تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا

بدون نظر

تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا، و مباحث مهمی از جمله مهاجرت مهندسین کامپیوتر به استرالیا ، تحصیل مهندسی در استرالیا مهاجرت به استرالیا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. از آن جایی که تعداد کثیری از سوالات شما عزیزان مرتبط با مبحث مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل است، در این مقاله تصمیم بر آن گرفتیم تا به سوالات پرتکرار شما عزیزان پاسخ دهیم. آیا تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا بازار کار خوبی دارد؟ بهترین کشورها برای شغل مهندسی کامپیوتر کدام است؟ تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر چه شرایطی دارد؟ بهترین کشورها برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر کدام است؟ اگر مواردی که مطرح شد، سوال شما عزیزان نیز می باشد تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید. موسسه ملک پور با بیش از 16 سال سابقه درخشان در امر مهاجرت آماده است تا شما عزیزان را در پروسه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا راهنمایی نماید. در انتهای مقاله سوالات خود را با کارشناسان در میان بگذارید تا در اولین فرصت رسیدگی شود. مقاله پیش رو، بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی استرالیا و همچنین بررسی سایت های دولتی گرداوری شده و تقدیم حضورتان می شود.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا

تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا در مقطع لیسانس

تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا در مقطع کارشناسی 4 سال به طول می انجامد. اشخاصی برای ورود به این مقطع واجد شرایط می باشند، که بتوانند مدرک دیپلم 12 ساله با معدل متوسط رو به بالا و نمره آیلتس در سطح آیلتس 6 را ارائه نمایند. لازم به ذکر است ریز نمرات متقاضی زمان اپلای دانشگاه قطعاً لازم است؛ در نتیجه اگر قصد دارید در دانشگاه تاپ این کشور علی الخصوص دانشگاه های گروه 8 به تحصیل بپردازید بحث معدل و نمرات را حتماً جدی بگیرید و برای ورود به برترین دانشگاه های جهان از همین حالا برنامه ریزی نمایید. در صورتی که معدل شما به حد کافی نیست یا دیپلمی که اخذ نموده اید 11 ساله است می بایست پیش از ورود و تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا، دوره فاندیشن را سپری کنید. میزان شهریه تحصیل مهندسی در استرالیا و این رشته در مقطع کارشناسی بسیار متفاوت است و در بازه 15 هزار تا 30 هزار دلار استرالیا قرار می گیرد.

تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا در مقطع فوق لیسانس

یکی از دلایل اصلی مهاجرت به استرالیا برای دانشجویان بین المللی، بازار کار مهندسی کامپیوتر در خارج از کشور علی الخصوص استرالیا است. کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر در استرالیا یک برنامه 1.5 تا 2 ساله است که شهریه آن از 38.120 تا 91.709 دلار استرالیا، در دانشگاه های معروف این کشور متغیر است. متوسط ​​حقوق سالانه اساتید فارغ التحصیل رشته علوم کامپیوتر در استرالیا 90،000 دلار می باشد. از جمله الزامات اخذ پذیرش در مقطع ارشد ارائه مدرک لیسانس در یکی از رشته های CS ، IT یا ارائه مهارت در این زمینه می باشد. دقت داشته باشید نمره آیلتس از جمله مدارک بسیار مهم است و متقاضیان عزیز مهاجرت به استرالیا می بایست آیلتس 5/6 ارائه نمایند. این مقاله توسط کارشناسان موسسه MIE تدوین گشته است لذا در صورت کپی برداری ذکر منبع الزامیست.

تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا در مقطع دکترا

با در دست داشتن مدرک کارشناسی ارشد می توانید برای ورود به مقطع دکتری اقدام نمایید. ورود به این مقطع قطعاً در مقایسه با کارشناسی و تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا امری دشوارتر است و مدارکی که می بایست ضمن پذیرش ارائه گردد، مفصل تر است. دقت داشته باشید ریز نمرات به همراه ترجمه مدارک تحصیلی و همچنین نمره آیلتس 7 از اصلی ترین مدارک ثبت نام است. در مقطع دکتری برخلاف مقاطع پایین تر نیاز است، که شخص در ابتدا با اساتیدی که در زمینه مشابه تحصیلات وی تحقیق و فعالیت داشته اند، مکاتبه و مجوز پذیرش را از سوپروایزر را اخذ نماید. معمولاً دکتری همراه با بورسیه های متنوعی همراه است و متقاضیان می توانند بخش اعظمی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را با اخذ فاند پوشش دهند. 3 فاکتور اصلی حمایت استاد راهنما، آیلتس بالا و مقالات بین المللی در امر پذیرش دکتری در استرالیا بسیار حائز اهمیت است.

گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا

رشته علوم کامپیوتر در سراسر دنیا از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است. در همین باره باید گفت که دانشگاه های معتبر کشور استرالیا اقدام به پذیرش دانشجو برای این رشته تحصیلی پرکاربرد در همه جنبه های زندگی کرده است. لازم به ذکر است که دنیای رشته علوم کامپیوتر بسیار گسترده می باشد و افراد با توانایی و علاقه مندی به هریک از گرایش های این رشته، به تحصیل بپردازند. افرادی که به دنبال تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا می باشند، باید بدانند که گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا به نرم افزار، سخت افزار و فناوری اطلاعات خلاصه می شود که هر کدام از این گرایش ها نیز دنیایی را در دل خود جای داده است و به همین دلیل می گوییم رشته علوم کامپیوتر بسیار گسترده می باشد.

دانشگاه‌های برتر استرالیا در رشته مهندسی کامپیوتر

خبر بسیار خوبی که برای متقاضیان تحصیل مهندسی در استرالیا داریم این است که این کشور از نظر اعتبار دانشگاه های بین المللی در جایگاه بسیار ویژه ای قرار دارد و افراد با خیال آسوده می توانند به تحصیل در این کشور بپردازند. در لیست رنیکنگ THE 23 دانشگاه برتر استرالیا در میان 750 دانشگاه برتر بین المللی در زمینه علوم کامپیوتر به چشم می خورند، همچنین 5 دانشگاه برتر استرالیا که مدرک کارشناسی ارشد در علوم کامپیوتر ارائه می نمایند، بر اساس رتبه بندی دانشگاه های THE و QS در میان 150 دانشگاه برتر برنامه های علوم کامپیوتر قرار گرفته اند.

نام دانشگاه

رنیکنگ THE

دانشگاه ملبورن

56

دانشگاه ملی استرالیا

69

دانشگاه تکنولوژی سیدنی

79

دانشگاه آدلاید

96

دانشگاه کویینزلند

101-125

دانشگاه ویکتوریا

201-250

دانشگاه ولنگونگ

201-250

 

رشته فیزیوتراپی در استرالیا

این مقاله را از دست ندهید: رشته فیزیوتراپی در استرالیا

در این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد تحصیل فیزیوتراپی در استرالیا را به شما خواهیم آموخت.

هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا

اگر متقاضی بین المللی هستید دقت داشته باشید تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا رایگان نیست و می بایست شهریه پرداخت نمایید. لازم به ذکر است در مقایسه با سایر کشورها نظیر کانادا و کشورهای اروپایی تحصیل در استرالیا گران است و شخص می بایست برآورد مالی درستی پیش از اقدام داشته باشد. در جدول زیر به بررسی شهریه انواع دانشگاه های علوم کامپیوتر می پردازیم:

نام دانشگاه

شهریه (دلار استرالیا)

دانشگاه سیدنی

32000

دانشگاه کویینزلند

31000

دانشگاه مک کواری

39000

دانشگاه ولونگونگ

22000

دانگشاه RMIT ملبورن

36000

دانشگاه تکنولوژی ملبورن

25000

دانشگاه کوینزلند جنوبی

21000

 

هزینه زندگی دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا

علاوه بر هزینه های تحصیل، متقاضی مهاجرت به استرالیا می بایست سالانه مبلغی را برای هزینه های زندگی نیز کنار بگذارد. گرچه هزینه های زندگی در استرالیا با توجه به عادات شخص کاملاً متفاوت است اما برای درک بهتر شما عزیزان برخی از اقلام ضروری زندگی را در قالب جدول خدمت شما عزیزان ارائه کرده ایم:

ملزومات زندگی

هزینه (دلار استرالیا)

یک وعده غذا در رستوران متوسط

20

یک وعده غذا در یک رستوران سطح بالا

100

یک کیلو سیب

4.64

یک کیلو موز

3.61

یک کیلو گوشت گاو

19.21

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

2,662

آپارتمان 1 خوابه (حومه)

1,865

آپارتمان 3 خوابه (مرکز شهر)

4,832

آپارتمان 1 خوابه (مرکز)

3096

۶۰ مگ اینترنت

70.15

گاز، برق

35 تا 140

اینترنت و تلفن

20 تا 55

حمل و نقل عمومی

15 تا 55

سرگرمی و تفریح

8 تا 150

 

بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر

نظام آموزشی در استرالیا غیر رایگان است و تمام متقاضیان برای تحصیل می بایست هزینه پرداخت نمایند. در نتیجه تنها راهی که می توان هزینه های تحصیل در استرالیا را کاهش داد این است که شخص موفق به اخذ کمک هزینه تحصیلی شود. عموماً بورسیه تحصیلی به دانشجویان مقطع دکتری اعطا می گردد، زیرا در مقاطع پایین تر شخص پیشینه تحقیقاتی آنچنان قوی برای ارائه ندارد. به عنوان مثال به معرفی بورسیه دولتی استرالیا می پردازیم:

این نوع کمک هزینه تحصیلی توسط وزارت امور خارجه و تجارت دولت استرالیا ارائه می گردد و شرایط را برای متقاضیان بین المللی مهیا می سازد تا بتوانند در مقاطع لیسانس و ارشد در دانشگاه های این کشور و و موسسات آموزش فنی و تکمیلی (TAFE) به صورت تمام وقت به تحصیل بپردازند. تسهیلات کمک هزینه پرداخت کامل شهریه، کمک هزینه بابت کتب درسی، بلیط سفر به استرالیا و کشور مبدا و هزینه های زندگی است.

بیمه  دانشجویی(OSHC): مدت زمان به نوع بیمه بر اساس مدت زمان اعطا جایزه می باشد.

بازار کار مهندسی کامپیوتر در استرالیا

برای اینکه متوجه شویم بازار کار هر رشته در کشور استرالیا از چه وضعیتی برخوردار است، باید میزان نیاز آن جامعه به رشته مورد نظر را بسنجیم. با توجه به اینکه کشور استرالیا بر اساس پیشرفت ترین متدهای روز دنیا حرکت می کند، پس طبیعی است که به کامپیوتر و گرایش های مختلف این رشته بسیار نیاز داشته باشد زیرا تکنولوژی با کامپیوتر پیوند خورده و اصلا کامپیوتر خود تکنولوژی عصر جدید می باشد. به همین دلیل است که اکثر فارغ التحصیلان رشته علوم کامپیوتر در کشور استرالیا با دارا بودن مدرک لیسانس جذب کارفرمایان کشور استرالیا شده و به درآمد بسیار بالایی در این کشور دست می یابند. گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر در کشور استرالیا از بازار کار بسیار مناسبی برخوردار است. براساس آمار جدید، نرخ بیکاری برای فارغ التحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا تنها به ۶ درصد می رسد.

 فرصت های شغلی مهندسی کامپیوتر در استرالیا

 با توجه به نیاز شدید کشور استرالیا به نیروی متخصص در زمینه علوم کامپیوتر، فرصت شغلی مناسبی در این زمینه برای فارغ التحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا موجود می باشد. از مهمترین فرصت های شغلی که در کشور استرالیا برای فارغ التحصیلان علوم کامپیوتر وجود دارد می توان به مهندس شبکه، متخصص چندرسانه ای، مهندس نرم افزار، مهندس شبکه سخت افزار، طراح سخت افزار، اشاره نمود. افراد در هر کدام از شغل های ذکر شده دارای وظایف معینی می باشند که براساس توانایی و تخصصشان تعریف شده است. در واقع توانایی افراد در هر زمینه مهندسی کامپیوتر، فرصت شغلی متفاوتی را برای آنان به وجود می آورد.

درآمد مهندسین کامپیوتر در استرالیا

مهم ترین مسئله ضمن مهاجرت تحصیلی و تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا، انتخاب دقیق رشته دانشگاهی است. گرچه انتخاب دانشگاه نیز مهم است اما در نهایت رشته ی تحصیلی شما است که سرنوشتتان را تعیین می کند. سوال پیش می آید بازار کار مهندسی کامپیوتر در خارج از کشور به چه شکل است؟ آیا بازار کار مهندسی کامپیوتر در استرالیا  مناسب است؟ می بایست خدمتتان عرض کنیم که متوسط درامد و حقوق مهندس کامپیوتر در استرالیا82،300 دلار استرالیا در سال (6،860 دلار استرالیا در ماه) است. در حالی که بالاترین حقوق در استرالیا 170،000 دلار در سال است. یک مهندس کامپیوتر سطح پایین با کمتر از سه سال تجربه می تواند انتظار داشته باشد که به طور متوسط 54200 دلار استرالیا در سال درآمد کسب نماید. یک مهندس کامپیوتر با 4-9 سال تجربه به طور متوسط حدود 74300 دلار استرالیا دریافت می کند، در حالی که حقوق مهندس ارشد کامپیوتر با 10-20 سال سابقه کار به طور متوسط 109،500 دلار استرالیا است. مهندسان کامپیوتر با بیش از 20 سال تجربه به طور متوسط 120380 دلار استرالیا در سال درآمد دارند.

عنوان شغلی

حقوق مهندس کامپیوتر در استرالیا (سالانه)

مهندسی سیستم

102897

مهندسی سخت افزار

94589

تست کننده نرم افزار

86994

مهندسی داده

117266

مهندس نرم افزار

83000

میزان حقوق مهندسی کامپیوتر بر اساس سابقه کار

عوامل متعددی در تعیین حقوق مهندسان کامپیوتر در استرالیا دخیل می باشد که یکی از مهمترین آن، سابقه کاری است. در واقع هرچقدر تجربه و توانایی افراد بالاتر برود به همان میزان درآمد آن ها نیز افزایش خواهد یافت. در همین رابطه جدول زیرا نگارش نموده ایم که جزئیات دقیقی در رابطه با میزان حقوق مهندسی کامپیوتر در استرالیا بر اساس سابقه کاری افراد، شرح داده است.

سابقه کاری

میزان حقوق

کم تر از یک سال

54218 دلار استرالیا در سال

1 تا 4 سال

62030 دلار استرالیا در سال

5 تا 9 سال

79420 دلار استرالیا در سال

10 تا 19 سال

90599 دلار استرالیا در سال

20 سال به بالا

97445 دلار استرالیا در سال

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس مدیر موسسه ملک پور است استفاده نموده و در حد یکمشاور خبره مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا

✅متوسط حقوق مهندس کامپیوتر در استرالیا چه میزان است؟

متوسط درامد و حقوق مهندس کامپیوتر در استرالیا82،300 دلار استرالیا در سال است.

✅هزینه های تحصیل مهندسی در استرالیا سالانه چه مبلغی است؟

هزینه تحصیل با توجه به مقطع متفاوت است و حدود 20-40 هزار دلار استرالیا می باشد.

✅مهاجرت به استرالیا برای ایرانیان در چه مقطعی راحت تر است؟

طبیعتاً اخذ پذیرش در مقاطع پایین تر امری سهل تر است اما ایتم های دیگر نیز رو شانس متقاضی تاثیر گذارند.

✅ مورد از دانشگاه های برتر استرالیا در زمینه مهندسی کامپیوتر کدامند؟

دانشگاه سیدنی، دانشگاه کویینزلند، دانشگاه مک کواری

 

سخن پایانی درباره تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا

مهاجرت به استرالیا، تحصیل مهندسی در استرالیا، مهندسی کامپیوتر در استرالیا و همچنین بازار کار مهندسی کامپیوتر در استرالیا  در این نوشتار تحلیل گشت. در شاخه رشته های مهندسی، کامپیوتر همواره در لیست محبوب ترین رشته ها قرار داشته است. همان طور که از بررسی اعتبار دانشگاه های استرالیا و همچنین حقوق مهندس کامپیوتر در استرالیا برداشت شد، این کشور برای متقاضیان تحصیل یکی از ایده ال ترین گزینه ها خواهد بود. اگر بعد از خواندن این مقاله بدنبال کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا مشتاق هستید، همین حالا با کارشناسان مجرب موسسه MIE تماس رایگان حاصل نمایید تا به بهترین نحو شما را راهنمایی و کمک نمایند. دوستان عزیز در انتهای این مقاله می توانید سوالات خود را با ما در میان بگذارید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان