معرفی و شرایط اپلای در دانشگاه استکهلم سوئد

بدون نظر

دانشگاه استکهلم سوئد (Stockholm University) در شهر استکهلم شروع بکار کرد و حدود 30000 دانشجو در مقاطع مختلف در آن مشغول به تحصیل هستند. از این تعداد حدود 3600 نفر دانشجویان بین المللی می باشند. از جمله اطلاعاتی که با مطالعه مقاله زیر به آن دست خواهید یافت شامل شرایط پذیرش در این مورد از دانشگاه های سوئد، هزینه ها به همراه بورسیه دانشگاه استکهلم و ... است. اطلاعاتی که مطالعه می کنید از سایت دانشگاه استکهلم سوئد به دست آمده و تمامی این داده ها جهت افزایش آگاهی شما بوده و خدمات موسسه MIE را در این زمینه بیان نکرده، مشاوره رایگان تلفنی برای شما در نظر گرفته شده است.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

 

نمایی از پردیس دانشگاه استکهلم سوئد

معرفی دانشگاه استکهلم سوئد (Stockholm University)

دانشگاه استکهلم سوئد (Stockholm University) یکی از دانشگاه های شهر استکهلم با سال شروع بکار 1878 می باشد. پس از تاسیس این دانشگاه، روز به روز بر پیشرفت آن افزوده شد و سرانجام به چهارمین دانشگاه دولتی در سوئد تبدیل شد. تعداد 30000 دانشجو در مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا این دانشگاه در حال تحصیل می باشند که پس از اتمام تحصیلات خود و دریافت مدرک فارغ التحصیلی به سرعت وارد بازار کار می شوند.

ویدیو موسسه MIE در مورد مقایسه تحصیل در سوئد، فنلاند و نروژ


پردیس های دانشگاه Stockholm سوئد

دانشگاه استکهلم سوئد (Stockholm University) از پردیس های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از آن ها خدمات تحصیلی متفاوتی را به دانشجویان این دانشگاه ارائه می کنند. در زیر به چند مورد از پردیس های دانشگاه Stockholm سوئد اشاره می کنیم:

 • پردیس KTH Sodertalje: این پردیس در جنوب استکهلم واقع شده است. آموزش ها در این پردیس در زمینه تولید پایدار است. این پردیس بیشتر در زمینه های تولیدی فعالیت دارد مانند مهندسی تولید، مدیریت تولید و... .
 • پردیس Haninge: این پردیس یکی دیگر از پردیس های معروف دانشگاه استکهلم می باشد که در زمینه های معماری فعالیت می کند.
 • پردیس Flemingsberg: این پردیس در جنوب مرکز استکهلم و در منطقه ای که دارای موسسات دانشگاهی و علمی است وجود دارد. پردیس نام برده شده در زمینه های تحقیقاتی و صنعتی فعالیت دارد به طوری که یکی از مشهورترین مراکز مهندسی پزشکی اروپای شمالی است.
 • پردیس Kista: این پردیس در شمال مرکز استکهلم و در یکی از مهمترین مناطق ICT جهان واقع شده است. این پردیس یکی از مهمترین مراکز پیشرفت علم و ارتباط بی سیم است که در حال حاضر شرکت های بسیاری با آن همکاری می کنند.

رتبه دانشگاه استکهلم سوئد در سازمان های رده بندی

شناخته شدن دانشگاه استکهلم سوئد (Stockholm University) به عنوان چهارمین دانشگاه دولتی در کشور سوئد نشان دهنده اعتبار آن می باشد. در جدول زیر رتبه دانشگاه استکهلم سوئد در سازمان های رده بندی شرح داده شده است:

عنوان سازمان

رتبه

رنکینگ سازمان QS

153

رنکینگ سازمان شانگهای

74

رنکینگ سازمان تایمز

176

معرفی دانشکده های Stockholm University

دانشگاه استکهلم سوئد (Stockholm University) از 4 دانشکده مختلف ساخته شده است که هر کدام از آن ها رشته های گوناگونی را به دانشجویان خود ارائه می دهند. خدمات مختلفی در مقاطع مختلف این دانشکده ها به دانشجویان ارائه می شود که هر فرد با توجه به شرایط خود می تواند آن را انتخاب نماید.

