تحصیل در رشته هنر در کانادا

17 اردیبهشت 1402 بدون نظر

تحصیل در رشته هنر در کانادا برای دانشجویان بین المللی می‌تواند بسیار خوشایند باشد. پس در این مقاله سعی می کنیم به جزئیات تحصیل در رشته هنر در کانادا بپردازیم. در ادامه این مقاله می توانیم به شما در خصوص شرایط تحصیل در رشته هنر در کانادا، تحصیل در رشته هنر در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل توضیحات کامل را ارائه کنیم. مؤسسه MIE در راستای تمامی اطلاعات در خصوص تحصیل در رشته هنر در کانادا کمک می کند. شما عزیزان می توانید با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایید و با مشاورین خبره ما مشاوره رایگان داشته باشید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می‌گردد:

تماس با ما

تحصیل در رشته هنر در کانادا

شرایط تحصیل در رشته هنر

شاخه های رشته هنر می‌تواند بسیاری از رشته‌ های هنری را در بر گیرد مثل گرافیک، سینما، نقاشی، عکاسی، گریم، طراحی لباس، مد و فشن و موسیقی جزوی از زیر شاخه های رشته هنر هستند. تحصیل در رشته هنر در کانادا می تواند برای علاقه مندان این رشته بسیار جالب باشد. دانشجویان بین المللی که علاقه به تحصیل در رشته هنری در کشور کانادا را دارند می توانند برای تحصیل در بسیاری از دانشگاه‌ های کانادا اقدام کنند.

یکی از عواملی که می ‌تواند تعیین کند که تحصیل در رشته هنر در کشور کانادا می تواند عاقلانه باشد یا خیر تعیین بازارکار این رشته در کشور کانادا می باشد. در حال حاضر رشته هنر در کشور کانادا می تواند جزو رشته هایی باشد که با کمبود نیروی کار ماهر مواجه می باشد. رشته هایی در زمینه گرافیک، عکاسی، طراحی لباس، موسیقی و غیره می‌تواند برای کار در کشور کانادا بسیار عاقلانه و پر درآمد باشد.

ویزای تحصیلی کانادا

این مقاله را از دست ندهید: ویزای دانشجویی کانادا

در این مقاله ما به بررسی ویزای دانشجویی در کانادا خواهیم پرداخت.

تحصیل در رشته هنر در کانادا در مقطع کارشناسی 

برای تحصیل در کانادا و تحصیل در رشته هنر در مقطع کارشناسی متقاضی می بایست در سطح آیلتس ۶ مدرک زبان آکادمی بتواند ارائه دهند و همچنین برای تحصیل در شاخه ‌های هنر برای مثال در رشته‌های طراحی، نقاشی ، مجسمه‌سازی، ویدیو، بازیگری ، رسانه، انیمیشن و هنر می تواند در کشور کانادا تحصیل کند. این دوره های ارائه شده در دانشگاه های معتبر و فوق العاده کشور کانادا تدریس می شوند. لازم به ذکر می باشد که تحصیل در رشته هنر در کانادا در مقطع کارشناسی می تواند برای شروع به کار در این کشور بسیار جذاب باشد. تحصیل در دانشگاه های کانادا برای رشته هنر در دو سال اول دانشگاه به دنبال شناخت علایق و اهداف شخصی دانشجو است. هر کدام از این دوره ها دانشجویان را برای حرفه ای شدن در هنر و زیرشاخه مربوطه آماده می‌کند و ابزارهای لازم را برای توسعه مهارت‌های آن‌ها در اختیارشان قرار می دهد. جالب است بدانید که زیر شاخه های رشته هنر به رشته تحصیلی تقسیم بندی شده است. هزینه تحصیل در رشته هنر در کانادا در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی رایگان می باشد و دانشجویان باید هزینه‌ای حدود ۲۵ الی ۳۰ هزار دلار کانادا را برای تحصیل در نظر بگیرند.

تحصیل در رشته هنر در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

برای تحصیل در رشته هنر در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد متقاضی می بایست در سطح آیلتس 6.5 مدرک آکادمیک را داشته باشد و بتواند ارائه دهد. تحصیلات قبلی یعنی مدرک لیسانس دانشجو بسیار مهم می باشد و باید بتوانند در نمره بالا و در رشته مرتبط با مدرک لیسانس خود را ارائه دهند. تحصیل در رشته کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی به صورت رایگان بوده و ملزم به پرداخت هزینه برای این دانشگاه هستند. هزینه شهریه برای دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد در رشته هنر در کشور کانادا حدوداً هزینه ‌ای بین ۳۰ هزار دلار کانادا تا ۶۰ هزار دلار کانادا را در بر می گیرد. تمامی رشته‌هایی که متقاضیان در مقطع کارشناسی می‌توانند تحصیل کنند، در مقطع کارشناسی ارشد موجود است و می توانند در آن‌ها به  تحصیل بپردازند.

تحصیل در رشته هنر در کانادا در مقطع دکتری

برای تحصیل در رشته هنر در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد متقاضی می بایست در سطح آیلتس 6.5 مدرک آکادمیک داشته باشد و بتواند ارائه دهد. تحصیلات قبلی یعنی مدرک لیسانس دانشجو بسیار مهم می باشد و باید بتوانند در نمره بالا و در رشته مرتبط با مدرک لیسانس خود را ارائه دهند. تحصیل در رشته کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی به صورت رایگان بوده و ملزم به پرداخت هزینه برای این دانشگاه هستند هزینه شهریه دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد در رشته هنر در کشور کانادا حدوداً هزینه‌ای بین ۳۰ هزار دلار کانادا تا ۶۰ هزار دلار کانادا را در بر می گیرد. تمامی رشته هایی که در مقطع کارشناسی متقاضی می تواند تحصیل کند نیز در مقطع کارشناسی ارشد موجود می باشد و می توانند تحصیل کنند.

هزینه های تحصیل در رشته هنر در کانادا 

از مهمترین مواردی که دانشجویان بین المللی باید حتما از ابتدا به آن توجه کنند، هزینه های تحصیل شان در کشور کانادا می باشد؛ باید بدانید که تحصیل دانشجویان بین المللی در کشور کانادا نمی تواند به صورت رایگان باشد برای مقطع لیسانس فوق لیسانس و دکترا هزینه ای حدود ۱۵ هزار تا ۷۰ هزار دلار کانادا در سال باید در نظر گرفته شود. معمولاً دانشجویانی که در کانادا شهروند هستند نیز هزینه های کمتری را پرداخت می‌کند تا نسبت به دانشجویانی که بین المللی می‌ باشند. رشته هنر یکی از گران ترین رشته های تحصیلی در کشور کانادا است، به همین دلیل هزینه های تحصیل و شهریه های دانشگاه در این رشته بسیار گران می باشد؛ ولی باید این نکته را در نظر بگیرید که حتی شما با پرداخت هزینه های بالا برای تحصیل در رشته هنر در کشور کانادا می توانید بعد از آن وارد بازار کار در همین کشور شوید و درآمد خوبی را کسب کنید.

معرفی دانشگاه های برتر کانادا در رشته هنر

دانشگاه های هنر در سراسر دنیا از دوستداشتنی ترین دانشگاه ها و تحصیل در آن ها از لذت بخش ترین زمان های دانشجویی به شمار می رود. کانادا نیز از دانشگاه های هنر برتری در دنیا برخوردار است که رویای بسیاری از هنرآموزان و هنرمندان است. با این حال خالی از لطف نیست تا تعدادی از دانشگاه های هنر در کانادا را بشناسیم. در ادامه معرفی دانشگاه های برتر کانادا در رشته هنر می پردازیم:

 • دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال از جمله دانشگاه های کانادا است که در فارغ التحصیلان زیادی در مقاطع مختلف تحصیلی نظیر کارشناسی ارشد و دکتری و... دارد. موسیقی، مطالعات فیلم و موزه و... برخی از رشته های تحصیلی این دانشگاه هستند.

 • دانشگاه آلبرتا

دانشگاه البرتا

دانشگاه البرتا نیز از برترین دانشگاه های کانادا است که در تدریس هنر رتبه ممتازی در کانادا و جهان دارد و سالانه تعداد زیادی دانشجوی هنر به صورت بین المللی می پذیرد. این دانشگاه در مقاطع  مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد و... در رشته های مختلف طراحی، هنرهای زیبا، نقاشی، تاریخ هنر، رسانه های تصویری، طراحی صنعتی، مجسمه سازی و ... تدریس می کند.

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا از دانشگاه های برتر کانادا بوده  که رتبه 45 دانشگاه های جهان را از آن خود کرده است. این دانشگاه ها رشته های رسانه دیجیتال و تولید فیلم، هنر و تاریخ هنر، تئوری موسیقی، نویسندگی و نوشتن خلاق و.. را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و... ارائه می دهد.

اهمیت رشته هنر در کانادا

رشته هنر همواره در سراسر دنیا از محبوبیت ویژه ای برخوردار بوده است. مطالعه هنر لذت تحصیل را دو چندان می کند. با این حال رشته هنر در کانادا نیز اهمیت ویژه ای داشته و از حمایت خوبی برخودار است. دانشگاه های ممتاز این رشته تحصیلی را ارائه می دهند و از سوی دیگر بازار کار خوبی برای دوران ضمن تحصیل و فراغت از تحصیل در رشته هنر وجود دارد. گفتنی است که ویزای کارکنان ماهر فدرال در کانادا از جمله اقدامات این کشور برای جذب فارغ التحصیلان ماهر در زمینه های هنری است که به دانشجویان بین المللی فرصت اقامت دائم را می دهد.

بورسیه تحصیلی رشته هنر در کانادا

بورسیه های تحصیلی بخش بسیار کمک کننده بر مخارج زندگی و تحصیل دانشجویی هستند و خوب است بدانید که بورسیه تحصیلی رشته هنر در کانادا نیز امکان پذیر است. برای این منظور باید از اعتبارات علمی و رزومه قوی و خوبی برخوردار باشید. گفتنی است که بورسیه های تحصیلی رشته هنر در کانادا به شکل بورسیه های رقص، موزه شناسی، موسیقی، تئاتر، مدیریت هنر، هنر تجسمی و... ارائه می شود. بورسیه های تحصیلی بر کاهش هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا کمک کننده خواهد بود و حمایت کالی خوبی محسوب می شود.

رشته تربیت بدنی در کانادا

این مقاله را از دست ندهید: رشته تربیت بدنی در کانادا

در این مقاله ما تمام راه های تحصیل در رشته تربیت بدنی در کانادا را به شما خواهیم آموخت.

میانگین درآمد پس از تحصیل در رشته هنر در کانادا

تحصیل هنر در کشور کانادا از بازار کار خوبی برخوردار است. این رشته تحصیلی در زمینه های کاری خود مانند مجسمه سازی، نقاشی، عکاسی، تئاتر، طراحی، آموزش فنون و... در امد خوبی دارد. میانگین درآمد پس از تحصیل در رشته هنر در استان های مختلف کانادا متفاوت است. متوسط حقوق هنری در کانادا حدودا 48 هزار دلار در سال بوده که گفته می شود در سال حقوق افراد مشغول به این پیشه از حداقل 36 هزار دلار تا 74 هزار دلار متغیر است.

مشاغل رشته هنر در کانادا

مشاغل رشته هنر در کانادا یکی از ابهامات دانشجویان می باشد. در ادامه برای شما متقاضیات عزیز پر درامد ترین مشاغل کانادا در رشته هنر را به صورت جدول به اشتراک گذاشته ایم.

رشته

درآمد (دلار کانادا)

طراح داخلی

۱۰.۰۰۰ الی ۱۲.۰۰۰ دلار در ماه

گرافیک

۷.۰۰۰ الی ۸.۰۰۰ دلار در ماه

حوزه موسیقی

۷۰۰۰ الی ۸۰۰۰ دلار در ماه

مربی رقص

۱۰.۰۰۰ الی ۱۲.۰۰۰ دلار در ماه

طراح سایت

۵.۰۰۰ الی ۶.۰۰۰ دلار در ماه

مد و فشن

۱۲.۰۰۰ الی ۱۳.۰۰۰ دلار در ماه

طراح صنعتی

۷۰۰۰ الی ۸۰۰۰ دلار در ماه

کارگردانی و تهیه کنندگی

۷۰۰۰ الی ۹۰۰۰ دلار در ماه

مهندسی

۱۰.۰۰۰ الی ۱۲.۰۰۰ دلار در ماه

ویدیو ادیتور

۶۰۰۰ الی ۸۰۰۰ دلار در ماه

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته هنر در کانادا 

می توان برای مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته هنر در کانادا به ریز مدارک زیر اشاره کرد.

برای مقطع لیسانس

 • مدارک هویتی
 • مدرک دیپلم
 • مدرک زبان (ایلتس ۶ آکادمیک)
 • ترجمه تمامی مدارک به همراه اصل آنها

برای مقطع فوق لیسانس

 • مدارک هویتی
 • مدرک لیسانس
 • مدرک زبان (آیلتس ۶.۵ آکادمیک)
 • ترجمه تمامی مدارک به همراه اصل آنها

برای مقطع دکتری

 • مدارک هویتی
 • مدرک لیسانس و فوق لیسانس
 • مدرک زبان (آیلتس ۷ آکادمیک)
 • نامه از استاد راهنما
 • مقالات ISI
 • ترجمه تمامی مدارک به همراه اصل آنها

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل در رشته هنر در کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سؤالات متداول

آیا برای تحصیل در کشور کانادا در رشته هنر در مقطع لیسانس می توان بدون مدرک زبان اقدام کرد؟

خیر، کشور کانادا جزو کشورهایی می باشد که مدرک زبان بسیار مهم می باشد.

آیا تحصیل دانشجویان بین المللی در کشور کانادا در رشته هنر می تواند رایگان باشد؟

خیر، دانشجویان بین المللی می بایستی برای تحصیل در کشور کانادا شهریه دانشگاه را پرداخت کنند.

میانگین هزینه های تحصیل در کشور کانادا در رشته هنر چه مبلغی می باشد؟

شهریه دانشگاه متغییر می باشد و حداقل باید حدود ۱۲ هزار دلار در سال را در نظر بگیرید.

حداقل محدودیت سنی در کشور کانادا در رشته هنر در مقطع لیسانس چه سنی می باشد؟

حداکثر گپ تحصیلی باید ۳ سال باشد

آیا دانشجوی مقطع لیسانس در رشته هنر اجازه کار دارد؟

بله، اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته را دارند.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله اشاره شد تحصیل در کشور کانادا در رشته هنر برای دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر می باشد. تحصیل در رشته هنر در کانادا در مقطع لیسانس فوق لیسانس و دکترا برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد. دانشجویان می توانند در رشته های گرافیک، طراحی سایت، سینما، عکاسی، گریم به تحصیل اقدام کنند. یکی از مهم‌ترین نکات برای کشور کانادا در این می باشد که دانشجویان در حین تحصیل اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته را دارند و می توانند درآمد داشته باشند. همچنین مدرک زبان معتبر برای مقطع لیسانس در حد آیلتس ۶ آکادمیک برای مقطع فوق لیسانس در حد آیلتس ۶ و نیم آکادمیک و برای دکترا در حد آیلتس۷ آکادمیک اجبار می باشد. شما متقاضیان و علاقه‌مندان به کشور کانادا اگر سوالی در خصوص این مقاله دارید می توانید در زیر همین مقاله در قسمت پرسش و پاسخ به پرسیدن تا کارشناسان ما در اولین زمان به سوال شما پاسخ دهند و یا اگر تمایل دارید، می توانید با کارشناسان خبره و مجرب ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان در خصوص تحصیل در رشته هنر در کانادا داشته باشید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان