تحصیل معماری در آلمان

12 نظر

رشته معماری یکی از رشته هایی است که دانشجویان زیادی تمایل دارند تا برای تحصیل آن وارد دانشگاه های آلمان شده و در این کشور آموزش ببینند. از این رو ما در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات جامعی را در خصوص تحصیل معماری در آلمان و موضوعات متعددی حول این محور از جمله شرایط تحصیل رشته معماری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در آلمان، اوسبیلدونگ معماری در آلمان، مدارک لازم جهت پذیرش و هزینه تحصیل رشته معماری در آلمان، تحصیل رایگان در آلمان، بورسیه تحصیلی و لیست دانشگاه های معماری آلمان، گرایش های معماری در آلمان، درآمد رشته معماری و اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل معماری در آلمان را خدمت شما ارائه نماییم. در واقع ما در تیم تحقیقاتی موسسه مشاوره ای MIE قصد داریم تا پاسخگوی سوالات متعدد شما در خصوص تحصیل معماری در اتریش باشیم. چنانچه پس از مطالعه این نوشتار سوالی در خصوص تحصیل معماری در آلمان داشته باشید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نموده و راهنمایی کامل دریافت نمایید.

کار تحصیل آلمان در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
دروس رشته معماری در آلمان

درباره رشته معماری در آلمان

رشته معماری از دیرباز مورد توجه همگان بوده و با نگاه به بسیاری از ابنیه تاریخی دنیا متوجه اهمیت بالای آن در فرهنگ و تاریخ ملت ها خواهیم شد. کشور آلمان نیز با داشتن تاریخی کهن و بناها و کاخ های به جا مانده از اعصار قدیم که هر کدام بیانگر سبک خاصی هستند همواره کشور مناسبی برای معماران زبده و کاربلد بوده است. بر این اساس می توان گفت که تحصیل رشته معماری در آلمان می تواند گزینه جذابی برای دانشجویان داخلی و خارجی در این کشور باشد. وجود دانشگاه های فنی معتبر نیز یکی دیگر از نشانه های اهمیت رشته های فنی است که در بسیاری از آنها رشته معماری نیز به دانشجویان تدریس می شود. دانشجویان در تمام مقاطع تحصیلی می توانند در این دانشگاه ها به صورت رایگان تحصیل کرده و پس از تحصیل شغل مناسبی را برای خود داشته باشند. پس اگر قصد تحصیل در رشته معماری در آلمان را دارید پیشنهاد می کنیم تا ادامه مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد کار تحصیل آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد کار تحصیل آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد کار تحصیل آلمان

شرایط تحصیل رشته معماری در آلمان

همانطور که اشاره کردیم امکان تحصیل رشته معماری در آلمان برای دانشجویان بین المللی همانند دانشجویان داخلی در دانشگاه های آلمان وجود دارد و دانشجویان با داشتن مدارک و شرایط لازم می توانند برای دریافت پذیرش و تحصیل معماری در آلمان اقدام داشته باشند. رشته معماری در دانشگاه های آلمان در تمامی مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری برای دانشجویان ارائه می شود و واجدین شرایط برای تحصیل در این مقاطع می توانند مدارک خود را برای پذیرش به دانشگاه مربوطه ارسال نمایند. اگرچه کلیات پذیرش در مقاطع مختلف مشابه است اما در ادامه به تفکیک تحصیل معماری در آلمان در هر کدام از مقاطع تحصیلی را شرح خواهیم داد.

تحصیل کارشناسی معماری در آلمان

اولین مقطعی که به بررسی آن خواهیم پرداخت تحصیلی کارشناسی معماری در آلمان است. دانشجویانی که دیپلم 12 ساله خود را با حداقل معدل 15 دریافت می کنند شانس این را دارند تا برای تحصیل در این مقطع اقدام داشته باشند. به طور معمول دانشجویان برای ورود به مقطع کارشناسی معماری در آلمان باید مدرک B2 زبان آلمانی را داشته باشند تا بتوانند در دانشگاه های دولتی آلمان به صورت رایگان مشغول به تحصیل کارشناسی در آلمان شوند و اگر هم تمایل به تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور به زبان انگلیسی را دارند حداقل مدرک آیلتس 5.5 الی 6 را باید به دانشگاه ارائه نمایند. به طور معمول دانشگاه ها در دو ترم پاییز و زمستان در این مقطع دانشجوی می پذیرند و طول تحصیل در این مقطع نیز حدود 3 الی 5 سال می باشد و دانشجویانی که گپ تحصیلی بالایی داشته باشند نیز شانس کمتری برای پذیرش و ویزا خواهند داشت.

تحصیل ارشد معماری در آلمان

دانشجویانی که مدرک لیسانس خود را در رشته معماری دریافت کرده باشند می توانند برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان برای تحصیل معماری در آلمان درخواست دهند. دانشجویان بین المللی در این مقطع نیز حداقل باید مدرک زبان آلمانی B2 برای ورود به دانشگاه های آلمانی و حداقل مدرک آیلتس 6 الی 6.5 برای ورود به دانشگاه های خصوصی و انگلیسی زبان ارائه کنند تا شانس دریافت پذیرش داشته باشند. داشتن رزومه مناسب به همراه توصیه نامه های قوی می تواند شانس دانشجو برای پذیرش را بالاتر ببرد و راحت تر بتواند پذیرش در رشته معماری اخذ نماید. دانشجویان به طور معمول حدود 2 سال در این مقطع مشغول به تحصیل و تحقیق می شوند و در پایان دوره با ارائه پایان نامه و دفاع از آن می توانند مدرک کارشناسی ارشد خود دریافت نمایند. عموماً دانشجویان پس از این دوره مشغول به کار می شوند و دارندگان مدرک کارشناسی ارشد معماری در آلمان موقعیت های شغلی خوبی می توانند بدست آورند.

تحصیل دکتری معماری در آلمان

اگر دانشجویی هستید که به تحقیق و تفحص در معماری علاقمند هستید قطعاً تمایل دارید تا در مقطع دکتری نیز تحصیل نمایید. فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد معماری که وارد مقطع دکتری می شوند معمولاً تمایل دارند تا پس از تحصیل دکتری در آلمان به عنوان استاد دانشگاه به امور تحقیقاتی و آموزشی مشغول شوند که بستر آن نیز برای دانشجو فراهم است. اما دانشجویان برای پذیرش دکتری کار دشوارتری را پیش رو دارند زیرا علاوه بر داشتن سوابق علمی و تحقیقاتی خوب، دانشجو باید مدرک زبان آلمانی و انگلیسی عالی داشته باشد و بتواند با رزومه و سوابق علمی خود نظر سوپروایزری را برای همکاری جلب نماید تا در امر پذیرش تحصیلی او را یاری نماید. دانشجویان در این مقطع از ساپورت های مالی خوبی بهره می برند و حتی اجازه کار بیشتری نسبت به مقاطع قبل دارند و معمولاً بعد از 4 سال تحصیل و تحقیق و دفاع از رساله دکتری خود مدرک دکتری معماری خود را اخذ می نمایند.

اوسبیلدونگ معماری در آلمان

فارغ از دوره های لیسانس، فوق لیسانس و دکتری که در تیترهای قبل به آن اشاره داشتیم، دوره هایی تحت عنوان دوره های اوسبیلدونگ آلمان وجود دارند که دانشجویان در آن علاوه بر تحصیل، کار هم انجام می دهند و طی دوره حقوق دریافت می کنند. رشته معماری یکی از رشته هایی است که در قالب اوسبیلدونگ ارائه می شود و دانشجو حدود 2 الی 3 سال باید در آن آموزش دیده و در کنار آموزش علمی باید کار عملی انجام دهد. این دوره ها دانشجویان را برای یافتن شغل مناسب آماده می کنند و طی دوره حقوقی در حدود 500 الی 1.000 یورو در ماه برای دانشجو در نظر می گیرند. معمولاً با توجه به اینکه دانشجویان متناسب با محیط کار بیرون آموزش های لازم و کافی می بینند احتمال اینکه سریعاً بتوانند شغلی بدست آورند بسیار بالا خواهد بود. نکته مهم برای این دوره ها شانس ویزای آن است که حتماً باید توسط مشاور و وکیل مهاجرتی بررسی شود تا ریسک های آن سنجیده شده و اقدام درستی صورت پذیرد.

مد و لباس

این مقاله را از دست ندهید: رشته مهندسی صنایع در آلمان

در این مقاله ما راه های تحصیل در رشته مهندسی صنایع در آلمان را به شما خواهیم آموخت.

مدارک پذیرش دانشگاه های معماری در آلمان

دانشجویانی که قصد دارند تا برای تحصیل معماری در آلمان اقدام داشته باشند ابتدا باید مدارک خود را برای دریافت پذیرش از دانشگاه مربوطه آماده نمایند و تا پرونده ای کامل و بدون کسری مدرک را برای دانشگاه جهت دریافت پذیرش تحصیلی ارائه نمایند. هرچه مدارک متقاضی قوی تر باشد شانس او برای دریافت پذیرش در دانشگاه های مطرح تر و معتبر بالاتر خواهد بود و در صورت کسری مدارک یا ارائه مدارک ضعیف و با توجه به اینکه رقابت برای تحصیل در آلمان بین دانشجویان بین المللی زیاد است احتمال دارد تا دانشگاه مربوطه به متقاضی پذیرش ندهد. اما دانشجو چه مدارکی برای دریافت پذیرش از دانشگاه باید آماده و ارائه نماید؟ به صورت کلی برخی از مهم ترین مدارکی که دانشجویان برای تحصیل رشته معماری در آلمان باید به دانشگاه ارائه نمایند عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 6 ماه
 • ارائه مدارک تحصیلی با ریز نمرات
 • فرم تکمیل شده تقاضای پذیرش دانشگاه
 • رزومه شغلی و تحقیقاتی در صورت وجود
 • نامه تمکن مالی معتبر و به روز
 • نامه عدم سوء پیشینه جدید
 • انگیزه نامه تحصیل معماری در آلمان
 • توصیه نامه از اساتید قبلی
 • عکس

هزینه تحصیل معماری در آلمان

یکی از نکات مهمی که دانشجویان متعددی را از سراسر دنیا برای تحصیل در آلمان مشتاق می کند این است که تحصیل به زبان آلمانی در دانشگاه های این کشور هزینه ای نداشته و دانشجو بدون پرداخت شهریه می تواند به تحصیل در رشته مورد علاقه ای که موفق به دریافت پذیرش در آن شده است نماید. دانشجویان رشته معماری در آلمان نیز مانند سایر رشته ها شهریه ای برای تحصیل در دانشگاه های دولتی پرداخت نخواهند کرد و تنها هزینه های ابتدایی برای ثبت نام که در حدود 3.000 یورو می باشد از آنها دریافت می گردد. البته این تحصیل رایگان صرفاً مربوط به دانشگاه های دولتی است و دانشگاه های خصوصی در آلمان هزینه های نسبتاً بالایی از دانشجویان دریافت خواهند کرد که این هزینه بسته به دانشگاه و گرایش تحصیلی دانشجو در بازه هزینه ای سالیانه 20 الی 30 هزار یورو قرار خواهد داشت.

تحصیل رایگان رشته معماری در آلمان

همانطور که در تیتر قبل اشاره کردیم نظام آموزشی کشور آلمان برای دانشجویانی که به زبان آلمانی تسلط خوبی داشته باشند و حداقل بتوانند مدرک زبان آلمانی در حد B2 ارائه نمایند رایگان خواهد بود. البته این حداقل مدرک زبانی است که اغلب دانشگاه ها برای پذیرش از دانشجو نیاز دارند و علاوه بر آن به دلیل رقابت بالا برای تحصیل رایگان دانشجویان باید سوابق تحصیلی خوبی نیز ارائه نمایند تا شانس دریافت پذیرش تحصیلی آنها افزایش یابد. توجه داشته باشید که ممکن است در برخی مواقع شما شرایط تحصیلی خوبی داشته باشید و سطح زبان پایین تری ارائه دهید که دانشگاه به شما پذیرش تحصیلی با دوره زبان ارائه نماید. نکته اینجاست که دانشجویان ایرانی بهتر است برای پذیرش مستقیم اقدام داشته باشند تا شانس بالاتری برای ویزا نیز داشته باشند.

بورسیه های تحصیلی معماری در آلمان

استفاده از بورسیه تحصیلی در آلمان یکی از مواردی است که می تواند برای دانشجویان مستعد کمک بزرگی برای ادامه تحصیل باشد و هر ساله نهادهای مختلفی کمک هزینه هایی را برای هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان در نظر می گیرند. به طور معمول بورسیه های تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی برای دانشجویان امکان پذیر هستند اما اغلب بورسیه های تحصیلی برای مقاطع فوق لیسانس و دکتری به دانشجویان تعلق می گیرد. معمولاً داشتن نمرات بالای تحصیلی، مدرک زبان عالی، داشتن تحقیقات عالی و ... برخی از مهم ترین معیارهای اعطای بورسیه به دانشجویان هستند. برخی از این بورسیه های تحصیلی دانشجویان رشته معماری در آلمان نیز می توانند از آن بهره ببرند را در جدول زیر مشاهده می نمایید.

نام بورسیه

شرایط بورسیه

DAAD

این بورسیه در مقاطع مختلف تحصیلی حدود هزینه 1.000 یورو برای دانشجویان در نظر می گیرد و معمولاً هزینه های بیمه، هزینه زندگی و ... دانشجویان را پوشش می دهد.

هاینریش بول

این بورسیه به دانشجویان ممتاز مقاطع فوق لیسانس و دکتری تعلق می گیرد و حدود 850 یورو در ماه به دانشجویان غیراروپایی کمک هزینه تحصیل و زندگی ارائه می کند.

بورسیه KAS کنراد

دانشجویان با رزومه عالی و فعالیت های بشر دوستانه در مقطع فوق لیسانس و دکتری می توانند از این بورسیه استفاده کنند. این بورسیه معمولاً به دانشجویان زیر 30 سال و به مبلغ 850 الی 1100 یورو در ماه بسته به مقطع تحصیلی پرداخت می گردد.

فردریش ایبرت

این بورسیه سالیانه به 40 نفر از دانشجویان تعلق می گیرد که به دانشجویان دوره لیسانس حدود 650 یورو و مقاطع بالاتر حدود 1.000 یورو پرداخت می نماید.

Deutschland scholarship

این بورسیه برای تمامی دانشجویان بین المللی است و حدود 300 یورو در ماه و به مدت 2 ترم به دانشجویان مستعد تعلق می گیرد.

 

مهندسی معماری در آلمان

لیست دانشگاه های معماری آلمان 

دانشجویانی که متقاضی تحصیل معماری در آلمان هستند همواره تلاش می کنند تا به بهترین دانشگاه هایی که این رشته را ارائه می دهند ورود پیدا کنند تا در سطح بالاتری آموزش دیده و رزومه قوی تری را برای کار خود فراهم کنند. با توجه به این موضوع ما لیستی از دانشگاه های معماری آلمان که برخی از آنها در بین بهترین دانشگاه های جهان نیز قرار دارند تهیه نمودیم و به صورت خلاصه دو مورد از بهترین این دانشگاه ها را معرفی می نماییم. جدول زیر برخی از بهترین دانشگاه هایی هستند که رشته معماری در آنها به دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می گردد.

نام دانشگاه

شهر

RWTH Aachen

آخن

TU Berlin

برلین

TU Darmstadt

دارمشتات

TU Dortmund

دورتموند

TU Dresden

درسدن

Uni Hannover

هانوفر

Uni Kassel

کاسل

TU München

مونیخ

FH Aachen

آخن

Beuth HfT Berlin

برلین

دانشگاه فنی مونیخ (TU München)

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های آلمان و اروپاست که در آخرین رتبه بندی جهانی رتبه 25 دنیا را به خود اختصاص داده است و در منطقه باواریای مونیخ قرار دارد. دانشکده معماری دانشگاه مونیخ سالیانه پذیرای 1200 دانشجو از سراسر دنیاست که طیف وسیعی از رشته های مرتبط با معماری را ارائه می دهند و بیش از 170 استاد برجسته در این دانشگاه حضور دارند. این دانشگاه همواره ارتباط خوبی با صنعت و محیط کار دارد و این می تواند نشانه مثبتی برای دانشجویان مشتاق به کار در آلمان باشد. دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه باید رزومه عالی داشته باشند و حداقل مدرک زبان B2 آلمانی ارائه نمایند.

دانشگاه فنی برلین (TU Berlin)

این دانشگاه که یکی از بزرگترین و مشهورترین دانشگاه های فنی در آلمان است در قلب اروپا واقع شده و دستاوردهای برجسته ای در آموزش بدست آورده است. مجموعه این دانشگاه حدود 34000 دانشجو از سراسر دنیا دارد که شمار زیادی از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. متقاضیان تحصیل معماری در آلمان در دانشگاه فنی برلین باید مدرک زبان آلمانی و نمرات خوبی ارائه نمایند و تا 15 می مدارک خود را جهت دریافت پذیرش دانشگاه ارسال نموده باشند.

دانشگاه های رایگان معماری آلمان

همانطور که قبلاً هم اشاره داشتیم تحصیل به زبان آلمانی در دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است و دانشجویانی که پذیرش تحصیلی در دانشگاه های این کشور دریافت می کنند عموماً شهریه ای بابت تحصیل پرداخت نمی نمایند اما در ابتدای سال تحصیلی باید یک سری هزینه خدمات دانشجویی که در طی سال دریافت می کنند را پرداخت نمایند. به طور کلی این هزینه در حد 3.000 یورو است که با توجه به شهریه و هزینه های تحصیل در بسیاری دیگر از کشورها عملاً می توان گفت مبلغ کمی برای تحصیل از دانشجو دریافت می نمایند.

گرایش های معماری در آلمان

وقتی از معماری صحبت میکنیم باید بدانیم که این رشته زیررشته ها و یا گرایش های متعددی دارد که هر کدام به صورت تخصصی قابلیت بررسی دارند. در واقع با توجه به نیاز به استفاده از معماری در شرایط و اهداف مختلف منجر به ایجاد گرایش های متعددی در این رشته شده است. دانشجویان معماری به طور معمول در دوره کارشناسی وارد گرایش های خاص نمی شوند اما در دوره کارشناسی ارشد و دکتری به صورت جزئی تر وارد گرایش های خاص می شوند و در خصوص آن آموزش های تخصصی و علمی می بینند. با توجه به گستردگی هر کدام از گرایش های معماری مجال توضیح برای هر کدام از آنها نیست و در اینجا برخی از مهم ترین گرایش های معماری در که در دانشگاه های آلمان به دانشجویان آموزش داده می شوند را نام خواهیم برد.

 • گرایش برنامه ریزی شهری
 • گرایش مدیری ساخت و پروژه
 • گرایش طراحی داخلی
 • گرایش مهندسی عمران
 • گرایش طراحی صنعتی
 • گرایش طراحی شهری
 • گرایش تکنولوژی معماری
 • گرایش مرمت و بازسازی
 • گرایش نورپردازی
 • گرایش معماری تحقیق
 • گرایش معماری منظر

تحصیل در رشته معماری داخلی در آلمان

رشته معماری داخلی یا طراحی داخلی یکی از گرایش های معماری است که با هدف بهبود شرایط محیط داخلی یک بنا با استفاده از ترکیب انسان شناسی، زیبایی شناسی و ارگونومی ایجاد شده است. این رشته جذاب و مدرن تلفیقی از رشته های گرافیک، طراحی صنعتی و معماری است و در سه زمینه طراحی مسکونی، دکوراسیون خانه و طراحی تجاری به دانشجویان آموزش می دهد.

درآمد رشته معماری در آلمان

میزان درآمدی که یک شغل می تواند برای دانشجو بعد از فارغ التحصیلی و کار در کشور مقصد داشته باشد می تواند نقش تعیین کننده ای در انتخاب رشته و کشور مقصد داشته باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل رشته معماری در آلمان را دارند نیز تمایل دارند تا از میزان درآمد احتمالی خود در صورت کار در آلمان مطلع شوند تا برنامه ریزی مناسبی برای آینده خود داشته باشند. دانشجویان این رشته معمولاً بعد از فارغ التحصلی با مشاغل متعددی در آلمان روبرو خواهند شد که کار در پروژه های طراحی و ساخت و ساز یکی از آنها است. البته دانشجویان برای کار باید در انجمن معماران آلمان عضو شوند که این امر با حداقل 2 سال سابقه کار امکان پذیر است. بر اساس بررسی های انجام شده یک مهندس معمار بسته به نوع شغل، تجربه، مهارت و ... در کشور آلمان حداقل 2.060 یورو الی 7.110 یورو در ماه حقوق دریافت می کند و میانگین درآمد یک مهندس معمار حدود 4.470 یورو در ماه خواهد بود.

اخذ تابعیت آلمان پس از پایان تحصیل در رشته معماری

یکی از اهداف متقاضیان تحصیل معماری در آلمان این است که پس از تحصیل در این کشور بتوانند مشغول به کار شده و پس از مدتی اقامت و تابعیت این کشور را بدست آورند. اما آیا این موضوع امکان پذیر است؟ همانطور که می دانید دانشجویان صرفاً با تحصیل در آلمان نمی توانند اقامت دائم و یا پاسپورت آلمان را دریافت کنند و برای رسیدن به این اهداف ابتدا باید تحصیلات خود را تکمیل نموده و پس از آن شغل مناسبی را پیدا کنند و به محض یافتن کار بتوانند ویزای کاری آلمان را بدست آورند. در صورت دریافت ویزای کاری شخص پس از حداقل 3 سال کار و پرداخت بیمه و مالیات می تواند اقامت دائم آلمان را بدست آورد. ضمناً خانواده شخص شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال او می توانند به همراه شخص اقامت دریافت کنند و پس از دریافت اقامت دائم بتوانند تابعیت و پاسپورت دریافت نماید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل معماری در آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا امکان تحصیل معماری در آلمان به صورت رایگان برای دانشجویان بین المللی وجود دارد؟

بله، دانشجویانی که شرایط تحصیلی خوبی داشته باشند و حداقل مدرک زبان آلمانی B2 را داشته باشند امکان تحصیل رشته معماری در آلمان به صورت رایگان را خواهند داشت.

طول دوره کارشناسی معماری در آلمان چه مدت است؟

دانشجویان به مدت 3 الی 5 سال در این رشته در آلمان باید تحصیلی نمایند تا مدرک لیسانس خود را دریافت نمایند.

آیا حداقل شرایط معدلی برای تحصیل معماری در آلمان برای دانشجویان بین المللی وجود دارد؟

بله، با توجه به رایگان بودن تحصیل در آلمان، دانشجویان با معدل بالاتر شانس بیشتری برای پذیرش خواهند داشت و به طور کلی دانشجویان باید حداقل معدل 15 داشته باشند.

آیا امکان تحصیل در دوره های اوسبیلدونگ معماری در آلمان وجود دارد؟

بله، اما دقت داشته باشید که شانس دریافت ویزای این دوره ها نسبت به دوره های دانشگاهی کمتر است و بهتر است شرایط خود را با وکیل مهاجرتی بررسی کنید.

سخن پایانی

تحصیل معماری در آلمان و موضوعات مرتبط با آن را در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار دادیم تا شما را با ابعاد مختلف این موضوع آشنا نماییم. از جمله موضوعات مطرح شده در این مقاله می توانیم به شرایط تحصیل معماری در مقاطع مختلف تحصیل در آلمان، دوره های آوسبیلدونگ معماری در آلمان، مدارک و هزینه های تحصیل رشته معماری در آلمان، شرایط دریافت بورسیه، گرایش های معماری در آلمان، لیست دانشگاه ها و درآمد رشته معماری در آلمان و ... اشاره داشته باشیم که به بررسی جزئیات هر کدام از این موارد پرداختیم. با توجه به مطالب ذکر شده دانستیم که دانشجویان می توانند به زبان آلمانی و رایگان در این کشور تحصیل نمایند هر چند اگر عزیزان با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشند و از تمکن لازم هم برخوردار باشند می توانند در کشورهای انگلیسی زبان مانند انگلستان، کانادا و آمریکا ادامه تحصیل دهند. امیدواریم با مطالعه این مقاله که توسط تیم تحقیقاتی موسسه مشاوره ای MIE تهیه و نگارش شده است توانسته باشید به پاسخ سوالات خود دست یابید. در صورتی که سوالی در این خصوص داشتید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نموده و شرایط مهاجرتی خود را نیز بررسی نمایید. البته می توانید سوال خود را در ذیل همین متن نیز در قسمت دیدگاه ها یادداشت نمایید و پاسخ خود را در اسرع وقت دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
سام
سلام ایا برای پذیرش ارشد معماری در دانشگاه های المان به نمره ازمون GRE نیاز هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز خیر نیازی به ازمون GRE نمی باشد.
Shiron
سلام برای تحصیل معماری مقطع کارشناسی نیاز به چه مدرک زبانی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز داشتن حداقل مدرک ایلتس با نمره ۶ ضروری می باشد.
مهرداد
سلام وقت بخیر آیا قبولی در کنکور ایران برای تحصیل معماری در آلمان لازم هست؟ مرس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر دوست عزیز الزامی به قبولی در دانشگاه ایران نمی باشد
سودابه مظاهری
سلام عرض ادب من لیسانس معماری از دانشگاه سراسری دارم میتونیم برای فوق لیسانس معماری دانشگاه های رایگان آلمان اقدام کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. بله در صورت داشتن مدرک زبان آلمانی می توانید برای دانشگاه های دولتی این کشور اقدام داشته باشید.
مرضیه هاشمی
سلام ایا اگر مدرک کارشناسی رو در ایران رشته معماری بخونیم برای ادامه در مقطع ارشد و یا بازار کار در آلمان باید معادلسازی انجام بشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز. برای کار در کشور آلمان و یا سایر کشورها باید مدرک کارشناسی خود را معادلسازی نمایید و آموزش ببینید.
نیما عبدی
سلام وقت بخیر من ۱۹ ساله هستم زبان انگلیسیم خوبه اما زبان آلمانی نه امکان تحصیل معماری در آلمان رو به صورت رایگان دارم ؟ و چه شرایطی باید داشته باشم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما می توانید برای دوره زبان المانی اقدام به اخذ پذیرش نمایید و سپس در دانشگاه های دولتی بصورت رایگان تحصیل نمایید. همچنین امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز در المان وجود دارد.
دانیال حسینی
سلام من شنیدم تحصیل مهندسی ها در مقطع ارشد، در خارج از کشور باید با رشته لیسانس مرتبط باشه درسته؟ من متالورژی خوندم میتونم معماری بخونم توی آلمان؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای تحصیل در رشته معماری بایستی مقطع قبلی را نیز در این رشته تحصیل کرده باشید چرا که نیاز به ارائه پورتفولیو می‌باشد
Pirayeh
سلام و وقت به خیر. آیا اگر فوق دیپلم مدیریت داشته باشیم، امکانش هست که برای لیسانس معماری توی آلمان اقدام کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله، امکان اقدام برای دوره لیسانس در صورتی که گپ تحصیلی زیادی نداشته باشید وجود دارد.
زهرا صابر
سلام وقت بخیر برای تحصیل معماری در المان باید چه کاری کرد ایا ارشد میتوان خوند یا باید از لیسانس شروع کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت داشتن سن مناسب امکان تحصیل در هر دو مقطع وجود دارد.
ساره صلاحی
سلام وقتتون بخیر ایا رشته معماری مثل رشته عمران نیاز به معادلسازی داره؟ من رشته تحصیلیم معماری داخلی بوده و ۲۳ سالمه چقدر شانس تحصیل تو کشور المان تو همین رشته رو دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز امکان اخذ پذیرش بدون معادلسازی نیز وجود دارد.
reyhane
سلام خسته نباشید برای تحصیل ارشد معماری در آلمان اگه سابقه کار نداشته باشم مشکلی پیش نمیاد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که گپ تحصیلی بالایی نداشته باشید و نمرات مناسب داشته باشید خیر مشکلی وجود ندارد.
علی
سلام، من لیسانس معماری دارم، آیا لیسانس معماری من رو آلمان می پذیره بخام ادامه تحصیل بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله، در صورتی که رشته و دانشگاه شما مورد تایید باشد میتوانید برای تحصیل فوق لیسانس اقدام داشته باشید.
مشاوره رایگان