 • علوم اجتماعی
 • علوم طبیعی
 • علوم انسانی
 • حقوق

دانشگاه کی تی اچ سوئد

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه KTH سوئد

در این مقاله ما به معرفی دانشگاه KTH سوئد می پردازیم.

لیست مهمترین رشته های دانشگاه استکهلم سوئد در مقاطع مختلف

با توجه به زیاد بودن رشته های تحصیلی دانشگاه استکهلم سوئد (Stockholm University) دانشجویان در مقاطع مختلف به راحتی می تواند رشته مورد نظر خود را انتخاب کرده و در آن مشغول به تحصیل شوند. در جدول زیر لیست مهمترین رشته های دانشگاه استکهلم سوئد در مقاطع مختلف قابل مشاهده می باشد:

رشته های دانشگاه استکهلم سوئد در مقطع لیسانس

هنر

کامپیوتر

جرم شناسی

باستان شناسی

ریاضیات

علوم سیاسی

زیست شناسی

فلسفه

علوم بهداشتی

شیمی

مطالعات رسانه ای

روانشناسی

فیزیک

روانشناسی

حقوق

 

رشته های دانشگاه استکهلم سوئد در مقطع فوق لیسانس

هنر

آمار و محاسبات فیزیک

سینما

انسان شناسی

شیمی در محیط زیست

رقص

ریاضیات

شیمی دارویی

مد

انفورماتیک

فیزیک مولکولی

اقتصاد

زیست شناسی

جهش زیستی برای توسعه

زیست دریایی

 

رشته های دانشگاه استکهلم سوئد در مقطع دکترا

فیزیک

جمعیت

مدیریت ارتباطات

ریاضیات

شیمی دارویی

اقتصاد

انسان شناسی

سینما

جغرافیای انسانی

زیست شناسی

جهش زیستی برای توسعه

شیمی آلی

هنر

مدیریت بازرگانی

آمار

مراحل اپلای در دانشگاه استکهلم سوئد

برای ورود و پذیرش در Stockholm University باید مراحل تعیین شده توسط این دانشگاه را به ترتیب و بدون نقص طی کنید.

 • در اولین گام از مراحل اپلای در دانشگاه استکهلم سوئد شما باید رشته تحصیلی و مقطع مورد نظر خود را تعیین کنید و بر طبق آن درخواست خود را برای دانشگاه ارسال کنید.
 • درخواست پذیرش در دانشگاه باید به صورت ایمیل در سایت دانشگاه استکهلم سوئد بارگذاری شود.
 • بعد از ارسال درخواست ملزم به پرداخت هزینه 90 یورو جهت بررسی درخواستتان می باشید.
 • پس از انجام این مراحل باید تمامی مدارک قرار گرفته شده در سایت دانشگاه را جمع آوری کرده و آن ها را بارگذاری نمایید.

بعد از اتمام این مراحل و گذشت مدت زمان معینی که توسط دانشگاه اعلام می شود، باید وضعیت درخواست خود را مرتب چک کنید زیرا در صورت موافقت با درخواست شما می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید. در صورتی که در سایت وضعیت شما در حال انتظار زده باشد باید منتظر تثبیت آن باشید و در صورت رد شدن برای تحصیل در دانشگاه های دیگر اقدام کنید.

شرایط تحصیل در دانشگاه استکهلم سوئد در دوره لیسانس

از جمله شرایط تحصیل در دانشگاه استکهلم سوئد در دوره لیسانس زبان تحصیلی می باشد. در صورتی که زبان سوئدی را برای تحصیل انتخاب کرده باشید باید به این زبان آشنایی لازم را داشته باشید و در آزمون TISUS حداقل نمره قبولی را دریافت کنید. رشته هایی که به صورت زبان انگلیسی تدریس می شوند نیازمند ارائه مدرک زبان انگلیسی می باشند. علاوه بر این فرد باید دوره متوسطه خود را به صورت کامل گذرانده باشد و مدرک فارغ التحصیلی آن را دریافت کند و در نهایت برای تحصیل لیسانس در سوئد و این دانشگاه اقدام کند.

 • رزومه تحصیلی گذشته
 • مدرک فارغ التحصیلی مقاطع قبل همراه با ریز نمرات و ترجمه رسمی
 • مدارک شناسنامه ای به همراه عکس
 • مدارک تمکن مالی دانشجو
 • انگیزه نامه برای تحصیل در دانشگاه
 • پرداخت هزینه مورد نیاز برای بررسی مدارک
 • مدرک زبان مورد نیاز در هر مقطع
 • پاسپورت معتبر به همراه ویزای تحصیلی

شرایط پذیرش در دانشگاه استکهلم سوئد در مقطع کارشناسی ارشد

حدود 75 رشته تحصیلی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد در Stockholm University وجود دارد که دانشجو در صورت انتخاب هر یک از این رشته ها باید به زبان انگلیسی مسلط باشد زیرا تمامی رشته های تحصیلی در این مقطع به زبان انگلیسی تدریس می شوند. برای فارغ التحصیلی در این مقطع باید 180 واحد درسی را سپری کنید. شرایط پذیرش در دانشگاه استکهلم سوئد در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند ارائه مدرک خواسته شده توسط دانشگاه می باشد.

 • مدرک لیسانس و همچنین مدارک تحصیلی قبل همراه با ترجمه
 • مدرک زبان در سطح تعیین شده
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • پاسپورت و ویزای دارای اعتبار
 • مدارک هویتی و شناسایی به همراه عکس مورد تایید
 • مدارک اثبات تمکن مالی

شرایط تحصیل در دانشگاه استکهلم سوئد در دوره دکتری

از شرایط تحصیل در دانشگاه استکهلم سوئد در دوره دکتری، تحصیل به زبان انگلیسی می باشد که دانشجو باید مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز را قبل از ورود به این مقطع دریافت کند. در طول دوره تحصیل دکترا در سوئد در این دانشگاه بیشتر زمان خود را صرف کارهای عملی و تحقیقاتی می کند و سرانجام پس از ارائه دفاعیه، مدرک فارغ التحصیلی خود را در مقطع دکتری دریافت خواهد کرد.

 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • مدرک زبان انگلیسی
 • ارائه مقالات در صورت وجود
 • پاسپورت، ویزای تحصیلی و مدارک هویتی فرد
 • رزومه تحصیلی
 • مدارک تحصیلی قبل همراه با ترجمه
 • مدارک اثبات تمکن مالی

نمرات مدارک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه استکهلم

در دانشگاه استکهلم سوئد (Stockholm University) دورس به صورت دو زبان انگلیسی و سوئدی تدریس می شوند. در مقاطع تحصیلات تکمیلی تقریبا تمامی رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند که به مدرک زبان انگلیسی نیاز می باشد اما در مقطع لیسانس به دو زبان سوئدی و انگلیسی آموزش داده می شود. افرادی که قصد تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان انگلیسی دارند موظف به شرکت در آزمون زبان سوئدی می باشد و باید حداقل نمره تعیین شده توسط دانشگاه را اخذ کنند. در جدول زیر نمرات مدارک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه استکهلم بیان شده است:

مدرک زبان

حداقل نمره

آزمون تافل

90

آزمون آیلتس

6.5

آزمون PTE

62

آزمون زبان سوئدی

حداقل B2

نمایی از پردیس دانشگاه استکهلم سوئد

ددلاین ترم های تحصیلی دانشگاه استکهلم سوئد برای دانشجویان بین المللی

در جدول زیر اطلاعات مورد نیاز جهت ددلاین ترم های تحصیلی دانشگاه استکهلم سوئد برای دانشجویان بین المللی شرح داده شده است:

ددلاین

تاریخ

ترم پاییز

15 ژانویه

ترم بهار

15 آگوست

آخرین مهلت پذیرش

17 آگوست

مهلت دریافت هزینه درخواستی

1 سپتامبر

اطلاع رسانی از نتایج انتخاب

8 اکتبر

 

دانشگاه لینشوپینگ سوئد

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه لینشوپینگ سوئد

در این مقاله ما جوانب تحصیل در دانشگاه لینشوپینگ سوئد را به شما خواهیم آموخت.

