تحصیل هنر در اتریش

2 نظر

اتریش از گذشته همواره محلی برای ملاقات سنت‌ها و سبک‌های مختلف هنری بوده است و فرصت‌های متعددی را برای اجرای عمومی فراهم کرده است. جشنواره صدا در لینز، جشنواره سالزبورگ که از نظر سنتی بسیار غنی است، گروه بزرگ جاز در گراتس، جشنواره فیلم وینال، تئاتر کاخ باروک در شونبرون یا گالری تصاویر آکادمی هنرهای زیبا چند موردی است که می‌توان نام برد. اتریش با توجه به این پیشینه هنری بی‌شک متقضایان زیادی را در سراسر دنیا که علاقه‌مند به رشته‌های هنری هستند به خود جذب می‌کند تا امکان تحصیل در دانشگاه‌های هنر این کشور را داشته باشند. مؤسسه حقوقی MIE با ارائه این مقاله شما را با شرایط تحصیل هنر در اتریش آشنا می‌کند و هر گونه ابهامی را در این زمینه از بین می‌برد. همچنین می‌توانید از طریق تماس با مشاورین مجرب این مجموعه مهاجرت موفقی را تجربه کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می‌گردد:

 

تماس با ما

تحصیل هنر در اتریش

شرایط تحصیل رشته های هنری در اتریش

افراد برای تبدیل شدن به یک هنرمند نیاز به آموزش تخصصی و تمرین فراوان در زمینه های مختلف هنر دارند. در مورد الزامات هنرمند می توان به داشتن حداقل مدرک لیسانس اشاره کرد. در این مقطع تحصیلی دانشجویان آموزش می بینند که در زمینه یک برنامه هنری خاص آموزش ببینند. مجسمه سازی، نقاشی، طراحی، سرامیک و عکاسی یا چاپ از جمله رشته های هنری می باشد که در دانشگاه های هنر به صورت تخصصی مورد مطالعه قرار می گیرد. رشته های هنری به صورت عملی در کارگاه ها یا استودیو های دانشگاه برگزار می شوند. دانشجویان در دانشگاه هنر می توانند برای تبدیل شدن به یک هنرمند خوب مهارت های خود را افزایش دهند. علاقمندان تحصیل هنر در اتریش می توانند با ارائه مدارک و نمونه کارهای هنری خود به دانشگاه های هنر درخواست تحصیل بدهند. در صورتی که مدارک متقاضیان مورد تایید دانشگاه باشد می توانند از طریق دریافت ویزای تحصیلی اتریش مهاجرت کنند.

 تحصیل هنر در اتریش در مقطع لیسانس

در میان راه‌های مهاجرتی می توان به روش تحصیل در کشورهای خارجی اشاره کرد. دانشجویان می توانند دوره تحصیلی در مقطع لیسانس را در دانشگاه به مدت 3 تا 4 سال بسته به رشته تحصیلی، مطالعه کنند. دانشجویان بین المللی می توانند در اتریش با هزینه های کمتر و مقرون به صرفه تحصیل کنند. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه و گردآوری شده است، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. اتریش از امن ترین کشورهای جهان است که از نظر کیفیت زندگی دارای رتبه ای در سطح بالایی می باشد. افرادی که دیپلم 12 ساله خود را دریافت کرده اند و از نظر دانش زبان انگلیسی در سطح قابل قبولی هستند و نمره آیلتس 6 را دریافت کرده اند می توانند برای تحصیل هنر در اتریش درخواست پذیرش دهند. در صورتی که دانشگاه درخواست پذیرش را بپذیرد، متقاضی می تواند با داشتن پذیرش تحصیل هنر در اتریش جهت اخذ ویزای اتریش درخواست دهد.

تحصیل حسابداری در خارج از کشور

این مقاله را از دست ندهید:معرفی کشور اتریش

در این مقاله سعی داریم به طور جامع کشور اتریش را به شما معرفی کنیم.

تحصیل هنر در اتریش در مقطع فوق لیسانس

دانشجویانی که از طریق تحصیل هنر در اتریش مهاجرت می کنند و در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند، هم می توانند از زیبایی های اتریش لذت ببرند هم تحصیل در دانشگاه های عالی را تجربه کنند. از دیگر مزایای تحصیل در اتریش می توان به امنیت بالای کشور اتریش و کیفیت بالای زندگی در اتریش اشاره کرد. فضاهای عمومی دانشگاه اتریش کاملاً آرام است و اساتید همیشه آماده به کمک و یاری رساندن به دانشجوها هستند. از آنجایی که موسیقی و هنر در اتریش تاثیر زیادی روی فرهنگ و سنت ها دارد، بسیاری از دانشگاه ها و آکادمی ها برای دانشجویان و علاقمندان به هنر، برنامه های تحصیلی زیادی ارائه می دهند. دانشجویان بین المللی بعد از اتمام دروه تحصیل خود در مقطع لیسانس می توانند برای تحصیل در دانشگاه های هنر برای ادامه تحصیل در  مقطع فوق لیسانس درخواست پذیرش دهند و از امکانات عالی در زمنیه آموزش هنر در رشته های مختلف بهره مند شوند.

تحصیل هنر در اتریش در مقطع دکتری

بالاترین سطح مدرک تحصیلی دکترا می باشد. متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا پس از اتمام مطالعات برنامه می بایست پایان نامه خود را ارائه دهند. تحصیل هنر در اتریش در مقطع دکترا معمولاً در رشته های نقاشی، موسیقی، هنرهای تجسمی مانند سرامیک، ملیله کاری و موزاییک متمرکز است. در دانشگاه های هنر اتریش رشته های گرافیک، مجسمه سازی و انیمیشن نیز تدریس می شوند و دانشجویان علاقمند می توانند در رشته های طراحی جواهرات، چاپ و هنر نیز تحصیل کنند. دانشجویان هنر در مقطع دکترا معمولاً افرادی هستند یا رویاهای بزرگ و ذهنی خلاق. هزینه برای دانشجویان دکترا در رشته هنر متفاوت است و به دانشگاهی در آن تحصیل می کنند بستگی دارد. تفاوت در هزینه دوره به عل تفاوت در طول دوره و تعداد کلاس ها متفاوت است. متقاضیان می توانند برنامه دانشگاه های مختلف را بررسی کنند و با سوپروایزر در دانشگاه ارتباط برقرار کنند و در صورت اخذ پذیرش را از دانشگاه می توانند برای تحصیل هنر در اتریش مهاجرت کنند.

هزینه تحصیل هنر در اتریش

در یک ارزیابی توسط دانشجویان بین المللی که در خارج از کشور تحصیل کرده اند مشخص شد که دلایل اصلی رضایت دانشجویان از تحصیل هنر در اتریش مواردی هچون: استداندارد بالای زندگی و تحصیل در اتریش، کلاس های آموزشی مناسب و روش های نوین تدریس، امنیت اجتماعی کشور اتریش و شهریه کم دانشگاه ها می باشد. هزینه تحصیل در کشورهای خارجی از نظر رشته تحصیلی، نوع دانشگاه (خصوصی یا دولتی) و مقطع تحصیل متفاوت می باشد. دانشجویانی که شهروندان کشورهای عضور اتحادیه اروپا هستند. هزینه تحصیل دانشجویان برای تحصیل هنر در دانشگاه های اتریش در هر ترم 8000 تا سالانه 22000 یورور می رسد. تحصیل در دانشگاه های دولتی به زبان آلمانی می باشد. دانشجویان در اکثر رشته های هنری به جز شهریه دانشگاهی هزینه ای بابت خرید لوازم مورد نیازشان نیز می پردازند. دانشجویان علاوه بر هزینه های تحصیل می بایست هزینه زندگی خود در اتریش را نیز پرداخت کنند. هزینه زندگی در اتریش در ماه معمولاً 1200 یورو می باشد.

 دانشگاه های هنر اتریش

دانشگاه های هنر در کشور اتریش فضای مناسبی برای دانشجویان علاقمند تحصیل هنر در اتریش ایجاد می کنند تا دانشجویان بتوانند به راحتی به بحث در مورد علم و هنر بپردازند. کشور اتریش از گذشته محلی برای سبک های مختلف هنری بوده است. جشنواره های هنری بسیاری نیز در اتریش برگزار می شوند. از مهمترین کارهای دانشگاه های هنر در اتریش، تحقیقات دانشگاهی در زمینه توسعه و گشایش هنر می باشد. ایجاد رابطه بین هنر و علم به عبارت دیگر دروس تئوری و عملی در هنر، ایجاد چالش برای تمرین خلاقیت دانشجویان و نوآوری از کارهای دیگر دانشگاه می باشد. در ادامه به چند دانشگاه در هنر اشاره می کنیم که برای دانشجویان علاقمند به رشته هنر، خدمات ارائه می کنند.

 • دانشگاه خصوصی موسیقی و هنر وین:

دانشجویانی که تمایل دارند در این دانشگاه تحصیل کنند، می توانند لیست مدارک مورد نیاز را مستقیماً از دانشگاه درخواست کنند.

 • آکادمی هنرهای وین:

این دانشگاه سال های زیادی از دانشگاه های برجسته اروپایی برای هنرمندان بوده است. دانشجویان می توانند رشته مجسمه سازی، عکاسی، هنر مفهومی و معماری را دراین دانشگاه مطالعه کنند.

 • دانشگاه لینز:

این دانشگاه در سال 1973 در شهر لینز تاسیس شد. برای درخواست پذیرش به این دانشگاه می بایست با نماینده دانشگاه ارتباط بگیرید زیرا روش اخذ پذیرش برای کشورهای مختلف متفاوت است.

 همراه گرامی موسسه ملک پور می تواند از طریق محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور در زمینه کاریابی در ایتالیا راهنمایی مطمئن برای شما باشد. با تهیه محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور از آموزش های مفید آن در زمینه کاریابی بهره مند شوید.

 مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در رشته هنر در اتریش

کشور اتریش، واقع در مرکز اروپا دارای نقش مهم در تاریخ می باشد و در شکل گرفتن اروپای مرکزی نقش مهمی را ایفا کرده است. کشور اتریش مساحت کوچکی دارد ولی با این حال دانشگاه هایی دارد که در سراسر دنیا در میان دانشجویان بین المللی شناخته شده است. دانشجویانی که علاقه دارند از طریق تحصیل هنر در اتریش مهاجرت کنند در ابتدا می بایست از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش تحصیلی اخذ کنند. دانشگاه ها بر اساس سابقه تحصیلی، نمونه کارها و وضعیت دانشجو اعلام می کنند که فرد متقاضی می تواند برای تحصیل در آن دانشگاه اقدام کند. دانشگاه به جهت بررسی شرایط دانشجو به مدارکی نیاز دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 • مدارک و سوابق تحصیلی دانشجو
 • تکمیل فرم درخواست آنلاین
 • ارائه مدرک زبان (بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی می تواند مدرک و نمره متفاوت باشد)
 • پرداخت شهریه 1 سال دانشگاه

تحصیل هنر در اتریش به همراه بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی به کمک هزینه های تحصیل و زندگی می گویند که از طرف دولت و یا سازمان های کشورها برای ادامه تحصیل به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد. تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی در سراسر دنیا قصد دارند از طریق دریافت بورسیه تحصیلی و کمک هزینه به کشورهای خارجی، جهت تحصیل مهاجرت کنند در نتیجه تقاضا جهت دریافت بورسیه تحصیلی بسیار بالا می باشد. دانشجویان بین المللی همگی می توانند برای اخذ بورسیه تحصیلی اقدام کنند. در میان متقاضیان افرادی انتخاب می شوند که از نظر تحصیلات رزومه قوی دارند و جز دانشجویان برتر می باشند. مدارک مورد نیاز دانشگاه ها برای اعطا بورسیه تحصیلی متفاوت است دانشجویان می توانند با برقراری ارتباط از خود دانشگاه استعلام بگیرند. گاهی اوقات بورسیه تحصیلی کل هزینه های زندگی و تحصیل را شامل می شود و گاهی تنها هزینه تحصیل را شامل می شود. دانشجویان بین المللی که قصد دارند از طریق تحصیل هنر در اتریش مهاجرت کنند، در صورت داشتن مدارک مناسب می توانند برای اخذ بورسیه کامل و بورسیه جزئی تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا درخواست دهند.

 موقعیت های شغلی رشته هنر در اتریش

موقعیت های شغلی در زمینه های مختلف هنر متفاوت می باشد. بسته به نوع فعالیت متقاضیان در زمینه های مختلف هنری بسیار متفاوت می باشد. فارغ التحصیلان رشته های هنر در اتریش می توانند با توجه به استعداد ها و توانایی های خود در زمینه رشته هنری که تحصیل کرده اند دنبال کار باشند. متقاضیان تحصیل هنر در اتریش می بایست سابقه تحصیلی و سابقه کاری مناسب را در رزومه خود تنظیم کنند و شرایط خود را به خوبی برای کارفرما شرح دهند. در ادامه به چند نمونه شغل در رشته هنری اشاره می کنیم:

 • نقاش:

در زمینه کار در رشته های هنر رقابت میان افراد بسیار زیاد می باشد. یک نقاش حرفه ای می بایست از نظر داشتن استقلال و اعتماد به نفس در وضعیت مناسبی باشد. فارغ التحصیلان می توانند در ابتدا به عنوان دستیار استودیو کار خود را شروع کنند.

 • مدیر میزاث فرهنگی:

دانشجویانی که از رشته هنر تاریخی فارغ التحصیل شده باشند می توانند در ارزیابی مباحثی مانند بناهای تاریخی و موزه ها فعالیت کنند.

 • آموزش در دانشگاه:

یکی از مشاغلی که می تواند برای فارغ التحصیلان رشه هنر مناسب باشد، آموزش در مقاطع مختلف تحصیلی مانند: ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه و یا آموزشگاه های هنر باشد.

شرایط ویزای همراه تحصیل هنر در اتریش

افرادی که اقامت اتریش را دریافت می کنند می توانند برای اقامت اعضای خانواده خود درخواست دهند. مراحل درخواست ویزای خانوادگی اتریش ممکن است پیچیدگی هایی داشته باشد. افرادی که اقامت اتریش را از طریق تحصیل هنر در اتریش دریافت کرده اند می توانند برای الحاق خانواده خود یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست بدهند. در ادامه در مورد شرایط لازم برای درخواست ویزای همراه توضیح خواهیم داد. به جهت واجد شرایط شدن می بایست فرد در اتریش اقامت داشته باشد و یا دارای تابعیت باشد و سپس برای درخواست ویزای همراه اسناد و مدارک لازم را آماده کند. مدارک لازم برای درخواست ویزای همراه به قرار زیر است:

 • پاسپورت معتبر که تاریخ صدور آن مربوط به 10 سال گذشته باشد
 • ارائه کپی پاسپورت قبلی
 • ارائه مدارکی که نشان دهنده تمکن مالی است
 • مدارک هویتی برای اثبات نسبت متقاضی با فرزندان زیر 18 سال و همسرش

وضعیت اقامت پس از تحصیل هنر در اتریش

یکی از راه هایی که می تواند منجر به اخذ اقامت کشور اتریش شود، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد. افرادی که به قصد تحصیل هنر در اتریش مهاجرت می کنند تمایل دارند قبل از شروع پروسه مهاجرت خود در مورد شرایط اقامت پس از تحصیل خود اطلاع داشته باشند.  دانشجویان به تنهایی با ویزای تحصیلی نمی توانند اقامت کشور اتریش را اخذ کنند بلکه تحصیل در کشور اتریش می تواند فرصت خوبی برای ورود به کشورهای اروپایی و بازار کار در اروپا باشد. دانشجویان پس از فارغ التحصیل شدن می توانند به دنبال کار مورد نظر خود باشند و در صورتی که مشغول به کار شوند می توانند اقامت کاری اتریش را دریافت کنند. متقاضی پس از گذشت 5 سال اقامت می تواند درخواست اقامت دائم بدهد و فرد بعد از گذشت 10 سال اقامت قانونی در کشور اتریش در صورتی که 5 سال از تاریخ اخذ اقامت دائم گذشته باشد می تواند درخواست پاسپورت دهد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل هنر در اتریش هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سؤالات متداول

آیا می توان از طریق تحصیل هنر در اتریش مهاجرت کرد؟

بله. متقاضیان می توانند با ارائه نمونه کارها و مدارک تحصیلی خود از دانشگاه های اتریش پذیرش تحصیلی اخذ کنند.

آیا تحصیل در رشته هنر به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟

بله دانشجویان می توانند در دانشگاه های خصوصی در اتریش به زبان انگلیسی تحصیل کنند.

اخذ اقامت بعد از تحصیل هنر در اتریش چگونه است؟

دانشجویان بعد از فارغ التحصیل شدن می توانند وارد بازار کار شوند و اقامت خود را به کاری تغییر دهند.

چگونه می توان تابعیت اتریش را اخذ کرد؟

متقاضیان با 10 اقامت قانونی در اتریش می توانند درخواست پاسپورت دهند البته می بایست 5 سال از اقامت دائم آن ها گذشته باشد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی داشتیم به صورت علمی و تخصصی در مورد تحصیل هنر در اتریش مطالبی به شما ارائه دهیم. از این که تا انتهای مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم. گفتیم علاقمندان به رشته های هنری می توانند در نمونه کارها و مدارک تحصیلی خود را برای دانشگاه های هنر اتریش ارسال کنند و در صورت مورد قبول واقع شدن مدارک از طرف دانشگاه می توانند پذیرش دانشگاه را اخذ کنند. دانشجویان برای تحصیل هنر در اتریش در برخی دانشگاه ها، می بایست نمره قبولی در آزمون ورودی را اخذ کنند. دانشجویان می توانند به دو زبان انگلیسی و آلمانی تحصیل کنند. هزینه های تحصیل هنر در اتریش بین 800 یورو در ماه و 22000 یورو در سال متفاوت می باشد. دانشجویان بعد از اتمام دوره تحصیل خود می توانند وارد بازار کار شوند و اقامت خود را به اقامت کاری تغییر دهند. بعد از گذشت 5 سال هم می توانند درخواست اقامت دائم دهند و با داشتن 10 سال اقامت دائم می توانند درخواست پاسپورت اتریش را داشته باشند. همراه گرامی می توانید در انتهای مقاله سوالات و پیشنهادات خود را ثبت کنید، در اولین فرصت به آن ها پاسخ می دهیم.


ثبت پرسش
مریم
درود. خیلی دوست دارم شرایط تحصیل پسرم در رشته موسیقی در اتریش رو فراهم کنم . پسرم ۱۲ ساله موسیقی کار می‌کنه. پیانو ، گیتار و کیبورد رو مسلط هست. تازه دیپلم برق گرفته و قراره امسال وارد دانشگاه بشه. ممنون میشم راهنماییم کنید....
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز معمولاً رشته موسیقی آزمون ورودی دارد ایشان اگر در ایران دانشگاه موسیقی تحصیل می کنند میتوانند برای دانشگاه ملی وین هم درخواست بدهند. پیشنهاد می کنم برای اپلای و ویزای تحصیل اتریش مخصوصا دانشگاه های رایگان از محصول زیر کمک بگیرید. https://officialmalekpour.net/buy-the-product-of-the-austrian-student-application-and-visa
مهداوحدت
سلام وقتتون بخیر من لیسانس نقاشی دارم ولی دانشگاهم زیاد معتبر نبود ولی مدرک موسیقی از اداره ارشاد دارم میتونم برای ادامه تحصیل تو رشته نقاشی یا موسیقی به اتریش بیام؟؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما بایستی بررسی گردد. برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
مشاوره رایگان