین، آخن، دورتموند، دارمشتات و ... از بهترین دانشگاه هایی هستند که دانشجویان می توانند به تحصیل مهندسی برق در آلمان بپردازند.

حداقل مدرک زبان آلمانی برای تحصیل مهندسی برق در آلمان چقدر است؟

دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان باید حداقل مدرک زبان آلمانی B1 را داشته باشند.

سخن پایانی

رشته مهندسی برق در آلمان که یکی از بهترین رشته های تحصیلی در این کشور می باشد را برای شما عزیزان مورد تحلیل و بررسی علمی و دقیق قرار دادیم. در این راستا موارد متعددی همچون شرایط تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکترا مهندسی برق در آلمان، تحصیل اوسبیلدونگ مهندسی برق در آلمان، گرایس های تحصیلی این رشته، هزینه های تحصیل در دانشگاه های مختلف، دریافت بورسیه تحصیلی، معرفی دانشگاه های برتر آلمان، شرایط درآمدی مهندسین برق، شرایط اقامت و تابعیت و ... برای شما عزیزان توضیح داده شد. در واقع این مقاله با همت تیم تحقیقاتی موسسه مشاوره ای MIE و با کمک وکلای لوکال کشور آلمان تهیه شده است تا راهنمای شما در خصوص تحصیل مهندسی برق در آلمان باشد. چنانچه پرسشی در خصوص مهندسی برق در آلمان و یا موضوعات مشابه داشتید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان مجرب موسسه استفاده نمایید و شرایط مهاجرتی خود را بررسی نمایید. علاوه بر این می توانید سوالات خود در خصوص مهندسی برق در آلمان را در قسمت دیدگاه ها یادداشت نمایید و پاسخ خود را در اسرع وقت دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
طاها
سلام وقت بخیر آیا با مدرک دیپلم رشته الکترونیک فنی حرفه ای و مدرک کاردانی رشته الکترونیک از دانشکده فنی و همچنین داشتن مدرک زبان آلمانی B1 و مدرک زبان انگلیسی آیلتس امکان اپلای و ادامه تحصیل در این رشته در کشور آلمان وجود دارد ؟؟ در یک دانشگاه دولتی؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان مسیری آسانی در پیش ندارید و هم باید پذیرش بشوید هم ویزا اگر سنتان زیر 21 سال باشد می توانید اقدام بکنید. ولی اگر شرط سن را از دست داده باشید باز ریسک کار شما بالاست.
ماریا
سلام، برای خوندن این رشته در آلمان باید قبولی دانشگاه سراسری رو توی ایران داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز الزاما نیازی به قبولی در دانشگاه دولتی نمی باشد.
سروش
سلام و عرض ادب برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی در رشته برق حدود هزینه ها چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب حدود ۸ تا ۱۰ هزار یورو هزینه تحصیل شما برای یک سال می باشد.
سعید مرادی
سلام وقت بخیر آیا برای رشته های مهندسی شرط معدل وجود داره؟ و میشه با معدل 16 برای رشته های مهندسی اقدام کرد؟ مدرک زبان B2 زبان آلمانی رو دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. داشتن معدل بالا برای دریافت پذیرش کمک میکند و در سطح دانشگاه موثر است و با این معدل هم امکان اقدام خواهید داشت.
خیریه موسوی
سلام وقتتون بخیر آیا فردی که لیسانس اش روتوی ایران خونده میتونه فوق لیسانس اش رو در آلمان بخونه ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز این امکان وجود دارد.
پوریا صدیقی
سلام با عرض خسته نباشید و تشکر از مطالب خوبتون آیا میشه کاردانی برق و ۳۴ سال سن و مدرک A2 آلمانی برای دوره ی کارشناسی اقدام کرد و وارد بازار کار شد؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، امکان اقدام برای مقطع کارشناسی را خواهید داشت و پس از تحصیل شانس کار خوبی نیز خواهید داشت.
محمد صالحی
سلام دیپلم من 11 ساله در رشته های فنی هست، ولی مدرک زبان B2 آلمانی دارم آیا شانس ادامه تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمان رو دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر دوست عزیز، شما برای تحصیل در آلمان حتما باید دیپلم 12 ساله دریافت نموده و بعد از گذراندن دوره فاندیشن بتوانید وارد دانشگاه شوید.
Mehran
سلام وقت بخیر آیا با مدرک فنی برق هنرستان امکان تحصیل در رشته برق در دانشگاه های المان وجود دارد؟!؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. مقطع تحصیلی شما بسیار مهم است. در صورتی که مدرک دیپلم 12 ساله داشته باشید باید یک دوره کالج پشت سر بگذارید و پس از آن امکان تحصیل در دانشگاه های آلمان را خواهید داشت.
رامین محمدپور
سلام و وقت بخیر من 39 سالمه و لیسانس مهندسی برق دارم. زبان آیلتس 6.5 را می تونم ارائه کنم، ایا با این شرایط می تونم برای ویزای تحصیلی آلمان برای مقطع فوق لیسانس اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. امکان دریافت پذیرش را خواهید داشت اما به دلیل گپ تحصیلی، دریافت ویزای شما با ریسک بیشتری مواجه خواهد بود. در حالی که شما با این شرایط می توانید گزینه های بسیار کم ریسک تری مانند اتریش، فنلاند، هلند، سوئد و ... را داشته باشید.
R dashti
سلام من ۲۰ سالمه دیپلم هستم برای تحصیل در آلمان به گواهی قبولی کنکور نیازه ؟ رشته مهندسی برق از شاخه های شغلی مورد نیاز آلمان هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز الزامی به قبولی در آزمون کنکور نمی‌باشد و شما می‌توانید برای کالج‌های آلمان پذیرش بگیرید
فغانی
سلام و عرض ارادت. من سال 12 ریاضی فیزیک هستم و درسم خوبه. زبان آلمانی رو در حد آ2 هستم و به زودی به ب1 هم میرسم. خواستم ببینم میتونم بعد از دریافت دپیلمم مستقیم برای مهندسی برق در آلمان اقدام کنم و پذیرش و ویزا بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر دوست عزیز، شما برای تحصیل در رشته های علوم مهندسی عمدتا باید یک دوره یک ساله T کورس پشت سر بگذارید و پس از آن وارد رشته دلخواه خود شوید.
بابک
سلام وقت بخیر من ۲۳ سالمه بیسانس الکترونیک دارم و سطح زبان المانیم آ۲ است ایا میتونم برای تحصیل رایگان برای فوق لیسانس اپلای کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که سطح زبان خود را به B2 آلمانی برسانید می توانید برای تحصیل رایگان دوره فوق لیسانس اقدام داشته باشید.
Mandana
برای تحصیل مهندسی برق در المان در دانشگاه های بین الملل باید چه نمره ایلتسی داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. به طور معمول برای تحصیل در مقطع لیسانس حداقل مدرک آیلتس 6 و برای فوق لیسانس آیلتس 6.5 مورد نیاز است.
مهدی
سلام وقت بخیر برای تحصیل مهندسی برق در آلمان حتما باید به زبان آلمانی تحصیل کنیم ؟ امکان تحصیل به زبان انگلیسی هم هست ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز فراهم می باشد.
Hamid
سلام وقت بخیر ایلتس چند باید داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. برای تحصیل به زبان انگلیسی حداقل باید آیلتس 5.5-6 را ارائه نمایید.
Fereshteh
سلام وقت بخیر آیا میشه با مدرک فوق دیپلم برای تحصیل برق در المان اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که گپ تحصیلی و سن پایینی داشته باشید می توانید برای تحصیل در آلمان اقدام داشته باشید.
رویا هاشمی
سلام 33 ساله هستم مدرک تحصیلیم کارشناسی برق هست از دانشگاه اراک ولی سابقه کار مزتبط ندارم و حدود 7 سال هست تخصصی حسابداری کار میکنم، از نظر شما برای کار در آلمان در کدوم مورد شانس بالاتری دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما بایستی بررسی گردد. برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
سعیده پیرمحمدی
درود. آیا امکانش هست بدون مدرک زبان و با دوره زبان وارد آلمان شد و در رشته برق تحصیل کرد؟ سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام در صورت داشتن شرایط سنی مناسب می توانید اقدام نمایید.
mary
سلام اگر پذیرش دانشگاه ایران داشته باشیم به راحتی میتونیم برای دانشگاه های دولتی آلمان درخواست بدیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. این موضوع به رشته تحصیلی ، شرایط زبان و شرایط سنی شما بستگی دارد.
نیما مقدم
سلام چطور میتونم کیس خودم رو برای جاب آفر و یا ویزای جست و جوی کار آلمان و اتریش به صورت تخصصی بررسی کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز لطفا با موسسه تماس بگیرید تا کارشناسان شما را راهنمایی نمایند.
حکیمه منصوری
امکان تحصیل این رشته به زبان انگلیسی تو آلمان هست؟ میتونم با لیسانس برق ، برای مستر به زبان انگلیسی اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله، امکان تحصیل به زبان انگلیس وجود دارد و میتوانید برای دوره کارشناسی ارشد نیز اقدام داشته باشید.
مشاوره رایگان