دانشگاه استونی بروک آمریکا

23 بهمن 1401 بدون نظر

دانشگاه استونی بروک آمریکا (Stony Brook University) که به دانشگاه ایالتی نیویورک در استونی بروک نیز معروف است یکی ار دانشگاه های دولتی این کشور بحساب می اید. این موسسه اموزش عالی در عرصه تحقیقات در دریا و فضا پیشرو است. از طرف دیگر در جمع ده دانشگاه برتر در آمریکا نیز قرار دارد و در کنار دانشگاه بوفالو در این ایالت به فعالیت می پردازد. دانشگاه استونی بروک آمریکا دارای بیش از 210 ساختمان در قریب به 6 کیلومتر مربع ساخته شده ست و یکی از بزرگترین دانشگاه های آمریکا به شمار می رود. در ادامه این مقاله به موارد زیر پرداخت می شود در صورت داشتن هرگونه سوالی در این رابطه می توانید با مشاوران متخصص شرکت MIE به صورت رایگان در تماس باشید یا سوالات خودرا در انتهای صفحه با ما در میان گذارید.

تماس با ما

دانشگاه استونی بروک

معرفی دانشگاه استونی بروک آمریکا (SBU)

دانشگاه استونی بروک آمریکا (Stony Brook University) دانشگاهی است که از سمت دولت اداره می شود و در سال 57 قرن بیستم ایجاد شد. کل پذرفته شده گان در دوره لیسانس 18000 نفر بوده اند، SBU در اطراف شهر واقع شده و وسعت پردیس 1450 هکتار است که بر اساس ترم بندی برنامه تحصیلی را پیش میبرد. این موسسه یکی از 64 مدرسه در نظام دانشگاه ایالتی (SUNY) است. این دانشگاه در لانگ ایلند است و با وسایل نقلیه ای همچون ترن و قایق قابل مراجعه است. متقاضیان ورودی ترم یک جهت تحصیل در آمریکا، اجباری در زندگی داخل محوطه موسسه ندارند. امور این موسسه اموزشی در 4 شنبه ها از ساعت 13 تعطیل و تا ساعت 14:30 دانشجویان می توانند به امور شخصی، کنسرت های مجانی، غذی مجانی و مسائلی از این دست برسند

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در آمریکا و انگلستان


پردیس های دانشگاه استونی بروک

پردیس های دانشگاه استونی بروک آمریکا (Stony Brook University) در استونی بروک نیویورک قرار دارد و از بیش از 210 سازه متشکل است. دانشگاه به قسمت های متعددی تقسیم می شود که مسیر 97 (جاده نیکولز) پردیس های غربی و شرقی دانشگاه را تقسیم می کند.

 • پردیس غربی: این پردیس در حومه فروشگاه دانشگاه قرار داشته و از ساختمان های مربوط به موسسه، خوابگاه و ورزشگاه ها تشکیل شده است. این فروشگاه به عنوان مرکزیت این موسسه اموزشی به حساب می اید و ساختمان های مهمی در ان قرار گرفته است.
 •  پردیس شرقی: این پردیس موسسه استونی بروک، واقع در شرق بزرگراه نیکولز، در اطراف ساختمان های پزشکی مانند بیمارستان این دانشگاه متمرکز شده است. مرکز علوم بهداشتی 360 فوتی بلندترین ساختمان در لانگ آیلند است.

رنکینگ دانشگاه استونی بروک در سازمان های رتبه بندی مختلف

US News & World Report، در سال جاری رنکینگ این دانشگاه را در جایگاه 93 در میان موسسات اموزش عالی ملی و 38 بین موسساتی که توسط دولت اداره می شود. در رتبه بندی توسط QS آمریکا نیز در جایگاه 39 این کشور قرار گرفته است. همچنین نشریه wall street journal دانشگاه استونی بروک را به عنوان یکی از دو دانشگاه مطرح شمال شرق آمریکا معرفی کرد.

عنوان

رتبه

دانشگاه های جهانی QS

373

QS WUR بر اساس موضوع

51-100

اشتغال فارغ التحصیلان

201-250

تایمز

301–350

US NEWS

171

دانشکده های Stony Brook University

دانشگاه استونی بروک (Stony Brook University) با حدود 25000 دانشجو، از یک پردیس مهم در استونی بروک و پردیس هایی در Southampton و کره تشکیل شده است. دانشکده های Stony Brook University متشکل از 12 اموزشگاه و کالج است و از نظر میزان پذیرش یکی از بزرگترین کالج ها جهت مهاجرت به آمریکا بشمار می اید. دانشکده علوم بهداشتی آن از پنج مدرسه حرفه ای تشکیل شده است و حدود 3000 دانش آموز را ثبت نام می کند. دانشکده های دندانپزشکی، پرستاری، رفاه اجتماعی، پزشکی و بهداشت، فناوری و مدیریت هستند.

زمان ایجاد

کالج/آموزشگاه

سال 1990

هنر و علوم

سال 2004

تجارت

سال 1960

مهندسی و علوم کاربردی

سال 1968

پزشکی دندانپزشکی

_

مدیریت و فناوری بهداشت

سال 2006

روزنامه نگاری

سال 2007

علوم دریایی و جوی

_

پرستاری

سال1980

پزشکی

_

توسعه حرفه ای

سال 1970

رفاه اجتماعی

_

مدرسه تحصیلات تکمیلی

لیست مهم ترین رشته های دانشگاه استونی بروک

این دانشگاه با ارائه بیش از 200 رشته تحصیلی، دوره های فرعی و دوره های ترکیبی، پیشگامی در ادغام تحقیقات و آموزش در مقطع کارشناسی است و امکان تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم را فراهم اورده است. دانشکده فارغ التحصیلان برنامه هایی را در زمینه هنر و علوم، مهندسی، تجارت، روزنامه نگاری، بهداشت و پزشکی ارائه می دهد. دانشکده توسعه حرفه‌ای میزبان برنامه‌های تحصیلات تکمیلی و توسعه شغلی است که به متخصصان کمک می‌کند تا به یادگیری ادامه دهند و قدرت درآمد خود را افزایش دهند. همینطور مرکز پزشکی که نماینده کل شرکت پزشکی دانشگاه است، آموزش، تحقیق و مراقبت از بیمار را در پنج دانشکده علوم بهداشتی ادغام می کند:

 • پزشکی دندانپزشکی
 • فناوری و مدیریت بهداشت
 • پزشکی
 • پرستاری
 • رفاه اجتماعی

 رشته های دانشگاه استونی بروک آمریکا را در جول زیر مشاهده می کنید:

مهندسی شیمی

زمین شناسی، محیط زیست، زمین و علوم دریایی

زبان، ادبیات و زبان‌شناسی

مهندسی عمران

پزشکی و دندانپزشکی

هنر، هنرهای نمایشی و طراحی

مهندسی برق و الکترونیک

جغرافیا

باستان شناسی

مهندسی مکانیک و هوافضا

جامعه شناسی

تاریخ، فلسفه و الهیات

مهندسی عمومی

مطالعات ارتباطات و رسانه

علوم کامپیوتر

ریاضیات و آمار

سیاست و مطالعات بین المللی

حسابداری و مالی

علم شیمی

روانشناسی

اقتصاد و اقتصاد سنجی

فیزیک و نجوم

هنر و علوم انسانی

علوم بیولوژیکی

 

دانشگاه میشیگان آمریکا

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه میشیگان آمریکا

در این مقاله ما جوانب دانشگاه میشیگان آمریکا را به شما خواهیم آموخت.

شرایط پذیرش دانشگاه استونی بروک آمریکا

دانشگاه استونی بروک آمریکا (Stony Brook University) یک موسسه بسیار گزینشی است که به دنبال ثبت نام آن دسته از دانشجویانی است که کنجکاوی فکری و توانایی تحصیلی برای موفقیت را نشان می دهند. متقاضیان به صورت فردی ارزیابی می شوند. هیچ راه میانبری در فرآیند پذیرش، چه در معدل، رتبه، و نمرات آزمون وجود ندارد. کمیته پذیرش به دنبال ثبت نام قوی ترین و متنوع ترین کلاس ممکن است.

دانشگاه استونی بروک آمریکا (Stony Brook University) 41.7 درصد یا 15700 شخص از 37729 تقاضای دانشجوی سال یک را در سال 2018 پذیرش کرد. از 15700 علاقه مند که در سال اول انتخاب شده بودند، 3282 فرد ثبت نام کردند و اقامت آمریکا تحصیلی را دریافت کردند.

شرایط پذیرش دانشگاه استونی بروک آمریکا به طور عمده داشتن موارد زیر است:

 • کارنامه رسمی دبیرستان
 • نمرات آزمون استاندارد شده: نمرات رسمی از آزمون SAT و ACT یا هر دو باید مستقیماً از آژانس آزمایش ارسال شوند.
 • توصیه نامه
 • یک مقاله در مورد موضوع انتخابی شما مورد نیاز است و می تواند همراه با درخواست شما ارسال شود یا در پورتال متقاضی SBU شما آپلود شود.

شرایط تحصیل در دانشگاه استونی بروک در مقطع کارشناسی

متقاضیان سال اول باید بالاترین سطح تحصیلات متوسطه خود را در کشور خود گذرانده باشند. یک برنامه آکادمیک متوسطه قوی با دروس ریاضی، علوم طبیعی و انگلیسی مورد نظر است. به عنوان یک دانشجوی بین المللی، از شما خواسته می شود که مهارت انگلیسی را نشان دهید. در حالی که شرایط تحصیل در دانشگاه استونی بروک در مقطع کارشناسی بخش‌های زیادی وجود دارد که در یک برنامه کالج قرار می‌گیرند، شما باید فقط روی چند چیز مهم تمرکز کنید:

 • حداقل معدل درخواستی
 • امتحانات برای پذیرش، از جمله آزمون ACT و SAT
 • داشتن یک برنامه

معیار موارد فوق در در برنامه های تحصیلی مختلف، متغییر است. برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در ارتباط باشید.

دیگر مدارک موردنیاز:

 • رونوشت(های) آکادمیک (اگر به زبان انگلیسی نباشد، ترجمه تایید شده نیز باید ارسال شود)
 • یک توصیه نامه از یک معلم یا مشاور
 • تسلط مستند به زبان انگلیسی
 • نمرات آزمون رسمی SAT، ACT یا هر دو باید مستقیماً از آژانس آزمایش ارسال شود.

شرایط تحصیل در دانشگاه استونی بروک آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

مدرک لیسانس ایالات متحده یا معادل آن (برنامه معتبر چهار ساله/120 ساعت اعتبار) با حداقل معدل کلی 3.0 از 4.0 مورد نیاز است. اگر دانشجویان هنوز دوره کارشناسی خود را تکمیل نکرده باشند، پذیرش جهت تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا منوط به ارائه ریز نمرات نهایی ارائه مدرک همراه با تاریخ صدور آن خواهد بود. همچنین از دانشجوبان خارجی درخواست می شود تا مدرک دوره زبان خود را ارئه دهند.

شرایط تحصیل در دانشگاه استونی بروک در مقطع کارشناسی ارشد به طور مختصر درموارد زیر آمده است:

 • ریز نمرات دانشگاهی از کالج یا دانشگاه در مقطع کارشناسی شرکت کرده بودند. متقاضیان همچنین ملزم به ارائه یک نسخه رسمی از هر ریز نمرات مربوط به هر کار در سطح فارغ التحصیلی هستند، فارغ از اینکه مدرک دریافت کرده اند یا خیر (اگر به زبان انگلیسی نباشد، ترجمه تایید شده نیز باید ارسال شود).
 • سه توصیه نامه
 • بیانیه ای از هدف
 • از سرگیری
 • امتیاز GRE
 • تسلط مستند به زبان انگلیسی (تافل ترجیح داده می شود)

نمایی از پردیس دانشگاه استونی بروک در آمریکا

شرایط پذیرش دانشگاه استونی بروک در مقطع دکترا

شرایط پذیرش دانشگاه استونی بروک در مقطع دکترا برای متقاضیانی که دارای مدارک بین المللی هستند، باید علاوه بر مدارک اصلی، یک ترجمه رسمی انگلیسی از تمام دوره ها را ارائه کنند که یک دوره کامل را بر اساس سوابق دوره، معدل، مدرک، و موسسه نشان می دهد. برای پذیرش فارغ التحصیلان SBU، جهت تحصیل دکترا در آمریکا، دوره، معدل، سه توصیه نامه و آزمون عمومی GRE توسط چندین برنامه تحصیلات تکمیلی مورد نیاز است.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه استونی بروک آمریکا

مهارت زبان انگلیسی خود را باید از طریق گزارش نمره رسمی برای سطوح TOEFL، Duolingo، SAT، ACT، IELTS، AP، IB، A یا PTE Academic ارسال کنید. دانشجویان انتقالی که دوره نویسندگی در سطح کالج را در کالج های آمریکا گذرانده اند (و C یا بالاتر دریافت کرده اند) نیز نیازی به ارائه نمرات یکی از این امتحانات ندارند. برای افرادی که شرایط فوق را ندارند، یکی از امتحانات زیر الزامی است:

امتحان

حداقل امتیاز

TOEFL (Internet-based & Home Edition)

80

TOEFL Essentials

9

IELTS

6.5

Duolingo

105

ACT English

19

SAT Evidence-Based Reading and Writing (New test)

480

IB English Higher lvl

5

AP English Language/Comp or Literature/Com test

3

A -lvl (Advanced) En

C

Academic PTE

53

ددلاین دانشگاه استونی بروک نیویورک آمریکا

ددلاین دانشگاه استونی بروک نیویورک برای پذیرش به شرح زیر است:

زمان ورود

مهلت اولویت دار

آخرین مهلت اعتبارنامه

برنامه زمانبندی اطلاع رسانی

پاییز

اواسط ژانویه

اواسط ژانویه

تا اوایل آوریل

بهار

اوایل نوامبر

اوایل نوامبر

متغییر

هزینه تحصیل در دانشگاه استونی بروک آمریکا

مخارج تحصیلی در دانشگاه استونی بروک آمریکا (Stony Brook University)، سالانه برای علاقه مندان غیر آمریکایی در مقطع لیسانس بین 24740 تا 29000 دلار است. هزینه تحصیل در آمریکا برای این دانشگاه و برای متقاضیان خارجی فوق لیسانس بر اساس 12 واحد از 23100 دلار تا 28000 دلار در سال است و بر اساس 9 واحد بین 20500 تا 23500 دلار در سال است. این هزینه بسته به دوره و سالهای پیشرو متفاوت است.

هزینه زندگی دانشجویان Stony Brook University

دانشگاه استونی بروک آمریکا (Stony Brook University) به دانشجویان گزینه های مسکن و غذاخوری را ارائه می دهد. هزینه مسکن در دانشگاه برای یک دانشجوی معمولی 9082 دلار در سال 2020 بود و هزینه یک برنامه غذاخوری متوسط ​​5196 دلار بود. جدول زیر هزینه های مورد انتظار مسکن و برنامه غذایی در دانشگاه استونی بروک را در داخل و خارج از دانشگاه به شما نشان می دهد.

مخارج

در محوطه دانشگاه

خارج از محوطه دانشگاه

اتاق

$14,884

$15,572

مسکن

$9,082

 

غذا

$5,196

 

سایر هزینه های زندگی

$1,868

$5,336

کتاب و لوازم

$900

$900

مجموع

$17,652

$21,808

بورسیه دانشگاه استونی بروک آمریکا

دانشگاه استونی بروک آمریکا (Stony Brook University) از دانشجویان بین المللی که درک بین فرهنگی دارند و آن را ترویج می کنند، استقبال می کند. این دانشگاه همچنین به چنین دانشجویانی بورسیه می دهد. این چشم انداز برای تشویق درک بین فرهنگی با انتخاب دانشجویان بین المللی سال اول است. به دانشجویان منتخب یک بورس تحصیلی سالانه و قابل تمدید برای پوشش 50 درصد شهریه آنها (حدود 12,370 دلار آمریکا در سال) ارائه می شود.

79 % از دانشجویان تمام وقت پذیرفته شده در ترم اول کمک هزینه مخارج گرفته اند، که بصورت میانگین 13000 دلار برای هر متقاضی است. 70٪ از دانش آموزان تمام وقت پذیرفته شده سال یک، بورسیه تحصیلی آمریکا را از یک دانشگاه دولتی فدرال یا ایالتی کسب نموده اند. 41 درصد از دانش آموزان تمام وقت ثبت نام شده سال اول از دولت فدرال کمک وام دریافت کردند که به طور میانگین 5100 دلار برای هر فرد بود.

دانشگاه جورجیا تک آمریکا

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه جورجیا تک آمریکا

در این مقاله ما جوانب دانشگاه جورجیا تک آمریکا را به شما خواهیم آموخت.

خوابگاه دانشگاه استونی بروک

28 گزینه های مسکن در مقطع کارشناسی برای یک تجربه متمرکز بر جامعه برای دانشجویان سال اول طراحی شده اند تا تعامل و ارتباط را تشویق کنند. پس از سال اول، ساکنان گزینه هایی برای مسکن به سبک سوئیت و گزینه های دیگر خواهند داشت. برای سال‌های اولیه و ارشد، فرصت‌های بیشتری برای مسکن به سبک سوئیت، اتاق‌های تک‌ نفره و/یا مسکن به سبک آپارتمان خواهید داشت. اقامتگاه و 23 ساختمان به سبک آپارتمان در محوطه دانشگاه وجود دارد که تقریباً 83 درصد از دانشجویان کارشناسی در آنها زندگی می کنند.

شرایط اقامت پس از تحصیل در آمریکا در دانشگاه استونی بروک

در اینجا چند مورد از رایج ترین شرایط اقامت پس از تحصیل در آمریکا در دانشگاه استونی بروک آمریکا (Stony Brook University) آورده شده است. اقامت پس از تحصیل تنها با داشتن یکی از این ویزا ها مجاز است:

 • آموزش عملی ویزای F1: ویزای F1 به طور کلی تا یک سال آموزش عملی پس از اتمام را دارد.
 • ویزای غیر مهاجرتی (H3 کارآموز): ویزای کارآموزی H-3 برای افرادی مناسب است که تحصیلات یا تجربه کاری مناسبی ندارند.
 • شغل تخصصی ویزای غیر مهاجرتی H-1B: حداقل شرایط لازم برای به دست آوردن این طبقه بندی عبارتند از: (1) یک کارفرمای ایالات متحده برای حمایت از متقاضی، (2) یک مدرک لیسانس ایالات متحده یا معادل آن، و (3) ارتباط بین وظایف شغلی و تحصیلات و تجربه کاری متقاضی.
 • مهاجرت مبتنی بر استخدام: برای دریافت ویزای مهاجرتی مبتنی بر اشتغال، معمولاً این الزام وجود دارد که متقاضی درخواست کند و گواهی کار را دریافت کند. این فرآیند، طراحی شده برای اطمینان از اینکه هیچ کارگر واجد شرایط ایالات متحده برای این موقعیت وجود ندارد، اغلب دشوار است و ممکن است چندین سال طول بکشد (بسته به حوزه قضایی). بنابراین مطلوب است که تحت یک دسته جایگزین، که فاقد این شرط گواهی کار است، درخواست دهید.

معرفی مشاهیر دانشگاه استونی بروک

از ماه می 2022، اساتید و فارغ التحصیلان استونی بروک (Stony Brook University) شامل: 7 برنده جایزه نوبل، 2 برنده جایزه آبل، حداقل 5 میلیاردر زنده، 2 برنده جایزه پولیتزر و 5 مدال فیلدز، که این دانشگاه را در رتبه هفتم در میان دانشگاه های آمریکایی قرار می دهد.

برخی از مشاهیر دانشگاه استونی بروک عبارت اند از:

 • آدرین برودی: برنده اسکار
 • استیو کوزو: روزنامه نگار
 • Dabuz: بازیکن حرفه ای
 • باک دارما: گیتاریست
 • دایان فار: بازیگر
 • کیکو فوجیموری: سیاستمدار
 • استیون کی گالسون: جراح عمومی
 • دیوید گلرنتر: استاد علوم کامپیوتر
 • ریچارد گلفوند: مدیر عامل IMAX
 • ویکتوریا هارت: مخترع
 • داریا هازودا: بیوشیمیدان
 • جان ال. هنسی: دهمین رئیس دانشگاه استنفورد

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به دانشگاه استونی بروک هستید، اینجا کلیک کنید➡️


سخن پایانی

دانشگاه استونی بروک(Stony Brook University) یکی از پویاترین دانشگاه‌های دولتی آمریکاست و یکی از مراکز مهم یادگیری و تحقیقات این کشور است. به عنوان عضوی از انجمن دانشگاه های آمریکا، به عنوان مرکز برتری علمی شناخته می شود که به همه دانشجویان آموزش در سطح جهانی را با قیمت مقرون به صرفه ارائه می دهد. محوطه دانشگاه در یکی از دیدنی ترین مناظر ایالات متحده واقع شده است. این در ساحل شمالی لانگ آیلند، در حدود 60 مایلی شرق شهر نیویورک و سه مایلی از ساحل غربی میدو در ساحل شرقی واقع شده است. بنابراین، دانش آموزان از دسترسی آسان مسافران به همه چیز از سواحل کلاس جهانی لانگ آیلند گرفته تا هیجان و فرهنگ شهر نیویورک لذت می برند. علاوه بر این، دارای 12 کالج/مدرسه و بیش از 25000 دانش آموز است. 17166 دانشجوی کارشناسی و 8410 فارغ التحصیل. علاوه بر این، 98٪ از اعضای هیئت علمی دارای مدرک دکترا یا بالاترین مدرک در رشته های خود هستند. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این متن یا هرگونه مشاوره در زمینه مهاجرت، می توانید با مشاوران متخصص شرکت MIE به صورت رایگان در تماس باشید یا سوالات خودرا در انتهای صفحه با ما در میان گذارید.

امتیاز 3.57 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان