تحصیل در رشته هنر در آلمان

1 نظر

کشور آلمان به عنوان مکانی مناسب و بسیار مطلوب برای علاقه مندان رشته های مختلف هنری و دریافت مدرک ارزشمند و معتبر از دانشگاه های هنری بی‌نظیر و بسیار با کیفیت، شناخته می شود. ما در این نوشتار مقوله تحصیل در رشته هنر در آلمان را بصورت علمی مرور می کنیم. دانشگاه های هنر موجود در این کشور از یک نظام آموزشی بسیار عالی پیروی می کنند و شیوه های تدریس در این دانشگاه ها همراه با تحقیق و پژوهش می باشند. تحصیل در رشته هنر در آلمان به عنوان یک رشته محبوب در میان دانشجویان بین المللی دارای تقاضای بسیار بالایی بوده و به عبارتی پذیرش در این دانشگاه ها رقابتی است. اکثر دروس در دانشگاه های هنر آلمان پروژه محور بوده و دانشجویان موفق به دریافت بورسیه و اسکالرشیپ می گردند. البته دانشجویان باید توجه داشته باشند که یکی از شروط اصلی پذیرش در این دانشگاه ها جهت تحصیل در آلمان در رشته هنر، شرکت در آزمون ورودی می باشد. افرادی که موفق به اتمام تحصیلات خود در دانشگاه های هنر آلمان می شوند، با موقعیت ها و فرصت های شغلی بسیار مناسبی در این کشور با درآمد و حقوق سطح بالایی روبرو‌می گردند. لازم به ذکر است که اطلاعات زیر پس از مشورت با وکلای محلی و ضمنا تحقیق در سایت های معتبر تقدیم حضورتان می گردد. ارائه این اطلاعات به مفهوم ارائه خدمات به شما در این خصوص نمی‌باشد و شما جهت کسب اطلاع از میزان خدمات ما بایستی با ما تماس بگیرید. چنانچه تمایل دارید در ارتباط با تحصیل در رشته هنر در آلمان و بررسی شرایط خود پاسخ دقیق تری داشته باشید با موسسه مشاوره ای MIE ارتباط برقرار نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
انتخاب رشته هنر در آلمان

درباره رشته هنر در آلمان

کشور آلمان در میان سایر کشورهای اروپایی دارای علاقه بسیاری به هنرهای مختلف و انجام فعالیت های مختلف هنری است و بر همین اساس می توان آثار هنری بسیار با ارزشی را در این کشور از گذشته تا کنون مشاهده نمود‌. یک هنرمند دارای نگاه کاملا متفاوتی به جهان می باشد و با توجه به همین نگاه اقدام به خلق آثار متفاوت و زیبایی می نماید، که این دیدگاه در میان دانشجویان رشته هنر در آلمان به چشم میخورد. تحصیل در رشته هنر در آلمان در بهترین دانشگاه های این کشور امکان پذیر می باشد و هر یک از رشته ها خود دارای گرایشات و شاخه های تحصیلی متفاوتی می باشند‌. شهر برلین یکی از موقعیت های مناسب برای رشته هنر است. بناهای هنری متعدد و محیط فرهنگی دانشجویی مناسب زمینه رشد را برای متقاضیان و هنرمندان فراهم می آورد.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در آلمان


شرایط تحصیل هنر در آلمان

علاقه مندان به دریافت یک مدرک معتبر، می توانند به تحصیل هنر در آلمان بپردازند. تحصیل در هر یک از مقاطع، در دانشگاه های مختلف دارای شرایط پذیرش مربوط به خود می باشد. دانشجویان بین المللی باید توجه داشته باشند که دانشگاه های آلمان برای اعطای پذیرش به دانشجویان رشته هنر دارای گزینش و آزمون ورودی می باشند. از شرایط مهم برای ورود به این دانشگاه ها می توان به سن متقاضی و نمرات تحصیلی وی اشاره نمود. از دیگر الزامات ورود به رشته هنر در آلمان داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا مدرک زبان آلمانی با توجه به دانشگاه انتخابی جهت ادامه تحصیل است.

تحصیل هنر در آلمان در مقطع کارشناسی

متقاضیانی که قصد دارند برای تحصیل هنر در آلمان در مقطع کارشناسی اقدام نمایند می بایست با الزامات آن آشنایی کامل داشته باشند. یکی از موارد مهم تسلط به زبان انگلیسی یا زبان آلمانی می باشد. از مزایای تحصیل کارشناسی در آلمان تنوع رشته های هنر مثل طراحی، رقص، مجسمه سازی و فیلمسازی است. عموماً دانشکده های هنر آزمون ورودی دارند و فرد می بایست برای ورود به مقطع کارشناسی آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارد.

تحصیل کارشناسی ارشد هنر در آلمان

برای تحصیل کارشناسی ارشد هنر در آلمان مانند مقطع قبلی می بایست دانشجو الزامات اولیه را دارا باشد تا بتواند پذیرش اخذ نماید. علاوه بر دانش زبان آلمانی و انگلیسی لازم است که شخص نمرات قابل قبولی داشته باشد و حداقل معدل 17 را ارائه دهد. توصیه نامه و انگیزه نامه قوی نیز از آیتم های تاثیرگذار در این پروسه است. لازم به اشاره است که طی تحصیل کارشناسی ارشد در المان دانشجو می بایست روی پروژه ای مشخص کار کرده و تحت عنوان پایان نامه ارائه نماید.

تحصیل دکترا هنر در آلمان

اولین اصل اساسی جهت اخذ پذیرش دکترای تحصیل در رشته هنر در آلمان، یافتن استاد راهنما در دانشگاه مورد نظر در کشور آلمان می باشد. در واقع در دوره تحصیلی دکترا در آلمان  استاد راهنما می تواند هیات بررسی کننده پرونده را جهت اعطای پذیرش به دانشجو مجاب نماید. همچنین دانشجویان با توجه به نیاز دانشگاه باید دارای مدرک آیلتس در سطح آیلتس 7 و یا مدرک زبان آلمانی در سطح ب2 باشند.

آزمون ورودی در رشته‌های هنر در آلمان

همانطور که پیشتر اشاره نمودیم، برای ورود به دانشگاه های هنر آلمان متقاضی می بایست متناسب با مقطع تحصیلی مورد نظر اصول و شرایط لازم را داشته باشد. یکی از شروط برای ورود و تحصیل در رشته های هنری پشت سر گذاشتن آزمون ورودی می باشد. در این آزمون ها که با توجه به دانشگاه انتخابی جزئیات آن مشخص خواهد شد، سطح دانش و سطح زبان متقاضی مورد بررسی قرار می گیرد. مطلب توسط تیم حرفه ای و مسلط به قوانین مهاجرتی موسسه مشاوره ای MIE به نگارش درآمده است و هرگونه رونویسی از آن بدون ذکر منبع از نظر شرع حرام و دارای پیگرد قانونی خواهد بود.

گرایش های رشته هنر در آلمان

تحصیل در رشته هنر در آلمان در گرایش های مختلفی امکانپذیر می باشد که دانشجویان بین المللی با توجه به علاقه خود می توانند یکی از آنها را جهت تحصیلات خود در کشور آلمان انتخاب نمایند. برخی از گرایش های مهم و پرطرفدار رشته هنر در آلمان:

  • رشته معماری و هنرهای تجسمی
  • رشته بازیگری
  • رشته عکاسی
  • رشته نقاشی
  • رشته مجسمه‌سازی
  • رشته طراحی صحنه
  • رشته کارگردانی

تمامی گرایش های ذکر شده خود دارای زیر شاخه های دیگری نیز می باشند که دانشجویان برای اخذ پذیرش در هر یک نیازمند داشتن شرایط خاصی هستند.

اقامت هنرمندان

این مقاله را از دست ندهید: اقامت هنرمندان

در این مقاله ما جوانب اقامت هنرمندان را به شما خواهیم آموخت.

تحصیل در رشته‌های هنر به زبان انگلیسی در آلمان

همانگونه که میدانیم کشور آلمان علاوه بر داشتن دانشگاه های دولتی بسیار که تحصیل در آن‌ها به زبان آلمانی می باشد، دارای دانشگاه های خصوصی بسیاری نیز می باشد که تحصیل در این دانشگاه های بسیار با کیفیت به زبان انگلیسی امکان‌پذیر می باشد. بهتر است دانشجویان قبل از اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه نسبت به بهبود زبان آلمانی و یا انگلیسی خود اقدام نموده و مدرک مورد نیاز دانشگاه را دریافت نمایند. همچنین دانشجویان بین المللی علاقه مند به رشته هنر در آلمان قبل از ورود به دانشگاه های هنر آلمان می توانند در دوره های زبان برگزار شده در موسسات و کالج های مختلف موجود در کشور آلمان شرکت نمایند. برای شرکت در دوره های زبان آلمانی در آلمان می توانید از خدمات درخشان موسسه استفاده نمایند.

هزینه تحصیل هنر در آلمان

دانشگاه های دولتی موجود در کشور آلمان، ارائه دهنده شرایط تحصیل رایگان در تمامی رشته ها از جمله رشته هنر در آلمان می باشند. همانطور که آگاه هستید شرط تحصیل رایگان در آلمان تسلط داشتن به زبان شیرین آلمانی می باشد. دانشگاه های دولتی موجود در کشور آلمان تنها هزینه ای حدود 700 الی 1000 یورو در سال جهت ارائه خدمات مختلف به دانشجویان از آنها دریافت می‌نمایند. عزیزانی که قصد دارند تحصیل به زبان انگلیسی داشته باشند باید در دانشگاه های بین المللی تحصیل داشته باشند. میانگین هزینه تحصیل در آلمان بین 17 هزار یورو تا 20 هزار یورو است. بعد از تحصیل هم دانشجویان می توانند وارد بازار کار این کشور شوند.

بورسیه رشته های هنر در آلمان

دانشگاه های هنر آلمان ارائه دهنده بورسیه های تحصیلی مختلفی به دانشجویان مقاطع مختلف در حال تحصیل در رشته هنر در آلمان می باشند. برای دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان دانشجو باید از طریق ارائه مستندات، شایستگی خود را به دانشگاه به اثبات برساند. برخی از اسکالرشیپ های کشور آلمان :

  • بورسیه پسا دکترای انیشتین: این بورسیه توسط دانشگاه برلین ارائه می شود.
  • بورسیه بنیاد آلفرد تاپفر ارائه شده به برای دانشجویان بین المللی در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا. متقاضیان رشته هنر در آلمان باید توجه داشته باشند که در حال حاضر این بورسیه به دانشجویان ایرانی اعطا نمی گردد.
  • بورسیه های علمی KUrt Hansen ارائه شده جهت تامین هزینه های زندگی و انجام پروژه ها و تحقیقات مختلف هنری

دانشگاه های هنر آلمان

کشور آلمان دارای دانشگاه های بسیار معتبری می باشد که همه آنها دارای رنکینگ جهانی سطح بالایی در میان سایر دانشگاه ها از جمله دانشگاه های هنر سراسر جهان می باشند. لیست برخی از دانشگاه های شناخته شده آلمان:

دانشگاه هنر برلین آلمان

دانشگاه هنر برلین به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های هنر و اروپا شناخته می شود و در شهر برلین آلمان قرار گرفته است. در این دانشگاه دانشجویان به یادگیری مباحث هنری از بهترین اساتید جهان میپردازند و دانشجویان می توانند در میان طیف گسترده ای از رشته های هنری دست به انتخاب بزنند. این دانشگاه دارای چهار دانشکده مجهز موسیقی، هنرهای تجسمی، طراحی و هنرهای نمایشی است‌.

دانشگاه باوهاوس وایمار

دانشگاه باوهاوس وایمار به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی در زمینه علوم و هنر شناخته می شود. این دانشگاه در تربیت و پرورش هنرمندان در کشور آلمان دارای نقش بسزایی است. تاسیس دانشگاه باهاوس در سال ۱۹۱۹ میلادی در شهر وایمار آلمان محقق گردید. این دانشگاه متشکل از چهار دانشکده معماری و شهرسازی، دانشکده مهندسی عمران، دانشکده هنر و طراحی و دانشکده رسانه می باشد.

دانشگاه هنر برمن

دانشگاه هنر برمن در شهر برمن که به شهر علم آلمان شناخته می شود، تاسیس گردیده است. این دانشگاه بالغ بر 2 هزار دانشجوی بین المللی دارد. این دانشگاه در میان دانشگاه های موجود در آلمان دارای رتبه ۳۳ می باشد و به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های هنر در کشور آلمان شناخته می شود.

مدرسه عالی هنر براونشوایگ

این دانشگاه در سال ۱۹۵۲ تاسیس گردید و به عنوان یکی از پیشگامان در ارایه رشته های هنری در آلمان شناخته می شود. امکان تحصیل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد هنر در این دانشگاه وجود دارد.

آکادمی هنری مونستر

آکادمی هنری مونستر در سال ۱۷۸۰ در شهر مونستر تاسیس گردید و دارای فعالیت گسترده ای در زمینه ارائه رشته های علوم انسانی و علوم اجتماعی می باشد. پردیس اصلی و تنها پردیس این دانشگاه در مرکز شهر واقع گردیده است. در حال حاضر حدود سه هزار دانشجوی بین المللی در این دانشگاه مشغول تحصیل میباشند.

رشته هنر در آلمان در گرایش نقاشی

موقعیت های کار پس از تحصیل در آلمان در رشته هنر

همانگونه که در ابتدا مطرح نمودیم، بازار کار پس از تحصیل رشته هنر در آلمان یک بازار کار عالی می باشد که فرصت ها و موقعیت های شغلی بسیاری را با درآمد سطح بالا در اختیار فارغ التحصیلان گرایشات مختلف رشته هنر در آلمان قرار می دهد. کشور آلمان به صورت مدارک از افراد دارای تخصص و مهارت در زمینه های مختلف از جمله هنر، استقبال می نماید. فارغ التحصیلان می توانند به صورت مستقل فعالیت خود را آغاز نموده و یا اینکه در بخش های رسانه ای، موسسات مختلف تبلیغاتی، بخش های مختلف روابط عمومی و غیره در شرکت ها و سازمان های مختلف مشغول به کار شوند. متخصصین و افراد ماهر در این رشته می توانند در حوزه های نقاشی، مد، فشن، عکاسی، گرافیک و انیمیشن، آرایشگری، صنایع دستی و غیر وارد بازار کار در آلمان گردند. تعدادی از مشاغل بسیار مهم و معروف مرتبط با رشته هنر در آلمان شامل نوازندگی، آهنگسازی، طراحی مد و لباس در آلمان و نقاشی می گردند.

شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان در رشته هنر

دانشجویانی که از دانشگاه های هنر آلمان فارغ التحصیل می گردند به مدت 24 ماه پس از تحصیل می توانند در کشور آلمان مانده و اقدام به جستجوی شغل مرتبط با رشته خود نمایند. با توجه به اینکه بازار کار رشته های هنری در کشور آلمان مناسب است لذا فارغ التحصیلان رشته هنر در آلمان با شانس بالای کاریابی در آلمان روبرو‌می باشند. با یافتن کار در کشور آلمان، هنرمندان موفق به دریافت اقامت کار این کشور می شوند و با توجه به اینکه باید بیمه و مالیات پرداخت نمایند، پس از گذشت سه سال از کار کردن خود در آلمان می توانند برای خود و خانواده درخواست اقامت دائم و پس از آن با توجه به شرایطی از جمله تسلط به زبان آلمانی و فرهنگ آلمان و قبولی در آزمون شهروندی تابعیت و پاسپورت بسیار معتبر این کشور را دریافت نمایند‌.

مزایای تحصیل هنر در آلمان

یکی از دغدغه های بزرگ برای دانشجویان بین المللی، رسیدن به جایگاه شغلی مناسب در زمینه مهارتشان می باشد. از مزایای تحصیل هنر در آلمان برای متقاضیان واجد شرایط می توان به این مورد اشاره کرد که شخص پس از تحصیلات آکادمیک و اخذ مدرک می تواند وارد بازار کار هنر در آلمان شود و در این زمینه با توجه به میزان توانمندی و مهارت شخصی، پیشرفت داشته باشد. یکی دیگر از مزایای تحصیل هنر در آلمان امکان تحصیل رایگان برای افرادیست که به زبان رسمی این کشور مسلط هستند و دارای نمرات قابل قبول و سن مناسبی می باشند. علاوه بر این موارد، مهاجر پذیر بودن آلمان و دیگر کشورهای اروپایی این امکان را فراهم آورده که دانشجویانی که وارد بازار کار می شوند بتوانند پس از مدت زمان مشخص درخواست اخذ اقامت دائم و نهایتا پاسپورت آلمان دهند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل در رشته هنر در آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

برای تحصیل کارشناسی ارشد رشته هنر در آلمان معدل حائز اهمیت است؟

بله، معدل دانشجو باید بالای 17 باشد.

هزینه تحصیل رشته هنر در دانشگاه های خصوصی کشور آلمان چقدر است؟

هزینه تحصیل رشته هنر در دانشگاه های خصوصی آلمان بالای 18 هزار یورو می باشد.

آیا امکان تحصیل رایگان هنر در کشور آلمان وجود دارد؟

بله امکان تحصیل رایگان رشته هنر در دانشگاه های دولتی آلمان در صورت تسلط به زبان آلمانی وجود دارد.

بهترین دانشگاه جهت تحصیل رشته هنر در آلمان مدام است؟

بهترین دانشگاه جهت تحصیل رشته هنر در آلمان دانشگاه هنر برلین است.

سخن پایانی

ما در این مقاله به صورت کلی به بحث و بررسی در ارتباط با تحصیل در رشته هنر در آلمان پرداختیم. همانگونه که بیان نمودیم رشته هنر از رشته های بسیار پر متقاضی در کشور آلمان است و هر سال دانشجویان بسیاری از سراسر جهان جهت ادامه تحصیل رشته هنر اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های هنر این کشور می نمایند‌. دانشجویان می توانند در دانشگاه های دولتی به صورت رایگان و در دانشگاه های خصوصی از طریق پرداخت شهریه تحصیل نمایند. امکان دریافت بورسیه تحصیلی نیز از دانشگاه های کشور آلمان جهت ادامه تحصیل در رشته هنر در آلمان وجود دارد. بازار کار رشته های هنری در این کشور بسیار مناسب بوده و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی با شانس سطح بالای کاریابی با درآمد سطح بالا روبرو‌می باشند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات کامل تر در ارتباط با تحصیل در رشته هنر در آلمان و بررسی شرایط خود با موسسه مشاوره ای MIE ارتباط برقرار نموده و یا سوالات خود را در بخش زیر مطرح نمایید تا هرچه سریعتر پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
Reyhane
سلام من ترم آخر رشته ی بازیگری ام،چون میخواستم رشته ام رو تغییر بدم و قصد مهاجرت تا قبل نداشتم زیاد به نمراتم توجهی نداشتم و الان که قصد مهاجرت دارم برای فوق لیسانس متوجه شدم معدل حداقل ۱۷ نیازه که من معدلم ۱۶ هستش،خواستم بدونم تاثیر معدل تو پذیرش از دانشگاه ها چقدر هستش؟یعنی امکانش هست من نتونم اصلا قبول بشم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز با معدل ۱۶ نیز امکان مهاجرت وجود دارد.
مشاوره رایگان