هزینه تحصیل در دانشگاه استکهلم سوئد در دوره های مختلف

دانشجو باید هزینه تحصیل در دانشگاه استکهلم سوئد (Stockholm University) در دوره های مختلف را به صورت کامل پرداخت کند و در صورتی که از بورسیه دانشگاه استکهلم استفاده کند، هزینه های وی بسته به نوع بورسیه کاهش می یابد. ارسال درخواست و ثبت نام هزینه هایی دارد که برای آن باید 900 کرون سوئد پرداخت نمود. این هزینه برای ترم های آینده نیازی به پرداخت ندارد. با این تفاسیر میزان هزینه ای که دانشجویان باید به عنوان شهریه در دوره های مختلف به دانشگاه استکهلم پرداخت کنند مبلغی بین 90 هزار کرون تا 140 هزار کرون است. هزینه تحصیل در این دانشگاه سوئدی در برخی رشته ها به صورت زیر می باشد:

رشته تحصیلی

شهریه یکسال

رشته علوم اجتماعی

90.000 کرون

رشته علوم انسانی

90.000 کرون

رشته حقوق

90.000 کرون

رشته علوم طبیعی

140.000 کرون

هزینه زندگی دانشجویان Stockholm University

هزینه زندگی در سوئد برای یک دانشجو در شهر استکهم بدون پرداخت اجاره خانه حدود 9731 کرون در هر ماه تخمین زده شده است. هزینه زندگی دانشجویان Stockholm University:

نوع هزینه

هزینه مورد نیاز

هزینه بیمه دانشجویی

30 یورو – 200 یورو

هزینه ماهیانه حمل و نقل عمومی دانشجویان

560 کرون

هزینه اقامت

3000 کرون – 5000 کرون

هزینه کتاب و لوازم التحریر

50 یورو – 100 یورو

هزینه مواد غذایی

210 یورو - 250 یورو

معرفی بورسیه دانشگاه استکهلم سوئد

بورسیه دانشگاه استکهلم شامل دانشجویان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می شود و در برخی موارد تمامی شهریه دانشگاه را پرداخت خواهد کرد. این بورسیه تنها برای دانشجویانی است که شرایط لازم برای دریافت آن را داشته باشند و معدل و نمرات آن ها از سایرین بالاتر باشد. بورسیه دانشگاه استکهلم سوئد در مقاطع مختلف عبارتند از:

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه استکهلم: این بورسیه تحصیلی سوئد برای دانشجویان فعال و ممتاز بین المللی در تمامی مقاطع که ملزم به پرداخت شهریه هستند در نظر گرفته شده است و با توجه به شرایط امکان پرداخت قسمتی از شهریه یا تمامی آن را خواهد داشت.
 • کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان: این کمک هزینه ها از سوی سازمان های مختلف برای دانشجویان در نظر گرفته می شود تا امکان تحصیل بدون دغدغه برای آن ها فراهم شود.

امکانات رفاهی و خوابگاه های دانشگاه فناوری استکهلم سوئد

امکانات دانشگاه استکهلم (Stockholm University) شامل محل اقامتی، رفاهی، ورزشی و تفریحی، آموزشی و ... می شود. در زیر به برخی از امکانات رفاهی و خوابگاه های دانشگاه فناوری استکهلم سوئد اشاره خواهیم نمود:

 • خوابگاه دانشجویی: این دانشگاه با در نظر گرفتن خوابگاه های بسیار مناسب با شرایط عالی از جمله سرویس بهداشتی، آشپزخانه، اتاق مطالعه، اینترنت و ... دغدغه اسکان را برای دانشجویان از بین برده است.
 • کتابخانه: کتابخانه های تاسیس شده در دانشگاه از مجهزترین کتابخانه های موجود می باشند که هزاران جلد کتاب را در اختیار دانشجویان قرار می دهند.
 • خدمات ورزشی: خدمات ورزشی پیشرفته این دانشگاه شامل سالن های ورزشی فوتبال، والیبال، هندبال، بسکتبال، ورزش های رزمی مانند کاراته، تکواندو و... می شود.
 • امکانات رفاهی: این امکانات شامل رستوران ها و کافه های شیک و باکلاس در دانشگاه می باشد که دانشجویان در اوقات فراغت خود می توانند از آن ها استفاده کنند
 • خدمات آموزشی: خدمات آموزشی در این دانشگاه شامل سالن مطالعه، کلاس های جبرانی، آموزش های پیشرفته، بورسیه های تحصیلی و ... می باشد.

شرایط اخذ ویزا و اقامت پس از تحصیل در سوئد در دانشگاه Stockholm

خدمات کاریابی در سوئد بسیار مطلوب است به گونه ای که افراد فارغ التحصیل در کم تر از 6 ماه می توانند کار مورد نظر خود را پیدا کرده و در آن مشغول به فعالیت شوند. افراد متقاضی با یافتن شغل مورد نظر و انجام فعالیت در آن امکان تغییر ویزای تحصیلی سوئد به ویزای کار را خواهند داشت و از این طریق می توانند اقامت کشور سوئد را به دست آورند. طبق آخرین داده ها از سایت های معتبر نرخ بیکاری در کشور سوئد 6.4 درصد می باشد که این آمار بیانگر امکان کاریابی سریع برای افراد می باشد. طبق آخرین داده ها از سایت tradingeconomics نمودار نرخ بیکاری در سوئد به شرح زیر می باشد:

نمودار نرخ بیکاری سوئد

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه استکهلم سوئد هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✔️ دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه استکهلم سوئد چه میزان هزینه شهریه باید پرداخت کنند؟

مبلغی در بین 90 تا 140 هزار کرون

✔️ در دانشگاه استکهلم سوئد دورس به چه زبانی به دانشجویان ارائه می شود؟

خدمات آموزشی و تحصیلی در دانشگاه استکهلم به دو زبان انگلیسی و سوئدی می باشد.

✔️ میزان تمکن مالی مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه استکهلم سوئد چه میزان می باشد؟

مبلغی در حدود 10 هزار یورو

سخن پایانی

دانشگاه استکهلم سوئد (Stockholm University) یکی از برترین دانشگاه های دنیا محسوب می شود که رتبه 200 را در کل جهان و رتبه 100 را در بین دانشگاه های اروپا به خود اختصاص داده است. این دانشگاه دارای چهار دانشکده و رشته های متعددی است که به دو زبان سوئدی و انگلیسی به دانشجویان خدمات ارائه می کند. با توجه به مقطع تحصیلی هر فرد باید مدرک زبان متناسب با آن را دریافت نمود. علاقمندان تحصیل به زبان سوئدی با شرکت در آزمون TISUS و اخذ نمره قبولی می توانند برای ورود به دانشگاه و تحصیل به زبان سوئدی اقدامات لازم را صورت دهند. مقاله بالا اطلاعات کاملی را درباره دانشگاه استکهلم، بورسیه دانشگاه استکهلم، هزینه ها و مدارک مورد نیاز آن، ددلاین های موجود در سایت دانشگاه استکهلم سوئد و ... در اختیار شما علاقمندان قرار داده است که مطالعه آن می تواند بسیار سودمند باشد. در صورت تقاضا برای تحصیل در این دانشگاه موسسه ملک پور می تواند راهنمای مناسبی برای افراد باشد. مشاوران موسسه MIE در خدمت متقاضیان محترم می باشند تا با ارائه مشاوره اولیه رایگان و پاسخ به سوالات آن ها بتوانند افراد را در این مسیر به خوبی همراهی کنند.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان